Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71501) Apaxp válasza Toth_Jani (#71500) üzenetére


Apaxp
senior tag

Igen felajánlja és szinte az összeset meg is találja. Sajna valami román tákolmány szoftvere van. Ennyit már kisilabizáltam google barátunknál. A tv típusa vortex v40zs04dcf

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#71502) Aletta válasza Aletta (#71478) üzenetére


Aletta
csendes tag

Senki nem tud hozzászólni? :-( :((

(#71503) kabelmania27 válasza Aletta (#71478) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg a modem jelszint értékeket a modem oldalán a haladó beállítások/hálózat állapota menüpontben letöltés és feltöltés füleknél.

(#71504) mdani01


mdani01
aktív tag

Sziasztok!

Tegnap este 6 óra óta nem működik a wi-free, Bp-en sehol nem tudok csatlakozni rá. Nektek működik?

iPhone 6S SpaceGray

(#71505) ztsoft


ztsoft
őstag

Sziasztok!

Megint kavartak a csatorna listán (legalább is itt, ebben a körzetben). Megint hoztak előre is több csatornát, Viasat6 14-es, NatGeo 15-ös, Nickelodeon 16-os, persze a eredeti helyén is megvan. Mióta van Film4 (86-os csatorna, persze nincs hozzá hozzáférésem), számlákon sem találtam róla infót?
Van még az 501-től 506-ig (Kanizsa TV, Csongrád TV, Szentes TV, Kurca Televízió, ES TV, BükkaljaTV), viszont adás az nincs rajta.

Tegnap 10:30-tól, 18:30-ig kimaradás volt (gondolom karbantartás volt), a fenti eredménye született. Sikeresen összekócolták a kedvenceket is a TV-n.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71506) 4Grider válasza ztsoft (#71505) üzenetére


4Grider
nagyúr

Vedd le a tv-ről az automatikus csatornafrissítést. Már ha a tv saját tunerjét használod.

(#71507) ztsoft válasza 4Grider (#71506) üzenetére


ztsoft
őstag

Persze, saját tuner MediaCard-al. Nem találtam ilyen beállítási lehetőséget a menüben, gondolom a kereséskor kell beállítani. Most azért nem fogok mindent elölről kezdeni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71508) #78121280 válasza ztsoft (#71505) üzenetére


#78121280
törölt tag

Szia!

Mától új TV és internet csomagok kerültek bevezetésre! Lehet emiatt van a változás.

(#71509) maki1976 válasza #78121280 (#71508) üzenetére


maki1976
tag

és akinek régi csomagja van, az is átkerül az újba vajon, vagy marad az is? nekem gold csomagom volt.

(#71510) vg válasza #78121280 (#71508) üzenetére


vg
addikt

Na erre kíváncsi leszek.

(#71511) #78121280 válasza maki1976 (#71509) üzenetére


#78121280
törölt tag

Gondolom itt is úgy megy mint a többi szolgáltatónál, ha nem váltasz akkor marad minden változatlanul. Ha váltasz akkor meg az új csomagok közül választhatsz.

(#71510) vg Weboldalon fent van minden. :)

(#71512) ztsoft válasza #78121280 (#71508) üzenetére


ztsoft
őstag

Igen, itt már szerepel a Film4, persze ez is SD (a UPC elnevezéséből kiindulva lehet HD verzió is, Film4 SD, vagy csak simán elírták a nevét).

Ismét emeltek a letöltésen, olvasva az itteni panaszokat az 500-as net csomagot használóknál (nincs meg a max sebesség), most még annyi sem lesz. Félre ne értsetek, örülök az emelésnek, csak a hálózat nem fogja tudni kiszolgálni átépítés nélkül.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71513) NoOne1976


NoOne1976
őstag

De a marketing előnye megvan. Azt hiszed gyorsabb csomagot kapsz. Aztán meglepődsz, hogy a teljesítmény a névlegestől igen távol van. Ja, hogy az apróbetűs minimális sebességet hozza, így nincs reklamáció? Sebességet hálózatfejlesztéssel egyidejüleg kellene végrehajtani. Mi lenne, ha mindenki 500-as netre váltana?

