Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71601) Gubek-Einste válasza Sanya (#71596) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A németet is megveszi a Vodafone.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71602) Gubek-Einste válasza LouiS22 (#71599) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam megy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71603) pvt.peter válasza mikung (#71574) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm a választ.
Ritkán szokott áramszünet lenni, majd ha legközelebb lesz akkor megnézem, hogy megint elvesztek-e a beállítások.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#71604) pvt.peter válasza kabelmania27 (#71575) üzenetére


pvt.peter
őstag

Melyik értékekre gondolsz?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#71605) kabelmania27 válasza pvt.peter (#71604) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Belépsz a modembe 192.168.100.1 oldalon utána haladó beállítások, hálózat állapota, aztán letöltés és feltöltés füleken lévő értékeket elmented képként, aztán beilleszted a topikba.

[ Szerkesztve ]

(#71606) woodworm válasza Miska0330 (#71586) üzenetére


woodworm
veterán

Ha minden igaz a lengyeleknél is, sőt, fórumos hozzászólások alapján a hazai hálózat fejlesztése is folyik. Egyébként ne várjon senki megváltást tőle, 1000/50 nem lesz akkora előrelépés a feltöltési sebességben. Szerintem a teljes átállás évekig fog tartani, csak fokozatosan fogják tudni emelni.

(#71607) mikung válasza woodworm (#71606) üzenetére


mikung
aktív tag

Azért a feltöltésnél kezd röhejes lenni hogy már a mobilnet is odaver. :(((

(#71608) LouiS22 válasza mikung (#71607) üzenetére


LouiS22
veterán

Amúgy mire kellene a nagyobb felfele? (költői a kérdés :O )

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#71609) pvt.peter válasza kabelmania27 (#71605) üzenetére


pvt.peter
őstag

Köszönöm az eligazítást.

Letöltés

Feltöltés

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#71610) kabelmania27 válasza pvt.peter (#71609) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, ezekkel az értékekkel nem akadhatna a net ezért nézd meg a koax kábel milyen osztóval van elosztva és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító a modemnél vagy az osztónál.

(#71611) pjen válasza atala (#71592) üzenetére


pjen
félisten

Én is úgy használom.Egy kijelzőnélküli lapos HDMI kábel és le van a gond.Egyébként a TV go sem megy,kivetítve.

(#71612) pvt.peter válasza kabelmania27 (#71610) üzenetére


pvt.peter
őstag

Nem is az akadás volt a probléma, hanem az, hogy áramszünet után újra be kellett állítanom a nyitott portokat illetve átirányításokat.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#71613) tomp válasza atala (#71577) üzenetére


tomp
félisten

Zidoo boxon rendszer szinten meg lett oldva, hogy az ilyen appok menjenek gond nélkül. Megy is szépen a Horizon Go.

(#71614) vargalex válasza tomp (#71613) üzenetére


vargalex
félisten

Milyen rendszer szintű megoldásra gondolsz? Ugyanis egy 2017-es Horizon Go frissítés óta megy.

Alex

(#71615) blakey válasza tomp (#71613) üzenetére


blakey
félisten

Ez nem a Zidoo-nak köszönhető, gyakorlatilag az össes boxon megy. Hajlandó volt a UPC normálisan megcsinálni/megcsináltatni, bár légegér azért nem árt hozzá.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71616) vargalex válasza blakey (#71615) üzenetére


vargalex
félisten

Az előbb nem írtam le a lényeget. Szóval, ahogy te is írod, a 2017-es frissítés óta az összes boxon megy... :)

[ Szerkesztve ]

Alex

(#71617) headhunter válasza Miska0330 (#71586) üzenetére


headhunter
addikt

CB-t is cserélik?

pl.: [link], [link]

(#71618) woodworm válasza headhunter (#71617) üzenetére


woodworm
veterán

Van giga connect box, de a felvásárlás miatt bármi előfordulhat. Ha a németeknél is ez lesz beüzemelve, akkor nálunk is sanszos.

(#71619) atala válasza pjen (#71611) üzenetére


atala
addikt

Nem nagyon értem. Most akkor te hogyan használod? Számítógéppel?
Én úgy szeretném, hogy van egy ILYEN kütyü amin van hálózati csatlakozó, rá van dugva HDMI kábellel az LCD TV-re.

(#71620) tomp válasza blakey (#71615) üzenetére


tomp
félisten

Ja ok. Azért írtam azt mivel tavaly csinált a Zidoo egy appot az elején amivel el lehetett kerülni a Horizon Go hülyeségét. Aztán az egyik fw frissítéssel bele rakták a rendszerbe. Azóta nem használtam a boxon az appot.

