Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#28001) TeeJay válasza Mate (#27997) üzenetére


TeeJay
félisten

ja megnézem majd a 24/8-as modemmel mit tudnak összehozni...
arról nem beszélve hogy mondja már meg nekik valaki hogy 500megabites letöltéskor a válaszcsomagokra mennyi feltöltés is fog elmenni abból a kemény 22megabitből a semmire :D
visszajön a fincsi ADSL-es korszakból a 22:1-es arány :D
már a DIGI-nél az 500/100 is 5:1 illetve 1000/100 esetén 10:1, de ez a 22:1 arány baromi nagy lesz :D

legjobb akkor is a 100/50 2:1 arány 3700-ért hűség nélkül modem nélkül bármi féle adatforgalom korlát nélkül :R

kíváncsi leszek vajon aki 13ezret kifizet majd havonta 1év hűséggel az mennyire fogja vidáman fogadni amikor felhívják hogy túl sok az adatforgalma és hogy van egy jobb ajánlatuk, ha most rádob még 2-3ezret akkor másik szerverre fogják tenni és ott tényleg de tényleg semmi akadálya hogy korlátlanul kihasználja a hú de hatalmas sávszélességet :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28002) Intruder2k5 válasza Mate (#27999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát igen, jól láthatóan benne foglaltatik az árban a szándékos visszatartó erő, nehogy a végén gond legyen a hálózattal!

(#28003) kabelmania27 válasza Mate (#27999) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szegmentáláson és analóg adások további csökkentésén kívül nincs más lehetőség.
TeeJay: Az hogy nyáron nem vezették be nem garancia hogy később nem fog újra előkerülni a téma, lesz aki simán kifogja fizetni, lesz aki visszamegy kisebbe.

[ Szerkesztve ]

(#28004) TeeJay válasza kabelmania27 (#28003) üzenetére


TeeJay
félisten

UPC svájc oldalán 24/8-as Intel procis modemről olvastam
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28005) kabelmania27 válasza TeeJay (#28004) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kíváncsi leszek hogy fogja bírni a hálózat csúcsidőben, ahogy látom sok helyen van kiírva rendszer karbantartás és hálózat átépítés.
CMTS bővítés és szegmentálás szükséges lesz.

[ Szerkesztve ]

(#28006) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#28003) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt nem csak a sebességgel van baj, hanem leginkább az árral! Azért közel 20k-t kifizetni havi szinten internetre, tv-re, és telefonra, kevesen fognak! Szerintem erre így nagyon elenyésző lesz az érdeklődés, tényleg csak arra jó, hogy van, másra nem nagyon! Aztán ha később kiderül, hogy sebességben mennyi az annyi a valóságban, csúcsidőben, akkor meg még kevésbé...

(#28007) TeeJay válasza Intruder2k5 (#28006) üzenetére


TeeJay
félisten

pláne hogy úgy 60megabit felett inkább már nem a letöltés a fontos hanem a fel...
mondom ezt 100/50-es DIGI mellett ugye, néha a 100-at ki sem lehet használni ellenben az 50 ami gyakorlatban 54megabit elég fincsi ám.
UPC-nél a 240 és ennek az új csomagnak nem is sok értelme van mert túl kevés feltöltés jár hozzá

valaki mérje ki kérem amikor 240-es csomagjával csutkán tölt mondjuk http-n egy nagy fájlt, hány megabitet szív le a feltöltéséből ezzel egyidőben?

kabelmania27 :

gondolom a végtelenségig nem lehet ED3 esetén összefogni a sávokat, már ez a 24/3 is elég komolynak tűnik, bár ha jól tudom a CMTS-ük 32DS és 8US streamet tud küldeni, csak ugye erről egy egész node osztozik ami jófajta 9. kerületi sűrűn lakott újépítésű társasházas téren lehet kevés lesz.

vidéken szüleimnél 1200fős kisközségben meg sosem lesz kihasználva mivel hiába van halom előfizető, facebook meg youtube-on kívül nem is tudják hogy van más az interneten, nem hogy nagy forgalmat csináljanak :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28008) blakey válasza kabelmania27 (#28005) üzenetére


blakey
félisten

Októberi, novemberi karbantartás. :) Decemberit nem látok.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#28009) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#28006) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Meg kellett már lépni, ha nem lépik meg az a baj ha meglépik drága az a baj, szerintem is kevesen fognak előfizetni, Diginél is kevés gigabites van.
blakey: Akkor elnéztem:) Ettől független esélyes hogy cmts bővítést+szegmentálást is csinálnak.