(#71514) vg válasza NoOne1976 (#71513) üzenetére


vg
addikt

Azért elég valószínűtlen és életszérűtlen, hogy bárki is több óráig folyamatosan csúcsra akarjon használni 500-as sebességet. Nem?

(#71515) #78121280 válasza ztsoft (#71512) üzenetére


#78121280
törölt tag

Meg az English Club ami még új.

Film4-nek nincs HD verziója, ez egy korábbi Story csatorna átkeresztelt csatija, ha jól emlékszem.

Talán megoldás lenne a 15 letöltetési csatorna bővítése 20-24 letöltési csatornára és az analóg ktv kisöprése.
Ja meg egy Broadcom SoC-re épülő HGW ;]

(#71516) cigam válasza vg (#71514) üzenetére


cigam
félisten

Számold csak össze hány torrentbubust ismersz. Legutóbb is dobtam egy hátast, mikor itt(vagy egy másik?) topikban nemrég írta, hogy több mint 1000 torrentet futtat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71517) hati válasza #78121280 (#71515) üzenetére


hati
addikt

Ha jól látom kivezették az analóg csomagot, új ügyfelek részére. Remélem nem fogják kivezetni teljesen úgy, hogy azonos árban nem lesz digitális csomag.

(#71518) Darthforce92


Darthforce92
tag

Sziasztok! Kb 2-3 hete van új connect boxom (CH7465LG-LC). Routerként használom. Első beüzemelés óta az összes weblap amivel próbálgattam, hogy van-e net a connect box bejelentkező menüjét hozza be. PL.:http://index.hu/common_page/login.html

Erre hol kellene keresni a megoldást ? (6-7 webalpról van szó) és ezek cikek megnyitása esetén is a box webes felületét hozzák be.

(#71519) ArthurShelby válasza #78121280 (#71508) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ahogy látom már 300-as, és nem 240-es net van, és 150-es nem 120-as.
Az árak viszont korántsem jók. Az 500-as csomag ára vicc, viszont hbo is van benne.
Itt is újra elkezdték, mint a diginél, hogy az első pár hónapban olcsóbb a havidíj. A szolgáltatók most már tényleg lenyelték az áfa csökkentés különbözetét.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71520) ztsoft válasza NoOne1976 (#71513) üzenetére


ztsoft
őstag

Ja, hogy az apróbetűs minimális sebességet hozza, így nincs reklamáció?

Ha a garantált (mint ahogy a neve is mondja) megvan akkor nincs helye a reklamációnak. Nem is erre akartam utalni. Csak egy példa, van 500-as csomagod, de legtöbbször csak a 300 és 400 között van a sebbeséged (reklamálni nem tudsz, a garantált megvan), de ha csak a 300-ast veszed igénybe, akkor a maxon megy és jóval kevesebbet fizetsz érte.

Mi lenne, ha mindenki 500-as netre váltana?

Szerintem ha ki is használná mindenki, akkor nem lenne meg még a garantált sem.

(#71515) Roli27

Meg az English Club ami még új.

Ez nekem is feltűnt, de nincs Európa, Világ csomagom így nem tudtam, hogy mikor kerülhetett be (csak a kedvenceket látom, használom már amikor egyáltalán nézek TV adást).

Film4-nek nincs HD verziója, ez egy korábbi Story csatorna átkeresztelt csatija, ha jól emlékszem.

A neten azt találtam, hogy a FOX helyett került bevezetésre, [link].

Talán megoldás lenne a 15 letöltetési csatorna bővítése 20-24 letöltési csatornára és az analóg ktv kisöprése.
Ja meg egy Broadcom SoC-re épülő HGW

Azért ne légy már ennyire telhetetlen. ;]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71521) Wanderlust


Wanderlust
tag

Sziasztok!

