Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#7001) Mici80 válasza troland26 (#7000) üzenetére


Mici80
tag

Ügyintézővel beszéltem (személyesen), elhajtott... :(

---

(#7002) Zirowe válasza Zirowe (#6981) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Sajnos mégsem oldódott meg a problémám.

Elkezdtem most tölteni (megjegyzem, most kívételesen nem torrentet, hanem ftp serverről android romokat, 10db ment, darabonként egy szál, a max sebességet elérve, nem hinném, hogy alap esetben ez olyan megterelő lenne), mire megint egy idő után megszakadt a kapcsolat, újraindítás és megint rendben volt minden.

Szokásos csatolások: 1, 2.

Írtam megint upc-nek, hogy bár sikerült csökkenteniük a problémát, de azt nem szüntették meg teljesen.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7003) pjen válasza Mici80 (#7001) üzenetére


pjen
félisten

Szia,mikor kötötted?Már nincsen kötbér.Lehet olcsóbb ha kifizeted a kedvezményt és másikat kötsz.A telós ügyfélszolgal hehet jobban jársz,ha megemlíted hogy elmész lehet feldob egy sokkal kedvezőbb"nem publikus csomagot"mobillal jártam már igy. :)

(#7004) Mici80 válasza pjen (#7003) üzenetére


Mici80
tag

Helo, decemberben kötöttem /2012/.
Lehet megpróbálom, bár én azt hittem eddig jobb ha személyesen megyek be. :DDD

---

(#7005) pjen válasza Mici80 (#7004) üzenetére


pjen
félisten

Sok sikert. :)

(#7006) Mici80 válasza pjen (#7005) üzenetére


Mici80
tag

Köszi! :R Remélem, hogy sikerül zöld ágra vergődnöm. :DDD

---

(#7007) kabelmania27 válasza Zirowe (#7002) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A log alapján kiderül hogy a feltöltési freki váltásakor van szakadás. dcc depart old és arive new bejegyzések frekiváltás előtt és után kerülnek a logba. Jól tetted hogy bejelentetted, előbb-utóbb rá fognak jönni a hiba okára.

(#7008) Puro


Puro
aktív tag

Üdv!
Előbb volt egy fél másodperces áramkimaradás, azóta megbolondult a media box. Net van, de a box még az időt sem frissíti be, már kihúztam 2 percre is. Mit kell vele csinálni, mielőtt felhozom a flexet? :D

Tárgytalan.

[ Szerkesztve ]

(#7009) Kami11 válasza Puro (#7008) üzenetére


Kami11
őstag

Használj baltát! :D

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#7010) Thusor


Thusor
őstag

Mostanában olyan hiba jelentkezett a Scientific Atlanta modemnél, hogy egyszerűen mintha egy idő után kifagyna és csakis az áramtalanítás segít rajta. Alapjáraton ugye a "Link" lednek villognia kellene, ez egy idő után mondjuk valamikor egy nap 2-er is folyamatosan világít. Ilyenkor se internet, se telefon nincsen. Mi lehet a gond?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7011) Intruder2k5 válasza Thusor (#7010) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyenek a jelszintek? Admin felületét eléred olyankor?

[ Szerkesztve ]

(#7012) Thusor válasza Intruder2k5 (#7011) üzenetére


Thusor
őstag

Downstream Status

Operational
Channel ID

7
Downstream Frequency

450000000 Hz
Modulation

256QAM
Bit Rate

55616000 bits/sec
Power Level

-2.4 dBmV
Signal to Noise Ratio

36.7 dBmV

Upstream Status

Operational
Channel ID

5
Upstream Frequency

37200000 Hz
Modulation

64QAM
Symbol Rate

5120 Ksym/sec
Power Level

50.5 dBmV

Jelenleg ezek a jelszintek. Amikor így kiüti magát akkor még nem próbáltam elérni az admin felületét. Ha legközelebb megint kifagy akkor kipróbálom.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7013) Intruder2k5 válasza Thusor (#7012) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rendben! Mondjuk az adási elég magas (50.5 dBmV), de még azért belül van a határértéken! Akkor nézd meg, hogy elérhető-e amikor lehal a net, és ha igen, akkor a log-ot másold ki! Vagy legalábbis a végét, ami erre vonatkozhat...

