Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71401) fsdb válasza BalaNce87 (#71394) üzenetére


fsdb
aktív tag

A gépben hálókártya, processzor típus?
Mi van az összekötő kábelra írva?
Másik kábellal egy próba esetleg.

[ Szerkesztve ]

(#71402) Soma01 válasza woodworm (#71399) üzenetére


Soma01
veterán

Azt akarom megtudni, hogy IPv4 alapon el tudom e érni kívülről a belső edzközeimet? Ha router módban van a CB és IPv6 módban van.

(#71403) woodworm válasza Soma01 (#71402) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem nem. Ezért kérdeztem, hogy kell-e az ipv6, mert azt ki lehet iktatni a myupc-n. Egyelőre inkább a hátrányait tapasztalni, mint az előnyét.

(#71404) BalaNce87 válasza fsdb (#71401) üzenetére


BalaNce87
addikt

Hálókártya egy régebbi Realtek Gigabites modell. Eddig soha nem volt vele gondom, a legfrissebb illesztőt tettem most mellé. Proci egy régi Phenom II X4. A kábel CAT 6-os.

kabelmania27: Pontosan hol kell állítani a sebességét win 10 alatt?

Ezt látom a windowsban. Azt mutatja 1000/1000.


[ Szerkesztve ]

(#71405) kabelmania27 válasza BalaNce87 (#71404) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Helyi kapcsolatnál rámész a tulajdonságokra utána beállítások/speciális utána a sebesség vagy bandwith.
Vagy vezérlőpult/rendszer/eszközkezelő/hálózati kártyák.

[ Szerkesztve ]

(#71406) cigam válasza Toth_Jani (#71389) üzenetére


cigam
félisten

Ez a logika kicsit sántít. 20éve is ugyanezek a gyártók voltak, és megéltek úgy, hogy 20 évente vettél TV. Tehát ahhoz, hogy ne menjenek csődbe nem kell pár évente új bolondságot kitalálni (3D, hajlított,4k, 8k,...)

Az igaz, hogy nem lenne rossz a fHD - különösen a tematikus csatornáknál -, de maguk a műsorszolgáltatók sem készítenek fHD adókat. Sok töltelékcsatorna csak azért van, hogy a reklámok közti időt kitöltse régi SD (4:3-as!) műsorokkal. Nem véletlen, hogy nincs belőlük fHD verzió.
Arról nem is beszélve, hogy a fejállomások((re)muxerek), és a vevők sincsenek felkészítve a 4k-ra. A cseréjük pedig nem két fillér. Ezeket nem fogják évente cserélni, mert éppen másfelől fúj a szél. Egy kezemen meg tudom számolni hányféle box volt az elmúlt 20 évben. A pár éve bevezetett HorizonBox-ból pedig nem nézem ki, hogy tudná a 4k-t. És itt jön még egy csavar. Mivel g..ci módon vételi pontonként gombol le rólad 1000.-Ft-ot, nem hinném hogy a 4k felárat ingyen adná.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71407) BalaNce87 válasza kabelmania27 (#71405) üzenetére


BalaNce87
addikt

Megtaláltam, még mindig kuka. Feltöltésre kiméri a 22-t.

Most azt csinálja a CB hogyha kikapcsolom a 2.4-es wifit, akkor az 5-ös is lehal. :(((

[ Szerkesztve ]

(#71408) kabelmania27 válasza BalaNce87 (#71407) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amennyiben nem használod a wi-free szolgáltatást (közösségi) kapcsoltasd ki hátha úgy stabilabb lesz, megpróbálhatod modem üzemmódban. 192.168.100.1 címen éred el a modemet.
Ha jól emlékszem előfordult már, hogy win10 alatt sebességprobléma miközben win7 alatt nem volt gond.

[ Szerkesztve ]

(#71409) viktorhu válasza ΞΔGLΞ (#71385) üzenetére


viktorhu
veterán

IPTV-vel meg lehet majd csinálni.

(#71410) BalaNce87 válasza kabelmania27 (#71408) üzenetére


BalaNce87
addikt

Valami érdekes dolog lehet a háttérben mert elég instabil a történet.

