Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#73001) Gubek-Einste válasza Sanya (#73000) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Connect Box - nethez és telefonhoz

Horizon box - tévéhez

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73002) LouiS22 válasza Sanya (#73000) üzenetére


LouiS22
veterán

Természetesne képes vagyok megkülönböztetni a modemet a médiaboxtól, utóbbi egyébként nincs is a háztartásban :)

De ha azt mondjátok, hogy a CBben nincs venti, akkor nyomozok tovább. Egy XBOX van még közelben, de az ki van kapcsolva, ergo nem zúghat benne venti. Más aktív hűtésű eszköz pedig nincs. REJTÉLY!

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#73003) ates2 válasza LouiS22 (#73002) üzenetére


ates2
senior tag

Nem lehet valami kondi vagy valami zug benne :F

(#73004) modi válasza LouiS22 (#73002) üzenetére


modi
tag

Xboxban illetve a tápjában zúghat a ventillátor ha ki van kapcsolva. Kivétel ha áramtalanítva van.

(#73005) ates2 válasza modi (#73004) üzenetére


ates2
senior tag

De az is csak hasznalat utan par percig csak.

(#73006) #07746304


#07746304
törölt tag

Helló, azt szeretném megkérdezni, hogy mennyibe kerülne a UPC szolgáltatás áthelyezése városon belül egyik lakásomból a másikba?

Az a helyzet ugyanis, hogy Optikát húz a városomban a Magyar Telekom, nekem jelenleg az elsődleges címemen UPC Fiber Power 240 van, a másikban pedig Telekom ADSL2+. Logikus tehát hogy amint elérhető lesz a T Optika, a fő címemen 1000/1000 lesz, a másodlagosan pedig UPC Fiber Power 240, vagy 300. Azt anyum használja. Na most a dolog úgy néz ki, hogy szeptemberig van hűségem a UPC-nél, és utána sem akarok megválni, mert mind a két szolgáltatónak van publikus WiFi szolgáltatása, így továbbra is tudnám használni a UPC Wi-Free-t is, és a másik szolgáltatóét is.

Így vagy az merül fel lehetőségként, hogy a UPC-nél , ha a másik szolgáltató nem készül el, jövő szeptemberig, akkor hűség nélkül leszek, vagy átköltöztetem. Az utóbbi az életszerűbb, hiszen akkor maradna tovább, de nem tudom mennyi a költöztetés, azon a címen is elérhető a UPC szolgáltatása. Olyan 10 000 Ft körüli összegre gondolok. Ha meg elkészülnek a T-nél időre, akkor hogy ne kelljen fizetni a 10 000 Ft pluszt, akkor a fő címemen lemondom a UPC-t a másikon meg anyum megrendeli, és akkor meg is lenne ingyen.

(#73007) Amazonas válasza Sanya (#73000) üzenetére


Amazonas
senior tag

Ráadásul abban pedig csak a HDD pörög, nem? :DDD

(#73008) F_Zolee válasza #07746304 (#73006) üzenetére


F_Zolee
veterán

4500 a költöztetés.

(#73009) #07746304 válasza F_Zolee (#73008) üzenetére


#07746304
törölt tag

Köszi, akkor az olcsó relatíve. Egyébként városon belül a UPC elég frissen épített ki ED3-as rendszert, nem tudom, hogy megtérül e így nekik..

(#73010) wjbhbdux


wjbhbdux
veterán

"Átírás haláleset miatt:

Az ügyfél elhalálozása esetében a névátírás nem lehetséges. A szolgáltatást új néven és új ügyfélszámon köthet a címen. "

A upc honlapon ezt találtam, van vkinek tapasztalata, hogy ilyenkor a telefonszámot és az email címeket meg lehet tartani?

/s

(#73011) Gubek-Einste válasza wjbhbdux (#73010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

E-mail cím biztos kuka, a telefonszám talán menthető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73012) kezo0 válasza wjbhbdux (#73010) üzenetére


kezo0
addikt

Én meg ezt találtam most:

Azért ez nekem elég fura... Sajnos nemrég meghalt az édesapám, így át kéne íratni anyám nevére – többek között – a UPC-előfizetést is, mivel minden apu nevén volt. De ha ez nem lehetséges, és ragaszkodnak a meglévő szerződés megszüntetéséhez, és ez netán azzal jár, hogy az új szerződést az eddiginél kedvezőtlenebb áron próbálják anyám nyakába varrni, és/vagy nem tarthatja meg az eddigi email-címet, netán még a cisco boxot is le kell adnia (hiszen megszűnik az eddigi szerződés), és az új szerződés ürügyén rásóznak egy horizon boxot, akkor inkább be sem jelentjük apám halálát, ameddig csak lehetséges... Kérdés, lehet-e ennek bármilyen hátrányos következménye, ha egyszer kiderül (mert a végtelenségig nyilván nem lehet eltitkolni)?