[ Szerkesztve ]

(#28010) kabelmania27 válasza TeeJay (#28007) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lejárt az idő
Ha kevés lesz akkor szegmentálnak és az új nodehoz bekapcsolnak egy újabb cmts-t, mondjuk ezt sem lehet végtelenségig, kiderül majd mi az ed3 max teljesítménye.

[ Szerkesztve ]

(#28011) TeeJay válasza kabelmania27 (#28010) üzenetére


TeeJay
félisten

ha tévednék jöhet a kijavítás

tehát vegyük úgy 9. ker nagykörút, van egy UPC node valahol ahova ugye ki van húzva már optika, azon nincs gond mert könnyű bővíteni
a node-ba be van húzva tegyük fel 5-10utca koax kábele, csillagpontosan, és legyen mondjuk ezen az 5-10utcán 1000 előfizető

akkor a node-ba be van téve egy CMTS ami tol erre az x utcára 32/8 streamet és ezen kell az itt lévő modemeknek 8/4-es illetve ezentúl már 24/8-as modemmel osztozniuk?
na ha ez kevés lenne akkor fogják és a node-on belül még bepakolnak 32/8 stream-et vagy fogják és a 10utcát felosztják 5-5-re és úgy lesz bővítés?

vidéken gondolom ott meg a község központba kiviszik az optikát onnan meg egy ilyen 32/8 bőségesen elég az egész falura még évekig hiszen 1000-1200fő esetén jó ha van 100-150előfizető összesen
én az egész utcát ismerem ahol szüleim laknak, a fele idős 70-80éves a másik felének meg van net ami úgy 10-12előfizető lehet 1 egész hosszú utcán :D most így belegondolva még 200 sincs az egész községben aki netet használna :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28012) kabelmania27 válasza TeeJay (#28011) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem a fejállomáson van a cmts, igen szerintem osztozik, olyan lehetőség is van hogy a ds-t szegmentálják az us-t nem és fordítva, ha x utcánként van behozva a koax az adott helyre könnyű szegmentálni, ha nem akkor újra kell húzni.
Népsűrűség növekedésével egyenes arányosságban nő az igényelt sávszélesség.
Vidéken vagy a node optikáját kötik rá a regionális fejállomásra, vagy a régi fejállomáson van a cmts.

[ Szerkesztve ]

(#28013) Zitronensaft válasza TeeJay (#28004) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ilyen modem van már itt is,kb másfél hónapja.

(#28014) kabelmania27 válasza Zitronensaft (#28013) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ugye hat a max bekapcsolható us freki 25-65Mhz között vagy elfér nyolc?

[ Szerkesztve ]

(#28015) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#28009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Diginél is kevés gigabites van."

Ez így van, mert ha jól tudom az 500-as csomag feltöltése is 100Mbps, és az 1000-esé is! Ha UPC megadná a 240-es mellé a 40Mbps feltöltést, szerintem itt se fizetne elő 500-ra még annyi ember sem, mint így fog! Igaz, akkor még hamarabb beborulna a UPC hálózat...

[ Szerkesztve ]

(#28016) Zitronensaft válasza kabelmania27 (#28014) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

6.4 mhz -es sávszél van visszirányban. Még 5-nél többet nem láttam node-on,de lehet hogy valahol van az országban

(#28017) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#28015) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jól tudod továbbá az 500-as stabilabb.
Arról is beszéljünk hogy a többi hfc szolgáltatónál ed3-on kivételt (Parisat) leszámítva nem nagyon van 100feletti letöltés most Tarr-nál is lett 120/10, Invitelnél 90a max, csak pár helyen adják ki a 120-ast, Telekomnál optikán is csak 120-a max, Diginél ahol még nincs lan ott pl 4/1 és 8/2 ex EMKTV hálózaton, van olyan terület ahol nincs visszirány, ezért csak ktv szolgáltatás van, tehát jelenleg a UPC használja ki legjobban a hfc hálózat lehetőségeit.
Zitronensaft: Köszi az infót. hálózati csoportvezető nif előadásban azt mondta max hatot lehet garantálni.
Általában hány ds freki van bekapcsolva? Azért kérdezem mert 20-25ös növelésnél több helyen megjelent egy 402-es freki, most látni 350felettieket, ha nyolcasával megyek kijön a 16 gondolom ez még nem általános.