(#71411) kabelmania27 válasza BalaNce87 (#71410) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sűrűn lakott területen előfordul, hogy a max csomag lelassul csúcsidőben, de nem ennyire.
Nézd meg a modem oldalán haladó beállításokon belül hálózat állapota menüpontban letöltés és feltöltés füleknél milyenek az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#71412) BalaNce87 válasza kabelmania27 (#71411) üzenetére


BalaNce87
addikt


(#71413) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Na most nálam (11.ker) lehalt a net. A routert még elérem, de a modemet weben keresztül már nem.

Szerk: ha jól látom 6-ig karbantartás van (Budaörs, Budapest 11.ker). [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71414) szabogabor10 válasza ArthurShelby (#71413) üzenetére


szabogabor10
veterán

Szintén XI., itt rendben van.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#71415) ArthurShelby válasza szabogabor10 (#71414) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nővéremék is 11 ker, náluk sincs net (relatíve közel laknak), szóval valószínűleg te más merre laksz. (és most szerencsés vagy)

Szerk: már van net :)

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71416) szabogabor10 válasza ArthurShelby (#71415) üzenetére


szabogabor10
veterán

Kelenföld. :)

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#71417) dareee


dareee
tag

1 hónapja idegesítően rossz az internet. direkt megrendeltem az 500mbites csomagot hogy kapjak új modemet de semmi változás...5-10 percenként nem jönnek be az oldalak, youtube/gmail/facebook fut csak rendesen, de index vagy random bármilyen oldal már Connection timed out-ot ír és várnom kell 1-2 percet mire újra betölti.
Mit tudnák mondani a telefonba hogy szerelő vagy valami történjen? Mire panaszkodjak, milyen hibát jelentsek be?

Itt vannak az adatok:
letöltési csatorna1
letöltési csatorna2
feltöltési csatorna

Laptopon és asztalin is ugyan olyan rossz, ezért pl a telenoros korlátlan netem használom, mert ezzel lehetetlen dolgozni itthonról...lassan ott tartok hogy lemondom, mert tök feleslegesen fizetem, mert a telenoros 100%-osan működik 4g+-al, és nem tilt le, ha megosztom a géppel

[ Szerkesztve ]

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#71418) kabelmania27 válasza dareee (#71417) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Új modem sajnos nem segít ha előtte akad az internet.
Ha a modem oldalán nem érhető el a modem üzemmód, ha nem akkor a my upc oldalon kapcsold ki az ipv6-ot.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Vezetékes kapcsolattal tesztelj.

[ Szerkesztve ]

(#71419) BalaNce87 válasza kabelmania27 (#71418) üzenetére


BalaNce87
addikt

A 71412-ben az értékek rendben vannak? Megnéztem és egy teleste nevű elosztó van csak rajta habár a kábel a falból kiérve eléggé van törve...

(#71420) ΞΔGLΞ válasza kabelmania27 (#71418) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezek egyébként milyen értékek? Nálam a nettel nincs gond, de mostanában elég gyakran szétesik a kép, de csak néhány csatornánál. Pl supertv2 hd, hbo hd, mozi+hd... és főleg esténként

le

[le2]

fel

(#71421) Soma01 válasza woodworm (#71403) üzenetére


Soma01
veterán

Szóval nem lehet elérni. Mert én is ezt olvastam régebben. Tehát akkor ha IPv6 módban van a kapcsolat, akkor nem CGN alatt (mögött) lesz az IPv4? Mert ez látszana az IPv4 címből a RFC 1918 tartomány miatt. Ezért kérdeztem, hogy milyen IPv4-et kap akinek ilyen IPv6 módban van a kapcsolata. Vagy más miatt nem érhető el a belső háló IPv6 módban?

(#71422) blakey válasza ΞΔGLΞ (#71420) üzenetére


blakey
félisten

Szerintem lenne mit javítani rajta.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71423) kabelmania27 válasza ΞΔGLΞ (#71420) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Feltöltés közel van az 50-hez, de ettől nem fog megszakadni ha nem változott a bekötés és nincs bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító. Nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók.
BalaNce87: Csak négy letöltési csatorna van?

[ Szerkesztve ]

(#71424) adika4444 válasza Soma01 (#71421) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ezt nem tudom pontosan megmondani. Annyi biztos, hogy port forwardra és bridge-re nincsen lehetőség IPv6 módban... A CGN-t egy CB-s megnézhetné, hogy milyen IPv4-et kap a modem, az állapotnál írja valahol.
Emlékeim szerint mondjuk nem NAT-olt a cím, talán mint ha sima 80-as kezdetűt láttam volna, de utoljára még télen találkoztam ilyen modemmel, és akkor is csak átfutottam.