Pár napja csak SD minőségben nézhető vissza az RTL HD a Horizon box-on. A többi HD csatorna visszanézhető nagyfelbontásban. Tud valaki erről valamit? Ideiglenes vagy még sokáig így marad? :F

(#71522) LouiS22


LouiS22
veterán

Valaki tippre: a régi ciscó modem és az új 300 megabit barátságban lesznek egymással? Amúgy a Prémium TV csomaghoz hozzácsapták a két korábbi külön fizetős minicsomagot (amiknek egyébként 50 forinttal nőtt a havidíja).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#71523) net91 válasza LouiS22 (#71522) üzenetére


net91
senior tag

Igen!!

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#71524) gduck válasza Wanderlust (#71521) üzenetére


gduck
addikt

Régi boxon működik. De ott nem IP alapon megy... Gondolom majd javítják!

(#71525) cigam válasza gduck (#71524) üzenetére


cigam
félisten

Hanem milyen alapon?
Most próbáltam ki, nálam megy a HD RTLklub visszanézés (horizon box). Próbáltad már újraindítani? Gyakran segít ha elsőre nem megy a visszatekerős TV, vagy valami hibakódra/előfizetésre hivatkozva megtagadja a lejátszást.
Nálam a NatGeoTV vagy egy hete nem visszanézhető.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71526) Livius


Livius
őstag

Sziasztok!
A vezetékes telefon számhordozásról van valakinek tapasztalata a UPC-nél? Egy Telekomos telefonszámot szeretnénk áthordozni a UPC-hez, és az érdekelne, hogy a UPC nyilatkozatával együtt amiben szerepel már személyigazolvány szám, név, lakcím és telefonszám is, kell-e majd leadni valami másolatot a személyiigazolványról is esetleg?

Ezt igazából azért kérdezném mert a nyilatkozatban az alábbi szöveg van benne, egy igen/nem lehetőséggel, és most kiderült, hogy a személyi szám egy régi lejárt személyi szám már sajnos. Persze ez a régi szám van még mindig meg a Telekomnál, és a UPC-nél is, tehát ha kérnének másolatot kicsit fura a helyzet, hogy teljesen más a személyi száma már valójában.

"Aláírásommal hozzájárulok, hogy az azonosításomhoz szükséges - személyes adataimat tartalmazó - okiratokról, okmányokról a szolgáltató másolatot készíthessen, és azokat az Adatvédelmi Tájékoztatóban
foglaltaknak megfelelően kezelje. igen nem"

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#71527) kali válasza Wanderlust (#71521) üzenetére


kali
legenda

Szia,

Nálunk visszanézhető Horizon Boxon az RTL Klub HD is.

(#71528) Intruder2k5 válasza Livius (#71526) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Szerintem ha neten vagy telefonon szerződsz, akkor senki sem fogja kérni. A mi számunk anno Inviteles volt, majd át lett hordozva a RubiCom-hoz, amit később felvásárolt a UPC, ahonnan tovább hordoztam a DIGI-hez. A RubiCom-nál személyesen voltam szerződni ügyfélszolgálaton, ott lemásolták az irataimat, a UPC-hez automatikusan kerültem át a felvásárlással, ott már senki nem kért semmit, a DIGI-vel pedig telefonon szerződtem, ott sem kértek semmilyen okmányt.

(#71529) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Ezt az áremelést a Spíler2 + Extrának (is) tudom be. ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#71530) NoOne1976 válasza szabogabor10 (#71529) üzenetére


NoOne1976
őstag

Milyen áremelést?

(#71531) atala


atala
addikt

Egyébként tényleg emeltek az árakon. Én nemsokára váltani akarok UPC-re, és egy hete még 6950 Ft-ért volt a fullos csomag, most ugyan az 7609 Ft.

Más!
A Wi-free mennyire jól működik?
A T-nél is van ilyen ingyenes wifi, de kell hozzá letölteni egy alkalmazást a telefonra, és még akkor is hol működik, hol nem, de többnyire nem szokott.