(#71621) gduck válasza Gubek-Einste (#71601) üzenetére


gduck
addikt

És? Szerinted a Vodánál egyenlő ügyfelek leszünk a németekkel? :(

(#71622) Gubek-Einste válasza gduck (#71621) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak arra írtam, hogy a felvásárlás nem lehet az oka, hogy nálunk nem legyen mivel a német is eladásra kerül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71623) Flashback


Flashback
addikt

UPC nél hány CI kártya kêrhető max?

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#71624) cigam válasza Flashback (#71623) üzenetére


cigam
félisten

3db

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71625) bon válasza Samott (#71591) üzenetére


bon
őstag

Nem szabad reklám blokkolót használni! Minden oldal üzemeltetése pénzbe kerül, amit a reklámokból tartanak fent sok esetben. Így nagyon helyes ha tiltják.

A számítógépnek lelke van! - ASUS Prime Z690-P, Intel CoreI7 13700, 2x16GB DDR5 5200MHZ Kingston, Gigabyte GTX 1060 6GB, Sound Blaster Z, Cooler Master Cosmos C700P

(#71626) kali válasza bon (#71625) üzenetére


kali
legenda

Különböző ingyenes oldalaknál még meg is értem (részben), de egy szolgáltató, akinek a szolgáltatására előfizetek és emiatt használom a honlapját, ne csináljon ilyet!

[ Szerkesztve ]

(#71627) pjen válasza kali (#71626) üzenetére


pjen
félisten

Ha nincs reklám, lehet 100Ft többlet költség lenne. Azt is mi fizetnénk.

(#71628) ztsoft válasza bon (#71625) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem szabad reklám blokkolót használni!

Ez a Te egyéni döntésed, nem kell másra is ráerőltetni. Mindenki saját maga eldönti, hogy használja-e vagy sem.

Minden oldal üzemeltetése pénzbe kerül, amit a reklámokból tartanak fent sok esetben.

Most egy szolgáltató oldaláról beszélünk, amiért én is fizetek! A következő lépés majd a reklámok megjelenése lesz?

Így nagyon helyes ha tiltják.

Érdekes módon, még egy szolgáltatónál sem találkoztam vele, csak a UPC-nél. Talán kevés az ügyfelektől beszedett összeg? Vagy azt hiszik, hogy majd Ők megállítják a blokkolók használatát?

Amúgy már elegem van a hasonló szövegekből (főleg a lopás és egyéb minősítésekből). Ezek mind csak olaj a tűzre!

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71629) kali válasza pjen (#71627) üzenetére


kali
legenda

Azt is kifizetném a UPC-nek, itt a PH-n is fizetem a prémiumot, hogy ne lássak reklámokat, illetve máshol is élek(/élnék) az ilyen lehetőségekkel, ha az adott (lenne).
Tényleg csak az a bajom, hogy bizonyos oldalakat ignorálhatok, ha problémásnak tartom a reklámok miatt, vagy elfogadom azokat, mert amúgy díjmentesen biztosítanak valamit ellentételezésül, de egy olyan szolgáltató weblapján, akinél előfizető vagyok - és fizetek a szolgáltatásokért -, nem így kellene működnie, hiszen bizonyos esetekben szükségszerű az oldal látogatása, használata.

(#71630) #19482368 válasza bon (#71625) üzenetére


#19482368
törölt tag

Minden oldal üzemeltetése pénzbe kerül,
Ez a kijelentés ebben a formában teljesen helytálló. És igazad is van.
Tovább megyek, önmagában a reklámmal nincs probléma, sokkal inkább annak erőszakos politikájával.
Amit rá akarnak erőszakolni az emberre, az ösztönösen egyfajta védekezési mechanizmusba fog lépni, és lehetőségeihez képest, mindent el fog követni hogy csökkentse az ilyen ingereket.
Tehát reklám, és reklám között különbséget kell tenni.

Így nagyon helyes ha tiltják.
Ez egy nagyon rossz üzletpolitika, ha én nem engedélyezem a reklámot, tehát blokkolom, akkor nem tekinthetem meg annak az oldalnak a tartalmát. Mivel itt jelen esetben egy Telekommunikációs szolgáltatóról van szó, könnyen lehet, hogy magát a többi szolgáltatást se veszem igénybe, mivel az erőszakos üzletpolitikát folytat. Ebből következik, vajon mi mindent akar még rám erőszakolni, saját profitorientált céljai elérése érdekében. Ezért a leendő, vagy már meglévő ügyfél szemében meginog a bizalom. Márpedig mivel több telekommunikációs cég van a piacon, lehet hogy csupán bizalmi alapon más szolgáltatót választ a leendő ügyfél. Tehát az erőszakos üzletpolitika, ami egy ártatlan reklám, jelen pillanatban, olyan folyamatokat indíthat el, aminek következtében, még többet veszít a telekommunikációs cég.

