Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71551) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Erre a kérdésre van ötlet?
A UPC ügyfélszolgálat kérte, hogy a problémás számot hívják fel tegnap 14, 15 és 16 órakor, a hívásokat megkísérelték, de a hívott félnél nem csörgött ki, viszont a HD szerint nincs gond a vonallal.

A telefonszám jó, tehát 06 országhívó, körzetszám, stb... Nagymama hajlamos elfelejteni ezeket a dolgokat, még nem rázódott bele ebbe a modern telekommunikációba.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71552) cigam válasza macilaci78 (#71551) üzenetére


cigam
félisten

06 országhívó, körzetszám, :F
06 36 12 345-678? Mert így jogos hogy nem sikerül.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71553) kabelmania27 válasza MasterDeeJay (#71550) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezekkel az értékekkel nem kellene akadnia.
Nézd meg van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító és milyen osztóval van elosztva a koax ha nem osztásnélkül megy a modembe.

(#71554) macilaci78 válasza cigam (#71552) üzenetére


macilaci78
nagyúr

06 1..., 00 36 1...

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71555) mdani01 válasza l.skywalker (#71533) üzenetére


mdani01
aktív tag

XXI.keruletben sincsem nalam es a wi-free sem mukodik veletlenul sem h tudjam hasznalni, hogy megnezzek valamit..

iPhone 6S SpaceGray

(#71556) cigam válasza macilaci78 (#71554) üzenetére


cigam
félisten

Van valami tarifaszámláló alközpont, bármi? A vezetékes szolgáltatóknál van vmi egyedi zaklatás szűrő lehetőség, mint az okostelefonokon?
Vezeték nélküli telefon?
A havi részletes számlán nincsenek ismeretlen hívások? (Vagy a szomszédén ;] )

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71557) MasterDeeJay válasza kabelmania27 (#71553) üzenetére

Most éppen nem is akad. Olvass vissza, az áramszünettel van bajom.

(#71558) kabelmania27 válasza MasterDeeJay (#71557) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Elolvastam. Áramszünet után ugyan úgy működnie kell a feltöltés iránynak mint a letöltésnek, ha áramszünet nélkül is akad és van bekötve csillapító akkor érdemes megnézni nélküle megszűnik-e a probléma.

(#71559) macilaci78 válasza cigam (#71556) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nem tudok róla, sima lakossági csomagok. A nagymamáé olyan, higy fix havidíjért bármennyit telefonálhat.
A vonalakon baálltott szolgáltatásokat, átirányításokat, szűrőket átnézték, modemreset, készülékreset, készülékcsere is megvolt.
Vezeték nélküli telefon, de készülékcsere is volt.
Nincs hívásrészletező a számlához, de a számlaösszeg nem tér el a megszokottól.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71560) zoli62


zoli62
addikt

22-es és 80-as port miért zárt a rejtett helyett?

(#71561) csibor válasza MasterDeeJay (#71539) üzenetére


csibor
őstag

De jó. Azt hittem egyedi probléma Arácson a parton néha 12 óra ( naponta van valamennyi kimaradás) kimaradást dob az UPC net.

(#71562) kabelmania27 válasza csibor (#71561) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak?

(#71563) csibor válasza kabelmania27 (#71562) üzenetére


csibor
őstag

Külső cégnek a modeme, fizetőszolgáltatást adnak. Csak a fejem felett van a rack szekrény, annak a tetején EPC3925. Ha panaszkodnak a vevők, újraindítom. Több közöm nincs hozzá.

Jellemzően este száll el. Semmi egyéb csatlakozó nincs látható helyen .

Jut eszembe. Létezik hogy úgy kapok 120-as netet 1 hete, hogy nincs nyoma sehol? Hivatalosan csak 1 élőfizetést lát a rendszer. A második eltűnt :)

[ Szerkesztve ]

(#71564) kabelmania27 válasza csibor (#71563) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha gyakran elmegy a net napsütéses órákban és bevan kötve Fam/Attanutor feliratú csillapító akkor érdemes megnézni nélküle javul-e, illetve érdemes megnézni nem lazult-e ki az F csatlakozó, amennyiben osztó is van bekötve érdemes azt is megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#71565) ztsoft válasza zoli62 (#71560) üzenetére


ztsoft
őstag

Ez hol van? UPC HGW-n?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71566) zoli62 válasza ztsoft (#71565) üzenetére


zoli62
addikt

(#71567) ztsoft válasza zoli62 (#71566) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem igazán tudom, hogy mit kellene néznem, nálam semmilyen portot nem ír, se zártat, se rejtettet, se nyitottat. Igaz, én saját router-t használok, így UPC-s HGW nem mérvadó (bridge módban van). UPnP tiltva van.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71568) paulikg


paulikg
csendes tag

Ma tervezek bemenni az ügyfélszolgálatra lemondani az előfizetést (tv, internet telefon).
Miket vigyek magammal?
Elég maga az eszköz (box, modem), vagy az utp, és a hdmi kábelt is le kell adni?

