Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72651) #42556672 válasza ThodEE (#72649) üzenetére


#42556672
törölt tag

Ha áramtalanítod a MODEM-et megjavul? Nekem ugyanez volt de sosem tudták tartósan megoldani....

(#72652) ThodEE válasza #42556672 (#72651) üzenetére


ThodEE
őstag

Toth_Jani
Nekem is ilyen volt csak oszlopokat cseréltek az utcánkban azóta jön megy a net, sokszor semmi nincs, néha meg ez a siralmas feltöltésű :(

Kovindinka
Eleinte segített rajta, mostanában magától villogni kezdenek rajta a nyilacskák aztán kicsit jó, az egyik elosztó is tönkre ment a másiknak mind a két kimenetén ilyen a net, a nagy változás a régi jóhoz képest hogy a modem csak egy feltöltési csatornához kapcsolódik régen ez 4 volt, a jelszintek nem romlottak

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#72653) thomas77


thomas77
senior tag

Az normális, hogy a wi-free jelszavam mindig visszaállítódik a gyárira, ha valamilyen esemény van? A következőkre gondolok:
- lejár a hűségem
- új szerződést kötök
- letelik a szerződésem visszamondási ideje (14 nap)
Ezekben az esetekben mindig elszáll az általam beállított jelszó. Nálatok is így van?

(#72654) LouiS22 válasza thomas77 (#72653) üzenetére


LouiS22
veterán

Gyenge a jelszó, és emiatt UPC automatikusan reseteli. Én is az üfsztől tudom. Valami nagyon brutál, kisbetűnagybetűszám variációt adj meg, ami egyáltalán nem hasonlítt a korábbi jelszavaidhoz.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#72655) NoOne1976


NoOne1976
őstag

A wi-free-vel országos gondok vannak vagy magamnál keressem a bajt?
Semmit nem állítottam sehol, de nem tudok csatlakozni. (Miskolc)

(#72656) mattheus válasza 4Grider (#72625) üzenetére


mattheus
őstag

Szia!

Igen ebben tökéletesen igazad van, hogy a fórum pont arra hivatott, hogy válaszokat adjanak egy adott témakörben. Én abból indultam ki, hogy egy ilyen pörgősebb topic esetébe könnyen átsiklik az emberek figyelme egy kevésbé fontos témában, így privát segítséget kérve, gyorsabban lezongorázható és a végén az eredmény publikus formában a fórumon megosztható.

Sajnos laikusságom az előző hozzáoszlásomban is megmutatkozott, mivel nem elé, hanem mögé kell raknom majd a routert :B, de örülök, hogy ennek ellenére átment az infó :D A kérdés az, hogy a Connect BOX 'Modem' üzemmódja egyenlő az általad említett Bridge üzemmóddal ? Elolvastam a hozzá kapott leírást, a UPC online tudástárát + felhívtam a 1221-et, de semmit, de semmi plusz infót nem kaptam, csak annyit, hogy tegye Modem módba (kapcsolja ki a Wifi üzemmódot), ha másik routert kíván használni.

Ezen kívül, hogy mire kell figyelni a beállításoknál stb. semmit nem találtam . Egyébként azt tervezem, hogy ha a dolog végére érek, akkor írok belőle egy tudástár cikket.....

(#72657) Gubek-Einste válasza NoOne1976 (#72655) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Hétvége óta országos leállás van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#72658) gg72 válasza Gubek-Einste (#72657) üzenetére


gg72
veterán

Balatonalmádiban nálunk 2 órája semmilyen UPC szolgáltatás nem megy, az ügyfélszolgálat elérhetetlen... Egy hónapja költöztünk ide, de folyamatosan valami gondunk van. Pesten ehhez képest a Telekom egy világszínvonalú cég volt. Nem gondoltam volna, hogy az UPC ugandai színvonalú. ;]

(#72659) blakey válasza gg72 (#72658) üzenetére


blakey
félisten

Ugye te is képben vagy azzal, hogy minden szolgáltatási terület szolgáltatótól függetlenül eltérő lehet, egyik szolgáltató szolgáltatása sem azonos minden területen, nálam a T és a UPC szolgátatása maximumon ment viszont a T ügyfélkezelése botrányos volt, hozzá képest a UPC világszínvonalú. :D
Nem tudom, hogy almádiban milyen szolgáltatást nyújt, de lehet, hogy hálózatfejlesztés van, stb. vagy úgy ahogy van egy sz@r, de nem egységesen az.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#72660) NoOne1976 válasza blakey (#72659) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ezt meg tudom erősíteni én is. Nálam több, mint egy éve van UPC, eddig semmi gondom nem volt. Se a tv-vel, se a nettel. Kimaradás se volt. Még a CB-ot se indítottam újra.

