Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#54001) Gubek-Einste válasza Felipetukko (#53999) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Rendszer/Switch mód menüpont alatt lehet állítani, hogy milyen módban legyen a HGW, ha nincsen akkor IPv6 módban vagy és akkor a 1221-n kell visszakérned az IPv4 módot, hogy legyen bridged mód lehetőséged.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54002) maxrad1580


maxrad1580
aktív tag

Sziasztok! 60-as net van előfizetve de modemen mérve is csak 40 a max.

Ezek az értékek vannak a modemben. Ezek jók,vagy valami érték rossz,és emiatt lehet a baj?

Segítséget előre is köszönöm.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#54003) Intruder2k5 válasza maxrad1580 (#54002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezek teljesen rendben vannak, jó az SNR is, szerintem nem ez okozza a lassulást.

(#54004) maxrad1580 válasza Intruder2k5 (#54003) üzenetére


maxrad1580
aktív tag

Köszi a gyors választ. :K

Át nézzük akkor még a dolgokat. Utána érdeklődöm egyáltalán abban a csomagban vagyok e amit számláznak nekem.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=maxrad1580 Megkérek mindenkit,hogy NE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! írjon privát üzenetet bios problémával,mert a fórumban világosan leírtam,hogy noterepair kolléga csinálja a bios javítást tovább.Ha mégis írsz,nem válaszolok.Sorry.

(#54005) Intruder2k5 válasza maxrad1580 (#54004) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Próbáld meg kicserélni az UTP kábelt a modem és a kliens közt.

(#54006) kabelmania27 válasza maxrad1580 (#54002) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Rendben vannak az értékek, ds lehetne több ezért nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Kövesd Intruder2k5 által leírtakat és nézd meg hogy az utp kábel rendben van-e.

[ Szerkesztve ]

(#54007) Soma01


Soma01
veterán

Azt mondjátok már meg nekem, hogy a UPC router modemben lévő saját wifi csatorna beállítások a Wi Free-re is vonatkoznak? És az adó teljesítmény?

Szerintem ugyan az a kettő, ha egy modul van benne. De nem tudom, hogy van e külön modul a Wi Free-nek.

(#54008) Intruder2k5 válasza Soma01 (#54007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mivel az eszközben csak egy rádió adó/vevő van, így igen, minden ilyen beállítás közös. A titkosítás már szoftveres megoldás, ezért ott lehet (és ugyebár van is) eltérés, de két frekvencián, vagy épp kétféle teljesítménnyel nem tud dolgozni egyszerre egy rádió.

(#54009) UnSkilleD


UnSkilleD
senior tag

EVW3226 modem router módban szóval dslite-al ipv6 címet kap, nem lehet róla az ipv4 oldalakat elérni, ilyenkor mi van?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#54010) kabelmania27 válasza UnSkilleD (#54009) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hívd fel a 1221-et és kérd vissza az ipv4-es módot.

(#54011) UnSkilleD válasza kabelmania27 (#54010) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

korábban vagy fél évig működött így, most mi a kínja van?

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#54012) kabelmania27 válasza UnSkilleD (#54011) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Átállítódott ipv6módba, korábban is előfordult már ez a jelenség.

(#54013) tyuk0d1


tyuk0d1
újonc

Sziasztok,

Battlefield 4 - Playstation 4

Modemcsere, ujrakabelezes es lepcsohazi erosito kalibralas nem segitett. Mivel lehetne meg probalkozni?

[ Szerkesztve ]

(#54014) Elims válasza Handball94 (#53982) üzenetére


Elims
veterán

Köszi!!

(#54015) L3zl13


L3zl13
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap reggel óta nem tudok játszani több különböző MMO-val.
A játékok nagy nehezen képesek felcsatlakozni, de szinte azonnal DC amint elindul a játék.
Böngészés, online video, fájl letöltés tökéletesen működik. Speedtesten fel-letöltési sebesség és a ping teljesen rendben van.
Random oldalakat pingelve nincs csomagveszteség. Üfsz nem lát semmi hibát.
Próbáltam az egyik MMO-t egy másik gépről is. Ugyanaz a hiba.
A próbált játékok esetében nem tudnak központi hibáról.
De mikor megosztottam a mobilnetemet és azon keresztül próbáltam akkor tökéletesen működnek a játékok.

Üfsz resetelte a modemet de semmi eredmény. Mondták, hogy kiküldenek szerelőt, de nem tudom hogyan tudnám neki bebizonyítani, hogy UPC oldali a hiba, ha csak a játékok közben jelentkezik.

Aki hülye, haljon meg!