[ Szerkesztve ]

(#28018) kungzi válasza kabelmania27 (#28017) üzenetére


kungzi
veterán

a Docsis 3.1 mikorra várható szerinted? Mert ez így ilyen formában halottnak a csók :D

[ Szerkesztve ]

(#28019) kabelmania27 válasza kungzi (#28018) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amikor elkezdik gyártani az eszközöket és a szolgáltatók kedvező áron fogják megkapni.

(#28020) canniball válasza Zitronensaft (#26860) üzenetére


canniball
nagyúr

Erre (az 500-as csomagra) gondoltál?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28021) TeeJay válasza kabelmania27 (#28012) üzenetére


TeeJay
félisten

http://www.minicmts.hu/
én ezekre gondoltam, pl egy ilyen miniCMTS 200-250 modemet el tud látni
gondolom optikát húznak neki és vagy koax-ot is a kábelTV-hez
adnak áramot és bőven elvan ez egy kültéri dobozban mivel időjárásálló.
sőt külvárosi és vidéki településeken sok ilyen dobozt látok az oszlopokon x utcánként

16/4 stream-es tehát 800/108megabitet tudsz osztani 200-250előfizető felé
annyi hogy ezentúl sűrűbben fogják majd telepíteni ha ilyet használnak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28022) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#28017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Lehet, de szerintem elég kevés a Tarr kft, Parisat, Invitel ED3, és a UPC koax hálózatának átfedése! Verseny ezekkel tehát nem nagyon jöhet szóba, az meg kit érdekel, hogy mi van az ország másik végén, mint ahol Te előfizetni akarsz, beszélni tehát csak azokról érdemes, akik a UPC konkurenciái lehetnek! Na de jól van mindegy, nem megyek bele megint a végtelen és értelmetlen vitába, tudom, hogy nálad a UPC úgyis szent állat...

(#28023) kabelmania27 válasza TeeJay (#28021) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ó így már más a helyzet, ez egy nagyon jó lehetőség, ebből sokat elfognak adni, szuper ha látsz ilyet akkor már ezt csinálják, egyszerű megoldás.
Zitronensaft: Kérlek erősítsd meg hogy ilyen van használatba.
Intruder2k5: Peresze a felsoroltak közül max Parisat és Telekom koax van párhuzamosan, de ez a szolgáltatási terület kis része, most nem az a kérdés hogy szent állat vagy sem, mlinus régebben ha jól emlékszem azt írta hogy a UPC a hfc szolgáltatók Ferrarija, azt szerettem volna ezzel szemléltetni hogy csak annyi történt hogy a UPC szokásosan először vezeti be a leggyorsabb letöltésű netcsomagot.

[ Szerkesztve ]

(#28024) Treck válasza kabelmania27 (#28023) üzenetére


Treck
aktív tag

Biztosan van, mert Szhely mellett, Taplanszentkereszten (kozseg) jopar ilyen van fent az oszlopokon, es ott elerheto a UPC.

[ Szerkesztve ]

http://google.treck.hu

(#28025) wmati válasza kabelmania27 (#28023) üzenetére


wmati
addikt

Értelmes keretek közt lehet ilyeneket használni de egy idő után nincs már értelme, rézen se pakolnak minden sarokra mini dslamot.

(#28026) kungzi válasza TeeJay (#28021) üzenetére


kungzi
veterán

ezekkel a kütyükkel mit lehet csinálni? Mi a céljuk? Bocsi, de ehhez gőzöm sincs, letudnád úgy írni, hogy józan paraszt ésszel megértsem? :DDD

(#28027) kabelmania27 válasza kungzi (#28026) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha beraknak egy ilyet akkor kevesebb előfizető fog osztozni a frekiken így csúcsidőben stabilabb lesz a net.