(#71532) Toth_Jani válasza atala (#71531) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A Wi-Free nálam müködik de..... elég közel kell lenn egy CB-hez hogy tudjon csatlakozni.
Otthon ha ki van kapcsolva a CB akkor simán rá tudok lépni a szomszéd készülékére és meg tudom nézni amit akarok, de ez csak 8-10 méter, a munkahelyen látszik a jel próbál is csatlakozni, de szinte reménytelen, viszont az jó 70-80 méter.

(#71533) l.skywalker


l.skywalker
félisten

XXII. kerületben másnak is van gondja most a szolgáltatással? Nulla net és még az UPC száma sem csörög ki...

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#71534) kabelmania27 válasza l.skywalker (#71533) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemen us/ds led világít vagy villog? Milyenek a modem értékek?

(#71535) l.skywalker válasza kabelmania27 (#71534) üzenetére


l.skywalker
félisten

us nem világít

Nem szabad félnem. A félelem az elme gyilkosa. A félelem a kis halál, mely teljes megsemmisüléshez vezet. Szembenézek félelmemmel.

(#71536) kabelmania27 válasza l.skywalker (#71535) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet magas a feltöltési érték ezért a modem nem tud feljelentkezni a hálózatra. Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#71537) Wanderlust válasza cigam (#71525) üzenetére


Wanderlust
tag

Igen, természetesen újraindítás volt de nem változtatott a helyzeten. Én is jártam már úgy, hogy előfizetés hiányára hivatkozva nem nézhettem HD adót de akkor az ügyfélszolgálatnak jelezve fentről egy frissítéssel megoldódott a probléma. Most viszont mielőtt elindítanám a visszanézést azt mutatja, hogy HD minőségben nézhető vissza, de a lejátszás igazából SD...Csak az RTL Klub szemétkedik, a többi HD visszanézhető az eredeti minőségben. Az ügyfélszolgálat persze elérhetetlen napok óta :W

(#71538) cigam válasza Wanderlust (#71537) üzenetére


cigam
félisten

Ja hogy vissza tudod nézni, csak az SD verziót játssza le? Passz, sose figyeltem, nincs is fHD TV-m.
Jelentsd be hibára a web-es űrlapon keresztül.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71539) MasterDeeJay

Mostanában egyre gyakoribb az hogy nincs internet. A gond nem is igazán a upc hanem az áramszolgáltató cserélgeti a dolgokat. A cégnél több betáp van, így az nem gond ha egy kiesik.
Az áram szolgáltatónál látom hogy lesz karbantartás adott közeli utcában de azt honnan tudhatnám meg hogy a upc-t ez érinti-e?
A cégnél van olyan szolgáltatás ami fix ip-t igényel és az alapján hívunk ügyfelet (pl: műszaki vizsga), ha nem megy a fix ip-s net akkor a tartalék molbilnetről megyünk ami erre az adott szolgáltatásra nem jó. Másik ip-t vagy kettő ip-t nem engednek. Így jó lenne tudni előre mikor nem lesz internet.
Más szolgáltató csak adsl-t ad ami kevés ilyen célra.

Szóval valami térkép kellene ahol a upc kábeltv nyomvonalai rajta vannak, azt össze tudnám vetni az eon-os karbantartásokkal. Így legalább meg tudnám becsülni mikorra ne jöjjenek ügyfelek.
Az ügyfélszolgálat nem tudta megmondani hogy mikor nincs net ha egy utcában szerel az eon.

(#71540) Intruder2k5 válasza MasterDeeJay (#71539) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom nem üzleti előfizetésről van szó, mert ott biztosan kapnál pontosabb tájékoztatást a várható kimaradásokról. Egyéni előfizetés esetén ez annyira nem szempont náluk, hiszen az ÁSZF sem olyan szigorú rájuk nézve.

