Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#133001) boborján2 válasza NB2 (#132996) üzenetére


boborján2
tag

Benne van az sms-ben. Január .02-03 közötti szolgáltatás kimaradás.

Akinek pedig járna ,de nem kapott sms-t ,az igényelje az ezresét az ügyfélszolgálatnál.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#133002) NB2 válasza boborján2 (#133001) üzenetére


NB2
aktív tag

Mi az, hogy igényeljem??? Nem ment, az a minimum, hogy ezt MAGUKTÓL és AZONNAL jelzik, hogy megkapom.Tényleg sokszor mondom, hogy kint USA-ban ilyen szolgáltatókat már szanaszét büntették volna.

(#133003) LouiS22 válasza NB2 (#133002) üzenetére


LouiS22
veterán

Az USA jogrendje más, és arról az országról beszélünk, ahol azt us beleírják a mikrosütö kézikönyvébe, hogy ne rakd be a macskát...

Ha hibád van, azt hasznos jelezni is (nem egy fórumban, vagy Facebookon háborogva). Egyébként nem érintett mindenkit a keddi mizéria, nálam pl egy pici lassulás volt csak a netszolgáltatásban, de pl a dvb-c kábeltévé működött. Szóval, bár örülnék egy ajándék ezresnek, de nem érezném jogosnak.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#133004) NB2 válasza LouiS22 (#133003) üzenetére


NB2
aktív tag

Jajjj már megint ez a macska mikró sztory :)

Nem a jogrendről beszélünk, hanem a hozzáállásról! A Voda nem igazán teljesítette a rá eső részét a szolgáltatásnak. Igenis szerezne magának egy jó pontot, ha MAGÁTÓL jelezné a jóváírást (én sem halok bele amúgy ha nem kapom meg az 1000-st).
És Amerikában nem leszarják a vevőt, hanem tudják, hogy belőlük élnek!

(#133005) Toth_Jani válasza NB2 (#133004) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Ja ott verseny van, itt is volt valamikor.
De mondjuk a múltban is előfordult, hogy leégett a Szentesi TV torony, és évekig csak az M1 adása volt fogható, miközben a postás minden hónapban beszedte a TV adót.

[ Szerkesztve ]

(#133006) OPiiPO válasza OPiiPO (#132986) üzenetére


OPiiPO
addikt

Erre esetleg valaki? :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#133007) pjen válasza Voice24 (#132999) üzenetére


pjen
félisten

szerintem jobban jársz, ha fizeted akkor is ha nem használod.

(#133008) LouiS22 válasza NB2 (#133004) üzenetére


LouiS22
veterán

Szerintem szedd elő a szerződésed és vess egy pillantást a rendelkezésre állás szakaszra. Ott bizony nem a 100 százalék szerepel.
Ha egy hétig nem lett volna net, tévé, telefon, a szerződés alapján még akkor is teljesített a szolgáltatásod és nem is nagyon pattoghatnál.
És nem, nem a Voda embere vagyok - csak el szoktam olvasni azt, amit aláírok, ha meg nem értem, akkor utánanézek és utána szignózom az oldalakat.

Tulajdonképpen itt mindkét telco cég úgy fizet az ügyfeleinek most, hogy arra a szerződések alapján semmilyen kötelezettsége nem lenne. De miután az egyik bedobta,lépett a másik is. Nehogy lemaradjon... a miben is? Ja, a versenyben, ami ezek szerint mégiscsak létezik.

Akik itt és most viaskodhatnak, azok azok az cégek, akik a Dataplexbe vannak bekötve és vélhetöen az ő szerzödésükben az a bizonyos rendelkezésre állás sokkal közelebb állhat a 100 százalékhoz.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#133009) boborján2 válasza LouiS22 (#133008) üzenetére


boborján2
tag

A rendelkezésre állás szerintem az éves keretre érvényes, mert így 72 óra egybefüggő kiesés után nem járhatna a kötbér.

De egyébként jogos.
Sajnos úgy vannak ezek kitalálva ,hogy jól bevédjék magukat.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#133010) LouiS22 válasza boborján2 (#133009) üzenetére


LouiS22
veterán

A törvényalkotók sem feltétlen hülyék. Kell ösztönző a szolgáltatónak is, máskülönben soha nem javítaná a hibát :) De egyébként igazad lehet és köszönet a kiegészítésért :R

A lényeg szerintem az, hogy aki jelezte a hibát, az kaphat jóváírást. Ez mindenképpen korrekt lépés a cégektől.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#133011) cocka válasza LouiS22 (#133003) üzenetére


cocka
veterán

Ja értem, tehát ha direkt nem használtam adott időszakban a VTV boxot, mert nem akartam agybajt kapni, akkor emiatt a háttérben már nem is léteztek a hibák? Logikus. :DDD

