Hirdetés

2019. május 24., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-09-21 18:14:03

LOGOUT.hu

UPC Magyarország Kft. (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

(#72751) polonic

polonic
(PH! félisten)

A horizon mediaboxnak kell net is külön?
Teljesen más helyen van a tv és a connectbox.

(#72752) Gubek-Einste válasza polonic (#72751) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Csak az interaktív funkciókhoz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#72753) polonic válasza Gubek-Einste (#72752) üzenetére

polonic
(PH! félisten)

Milyen interaktív funkciókat tud?

(#72754) Gubek-Einste válasza polonic (#72753) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

MyPrime, Visszanéző.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by UPC Fiber Power 120 with Cisco EPC3925 & Asus RT-N18U

(#72755) hypno skate válasza fokukac (#72723) üzenetére

hypno skate
(fanatikus tag)

Jutottál valamire a visszaállítással?

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#72756) polonic válasza Gubek-Einste (#72754) üzenetére

polonic
(PH! félisten)

Mondjuk a visszanézőt pont használnám. :U

(#72757) 4Grider válasza polonic (#72756) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Vagy fog menni rendesen, vagy inkább nem. Ha jól fog működni, ne felejtsd el megírni (ha rosszul azt tudjuk).

(#72758) troland26

troland26
(őstag)

Srácok 2 napja elég rossz a kábeltévé minősége bizonyos adóknál ( hd kockásodik ) vagy csak simán azt írja , hogy kódolt . Ezek a jelszinek ...

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -17.9 dBmV 31.4 dB
Channel 2: -22.4 dBmV 30.6 dB
Channel 3: -21.7 dBmV 30.5 dB
Channel 4: -20.8 dBmV 30.4 dB
Channel 5: -17.8 dBmV 31.6 dB
Channel 6: -17.1 dBmV 32.1 dB
Channel 7: -17.7 dBmV 31.8 dB
Channel 8: -18.6 dBmV 30.8 dB

Power Level:
Channel 1: 57.0 dBmV
Channel 2: 0.0 dBmV
Channel 3: 0.0 dBmV
Channel 4: 0.0 dBmV

(#72759) ThodEE válasza Sanyaaa26 (#72747) üzenetére

ThodEE
(őstag)

Tőlem a múlthéten pont ugyan ilyen felmérés után ment el a technikus, akkor hiába is várom hogy kijönnek :F
Most a TV jó az internet meg olyan amilyen kedve van, múlthét óta csak egyszer voltam itthon mikor megszakadt egyébként megyeget :))

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#72760) Intruder2k5 válasza troland26 (#72758) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Ezek katasztrófálisan rosszak, jelentsd be hibára.

Szakmai kérdésekkel privátban ne keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#72761) troland26 válasza Intruder2k5 (#72760) üzenetére

troland26
(őstag)

háh

Felhívtam őket frissítgetni akarják a médiakártyát , mondom ok ..persze nem lett jó . MOndom a nőnek a jelszintek megfelelőek ? Azt mondja igen azok optimálisak ..nem érti mi lehet a gond :D

(#72762) Intruder2k5 válasza troland26 (#72761) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

Optimálisak? Ezek? Na az érdekes. Az előre irány (letöltés) jelszinteknek ideális tartománya úgy 5dBmV körül lenne, bár végülis még -5dBmV-vel is jól megy minden, azt szoktuk mondani, hogy -10 alatt már nagyon nem jó. Ehhez képest nálad még -20dBmV alatt is van, csoda, hogy egyáltalán van még neted. Gondolom CISCO modem. Ráadásul a feltöltési irányban azért megy csak egy csatorna, mert 4 csatornán nem bír ilyen erővel adni a modem. Ez a kapcsolat már éppen csak, hogy fenn van tartva.

Szerintem próbáld meg később újra, hátha más veszi fel, vagy inkább kérj egyből műszakis kollégát.

Ha újraindítod a modemet, akkor is ilyen rossz?

[ Szerkesztve ]

(#72763) GSPLR

GSPLR
(senior tag)

Nálam 0 és 3 dBmV között vannak. Az jó? Nem értek hozzá.

[ Szerkesztve ]

Huawei

(#72764) 4Grider válasza GSPLR (#72763) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Az jó. A topic összefoglalójában le vannak írva a megfelelő tartományok.

(#72765) troland26 válasza Intruder2k5 (#72762) üzenetére

troland26
(őstag)

Igen Cisco modem . Restart után is u.o a jelszint , holnap felhívom őket megint ....

