Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9001) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mi több, lehet venni MindigTV dekódert is tetőantennával...

[ Szerkesztve ]

(#9002) wmati válasza Intruder2k5 (#9001) üzenetére


wmati
addikt

Sőt ha megfelelő tv vel rendelkezel akár elég egy beltéri antenna is

(#9003) mert_csokis válasza Grawens (#8999) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Értem.
Csak azt nem tudtam, hogy a kábeles szolgáltatók ki tudnak bújni alóla, és őket ez nem érinti.
Azért valahol mégis röhej, hogy az egyébként ingyenes közszolgálati m1 hd-t nem tudom kihasználni, csak ha én is boxot veszek.
Főleg, hogy a tv-m rendelkezik beépített DVB vevővel, mégis le vagyok "kötve".
De köszönöm a válaszokat.

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#9004) Gubek-Einste válasza mert_csokis (#9003) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha tévé támogatja a CI+ akkor kérhetsz kártyát és használhatod a tévédet úgy mint eddig de már digitális adással, minden digitális csomagban benne van az MTVA csatornáinak (M1, M2, Duna, Duna World) HD változata.
A kábeles szolgáltatók nem bújnak ki az átállás alól, rájuk ez nem vonatkozik, az EU előírása a földfelszíni átállás. Jó lenne ha megkezdődne a kábeles szolgáltatóknál is de erre egy jó darabig nem lehet számítani és sokaknak jó is, hogy van analóg kábeles szolgáltatás.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9005) mert_csokis válasza Gubek-Einste (#9004) üzenetére


mert_csokis
senior tag

Na, ennek most megörültem.
Van a tévémen ilyen csatlakozó, csak nem tudtam, hogy erre való.
Kösz szépen!

adidas UltraBOOST 21 (FY0371) 41 1/3-os méretben eladó

(#9006) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Ha valakinek van belsős információja a várható sávszél emelésről ne tartsa magában :)

(#9007) hesszan válasza kaszaf (#9006) üzenetére


hesszan
aktív tag

Várható sávszél emelés?
ne tartsd magadban :)

-------0------
(egy mindenre ráhúzható reklám és a lengyel upc odal még pletykálkodásra sem elég.)
Én is örülnék neki persze (ha nem jár havidíj növeléssel) és várom az infókat, de én nem álmodozok... (még)
Azt sem látom sehol hogy a mostani akciós ajánlat meddig érvényes. Pedig mintha rémlett volna hogy volt ilyen kiirás egyszer régen náluk.

Lassan 3 éve kötöttem 15/1,5 netet 3000ért akciósan, menetközben emeltek 25/1,5-re. Erre most többet fizetek mint 3e. És akciósan is 3490ért adják hűséggel. Szóval ha sávszélt emelnek akkor előbb utóbb a havidíjat is feltornázzák....

Sungdurung

(#9008) Intruder2k5 válasza hesszan (#9007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valamit pedig lépniük kell, mert pl. a T-nél van 25M feltöltés, a DIGI-nél 20, itt meg csak 10! De ha százalékban nézzük, akkor is nagyon kevés, mert ugye a 80/25, 40/20, 20/10 DIGI-s csomagok sokkal nagyobb százalékú feltöltést adnak a letöltéshez képest, de a T 50/25-ös csomagja is, mint itt a 120/10, 50/5, nem is beszélve a 25/1,5-ről! Pl. ha nálunk lenne DIGI, én tuti nem gondolkodnék, hogy hova menjek!

Az akció végén szokott lenni visszaszámláló az oldalon, az utolsó napokban...

Hűség alatt nem emelhetnek díjat, illetőleg ha emelnek, akkor el kell engedjék az ügyfelet jogkövetkezmények nélkül, ha az nem akarja megfizetni a magasabb árat!

(#9009) wmati válasza Intruder2k5 (#9008) üzenetére


wmati
addikt

Össze hasonlítást szerintem azonos szolgáltatásoknál kéne nézni.