(#7014) Zirowe válasza Zirowe (#7002) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Megint én. :D

Reggel kijött megint egy technikus, megint lecserélte a fő/első splittert (hogy állítólag eleve olyan kellett volna oda már első alkalommal, de biztos nem volt a kollégájánál) és mutatta, hogy jobb lett megint az upstream, 47 helyett már 46+futtatott egy pinget is, ami hibátlan lett.
Persze ma du nekiálltam tesztelni, most a torrentet teljesen hanyagolom, mert nem akarok "extrém" lenni, hanem megint a sima egy szálas ftp letöltés max sebességen.
Most lejött kb 4gb mire találkoztam volna szakadással.

Szokásos kép 1 és 2, viszont most mintha más lenne a logban a hiba (reggel 8kor ürítettem, és kb fél5től használom a netet).

Írjak megint?

Mondjuk lehet az lenne a megoldás, hogy a régi, több éves coaxot lecserélik (ami az első splittertől megy a modemig), de remélhetőleg csak megoldják végre vmikor..

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7015) kabelmania27 válasza Thusor (#7012) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen osztóval van elosztva a koax?

(#7016) mlinus válasza Zirowe (#7014) üzenetére


mlinus
őstag

egész pontosan mi is a probléma?

(az jön le hogy megszakad - meddig tart egy szakadás?)

a tippem az, hogy frekvenciát vált a modem, ez pár mp-s adatforgalom kiesést szokott jelenteni max.

(#7017) Thusor válasza kabelmania27 (#7015) üzenetére


Thusor
őstag

2 helyen van megosztva. Mindkettőnél a UPC munkatársa által bekötött elosztó van. PCT 2-es elosztó, ez van ráírva.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7018) kabelmania27 válasza Thusor (#7017) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

splitter vagy tap way?

(#7019) Zirowe válasza mlinus (#7016) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Amikor sokat megy maxon, akkor megszakad a net, magától nem jön vissza, vagy a routert vagy a modemet újra kell indítani.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#7020) Thusor válasza kabelmania27 (#7018) üzenetére


Thusor
őstag

splitter van ráírva

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7021) Mici80 válasza kabelmania27 (#7015) üzenetére


Mici80
tag

A koax elosztó okozhat ilyen gondot? Tehát csak az jó amit a szerelő köt be erről nem tudtam.
Mondjuk ránézésre látszik, hogy komolyabb a csatik és az elosztók árnyékolása, mint az egyszerű régebbi kábeltévés koax osztóké. :D

Nem igazán tudom az ilyen távközlési dolgokat, erősáramos vagyok... :R

---

(#7022) kabelmania27 válasza Thusor (#7020) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

PCT splitterek jófajták, nincs velük gond
Mici80:Igen, okozhat. Nem csak a szerelő által hozott splitter jó, pl ez és ez is használható. ez is, ezt viszont nem szabad használni kábeltévés jel elosztásra.
Ez (vagy EKT-1002B )is használható, de kicsit több a csillapításuk mint 3,5.

[ Szerkesztve ]

(#7023) Mici80 válasza kabelmania27 (#7022) üzenetére


Mici80
tag

Köszi, hogy írtál pár fajtát ami használható. Most már legalább ezt is tudom.

---

(#7024) pjen válasza kabelmania27 (#7022) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Ha elég erős a jel és nincs egyéb probléma,nincsen azzal az elosztóval semmi baj.Nyilván gyengébb,mint az előzöek,de a szabványnak megfelel.Nálam is az van az utolsó osztásban.Lányoméknál t.én Kolléganömnél Digin üzemelnek.

(#7025) kabelmania27 válasza pjen (#7024) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Pár hónapja valakinek problémája volt az analóg tv vétellel, ilyen splitter volt nála bekötve, csere után megszűnt a probléma. Ennél az osztónál a bemenet és a kimenetek csak össze vannak forrasztva. Úgy ahogy nálad van még jó lehet, ismerősnél is ilyen volt utolsó osztásnál (analóg tv és hifire), de kicseréltük (mivel az összes osztót és kábelt is cseréltük a lakásban) biztos ami biztos alapon. Analóg földi és műholdas vételnél használtam korábban az említett típust.

