Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101001) pSamxx válasza MiZo1990 (#101000) üzenetére


pSamxx
friss újonc

Köszönöm szépen a gyors infókat! :) Sajnos akkor marad a régi scart megoldás (is).

(#101002) Eliot99 válasza pjen (#100949) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Köszi a választ Neked is és a többieknek is.

Tv-t nem nagyon cserélnék anyámnál, mert az nagyobb beruházás, és bár nem új, de teljesen jól működik a jelenlegi TV-je. Az a megoldás működhet, hogy beszerzek valamilyen külsős boxot? Például ahogyan fentebb írták esetleg valamilyen androidos boxot ami tud felvenni is belső tárhelyre és ezzel egyszerűen kiváltom a jelenlegi Vodafonos TV boxot? Egyáltalán engedné ezt a rendszer? Ha kiiktatom a Vodafonos boxot, akkor új külsős boxon keresztül is nézhető marad az összes előfizetésben lévő csatorna?

[ Szerkesztve ]

(#101003) kabelmania27 válasza Mewee22 (#100987) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Kapcsoltasd ki az ipv6-ot.
Állíttasd át a modemet modem üzemmódba és használj saját routert.

(#101004) pjen válasza Eliot99 (#101002) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos nem.Box vagy kártya mindenképpen kell.

(#101005) vlevi válasza Eliot99 (#101002) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ha van olyan androidos külsős box ami kezeli a CI+ kártyát, és tud felvenni, akkor lehet próbálkozni. Nem néztem utána, de valószínűleg van ilyen.

(#101006) tomp válasza Toth_Jani (#100961) üzenetére


tomp
félisten

Na igen ezért sem tudunk értelmesen fejlődni. Mindig van visszatartó erő...

(#101007) Eliot99 válasza vlevi (#101005) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Bocs a laikus kérdésért, de a CI+ kártya az az amit a szolgáltató ad, és ami bele volt dugva a régi settopboxba?

Ha igen, akkor ugye ezzel az a baj, hogy a szerelő elvitte a régi settopboxal együtt, így mégha szereznék is ilyen külsős felvevős boxot (ami kezeli a CI+ kártyát, és tud felvenni) nem tudnék próbálkozgatni vele kártya nélkül... Azt se tudom, hogy egyáltalán a Voda adna újra ilyen kártyát, vagy ragaszkodnak a saját TV Boxuk használatához?

[ Szerkesztve ]

(#101008) cof válasza Eliot99 (#101007) üzenetére


cof
veterán

Kártyát lehet kérni tőluk, de modullal együtt adják, mert össze van párosítva a kártyával. Egy ilyen CI+ modulfogadós BOX meg 50000 Ft környékén mozog, szóval szerintem nem egy jó befektetés.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#101009) pjen válasza Eliot99 (#101007) üzenetére


pjen
félisten

Nem, a voda is ad média kártyát amit szimplán a Tv kártya fogadójába kell dugni.

(#101010) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném!
Vodafone kábeles DTV szolgáltatásunk van. Mediacard van 3 LG tv-ben. Mindegyik TV-n ki van kapcsolva a csatorna frissítés! Két LG TV-n lehet a csatornasorrendet állítani (42LA8609, 47LM620) a harmadik TV-n(65UM7100PLA) nem lehet. Mindegyik TV-n ki van kapcsolva a csatorna frissítés! Egyszerűen a csatornakezelés oldalon nem ajánlja fel a csatornasorrend módosítását!
Esetleg van ötletetek, hogy mitől lehet?

(#101011) kabelmania27 válasza Impair1980 (#101010) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Akkor sem tudod átrendezni a csatornákat ha kiveszed a médiacardot?

(#101012) Impair1980 válasza kabelmania27 (#101011) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Próbáltam, akkor sem engedi!

(#101013) kabelmania27 válasza Impair1980 (#101012) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor sem jó ha nem a UPC Digital menüpontból keresteted a csatornákat?
Esetleg próbálj meg csak egy frekvenciát beállítani (gyári beállítások után) és nézd meg, hogy engedi-e a sorrendváltoztatást.
Jövő héten hívd fel az LG ügyfélszolgálatot ha sehogy sem jön elő a csatornarendezés ikon, hátha tudnak segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#101014) Impair1980 válasza kabelmania27 (#101013) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Köszönöm a tippet, akkor jó és lehet csatornasorrendet változtatni. Viszont nem találta meg az összes csatornát (178) csak 86-ot és még a karakterkódolása is rossz a csatornaneveknek. Ékezetes magánhangzókat nem jeleníti meg normálisan.
Frekvencia:346000
Hálózati azonosító: 43115 (Szombathely és környéke)
Esetleg erre valami tipp?