(#9010) Intruder2k5 válasza wmati (#9009) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azonosak ezek, mindegyik lakossági internetszolgáltatás! :)

Különben meg sokakat egyáltalán nem érdekel a technológia, ami a szolgáltatás mögött áll! Van sebesség, és van ár! Nyilván azokat fogja egymással összehasonlítani, amik az Ő lakhelyén elérhetőek, így én csak az Invitel ADSL-t tudom összevetni a UPC kábellel...

[ Szerkesztve ]

(#9011) wmati válasza Intruder2k5 (#9010) üzenetére


wmati
addikt

Optika vs kábelnet :K T nek 50/25 csomagja optika 50/5 csomagja kábelnet

(#9012) Intruder2k5 válasza wmati (#9011) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, de ha nálam elérhető (lenne) az 50/25 T net, és az 50/5 UPC, akkor nem gondolkodnék sokat...

(#9013) wmati válasza Intruder2k5 (#9012) üzenetére


wmati
addikt

Ez igaz, optikánál mindig is nagyobb lesz a feltöltés... mint a kábeknetnél

(#9014) hesszan válasza Intruder2k5 (#9008) üzenetére


hesszan
aktív tag

Nem vitaindítónak szánom csak leírom a gondolatomat:

Nem kell lépniük. a piac XX százaléka az övék. sok helyen monopol helyzetben (adsl sztem nem ellenfél). (nálam is csak upc vagy adls, nincs digi vagy opTika)
A telefon adó (perc/sms adó duplázás nekik is fáj) hallottam valami közmű adóról (?) vezeték adó?. Szóval nem biztos hogy olyan piaci körülmények vannak, amikor a csak úgy habokra kell kergetniük a sebességet, csak azért mert a másik kettő más techológiával más sebességre képes. [és a 120 mbittel nincsenek lemaradva asszem, csak a fel iránnyal]
Szerintem nincs olyan nyomás a piacon ami ingyenes emelést eredményezne. Gondolom ennek vannak infrastrukturális költségesei Persze kezdhetik ők a "harcot" és mehetnek előre példát mutatni. Én is rölnék neki.

Ahol konkurencia van ott sztem aki akart már lelépett az upctól. Lehet váltanék én is el, bár tudja a fene.
Szerintem az emberek többségének a letöltés számít a fel kevésbé. Magamból kiindulva a 20/10es csomag nem jobb nekem mint a 25/1,5. Persze jobb lenne ha 10 lenne felfelé, de most nem számít. [van 5tb "előnyöm" így is, ha értitek mire gondolok] A le viszont már jobban számít. 10-15 gb linux disztrót már érezhető különbséggel tölt le.
Bár anno a 15/1,5 is jó volt. ebből lett 25 ami jobb. De kb hetente 1x profitálok belőle. (ritkán "várok" rá, általában majd lejön majd kell, nem azonnal használom)

Ráadásul nekem a pénz sem mind1. Nálam +1100ftot nem ér meg az 50/5 2x/3,33x gyorsabb net lenne pedig! Nem ezen a havi ezresen múlik a családi költségvetés, de nincs rá indok mégsem.

Sungdurung

(#9015) Intruder2k5 válasza wmati (#9013) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezt nem vitatom, csak azt mondom, hogy az előfizetők nagy részét ez...

1. Nem érdekli!
2. Nem is tudja, hogy műszakilag miben más a kettő!
3. Legjobb esetben is addig jut, hogy megkérdezi a környékbelieket a szolgáltatás minőségéről, stabilitásáról, de szerintem már ez is igen ritka!

Tehát van a sebesség, és van az ár!

