Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78001) norbertoth


norbertoth
senior tag

Olyankor mi van ha se telón se kábelen nem tudok speedtesten sebességet mérni, azt írja időközönként hogy ellenőrizem az internetkapcsolatot?! Ez jelenthet internet leszakadást?

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#78002) Gubek-Einste válasza norbertoth (#78001) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van valami egyéb tünet? Ha nincsen akkor nem feltétlenül van gond.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#78003) norbertoth


norbertoth
senior tag

Leszakad a netről minden eszköz,aztán hirtelen jó, majd random megint elmegy a net. Kábelen úgy tűnik jó, valami ami esdig működött a cb-on, most nem és bosszant mi lehet az. Tesóm megpingelte és volt hogy 6-181-10-14 stb.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#78004) vlevi válasza norbertoth (#78003) üzenetére


vlevi
nagyúr

Basszus, nálam is ezt csinálja néhány napja az egyik gép.
Az én gépem LAN-on van, az teljesen jó, de a másik, ami WIFI-n, az rendszeresen ledobálja a netet, percekig nincs net, aztán megint van.
Ha közben elindítom a W10 hálózati hibaelhárítót, akkor a default gatweay-t írja ki, hogy azt javította. De utána megint elmegy, aztán megint megjavul.
Mi a t****m ez?
Wifi adaptert cseréltem, egy PCI-E-es kártya helyett kapott egy USB-s eszközt, Win10-et frissítettem, semmi hatása.
Jelerosseg nem nagyon lehet gond, mert amikor megy, akkor 60-70megabittel is megy a wifi. Amikor viszont nem megy,akkor azonnal kiírja, hogy nincs net...
Nekem viszont nem Connect Boxom van, hanem az a régesrégi fekete izé, amiben csak LAN van, és saját routert használok. Természetesen router újraindítás is volt, a router logjában nem látok erre vonatkozó információt.

Mindeközben a házban lévő telefonokon nem veszek észre ilyen problémát.
Mi ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#78005) norbertoth


norbertoth
senior tag

Holnap megint jön a technikus 😂 155ms a ping, 35Mbps a letöltés, wifis eszközök leszakadnak róla, kábelen is katasztrófa az egész. Csináltam képi és videós bizonyítékokat. Az ügyfélszolgálat már műszakist kapcsolt, mert ez nonszensz ami itt folyik 1 hete. Feléjük a ping meg minden jó, viszont tesóm azt mondja hogy egy dolog hogy feléjük jó a rövid és hosszú válaszidő, meg a jel ill. a fejállomás is, de hogy azt ők nem látják felénk milyen a végfelhasználó irányába...ha a sajàt szememmel látom a 100feletti pingeket a katasztrofális sebességet és leszakadásokat. Ők gondolom ezt a részét nem tudják mérni csak itt helyben, de mondta is hogy megnézik milyen itt helyben, szerencsémre holnap délelőtt jönnek is.

• iPhone 15Pro Max • Macbook Air M1 • LG OLED 55” CX • BOSE • Asus AX92U • WD Blue SSD • Xbox One S

(#78006) TeeJay


TeeJay
félisten

ezt most kaptam tesómtól így néz ki a falu a délutáni eső után
UPC nincs valszeg minden erősítő meg CMTS elázott
szép kilátások hogy lesz így net a héten

[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78007) kezo0 válasza TeeJay (#78006) üzenetére


kezo0
addikt

Ahogy elnézem, pár embernek ott a net lesz a legkisebb gondja... (De NINCS klímaváltozás! :P)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#78008) TeeJay válasza kezo0 (#78007) üzenetére


TeeJay
félisten

bármennyire is meglepő elég sokan használják a netet és telefont munkához és így kíváncsi leszek hogy lesz szolgáltatás

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78009) pjen válasza TeeJay (#78008) üzenetére


pjen
félisten

Ilyenkor örülök,hogy nálunk légvezetéken jön minden.Persze ez nekik nem vígasz.

(#78010) Teaway válasza pjen (#78009) üzenetére


Teaway
veterán

Légvezetéken mindenkinek külön-külön kell helyben gondoskodni a túlfeszültség-védelemről és a villám másodlagos hatásai ellen? Vagy a UPC hálózat védve van ez ellen?

Nincs itthon csokid??

(#78011) kabelmania27 válasza Teaway (#78010) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

UPC nem köt be előfizetőhöz külön védelmet, fejállomáson van védelem.
Viharban érdemes áramtalanítani a modemet és a tévéből kihúzni a koaxot.