[ Szerkesztve ]

(#101015) kabelmania27 válasza Impair1980 (#101014) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Próbáld meg másik ország beállítással pl. Finnország, Svédország.

(#101016) cof válasza Impair1980 (#101014) üzenetére


cof
veterán

Szlovákiát álítsd be országnak. Évek óta köztudott UPC bug a kaki karakterkódolásuk...

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#101017) Impair1980 válasza cof (#101016) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Nem is tudom mit mondjak! Köszönöm mindkettőtöknek a segítséget!!!
Tökéletesen működik Szlovákia, mint ország és UPC menüt kihagyva!!!
:C :R :C :R :C :R :C :R :C :R :C
UPC meg egy kicsit bekaphatja..... :)

(#101018) Eliot99 válasza cof (#101008) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Szóval ha jól értem, akkor az elvileg járható megoldás lehet, hogy az ember visszaadja a "csodálatos" Vodafon TV Boxot, és kér helyette egy Vodafone Mediacardot (ezt ha jól látom modullal együtt adja a Voda és ugye ez CI+ aljzatú bemenettel használható), majd pedig ezt egy olyan megvásárolt boxba rakja, aminek van ilyen CI+ bemenete.

Ilyesmik jók lehetnének? (ezek rendelkeznek CI+ aljzatú bemenettel)
Például:

Elvileg itt van egy 19.700 Ft-ért (jelenlegi ár)
Amiko HD 8265+
https://www.alza.hu/amiko-hd-8265-d5268160.htm#parametry

Itt egy drágább 36.790 Ft (jelenlegi ár)
VU+ Zero:
https://www.alza.hu/vu-zero-rev-2-h-265-fekete-d5836068.htm

Ezeknél a felvétel külső meghajtóra menne (külső HDD, vagy nagyobb pendrive gondolom), de ez nem gond, mert ilyeneket nem kell venni, ezek vannak.
Ez így elvileg lehet egy működő alternatíva vagy benézek valamit?

[ Szerkesztve ]

(#101019) pedro7


pedro7
tag

A UPC mediaboxok,hogy aktiválódnak ?
Ügyfélszolgálaton keresztül küldenek aktíváló jelet, vagy egy bizonyos csatornán kell hagyni és megadott idő után elindulnak a csatornák ? Mert egyenlőre csak kb.20 csatorna müködik.

(#101020) MiZo1990 válasza Eliot99 (#101018) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Ezek DVB-S/DVB-S2 tunerek, műholdas vételre alkalmasak.
DVB-C tunerrel rendelkező egységet keress.

(#101021) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Van egy kiváló Connect Box-om amivel jópár évig nem volt gondom de most van... Router üzemmódban használom és nagyon furcsa dolgokat produkál. Belassult. Lassú ha egy torrentet töltök le, minden más iszonyat belassult, régen nem volt ilyen. Helyi hálózaton a NAS-omra 8mbyte/sec-el másolok a gigabites hálózaton, holott előtte ez 60-70 is volt simán. Ami a legfurább (ezt most figyeltem meg), másolok a nas-ra kemény 8 megával, elindítok egy torrent letöltést PC-re, közben a NAS-ra a másolás 8 mbyte/sec-ről beesik 0.5mbyte/sec-re. Elvileg ennek a kettőnek nem is kéne zavarnia egymást jól sejtem?

Amiket próbáltam. Router újraindítás (többször), router áramtalanítás, majd újra elindítás, Vodafone-nak leírtam a hibát arra futotta, hogy automata üzenetben kaptam tájékoztatást, hogy megvizsgálták a problémát nem találtak hibát, ha a probléma továbbra is fennáll a kollégájuk keresni fog. Nem keresett, helyette 1 nap múlva megint ugyanezt az automata hívást kaptam majd valami sablon e-mailt.

Ötlet? Sablon e-mailben gyári visszaállítást javasoltak, azt még nem próbáltam.

[ Szerkesztve ]

(#101022) inf3rno válasza MaCS_70 (#100991) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem apámat érinti. Már egy ideje agyaltam, hogy lefoglalok egy családi domaint email szolgáltatással, azt hiszem most jött el rá az idő. Egyébként másnak is azt javaslom, hogyha fontos neki az email fiókja, akkor ne menjen ingyenes szolgáltatóhoz. Nem adnak semmire garanciát, egyik napról a másikra megszűnhet a fiók, és nem lehet számonkérni rajtuk.

Buliban hasznos! =]

(#101023) Eliot99 válasza MiZo1990 (#101020) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Na, ennyire értek hozzá. :(
Hogy a cseszné meg a Vodafone, miért nem lehetett hagyni a régi, jól működő boxot, és kényszeríti a szutyok Vodafone TV-s boxát. Csak cumizok ezzel a rohadt Vodafone felvásárlással. Itt van ez is, meg mióta nem UPC hanem Voda, azóta a vezetékes net is sokkal többet szarakszik. A francért kellett felvásárolniuk a UPC-t. :(((

Amúgy ahol néztem eddig a boxokat, ott DVB-S/DVB-S2-eknél volt csak CI+ aljzat, ami viszont DVB-C tuneres, ott meg nincs CI+ aljzat...