De visszatérve a Te mondatodra, ha így nézzük, akkor meg kábelen is mindig nagyobb lesz a feltöltés, mint mondjuk DSL-en! Ellenben kábelen sosem lesz olyan stabil ping, ezért sok hc gamer ma is inkább a DSL/VDSL felé húz, ha lehet választani, ugyanis kábelnél az elérhető sebességbe a többi előfizető is beleszól, még DSL-nél esetleg a saját IPTV szolgáltatásod lassítja be a netet!

(#9016) Intruder2k5 válasza hesszan (#9014) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A vezeték (közmű) adó régi történet, az már régen benne van az árakban!

Lehet az ADSL nem ellenfél, de a VDSL lehet az!

A 120Mbps-el szerintem sincsenek lemaradva, én ezt nem is állítottam, ha visszaolvasol láthatod, hogy én is pont a feltöltésre próbáltam rávilágítani!

A technológiáról fentebb írtam, az emberek 90%-át nem érdekli, van ár, és van sebesség! A képlet ennyi, ez alapján döntenek... Tapasztalatból mondom, sokan azt sem tudják, hogy milyen sebesség mire elég, csak legyen minél nagyobb! Tudod, a szomszéd nője mindig zöldebb effektus! :)
Az én szomszédom most emeltette az Invitel DSL sebességét 5-ról 15-re, mert állítólag jó ajánlatot kapott, és csak 1-2 ezer HUF-al kell többet fizetnie! Ez szép és jó, de az igazsághoz hozzá tartozik, mikor visszanéztem a routerben a forgalmát, azt láttam, hogy az elmúlt 2 évben nem töltött annyit fel és le, mint én a fiammal egy nap alatt! Volt talán 20-25GB adatforgalma a 2 év alatt, de most nagyon jól érzi magát, mert gyorsabb nete van! Nagyjából email-ezik, és pókerezik rajta!

Hogy a le vagy a feltöltés számít, ez is változó, kinek mi a kevés! Nekem pl. feltöltés jönne jól, ha mondjuk itt is megadnák minden csomagban a 20%-ot, akkor elég lett volna a 25-ösre előfizetnem, de az ottani 1,5Mbps nagyon karcsú, már már a DSL-el vetekszik! A letöltéssel is úgy vagyok, hogy ami kell, az lejön holnapra is, nem kell az feltétlenül azonnal! A rouer eltöltöget egész éjjel amíg alszunk, meg még egész nap is ha kell!

És a pénz... Hát az a legkevesebb! :)
Én is pont amiatt mondom, hogy jó lett volna nekem is a 25/2,5 csomag, ha lett volna olyan!

(#9017) wmati válasza Intruder2k5 (#9015) üzenetére


wmati
addikt

Én személy szerint kíváncsi vagyok mit lép UPC mert azzal nagy valószínűséggel követendő példát állít a többi cég fele is . DSL/VDSL erről szól hogy van egy dedikált vonalad és nem osztozol másik x előfizetővel. Lassan elérünk oda hogy letöltés elég lesz mert nem lehet kihasználni és feltöltésből kéne több, kábelnettre gondolok.

(#9018) Intruder2k5 válasza wmati (#9017) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Főleg ha még a 300GB-os limit is marad, akkor aztán nagyon kell a 250Mbps! :)

(#9019) wnprt válasza Intruder2k5 (#9018) üzenetére


wnprt
csendes tag

A UPC ügyfélellenes, inkorrekt szolgáltató, aki teheti hagyja ott, ettől már csak a Telekom drágább és szemetebb, a legjobb választás a DIGI.

(#9020) wmati válasza wnprt (#9019) üzenetére


wmati
addikt

Azért ez ilyen formában egyáltalán nem igaz

(#9021) Intruder2k5 válasza wnprt (#9019) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezt azért így nem jelentettem ki, és most sem jelentem ki, de tény, hogy van kedvezőbb árú és egyben gyorsabb szolgáltatás is a piacon, csak sajnos nem ott, ahol mondjuk én lakom!

