Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Az normális hogy melegszik a mediabox? Még a polc túloldala is az amin fekszik

(#11002) RootRulez válasza vadászcsiga (#11001) üzenetére


RootRulez
félisten

Mennyire szellőzik az említett polc?

Ha nem szellőzik, be tud fűteni. :K

[ Szerkesztve ]

═════════════════════════════════════════

(#11003) vadászcsiga válasza RootRulez (#11002) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Akkor azért, bent van egy ajtó mögött a tv szekrényben csak hátulról szellozik. Koszi

(#11004) BiTye


BiTye
csendes tag

Elég komoly gondom lenne az internet szolgáltatással.

Cégemnél német AT&T hálózatba kellene csatlakoznom VPN-el, nem tudok.
Elkezdtem az otthoni alap dolgokat ellenőrizni:

Facebook megy, de képeket nem tölt be.
Egyéb napi szinten használt oldalak .be végződéssel semmi .ru végződéssel iszonyat lassan,
a kedvenc játékom nem indul el, a webolda nem tült be http://en.runesofmagic.gameforge.com/

Vodafone mobile nettel minden működik, a router újra indítva és mivel pl a vodafone.hu betölt a google betölt facebook képek híján van gondolom valami critikus DNS hiba, viszont 9:00tól dolgoznom kellene, nincs nálam stick csak a telefeonon van net az meg kevés. Van valami sufni tunning workaround ilyen esetekre?

(#11005) Sz_Imre válasza BiTye (#11004) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Igen, UPC-nél van a probléma. Itt a másik topikban ez a téma van (21256 kezdődően). Külföldi oldalak egy része nem jön be. Úgyhogy nem nálad van a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#11006) winhate válasza BiTye (#11004) üzenetére


winhate
őstag

hivd fel upc ugyfelszolgalatot hibabejelentes majd meghallod hogy karbantartas van...

Addig Http re hasznalj proxy t

...mar hajnal 4 kor is ez volt a problem

[ Szerkesztve ]

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#11007) BiTye válasza winhate (#11006) üzenetére


BiTye
csendes tag

Sajnos a HTTP egyáltalán nem érdekel, a VPN-re nem tudok bemenni :( Kösz az infót, ide is írom, nem DNS, az a google-val sem ok.

(#11008) winhate válasza BiTye (#11007) üzenetére


winhate
őstag

nem olvastam vegig csak az elejet ugy mar mas a helyzet

http://pouet.net/prod.php?which=5633

(#11009) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Tegnap késő este vágott le minket szerverről. Most lassan 10 óra felé közeledünk. Talán az elég magas havi díj ellenében ne aludjon a techical support hanem csinálja meg a problémát, hogy mire felébred a user örömmel konstatálja milyen remek ez a upc, hogy intézkedik, de nem. Minek azt.

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#11010) Intruder2k5 válasza HartgeH3-2.8 (#11009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már éjfélkor is kezdődtek a gondok...

(#11011) TeeJay válasza Intruder2k5 (#11010) üzenetére


TeeJay
félisten

nálam már este 9-kor is sz@rakodott facebook-on a chat
minden második üzenetet nem küldte át...
és ncore tracker felé sem tudott már frissíteni a kliens, minden piros volt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11012) _NCT


_NCT
őstag

Nálam sem megy Ncore UPC-vel, mobilnettel múkodik...

(#11013) F_Zolee válasza TeeJay (#11011) üzenetére


F_Zolee
veterán

Még most sem az igazi, sok oldalt be se hoz. Torrent nem izgat de, hogy még netezni se lehet normálisan. Sávszél emelés megtette a hatását és már kezd szar lenni az egész? Érdekes módon előtte nem volt ennyi gond.

Amúgy az miért van, hogy ha Chrome-al netezek még annyi se jön be, mint Firefox-al? Pl a ph az előbbin be se akar tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#11014) Handball94


Handball94
aktív tag

Akinek Spooky miatt fontos az ncore, az ezzel a VPN progival fel tud rá menni, amíg UPC-n nem elérhető..
[link]

(#11015) TeeJay válasza F_Zolee (#11013) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem semmi köze a sebességemeléshez...
lehet egy router elszállt vagy valami egyéb hálózati hiba, máskor is láttunk már ilyet
ha helyrejön akkor újra oké lesz minden :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#11016) koxaman válasza F_Zolee (#11013) üzenetére


koxaman
tag

http://index.hu/tech/2013/11/02/fennakadas_a_upc_internetben/

[ Szerkesztve ]

Huawei Mate 20Pro (LYA-L29)

(#11017) gyerecske válasza koxaman (#11016) üzenetére


gyerecske
senior tag

Fasza, nálam is szar az egész!! :((

Én úgy gondolom, hogy azt gondolom!

