Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72301) ANT válasza kabelmania27 (#72300) üzenetére


ANT
őstag

Connect box van. Azt újraindították, eredmény nélkül.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#72302) kabelmania27 válasza ANT (#72301) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Meg kellene nézni milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Amennyiben a lakásban van optika-koax átalakító azt is érdemes újraindítani.

[ Szerkesztve ]

(#72303) Teaway válasza BUZZLGHTYR (#72294) üzenetére


Teaway
veterán

Kapod az előfizetés mellé.

Nincs itthon csokid??

(#72304) woodworm válasza Teaway (#72303) üzenetére


woodworm
veterán

Én biztosan nem kaptam, a my upc oldalon kell regisztrálni és beállítani.

(#72305) norberto_th válasza blakey (#72290) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Köszi a tippekez. Igen anno 13-ról indultunk mi is, azóta 7500 és van benne hbo is.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#72306) blakey válasza Toth_Jani (#72298) üzenetére


blakey
titán

Ennél egyszerűbb megoldás is van, gépről is használható a Horizon GO esetleg Androidos boxon is, az utóbbit használom ha szükségem lenne rá, egész jól működik. De ha valami fontos akkor felveszem a TV-vel.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72307) gduck válasza Toth_Jani (#72298) üzenetére


gduck
addikt

Hurrá ... Szerintem nem ez lenne a megoldás, hanem hogy normális beltérit kapjon az előfizető. De neeem, szenvedjen az új előfizető, aki ezt a használhatatlan szart kapja :W

(#72308) 4Grider válasza Toth_Jani (#72298) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az én tv-mnek semmi gondja nincs a DVB-T rendszerről történő felvétellel. De természetesen csak a tv-n működik a külső hdd...

(#72309) Intruder2k5 válasza Toth_Jani (#72298) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A felvétel és a visszanéző opció nem ugyanaz. Ha fel szeretnél venni egy műsort, azt illik előtte eldönteni, mert hát oda kell ülni és megnyomni a felvétel gombot, vagy pedig be kell programozni a rögzítést. Ezzel szemben a visszanézőnek akkor is működnie kéne, ha a műsor után jut eszedbe, hogy Te azt meg szeretnéd nézni.

(#72310) ANT válasza kabelmania27 (#72302) üzenetére


ANT
őstag

Ilyen osztó van a koax kábelen, csillapító nincs.
[kép]
Az átalakítót is újraindították. Többször is. Egyébként tuti hogy kifelé a wan hálózaton lesz a hiba, a connect box hálózati diagnosztikája is azt mondta. Lan, wireless rendben. Nem messze a háztól valami földesztergályos brigád ássa az árkot, ők tűnnek a leggyanúsabbnak.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#72311) kabelmania27 válasza ANT (#72310) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jófajta osztó. Meg kellene nézni, hogy van-e tévéadás.

[ Szerkesztve ]

(#72312) ANT válasza kabelmania27 (#72311) üzenetére


ANT
őstag

Nincs tv adás.

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#72313) kabelmania27 válasza ANT (#72312) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221-en kellene bejelenteni a hibát, lehet az ügyfélszám megadása után automata mondani fogja a tájékoztató szöveget.

(#72314) ANT válasza kabelmania27 (#72313) üzenetére


ANT
őstag

Most mondták, hogy már bejelentették a hibát. Állítólag holnap kimegy a szerelő.
Itt írogatok a topikban, közben a telefonos forró drót is él. :DDD

[ Szerkesztve ]

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#72315) kabelmania27 válasza ANT (#72314) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha lesz internet meg kellene nézni a modem oldalán az értékeket haladó beállítások/hálózat állapota/letöltési és feltöltési füleken.

[ Szerkesztve ]

(#72316) ANT válasza kabelmania27 (#72315) üzenetére


ANT
őstag

Oké, megnézzük. Kösz a segítséget.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#72317) Livius


Livius
őstag

A CE feliratos osztókról jutott eszembe [link] vajon mennyire elterjedt a China Export a koax splittereknél?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#72318) pjen válasza Livius (#72317) üzenetére


pjen
félisten

Egy splitter pár száz forint,nem érdemes kinával foglalkozni.

