Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72501) AtHoS válasza Schaf (#72497) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Egy ilyen régi archív .apk-t vagy linket hozzá szívesen fogadnék, mert most fog lejárni a mindigtv hűségidőm és ha android box + HorizonGo változattal ki tudom váltani (spíler1 rulez), akkor nem hosszabbítom meg és a K1plus BOX-ot használom KODI helyett alap Android-ként

read-only mode on the forum

(#72502) blakey válasza AtHoS (#72501) üzenetére


blakey
félisten

Nem megy normálisan az új? Azért kérdezem, mert ahogy írtam, nálam jó volt 2 nappal ezelőtt.
Itt lehet csemegézni.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72503) colonia


colonia
aktív tag

Sziasztok! Connect boxnál a hálozati diagnosztikánál ezt a hibát írja ki:

Egy laptopra van rákötve a CB amin Windows 10 fut és Internet 500-as az előfizetés. Mi lehet a gond?

A sebességmérő ezt mutatja:

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23, Samsung Galaxy Watch6 Classic

(#72504) kabelmania27 válasza colonia (#72503) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Gigabites lan kapcsolat megvan, lehet valami fogja a gépet, ezt karbantartó programmal kitudod zárni, lehet a letöltési csatornák a környéken túlterheltek.
Modem oldalán nézd meg a haladó beállítások/hálózat állapota menüpontban a letöltési és feltöltési füleken az értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#72505) AtHoS válasza blakey (#72502) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Erről nem tudok egyelőre nyilatkozni, mivel BOX-on nem indítottam még el HorizonGo-t, de most, hogy olvastam róla hétvégén ki fogom próbálni, de ugye pont az volt a gond (ha visszaköveted a szálat), hogy az új verzióval nagyon gyenge lett a képminőség

Köszi a linket :R

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#72506) blakey válasza AtHoS (#72505) üzenetére


blakey
félisten

De ha visszaolvasol akkor nálam nincs gond a minőséggel és használom is. Ez box, rendszer, hálózatfüggő is lehet.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72507) blakey válasza blakey (#72506) üzenetére


blakey
félisten

Most belenéztem az F1-be és HD-ban ment, semmi gond nem volt. Legújabb apk van fent.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72508) kranazoli válasza colonia (#72503) üzenetére


kranazoli
senior tag

Nálam is ez van.

- Milyen a LAN kárty a gépedben?
- Ha alaplapi, akkor milyen chipset-es?
- Nyilvános, vagy otthoni hálózatot használsz?

Nekem BroadCom és szerintem az az ami, úgymond "kaka". De egyébként minden ok. UPC Fórum-ra is írtam, ill. be is jelentettem írásban.

Ha a fentieket nem tudod, akkor milyen az alaplapod? Akkor is rátalálni a LAN chipset-re.

Különben nem tartom kizátnak, hogy a Connect Box-os teszt alkalmazás jól működik!

utolsó komment az enyém...

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#72509) Sanyaaa26 válasza kranazoli (#72508) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Ugyanez van nálam is ha az lg tv is kap internetet...

(#72510) woodworm válasza Sanyaaa26 (#72509) üzenetére


woodworm
veterán

Sőt, a saját horizon boxukra is ez jön. Egyszerűen a 10/100-as lan kapcsolatot hibának jelzi.

(#72511) kranazoli válasza kranazoli (#72508) üzenetére


kranazoli
senior tag

Szerintem minden OK, csak "szar az ellenőrző" a Connect Box-ban.

Pontosabban bug-os. Ennyi! De ettől még minden OK!

Ha megvan a DL; UP akkor nincs gond. Talán idővel majd foltozzák.

Engem ami a legjobban zavar, hogy nem lehet globális DNS szerver-eket felvenni a Router-ben.
Pl.: Google, 1.1.1.1 Melyek gyorsabb névfeloldással, gyorsabb net-et eredményezeknek.

Lehet matyizni az egyes LAN-ok TCP/IP beállításait. És ez több eszköznél, khm... No, comment...