Korábban kérdezte valaki a Cisco IPv6-ot. Modem módban tudnia kellene, hisz csak átengedi. Tehát ha a szolgáltató saját eszközre is átengedné a v6-ot modem módban, akkor Cisco-val is menne.

üdv, adika4444

(#71425) BalaNce87 válasza kabelmania27 (#71423) üzenetére


BalaNce87
addikt

Van több is de nem akartam óriás képet betenni :)
BTW így néz ki a kábel, elég csúnya, így örököltem mikor idejöttem.

(#71426) woodworm válasza Soma01 (#71421) üzenetére


woodworm
veterán

Biztosan natolnak, a tartományt korábban kabelmania27 írta, nem ugyanazt a megoldást használják, mint a digi vagy telekom.

(#71424) adika4444
"Emlékeim szerint mondjuk nem NAT-olt a cím, talán mint ha sima 80-as kezdetűt láttam volna,"

Akkor nem volt ipv6 módban a cb, nem mindenhol kapcsolják be. A bekötés után nekem is ipv4 módban indult, a konfigurációs fájlom v4 volt. Ha valaki kikapcsolja a honlapon az ipv6-ot, akkor külön kérés nélkül vissza sem rakják.

(#71427) kabelmania27 válasza BalaNce87 (#71425) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Linkelheted a nagyobb képet.
Rendben vannak az értékek, jófajta az osztó, ha nincs tv előfizetés az osztó helyére tehetsz F toldót, hogy ne legyen üres kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#71428) ΞΔGLΞ válasza kabelmania27 (#71423) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Én, külföldön voltam elég sokáig és történtek változások most megnézve.
Szóval, ugye connect boxra cserélve és két nyíl mutatja, ott egy picit tudtam húzni csatlakozón.
Az elosztó nem változott, egy tv kikerült, viszont ezek a kábelek most egyenesen be vannak dugva (nincsenek ott azok a csillapítók, vagy mi a nevük), nem tudom, hogy ez számít-e...

A tv-ék pedig ezt mutatják...
A 44 pl az STV2
A 102 meg HBO HD ezek a leggyakoribbak, hogy széjjel pixeleződnek.
Meghúzás után, pedig már kettő is "belenyalt" az 50-be. De, mint írtam a nettel nincs gond, az max-on jön megy mindig, a pixeleződés kicseszett idegesítő...

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

(#71429) kabelmania27 válasza ΞΔGLΞ (#71428) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képeket.
A modemnél az F csatlakozó és a modem között van egy csillapító (meg kellene nézni hányas szám van ráírva) amit ki kellene venni, hogy alacsonyabb legyen a feltöltési érték, ha nem javul a tévé akkor próbaként átrakhatod az osztó tévés kimenetére.
Nézd meg, hogy a modem legyen a -3,5ben és a tévé a -7,2-es kimenetben.
Ha 100%-os jelerősségnél kockásodik este lehet túl erős jelet kap a tévé, ha találsz benne automatikus jelszintszabályozó funkciót kapcsold be lehet segít.
Az osztót cseréld ki (5-1000Mhz CE feliratú) kettes splitterre hogy ne legyen üres kimenet.

[ Szerkesztve ]

(#71430) ΞΔGLΞ válasza kabelmania27 (#71429) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Oké, köszi az infót. Ha hazaérek megcsinálom, amiket mondtál. Osztóm, nem tudom, van-e itthon, de legfeljebb veszek egyet. :R

(#71431) kabelmania27 válasza ΞΔGLΞ (#71430) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, ha tévé elé bekötött csillapítóval sem javul akkor jelentsd be mert túl erős a bejövő jel ( így az osztócsere magában nem fog segíteni) és vissza kell venni, mert télen ez csak rosszabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#71432) vaakuum


vaakuum
addikt

Help pls!

Upc net van odahaza, más szolgáltatás nincs (tv, telefon, stb). Van a UPC által adott wifi-s router, ami alkalmanként eldobja a wifi jelet, és olyankor csak vezetéken működik. Olyankor a tápkábel kihúz-bedug az egyetlen módja, hogy ismét legyen wifi.