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#73013) blakey válasza LouiS22 (#72998) üzenetére


blakey
titán

CB-ben nincs venti.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73014) Toth_Jani válasza kezo0 (#73012) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Miért kellene átíratni, hiszen elég ha havonta bemegy a számla, a profilban az elérhetőségeket meg kell változtatni, szerződésmódosításkor pedig nem elfelejteni kinek a nevén volt.
Havidíjas előfizetésnél egy szolgáltató sem ellenőrzi hogy az ügyfél valójában kicsoda, csak a feltöltőkártyás telefontulajok a potenciális terroristák.

(#73015) Amazonas válasza Toth_Jani (#73014) üzenetére


Amazonas
senior tag

Hát, én nem tudom, de szerintem az előfizető halálával megszűnik a szerződéses jogviszony... Később, ha valami geb*sz van és kiderül, hogy nem lett bejelentve, nem biztos, hogy jól jön ki belőle az ember - még akkor is, ha a számlák időközben mindig időben rendezve lettek.

[ Szerkesztve ]

(#73016) kezo0 válasza Amazonas (#73015) üzenetére


kezo0
addikt

Én is így gondolom, bár tényleg nem tudom, milyen konkrét hátrány származhat ebből, amikor kiderül. Márpedig legkésőbb akkor kiderül, amikor a jelenlegi hűség lejár, és anyám újat akar majd kötni – hiszen azt már csak ő fogja tudni aláírni (vagy én, ha meghatalmaz).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#73017) pjen válasza kezo0 (#73016) üzenetére


pjen
félisten

Nem kell aláírni semmit,telefonon meghosszabbítod,mintha Te lennél a szerződő fél.

(#73018) Intruder2k5 válasza pjen (#73017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És onnantól válik a dolog bűncselekménnyé, szóval ilyet inkább ne tegyen.

Amíg csak nem jelenti be az előfizető halálát, addig legfeljebb a UPC ÁSZF ellen vétenek, bár mivel Ő nincs is szerződéses viszonyban a UPC-vel, sokat nem tudnak tenni vele. Ha viszont más személynek - ráadásul egy elhunytnak - adja ki magát, és tesz jognyilatkozatokat a nevében, az már más jogi kategória.

[ Szerkesztve ]

(#73019) kezo0 válasza pjen (#73017) üzenetére


kezo0
addikt

Úgy érted, kiadom magam a saját halott apámnak...? Ne viccelj már.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#73020) #07746304


#07746304
törölt tag

Berettyóújfalu, UPC szolgáltatás kiesésem van. Más is tapasztalt a városból ilyet?

(#73021) #07746304


#07746304
törölt tag

1221-en automata mondja, hogy központi hiba van, várhatóan a hiba elhárítása 19:00 óráig történik meg. A hibaelhárítást megkezdték.

(#73022) atala


atala
addikt

Amikor megkötöttem a szerződést, akkor azt mondták, hogy az első hónapban két havi számlát fogok kapni, mert előre számlázzák a havidíjat.
A zárás 26-án van. Nekem 28-án fogják bekötni.
Akkor ezt azt jelenti, hogy majd csak a december 26-i zárás után fogom megkapni az első számlát, az elmaradt majdnem egy hónapról, és a következő hónapra?

Egyébként olyan sok munkájuk lenne a technikusoknak, hogy több mint egy hétre tudják csak vállalni a bekötést?

[ Szerkesztve ]

(#73023) #07746304 válasza #07746304 (#73021) üzenetére


#07746304
törölt tag

45 perce kb megoldották ;)

(#73024) jannid válasza #07746304 (#73021) üzenetére


jannid
senior tag

Budapesten sem jó az internet jelenleg. Telefonról megy, de laptopról nem.

[ Szerkesztve ]

(#73025) blakey válasza jannid (#73024) üzenetére


blakey
titán

Budapesten sem jó az internet jelenleg. - ez így konkrétan nem igaz, Bp-en vagyok és jó. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73026) ates2 válasza jannid (#73024) üzenetére


ates2
senior tag

BP V.ker tökéletes.

(#73027) Gubek-Einste válasza jannid (#73024) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

XVII. kerület, egész nap rendben volt a net, ment a munka.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73028) Toth_Jani válasza atala (#73022) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nekem majd egy éve kötötték be, szintén 28.-án, de 2 hónapig nem is kellett fizetni érte. :)
Azután meg már rendesen az egész hónapokat számlázták.