[ Szerkesztve ]

AsRock Z77 Extreme4 | Intel Core i7 3770K | Kingston HyperX Fury Blue 32GB 1600MHz DDR3 | MSI GeForce® GTX 1070 GAMING Z 8G | A-DATA 384GB SSD | XFX XTR Series 650W | LG-24MP57VQ-P IPS 24" | Windows 10 WST x64

(#72512) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Egy pár nappal ezelőtt nézegettem a happy home csomagokat, és akkor voltak elég fullosak kiírva ha be voltam jelentkezve. Most viszont minden hiába, csak az alap csomagokat írja ki, semmi special offer. Nem sokára lejár a hűségem, és szeretném újra kötni velük, mert teljesen meg vagyok elégedve. Ha aktuális lesz, akkor hívjam fel őket? Nektek is eltűntek a "különleges" ajánlatok?

Köszi! :R

(#72513) canniball válasza Slyer (#72512) üzenetére


canniball
nagyúr

Épp ma néztem, belépve láttam a "személyre szóló" ajánlatokat.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#72514) Slyer válasza canniball (#72513) üzenetére


Slyer
senior tag

akkor nem tudom mi történt :D black listre kerültem

(#72515) F-ECT$ válasza Slyer (#72514) üzenetére


F-ECT$
titán

Telefonon is tudnak személyre szabott ajánlatot adni,

Dive ever, work never.

(#72516) Toth_Jani válasza Slyer (#72514) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Figyeld a telefont, ha hívnak adnak jó ajánlatot, nekem is most járna le, 3 hete hívtak 20 forint emelés után 1 évig garantált 5300 forintért a Comfort csomag, de így Januárban biztos nem emelik rá az inflációt.

[ Szerkesztve ]

(#72517) z67


z67
őstag

Van valakinek esetleg pontos infója, hogy az eddigi Gold TV csomag és a mostani legnagyobb TV csomag között mi a különbség? Beletették az eddig külön csomagként működő külföldi adókat?

Köszönöm!

(#72518) 4Grider válasza z67 (#72517) üzenetére


4Grider
nagyúr

Megnevezés Digitális csatornák száma HD csatornák száma
Közszolgálati 12 6
TV Start 18 6
TV Comfort 95 26
TV Premium 148 33

Digital Mini 37 6
Digital Bronze 73 6
Digital Gold 103 6

Részletek

(#72519) z67 válasza 4Grider (#72518) üzenetére


z67
őstag

Lehet rosszul látom, de újat nem találtam. Csak belerakták az eddig külön opciókat.

Köszönöm!

(#72520) 4Grider válasza z67 (#72519) üzenetére


4Grider
nagyúr

Fura is lenne, ha a meglévő hűségszerződéses előfizetőknek a legnagyobb díjcsomagról váltaniuk kellene, hogy elérjék az új csatornákat.

(#72521) gduck válasza z67 (#72517) üzenetére


gduck
addikt

A Gold TV csomagban nincs benne a két új csatorna Film4 és másik (nem ugrik be a neve). Új csomagra váltás +2000Ft lenne, aranyos a UPC...

(#72520) 4Grider: Ha fura, ha nem, sajnos ez van :(

[ Szerkesztve ]

(#72522) z67 válasza gduck (#72521) üzenetére


z67
őstag

Ezek valami Lőrinc csodák?

(#72523) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Rég nem tévedtem erre. Már meg is koptak információk. Van egy média kártya az előfizetéshez. Lenne még egy tv amihez jó lenne nem csak analóg adást kötni. Van még lehetőség alap boxot kérni, hogy ne kelljen plusz havi díjat fizetni? Vagy két tv mindenképp fizetős manapság?