A router rendszeresen van áramtalanítva hajnalban (korábban szerelők azt mondták, jó az, ha néha kikapcsol) ezért kapott egy időzítős dugaljat, és negyed órát minden hajnalban áramtalan, aztán újra bekapcsol.
Nem hiszem, hogy ez lehet az oka, szerintem működnie kellene ettől függetlenül. De nem tudom tetszőlegesen reprodukálni a wifi modul leállását.

Feltételezem a router a ludas, mert tegnap délelőtt is csak vezetéken volt hajlandó működni, aztán az áramtalanítás után ismét észhez tért. Mennyire jellemző ez a tünet másoknál? Elvileg szombaton jön szerelő, jó lenne, ha nem csak kijönne meg hazamenne azzal, hogy éppen nem találni hibát!

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#71433) jeni válasza vaakuum (#71432) üzenetére


jeni
félisten

Videóra vedd a hibajelenséget.
Van valamilyen lehetőség,hogy a hibát is tudj naplózni.

(#71435) ΞΔGLΞ válasza kabelmania27 (#71429) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Csillapító kivéve és berakva ahova mondtad.

Rögtön ez lett...

a feltöltés...

Egyébként az előbb rossz képet csináltam, hát az csak a tévékre az elosztó, a belinkelt (régi) kép az ugyanaz, ott nem változott semmi. Mondjuk még kettes splitter-t még nem találtam/cseréltem, de biztos van itthon valahol...

(#71436) Soma01 válasza woodworm (#71426) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor NAT-olt IPv4 lesz, ok. Túl nagy választás nincs. Ha nem a 100.64.0.0/10 (RFC 6598) tartományból kapnak IP-t, akkor magánhálózati tartományt kezdik használni (RFC 1918), de akkor meg gond lehet ha valaki saját routert használ. (akár nagyobb szervezet, cég, vagy akár magánember, ott tuti baj lesz)
Milyen tartományokat írt kabelmania27, nem találtam a keresővel? Mert akkor a kapott IP-ből is meg lehetne tudni, hogy natolt-e. Nézze már meg legyen szíves valaki nekem, akinek IPv6 van! (milyen IP-t kapott)

Amelyik kábelmodemet én látom, ott csak IPv4 van és mégis router módban van. (nem CB a típusa)

Tehát akkor van IPv4 cím modem és router módban is (eddig úgy tudtam, hogy csak modem módban van IPv4, router módban csak IPv6 + IPv4 van) és van IPv6 + IPv4 cím router módban. Modem módban nincs IPv6. Jól tudom?

(RFC 1918-at rosszul írtam fentebb, mert azok a 10.0.0.0/8, a 172.16.0.0/12, a 192.168.0.0/16 magánhálózati tartományok)

(#71437) kabelmania27 válasza ΞΔGLΞ (#71435) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek lettek a letöltési értékek? Azért kérdezem mert ha nem változott modem előtti osztó akkor 3,5-őt hozzáadva kilehet számolni kb milyen a bejövő jelerősség.

[ Szerkesztve ]

(#71438) woodworm válasza Soma01 (#71436) üzenetére


woodworm
veterán

Úgy emlékszem 176-os tartományt írt.
Már az első válaszomban írtam, hogy a router mód nem jelent feltétlenül ipv6 módot is. A upc sem rak azonnal át, szerintem területfüggő, kb. a digi és telekom módjára bepróbálkozik. Csak itt nem cgn van, hanem összekötik az ipv6 átállással. Ha a honlapon kikapcsolod az ipv6 protokollt, akkor viszont marad állandóra az ipv4 és csak ügyfélszolgálaton külön kérésre raknak át.

Ipv4 protokollon van router és modem mód is.
Ipv6 protokollon csak router mód.

[ Szerkesztve ]

(#71439) ΞΔGLΞ válasza kabelmania27 (#71437) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ilyen...

[kép]

[kép]

(#71440) kabelmania27 válasza ΞΔGLΞ (#71439) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Erős a bejövő jelerősség. Ha jól számolom 10-es csillapító volt a modem előtt, ezt ha berakod a problémás tévé elé csökkenti a jelerősséget így este amikor erősebb a bejövő jel elvileg nem fog akadni, de később lehet ki kell venni ha állítanak az erősítőn.
A most lefényképezett osztónál ha a -3,5-ös (pont nem látszik a képen a -3,5kimenet de arra tippelek, hogy nem szimmetrikus mert ennél a tipusnál 5,8 a szimmentrikus csillapítása) kimenetbe kötött tévénél van probléma akkor oda kösd be a csillapítót, ha mindkét tévénél probléma van akkor az osztó bemenetére kösd a csillapítót.