(#72766) Gubek-Einste válasza troland26 (#72765) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Ne várjál addig, jelents be most, hagy ketyegjen a 72 óra.

(#72767) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#72766) üzenetére

Intruder2k5
(MODERÁTOR)

+1

És ha megint ugyanaz a hölgy venné fel, kérj műszakis embert.

(#72768) Graphics

Graphics
(Jómunkásember)

Hülye kérdés, de a UPC hálózata az rézalapú? vagy műholdas?

Ha jól sejtem ez szolgáltatási területenként eltérő.

[ Szerkesztve ]

(#72769) 4Grider válasza Graphics (#72768) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Optika, majd a felhasználó felé már réz (koax). De elkezdtek kiépíteni optikai hálózatokat is.

(#72770) polonic válasza 4Grider (#72769) üzenetére

polonic
(PH! félisten)

Erről nem is olvastam. Egyáltalán fellelhető ez vhol?
FTTH-t építenek ők is?

(#72771) Gubek-Einste válasza polonic (#72770) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Csak a 29-es körzetben csinálnak ilyet ahol a xDSL-t cserélik le.
A házba bemegy az optika, a kábel végére megy egy mini note amiből már rendes koax jön ki így ugyan úgy CB megy rá mint máshol.

(#72772) polonic válasza Gubek-Einste (#72771) üzenetére

polonic
(PH! félisten)

Értem. Köszi.

Viszont felvet nálam egy kérdést, hogy ha már bent a házban az optika, akkor miért nem ftth lesz egy ont-tal.

(#72773) gduck válasza troland26 (#72761) üzenetére

gduck
(őstag)

Nekem is volt ilyen, ragaszkodtam a szerelőhöz, akár saját költségre is!

(#72774) Gubek-Einste válasza polonic (#72772) üzenetére

Gubek-Einste
(Topikgazda)

Hogy egységes legyen mindenhol a szolgáltatás így nem kell annyiféle eszközt beszerezni/üzemeltetni.

(#72775) troland26 válasza Gubek-Einste (#72766) üzenetére

troland26
(őstag)

A "hibaelhárítás folyamatban van" csütörtökön érkezik a technikus kollega ....

(#72776) manning75

manning75
(újonc)

Sziasztok!Egy hete kötötték be hozzánk a upc szolgáltatást.Nem indult felhőtlenül.Már másnap hívni kellett őket mert a media card blokkolt jó sok csatornát.Azt bentről megoldották.Még a bekötés estéjén mobilon is kipróbáltam a Horizon Go-t.Ment is faszán,egész másnap estéig amikor már nem töltődött be.Egy már csak médiának használt S5-ről van szó.Jó mondom biztos döglődik szegény telefon,kipróbáltam az S7-en is.Azon sem ment.Átkapcsoltam mobilnetre,egyből behozta a csatornákat.Aztán a laptopon is észre vettem hogy a 3,4 órás youtube videókat nem puffereli normálisan,és vissza veszi a felbontást.Egyszer nagy kínlódva a Horizon is betöltött.és ki is írta nincs sávszélesség instabil a kapcsolat.Újra hívtam őket.Bentről minden fasza,de azért lefrissítették.Nem lett jobb.Na akkor küldenek embert.Jött is és egyből tudta mi a gond.Az a baj hogy ipv6 módban vagyok.Felhívta a központot de megjegyezte nem szeretik vissza állítani ipv4 re a modemeket.Vissza rakták azóta jó!De mondta a szaki lehet hogy újra vissza frissítik 6-ra.Szóval a lényeg...Ez tényleg így van?Ipv6-on nem lenne normális sávszélesség??Valahogy ezt nem akarom elinni. Azt mondta a szaki hogy a "régebbi"okos eszközök nem szeretik.Na jó de egy 1,5 éves gamer HP laptop sem?Találkozott már valaki ilyen problémával?Mert mondjuk tény hogy így most működik 4-esen.Bár a sebesség lan kábelen keresztül még így is csak 80Mbs.Mit csináljak ha vissza frissíti 6-ra??Mert mondta a szaki,hogy ő hiába jön ki megint.Tegyek rá routert?Köszönöm a válaszaitokat előre is!

(#72777) blakey válasza manning75 (#72776) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Olvass vissza vagy keress rá az ipv6-ra itt a topikban, évek óta előjön mint probléma elég sok eszköznél ráadásul ipv6-ban nincs modem mód a HGW-ken.