(#78012) pjen válasza Teaway (#78010) üzenetére


pjen
félisten

UPC nem véd Téged.Nem is tudna.Egy komplett villámvédelem árban sokszor meghaladná a védendő tárgyak értékét.Nézd meg például az OBO honlapján egy családi ház komplett villám védelmét.Másodlagos villám védelemnek,és hamis biztonság érzetnek megfelelnek a túlfesz védős elosztók.A kihúzogatás se megoldás,egyrészt a csatlakozók hamar kontaktosak lesznek,másrészt nem vagy mindíg otthon.Egy jól konfigurált biztosítás a megoldás(nem vagyok üzletkötő),de már kétszer kihúzott a bajból.

(#78013) pjen válasza kabelmania27 (#78011) üzenetére


pjen
félisten

A UPC fejállomás védelme se ér sokat,itt van utca végén az elosztójuk.Pár éve belevágott a villám,2 beltéri tönkre ment,az egyik füstölt is.Viszont a hozzá HDMI kábellel csatlakoztatott Tv túl élte.

(#78014) Teaway válasza pjen (#78012) üzenetére


Teaway
veterán

Oké, nálam fullos a védelem (kivétel a villámhárító, mert az nincs :) ), egyedül a bejövő UPC kábelen nincs semmi, bár most visszatettem rá a galvanikus leválasztót.

Nincs itthon csokid??

(#78015) davenport válasza pjen (#78013) üzenetére


davenport
aktív tag

Anyuméké sajnos nem. Igaz, szerencsére kötöttek a tv-re biztosítást, a boxot pedig a UPC cserélte.

No money, no honey.

(#78016) pjen válasza davenport (#78015) üzenetére


pjen
félisten

Én a lakásra kötöttem,amiben van villám kárra is.

(#78017) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Csak baxa a csőröm, így megkérdezem. Létezik, hogy bizonyos területeken (újonnan kiépített vidéki városban) nincs analóg adás?
Amikor megkötöttem mondtam, lesz két CI kártya, meg majd elviszem a jelet koaksszal egy régebbi TV-hez, pár csatorna ott is nézhető lesz. És arra mondta az üzletkötő, hogy nálunk nincs analóg adás. Kérdés ez igaz, vagy csak így akart volna rám tukmálni a 3. médiaeszközt is?

És ha tényleg már csak digitális adás van, tehát kikerülhetetlen a box/CI kártya használata, akkor miért kérnek plusz pénzt a 2-3. eszközért? :F

mod: szerelőt is megkérdeztem, Ő is azt mondta, nincs analóg adás (lehet csak egy követ fúj a többiekkel) :DDD

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#78018) ates2 válasza RootRulez (#78017) üzenetére


ates2
senior tag

analóg adást nem tudom mikor lekapcsolták,csak boxal lehet tvzni.

(#78019) unicumnext válasza RootRulez (#78017) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Igen az új tereületeken, köztük szüleimnél sincs analóg adás már.

(#78020) 4Grider válasza RootRulez (#78017) üzenetére


4Grider
nagyúr

De azért van jó pár kódolatlan digitális csatorna is, tehát nem feltétlenül kell box a harmadik tv-hez, ha elég az a két tucat kódolatlan csatorna és van a tv-ben dvb-c tuner...

(#78021) anglergab válasza RootRulez (#78017) üzenetére


anglergab
addikt

Az analóg csatornák fokozatosan át lesznek állítva digitális (DVB-C és Euro DOCSIS 3.0) csatornákra. Az EuroDOCSIS 3.1-nél már sokkal több lehet a jelenlegi 15 letöltési csatornánál.
Melyik városról van szó?

[ Szerkesztve ]

(#78022) RootRulez válasza 4Grider (#78020) üzenetére


RootRulez
félisten

Ez az, régi ~51 centis LCD tévé, amiben nincs DTV tuner, meg ezer évben egyszer menne, amiatt lett volna elég egy analóg "bronz" féle csomag annak.

Köszi a felvilágosítást és a többeknek is!! :K

═════════════════════════════════════════

(#78023) TeeJay


TeeJay
félisten

azt hiszem ebből holnap fejvakarás lesz
US

DS

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78024) NoOne1976 válasza RootRulez (#78022) üzenetére


NoOne1976
őstag

Milyen csatlakozó van a tvn? Lehet érdemes volna venni egy használt set top boxot. Pár ezer forintos költség és jönnének digitális adások. "Tizenxdb" kódolatlan.

(#78025) oszy


oszy
veterán

Van egy upc mediabox HD digital video recorder. A kijelző teljesen sötét és a led zölden villog. Hibabejelentő vagy van valami trükk amit itthon meglehet csinálni? :) Köszönöm!

ÚJ vezeték nélküli asztali töltő ELADÓ! Telefon, airpods és Apple Watch-ot is tölt!