(#11018) F_Zolee válasza gyerecske (#11017) üzenetére


F_Zolee
veterán

Az a legszebb, hogy állandóan hétvégén szivatják ezzel az embert.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#11019) Insolent


Insolent
aktív tag

Ez az igazi sz*p@tás, hazajövök mondom nézek moziműsort (cinemacity.hu) nem jön be az oldal hmm érdekes..
Nézem a tűzfalam semmi, kikapcsolom, így sem,, Nézem telefonról(wifi) így sem jön be.. Bekapcsolom a másik gépet ott sem jön be a weboldal. Nézem a modemrouter kombóm (TC7200) beállításait itt minden jónak tűnt restartoltam, nincs változás factrory reset így sincs változás.. DNS-t váltottam Googlelére így sem.. Kezdtem baromi mérges lenni. Telefont a kézbe véve megnézem saját hálózatán(Voda) ott bejött az oldal.. Ez baromi gyanús rápillantok, Fácsé weboldalra ott meg a képek nem jönnek be jól.. :F
Akkor megpillantottam HVG cikkjét akkor szembesültem a problémával, hogy a hiba nem az én készülékemben van hanem a szolgáltatónál. Sűrű K.anyázásba kezdtem, mert egy kevés időt elb@sztam a probléma megoldásával.. :W
Baromi jó, hogy most kell UPCéknek szarakodni, pont hosszú hétvégén.

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#11020) Beladon


Beladon
aktív tag

Nálam sem működik sok oldal. Azért ez már tényleg dühítő.

(#11021) Beladon


Beladon
aktív tag

Nálam már működik minden oldal rendesen.

(#11022) troland26


troland26
őstag

egy google betöltése 25 mp .... :( :O

(#11023) khorvat válasza Beladon (#11021) üzenetére


khorvat
senior tag

Itt is újra rendben minden! Most akkor jönnek a köszönöm üzenetek a sok sírás @nyázás után??
Kétlem ez mégis csak MO !! :D

(#11024) Insolent válasza Beladon (#11021) üzenetére


Insolent
aktív tag

Ja, úgy tűnik helyreállt minden..

" A bugyi nem a legjobb dolog a világon, de közel áll hozzá "

(#11025) RootRulez


RootRulez
félisten

Szívesen! ;]

═════════════════════════════════════════

(#11026) 30z.Samu


30z.Samu
félisten

Sziasztok!

Azzal a kérdéssel fordulok hozzátok, hogy hogyan tudom megnézni a UPC oldalán az aktuális számlám? Böngészem fél órája a honlapot, nem találom sehol. Köszönöm előre is a választ! :R

Sic Parvis Magna

(#11027) Gubek-Einste válasza 30z.Samu (#11026) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs erre lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11028) blakey válasza 30z.Samu (#11026) üzenetére


blakey
félisten

A upc oldalán, ügyfélszolgálat/szolgáltatásaim, belépsz és megjelennek a szolgáltatásaid. Külön-külön be tudsz lépni a menükbe és a szolgáltatás info alatt meg tudod nézni, hogy mi mennyi, összeadod és megvan az aktuális egyenleg. :) Ugye a tv meg a net fix, a telefon meg az aktuális (eddigi) forgalom díját mutatja.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#11033) Criton


Criton
veterán

Bekötötték Pécsen az új albérletbe az internetem meg tv előfízetésemet. A modemet meg a boxot hoztam Budapestről. Az alább értékeket kapom: (ezek jó értékek?)

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 4.8 dBmV 41.3 dB
Channel 2: 4.7 dBmV 41.5 dB
Channel 3: 5.1 dBmV 41.9 dB
Channel 4: 5.2 dBmV 41.6 dB
Channel 5: 4.4 dBmV 41.4 dB
Channel 6: 4.5 dBmV 41.9 dB
Channel 7: 4.7 dBmV 41.9 dB
Channel 8: 5.0 dBmV 41.5 dB


Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 43.5 dBmV
Channel 2: 42.2 dBmV
Channel 3: 42.7 dBmV
Channel 4: 42.2 dBmV

[ Szerkesztve ]

(#11034) Gubek-Einste válasza Criton (#11033) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kiválóak, a feltöltési lehetne egy picit magasabb is de teljesen rendeben vannak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11035) Criton válasza Gubek-Einste (#11034) üzenetére


Criton
veterán

Az magasabb volt, de a szerelő úgy látta jónak, hogy ha berak egy csillapítót. Azt mondta ha ezek az értékek nem jók nekem, vagy "szerintem" nincs szükségem rá akkor vegyem le nyugodtan :)
Mondtam kapom az infókat a pH fórumról, annyit mondott ismeri, mert sokat van itt, de az persze nem árulta el, mi a nick neve :)

(#11036) Gubek-Einste válasza Criton (#11035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Maradhat a csillapító, ha később esnének a jelszintek akkor kell csak elgondolkodni a kivételén.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11037) kabelmania27 válasza Criton (#11033) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jók az értékek, adási is rendben van. Hányas csillapítót kaptál?