[ Szerkesztve ]

(#28028) Zitronensaft válasza canniball (#28020) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ezt nem tudom mire írtad.. én a hitron modem -re gondoltam,hogy másfél hónapja van már.

(#28029) Zitronensaft válasza kabelmania27 (#28023) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Felénk biztos nincs,sőt szerintem max az újonan épült területeken tudom elképzeni,hogy van. Nálunk max pomázi részen lehet.. Arra nem járok,két hete adták át,de simán lehet,a 16-ban is gondolom így megy majd.

(#28030) Zitronensaft válasza kabelmania27 (#28017) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A kiadott ds frekik száma függ az előfizetők számától..nálam otthon 15 előre és 5 visszirány van.

(#28031) canniball válasza Zitronensaft (#28028) üzenetére


canniball
nagyúr

Arra a postodra írtam, amire válaszoltam. ;)

(#26854) Intruder2k5
"Hát nem is sebességemelés... Arra nem kell számítani mostanság!"

(#26860) Zitronensaft
"Akkor te nagyon meg fogsz lepődni..ha ugyanazt értjük sebességnövelés alatt.."

(#28020) canniball
"Erre (az 500-as csomagra) gondoltál?"

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28032) TeeJay válasza kabelmania27 (#28027) üzenetére


TeeJay
félisten

mondjuk ahogy látom ezek a mini CMTS-ek 16/4 stream-et tudnak max ami meg pont kevés már az új csomag 24/8 streamhez képest. valami hasonló lesz UPC-nél is csak ott ugye x utcára van egy ilyen út melletti fehér/szürke doboz és abban lehet valami jobb fajta kültéri CMTS ami megkapja az optikát és 32/8 stream-et tol a koaxra tovább...

ahol szüleim laknak ott nincs egy árva ilyen alu doboz sem az oszlopokon mivel föld alatt megy a koax, de az utca elején van egy nagy legalább 1x1 méteres szekrény egy beton talapzaton ami kapja az áramot a mellette lévő villanyoszlopról és ide van bekötve ha jól számolom 4 elég hosszú utca. úgy a falu északi harmada.
még egy ilyen szekrény van a falu központjában illetve vélhetően egy harmadik is a falu déli részén

hogy aztán mi van bennük azt sosem láttam még de tippre hasonló kültéri ED3 CMTS lehet

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#28033) taip


taip
senior tag

Ha már átdizájnolták a honlapot, eltüntethették volna ezt a faszit az oldalról, mert én speciel amint meglátom, rögtön kényszert érzek, hogy elkattintsak onnan, mindegy hová csak ne lássam a képét.
Szerintem nem ilyen a jó reklámarc, akitől okádhatnékom támad. :hányósszmájli:

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#28034) student


student
őstag

a net csomagoknál korrekt hogy 5féle választás van
viszont digital tv-nél jöhetne még 1-2
+ hol vagy horizon :U

mondjuk én 2400at fizetek power30-ért hűség nélkül :U

[ Szerkesztve ]

(#28035) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Arra lettem volna kíváncsi, hogy a Fiber Power 30 csomag hűség nélkül mennyi lenne? Az ügyfélszolgálat csak mellé beszélt, nem tudtak konkrét összeget mondani. Az oldalon meg csak ezt találtam [link]. Most ez komoly? Egy 30-as net csomag hűség nélkül 8 466,33 - 10 583,67 Ft (azért írtam így, mert nincs egy normális adat sem, az első a UPC 25-ös csomagja, ugye ami már nincs, a második a chello 30-as csomagja). Most akkor, hogy is van ez?

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#28036) canniball válasza ztsoft (#28035) üzenetére


canniball
nagyúr

Sajnos hűség nélkül tudnak irreális árakat mondani... Esetleg írj nekik mailt/FB-on, hátha úgy tudnak pontosat mondani.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28037) Intruder2k5 válasza canniball (#28031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt most miért is írtad? :)

Szerintem ez nem sebesség emelés, legalábbis én azt értem sebesség emelés alatt, amikor mindenkinek mondjuk egyel feljebb tolják a sebességét, változatlan havidíj mellett! Ez így csak egy újabb csomag bevezetése, amire mellesleg szerintem elenyésző lesz az érdeklődés, tehát leginkább csak marketing szempontból érdekes! Ennyi erővel kiírhatnák az 1000/100-as csomagot is, 24990-ért, szerintem úgyse kellene senkinek, ergo tök mindegy mit írnak ki! :)