[ Szerkesztve ]

(#72524) blakey válasza F_Zolee (#72523) üzenetére


blakey
félisten

Mindegy, hogy mit kérsz másodiknak (kártya vagy box), mindenképp fizetős lesz.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72525) szabogabor10 válasza z67 (#72522) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ezek éppen nem.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#72526) blakey válasza 4Grider (#72520) üzenetére


blakey
félisten

Nincs semmi fura hiszen a Gold csomag nem tartalmaz olyan adókat amiket a Prémium, nincsenek benne az Európa és a Világ csomag csatornái illetve az újonnan megjelent 2 csatorna. Tehát aki feljebb akar lépni akkor térítés ellenében lehetséges, akinek a Gold csomag mellé volt Európa+Világ csomag is azoknak lehet, hogy sikerül kialkudni egy ingyenes cserét, persze az árról nem tudok nyilatkozni, én teljes előfizetéssel váltottam.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72527) F-ECT$ válasza gduck (#72521) üzenetére


F-ECT$
titán

Vállaltam újra 1 év hűséget cserébe Gold helyet jön Prémium tv meg a havidíj is kevesebb lett 500 Ft-tal.

Dive ever, work never.

(#72528) PioDVD válasza F-ECT$ (#72527) üzenetére


PioDVD
senior tag

Alapvetően nem szeretnek olcsóbb előfizetést adni, de pár hete írta valaki, hogy valami 14k-s ajánlatot kapott (kb. mint addig) és miután nem kérte, pár nap múlva újrahívták, csak akkor 9k körül volt. Szerencse kérdése, ki kit fog ki, meg mennyire szeret/tud alkudozni.

Engem hívtak a héten, de éppen nem tudtam felvenni, majd ha újra hívnak, kiderül, mire jutunk. Azt hiszem, februárban jár le a hűség.

(#72529) blakey válasza PioDVD (#72528) üzenetére


blakey
félisten

Csak lemondás esetén kapsz sokkal jobb ajánlatot, úgy nem hívnak, hogy van közel 6e Ft-tal olcsóbb ajánlatunk több szolgáltatásért. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72530) gduck válasza blakey (#72526) üzenetére


gduck
addikt

A új FULL csomaghoz hozzárakták az új csatornát, a régi FULL csomaghoz meg nem! A külföldi csomagokat ne keverjük már bele ;)

(#72527) F-ECT$: Nálam +2000Ft volt az ajánlat. Valószínűleg a telefon miatt, mert az jelenleg minden irányban ingyenes...

(#72531) blakey válasza gduck (#72530) üzenetére


blakey
félisten

Ez a különbség a korábbi Gold csomag és a mostani Prémium között.
Milyen régi full és új full?

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72532) gduck válasza blakey (#72531) üzenetére


gduck
addikt

Nem érted! A prémium csomag lehet tőlem prémium, mert belerakták a külföldi csatornákat. Ez OK!

DE! Beraktak egy új magyar nyelvű csatornát, amit a régi fullos csomagra előfizetők nem kapnak meg!
NA EZ most újdonság, eddig új "arculatváltásos csomag" bevezetésekor nem csináltak ilyet...

(#72533) canniball válasza F_Zolee (#72523) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha minden csatorna kell a második tv-re is, akkor fizetős lesz. Ha elég kevesebb, akkor huszonvalahány csatorna kódolatlan digitális formában fogható for free (ha van dvb-c tuner a tv-ben).

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#72534) blakey válasza gduck (#72532) üzenetére


blakey
félisten

De a régi "Fullos" csomag mi szerinted? Mert ahhoz a Gold csomag és az összes kiegészítő csomag kell, szerintem te nem érted amit írtam Goldban nincs benne a 2 új adó és nem is lesz, tehát a régi Gold csomag és az új Prémium között a Világ+Európa+2 új adó valamint a HD adók a különbség. Mi az ami miatt te ezt másképp érted? A Gold HD csomag is kevesebb a mostani Prémiumnál.

A prémium csomag lehet tőlem prémium, mert belerakták a külföldi csatornákat - nem tőled Prémium hanem ez a neve. Gold vs. Prémiumot írtam és konkrétan ebbe kötsz bele aminek semmi értelme.

(#72535) gduck
Konrétan semmi értelme nem volt belekötnőd hiszen leírtam a különbséget a Gold és a Prémium között.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72535) gduck válasza blakey (#72534) üzenetére


gduck
addikt

Ha nem érted amit írok, minek írjam le mégegyszer :)

(#72536) F_Zolee válasza canniball (#72533) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor már csak egy jó ajánlat kell, hogy ne emelkedjen a díj legalább...