Tehát ha homokba dugom a fejem és nem veszek tudomást a hibákról, akkor már nincsenek is? Ez ilyen vodalogika. :C

Vagy ha a 3 szolgáltatás közül 1 működött, a másik kettő ideig-óráig nem ment, akkor sem jár kompenzáció? Mondjuk az értéke is nevetséges, ma kb. 2 db terméket nem tudsz venni egy ezresből az élelmiszerboltban. :U

1000 Ft-ért milyen jellegű, mennyi ideig tartó hibát lehet kimaxolni?

(#133012) cocka válasza LouiS22 (#133010) üzenetére


cocka
veterán

aki jelezte a hibát, az kaphat jóváírást. Ez mindenképpen korrekt lépés a cégektől.

De még korrektebb lenne, ha mindenkinek automatikusan járna az az 1000, mivel vélhetően mindenkit érintett valamilyen formában. Ahogy írtam feljebb is, ez ilyen hülye vodalogika, hogy csak az a hiba létezik, amiről az ügyfelek tájékoztatják őket.

Ha ugyanis mindenki kapna egy ilyen jóváírást, azzal elismernék, hogy a hiba náluk volt. Kérdés, hogy ez megtörténik-e, mert ha igen, akkor az valóban korrekt lenne a vodától.

(#133013) C0d3r


C0d3r
addikt

De sokat tudnak egyesek kattogni 1,5 kg kenyér árán. :))

(#133014) boborján2 válasza cocka (#133011) üzenetére


boborján2
tag

Nekem tv és net van, csak a tv esett ki és jár az automata ezres kompenzáció.

Illetve vártam ,hogy mikor dobod be, hogy az ezres az kevés. Csoda lett volna ha Te ezt kihagyod!

Gyors számolás.

Nekem 4300Ft/hó a tv.
4300/30 = ~143.3Ft/nap

Most akkor felhívjam őket hogy kevés az ezer forint a kb. 1 napi kiesésre?
Érezzem jogosnak ezt a panaszt és ezt próbáljam velük elhitetni?
Vagy legyek csendben , és örüljek ,hogy nem 143Ft a jóváírás?

Esetleg létezik olyan drága tv csomag ,ahol az egyezer forintot visszaszámolva, valóban súrolja napi díjat? Kétlem!

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#133015) OPiiPO válasza C0d3r (#133013) üzenetére


OPiiPO
addikt

és a modemes kérdésem meg teljesen elsikkadt :D

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#133016) kezo0 válasza C0d3r (#133013) üzenetére


kezo0
addikt

Nem az összeg, hanem a kommunikáció módja, a (vélhetően) szándékoltan nem konkrét megfogalmazás. Úgy látszik, te sem érted.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#133017) boborján2 válasza OPiiPO (#132986) üzenetére


boborján2
tag

Mi az eszköz tipusa?
Elolvastad e a dokumentációját?
Mi az hogy mesh szerű és lesz e külön ssid?

Vakon azt mondom hogy mesh rendszer és olyan ssid lesz amit te beállítasz.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#133018) LouiS22 válasza boborján2 (#133017) üzenetére


LouiS22
veterán

+1

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#133019) OPiiPO válasza boborján2 (#133017) üzenetére


OPiiPO
addikt

Fogalmam sincs, az ügyintéző semmit nem tudott mondani tegnap, a honlapon is csak ennyi van fenn: "Gigabit Net szolgáltatásod mellé D3.1 WiFi modemet biztosítunk, amely közvetlenül képes összekapcsolódni a Super WiFi jelerősítőkkel, így egy jelerősítő is elegendő a lefedettség kiterjesztéséhez."
Hétfőn jön szerelő modemet cserélni, tőle majd megkérdezem, csak gondoltam hátha van itt valakinek tapasztalata ezzel a jelerősítővel.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#133020) Toth_Jani válasza OPiiPO (#133019) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Igy most ezt pontosan nem ismerem, de gondolom egy MESH modemről (routerről) van szó ami kapcsolódik a társaihoz.
Ha érdekel a téma keres rá a MESH routerekre, valamelyik keresőben.
(Nálam CB van , és vettem saját MESH rendszert, de lehet hogy a szolgáltatói sem rossz.)

[ Szerkesztve ]

(#133021) OPiiPO válasza Toth_Jani (#133020) üzenetére


OPiiPO
addikt

Havi 1700Ft-t kérnek érte, ha egy korrekt MESH rendszerem lesz, akkor ennyit nekem megér.