(#9022) hesszan válasza Intruder2k5 (#9016) üzenetére


hesszan
aktív tag

(vezeték közmű adó benne van az árban legalábbis egy része biztosan, én ezt csak arra írtam hogy nem biztos hogy most van a cég a legnagyobb nyereségei korszakában amikor korlátlak pénzt tud/akarnak fejlesztésre költeni, márpedig a duplázás biztos költséges.)

Utánna googlizok a vdsl-nek. (hogy miaz és hol érhető el, nem ismerem)

ár sebesség. igazad van ez folyik a reklámban ez a fontos. És abban is hogy a többséget nem is érdekli nem is érti. Legyen jó nagy meg olcsó. (nyilván aki követi ezt a fórumot pont nem ez a réteg) fel le ping garantált max stb "apróbetűs" részek lényegtelen infók. Én saját magamból kiindulva írtam le a véleményemet. (nem érzem úgy hogy kell nagyobb gyorsabb de persze jó lenne, de többet fizetni nem vagyok érte hajlandó, sőt ha lenne olcsóbb váltanák kisebbre is mert amíg az 1080 youtube megy addig nem kell gyorsabb, a többit ki bírom várni, bár azért néha jó látni hogy szaladgálnak a százalékok felfelé, de mint írtam alig van rá )

jaja 300gb.. vicc. Ezért nincs hűségem lassan egy éve. (bár elmúlt két hónapban szumma alatta maradtam nem csak feltöltésben.... de pont ma veszek plusz egy 3tb-s vinyót :D )

Sungdurung

(#9023) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#9015) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vagy nem akar váltani, mert a váltással az illető ismerősei többsége nem járt jól.
wmati:Igen, van kábelnet,adsl, esetleg mikrosnet, mobilnet.

[ Szerkesztve ]

(#9024) wmati válasza kabelmania27 (#9023) üzenetére


wmati
addikt

Főleg hogy a legtöbb helyen nem lehet csak úgy váltani mert nincs mire.

(#9025) Gubek-Einste válasza Gubek-Einste (#8925) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ma meg volt a hiba elhárítás második szakasza is, ma két illető jött ki két kocsival de hozzám nem jöttek fel (nem is kellett nekik). Csak később vettem észre, hogy itt vannak, amikor kinéztem ebéd közben az ablakon. Dolgoztak rendesen, állítgattak, méretek az utcán mindenhol (aknában, elosztóban és a fene tudja hol), torrent-en rendesen látszott, hogy szakadozások vannak. Végül lementem beszélni velük pár szót: Nagyjából rendben vannak már a dolgok az utcában, jobbat már nem tudnak csinálni, feltöltési nem változott nálam, annyi mint volt eddig is (51dBmV), a letöltési emelkedett ismét vagy 3 dBmV-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9026) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#9025) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, rendben vannak az értékek, az adási lehetne kisebb, ezek szerint a visszirányt nem tudták feljebb tekerni, ha télen-nyáron 52felé nem megy nem kell aggódnod szakadástól, újraindulástól.

[ Szerkesztve ]

(#9027) TeeJay válasza Intruder2k5 (#8993) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem meg maradhatna így ahogy most csak legalább menjen ezerrel mindenhol
ha sebességet emelnek félő hogy ismét kell majd korlátozás amíg nem jön be az ED3.1 vagy ED4 (most nem tudom fejből mi a következő koaxos hálózati technológia) főleg a masszív torrentezés miatt
mert én már 5megabites feltöltéssel is 800GB-nyi feltöltést nyomtam júliusban úgy hogy nem is mind a 30 napon ment folyamatosan... mi lesz itt nagyobb feltöltés esetén te jó ég :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9028) TeeJay válasza hesszan (#9014) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig hidd el a feltöltés sokkal drágább mulatság és azt sokkal jobban megérzi az ember...
a mostani 10-20megás letöltéseknél édes mindegy hogy 20 vagy 50 vagy 100megabited van
a weboldalak ugyanúgy fognak bejönni, a youtube videók is mert még 50megabitnél is akadozik UPC 9.ker... főleg csúcsidőszakban. gyakorlatilag otthonra egy 20megabites csomag böngészésre már álom kategória akár úgy is ha 2-3 gépre és telóra van osztva. akik 512kbit-el kezdték az ADSL korszakot bő 10éve azok most rájöhetnek hogy annak is mennyire örültünk már ma meg 40x akkora sebesség sem elég egyeseknek :D