(#72537) PioDVD válasza blakey (#72529) üzenetére


PioDVD
senior tag

Én egyszer úgy szereztem jobb ajánlatot, hogy fb-on küldtem egy privátot. Úgy néz ki a sorrend, hogy üzlet/üzletkötő (csak listaár), telefon (ott már adhatnak jobbat), fb (lehet más ilyen is, én csak oda reg-eltem) még nagyobb kedvezmény. Valószínűleg az sem ártott, hogy _kértem_, nem vergődtem, a normális hangnem általában célravezetőbb.

A lemondás necces, mert itt más nincs. Bár belengethetek upc direkt-et + mobilnetet.

(#72538) gduck válasza blakey (#72534) üzenetére


gduck
addikt

"(#72535) gduck
Konrétan semmi értelme nem volt belekötnőd hiszen leírtam a különbséget a Gold és a Prémium között."

Nem kötekedésként írtam :) Csak nem érted meg, hogy van egy új magyar nyelvű csatorna, amit a régi GOLD FULL csomagba nem raktak bele! Ilyet eddig még nem csináltak! ENNYI! Ezt neveztem furcsának, ami neked nem tetszett...

Ez pedig azt jelenti, hogy ha jön másik új csatorna, azt se fogják bele rakni!

Hol itt a kötekedés? :R

[ Szerkesztve ]

(#72539) Livius


Livius
őstag

Arról van valakinek infója vagy tapasztalata, hogy a ConnectBox netes IP címe milyen sűrűn szokott változni? Gondolom nem fix IP-ket ad a UPC, és látok is egy IPv4 bérleti időt a CB-ben, de valahogy mintha még sose változott volna, annak ellenére, hogy max 1 nap szokott ott szerepelni amúgy.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#72540) AtHoS válasza blakey (#72506) üzenetére


AtHoS
nagyúr

No lefrissítettem play store-ból az APP-ot és eddig úgy néz ki, hogy működik, a képminőséggel sincs nagy probléma, de focimeccs alatt kicsit olyannak tűnik a gyors mozgásoknál, mintha röcögne a kép. Tehát mikor a kamerát forgatják pl. kirúgásnál a labdát követve, mintha nem lenne meg a megfelelő számú képkocka ezért darabosnak tűnik a lejátszás

A másik amire nem találtam megoldást, hogy a sima M4 a csatornasorrend rendezésénél ott van, lehet pakolgatni, de a TV csatornákra váltva már nem hozza választhatónak (más csatornát egyelőre nem vettem észre, de csak a sportokat pakolgattam előre, így a többivel nem is foglalkoztam). M4 HD természetesen rendben választható.

Ez számítógépen nézve is fennáll (itt szerkesztettema sorrendet), tehát alap probléma lesz, nem pedig az APP hibája. Ha csak az M4-et hagyom a listában és a többi csatornát eltűntem, akkor ezt dobja az arcba a TV menüpontot választva: "Nincs elérhető csatorna. Csatornalistáját módosíthatja a Beállítások menüpontban a következő linken keresztül"

Szerk.

#72541
BOX-ot belőttem 1080p 50Hz-re, de nem javult meg, maradt ugyanolyan "darabos", de akkor az lehet, hogy a BOX szoftver problémája lesz akkor. 5.1.1 fut rajta és nincs elérhető újabb szoftver, azt is néztem K1plus a típusa

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#72541) blakey válasza AtHoS (#72540) üzenetére


blakey
félisten

Tehát mikor a kamerát forgatják pl. kirúgásnál a labdát követve, mintha nem lenne meg a megfelelő számú képkocka ezért darabosnak tűnik a lejátszás - mert nem kadenciahelyes a lejátszás, állítsd a boxod 50Hz-re és úgy is nézd meg, nekem automatikusan vált a box, de lehet, hogy a ROM hibája és javítani kéne rajta.