[ Szerkesztve ]

(#11038) Criton válasza kabelmania27 (#11037) üzenetére


Criton
veterán

3as van rádugva a modem és a koax közé

(#11039) kabelmania27 válasza Criton (#11038) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez a modem nem szereti magas vételit, ha nem wifis modemed lenne simán kilehetne venni, előző lakhelyen is kellett a csillapító ha jól emlékszem, ha van kedved kísérletezni vedd ki és tesztelt kicsit, ha problémát tapasztalsz visszateszed.

[ Szerkesztve ]

(#11040) Pacy


Pacy
aktív tag

Sziasztok! Érdekes problémával fordulnék hozzátok segítségért. 120mb internetről van / lenne szó. Már lassan egy hónapja nincs rendben valami a netemmel. Speedtesten mérve van hogy csak 1-2 mb a letöltési sebesség. A ping az 25-35 annál nem szokott nagyobb lenni. Hívtam az ügyfélszolgálatot, persze ott azt mondták hogy minden adatot rendben találtak. Kijöttek a szerelők hogy megnezzék , persze megállapították hogy a hiba nem nálam van. Azóta volt ez az országos probléma is, de nálam még mindig nem jó. Egyszer jó egyszer nem. Speedtest oldalon az elérés mutató olyan mint az ekg. Sokaknál előforduló hiba ez? Mit tudok tenni ebben az esetben? Már nagyon mérges vagyok miatta.

(#11041) Misua


Misua
senior tag

Sziasztok!

Tegnap hozták Technicolor TC7200 modemet, és az lenne a kérdésem hogy van rajta 2.4 GHz meg 5 GHz-s lehetőség. Nos azok mire jók? Speedtest.net-tel teszteltem a wifit - 85 Mbit/s wifin keresztül (Újpest)
Defaultként 2.4 GHz van belőve.

(#11042) RootRulez válasza Misua (#11041) üzenetére


RootRulez
félisten

Ha az eszközeid (minden eszközöd) támogatják az 5GHz-et akkor ok, de ha nem akkor hiába, :N

Egyszerre a kettő nem tud menni. Csak 2.4 vagy 5 GHz. Itt találsz infót a különbségről

═════════════════════════════════════════

(#11043) Gubek-Einste válasza Misua (#11041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi két különböző tartományban tud működni: 2,4 és 5 GHz-en. Teljesen különbözőek ezek a tarományok, más-más a jellemzőik, általánosan a 2,4 elterjedtebb de könnyen zsúfolt lehet, az 5 nem zsúfolt de kevés eszköz támogatja (most már egyre több).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#11044) Criton


Criton
veterán

Az Online ügyintézési oldalon most miért nem látom a szolgáltatásaimat? Teljesen üres, mint ha nem is lenne semmilyen szolgáltatásom.

(#11045) Misua válasza RootRulez (#11042) üzenetére


Misua
senior tag

Köszi szépen az infokat, akkor majd tesztelem 5 GHz-n a készülékeket és a sebességet :)

(#11046) sz_abika


sz_abika
addikt

A UPCn keresztül volt ez a külföldi honlapos elérési hiba - ez mindenkinél rendbe jött?
4. kerben vagyok, a PSN szolgáltatás közel használhatatlan napok óta és hát nem volt semmi állítgatva rajta. Arról nem is beszélve ha be tudok jelentkezni épp, akkor 2mbps a 25megás net letöltése..

PSN: xszabikax

(#11047) mike710


mike710
aktív tag

Hát srácok jelenteném hogy semmi baja a technicolor modemnek. Max sávszél torrentnél,le és feltöltésnél egyaránt Nyíregyházán..:)

(#11048) vadászcsiga válasza sz_abika (#11046) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nálam még aznap

(#11049) mike710 válasza mike710 (#11047) üzenetére


mike710
aktív tag

Még egy jó tanács,utorrent helyett használjatok Deluge-t. Nem olyan szép ellenben működik.

(#11050) HyP3b0y válasza mike710 (#11049) üzenetére


HyP3b0y
senior tag

Nekem utorrenttel is maxot hoz.

KÉP

Ezt most mértem, közben 2 telefon és két gép lóg rajta, egyiken épp CS-znek és megy kb. 100KB/s-en feltöltés is.

Max. amivel töltöttem eddig az 15MB/s volt ha nem több.

"ez a 3d olyan mint az űrverseny volt a hidegháborúban: sokba kerül, problémás, de muszáj csinálni, mert a versenytársak is csinálják" by JoeYi :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.