[ Szerkesztve ]

(#71441) Soma01 válasza woodworm (#71438) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi! Értem!
Már csak azt nem tudom, hogy akkor milyen IPv4-et oszt a UPC az IPv6 cím mellé közvetlen az ügyfeleknek (WAN IPv4 cím). Vagy milyen módszerrel NAT-olnak? Megpróbálom megnézni ha egy olyan modem közelébe jutok, ahol van IPv6. Ha meg megnézi nekem addig is valaki, annak meg csak örülök. Aki tudja nézze már meg nekem legyen szíves.

(#71442) kabelmania27 válasza ΞΔGLΞ (#71439) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Azt is megpróbálhatod este csillapító nélkül, hogyitt két tévét felcseréled a 3,5öst átkötöd a 7,2-re és fordítva, ha az akadás az egyik tévén eltűnik és a másikon előjön akkor a kettes splitter lehet segíteni fog, ha nem akkor a hármasnál átkötéssel lehet a továbbosztott ágra egy kis pluszt adni.
vaakuum: Összefoglalóban linkelt programmal keress szabad csatornát. Milyen tipusú modem van nálad? Ha nem használod a wi-free szolgáltatást kapcsoltasd ki.

[ Szerkesztve ]

(#71443) woodworm válasza Soma01 (#71441) üzenetére


woodworm
veterán

A torrent kliensemben 176.63.xxx.xxx címeket látok a upc-seknél a 8x.xxx.xxx.xxx mellett. Természetesen innen nehéz eldönteni, hogy natoltak-e.

(#71444) ΞΔGLΞ válasza kabelmania27 (#71440) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Na várjál, most egy kis keveredés van.
Ez az elosztó, ami ugyanaz, mint volt is.
Ez meg a másik, amit összekevertem az előbbivel [link]. Tehát itt sem volt változás, csak lekerült róla 1 tv.
Tehát az elsőnél van ugye az alap kintről jövő IN, majd a 3.5 megy a modembe, a középső kábel innen pedig a kettes kép/elosztó IN-be, majd onnan megy két tévébe elosztva. Az első elosztóból plusz a legalsó szintre megy még egy tévébe a kábel.
Ez az elosztó fix helyen, ezzel nem tudok csinálni semmit. Nagyjából ennyi.

(#71445) vargalex válasza woodworm (#71443) üzenetére


vargalex
félisten

Ez mind a kettő az UPC tartományában van. De bármelyik tartományban lévő IP lehet NAT-ra használva...

Alex

(#71446) Soma01 válasza woodworm (#71443) üzenetére


Soma01
veterán

Azt kellene megnézni (akinek így megy), hogy a modem, milyen IPv4-et kap? Mert az elvileg más, mint ami publikusként látszik kívülről, ha NAT-olt a cím.

(#71447) woodworm válasza vargalex (#71445) üzenetére


woodworm
veterán

Én ezt tudom, de itt volt egy válasz, ami fölött eddig elsiklott mindenki.

(#71448) kabelmania27 válasza ΞΔGLΞ (#71444) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kimaradt az előbb, hogy ha a tévé gyenge jelerősséget ír ki akkor nem erős a tévéjel.
Első kőrben ezt kellene cserélni kettesre (5-1000MHz CE feliratú mert az való kábeltévére), hogy ne legyen üres kimenet, ha utána sem javul akkor itt lehet változtatni a kimeneteken, lehet az erősítővel van gond mert légkábeles övezetben este erősebb szokott lenni a jel nem gyengébb, most 100%-ot mutat a tévé este leesik 40%-re ennyit nem változhat.

[ Szerkesztve ]

(#71449) Soma01 válasza woodworm (#71447) üzenetére


Soma01
veterán

Az csak egy példa volt a UPC tartományra szerintem. Vagy az azt akarta volna jelenteni, hogy az a tartomány a NAT-olt IPv4-ek tartománya? :F Én nem így vettem.

(#71450) blakey válasza ArthurShelby (#71415) üzenetére


blakey
félisten

Szerencsére enyhe javulás történt nálam, a letöltési SNR-ek jobbak lettek 1dB-vel és egy picit emelkedtek a jelszintek is, 0,2-0,3dBmV-vel, még javulhatna a nyári nagy állítgatás előtti értékre (+1-2dBmV).

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.