(#78026) kezo0 válasza oszy (#78025) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,
ha ez egy Cisco HD DVR, akkor így kell végrehajtani a hard resetet:
Először is áramtalanítsd a boxot a hátoldalán levő billenőkapcsolóval, legalább egy percig.
Aztán úgy kapcsold vissza a hátoldali kapcsolót, hogy közben egyidejűleg nyomva tartod az előlapon a CH+, CH– és REC gombokat. (Ha játszol valamilyen hangszeren, akkor kicsit könnyebb ezt a három gombot egy kézzel nyomva tartani, egyébként kell hozzá némi kézügyesség. ;))
A korábban rögzített műsorok nem fognak elveszni, ellenben minden más egyéni beállítás igen. Tehát – jó esetben – onnan fog indulni a box, hogy ki kell választani az országot.
Más típusú boxnál nem tudom, mi az eljárás.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#78027) kabelmania27 válasza TeeJay (#78023) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lefelé irány gyenge de ez ősszel javulni fog, feltöltés rendben van.

(#78028) TeeJay válasza kabelmania27 (#78027) üzenetére


TeeJay
félisten

hát ezen valamit majd kitalálhat a szerelő mert akkor emiatt van az amit öcsém mondott
hogy néha elszáll a net...
ráméretek a kábelre mert ez nekem elég gyengének tűnik így
igaz most volt vasárnap egy árvíz lehet valamelyik erősítő elszállt vagy fene tudja
de úgy emlékszem tavaly nyáron nem volt ennyire lent a szint
40dB körül volt a DS mind és a power -5körül nem -10-nél

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78029) kabelmania27 válasza TeeJay (#78028) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet a vihar valamit okozott a hálózatban és ezért akad a net.
40dB az SNR lehetett, jelerősség akkor lehetne ha a modem előtt közvetlen osztás nélkül lenne egy maxra tekert erősítő.

(#78030) TeeJay válasza kabelmania27 (#78029) üzenetére


TeeJay
félisten

megnézte a figura, szerinte anno 2001körül már vastagabb kábelt kellett volna behúzni a tetőtérig és nem lenne gond. így sima fekete külsejű normál koax jön vagy 40méteren és ezért gyengébb a jel de azt mondta határon belül van nem lesz vele gond
most a tetőtérben van úgy 50fok

CB értékek ezek lettek

DS

US

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78031) kabelmania27 válasza TeeJay (#78030) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen az rg11-esnek kisebb a csillapítása mint az rg6-osnak.
Feltöltés jó, letöltés közel van a -10hez de talán tartományon belül marad, hosszú bekötés miatt alacsonyabb a letöltés de ez nem jelenti azt hogy nem lesz stabil.
Régebben -6 +6 volt a tartomány.
Belefér a határba, de ettől még lehet gond, de az nem biztos, hogy jelszint probléma lesz.
Mivel nem lehet megoldani, hogy egy osztó előtt legyen (ha jól emlékszem egy kettes van a hármas és a modem között) a modem ezért ennél jobb nem lesz, ha megszünteted azt a vételi helyet újra közelebb lesznek a nullához a letöltési értékek és az már jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#78032) TeeJay válasza kabelmania27 (#78031) üzenetére


TeeJay
félisten

tetőtérben van 3-as osztó annak a legkisebb csillapítású ágán van a CB most
csak ugye a tetőtér meg az utcai búra közt van a sok kábel
a búra és a ház sarka között van legalább 35-40méter onnan fel a tetőtérbe úgy 15méter majd még onnan a CB-ig 10méter akárhogy nézem vagy 65-70méter kábel van
ha anno legalább a tetőtérig vastagat húzta volna ki most nem lenne gond
meglátjuk mit dob a gyakorlat, fickó szerint még jó lesz max ha nem akkor sűrűn járnak majd ki :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#78033) kenwood válasza ates2 (#78018) üzenetére


kenwood
veterán

ez nem igaz.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#78034) pjen válasza ates2 (#78018) üzenetére


pjen
félisten

Most néztem,Bp szinte minden kerületében 25 analóg csatorna nézhető.

(#78035) oszy válasza kezo0 (#78026) üzenetére


oszy
veterán

Köszi a tippet. :R
Sajna nem jött össze! Beviszik az irodába, hátha javítják. Néha felvillant pirosan is a led, de hosszú percek után sem történt semmi változás.

ÚJ vezeték nélküli asztali töltő ELADÓ! Telefon, airpods és Apple Watch-ot is tölt!

(#78036) pjen


pjen
félisten

Üdv Urak.Ha a kártyát nem felvevős horizon boxra cserélem és csatlakoztatok hozzá egy HDD-t+UTP kábelen netet az pont úgy működik münt egy felvevős box?Tehát tudok felvenni és vissza nézni?köszi.

(#78037) ates2


ates2
senior tag

Vett észre valaki külföld felé lassulást ? értem én oldalak lassan jönnek be kicsit gondolkozik a böngésző stb.