(#73029) jannid


jannid
senior tag

Bocsi mindenki, családtag jelezte csak, lehet valamit ő nézett be, de magától javult ezért gondoltam, hogy központi hiba volt, hacsak nem router. :R

[ Szerkesztve ]

(#73030) fokukac válasza Gubek-Einste (#73027) üzenetére


fokukac
nagyúr

XVI. Ker. Itt is egész nap faszán ment a net.
De most fél órája behalt, és csak villog a connect box...
Remélem, reggelre jó lesz...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73031) Intruder2k5 válasza fokukac (#73030) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Éjféltől jellemzően a karbantartás szokott kezdődni a UPC-nél.

(#73032) Gubek-Einste válasza fokukac (#73030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem sokkal azután, hogy beírtam, újra is indult a Cisco de csak ennyi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73033) dudi6


dudi6
senior tag

Sziasztok!
Ha folyamatosan problémám van a UPC számlázással és az ügyfélszolgálat érdemben nem segít, hova tudok tovább menni? Fogyasztóvédelemhez lehet ilyennel menni? Folyamatosan össze-vissza számláznak, a myupc oldaluk nem elérhető, számlákat nem tudom letölteni az oldalukról (postai úton nem kértem), havi 2-szer megyek be az ügyfélszolgálatra.....Meguntam, elegem lett....Fogyasztóvédelemnél hol és hogy lehet panaszt tenni online?

[ Szerkesztve ]

(#73034) kali válasza dudi6 (#73033) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Itt megtalálod a szükséges információkat: [link]

(#73035) dudi6 válasza kali (#73034) üzenetére


dudi6
senior tag

Köszönöm, ide már írtam, nem foglalkoznak vele. Jön egy kamu válasz, hogy sajnáljuk hogy gondjai vannak mi mindent megpróbálunk, hogy Önnek jobb legyen blabla... Harmadik félhez akarom őket felnyomni, meguntam, hogy azt hiszik, hogy bármit megtehetnek....
Mostani problémám, hogy legutóbb pár hete bent voltam ugye megint és személyesen bankkártyával kifizettem a számlát, mert az mondta az ügyfélszolgálatos pasi, hogy nála okosabb pénzügyesek készítik a számlát és ő ezt nem érti, hogy keletkezett, így jobb ha befizetem. Befizettem. Most ma bent voltam megint egy másik nő volt ott, aki azt mondta, hogy azért nem annyi a mostani számlám, mert az epack kedvezményt nem kaptam meg (600 Ft) mivel nem online fizettem hanem bankkáryával nálunk személyesen és hogy ezt a pasinak tudnia kellett volna, de nem tudta és nem mondta....

[ Szerkesztve ]

(#73036) kali válasza dudi6 (#73035) üzenetére


kali
legenda

Pont azért linkeltem, mert ha lenyitod ott a megfelelő kategóriákat, akkor olvashatod a felügyeleti szervek (Járási Hivatalok, NMHH, Békéltető testületek, GVH...stb.) elérhetőségét is.
Említetted korábban a Fogyasztóvédelmet, azzal kapcsolatban is olvasható a linkelt oldalon infó.

[ Szerkesztve ]

(#73037) dudi6 válasza kali (#73036) üzenetére


dudi6
senior tag

Azt nem figyeltem, köszönöm. Akkor írok egy standard levelet és elküldöm az ott található összes helyre....

(#73038) atala válasza Toth_Jani (#73028) üzenetére


atala
addikt

Akkor jól gondoltam.
Remélem nem fürdünk be a váltással. A Telekommal nem volt semmi gondunk, csak a magas ár. Most is kértem árajánlatot a T-től, és majdnem 4 ezer forinttal többet mondtak, mint amit a UPC-től kaptam ugyan azért a szolgáltatásért.

(#73039) raggg válasza nessh (#72822) üzenetére


raggg
senior tag

Szia!

Megjavult nálad a helyzet? Ahogy olvasom, épp ugyanabban a cipőben járok, mint amiben te (jártál?).

Mióta ezt a fosp*ttony fehér taknyot megkaptam, gyakorlatilag minden nap bosszús vagyok - egy darabig hívogattam az ügyfélszolgálatot (volt hogy ki is jöttek), de semmi nem történt. A jelszint oké.

