Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72701) Zsolesz900rr


Zsolesz900rr
csendes tag

Sziasztok,

a UPC Connect Box-t ki lehet iktatni egy márkásabb kábel modemre? Próbálta ezt már vki?
Köszi :))

pl: egy ilyennel ki lehetne váltani?
https://www.netgear.com/orbi/cbk40.aspx

[ Szerkesztve ]

(#72702) kabelmania27 válasza Zsolesz900rr (#72701) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Amennyiben a hardveraprón veszel olyan cisco modemet amelyet a UPC-nél használtak megpróbálhatod regisztrálni a pcreg.upc.hu oldalon.

(#72703) pjen válasza Zsolesz900rr (#72701) üzenetére


pjen
félisten

Csak olyant tudsz használni,amit a UPC ad,vagy adott.

(#72704) Zsolesz900rr válasza pjen (#72703) üzenetére


Zsolesz900rr
csendes tag

kár :(
Sajnos hiába fizettem elő gyorsabb netre, nem lett szinte semmilyen változás és a modem módba való kötést el szerettem volna kerülni, 2 device-t nem szívesen néznék a polcon :N

(#72705) kabelmania27 válasza Zsolesz900rr (#72704) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vezetékes kapcsolatot használsz? Van a gépben gigabites lan kártya?

(#72706) pjen válasza Zsolesz900rr (#72704) üzenetére


pjen
félisten

Pedig a CB nek nem a sebességével van a gond.Ha minden jó,megy az mint rakéta.

(#72707) Zsolesz900rr válasza kabelmania27 (#72705) üzenetére


Zsolesz900rr
csendes tag

Notebookom van és a TV-mre szoktam streamelni filmet és ha nagyobb felbontású akkor azzal már nem bír el, és ezt szeretném megoldani.
Ötletem az, hogy majd vmi jó mesh routert bekötök és azzal remélhetőleg megoldódik ez egy jó időre.

(#72708) pjen válasza Zsolesz900rr (#72707) üzenetére


pjen
félisten

Mértél sebességet,lehet a Tv gyenge.

(#72709) akaido válasza kabelmania27 (#72700) üzenetére


akaido
addikt

Fam/attenautor nincs.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#72710) viktorhu válasza Zsolesz900rr (#72707) üzenetére


viktorhu
veterán

Itt az lehet a baj, hogy mindkét eszköz - notebook és tévé - wifin van, így wifiről wifire streamelsz, duplán használva a sávszélességet. A jó megoldás az lenne, ha az egyik eszközt bekábeleznéd - a tévé adja magát, mivel fix helyen van. Másik verzió: próbáld meg 5GHz-en a wifit, ha AC-képesek az eszközeid, sokkal nagyobb sávszélesség át tud menni. Ha nem AC képes, de tudja az 5GHz-et, akkor megpróbálhatsz olyat játszani, hogy az egyik eszköz 5GHz-en, a másik 2,4-en, így nem egymás elől viszik a sávszélességet.

(#72711) Zsolesz900rr válasza pjen (#72708) üzenetére


Zsolesz900rr
csendes tag

A tv egy tavalyi Samsung 7-es széria, kábellel van összekötve, nem hinném, hogy ott van a hiba. Ajel nem mindig stabil ezért keresem a Boxban :F

(#72712) Zsolesz900rr válasza viktorhu (#72710) üzenetére


Zsolesz900rr
csendes tag

A TV kábelen kapja a netet, de vszeg igazad lesz a sávszélességet illetően. A notebookom Lenovo Z510 nem bírja a 5GHz, egy Intel Centrino Wireless N-2230 hálózati kártya van benne, és az AC-n nem tudja...még. Próbálok hozzá drivert keresni, hátha javít rajta

(#72713) ztsoft válasza Zsolesz900rr (#72712) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Az a kártya nem fogja tudni a nagyobb sávszélességet, max 300 Mb/s a 2.4 GHz-en (ha minden tökéletes), [link].

Más.

Nem tudom mi folyik a UPC-nél, az elmúlt időszakban érdekesen alakult a ping (az elmúlt 48 óra termése).

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#72714) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Szaporodó Playstation 4 online játékkal kapcsolatos panaszaimnak (Gran Turismo Sport), szerettem volna a beállítani a Port forwarding funkciót.