Arról nem is beszélve, hogy a csomagok összetétele még mindig "nagyon fasza", ugyebár három szolgáltatással rendelkezőként most csak a 12499Ft-os TrioXL csomagra kérhetnék újabb hűséget, amiben ott van a számomra egyelőre felesleges 24HD csatorna, de internetből is legfeljebb 120/10 lenne az, ami esetleg még kihasználható lenne számunkra, a 240-es tuti felesleges, márpedig a két nagyobb csomagban az van!

Az ár megjelölés is ott van ám, bazinagy számokkal, aztán alatta apró betűkkel, hogy az első 2 hónapban, utána, meg több ...

[ Szerkesztve ]

(#28038) canniball válasza Intruder2k5 (#28037) üzenetére


canniball
nagyúr

"...én azt értettem sebesség emelés alatt, amikor mindenkinek mondjuk egyel feljebb tolják a sebességét, változatlan havidíj mellett!"
Ez lenne az aminek (gondolom) mindenki örülne (én legalábbis igen). Ugyanakkor az is lehet sebességemelés ha a legmagasabb elérhető sebesség emelkedik (ami most megtörtént) és lehet Zitronensaft kolléga erre gondolt; ezért is kérdeztem tőle hogy erre gondolt-e az alatt hogy meg fogsz lepődni vagy esetleg várj(unk) még azzal a meglepődéssel. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28039) pimmi


pimmi
senior tag

sziasztok, upc 30 megás net van ,van egy laptop benne 54mbites wifi de csak 18 körül megy az összes többi laptop és asztali gép amiben wifi van ugyanitt 30 megabittel , mi lehet az oka? ,

(#28040) kabelmania27 válasza pimmi (#28039) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv! A laptop kliense lehet ennyit tud, nézd meg hány megabittel kapcsolódik.

(#28041) Zitronensaft válasza canniball (#28031) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ja,már emlékszem. Erre gondoltam. Bár már látom,mást értenek sokan sebesség emelés alatt...

(#28042) pimmi válasza kabelmania27 (#28040) üzenetére


pimmi
senior tag

köszi, azt hol tudom megnézni? mert az everest 54megabitet ír, win7

(#28043) kabelmania27 válasza pimmi (#28042) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha 54-el csatlakozik lehet ennyit tud max csatlakoztasd kábelesen.

[ Szerkesztve ]

(#28044) Zitronensaft válasza pimmi (#28042) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Másik wifin tudod megnézni.. a g szabvány csak egy elméleti érték. Nekem is volt hp minim,ami soha az életben nem ment 17 nél többel wifin...

(#28045) pimmi válasza Zitronensaft (#28044) üzenetére


pimmi
senior tag

köszi neketek , rádugtam egy usb n-es sticket azzal megy 30 -on, akkor a laptop wifi ilyen, köszi

(#28046) canniball válasza Zitronensaft (#28041) üzenetére


canniball
nagyúr

Hát igen, én bíztam benne hogy általános emelésre gondoltál. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#28047) Intruder2k5 válasza canniball (#28046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem lehet az is lesz, mert így kicsit sok a netcsomag, múltkor is így volt, amikor megszűnt az 50-es, előbb azt bevezették, pár hétig ment párhuzamosan, én ekkor váltottam is 60-ra, aztán nem sokra rá meg is szűnt az 50-es, és mindenkit átraktak 60-ba...

[ Szerkesztve ]

(#28048) student válasza Intruder2k5 (#28047) üzenetére


student
őstag

el tudnám viselni 2400ftér a 60ast
főleg hogy most dupláztak 2hónapja 15ről ;]
meanwhile ..2700 50/30 diginél hűség nélkül ;]

[ Szerkesztve ]

(#28049) Intruder2k5 válasza student (#28048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Engem tulajdonképpen nem nagyon érdekel, nekem jó a 60 is, de ha átraknak nagyobba, ellenkezni nem fogok... :)

(#28050) cris78 válasza RLND (#1) üzenetére


cris78
őstag

Ügyfél megtartásnál mennyi kedvezményt adnak? :U

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.