(#71569) LouiS22 válasza paulikg (#71568) üzenetére


LouiS22
veterán

Ha adták, akkor illik visszaadni :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#71570) macilaci78 válasza paulikg (#71568) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Volt, amikor még a kartondobozt is kötbérezték.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#71571) ArthurShelby válasza paulikg (#71568) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Bőven elég csak maga az eszköz.
Nem is mindig figyelik, hogy leadod e egyáltalán.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71572) ztsoft válasza paulikg (#71568) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam a két box-nál (Horizon HD) mindent megnéztek (a doboz és a leírás kivételével, az ment a szemetesbe, amúgy sem egyezett a szám, a sok csere miatt).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71573) pvt.peter válasza pvt.peter (#71320) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ezek szerint senki nem járt még így? #71320

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#71574) mikung válasza pvt.peter (#71573) üzenetére


mikung
aktív tag

Ez így ennyiből lehet SW és HW hiba is. Sokan modem módban használják, így a legtöbb rigolyája rejtve marad vagy irreleváns.

Ha nem először csinálja, jelents be hibára és ne hagyd magad lerázni.

(#71575) kabelmania27 válasza pvt.peter (#71573) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek?

(#71576) kabelmania27 válasza Darthforce92 (#71518) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg elérhető-e a modem üzemmód ha nem a my upc oldalon kapcsold ki az ipv6-ot.

(#71577) atala


atala
addikt

Ha van egy Androidos TV box, ami rá van kötve a tv-re, azon keresztül tudok tv adásokat nézni a Horizon go-val?

(#71578) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Na, csak nem készül valami névmodosítás? :)

[link]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#71579) freddirty


freddirty
senior tag

Sziasztok,

Nem szoktatok néha furcsa lassulást érzékelni a kábeles UPC internetszolgáltatásban mostanában? Olyan mintha valami vacak proxy vagy valami kíváncsi firewall lenne. Például nagyon sokáig tart felépíteni a kapcsolatokat websiteokhoz.
speedtest.net-en pl a GO-ra kétszer kell rátenyerelni mert előszörrel a connection timeoutra megy. Ha már megvan a kapcsolat akkor sávszélességprobléma nincs, megvan a max 256mbit.
Egy VPN klienst elindítva ezek a probklémák megszűnnek, minden szépen pattogósan működik, ahogy szokott nincs 5 mp-ig tartó kapcsolódás egy weboldalhoz, azonnal bejön minden.
Lehet UPC DNS szerver probléma is?

fred

(#71580) LouiS22 válasza norberto_th (#71578) üzenetére


LouiS22
veterán

Hát, már ott a honlapon az új csomagnév, stb.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#71581) kabelmania27 válasza freddirty (#71579) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Milyen modem van nálad? Vezetékes kapcsolattal teszteld.
Amennyiben hgw van nálad nézd meg elérhető-e a modem üzemmód ha nem a my upc oldalon kapcsold ki az ipv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#71582) freddirty válasza kabelmania27 (#71581) üzenetére


freddirty
senior tag

Szia,
Connect box van, vezetékessel tesztelem persze, egy Asus 66U router adja házon belül a vezetékes/vezeték nélküli netet.

fred

(#71583) kabelmania27 válasza freddirty (#71582) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értem. CB modem modem vagy router üzemmódban vagy?
Modem oldalán nézd meg a haladó beállítások/hálózat állapota résznél a letöltés és feltöltési füleken az értékeket.

(#71584) freddirty válasza kabelmania27 (#71583) üzenetére


freddirty
senior tag

Nem router üzemmódban vagyok azt még amikor megkaptam a boxot átállítottam rögtön. De hogy CB modem vagy modem azt nem tudom, kb. 1.5 éve a telepítés óta nem kellett hozzányúlni.
A routerem WAN portjára van rádugva a box. Nem igazán érem el 192.168.0.1-en.
Restart már volt minden hálózati eszközömre.
Egyébként a jelenség tranziens, a hiba pár hete egy ideig volt, eltűnt, ma újra előjött. Nem tudom mi okozza, nem látom, hogy az én eszközeim okoznának ilyet. Azért gyanús ha VPN-ezek akkor hirtelen rendbejön.
Lehet még újraindítom a modemet párszor hátha kapok egy új IP-t és akkor rendbejön.

[ Szerkesztve ]

fred

(#71585) kabelmania27 válasza freddirty (#71584) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem üzemmódban van a cb.
192.168.100.1 címen mindkét módban eltudod érni a modemet, ha bejön az oldal írd meg a modemértékeket.