A modem (UPC Connect Box) admin felületére belépve, először futtattam egy diagnosztikai tesztet, ahol mindent rendben talált, az alábbi eredményekkel:

1. Az eszköz hőmérséklete normális.
2. Az internetkapcsolat él.
3. A gateway IPv4 címe érvényes.
4. Az internet kapcsolat készen áll

Utána bementem a Haladó beállítások menüpontba és ott ki akartam választani a 'Port forwarding' menüpontot, ahol egy videóval összehasonlítva [UPC Connect box port nyitás] nem engedett új szabályt létrehozni, mert inaktív volt az opció (!) (ki volt szürkítve) ahogy ez a videómon látható [Új szabály létrehozása inaktív].

A lista, ami megjelenik a port forwarding menüpontban az ráadásul nem az én kezem műve :F .
Lehetséges, hogy automatikusan a router beállított korábban párat ?
Van valakinek ötlete arról, hogy szabályt miért nem enged létrehozni ?
Köszönöm előre is!

[ Szerkesztve ]

(#72715) AtHoS válasza mattheus (#72714) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Lehet valakinél már járt ez a modem azért vannak benne szabályok. Töröld ki őket, gondolom limitált a szabályok száma azért nem tudsz újat létrehozni

read-only mode on the forum

(#72716) MDanny válasza mattheus (#72714) üzenetére


MDanny
senior tag

Lehet be van kapcsolva az UPnP (gyárilag úgy van) és ez hozta létre a meglévő szabályokat. UPnP kikapcs, szabályok törlése és létre tudsz hozni sajátot.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + DIGI VoWiFi), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi + Vodafone VoLTE); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#72717) mattheus


mattheus
őstag

@AtHoS és MDanny

Köszönöm szépen a válaszokat. Kikapcsoltam az UPnP-t (ez nem fog a későbbiekben anomáliákat okozni?) és töröltem a tételeket, ahogyan javasoltátok.

A router a törlés után már aktív gombként honorálta a cselekedetet, így most már be fogom tudni állítani lassan, amit szeretnék. Nem szeretném a heti segítség limitet kimaxolni :), de kérhetek abban segítséget, hogy a PS4 esetében hogyan tudom rögzíteni az IP címét, hogy utána akkor arra fixen beállítsam a szükséges TCP és UDP portok átirányítását ? LINK

(#72718) MDanny válasza mattheus (#72717) üzenetére


MDanny
senior tag

Minden portátirányítást célszerű magadtól definiálni, én nem tartom jó dolognak az UPnP-t, de erről megoszlanak a vélemények.

IP cím lefoglalása: Haladó beállítások -> DHCP -> Csatlakoztatott eszközöknél kiválasztod a PS-t, adsz neki egy IP címet, amit szeretnél és lefoglalod. A PS újraindításakor fogja megkapni a megadott címet.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + DIGI VoWiFi), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi + Vodafone VoLTE); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#72719) mattheus


mattheus
őstag

köszönöm!

Elnézést, de még kérdeznem kell.
Az IP címet rögzítettem a PS4 esetében, de feltűnt, hogy a router minden egyes újraindítása után már a beállítás előtt is ugyanazt az IP címet kapta mindig meg a PS :U Ettől függetlenül létrehoztam egy foglalási szabályt.

A Port forwarding menüpontban viszont elvesztem, mert meg kell adni a helyi kezdő és végső pontot illetve a külső kezdő és végső pontot is

Ide pontosan nekem mit kell beírnom?
Amit be kell állítanom az a következő:

UDP - 3659, 17503, 17504, 10000-20000
TCP - 80, 443, 9988, 10000-20000, 17503, 17504, 42120, 42210, 42230, 44125, 44225, 44325”

(#72720) fokukac


fokukac
nagyúr

hát, nálam is frissült a horizon box, és tegnap és ma este volt alkalmam kipróbálni.

Eddig se volt gyors, de most valami elképesztően lassú lett. Már-már a használhatatlanság határait súrolja... :(((

megnyomom a gombot, és 2 mp múlva jelenik meg a menü. VAgy akár a hangerő gomb.
Rendszeresen két lépést megy egyszerre, azaz a következő menü első pontjába is belemegy, mert időközben még egyszer megnyomtam, mert azt hittem, elsőre nem érzékelte. De, csak lassú.
Az, hogy az exit gomb visszavisz az előző csatornára, az is csak egy idegesítő dolog, pláne a lassúság és a kétszer nyomás miatt egy csomószor véletlenül is vissza megy az előző csatornára, pedig csak ki akarok lépni a menüből.