a feltöltés viszont más téma
azt piszkosul megérzed ha nem 2perc face-ra feldobni a napi 15 felesleges fotódat hanem 5másodperc
vagy ha havernak át akarod dobni a hétvégi A State Of Trance mixet akkor nem mindegy hogy 200megát teszem azt fél óra vagy 3perc alatt teszed meg.
itt ezerszer jobban látni a különbséget.
pláne ha nyomsz egy kis fájlcserét ahol biza vagy arány van az oldalon vagy seedidő és persze minél többet toltál fel belőle annál kevesebb ideig kell seedelned már.
na ez a nem mindegy

úgyhogy én 25/1,5 helyett jobban örülnék 20/10-nek!!!

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9029) TeeJay válasza wnprt (#9019) üzenetére


TeeJay
félisten

az első hozzászólásod elég trollra sikerült :D
érdekes módon 8éve használom BP.-en a kábelnet és TV szolgáltatásukat
Eger mellett pedig 2éve és sehol nem találtam még semmi hibát a szolgáltatásban ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9030) Intruder2k5 válasza TeeJay (#9027) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálam például nem jelenti azt az 5Mbps feltöltés, hogy egész nap fullon nyomjam, pedig routerrel torrentezek, így aztán simán mehetne... Ennek ellenére időzítve van a dolog, éjjel majdnem szabadjára van engedve, ami azt jelenti, hogy 600K/sec a limit, ez reggel 6 és délután kettő közt már csak 300K/sec, tekintettel a többi előfizetőre, és, hogy a UPC se pampoghasson miatta, és délután kettőtől este tízig, amikor az egész család leginkább használja a netet, csak 100K/sec a feltöltés!

Ha nagyobb felöltésem lenne, mondjuk 10Mbps, akkor bizonyára feljebb tolnám én is a limiteket, de hasonlóan szabadjára engedve akkor is csak éjjel lenne, amikor egyébként sem nagyon töltenek, a hajnali órákban, mondjuk 2 és 5 közt alig van így is forgalom! Napközben egész biztos nem tenném jelentősen nagyobbra, mert olyankor én sem szeretem, ha lassú a net a torrent miatt, és a család többi tagja is szeretné használni!

[ Szerkesztve ]

(#9031) TeeJay válasza Intruder2k5 (#9030) üzenetére


TeeJay
félisten

5megabit feltöltésnél minek használni ilyet? simán van elég sáv felfelé seed mellett is ha valaki mondjuk egy fotót akar feldobni face-re... utána meg újra mehet maxon a seed azon a gépen ahol fut :)
nem szórakozok én ilyen limitálással majd a router osztja ide oda a sávot és kész ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9032) Intruder2k5 válasza TeeJay (#9031) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyébként sincsen semmi szükségem rá, hogy a jelenlegitől többet töltsek fel bármilyen torrent oldalra, ez így is több, mint amit letöltök! Na de mindegy, ez már nagyon nem ide tartozik...

Van nekem is ismerősöm, aki így torrentezik DIGI-vel, de nem igazán értem, hogy ez miért is jó...?! Tőle is mindig azt szoktam kérdezni, hogy ez amolyan e-pénisz dolog? :)

[ Szerkesztve ]

(#9033) TeeJay válasza hesszan (#9022) üzenetére


TeeJay
félisten

tényleg vicc a 300GB :D
utóbbi másfél évben sosem sikerült betartani, most júliusban össz adatforgalmam 960GB felett volt
júniusban csak 880körül ha jól emlékszem
sosem volt még korlátozás pedig sosem volt 300GB alatt a forgalom ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9034) Intruder2k5 válasza TeeJay (#9033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

300GB a 250Mbps csomaggal 163 perc! És ez lenne a havi limit? Na ez a vicc....