[ Szerkesztve ]

(#7026) pjen válasza kabelmania27 (#7025) üzenetére


pjen
félisten

Szia.Azért irtam:ha nincs egyéb baj.Természetesen ha az egész rendszert cserélem 3x árnyékolt koaxra én sem hagyom benne(jobb félni mint megijedni).Bár emlékszem mikor még lehetett osztani az am.mikrót,ilyet használtunk mert nemigem lehetett máshoz hozzájutni és jól működött évekig. :R

(#7027) mlinus válasza Zirowe (#7019) üzenetére


mlinus
őstag

Nem rég volt valaki akinek ugyanez volt a problémája, a modem csatornaváltásnál nem tért magához egy ideig. Nem tudom mi lett a vége, de ment a huzavona a upc-vel rendesen.

Hogy valóban ez-e a probléma, nézd meg a modem letöltési frekvenciáját adatforgalom előtt, forgalamzz ah ogy a csövön kifér, és ha szakad, nézd meg hogy váltott-e a frekvencia a kapcsolat felépülése után.

(#7028) JEEMBO válasza mlinus (#7027) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Mivel nem jöttek rá az okára, így modem csere: ED2->ED3

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#7029) JEEMBO válasza Zirowe (#7014) üzenetére


JEEMBO
aktív tag

Bemérte a technikás úr a le/fel menő összes csatorna működőképességét? Amit linkeltél, azon olyan, mintha csak az upstream csatit nem találná (bizonyosokat? időnként?) a modem...

[ Szerkesztve ]

"Jó pap is holtig butul"

(#7030) JEEMBO


JEEMBO
aktív tag

Tapasztaljátok, hogy akadozik a net?
http://www.bix.hu/index.php?lang=en&page=graph&swid=Summary&portid=BIX-IPv4-Total

"Jó pap is holtig butul"

(#7031) szelidorzo válasza Zirowe (#7019) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Nem biztos, hogy a UPC a hibás :-(

Két éve szívtam hasonló esettel. Sima netezésnél, pár kisebb letöltésnél semmi gondom nem akadt, hetekig is képes volt szakadás nélkül üzemelni.

Kicsit ráértem, elkezdtem tölteni, vagy torrentezni pár percen belül kapcsolat megszűnt. Jött a router-modem ujraindítás, gép ujracsatlakozás. Pár perc után ismét elájult a kapcsolat.

A hibát végül egy wifi modul csere oldotta meg a laptopban. Valamiért nem bírta a folyamatos terhelést, és mindent összeomlasztott.
Tulajdonképpen már kínomban cseréltem a modult, mert semmi nem utalt a hibájára. (na ja máshol nem töltögettem, csak otthon) kis terhelésnél pedig működött rendesen)

Ha még nem tetted, próbálhatnál egy közvetlen UTP-s kapcsolódást a modemre, hogy akkor is szakad-e.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#7032) Thusor válasza Intruder2k5 (#7013) üzenetére


Thusor
őstag

Ma reggelre megint megfeküdt a modemem. Most úgy ütötte ki magát, hogy a "Link" led egyáltalán nem világított. Belső hálózat a router mögött működik, de a modem admin felületét egyáltalán nem érem el. Csakis az áramtalanítás segít. Továbbiakban mi a teendő? Forduljak a UPC-hez egy modemcsere miatt?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7033) kabelmania27 válasza Thusor (#7032) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A magas adási miatt esik le a hálózatról a modem, jelentsd be.

(#7034) kabelmania27 válasza Thusor (#7032) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg van e csillapító a modem F csatlakozóján vagy az osztónál, ha van vedd ki.

(#7035) Thusor válasza kabelmania27 (#7034) üzenetére


Thusor
őstag

Nincs rajta csillapító egyik helyen sem, csakis az osztó. Akkor ma mindenképpen be kell jelenteni, mert rendszeresen kiakad a router.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7036) kabelmania27 válasza Thusor (#7035) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbáld meg úgy, hogy reggelente újra indítod a modemet és a routert.