Eddig nem nagyon érdekelt a dolog, de most írni fogok nekik, hogy adjanak valami használható cuccot, mert ez nem az. Ez egy fos.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#72721) kali válasza fokukac (#72720) üzenetére


kali
legenda

Nyomj rá egy gyári visszaállítást, hátha segít.
Nálunk nem lett lassabb a frissítés után, sőt, pedig korábban sem volt lassú.
Igaz, van belőle több verzió, amiatt is lehet, hogy valahol problémás, máshol meg nem.

(#72722) mattheus válasza mattheus (#72719) üzenetére


mattheus
őstag

Sikerült beállítanom a port forwardingot, ha minden igaz. Talán ennek köszönhető, hogy nem fagyogatott a PS4 a délutáni verseny során, ami optimizmusra ad(hat) okot.

Amire nem jöttem rá, hogy miért van az az, hogy rendkívül változékony a sebességtesztem a ps4-en.
Fél percen belül a sebességtesztet megismételve legalább 5-6 alkalommal , az eredmények így alakulnak:

1. D: 32 Mbps
U: 5,6 Mbps

2. D: 65 Mbps
U: 7 Mbps

3. D: 46 Mbps
U: 6 Mbps

4. D: 132 Mbps
U: 7,5 Mbps

5. D: 82 Mbps
U: 6,5 Mbps

6. D: 231 Mbps
U: 7,6 Mbps

Ennyire rossz lenne a PS4 vagy hullámzó a net sebességem ?
PC-n megismételve a teszteket is változik, de jóval kisebb kilengésekkel

(#72723) fokukac válasza fokukac (#72720) üzenetére


fokukac
nagyúr

Oké, köszi, este rányomok a visszaállításra, hátha.
Nem tudom, hányféle verzió van, én tavaly júniusban kaptam ezt, akkor fizettem elő két évre...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#72724) Benj


Benj
újonc

Sziasztok,

2 hét múlva elköltözöm az eddigi lakcímről, mivel eladtam lakást. 1 évig albérlet lesz, ahol a főbérlő nevén van full csomag (tv telefon net) upc előfizetés.
A kérdéseim:
1. Hűségnyilatkozatos előfizetésemet -gondolom- vissza kell mondanom, kell e emiatt a hűségnyilatkozat miatti felhalmozódott kedvezményt fizetnem.
2. Mivel az elbérletben van előfizetés, de nem az én nevemen, mi történik az eddigi xxx@chello.hu E-mail címemmel?. Jó lenne megtartani, fontos regisztrációk kapcsolónak hozzá.

előre is köszönöm a válaszokat.

(#72725) szabogabor10 válasza Benj (#72724) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igazaból az lenne a legjobb megoldás szerintem, ha átköltöztetnéd az előfizetésed, amennyiben nincs hűség a tulaj előfizetésén. Viszont némely kretén (már bocs a kifejezésért) tulaj nem akar semmit kiengedni a kezéből, mindent ő maga akar fizetni. Egy próbát azért megérhet részedről.
Másképpen fel kell mondanod az előfizetést, és a mail címed is elveszik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#72726) Benj válasza szabogabor10 (#72725) üzenetére


Benj
újonc

próba megvolt. Nem mondja fel a sajátját azért hogy én 1 évre odavigyem az enyémet. Ha belegondolok esélyes, hogy én is így döntenék.Szóval marad a főbérlő előfizetése. De mi lesz enyémmel? Leginkább a hűségnyilatkozat miatt érdekel a dolog.
Az E-mail cím másodlagos dolog, persze megkímélne a jövés menéstől, E-mail átiratástól ha van rá megoldás.

(#72727) szabogabor10 válasza Benj (#72726) üzenetére


szabogabor10
veterán

Vagy odaadod ismerősnek az előfizetést (esetleg a lakásod új tulajának), vagy kötbérfizetéssel felmondod. Más lehetőség így nem nagyon van.