[ Szerkesztve ]

(#9035) TeeJay válasza Intruder2k5 (#9034) üzenetére


TeeJay
félisten

úgy is mondhatjuk hogy a havi 30 napból ami 43200 perc te csak 163 percig használd ki az előfizetést aztán húzz a fenébe mert mocskosul korlátozunk...
azért érzitek a HC user fogalma itt erősen vicc kategóriába esik már
30napból 15-öt nyomjon csutkán a maradékot csak böngészve akkor se lenne szabad rámondani hogy túlzottan kihasználja a hálózatot ezért hó végéig szopjon büntető sebességen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#9036) proradeon válasza TeeJay (#9035) üzenetére


proradeon
őstag

Volt már itt bárki, akit bekorlátoztak a nagy adatforgalma miatt? :U Mert amikor UPC-m volt, akkor elég gyakran átléptem a 300 GB-os forgalmat, de soha nem lettem bekorlátozva. És azóta se olvastam itt egyszer se, hogy valaki arra panaszkodott volna, hogy bekorlátozták. Márpedig akkor felesleges ezen az ÁSZF bekezdésen lovagolni. :P

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#9037) z67 válasza proradeon (#9036) üzenetére


z67
őstag

A hivatalos kommunikáció szerint a többi előfizető érdekében korlátozhatnak, gondolom ez így lehet területfüggő is, kikkel osztozol adott cellán, vagy a bánat tudja itt mi az egység neve. Engem egyszer figyelmeztettek, de itt is 3 hónap adatai alapján.

(#9038) hesszan


hesszan
aktív tag

engem rendszeresen figyelmeztetnek (tek amíg nagy volt a forgalom.)
korlát nem volt. Viszont itt olvastam hogy volt akit korlátoztak. Illetve bizonyos speciális oldalak (ahol a nagy forgalmat lehet generálni) fórumában több ember is írta. Szóval benne van és ha kell használják is. Bizonyára függ attól is hogy melyik területen vagyunk hányan használjuk milyen háló van kiépítve

Sungdurung

(#9039) modi válasza wnprt (#9019) üzenetére


modi
tag

Ezzel a hozásszólással nem értek én sem egyet.
Ha Digi párti vagy akkor miért nem a Digi fórumban csellengsz???

(#9040) Intruder2k5 válasza modi (#9039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Magával a hozzászólás tartalmával én sem értek egyet ilyen formában, de attól, hogy valakinek problémája van egy adott szolgáltatóval, még talán fórumozhat annak topikjában is, hiszen az Ő véleménye is egy vélemény, maximum egyedül marad vele! :)

Bár még ez tis kétlem, hiszen a UPC sem hibátlan, nekem is voltak már vele nagyon komoly gondjaim, még ha per pillanat jól is megy minden! Akkoriban viszont én is nagyon dühös voltam rájuk, mindenhol csak leráztak, senki nem foglalkozott érdemben a problémával, ami hetekig húzódott, több szerelő járt kint, és a hiba csak nem múlt el, mellesleg az egész települést érintette, tehát nem csak rólam volt szó! Az ügyfélszolgálat balfasz volt, elnézést a kifejezésért, de ez így volt, ha valakit esetleg érdekel még az egy éves történet akkor majd meg is indoklom... Aztán a dolgon lendített egy NMHH & NFH feljelentés!