(#7037) Thusor válasza kabelmania27 (#7036) üzenetére


Thusor
őstag

Rendben, azt is kipróbálhatom. Szerinted akkor várható javulás?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7038) Thusor válasza Thusor (#7037) üzenetére


Thusor
őstag

Felhívtam Őket. Legkorábban hétfőn tudnak jönni. Az ügyfélszolgálatos is azt mondta, hogy magas a jelszint...de ettől függetlenül nem biztos, hogy a modem rossz, mert ha a "Link" gomb nem villog és úgy fagy ki akkor elképzelhető, hogy a router a rossz. Ezt meg tudjátok erősíteni?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7039) kabelmania27 válasza Thusor (#7038) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A router kiiktatásával nézd meg megszűnik e a probléma, ha igen, akkor a router a hibás. Igen, lehetséges hogy az erősítő visszirányának feljebb tekerése meg fogja oldani a problémát. Azt vettem észre amikor újraindítottuk reggel a modemet/routert kevesebbszer kellett esténként újraindítani.
Családi vagy társasházba vagy?

[ Szerkesztve ]

(#7040) Thusor válasza kabelmania27 (#7039) üzenetére


Thusor
őstag

Társasházban lakom. Eddig is ezzel a routerrel használtam a netet. Frimware frissítés történt csak rajta. Egy TP-Link 1043-asról van szó. Ha a belső otthoni hálózatot elérem és a gépek látják egymást, csak net nincs, meg a modem admin felületét sem érem el, akkor szerintem a modem lehet a ludas.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7041) kabelmania27 válasza Thusor (#7040) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen ez egy jófajta router, modemmel vagy a magas adásival lesz a gond.

(#7042) Thusor válasza kabelmania27 (#7041) üzenetére


Thusor
őstag

Nagyon remélem, mert a UPC-s ügyfélszolgálatis közölte, hogy ha mégsem a modem lenne a ludas akkor viszont kiszállási díjat kell fizetnem a szerelőnek...vicces.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7043) kabelmania27 válasza Thusor (#7042) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősnél amikor nyáron 55az adási sokszor szakad a net, kicsit feljebb kell tekerni az erősítőt. A osztó másik kimenetére analóg/médiacard tv vagy box van rákötve?

[ Szerkesztve ]

(#7044) Intruder2k5 válasza Thusor (#7042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez minden szolgáltatónál így működik... Ha nem az ő illetékességükbe tartozik a hibát okozó eszköz, akkor az egész műveletet kiszámlázzák! A T például még a telefonon nyújtott router beállítási segítségét is kiszámlázza!

(#7045) Thusor válasza kabelmania27 (#7043) üzenetére


Thusor
őstag

Úgy van, hogy van a koax kábel ami a társasházból bejön hozzánk az meg van osztva 2-felé (1 jön az én szobámba, a másik pedig nappaliba ahol egy mediabox van rákötve UPC digitális tvhez), majd ami jön az én szobámba az is meg van osztva 2-felé, az egyik megy egy analógként egy LCD tv-be, a másik pedig közvetlenül a kábelmodembe. Remélem így érthető :).

Router hónapok óta be van rá kötve, eddig semmi baja nem volt, most frissítettem a vargalex féle frimware-re, nem hinném hogy attól fagy a modem. Kétlem hogy hatással lenne rá.

[ Szerkesztve ]

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7046) kabelmania27 válasza Thusor (#7045) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem. Akkor -2.4+7=4,6 a bejövő jelerősség a letöltési frekin.
Ha az első kettes után lenne a modem (3,5el lenne több a vételi és kevesebb az adási) akkor is 50felett lenne az adási, kábelezéssel nincs gond, húzd meg az F csatlakozókat az osztóknál modemnél és ha van toldás akkor ott is.

(#7047) Thusor válasza kabelmania27 (#7046) üzenetére


Thusor
őstag

Rendben, ahol tudom ott meghúzom az F csatlakozókat, és osztókat is. Az első osztásnál nem fog menni, mert az be van vakolva a dobozában :D.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7048) kabelmania27 válasza Thusor (#7047) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a médiabox jelszintjét, menü 1789, page down többször, frekivizsgálat után page down/up gombokkal tudsz lapozni, kilépés back/menü/upc gomb.

(#7049) Thusor válasza kabelmania27 (#7048) üzenetére


Thusor
őstag

Jel/zajszintre ha jól értelmezem 39000-et ír. Szóval ott mintha jóval kisebb lenne.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#7050) kabelmania27 válasza Thusor (#7049) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen a jelerősség/jelminőség?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.