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#133022) cocka válasza C0d3r (#133013) üzenetére


cocka
veterán

Úgy érted másfél kg élelmiszeripari hulladék árán? :DDD

(#133023) boborján2 válasza cocka (#133022) üzenetére


boborján2
tag

Neked létezik olyan dolog az életedben ami egy kis pozitízummal tölt el?
Vagy örökre megsavanyodtál és még a sz@r is sz@r???

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#133024) kóóó


kóóó
aktív tag

Sziasztok.
Kiköltöztem városból falura.
Vodafone elofizum van sok éve még a 150-es NET csomaggal.
Na most itt falun a T home hálózatát használja a Vodafone, így azt mondják szerződést kell bontsák és új szerződést kell kötni, mert ide nem tudják így költőztetni, hogy bérlik a hálózatot.
Eddig oké, pedig többet kell fizetnem ezután mint eddig....

Na de most jön az, hogy felújítottam a házat 1 tv helyett 3 tv lenne és behúztam a falba a koax kábeleket, hogy sehol ne lássák egy db vezetéket sem....

Gondoltam koax tv-be és CI+ kártyát beléjük.
De azt mondja az ügyintézőjük, hogy nem tudnak bérelt hálózaton CI kártyát adni, létezik ez? :F :F
Hát én agyvérzést kapok a boxtól, nem lett neki hely csinálva és elég csúnyán nézne ki a mediafalon logatva egy box... :W :W

Üdv.: kóóó!

(#133025) roger92 válasza Okosandroid (#132546) üzenetére


roger92
tag

Válasz NoOne1976 #132626 részére is.

Sziasztok!

Volt szerencsém nekem is kipróbálni és összevetni a képminőséget a Vodafone-os médiabox-szal neten, valamint a médikártyával koax-on.

December 24-én aktiválódott a netes elérés. Nekem azóta folyamatosan van adás.
Bécsben élek, így én ott használtam a műsorvisszajátszóval. Azonban most már működnek az élő adások is.
VPN és minden nélkül használom a boxot, nemes egyszerűséggel egy mobilnetes router-be csatlakoztatva.

Azt vettem észre, hogy legalább 6 Mbit/s net szükséges az adások lejátszásához. Ausztriában csupán 20 Mbit/s-es a netem… ( El van maradva MO-hoz képest ebben a tekintetben )…

Azonban stabil és mindig működik a box. Ha esetlegesen mégis megakadna, akkor mindig Service módban végzek egy szoftver frissítést, utána bekapcsolva a boxot, mindig fekete képernyő fogad a koax hiánya miatt. De, ahogy ki és visszakapcsolom a készüléket, egyből átáll netes élő adásra.

Képminőséget összehasonlítva, talán a koax egy nüánsznyi szebb képminőséget produkál. De közel azonos a minőség. Gyönyörű a kép az M4 Sportot, valamint a TV 2-őt nézve.

A január 2-i leállás 2 000 Ft-os műsorszolgáltatási kompenzációját, csak a netesek kapják. Koax-os területek ebből kiesnek.
Noha koax-on nem működött a vezetékes telefonunk sem, a hivatalos fáma szerint 72 órán belül elhárították a szolgáltatás kiesést, így nem vagyunk jogosultak semmilyen kompenzációra.

A hiba fenállása során, Yetteles számokon kívül senkit sem lehetett hívni, még más vezetékest sem. A voda ügyfélszolgálata is elérhetetlen volt.

(#133026) roger92 válasza kóóó (#133024) üzenetére


roger92
tag

Bezony szívem ez nagyon is így van! Bérelt hálózaton egyáltalán nincs koax, sem kábeltelefon. A telekom optikai hálózatát használják és netet valamint médiaboxos televíziószolgáltatást tudnak nyújtani.

(#133027) boborján2 válasza roger92 (#133026) üzenetére


boborján2
tag

Illetve a telekom koax hálózatát is használják , de a lényeg ugyanaz.

@kóóó
Igen , ez sanjos így szívás.
Legközelebb járd körbe jobban a témát és érdeklődj még a felújítás előtt.

Ezt elkerülendő, egy felújítás alkalmával, még ha éppen semmi szükség rá, akkor is érdemes a tv-hez behúzni ,koaxot, lant és optikát és plussz boxoknak helyet kialakítani. Sosem tudni mit hoz a jövő, vagy melyik szolgáltató épp mit módosít.