[képátló (nem képátmérő), Blu-ray (nem Blue-ray)]

(#72778) Zotya0218

Zotya0218
(lelkes újonc)

Üdv mindenkinek.
Kettő tv van a családban, upc előfizetéssel.
Az egyik tv ci+ kártyával gold csomagot vételez.
Azonban a másik tv re nem akarok előfizetni, így nem lesz ci+ sem!
A kérdésem az lenne, hogy ha bekötöm ezen másik tv be a koaxot, akkor csak analog adást nézhetek?
Esetleg van kódolatlan digitális csatorna?
Amennyiben csak analog, akkor analog upc, avagy dvb- t?

(#72779) canniball válasza Zotya0218 (#72778) üzenetére

canniball
(PH! félisten)

Vannak kódolatlan digitális csatornák, úgy rémlik huszonvalamennyi.

Samsung microUSB->Type-C adapter és Caberg Duke bukósisak eladó: http://tinyurl.hu/Y7eB/ *** Only the good die young...

(#72780) Zotya0218 válasza canniball (#72779) üzenetére

Zotya0218
(lelkes újonc)

Igen, olvastam az összefoglalóban.
Csak az a kérdés, hogy tényleg így van e? No meg, hogy egy dvb- c tv elég e hozzá?

(#72781) 4Grider válasza Zotya0218 (#72780) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Tényleg így van, huszonegynéhány kódolatlan digitális csatorna létezik ezen a hálózaton.
DVB-T ezen a kábelen nincs, csak analóg és DVB-C.

[ Szerkesztve ]

(#72782) pjen válasza Zotya0218 (#72780) üzenetére

pjen
(PH! nagyúr)

Tényleg így van,és elég a C -s Tv.

(#72783) Zotya0218 válasza pjen (#72782) üzenetére

Zotya0218
(lelkes újonc)

Köszönöm a válaszokat.

(#72784) oszy

oszy
(PH! addikt)

Wi-free-vel bajlódom. Anyum laptopján XP van, mert nem lehet 7-eset rakni rá. Upc wi-free csatlakozásra azt írja ki, : "a windows nem talált tanúsítványt amellyel be tudná jelentkeztetni a hálózatba upc wi-free!
Eddig ilyen nem volt. :/ Mi lehet a gond? A párom szüleinek van upc előfizetése. Ezért használná ritkán ezt a hálózatot.

VADONATÚJ dobozos JBL T280 A fülhallgató ELADÓ ! ! !

(#72785) zolee001 válasza oszy (#72784) üzenetére

zolee001
(senior tag)

Manuálisan hozd létre a kapcsolatot és ne a csatlakozással
ITT

zolee001

(#72786) nessh

nessh
(kvázi-tag)

Sziasztok, tanácsot kérnék az alábbi jelenséggel kapcsolatban...
Eddig csak a netem volt a upc-nél. Egy fekete széles modem volt. Pár éve amikor azt hozták (mert az előző kifingott) a szerelő tett egy osztót a modem elé, mert túl erős a jel.

Hétfőn volt szerelő mert váltottam csomagot. 500-as net + tv + telefon. Megkaptam a fehér ConnectBox-ot a fekete helyett. Miután elment a szerelő rá 20 percre már hívtam a upc-t mert elment a net kb háromszor 5-6 percre. A hölgy azt mondta ő azt látja hogy gyenge a jel és azért... küldött szerelőt tegnapra aki megnézte a kötéseket, meg a jelet és mindent rendben talált.
Miután elment, pár órára rá megint elment a net párszor, pár percre. Megint hívtam őket mert ezt így nem fogadom el, jött is ma szerelő aki azt mondta hogy ingadozik a jel...

Mi a túrót csináljak? Ez így gáz. Lehet hülyeséget kérdezek, de nincs vmi jel erősítő amit mondjuk egye fene megveszek én csak működjön már rendesen...

Ja és persze amég a net nem megy a vonalas telefon sem működik....

[ Szerkesztve ]

(#72787) 4Grider válasza nessh (#72786) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Azt írtad, hogy időnként jó a jelerősség. Ha azt erősíted, az is gondot fog okozni. Ki kell nyomozniuk, hogy mitől van az ingadozás. Nyittasd meg a korábbi hibajegyet, ameddig végleg nem szűnik meg az ingadozás.
Jelszinteket meg nézd ki a fos Connect boxból (lásd topik összefoglalója), és írd be ide, hogy láthassuk, merre induljunk el...

(#72788) nessh válasza 4Grider (#72787) üzenetére

nessh
(kvázi-tag)

ok, 5 után tudom majd megnézni.

upc 2018... :(

(#72789) blakey válasza nessh (#72788) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

Ez nem upc hanem a szolgáltatási terület hibája is lehet vagy hibás eszköz, nálam 4 hete megállás nélkül üzemel, saját beüzemeléssel kértem, modem módban használom, régi megmaradt tartalékba.