(#72319) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Pár napja nem tudok megint belépni myupc-be, a szokásos 503 - Service Unavailable hiba. Komolyan, nem tudok olyan időpontot, amikor a szerverük nem haldoklik....

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#72320) #19482368 válasza ArthurShelby (#72319) üzenetére


#19482368
törölt tag

Már csak az a kérdés mit is szolgáltat? Internet helyett, sok embernek Internyet van. A Televízió szolgáltatásukkal is elég sok probléma van. Felmerül a kérdés, hogy akkor tulajdonképpen mit is szolgáltat?

Persze, az is előfordulhat, hogy a szolgáltatási színvonalat olyan magas szintre emelték, hogy az előfizetők egyszerűen nem tudnak mit kezdeni ezzel a felső kategóriás minőségi szolgáltatással. Minden jel arra mutat, az előfizetők nem tudnak lépést tartani. :D

(#72321) blakey válasza #19482368 (#72320) üzenetére


blakey
titán

Nem tudom, hogy miről írsz, nálam mindig van net, tv és telefon is, UPC-s vagyok amióta megvette a helyi szolgáltatót, nem szokott gond lenni és 3 helyen is laktam az elmúlt 20 évben. Tehát nálam szolgáltat.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72322) F-ECT$ válasza #19482368 (#72320) üzenetére


F-ECT$
titán

Nálam VII. kerületben teljesen jól szolgáltattak ~10 évig netet + tv-t, ~2 éve a X. kerületben a netjük teljesen jó (eleinte 120, majd 500 Mbps), a tv adás is jön, a csoda box nem az igazi, de az iptv-ről (Telekom - mint másik szolgáltató) se sok jót hallok.

Dive ever, work never.

(#72323) #19482368 válasza F-ECT$ (#72322) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ok srácok, ez bizonyára nagyon sokat segít azoknak az előfizetőknek a lelki, érzelmi nyugalmán, akik folyamatos problémákba ütköznek. De ha nálatok minden megfelelően működik, az teljesen normális,és az lenne a normális, ha más előfizetőknél is rendben lenne. De sajna ....

(#72324) viktorhu válasza #19482368 (#72323) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem látom itt a tömeges panaszokat, hogy nem működik a net hetek óta, nem lehet tévét nézni stb. Szerintem teljesen rendben van műszakilag a upc szolgáltatása.

(#72325) Livius válasza pjen (#72318) üzenetére


Livius
őstag

Itt nem azon van a lényeg, hogy ilyet kell venni, hanem hogy egyáltalán észre lehet e venni, a CE feliraton hogy az minek lenne a jele. Nah meg az érdesség az, hogy egyáltalán botlott-e valaki ilyenbe már splittereknél.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#72326) Livius válasza viktorhu (#72324) üzenetére


Livius
őstag

Én 1 hónapja váltottam, telekom VDSL-ről UPC koaxra. Amíg Telekom volt itt, a T fórumot követtem is rendszeresen. Meg kell hogy mondjam jelenleg a T fórumban sokkal nagyobb a pörgés, a rengeteg problémájuk miatt, ahhoz képest ami itt van.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#72327) canniball válasza ArthurShelby (#72319) üzenetére


canniball
nagyúr

Tegnap este én sem tudtam belépni, ma de. sikerült.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#72328) F-ECT$ válasza #19482368 (#72323) üzenetére


F-ECT$
titán

Persze, nem segít, csak rá akartam mutatni, hogy van másik oldal is: akinek nincs panasza, az általában nem ír a fórumokra.

Dive ever, work never.

(#72329) thomas77


thomas77
senior tag

Olvastam a cikket a sebesség emeléséről. 120 helyett 150 Mbit. Ez mikortól elérhető? Pár perce indítottam újra a modemem, de atom stabilan hozza a 120 Mbit körüli értéket.
Vagy a jelenlegi előfizetőknél nem lesz gyorsítás?