Elvileg a vodafone , one névre vált hamarosan és csak android boxok lesznek mindenhol.)
Ha pedig ez így kesz , akkor kuka lesz a dvb-c , így nem érdemes csak arra berendezkedni.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#133028) cocka válasza roger92 (#133025) üzenetére


cocka
veterán

VPN és minden nélkül használom a boxot

Mert EU-n belül vagy. De pl. topic címében szereplő cég anyaországában már szívnál vele!

legalább 6 Mbit/s net szükséges az adások lejátszásához

A beállítások információ menüjében ki is írja, hogy mekkora bitrátával érkezik a netes adás. Kb. 3 és 7 megabit közt mozognak.

talán a koax egy nüánsznyi szebb képminőséget produkál.

Amit sokan nem vesznek észre, hogy a netes egy picit darabosabb, mint a koaxos. De nem túl zavaró, sőt fel sem tűnik talán, ha a neteshez vagy szokva.

Koax-os területek ebből kiesnek.

Vagyis lényegében az előfizetők töredéke. Egyébként hogy lett hirtelen 1000-ből 2000?

[ Szerkesztve ]

(#133029) Impair1980


Impair1980
aktív tag

Sziasztok!

A MyVodafone oldalon melyik menüpontnál lehet kitőrölni a vodafone TV alkalmazás eszközöket? Akkorok egy új eszközt hozzáadni.
Nagyon köszönöm!

(#133030) -Maujuri- válasza Impair1980 (#133029) üzenetére

Szia.
Mobil applikáció/ tv szolgáltatásod, VTV app.

(#133031) kabelmania27 válasza kóóó (#133024) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Társszolgáltatói területen nincs dvb-c szolgáltatás, Telekomnál sem lehet dvb-c szolgáltatásra előfizetni, koax területen van kb 10 kódolatlan dvb-c csatorna, de ezt csak tv előfizetés esetén láthatod és ez egy része a csatornakiosztásnak, hogy Vodafone tv előfizetés esetén láthatsz-e kódolatlan telekomos dvb-c csatornákat azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#133032) garga01 válasza kabelmania27 (#133031) üzenetére


garga01
senior tag

Kicsit több van, Szegeden kb 35 csatorna jön. Habár lehet fejállomásonként eltérő. Viszont mindent szép SD-ben adnak, a user garantáltan kérjen IPTV boxot :D

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#133033) Impair1980 válasza -Maujuri- (#133030) üzenetére


Impair1980
aktív tag

Nagyon köszönöm!!!:C

(#133034) garga01 válasza kabelmania27 (#133031) üzenetére


garga01
senior tag

Egyébként azt honnan lehet tudni, melyik Telekomos részen érhető el a Voda is? Felém Digi Optika + Telekom koax van, a Voda oldalán próbáltam a címem beadni, a lépcsőházban fura módon csak pár emelet/ajtó kombó választható ki, a sajátom nincs benne, de szomszédét választva azt mondja nem érhető el a kábeles net.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt..... csak más a fogása!

(#133035) kabelmania27 válasza garga01 (#133032) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Általában ott lehet vario csomagra előfizetni ahol nincs saját hálózat, azt viszont társszolgáltató területen nincs modem üzemmód és dmz lehetőség.
Köszi az infót, kisebb tévén kevésbé zavaró az sd csatorna, előbb-utóbb megfogják szüntetni a muxokat mert kell a hely a ds csatornáknak.

[ Szerkesztve ]

(#133036) NB2


NB2
aktív tag

Úgy hasított a műsorvisszanéző, hogy hagytam a pi...a és letorrentezem az éjjeli NFL meccset. Vodafone én így szeretlek!

(#133037) NB2 válasza NB2 (#133036) üzenetére


NB2
aktív tag

update: valaki használta a másik szobában a visszanézőt és hát 2-en bizony már ezt a funkciót nem lehet használni, amióta egyedül "bitorlom" ezt a dolgot hasít.
de attól függetlenül vicces, hogy családi beosztást kell csinálj, hogy használni tudd ezt a funkciót...

(#133038) boborján2 válasza kabelmania27 (#133035) üzenetére


boborján2
tag

Dmz van. Nekem ott van a sagemben és működik.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#133039) pjen válasza NB2 (#133037) üzenetére


pjen
félisten

Én is ezt hittem és felhívtam a vodát. Az üfsz szerint mindhárom box egyenértékű. Jelentsd hibára. Asszony és én rendszeresen különböző dolgokat nézünk vissza egy időben, gond nélkül. Nekem van 3 box a frissítés után kipróbáltam. a 3 boxon 3 különböző műsort néztem vissza gond nélkül. :)

(#133040) kabelmania27 válasza boborján2 (#133038) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a helyesbítést.