(#78038) NoOne1976 válasza pjen (#78036) üzenetére


NoOne1976
őstag

Igen, úgy fog működni. A felvevős és nem felvevős Horizon box között a különbség, hogy a upc ad-e hozzá külön külső vinyót.

(#78039) pjen válasza NoOne1976 (#78038) üzenetére


pjen
félisten

Köszönöm.

(#78040) nicu71


nicu71
addikt

SZiasztok,novemberig van hűségem digital bronze tv-120 internet-vez.telefon kombóra,fizetek érte 4750 Ft-ot..a minap felhívott egy erősen székely-román dialektusban beszélő hölgyike hogy mivel kivezetik a 120as internetet,legyek szíves updételni egy 150-re ,igy majd 4850 lesz a havidij ,és milyen jól járok.fáardt voltam,belementem...
Igen ám de ez csak az internetre vonatkozik, /nem figyeltem oda sajnos azt hittem az egész pakkra vonatkozik az ajánlat/és igy annak a hűségideje innentól fog kezdődni az 1 év.Juniusban.
Közben a TV -telefon meg novemberben lejár...mit fogok akkor tenni?nem kell sem nagyobb NET,sem nagyobb TV csomag Lehet hogy nem kellett volna belemenni?És ha valami nem OK akkor lemondással sem tudok "fenyegetőzni" mert köt a hülye hűségidő az internet miatt :(
Mit tegyek,próbáljam meg lemondani a 150es Netet,elvileg van rá 11 napom,vagy hagyjam a francba ..

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#78041) bazsimano válasza nicu71 (#78040) üzenetére


bazsimano
őstag

szerintem mondjad le a modositast!
majd lesz jobb ajanlat, foleg ha mas szolgaltatpo is van nalad.
csak majd hivjad te hogy lemondanad az egeszet...egybol majd elokerul a jobb csomag...

(#78042) oszy válasza nicu71 (#78040) üzenetére


oszy
veterán

Ha nagyon nem vagy elégedett, akkor le kell mondani és kitalálni az ügyfélszolgálattal valami olyat, ami megfelel.

ÚJ vezeték nélküli asztali töltő ELADÓ! Telefon, airpods és Apple Watch-ot is tölt!

(#78043) nicu71 válasza bazsimano (#78041) üzenetére


nicu71
addikt

szerintem is.lemondom a módosítást,ez igy nagyon nem jó.

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#78044) oszy válasza nicu71 (#78043) üzenetére


oszy
veterán

Minél előbb! ;)

ÚJ vezeték nélküli asztali töltő ELADÓ! Telefon, airpods és Apple Watch-ot is tölt!

(#78045) nicu71 válasza oszy (#78044) üzenetére


nicu71
addikt

nos ,jelentem meg is történt ,készségesen törölték a munkalapot,semmi kekeckedés nem volt. :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#78046) oszy válasza nicu71 (#78045) üzenetére


oszy
veterán

Szuper! Akkor most jöhet a keresgélés és alku! :DDD

ÚJ vezeték nélküli asztali töltő ELADÓ! Telefon, airpods és Apple Watch-ot is tölt!

(#78047) NoOne1976 válasza nicu71 (#78045) üzenetére


NoOne1976
őstag

Nem teljesen értem(tem) az aggodalmad. Nem csak az internetre vonatkozott volna az 1 év hűség, szerintem.

(#78048) Jenne válasza pjen (#78036) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Ha nem felvétel opciós a Horizon boxod akkor ha csatlakoztatsz hozzá egy külső HDD-t, nem tudsz felvenni vele. Kiírja, hogy nincs jogosultságod. Max egy pendrive-al, de az hamar felmelegszik és lefagy tőle a box. (próbáltam :DDD )Nekünk itthon az elsődleges Horizon box az felvételi opciós, UPC így adta/bekódolta. A másik az sima, nem felvételi opciós, azzal nem tudok felvenni. Viszont ha csatlakoztatsz hozzá a modemről UTP kábelt, a műsor visszanézési funkciód az működni fog. De ha nem így lenne mégsem akkor majd vannak itt hozzáértők akik megmondják.

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#78049) kenwood válasza NoOne1976 (#78047) üzenetére


kenwood
veterán

jaja. raadasul a 150-es netnek 3600 ft a listaara az en cimemen,tv nelkul.
valszeg az adott cimen elerheto legjobb ajanlatot kapta.

Mi kell az alaplapba? Procibol egy, Rambo 2. <> Egyetlen vizmolekulaban tobb hidrogen atom van,mint ahany csillag az egesz naprendszerben

(#78050) ztibor válasza pjen (#78036) üzenetére


ztibor
senior tag

Most próbáltam ki, mert úgy emlékeztem működik.
Rádugtam egy 250GB-s 2,5"-os HDD-t és formázás után simán működik a felvétel és a visszanézés is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.