[ Szerkesztve ]

(#9041) proradeon válasza modi (#9039) üzenetére


proradeon
őstag

Hát én sem értem a kollégának mi problémája van. Nekem mikor UPC-m volt, nagyon jó tapasztalataim voltak velük. Mikor megrendeltük, 2 napra rá ott voltak bekötni. Aztán a rá következő 1 évben 2x kellett kihívni őket, mindkét esetben másnap ott volt a szerelő. Majd mikor lemondtam, egy szót se kérdezett az ügyintéző, hogy "ugyan miért?" ... csak elvette a modemet, elintézte a papírmunkát, és kész.

Digi annyival jobb, hogy ott 3 év alatt egyszer sem kellett őket felhívnom. Egyetlen hátránya, hogy 24 napba telt míg kijöttek bekötni. :(

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#9042) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!

Kerepes és környékéről tud valaki valami infót, hogy állítottak-e a hálózaton? Ilyen értékeim vannak:

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 1.3 dBmV 41.1 dB
Channel 2: -0.2 dBmV 40.3 dB
Channel 3: -0.3 dBmV 40.2 dB
Channel 4: 0.0 dBmV 40.5 dB
Channel 5: 0.4 dBmV 40.6 dB
Channel 6: 1.3 dBmV 40.8 dB
Channel 7: 1.3 dBmV 40.9 dB
Channel 8: 1.5 dBmV 41.0 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 48.0 dBmV
Channel 2: 43.4 dBmV
Channel 3: 43.4 dBmV
Channel 4: 44.2 dBmV

Az SNR korábban (a hűvösebb időkben) rosszabb volt. Lehet, hogy a hőségtől javultak az SNR értékek?

Megkerestem egy áprilisi mérésemet:

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 9.8 dBmV 34.2 dB
Channel 2: 9.6 dBmV 34.0 dB
Channel 3: 9.6 dBmV 34.3 dB
Channel 4: 10.1 dBmV 33.8 dB
Channel 5: 10.9 dBmV 35.4 dB
Channel 6: 10.7 dBmV 35.1 dB
Channel 7: 10.6 dBmV 34.6 dB
Channel 8: 10.8 dBmV 34.6 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 49.0 dBmV
Channel 2: 46.9 dBmV
Channel 3: 46.9 dBmV
Channel 4: 47.4 dBmV

[ Szerkesztve ]

(#9043) kabelmania27 válasza Jim74 (#9042) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az időjárás miatt változtak az értékek, amelyekkel nincs gond rendben vannak.

[ Szerkesztve ]

(#9044) Jim74 válasza kabelmania27 (#9043) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R

(#9045) szelidorzo válasza wnprt (#9019) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Újonc létedre, Digisként, elsőre rögtön a UPC szidásával kezded? Pláne így, hogy semmivel nem támasztod alá a véleményed, csak pufogtatsz? Ez olyanra sikeredett, mint máshol a kommunikáció, hogy mindenért az ortodox gazdaságpolitika, a bankok, a nyugdíjasok, meg aki éppen következik a felelős.

Hibátlan szolgáltató nincs, de a UPC előtt voltam Tré-s is, fiberszaros is, eddig számomra a UPC komoly minőségi változást jelent.

Nem biztos, hogy csak a trollkodás kedvéért érdemes volt regisztrálnod egy szakmai fórumra. Menj békével és sétálj a békemeneten továbbra is.

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#9046) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha valakit érint/érdekel van lehetőség az új Technicolor TC7200 HGW-n is bridge mód használatára, leírás ITT található (Google Translate-s fordítással).

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9047) szelidorzo


szelidorzo
aktív tag

UPC meghalt......... :O

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#9048) Gubek-Einste válasza szelidorzo (#9047) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hogy hogy?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9049) F_Zolee válasza szelidorzo (#9047) üzenetére


F_Zolee
veterán

Nálunk is. -.-

(#9050) Intruder2k5 válasza F_Zolee (#9049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nálunk megy, és ment is... Ma folyamatos a szolgáltatás!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.