(#72790) oszy válasza zolee001 (#72785) üzenetére

oszy
(PH! addikt)

De nekik nincs otthon router. :/

VADONATÚJ dobozos JBL T280 A fülhallgató ELADÓ ! ! !

(#72791) nessh válasza blakey (#72789) üzenetére

nessh
(kvázi-tag)

a modem mód az jó dolog... csak nem érzem fair-nek hogy vennem kell egy routert 30k-ért hogy tudjam használni a szolgáltatást amiért havonta fizetek

Sajna tőlem a régit elvitték, de az nem is tudná állítólag az 500mbit-et.

[ Szerkesztve ]

(#72792) blakey válasza nessh (#72791) üzenetére

blakey
(PH! félisten)

A szolgáltatói eszközöket soha nem használtam, nem szeretek függeni egy szolgáltatótól ilyen szinten, nekem fontos, hogy otthon saját eszközeimmel minőségi szolgáltatást használjak, egy saját router minden szempontból jobb mint bármelyik szolgáltatói eszköz. Egyébként meg addig és annyiszor jelezném nekik a hibát amig el nem hárítják, ha kell akkor akár több csereeszköz árán. Másnak is volt gondja a CB-vel, de hozzáteszem, hogy nem mindnekinek, van akinél modem módban is újraindult, naponta többször, nekem 4 hét alatt 1X sem, remélem így is marad, mert egyelőre tetszik a dolog.

(#72793) hhgygy

hhgygy
(újonc)

Üdvözlet, UPC-s vagyok ezer éve és a városban sehol nem működött a UPC Wi-free
Kicsit utánanéztem, a MyUPC szerint ki van kapcsolva, holott korábban működött, én semmit nem csináltam vele.
Jelenleg ezt látom:
UPC WiFree x Elutasított

Megpróbálom újra bekapcsolni, ezt kapom:

"Tájékoztatjuk, hogy a szolgáltatás bekapcsolására vonatkozó igénye nem került rögzítésre. Kérjük, próbálja meg újra."

Felhívom az ügyfélszolgálatot, semmi érdemit nem tudott mondani, a szokásos rizsa, biztos karbantartás van, meg azért kapcsolta ki, mert rendszerfrissítés volt, próbáljam meg később. Már háromszor próbáltam "később".

Tud valaki valamit erről?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#72794) 4Grider válasza nessh (#72791) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

A végpontra kötve a gépedet, tudsz rajta netezni. Nem azért fizetsz, hogy a lakásod LAN-ját és a WLAN-ját a szolgáltató biztosítsa, hanem a netért. Azt tehát megkapod modem módban is. Az, hogy valamilyen szinten adnak nat-olt LAN-t és wlan-t is, az már csak ajándék. Azért viszont nem fizetsz.

(#72795) nessh válasza 4Grider (#72794) üzenetére

nessh
(kvázi-tag)

Ez így ebben a formában nem igaz.
A szerelő által beüzemelt állapotban (ahogy most van, nem modem módban) nem tudok netezni.

Abban sem vagyok biztos hogy modem módban jobb lenne mert olyan mintha restartolna vagy nem is tudom...
Amikor szarakodik akkor vagy mindhárom ábra világít az elején vagy csak a 2 nyíl.

[ Szerkesztve ]

(#72796) nessh válasza 4Grider (#72787) üzenetére

nessh
(kvázi-tag)

Remélem jót nézek... ezek az értékek.
Ma állítólag cserélt egy toldót a szerelő. Egy régit. Meglátjuk megoldotta-e.

[ Szerkesztve ]

(#72797) nessh

nessh
(kvázi-tag)

Másik kérdés... Csináltam port forwardingot most egy eszközhöz. Az eszköz azt mondja "port is open", de a connectbox-ban ezt látom:

(#72798) 4Grider válasza nessh (#72796) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Ezen gond nélkül kell működnie a netnek.

(#72799) nessh válasza 4Grider (#72798) üzenetére

nessh
(kvázi-tag)

Hát... gond nélkül megy most. De tegnap pl kétszer dobta el 5-10 percre.
Remélem akkor tényleg az a toldó volt rossz amit ma kicserélt.

(#72800) 4Grider válasza nessh (#72799) üzenetére

4Grider
(PH! kedvence)

Akkor kellene megnézni a jelszintet, amikor probléma van.
Vegyél egy saját normális routert, ne egy ilyen szolgáltatói gagyival routolj.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.