(#54016) Sanya válasza L3zl13 (#54015) üzenetére


Sanya
nagyúr

nyiss egy cmd-t
írd be:
ping 8.8.8.8 -t

kb 1 óra múlva majd állítsd meg (ctrl+c) és nézd meg, hogy mennyi a packet loss.
párhuzamosan az MMO szervert is pingelheted így.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#54017) Felipetukko válasza Gubek-Einste (#54001) üzenetére


Felipetukko
újonc

Köszönöm, megpróbálom. Üdv.

(#54018) Pacos


Pacos
tag

Sziasztok!

Mivel lejár a szerződés decemberben így a múlthéten megtörtént egy csomag megújítás. Lényegében ua. mint eddig kivéve hogy az internet a 120-asról a 240-esre változik...vagy csak változna?
Még pénteken véletlen ránéztem a speedtestre és az upload az valóban a 240-eshez járó 20Mbit-es feltöltést hozta (20.8Mbit), de a letöltés nem hozta a 240-et. Sőt! A közelében nem járt. Néha az eddigi 120-at(120nál kb. 123-124-et mért) sem hozta, de legjobb esetben is 135-ig ment a mutató. A UPC saját mérője persze 1mp alatt boldogan ugrik 247-248Mbit-re, de semelyik másik mérőoldal nem. Bár van ahol egész jó értékeket mutat, ill. próbáltam file letöltést, torrentet is. Ott is nagyjából megközelíti amit kéne. De most nem tudom hogy a speedtest rossz, vagy nincs még ez a 240-es cucc beállítva rendesen azért ilyen ingadozó?
A korábbi 120-as netnél bárhol mértem annyi volt amennyinek kellett lennie, tulajdonképpen a max. sebességet.
Szóval ezen még állítanak maguktól vagy nekem kell telefonálni? Esetleg egyéb gebasz?
Modem: EPC3925

Köszi a válaszokat!

Amikor szétszedtem még működött!

(#54019) Clever0 válasza Pacos (#54018) üzenetére


Clever0
senior tag

Az új speedtest-el próbáltad? beta.speedtest.net

(#54020) kabelmania27 válasza Pacos (#54018) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg, hogy rendben vannak-e a modemértékek.
Ha a upc mérője szerint megvan a sebesség akkor elvileg megy annyival, csak a gépet lehet valami fogja.
Töröld ki az előzményeket indítsd el karbantartó programot pl wise registrycleaner, spyboot 1.6.2

(#54021) Pacos válasza kabelmania27 (#54020) üzenetére


Pacos
tag

Megnéztem ezt a beta speedtestet ott sem jó :(

Ezek a modemértékek:

Három gép van a lakásban. Egyiken sem jó. Olyan régen volt hogy csak egyiken nem volt jó (driver csere). De most egyiken sem.

Amikor szétszedtem még működött!

(#54022) kabelmania27 válasza Pacos (#54021) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értékek rendben vannak, próbáld meg bridge módban, kikapcsol wi-freevel.
Ha este 9-10 után javul a helyzet akkor terhelt a könyék és nyolc ds freki kevés, 1221-en próbáld meg elérni hogy cseréljék a modemet, új bekötésnél már compalt adnak ami több ds frekit használ.

[ Szerkesztve ]

(#54023) Thusor


Thusor
őstag

120/10-es netet kötöttek be a múlt hét folyamán. Connect box-ot kaptam hozzá. Azt vettem észre, hogy több esetben sokat gondolkodik a net amikor weboldalakat kell betölteni, vagy azt írja ki, hogy a DNS szerver nem tudta feloldani az xy weboldalt. A speedtest oldala szerint 9-12 ms ping és 120/10 sebesség stabilan tartja. Úgy olvastam, hogy a router tűzfalának kikapcsolásával javul, vagy megszűnik a dolog. Én is kikapcsoltam a tűzfalat a routeren, most úgy néz ki gördülékenyek az oldal betöltések. Milyen hátránypm lesz abból ha kikapcsolva tartom a tűzfalat a routeren? Érdemes lenne bridge módba tenni és egy rendes másik routert venni mellé?

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#54024) Gubek-Einste válasza L3zl13 (#54015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen szolgáltatói eszköz van nálad és milyen módban van (router vagy bridged)?
Van saját router-ed (típusa?) használatban? Ha igen akkor nélküle is ez a helyzet?

#54023 Thusor
Sok hátrányod nem lesz egy szolgáltatói eszköz tűzfalának a kikapcsolásából.
Érdemes a szolgáltatói eszközt brdiged módba tenni és saját router-t használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54025) Thusor válasza Gubek-Einste (#54024) üzenetére


Thusor
őstag

Köszönöm a válaszodat. Akkor egyelőre marad router módban tűzfal nélkül, aztán majd veszek mellé egy rendes routert.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#54026) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Ha nagyobb netet választok akkor a jelenlegi Cisco EPC3212-es modemet cserélik? Milyen modemet adnak helyette? Stabilan használható? WIFI nem kell úgyis saját routert használok.