Egyébként normálisan ugye az lenne az eljárás, hogy minden átkerül a bérlő nevére. De Magyarországon ez nagyon sokszor nem történik meg sajnos.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#72728) NoOne1976 válasza Benj (#72726) üzenetére


NoOne1976
őstag

Tudok olyat, aki költözés miatt nem tudta vinni magával az előfizetését (ott nem volt upc szolgáltatás), de jobban megérte neki fizetni tovább a havi számlákat, mint kifizetni a kötbért. Egyszerűen kevesebbre jött ki a havi díj. Ennek kérdezz utána akár üfi irodában és kalkulálj. Lehet, hogy kb. ugyanott vagy és akkor a mail címed is megmarad. Utána meg, ha költözöl 1 év múlva, viszed magaddal tovább.

(#72729) szabogabor10 válasza NoOne1976 (#72728) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, lehet ezt is, csak azt nem tudom, lehet-e egy címen több UPC előfizetés (az új tulaj köt magának/hozza magával, ugyanakkor a kolléga is megtartja az előfizetését a régi cimen).

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#72730) zolee001 válasza szabogabor10 (#72729) üzenetére


zolee001
őstag

Mintha régebben lett volna szünetetltetés is,nemtom ,hogy most létezik e még.
Mail cimed,saját elöfizudbol kiveszed és átrakod a tulaj elöfizujába.

(#72731) ArthurShelby válasza NoOne1976 (#72728) üzenetére


ArthurShelby
addikt

1. Ha olyan helyre költözik, ahol nincs upc, akkor elengedik a kötbért. (de itt sajnos nem ez az eset áll fenn).
2. Lehet szüneteltetni max fél évre, és ilyenkor is csökkentett díjat kell fizetni (ilyet nyaralóknál szoktak csinálni).
3. Szerintem be kéne menni, és meg kéne kérdezni egy tapasztaltabb upc-st (a 1221 ilyen szempontból lutri kit kap az ember).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#72732) blakey válasza Benj (#72726) üzenetére


blakey
félisten

Van egy olyan lehetőség, hogy pihenőre teszed, minimális havidíj mellett felfüggesztésre kerül a szolgáltatás és később meglátod, hogy hogyan tovább.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72733) XuChi


XuChi
addikt

Sziasztok. Másnak is lehalt a upc net a 11.kerületben ?

(#72734) blakey válasza XuChi (#72733) üzenetére


blakey
félisten

Nálam okés, semmi gond nincs vele, Kelenvölgy.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72735) bopeti98 válasza mattheus (#72722) üzenetére


bopeti98
őstag

A PS4 beépített internetkapcsolat tesztelője nálam is ehhez hasonló változó értékeket mér Telekomos nettel. Gondolom valami távoli Sony szerverrel méri ezért ingadozik.

[ Szerkesztve ]

(#72736) Bridgeman


Bridgeman
csendes tag

Sziasztok!
Nemsoká lejár a hűségidőm.120-as netem van Ubee modemmel,stabilan működik(csomagban 1300 Ft).Ha ajánlatot kapok a 300-as sávszélességre (kedvező áron),azt még elbírja a Ubee,vagy CB-ra kell váltanom?

Nekem a Balaton a Riviéra

(#72737) kabelmania27 válasza Bridgeman (#72736) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Váltani kell, ettől független elbírja, saját beüzemeléssel kérd az új modemet akkor használhatod a régit.
Ubee modem nyolc letöltési csatornát használ, ha nem lesz meg a 300Mbit cb modemmel menni fog mert az 15 frekit használ.

[ Szerkesztve ]

(#72738) Mr Bond 007


Mr Bond 007
őstag

Egerben is elesett a upc net. Kb 20 perce ko van.

(#72739) Bridgeman válasza kabelmania27 (#72737) üzenetére


Bridgeman
csendes tag

A saját beüzemelés azt jelenti,hogy személyesen érte megyek a Upc -hez,hazaviszem a cb-t,amit ki sem csomagolok és továbbra is használom a ubee-t?

Nekem a Balaton a Riviéra

(#72740) 4Grider válasza Bridgeman (#72739) üzenetére


4Grider
nagyúr

Általában postán küldik. És a kutya nem nézi, hogy beregisztrálod-e az új gw-t.