(#101025) MiZo1990 válasza Eliot99 (#101023) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

(#101027) viktorhu válasza tomee987 (#100970) üzenetére


viktorhu
veterán

Vagy internet, mert ott van most nagy hiány. Lehetne végre egy teljes ED3.1 sáv.

(#101028) Eliot99 válasza MiZo1990 (#101025) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Köszi, de ezek így irreálisan drágák akkor. Ez nem járható út. Marad a szutyok új Vodafone Tv a túlbonyolított menüjével, a nem minden csatornát felvenni engedő és a felvettek közül egy csomónál az előretekerést nem engedő "felvételével", és az érzéssel, hogy k**** sajnálom hogy a UPC eladta az üzletágát ennek a k***** Vodafonenak. :(((

A segítséget köszönöm.

(#101030) pedro7 válasza #72445440 (#101026) üzenetére


pedro7
tag

A magától megjönnek az kb mennyi idő ? és melyik csatornán kell hagyni ?
Illetve ha a szerelő elfelejtette aktiválni a boxot, akkor is elindul előbb-utóbb ?

(#101031) Eliot99 válasza #72445440 (#101029) üzenetére


Eliot99
csendes tag

Jaja. Csak az az idegesítő, hogy a most bevont korábbi UPC box kényelmesen használható volt, mindent felvett, úgy nézted vissza ahogyan akartad, és ehhez képest ez a sz@r Vodafone TV kő kemény visszalépés használhatóság terén. A net kapcsán pedig én nem tudom az okokat, de annyit 10 év alatt nem cumiztam vele a UPC alatt, mint amióta a Vodafone átvette. Mondjuk korábban már a mobilos net kapcsán is volt negatív élményem a Vodafonnal, úgyhogy úgy egészben tele van a hócipőm ezzel a rohadt céggel.

[ Szerkesztve ]

(#101034) pedro7 válasza #72445440 (#101032) üzenetére


pedro7
tag

Köszönöm

(#101035) cof válasza #72445440 (#101029) üzenetére


cof
veterán

Fején találtad a szöget. DVB-C Tuneres nem-szolgáltatós boxokon nem véletlenül nincs CI+ foglalat, ugyanis nem adták el a licenszet.

Hogyne lenne, csak baromi drága ez miatt, 50000 Ft körül van egy ilyen STB, pl. a Vu+ Zero. Annyit nem ér az egész szolgáltatás, már régebben körbejártam ezt a témát.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#101036) sacaboy válasza #72445440 (#101029) üzenetére


sacaboy
tag

Bármelyik Enigma 2-es box, OpenAtv rendszerrel simán kezeli a ci+ modult. Tudom, mert én is azt használok.

Toshiba Satellite L850-1H4 - Apple iPhone 11 - Apple iPad AIR 3

(#101038) lm83


lm83
őstag

Sziasztok,
Nézem ezt a karácsonyi készülék akciót, amiről napokban jött email.
Néztem a samu a40-es telót minap, de aztán ahogy olvastam ahhoz mobil előfizetés kellene , hogy legyen gondoltam azért szürke a gomb és nem tudom megvenni.
Viszont most nézem, hogy mondjuk a51-t meg engedne kosárba rakni. De mintha eddig a mobiloknál mintha a fizetési feltételeknél nem lett volna ott a vezetékes szolg. csak mobil.
Viszont a40 még mindig szürke, akkor gondolom az elfogyott közben. De már két napja is elfogyhatott volna? Mert mintha másik telót is néztem volna meg xbox-t mindegyik szürke volt, csak tévét engedett volna rendelni.

(#101039) cocka válasza cof (#101035) üzenetére


cocka
veterán

Amúgy mi a szarnak rugóztok a DVB-C-n? Mintha etherneten nem lehetne TV-zni. Nem is értem a problémát. Ez a DVB-C cucc kezd kissé elavulni.

(#101040) cof válasza cocka (#101039) üzenetére


cof
veterán

Mintha etherneten nem lehetne TV-zni. Hogyan?

Elavulni? A DVB-C a legkirályabb dolog, csak nem az UPC-nél hanem ott ahol nincsenek kódolt adások. Utána már olyan rendszert raksz alá össze amilyet akarsz, nálam is DVB-C-n jön be, és IP alapon van elosztva a lakás többi pontjára, egy központi gépre meg mennek a felvételek, visszanézhetem mobilról, vonatról, buszról bárhonnan ahol van internet. És itt senki nem mondja meg neked, hogy beletekerhetsz meg mit vehetsz fel és mit nem, sőt még archiválhatom is ha akarom mert nem csak ott lehet lejátszani ahol felvettem. Nem mellesleg internet sem kell hozzá ha otthon nézem vissza, csak belső hálózat, tök klasz rendszer. Mondjuk az a Vu+ is tudja mindezt csak jó drágán, én 15 ezerből építettem ki a 2 tuneres rendszert.