(#72661) thomas77 válasza Gubek-Einste (#72657) üzenetére


thomas77
senior tag

Akkor én se állítgatom a jelszavamat. Csak furcsa, hogy pont most járt le a hűségem.
Na mind1. Csak megjavítják hamarosan.

(#72662) gg72 válasza blakey (#72659) üzenetére


gg72
veterán

Én is így gondoltam, nem általánosságban.

(#72663) kabelmania27 válasza Keem1 (#72601) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vannak oldalak, amelyek nem érhetők el stabilan ipv6-al és modem üzemmód sincs ezért érdemes a my upc oldalon kikapcsolni.
ThodEE: Lehet gond van a hálózattal.

[ Szerkesztve ]

(#72664) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

Sziasztok!

Október 25-én telefonon keresztül megrendeltem a upc internet szolgáltatását, ügyintézővel megbeszéltünk egy időpontot, amikor jönnek majd bekötni (mai nap). Net bekötése sikeresen megtörtént, működik is szépen.
Még a telefonos regisztráció során mondta az ügyintéző, hogy díjnetes fizetés esetén olcsóbb lesz 600Ft-tal a csomag, szóval érdemes. Mondta, hogy mivel még nincs szerződésem, csak ügyfélazonosítóm, ezért regisztráljak azzal. Még 25-én meg is csináltam ezt a regisztrációt, most ránéztem, még mindig Várakozó állapotban van. Most használok először díjnetet, szóval fogalmam sincs, hogy ez mit jelent, és hogy jó-e így. Vagyis még azért várakozik, mert ma volt a bekötés, addig nem is él a díjneten sem?

Másik kérdésem, hogy a myupc oldalra az emailben kapott ***@upcmail.hu címmel és a hozzá kapott jelszóval kellene belépnem? Mert azzal egyáltalán nem enged be. A webmailbe viszont igen. Regisztráltam saját mailcímmel myupc-re, de abban meg semmit nem látok.

Egy utolsó kérdés még: a upc-től kapott mailben van egy ilyen bejegyzés: Manuális kábelmodem regisztráció (http://pcreg.upc.hu), hozzá egy felhasználónév és egy jelszó. Mi ez a Manuális kábelmodem regisztráció pontosan? Ide sem tudok bejelentkezni, az alábbi üzenetet kapom:

Regisztráció sikertelen.
Berendezései regisztrációja az alábbi ok(ok) miatt nem sikerült.
Unable to locate cable modem MAC Address

Ilyenkor mi a teendő?

Voltam már pár netszolgáltatónál, upc-nél most vagyok először, de eddig ez a legbonyolultabb. :)
Segítségeteket előre is köszönöm!

(#72665) kabelmania27 válasza Vesporigo (#72664) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Működni fog a díjnet.
Manuális kábelmodem regiszrációval csak akkor kell foglakozni ha te cserélsz modemet.
Nemsokára my upc oldalon látni fogod a hűségnyilatkozat lejártát, az igénybe vett szolgáltatásokat.

(#72666) Toth_Jani válasza Vesporigo (#72664) üzenetére


Toth_Jani
őstag

A Díjnet majd az első számla után aktiválódik, de teljesen jó fizetési mód a csoportos beszedés is, akkor rá sem kell nézni megy magától, és ugyanúgy jár rá a 600 forint kedvezmény.

(#72667) Vesporigo


Vesporigo
aktív tag

kabelmania27 és Toth_Jani: nagyon köszönöm a segítséget!

(#72668) NoOne1976 válasza Gubek-Einste (#72657) üzenetére


NoOne1976
őstag

Csak érteném, hogy egy ekkora szolgáltatónak miért kell ennyi idő, hogy egy kieső/elromló szolgáltatást helyrehozzon. Wi-free még mindig sehol.

(#72669) HXY válasza NoOne1976 (#72668) üzenetére


HXY
addikt

Szeptemberben 4 nap alatt megjavították.

Remélem, hogy ma vagy holnap megcsinálják, és nem megyünk bele a hosszú hétvégébe internet nélkül!

(#72670) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Sziasztok, nem tudom van-e véletlen valaki Kiskunfélegyházán, akinek van UPC-s 500MBit-es internete.