Bár most kicsit durci vagyok mert úgy érzem amióta nincs hűségem azóta egyre sűrűbben szakadozik a net és néha a tv is. Nem tudom van-e összefüggés, de kicsit gyanús, mert emlékeim szerint az előzőekben is így volt.

szerk.: bocs jelenleg 120-as van

[ Szerkesztve ]

(#54027) gduck válasza Thusor (#54023) üzenetére


gduck
addikt

Sajnos ez a hiba néha előjön, független a hardveredtől. Néhány napja nálam is vacakolt, a megoldás az hogy a google DNS szerverét állítod be a UPC DNS szervere helyett ;)

(#54028) Intruder2k5 válasza bozsozso (#54026) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

240-es nethez még jó a CISCO modem, 500-asra már nem. 240-nél sajnos még fizetős a connect box-ra csere, 500-nál már ingyen van, de ha ha aláírsz hűséget, és ügyes vagy, akkor lehet bele tudod ezt is alkudni, mondván vacakol a régi, és cseréljék le.

Kérdés, hogy valóban a modem hibája-e, mert ha nem, és kapsz mondjuk helyette egy Ubee-t, azzal 100x rosszabbul jársz.

[ Szerkesztve ]

(#54029) bozsozso válasza Intruder2k5 (#54028) üzenetére


bozsozso
őstag

Ez biztos? Emlékeim szerint amikor pár hónapja hívtak akkor net emelés esetén modemet akartak cserélni. Akkor olvasgattam fórumot és elég sok problémát írtak az új modemmel kapcsolatban(ez kb. fél éve, már nem emlékszem mit adtak akkor). Jelenleg viszont pár százast hozzádobnak kéthavonta és lassan már meg kéne állítani ezt az emelkedést. Akkor próbáltam meggyőzni az ügyfélszolgálatot, hogy jó nekem ez a jelenlegi csomag erre adjon valami ajánlatot, de ezen próbálkozásom sikertelen volt. :(

Jelenleg: 120-as net gold tv+HD+hd plusz tv-n(mindkettő médiacard-al) és bronz telefon

(#54030) Intruder2k5 válasza bozsozso (#54029) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Biztos. Volt aki rendelt 500-as csomagot, aktiválták neki, de az új modem a futárral csak 1-2 nappal később érkezett meg, így láthattunk ilyen mérést. Ugyanez pepitában.

Feltehetően azért akarták cserélni, mert a 3208 / 3212 modemek nem WiFi-sek, így nem szórod a WiFree jelet.

[ Szerkesztve ]

(#54031) tomp


tomp
félisten

Hopp!
Mediacardnál egy műsor felvétele azzal a hibával nem valósult meg 3-án a Sony tv-n miszerint "A szolgáltató engedélyezte a másolásvédelmet."
Eddig nem foglalkoztam vele, aztán ma néztem meg a felvételi hibabejegyzést.
Elkezdi bevezetni a upc ezt a remek dolgot?

(#54032) HofiZoli válasza Intruder2k5 (#54030) üzenetére


HofiZoli
senior tag

jaja, de már 1000 digi van, a upc-s hgw meg a fiókban :D

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#54033) Gubek-Einste válasza HofiZoli (#54032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem saját a mérés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54034) bozsozso válasza Intruder2k5 (#54030) üzenetére


bozsozso
őstag

Köszi. Egyébként sem szóróm, mert kikapcsoltattam és ha cserélik akkor sem fogom. Igaz jelenleg nem is tudja a modem.

[ Szerkesztve ]

(#54035) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Connect box-os tűzfalat ha kikapcsolom az nagyon gáz?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#54036) HofiZoli válasza Gubek-Einste (#54033) üzenetére


HofiZoli
senior tag

mit szeretnél ezzel mondani?? :F

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#54037) Thusor válasza gduck (#54027) üzenetére


Thusor
őstag

Sajnos a connect box-ban nem lehet módosítani a DNS szervereket.

AOC Q3277PQU monitor / HP Workstation z600 / Synology DS1618+ / Synology DS218+ / DELL PowerEdge T20 / Xbox Series X / Apple MacBook Air (M1)

(#54038) vaki válasza kabelmania27 (#53964) üzenetére


vaki
aktív tag

Köszönöm a segítséget!