Na ezt csináld meg egy T IPTV-vel, vagy egy VTV BOX-al. :))

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#101041) gregory91 válasza cocka (#101039) üzenetére


gregory91
senior tag

A probléma az hogy sokan fognak panaszkodni hogy az internetjük akadozik a leterheltség miatt ami ellen nem tudnak semmit se tenni....

Remélem itt elfér - https://sites.google.com/site/geriprojekt/ - https://github.com/kgregoryan - Az ember téved,a gép hibázik.

(#101042) cocka válasza cof (#101040) üzenetére


cocka
veterán

Hogyan?

Biztos, hogy itt kéne ecsetelnem a szürkezónás megoldásokat? LOL

Nem mellesleg internet sem kell hozzá ha otthon nézem vissza, csak belső hálózat, tök klasz rendszer.

Erre is van szürkezónás megoldás, de szerintem azt se fogom itt reklámozni. :D

(#101043) LouiS22 válasza cocka (#101042) üzenetére


LouiS22
veterán

Aztán majd ne visíts, ha a egy ködös hajnalon rád rúgja az ajtót a TEK. Mennyit is róttak fel a szakértők a legutóbb lebukott okostojásnak? Olyan félmilliárdot?

És az a szürke nagyon is fekete.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#101044) pjen válasza MiZo1990 (#101020) üzenetére


pjen
félisten

Az Amiko 8265+ ban van DVB C tuner és van benne CI+ kártya fogadó is.DIGI CI+ kártyáját szépen olvassa, lejátsza, csak fel nem veszi.

(#101045) Gondics


Gondics
csendes tag

Tegnap online előfizettem a digital active 3 poreszra. Írta, hogy határozatlan idejű. A csatik borzasztó rossz minőségűek. Tudtam, hogy csak SD csatik, de ez nagyon gáz.
Le akartam mondani online, de nincs a lemondás gomb.
Most akkor mégis hűségidős vagy nem csak van minimális idö mire a gomb megjelenik a honlapon?

(#101046) gduck válasza Eliot99 (#101018) üzenetére


gduck
addikt

Nekem pl. egy Amiko Vipercombo HDD-s boxom van, azzal működik szuperül a mediacard. [link] Annyi trükk volt csak, hogy másik TV-ben kellett aktiválni a mediacardot, mert a 4 jegyű azonosítót nem fogadta el az Amikoban. Meg 3 fájlt be kellett másolni manuálisan, hogy meglegyen a CI+ licensz a boxnak. (na ebbe bele fognak kötni, egy ez már nem legális! Szerintem meg de, mert én fizetek a szolgáltatásért, amit nézek! Ennyi :P )

Másik fórumtárs meg pl. egy Zgemma H9 combo-val használja ;)

Szóval ha veszel egy Enigma2-es linuxos boxot, amiben van CI+ hely (nem csak kártya, hanem modulfogadó hely!), akkor for működni. Persze egy jó box nem olcsó megoldás ;)

A linux miatt meg "határtalan" lehetőségek vannak! Pl. nekem DLNA szerver is megy a boxon, így a felvett anyagot közvetlenül onnan lehet nézni pl. egy TV-vel. A felvett anyagot hálózaton keresztül simán elérem róla és közvetlenül onnan kódolom. Szóval egyáltalán nem kell a HDD-t ide-oda dugdosgatni ;)

[ Szerkesztve ]

(#101047) ztsoft válasza Eliot99 (#101018) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Nálam az Amiko HD 8260+-os kezelte a Mediacard-ot, fel is vett, de csak egyedi FW-vel. Gyárilag csak conax-ot tud. Az újabb verziónál már nem tudom, hogy működne-e, utána kell járni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#101048) cocka válasza LouiS22 (#101043) üzenetére


cocka
veterán

Nem is tudtam, hogy terroristának számít az, aki tévéadásokat vesz fel.

Amúgy meg a szürkezóna pont azért szürkezóna, mert külön-külön a lépések, amik az illegalitás irányába mutatnak mind legálisak. Ennyi erővel szép nagy konyhakéseket se vegyél senkitől, mert feltehetően ölni fogsz vele.

(#101050) gduck válasza #72445440 (#101049) üzenetére


gduck
addikt

Nem értünk egyet! A CI+ mediacardon ott a megvásárolt licensz ;) Legyen elég ennyi! :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.