A szolgáltatás minőségéről érdeklődnék, illetve a Connectbox milyensége érdekelne :R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#72671) Intruder2k5 válasza Graphics (#72670) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Connect Box mindenhol egyforma, alapfeladatokra megfelel, fórumozni, YouTube-ozni tökéletes, de ha komolyabb igényeid vannak, akkor lehetnek vele problémáid. Az itteni visszajelzések is nagyon vegyesek, minden szélsőséget beleértve, van aki szerint lehetetlen tartósan bent maradni online játékokban, és van aki szerint túl van lihegve az egész, mert valójában semmi baja, legfeljebb mérésekkel tapasztalhatók a problémák.

(#72672) mattheus válasza Intruder2k5 (#72671) üzenetére


mattheus
őstag

Elolvastam a behivatkozott leírást és első gondolatom az volt, hogy akkor modem módban egy másik router megoldhatja a problémákat, de akkor ezek szerint mégsem? :F

Laikusként úgy gondolkoztam, hogy modem módban igazából a Connect Box nem csinál semmit, csak átereszt minden adatforgalmat különösebb beavatkozás nélkül...

(#72673) #19482368 válasza mattheus (#72672) üzenetére


#19482368
törölt tag

Ezt nagyon jól látod. Mindent átereszt.
Mint a kimenő, bejövő forgalmat. Ebből a szempontból mindegy milyen módban van. Talán annyi, hogy ha router módban van, akkor a upc jobban látja mi is történik probléma esetén. Bár nem nagyon szeretik ha router mód esetén egy + routert kötsz utána.

(#72674) cof


cof
veterán

Van egy Pace HD DCR7111 média boxom, és néha nem érhető el a videótár. Előfordulhat a gyenge jel miatt?

TV-be dugva a kábel teljesen más értékeket mutat jel erősség 91%, jel minőség 71-91% között ugrál, csatornák rendben jönnek, sem a box-on, sem TV-n nincs adás hiba. (USB DVB-C tunerem is van, itt 50-60% közötti jel erősséggel is 0% a jel minőség). Egy kettes osztó van a lakásban, egyik kimenet (OUT) Modem felé, TAP TV felé, de próbáltam csak simán a bejövő kábelen is a TV-t, ekkor nyertem kb. 5%-ot a jel erősségen, koax kábelek UPC által kb. 3 éves kötés, szerelő lesz ebből vajon?

Modem értékek:

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#72675) kabelmania27 válasza cof (#72674) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak a modemértékek, megfelelő a bejövő jelerősség, cseréld ki a tap way osztót kettes splitterre.
Osztót egyszerűen kitudod cserélni.
Az a lényeg, hogy 5-1000Mhz CE feliratú legyen, pl ez vagy ez megfelelő

[ Szerkesztve ]

(#72676) cof válasza kabelmania27 (#72675) üzenetére


cof
veterán

Ez lemaradt a mondandómból bocs, hogy az is megtörtént, ilyennel néztem: PCT-MIS-2W.

Jelenleg ilyen van használatban: TVC-IT1W-08.

Változás sajnos akkor sem történt, az érdekelne inkább, hogy ezért vajon kijönnek-e az UPC-sek, mert tulajdonképpen nincs állandó hiba, tehát ha itt a szerelő nem biztos, hogy pont akkor nem fog menni a videótár, engem inkább az USB-s tuner érdekelne, régebben ment, akkor emlékszem 70% körül volt a jel erősség (bár már akkor is szétesett, megállt stb. a kép, de gyanítom, hogy ez a jel erősség már kevés neki? És ezért 0% a jelminőség. Igazából az lenne a kérdésem, hogy van-e valami minimum jel szint amit biztosítaniuk kell? Mert ők az én tuneremmel nem fognak foglalkozni az hét szentség.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#72677) kabelmania27 válasza cof (#72676) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Semmi gond. Boxnál nézd meg a következőt: Menü utána 1789 sokszor le gomb, utána kiírja az értékeket majd megint le gomb. Azt is nézd meg, hogy van-e a feltöltésnél jel ráfogás és milyen az érték.
A jelenlegi osztó tap kimenetben 8dB-t csillapít, out kimeneten kb 2dB-t, cseréld ki a splitterre és azzal használd mert annak mindkét kimenetén 3,5 dB a csillapítás így mindkét eszközön megfelelő lesz a jelerősség.
Ismerősnél ugyan ez a box tapkimenetben nem működött rendesen, sok csatorna nem jött be, osztócsere után stabilan működött, átkötés után lehet nálad is javulni fog a helyzet.
Az analóg tv jelerősségre van előírt érték az ASZF-ben, digitális tv adásnál és a modem vételi értéknél kb 5dB-vel erősebben jönnek az analóg adások, ha jól számolom nálad rendben van a bejövő jelerősség.
Amit az eszközök kiírnak azt tájékoztató jellegűnek kell tekinteni, gyártónként eltér a skála.
Előfordul, hogy egyik készüléknél 90%-os erősséget ír ki a másiknál kevesebbet.
Nálunk médiacard tévén szintén ugrált a minőség, karbantartás óta minimálisat ingadozik.
Usb tunernél előfordul, hogy nem veszi jól az adásokat miközben a tv/box hibamentesen veszi.
Amennyiben a tunerhez van újabb driver és program nézd meg azzal javul-e a vétel.