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72542) kokii


kokii
tag

Sziasztok!
Lejárt augusztusban a hűségem (egyszer már volt hosszabbítva 2 évre) azóta nélküle volt az előfizetés, mivel megtartóként személyesen -100Ft-ot ajánlottak fel +1 év hűséggel, ami vicc.
Valamint itt a fórumon azt az infót kaptam, hogy mostmár nem emelhetnek hűség után, most mégis megtennék erre hivatkozva:
"Értesítjük, hogy a következő számlázási ciklustól szolgáltatásait az itt meghatározott havidíjakon biztosítjuk, amely az Ön határozatlan idejű szerződésének egyoldalú módosítását eredményezi. A módosítás indoka az elektronikus hírközlésről szóló 2003. évi C. törvény 132.§ (2) bek. b) és c) pontja alapján a szerződés megkötésének időpontjához képest, a körülményekben bekövetkezett, előre nem látható lényeges változás, amelyet jogszabályváltozás idézett elő."

Próbálkozzak most még lemondással, vagy ezt már megszívtam? Van valakinek bármi tippje?

(#72543) unicumnext válasza kokii (#72542) üzenetére


unicumnext
aktív tag

Lemondás, mond meg hogy drágának tartod, mész másik szolgáltatóhoz, hirtelen egyedi ajánlattal fognak előállni.

(#72544) viktorhu válasza kokii (#72542) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha van a címeden reális alternatíva, akkor mindig bedobhatod a lemondás ötletét. Ha nincs választási lehetőség, akkor nehezebb alkudozni, de nincs veszteni valód, nem kell tényleg lemondani.

(#72545) Tombi válasza unicumnext (#72543) üzenetére


Tombi
senior tag

Ez a szöveg nem a kötelező törvényi szöveg amit ki kell küldeni a upcnek?
Amúgy viszont tudtommal nem emelhetnek árat, vagy mégis ?!

Mert szerintem ha semmit nem csinál, nem kaphat magasabb számlát

[ Szerkesztve ]

(#72546) 4Grider válasza Tombi (#72545) üzenetére


4Grider
nagyúr

Természetesen van kivétel, a UPC hivatkozott is rá. Jó eséllyel a szerződését a kábeladó megemelését megelőzően kötötte a kérdező. Ilyenkor szokott erre hivatkozni a UPC (meg akkor, ha nincsen valós konkurencia).

(#72547) canniball válasza kokii (#72542) üzenetére


canniball
nagyúr

Megkérdezhetem, hogy milyen szolgáltatást veszel igénybe és mennyi lenne az emelés összege?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#72548) kokii


kokii
tag

120mb/bronze (csak az alap 6 hd)/telefon
epackkal 4667ft ami 5400ftra emelkedne, de belegondolva ebbol lehet meg nem jon le az epack, igy lehet tenyleg csak az "eredeti" osszegre akarjak visszaemelni, ami az adovaltozasok elott 4877ft volt, ha jol emlekszem, ami kb okes.
Ettol fuggetlenul egyebkent szeretnem megint megprobalni a megtartot huseggel. (ismeros uj elofizetokent ugyanezt kototte amim van 6000ert, +kb 20hd csatorna, amit nem tudom hogy ert el, elnezve az uj elofizetesek arait..)

(#72549) net91


net91
senior tag

A speedtest-el mértem a sebességet (nem böngészőből, mert ott mindig kisebb értéket ad).
UPC-Magyar Telekom Plc: 165/13 Mbps

Ezt kevésnek tartottam, ezért készítettem egy másik mérést:
UPC-Vodafone Hungary Ltd.: 508/13 Mbps

Mivel nem tudtam, hogy melyik lehet a valós, végrehajtottam egy mérést a UPC saját sebességmérőjével:
Eredmény: 118/23 Mbps

A három mérés közvetlenül egymás után történt.

Most akkor melyik mérési eredményt tekintsem a valósnak?

szerk.: Telenor: 504/10

[ Szerkesztve ]

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#72550) 4Grider válasza net91 (#72549) üzenetére


4Grider
nagyúr

Egyiket sem. De amúgy is tök mindegy, amíg meg van a garantált (100/5.5), addig senkit nem érdekel, hogy mi van nálad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.