(#72741) Bridgeman válasza 4Grider (#72740) üzenetére


Bridgeman
csendes tag

Köszi a válaszokat!Lenne még egy kérdésem.Ubee modemre nálam minden pc utp vezetéken keresztül kapcsolódik a házban,ezért a wi-freet otthon nem használom (de be van kapcsolva). A cb vezetékes kapcsolata megbízhatóan működik?(Ez esetben sem lenne indokolt az otthoni wi-free,mivel az utp vezetékek maradnának.)

Nekem a Balaton a Riviéra

(#72742) 4Grider válasza Bridgeman (#72741) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ezeknek az egyszerű eszközöknek sem szokott gondja lenni a LAN kezelésével, hiszen ott csak egy egyszerű switch funkcionalitás van, ami a gyártás során egy néhány dolláros történet. Ha tehát switch-ként és/vagy access point-ként akarod használni a CB-t, az nem rossz ötlet. Ha már a routolást is rá akarod bízni (azaz a bevált gw-t erre akarod cserélni), az már nem annyira jó ötlet...

(#72743) Bridgeman válasza 4Grider (#72742) üzenetére


Bridgeman
csendes tag

Köszi a segítséget!

Nekem a Balaton a Riviéra

(#72744) GSPLR


GSPLR
senior tag

Üdv!

Van itthon 2 Telekomos P20, net illetve WiFi UPC Connect Box-ról jön. 2-3 napig minden rendben aztán egyszer csak eldobja a WiFi-t mindkét készülék (van amikor csak az egyik). Ilyenkor általában telefon újraindítás megoldja, WiFi jelszó újragépelése nem. Jellemzően azt írja ki a készülék hogy hálózati hozzáférés megtagadva. Full random módon tapasztaljuk... Valakinek ötlet? A ConnectBox áramtalanításán/resetelésén már túl vagyok.

Huawei

(#72745) 4Grider válasza GSPLR (#72744) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az, hogy a P20-ak Telekomosak teljesen irreleváns. Próbálj meg állítani a CB wlan beállításain. Pl. a titkosítást automatikusról állítsd át csak aes-re vagy csak tkip-re. wpa/wpa2 helyett csak wpa2-re. Tehát az volna a cél, hogy ne kelljen a telefonoknak és a fos cb-nek egymással időközönként titkosítást egyeztetniük.
Vagy vegyél egy normális routert...

(#72746) GSPLR válasza 4Grider (#72745) üzenetére


GSPLR
senior tag

Köszönöm, ezeket megpróbálom.

Huawei

(#72747) Sanyaaa26


Sanyaaa26
senior tag

Nem tudom én kezdem a türelmem elveszíteni, vagy csak nehéz eset vagyok....
Voltak a hatalmas ping problémáim, az úgy ahogy helyre jött, az akkor itt lévő technikus ráírta a munkalapra hogy az oszlopon lévő erősítőn kellene állítani mert kevés ami bejön.
Jelenleg is -9. --8 ilyen értékeim vannak, eltelt pár hét semmi, nézem a folyamatban lévő ügyemet lezárták.
Telefon, kedves kis hölgy felveszi, szerinte jók az értékek, kint jókat mértek, mondom az alsó határt karcolom, jövő nyáron megint telefonálgatok mert jön a meleg az értékek még lejjebb mennek?!
A válasz tapasztalok hibát? Itt lett elegem rányomtam a telefont, itt volt egy szakember, ráírt valamit a munkalapra, kb negyed órás munka lenne...
Nem tudom kötelesek e ilyenkor a technikus által javasolt dolgokat megoldani?

(#72748) Intruder2k5 válasza Sanyaaa26 (#72747) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A hibát kötelesek elhárítani, ha van. Sajnos a kérdés jogos volt, tapasztalsz hibát? Az nem hiba, hogy -9 az érték, az legfeljebb az ok lehet, ha van hiba is. Hiba az, ha nincs meg a kellő sebesség, esetleg szakadozik a net, kockásodik a TV, stb...

Egyébként a jövő nyárra nem hivatkozhatsz, egyrészt mert nem ott tartunk, másrészt mert jó esetben tavasszal és ősszel utánállítják az erősítőket, ha szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#72749) 4Grider válasza Sanyaaa26 (#72747) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen értékeid vannak? (Az összes érdekes.)

(#72750) Sanyaaa26 válasza 4Grider (#72749) üzenetére


Sanyaaa26
senior tag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.