Amikor közölte az ügyfélszolgálatos mandró, hogy küldenek új FW-t az eszközre és láttam, hogy meg se röccen a FW verzió a modem felületén, akkor úgy döntöttem, hogy szépen megvárom míg lejár a hűség és kiköttetem a UPC-t. Csak az még elég sok idő. :)

Láttam, hogy többen ajánlják, hogy csak modem módban használjuk a cuccot: nekem az ezzel a problémám, hogy simán LAN-on is elhányja magát (főleg DNS) problémákkal, úgy, hogy egy számítógép van rajta összesen, komolyabb terhelés (pl. torrent...) nélkül. Ha most veszek egy 20-30e ft-os routert, biztos szívgörcsöt kapok, ha úgy sem jó. :D

Komolyan hálás vagyok a UPC-nek hogy leszoktattak az online játékokról, de amikor a másnapi időjárást nem tudom megnézni wifin, az már kicsit sok.

ragklaatPS

(#73040) AtHoS válasza raggg (#73039) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ha egy számítógép van csak rajta, akkor nem kell neked egyből routerre beruházni, mehet egyből arra az egy gépre a kábel és tesztelheted hogyan viselkedik így. Ha minden rendben, akkor jöhet egy router igényeid szerint

read-only mode on the forum

(#73041) blakey válasza raggg (#73039) üzenetére


blakey
titán

Láttam, hogy többen ajánlják, hogy csak modem módban használjuk a cuccot: nekem az ezzel a problémám, hogy simán LAN-on is elhányja magát (főleg DNS) problémákkal, úgy, hogy egy számítógép van rajta összesen, komolyabb terhelés (pl. torrent...) nélkül. Ha most veszek egy 20-30e ft-os routert, biztos szívgörcsöt kapok, ha úgy sem jó. :D - Több mint 1 hónapja megállás nélkül betonstabilan működik modem módban. Arra gyanakszom, hogy többféle CB van kiosztva, mert ha ennyire hányadék lenne akkor nálam is jelentkezne a hiba, mivel munkára kell a net így megérezném ha gond lenne.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#73042) ArthurShelby válasza raggg (#73039) üzenetére


ArthurShelby
addikt

"Komolyan hálás vagyok a UPC-nek hogy leszoktattak az online játékokról" :DDD :C

Nálam még korai verzió van, ahogy látom azok jobbak (bár az utóbbi 1 évben nem használtam, cisco megy helyette, így egyelőre bukta az 500-as sávszél).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#73043) raggg válasza ArthurShelby (#73042) üzenetére


raggg
senior tag

Az ubival sem volt soha gond - talán a nagy melegben nyáron kért egy restartot, de még ilyen esetre sem emlékszem. Én már szívem szerint visszaváltanék rá, de késő...

Köszi a válaszokat, első körben próbálkozom a kábeles teszteléssel. Azátn lehet kérek kölcsön egy routert ismerőstől pár napig, aztán megpróbálom úgy is.

ragklaatPS

(#73044) fokukac válasza Intruder2k5 (#73031) üzenetére


fokukac
nagyúr

az, hogy szokott, azért túlzás, úgy 4-5 hónapja semmi gondom nem volt velük. Mondjuk, hogyha nem fejezzük be 10 perccel később a netflixezést, akkor lehet, hogy morcosabb lettem volna.

De reggelre visszajött.

Érdekes amúgy, hogy tv-adás volt közben, csak internet nem.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73045) Intruder2k5 válasza fokukac (#73044) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy értettem, hogy ha "pontban" éjfélkor ment el a szolgáltatás, akkor az jó eséllyel karbantartás miatt történt, mert sokszor 0 órától szokták kezdeni azokat. Már pedig valamivel fél egy után írtad, hogy fél órája ment el a net, szóval szerintem erről volt szó.

(#73046) cris78


cris78
őstag

Sziasztok!
Biztos butaságot fogok kérdezni:)
Van egy Pace média boxom, most vettem egy tv boxot. Láttam, hogy a Pace-n van ethernet csatlakozó (remélem így hívják). Azzal össze tudom dugni a tv boxot? Azaz onnan kaphatná a netet a tv box?

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#73047) Gubek-Einste válasza cris78 (#73046) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, le van tiltva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#73048) cris78 válasza Gubek-Einste (#73047) üzenetére


cris78
őstag

Köszönöm!

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#73049) gyulazsolti


gyulazsolti
senior tag

Sziasztok.

Ubee EVW3226 Ruter van. Van mikor nem enged felcsatlakozni WIFI-n mobil eszközt, csak ha újraindítom.
Kihúz-bedug. Csináltam már alapra állítást, reset-tet, de nem változott.
Gondol egyet és nem. A készülékek kiváló jelerősséget írnak. A Wi-Free viszont gond nélkül megy itthon.
Készülékek, mikor csatlakozni akarnak, van hogy "elmentve", vagy "tiltva" állapotot írnak.
Hol, mi lehet a gond?

(#73050) kali válasza gyulazsolti (#73049) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Próbálj meg manuálisan más/megfelelő csatornát beállítani, illetve a legjobb titkosítási mód a WPA2 - AES, ha esetleg más van jelenleg.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.