Konzekvencia: A reklám önmagában nem rossz dolog, de a túlzásba vitt reklám, akár az ellenkezőjét váltja ki az emberekből, :D

(#71631) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Már nem azért de mutasson már valaki a UPC oldalán egy reklámot mert én nem találok!!
És ne a szolgáltató ajánlatait mondja senki, mert ha az nem volna akkor jönne az ordítás hogy nem tájékoztatnak.
Gondolom itt senki nem vásárolt még online valamelyik nagy hazai webáruházban, ott miért reklámozzák azt amit el akarnak adni??
Aki csinál egy képernyő fotót egy Google hirdetéssel vagy egy körömgomba elleni kenőccsel a UPC oldalán, azt meghívom egy sörre (ha elmúlt 18 éves).

[ Szerkesztve ]

(#71632) #19482368 válasza Toth_Jani (#71631) üzenetére


#19482368
törölt tag

Valamikor nemek is bejelzett, beraktam a kivételek közé. Probléma megoldva.
Most vissza ki vettem, és nem jelzett be.
És ne a szolgáltató ajánlatait mondja senki, mert ha az nem volna akkor jönne az ordítás hogy nem tájékoztatnak.
A saját oldalon való, önmagát reklámozni teljesen felesleges. Ha figyelmet akar kelteni egy adott új szolgáltatásra, akkor az a saját oldalán ne reklámként helyezze be. Számtalan más megoldás létezik, anélkül hogy szívatná a már meglévő, új ügyfeleket.

Gondolom itt senki nem vásárolt még online valamelyik nagy hazai webáruházban, ott miért reklámozzák azt amit el akarnak adni??
Szerintem a sztori jelen pillanatban nem erről szól,

Aki csinál egy képernyő fotót egy Google hirdetéssel vagy egy körömgomba elleni kenőccsel a UPC oldalán, azt meghívom egy sörre (ha elmúlt 18 éves).
Félre érted, és valamiért egy kalap alá akarod venni. De közelítsük meg más oldalról. Rengeteg kártevő, megtévesztés reklámok miatt keletkezik, Ezért megalkották a reklám blokkolókat. Mivel privacy problémákat generálhat. Tehát biztonsági okok miatt kénytelen vagy, reklám blokkolót használni. Erre pont egy Telekommunikációs cég, tiltja a reklám blokkoló használatát. Abban ez esetben ha új terméket, szolgáltatást akar bemutatni saját oldalán, nincs szükség reklámra.

[ Szerkesztve ]

(#71633) Toth_Jani válasza #19482368 (#71632) üzenetére


Toth_Jani
őstag

"pont egy Telekommunikációs cég, tiltja a reklám blokkoló használatát."
Pont egy telekommunikációs cégnek illene tudni megvédeni a hálózatát a károkozó vírusoktól, persze tudom ez még az Amerikai kormányszerveknek sem sikerül mindig.
A másik pedig az hogy simán megy reklám blokkolóval is az oldal, a uBlock Originra egy szót nem szól, és a beléptetés is rendben működik.
Természetesen az ajánlatok akkor is ott lesznek, de ez már szőrszálhasogatás, hogy a saját termékét nem hirdetheti a saját oldalán egy szolgáltató.

[ Szerkesztve ]

(#71634) #19482368 válasza Toth_Jani (#71633) üzenetére


#19482368
törölt tag

Pont egy telekommunikációs cégnek illene tudni megvédeni a hálózatát a károkozó vírusoktól,
Na igen, van némi igazság ebben a mondatba. Persze, ő a saját részét "védi is" Viszont ami a kihelyezett eszköz mögött történik, már nem az ő hatáskörük. Viszont, ha már a kihelyezett eszközig se jutnának el, a kártevők, akkor .... :D Érdekes téma, csak túl sok értelme nincs.

A másik pedig az hogy simán megy reklám blokkolóval is az oldal,
Persze hogy megy, nincs vele probléma, kivétel amikor van, de az egy másik történet.

szőrszálhasogatás, hogy a saját termékét nem hirdetheti a saját oldalán egy szolgáltató.
Félre érted, természetesen hirdetheti, csak nem kell csodálkozni ha megfogja valami reklám blokkoló.
Tovább gondolva, nem az a megoldás hogy tiltom a reklám blokkoló használatát, hanem rendesen karbantartom, felügyelem, a web oldalt. És minden információt újdonságot más formában mutatom be. Nem olyan technikával, amit szinte mindenki használ. Mert 1. az üzenet nem ér célba. 2. Csak feleselgessen bosszantom a már meglévő, vagy új ügyfeleimet.