[ Szerkesztve ]

(#71541) cigam


cigam
félisten

Tegnap még jött az English Club, ma már nem akarja. Ha jól láttam a "TV premium" csomagban van. Nekem "csak" digital gold van. Most így próbálnak rávenni, hogy áttérjek a 4539.-Ft-os csomagról a 6599.-esre?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71542) MasterDeeJay válasza Intruder2k5 (#71540) üzenetére

Üzletiről van szó. Eon miatti kimaradásról nem jött értesítés, éppen ezért akarok én utánanézni. Eon csak a közvetlen utcát érintő kimaradásról tájékoztat írásban, a többiről a weblapon látok konkrét utcát és dátumot.
Üzleti upc ügyfélszolgálat meg nem tudja, még a beígért visszahívást sem tartották be legutóbb amikor kimaradás volt.
Balatonfüredről van szó egyébként, csak UPC van de sok rá a panasz.

[ Szerkesztve ]

(#71543) Intruder2k5 válasza MasterDeeJay (#71542) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na az viszont akkor durva, ott már csak illene valamit mondani. Igazából ha a node és a telephely közt bárhol áramkimaradás van, akkor az nálad már netkiesést jelent, mert elég egy erősítő a vonalon ami nem kap áramot, és máris nincs szolgáltatás. Egy node meg több utcát is ellát, kisebb falvakban van ahol csak egy van belőle.

[ Szerkesztve ]

(#71544) MasterDeeJay válasza Intruder2k5 (#71543) üzenetére

Így van. Csak ugye én nem tudom hol mi merre megy. Habár ha végig megyek az utcán akkor nagyjából tudom követni.

(#71545) Intruder2k5 válasza MasterDeeJay (#71544) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szomorú, ha üzleti előfizetőként ennek ez a módja. :(

(#71546) ztsoft válasza cigam (#71541) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam most jön az English Club, Film4 is, tegnap egyik sem jött ("nincs hozzáférése" üzenet volt). A Film4-gyel elmehetnek a búsba, pont ugyan olyan rossz a minősége, mint a FilmBox-nak (mint a 240p-s Youtube). Nem is igazán értem, hogy minek kell még több régi filmet, sorozatot adó csatorna, főleg pocsék minőségben.

(#71542) MasterDeeJay

Még azt elhiszem, hogy manapság nem fontos értesíteni az előfizetőket a kimaradásról (bezzeg régen a betárcsázós netnél tudtak küldeni e-mail-t, persze, nem UPC volt), de hogy ugyan így tojnak az üzleti előfizetőkre is. :Y

Viszont a fizetési határidőről tudnak e-mail-t küldeni 7 nappal a lejárat előtt, "Fizetési határidő lejár egy héten belül" szöveggel, "2018.09.07. 01:55" feladással.

Őszintén megmondom, örülök, hogy elkotródnak innen. Ennyi rossz tapasztalatom még egy szolgáltatóval sem volt.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71547) MasterDeeJay válasza Intruder2k5 (#71545) üzenetére

Megtehetik mert itt pont nincs alternatíva. Azaz Invitel, Telekom csak ADSL van, digi közelbe sincs. Mobiltelefon lefedettség megy gyenge.
Ja és persze UPC-től vettünk mobilnetet 6gb-osat amit NEM lehet növelni...mert az a legnagyobb...Pedig fizetnénk korlátlanért de nem adnak mobilstick-be ilyet. (Mikrotik RB3011-be USB portba remekül megy a UPC 3G stick)

[ Szerkesztve ]

(#71548) Intruder2k5 válasza MasterDeeJay (#71547) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Korlátlan mobilnet ügyben flotta topik, ha jól rémlik havi 4-5 ezer forintért van már ilyen.

(#71549) kabelmania27 válasza MasterDeeJay (#71539) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek?

[ Szerkesztve ]

(#71550) MasterDeeJay válasza kabelmania27 (#71549) üzenetére

Hitron modem, ha nincs áramszünet akkor ~két hetente kell neki egy restart. 466-ra van rakva.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.