(#72330) Gubek-Einste válasza thomas77 (#72329) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lesz automatikus emelés, csak ha újra szerződsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72331) sabrinho


sabrinho
tag

Tegnap jött volna a szerelő, megnézni a tv kártya problémát. Két hétre kaptam időpontot, hétkor hívott egy hölgy, hogy nem tud jönni a szerelő valamiért. Új időpont okt. 24...
A régebbi tv egyébként most látja a kártyát. Az új tegnap látta, két csatornaváltás után már nem, Műsor közben vált "kódolttá" a paprika tv .... Nem tudom mi a franc okozhatja ezt. Fizikálisan nem mozgatom a kártyát, és mindkét kártya+olvasó kombóval produkálja a tv.

(#72332) Mik^


Mik^
tag

Üdv. Valami bennfentes infó arról, hogy mi lesz az analóg Kábeltv bronze sorsa?
Szeptemberben már felmerült itt, de válasz nem érkezett.
Az addig rendben van, hogy 2018-ban nem szeressük az analógot, de a mostani publikus TV kínálatban nem látok olyat ami olcsón ad 20-30 csatornát...

[ Szerkesztve ]

(#72333) csabi63 válasza Mik^ (#72332) üzenetére


csabi63
senior tag

A Voda úgyis átszervez mindent. Holland UPC-re rá se lehetett ismerni, mikor belépett. Más név, új csomagok, új árak. Csatornák tűntek el, jöttek újak, lecserélte a Horizon Go-t, bevezette a PPV-t, etc. Itt is kavarni fog, az garantálható.

(#72334) blakey válasza csabi63 (#72333) üzenetére


blakey
titán

Valamint Ziggo lesz. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72335) norberto_th válasza csabi63 (#72333) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Minaz a ppv? Jobbak lettek a csomagok meg az árak az előzőekhez képest illetve a csomagok vagy ezeket nem tudod?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#72336) Livius válasza norberto_th (#72335) üzenetére


Livius
őstag

Pay-Per-View

Szerintem az HBO GO már most is kb ilyen szolgáltatás. Amúgy meg ezt az álomvilágot meg full felesleges hajszolni, hogy mennyivel lesz olcsóbb. Az utóbbi évek tapasztalatai szerint, semmilyen szolgáltatás nem lett olcsóbb a kábel TV terén, sőt, inkább drágul pár száz forinttal és ez lesz a továbbiakban is. Az internet terén is amúgy drágulás van, persze itt azért a sávszélességek emelkedése ezt elfedi. De alapból ma már egy 30 Mbites-es legolcsóbb internet drágábban jön ki mint 3 éve volt.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#72337) 4Grider válasza Livius (#72336) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez persze csak ott van így, ahova normális konkurencia nem tette be a lábát. Mifelénk tavasz óta mintegy 30-40%-al lettek olcsóbbak ugyanazok a csomagok. No persze még így is drágább a cég, mint a megjelent konkurens.

(#72338) LouiS22 válasza Livius (#72336) üzenetére


LouiS22
veterán

az HBO GO nem PPV, ne keverd a szezont a fazonnal. Eleve más jogosítással adja a műsor jogtulajdonosa PPV-re mint egy olyan szolgáltatásba, mint pl. az HBO GO. A PPV TVOD, míg pl. az HBO GO SVOD joggal kerül a szolgáltatás üzemeltetőjéhez.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#72339) LouiS22 válasza Livius (#72336) üzenetére


LouiS22
veterán

A PPV-nél a megtekintett tartalom darabszáma után fizetsz pl. 1 film 300 forint), míg a GO/Netflix, flat rate, azaz megnézhetsz 1 filmet, de 1 milliót is, a havidíj ugyanannyi lesz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#72340) F-ECT$ válasza LouiS22 (#72339) üzenetére


F-ECT$
titán

Meg van ahol keveredik, azaz a műsorok többsége benne van a havi díjban, de 1-1 kiemelkedő eseményért / filmért külön kell fizetni.

Dive ever, work never.