Konzekvencia: Nem a reklám blokkló felhasználókat kell büntetni, hanem más technikai megoldást kell alkalmazni, hogy az újdonságok, információk eljussanak az új, meglévő ügyfelekhez,

[ Szerkesztve ]

(#71635) Samott


Samott
addikt

Teljesen rendben van, ha egy hirdetesekbol elo hiroldal szol hogy ne blokkoljam a reklamjait mert ebbol el. En meg majd eldontom hogy elfogadom vagy sem a hirdeteseit. Ha normalis mennyisegut reklam van meg whitelistre is teszem oket. De ez egy szolgaltato ceg, nincs hirdetes az oldalan, csak a sajat ajanlataik. Es ne kovessen, mert ahhoz meg vegkepp semmi kozuk.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#71636) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Miért lehet az, hogy nem kapcsolódnak az eszközeim 5Ghz-re! Eddig teljesen jó volt iphone-on, ipad, édesanyám telója stb, most mindenhol 2.4Ghz.
[kép]

Modem értékek rendben vannak és a főoldalon írja hogy 2.4-5Ghz, tehát be van kapcsolva az is, hozzá se lett nyúlva.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#71637) snooze válasza norberto_th (#71636) üzenetére


snooze
veterán

Egy modem ujrainditás esetleg?csodákat tud müvelni..😁😁😁

GO Gunners!!!

(#71638) cigam


cigam
félisten

Így kerülhetett „rosszindulatú program” a UPC weboldalára

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71639) norberto_th válasza snooze (#71637) üzenetére


norberto_th
aktív tag

Jéééé :R :C Köszike!

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#71640) snooze válasza norberto_th (#71639) üzenetére


snooze
veterán

:C de ezt akkor is érdemes megcsinálni havonta,ha jo minden..ártani nem árt..

[ Szerkesztve ]

GO Gunners!!!

(#71641) snpetit


snpetit
aktív tag

Sziasztok!

Naponta 6-7 szer újraindul a modem (CB), 2-3 napja. Lehet, hogy ez a nagy hőmérséklet ingadozás nem teszik neki ami reggel és este van? Csak 240-es net van, új telepítésű hálózat. Dugókat meghúztam. 10 dB-es csillapító van a modem előtt. Jelentsem le hibára?
Az értékek ilyenek:

(#71642) kabelmania27 válasza snpetit (#71641) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Sok modemnek a 10dB csillapítás, ezért magas a feltöltési érték.
Vedd ki a csillapítót és nézd meg milyenek úgy az értékek, lehet javulni fog a netkapcsolat.
Nézd meg ha internetezés előtt újraindítod a modemet akkor is csinálja-e az újraindulást illetve ha éjszaka ki van kapcsolva és reggel indítod el hogy viselkedik.

[ Szerkesztve ]

(#71643) smiti


smiti
addikt

Sziasztok!

Ma délelőtt volt valami frissítés ( ? ) a connect box-ra... Szoftver verzió : CH7465LG-NCIP-6.12.18.24-5p4-NOSH
Azóta megint csak a kínlódás van, szinte semmit sem tölt be vagy csak sokadik próbálkozásra, de a sebesség értékek a maximumot mutatják. Honnan tudom, hogy Ipv4 vagy hatra rakták-e?

Ezek szerint Ipv6?

[ Szerkesztve ]

(#71644) kabelmania27 válasza smiti (#71643) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha nem találsz modem üzemmódot ipv6-ban van a modem, my upc oldalon kitudod kapcsolni.

(#71645) smiti válasza kabelmania27 (#71644) üzenetére


smiti
addikt

Sikerült az ügyfél szolgálattal kikapcsoltatni az IPv6-ot. Minden weboldal normálisan működik, kivéve a prohardvert. :W :W :W

(#71646) woodworm válasza smiti (#71645) üzenetére


woodworm
veterán

A prohardver nem csak nálad akadozik. Bár most rendeződni látszódik.

[ Szerkesztve ]

(#71647) smiti válasza woodworm (#71646) üzenetére


smiti
addikt

Most viszonylag jónak tűnik, kíváncsi leszek meddig tart. :U

kabelmania27 - Köszönök minden eddigi segítséget! :R

(#71648) snpetit válasza kabelmania27 (#71642) üzenetére


snpetit
aktív tag

Köszi a választ!

Változtak az értékek, de azóta is újraindult 2x-er már :(

[ Szerkesztve ]

(#71649) kabelmania27 válasza snpetit (#71648) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak. Nézd meg elérhető-e a modem üzemmód, ha nem my upc oldalon kapcsold ki az ipv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#71650) vargalex válasza snpetit (#71648) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam is így viselkedett 2 CB is... A Hitron most éppen 35 nap uptime-nál jár.

[ Szerkesztve ]

Alex

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.