(#133041) gduck válasza NB2 (#133037) üzenetére


gduck
addikt

A vicces az, hogy nincs VTV boxonként külön profil. Ergo ugyanazt a műsort ajánlja neked és a gyereknek is. :W Sose fogom fel, hogy ilyen eszetlen dolgokat ki tud kitalálni? :F

(#133042) boborján2 válasza gduck (#133041) üzenetére


boborján2
tag

Valamiért ez lett a szolgáltatók új becsípődése.
A trékom is időnként ezzel promózza ,hogy majd a rendszer tudja mi a jó nekünk.

Én meg eközben körbehajtom 2x ,megállok valami dokunál és kész.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#133043) boneyard


boneyard
tag

Sziasztok, régen PS4-en és most a PS5-nél is bekapcsolás után percekig (és néha később is tök random) azt írja ki, hogy a lan kábel nincs csatlakoztatva, aztán pár mp-re rá kiírja, h lan kábel csatlakoztatva. Ha játék közben van ez és nem wifi-n vagyok, akkor ki is szokott dobni az online játékból. Itt olvasgatva arra gondoltam, hogy megpróbálom kikapcsoltatni az ipv6-ot, mert a modem oldalára belépve és nem találtam a modem üzemmódot, de most az ügyfélszolgálaton azt mondták, hogy ipv4-en vagyok. Hogy tudok meggyőződni, hogy tényleg ipv4-en vagyok-e? Melyik menüben kellene látnom a modem üzemmódot? Illetve, a lan kábeles problémára van-e bármi más ötletetek?

[ Szerkesztve ]

(#133044) kiraly011


kiraly011
csendes újonc

Sziasztok!
2 hete kezdődött, lassan töltődtek be a weboldalak volt, hogy 5-10mp vagy még több, speedtest teljesen jó értéket dobott már amikor elindult.
Múlt héten kijöttek és boxot cseréltek, átnézték a koaxokat (volt egy kilazult is), csillapítókat cseréltek mindent kimértek, jók voltak az értékek, hasított a net...kb 1 napig. kezdődőtt előlről. Boxon is újra megjelent ha vissza akartam nézni valami az SC401 hiba, időtúllépés, szerver nem elérhető stb.
Mitől lehet ez megint? Baromi idegesítő

(#133045) Toth_Jani válasza boborján2 (#133042) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Év végén frissült az Android TV, nálam csak Kártya van, de már a TV is tudja mi a jó nekem és külön gyűjti a kedvenc csatornákat, persze engedi a teljes kínálat böngészését is.

(#133046) peti85 válasza kiraly011 (#133044) üzenetére


peti85
senior tag

Szia! Ugyan ez volt (?) nálam is. Írtam is ide, illetve más is megkeresett privátban hogy hasonlót tapasztal. Nálam végül ismételten kicserélték a modemet és azóta nem tapasztalom a hibát. De tuti hogy nem az oldotta meg, mert a modem után jelentkeztek a magas válaszidők az útvonalkövetés szerint.
Amúgy valóban az volt, hogy amikor kijöttek, akkor utána jó volt kb. 1 napig. De mint kiderült azért, mert a modem újraindítás után pár órán keresztül nem jelentkezett a hiba.

HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

(#133047) tibbike01


tibbike01
őstag

Sziasztok,

Miért lehet az, hogy sokszor csak 2,4Ghz-vel csatlakozik a laptop a routerhez? Beállítottam a Band steeringet, hogy 5Ghz-t kapjon, wifi-ki wifi-be után már azzal csatlakozik, de van, hogy random ránézek és mégis 2,4Ghz kapcsolat van csak.

A régi laptopommal is ezt csinála, most egy új Zenbookom van és ugyanaz a helyzet. Vodafone 1000-res netem van, Vodafone Docsis 3.1 routerrel.

[ Szerkesztve ]

(#133048) boborján2 válasza tibbike01 (#133047) üzenetére


boborján2
tag

"Band steering"

Ezt tutira kikapcsolnám. Legtöbbször fölöslegesen bekavar.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#133049) kiraly011 válasza peti85 (#133046) üzenetére


kiraly011
csendes újonc

Igen, ugyanez a probléma! modem restart és pár óráig rendben van, de ez nem megoldás.
Akkor jelentem megint hibára azt cseréljenek modemet, aztán hátha...

(#133050) tibbike01 válasza boborján2 (#133048) üzenetére


tibbike01
őstag

Nem kapcsolhatom ki mert vannak olyan eszközök a lakásban, amik csak 2,4GHz-t tudnak (klíma, páramentesítő és légtisztító) és band steering nélkül nem tudom őket vezérelni.

Az lenne még opció, ha csak 2,4Ghz-t használnék, de azt meg nem akarom, mert öngól lenne.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.