(#72341) Livius válasza 4Grider (#72337) üzenetére


Livius
őstag

Azok éreznek csökkenést igen, akik a konkurencia fejlődés miatt kapnak valami területi kedvezményt, de az a kedvezményes ár is 3 éve pl a T-nél folyamtosan csak növekszik százforintokkal. Szóval ha már benne vagy ebben az ársávban, a jövőben neked sem fog tovább csökkeni tovább soha. Szépen lassan azt is emelik, vagy épp még több cucc igénylésére köteleznek, jobb van ugyan olyan kedvezményért, + TV + telefon + mobil pl.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#72342) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Köszi mostmár tudom miaz 🙃

[ Szerkesztve ]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#72343) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Van-e olyan oldal ahol meg lehet nézni hogy éppen milyen Demó csatornák vannak kódolatlanul a UPC hálózatában?
Mint ahogy most a Filmbox négy darab csatornáját lehet nézni pluszban.

[ Szerkesztve ]

(#72344) LouiS22 válasza Toth_Jani (#72343) üzenetére


LouiS22
veterán

dtvnews.hu-n fent szokott lenni, hogy épp mi kódolatlan.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#72345) Tido


Tido
aktív tag

Sziasztok!

Szeretném a jelenlegi 120/10-es netemet 300/20asra emeltetni. De telefonos kisasszony köti az ebet a karóhoz, hogy ahhoz új modem is jár. Nekem Cisco EPC3212 van, mondom én azt le nem cserélem, amig működik. Kérdés, hogy jól gondolom, hogy annak azért még illene vinni ezt a sebességet (neten 440 Mbs-es max. sebességet látok)?
Illetve szerintetek van valami módja a csere megúszásának? Mert az nem hatotta meg őket, hogy saját felelőségre vállalom. Ez az új hulladék meg nem kell, fórumon gyorsan rákeresve nem sok jót láttam leírva...

Előre is köszönöm a válaszoakt

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#72346) 4Grider válasza Tido (#72345) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jól gondolod az EPC3212-es simán tudja ezt a sebességet. Viszont mivel nincs benne annyi fel- és letöltési csatorna, így nehezebben tudják rá vállalni a garantált minimumot terheltebb hálózaton.
Ezért akarják lecserélni (meg azért, hogy számokkal tudják alátámasztani, hogy viszik az ipari hulladék CB-t mint a cukrot).

(#72347) Toth_Jani válasza Tido (#72345) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Igazából ha nem ipari felhasználásra kell a CB csak mondjuk nettezni, vagy éppen a mobilt babrálni, akkor nincs vele gond, a játékoknál a SIMS simán megy, a "gyilkolós" játékok állítólag akadnak vele.
Igen tudom megtámadhatják és akkor újra kell indítani, de szerencsés esetben éjjel támadnak, amikor úgyis ki van kapcsolva.
Eddig 2 alkalommal volt internet kiesés, egyszer Trafóházat cseréltek az utcában, egyszer pedig egy városi építkezés során eltépték a földkábelt

(#72348) net91 válasza Tido (#72345) üzenetére


net91
senior tag

Többször leírtam, nálm a Cisco EPC3208-as stabilan hozza a 300-350 közötti értéket.
(Postán kérd a CB-t és hagyd a dobozba és maradj a Cisconál. Ha leadod a szemétbe dobják. Kár érte. Ha meg elromlik a tápja, akkor beüzemeled a CB-t.)

[ Szerkesztve ]

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#72349) gduck válasza Tido (#72345) üzenetére


gduck
addikt

Ha modem módban használod, akkor nincs vele semmi gond ;)

De ha ragaszkodsz hozzá, akkor a megoldás ez: (#72348) net91

[ Szerkesztve ]

(#72350) blakey válasza Tido (#72345) üzenetére


blakey
titán

Igen, de pl. nekem is küldtek CB-t de megmaradt a Cisco tartaléknak, semmi gond nincs nálam a CB-vel, szóval az megy 2,5 hete hibátlanul. Nem kell annyira félni.
Illetve szerintetek van valami módja a csere megúszásának? - saját beüzemelést kérsz és nem adod le a régit. :) De még 1X, nálam tökéletesen működik a CB.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.