Ma kijött a UPC-s szerelő és a padláson sikeresen kiiktatott egy splittert, ami még az előző tulaj idejében lett odarakva, aki a netet és a tv-t is a UPC-től rendelte...
Plusz a kábeltoldatoknál is kicserélte a csatikat. Nagyon lelkiismeretes volt, respect neki :C

A felhasználóbarát felhasználó

(#54039) Miska0330


Miska0330
tag

Egész szépen jön az 500 Mbit. Pénteken fogadtam el az új ajánlatot. Napközben illetve este 8 körül szokott átlag 450 - 470 Mbit között lenni.

http://www.speedtest.net/my-result/5790750565

(#54040) kezo0 válasza tomp (#54031) üzenetére


kezo0
addikt

Konkrétan melyik csatornáról akartál műsort rögzíteni?

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#54041) tomp válasza kezo0 (#54040) üzenetére


tomp
félisten

NatGeo HD
Egy olyan műsort akartam rögzíteni tv-n amit korábban boxal felvettem. Világpremierben ment. Azt fel tudtam venni. Másnap éjszaka adták újra. Na azt már nem. Eddig még nem volt ilyen. Pedig amióta megvan a kártya rengeteg műsort rögzített a tv.

(#54042) kezo0 válasza tomp (#54041) üzenetére


kezo0
addikt

Hm, éjszakai felvételekkel mostanában nekem is volt párszor problémám, de kártyával és boxszal is. Volt, hogy nem vett fel semmit a (Cisco) box és/vagy a tévére kötött HDD-re a mediacardos tévé, de olyan is volt, hogy az 1 db műsor valamiért "félbevágva" lett rögzítve, tehát mondjuk egy 60 perces sorozat-epizód felvétele egy 22 perces és egy 44 perces felvételre szakadt ketté, mintha közben váratlanul újraindult volna a box. Ez utóbbi csak a boxon, viszont mindkét boxomon előfordult mostanában, és mindig az éjszakai órákra időzített felvételek esetében...
A tévébe tett kártyát pedig mostanában néhányszor nem ismerte fel a tévé, csak kihúzás és újbóli bedugás után – ilyen még sosem történt korábban, pedig jó régen van kártya a tévében.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#54043) bozsozso válasza Intruder2k5 (#54030) üzenetére


bozsozso
őstag

Arról nem tudnál véleményt mondani, hogy jelenleg amit adnak modemet azok stabilan működnek-e?

(#54044) Intruder2k5 válasza bozsozso (#54043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bevallom őszintén, nem tudom mit adnak, ha "csak úgy" cserélnek. Vagy Technicolor-t, vagy Ubee-t, de személyes tapasztalatom egyikkel sincs. Magánvéleményem, hogy a CISCO még mindig jobb! A Connect Box ingyenesen csak 500Mbps nethez jár, ez alatt pénzért "megvásárolható" (nem kerül a tulajdonodba, csak használatra kapod, mint a többit). A pontos összegeket nem tudom, de le lett már írva, illetve nyilván fent van a upc.hu oldalon is valahol, de minél kisebb előfizetéshez kéred, annál drágább. De ez sem csodafegyver, erre is voltak már negatív vélemények.

Ha mindenképp fel kellene állítanom egy minőségi sorrendet, akkor az itt több év alatt olvasottak alapján én azt mondom, hogy CISCO, Connect Box, Technicolor, Ubee.

[ Szerkesztve ]

(#54045) mdani01


mdani01
aktív tag

Sziasztok!

Azzal kapcsolatba kérdeznék reggel óta, nincs se TV (a boxon az óra se működik, bekapcsolom akkor a "nincs jel üzenetet kapom) se internetem. Ez valami karbantartás szerűség lenne (Csepel), vagy nálam van a hiba?

iPhone 6S SpaceGray

(#54046) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Szerintem központi hiba.

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#54047) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#54044) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben van benne az eszköz csere díja ami jelenleg 2540 HUF

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#54048) kabelmania27 válasza vaki (#54038) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Milyenek lettek az értékek?
mdani01: Hívd a 1221-et hibabejelentés menüpont után ha megadod az irányítószámot megfogja mondani az automata hogy mi a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#54049) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#54047) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem az eszközcsere díjára gondoltam, hanem a Connect Box-nak van egy külön saját egyszeri díja, ha meglévő előfizető vagy, és nem 500-as neted van. Újaknak viszont már 120Mbps-től kiadják díjtalanul.

https://www.upc.hu/internet/internet-kiegeszito-szolgaltatasok/connect-box/

(#54050) Breeze válasza Intruder2k5 (#54044) üzenetére


Breeze
aktív tag

Nekem ingyenesen hoztak Ubee modem helyett Connect boxot (Compal)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.