[ Szerkesztve ]

(#71586) Miska0330


Miska0330
tag

Németországban Arris eszközökkel elindult a EuroDocsis 3.1.

https://www.broadbandtvnews.com/2018/09/13/liberty-global-launches-docsis-3-1-in-germany-with-arris/

(#71587) gduck válasza Miska0330 (#71586) üzenetére


gduck
addikt

Mi ettől messze vagyunk :)

(#71588) pjen válasza atala (#71577) üzenetére


pjen
félisten

Nem valószínű,bár elvileg a 2.8 ig működik.Én próbáltam cromecast,teló,tablet.Mindenhol azt írja,külső képernyő nem támogatott.

(#71589) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Ja hogy én vagyok lemaradva, szóval 300Mbit-re emelték a 240-et, nemrossz de a feltöltés no comment...

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#71590) Intruder2k5 válasza norberto_th (#71589) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Felfelé irányba ne is nagyon várj többet, ez a ~20Mbps technológiai korlát. Nézd meg a Telekom koaxos csomagjait, ott is ez a plafon.

(#71591) Samott


Samott
addikt

Ezek megis mia f.szt kepzelnek magukrol?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#71592) atala válasza pjen (#71588) üzenetére


atala
addikt

Nem értem, miért korlátozzák. Ennyire kell nekik az a 8-900 Ft a többi boxért, vagy kártyáért?
Ezzel az androidos tv boxal sem lenne túl kényelmes a Tv-zés, de arra jó, hogy a nappaliban, hogy nagyon meg akarok valamit nézni, akkor megtegyem.
De ennyi erővel a számítógépen működik. Rákötnék a monitor helyett egy lcd tv-t a számítógépre, és meg lenne oldva.

(#71593) hati


hati
addikt

Nincs vhol infó arról, hogy az új net csomagok miatt, lesz esetleg automatikus emelés? 120->150, 240->300, stb.

(#71594) Gubek-Einste válasza Samott (#71591) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ők még diszkréten csinálják, máshol egyáltalán nem lehet az oldalt megnézni reklám blokkolóval

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71595) z67 válasza Gubek-Einste (#71594) üzenetére


z67
őstag

Csak ők éppen eladni akarnak, nem reklámot, szolgáltatást. Vagyis örüljenek, ha valaki a lapjukra téved. Ez esetben az ő dolguk a hajbókolás és nem a kioktatás, nem reklámból, hanem belőlünk élnek.

(#71596) Sanya válasza Miska0330 (#71586) üzenetére


Sanya
nagyúr

Kár, hogy a Liberty Global eladta az UPC-t a Vodafonnak, így ide ez egy darabig biztosan nem fog jönni.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#71597) vlevi válasza Samott (#71591) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nagyritkán a céges gépen IE-vel nyitok meg 1-1 oldalt (amiben nincs reklámblokkoló). Olyankor döbbenek csak rá, hogy mennyire tele van hányva az internet ezekkel a használhatatlan, a böngészést lassító hányásokkal. Leginkább azt utálom a reklámokban, hogy miattuk meg kell várnod a teljes oldal betöltődését, mert a reklámok be-betöltése közben folyamatosan átrendeződik az oldal, ahogy egyre nagyobb helyet foglalnak. Másik része pedig természetesen az, hogy folyamatosan fogják a gépet ezek a villódzó szarok. Egy i5-s gép nem képes szaggatásmentesen görgetni egy oldalt a reklámok miatt.
Egy bizonyos mértékű reklámot még elviselek, de, amikor a hasznos tartalom helyett csak azt látom, az már idegesítő, olyankor inkább ellépek arról az oldalról.
Na, ez már kikívánkozott belőlem :D

(#71598) ztsoft válasza Samott (#71591) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem tetszik nekik, hogy a statisztika készítő, nyomkövető (ez is van az oldalukon) elemeket is fogja a reklám blokkoló. Így próbálnak ellene védekezni (nálam ez nem jött be).

Nálam a legszigorúbb módon tiltva vannak a nyomkövető elemek (böngészőbe épített szolgáltatás), elég sok reklámot is megfog. Ami még így is működik, azt a reklám blokkoló intézi.

(#71594) Gubek-Einste

máshol egyáltalán nem lehet az oldalt megnézni reklám blokkolóval

Ilyennel még nem találkoztam.

(#71595) z67

Tökéletesen egyet értek. Valószínű okok, amit fentebb írtam.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71599) LouiS22 válasza ztsoft (#71598) üzenetére


LouiS22
veterán

forbes.com, őt nem fogod adblockerrel olvasni.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#71600) ztsoft válasza LouiS22 (#71599) üzenetére


ztsoft
őstag

De még nélküle sem. :D Úgy látszik a szigorú nyomkövetés szűrő sem tetszik nekik. Így jártak, amúgy sem tartozik az érdeklődési körömbe.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.