[ Szerkesztve ]

(#72678) donmackó


donmackó
őstag

Számíthatok büntetésre, ha nincs meg a médiabox távirányítója leadáskor? A gyerekek elkeverték, és nem találjuk, pedig jövő héten vinném leadni az eszközöket szolgáltató váltás miatt. Vagy csak pakoljak mindent a dobozába, hátha nem veszik észre?

Release the cable hounds!

(#72679) Intruder2k5 válasza donmackó (#72678) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mindent kipakolnak a dobozból, sőt nekem anno vissza is adták a dobozt. Én vigyáztam azokra is évekig, úgy vittem vissza ahogy megkaptam, az üfsz-en (Gödöllő) meg szanaszét szaggatták, és a kezembe nyomták, hogy az nem kell nekik, így bedobtam előttük az utcai kukába. De lényeg a lényeg, kell a távirányító is, meg a HDMI kábel is. Ha nincs, akkor valamennyit fizetned kell majd, gondolom 1-2 ezer forintos tétel.

(#72680) donmackó válasza Intruder2k5 (#72679) üzenetére


donmackó
őstag

:R Akkor a dobozokat nem is viszem majd, a távrecsi meg hátha még előkerül addig.

Release the cable hounds!

(#72681) LouiS22 válasza donmackó (#72680) üzenetére


LouiS22
veterán

Azért fuss egy kört apróhirdetésekben, hátha valaki csak úgy feldobta, mert van neki felesleg, stb. Veszteni nem vesztesz vele semmit.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#72682) Intruder2k5 válasza LouiS22 (#72681) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Újonnan árulnak több helyen is, azt láttam, meg is lepődtem rajta. Pl. eMag-on is, de a legolcsóbb helyen is 2500Ft-ért találtam, plusz szállítás, az meg nem biztos, hogy megéri. Sőt, ha már postát kell fizetni, akkor használtan sem biztos, hogy megéri. Gondolom valahol a UPC ÁSZF-ben is benne van, hogy melyik eszközüknek mennyi az ára, de nem gondolom, hogy csillagászati összeg lenne. A Telekom topikban pont a napokban volt ilyen kérdés, ott meg is lett a válasz, náluk 2000Ft a táv pótlása, vsz. UPC-nél is hasonló összeg lehet.

(#72683) HXY


HXY
addikt

Megy újra a Wi-Free.

(#72684) Amazonas válasza HXY (#72683) üzenetére


Amazonas
senior tag

Köszi az info-t! :)

(#72685) ThodEE


ThodEE
őstag

Ez is közel megjavult pedig még nem ért ide a technikus :DDD

De továbbra is csak egy feltöltési csatornája van az is 57mVdB :(

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#72686) golfvariant


golfvariant
aktív tag

Mostanában néha előfordul olyan hiba, hogy elkezdek tölteni vagy böngészni (első nagyobb videó betöltése).
Teljesen elmegy az internet minden eszközön, aztán 1 perc után helyreáll. Igaz az is lehet az Asus AC56U routerem kezd haldokolni...

Másnál nem produkált ilyen hibát a Connect Box?

(#72687) cof válasza kabelmania27 (#72677) üzenetére


cof
veterán

Megpróbáltam a 2-es splitterrel, sajnos nincs változás:

Jel erősség kicsit kevesebb is, de olvasom másnál legalább 70-80% a jel erősség.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#72688) kabelmania27 válasza cof (#72687) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek lettek a modemértékek?

(#72689) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Sziasztok,

Nem tudok csatlakozni UPC Wi-Free hotspothoz. Többször beszéltem az ügyfélszolgálattal, minden adatom helyes, de nem ennek ellenére megy. Nem megfelelő jelszó a hibaüzenet. Amit természetesen már vagy 4x megváltoztattam. Állítólag központi hiba miatt áll a szolgáltatás. Napok óta... Nektek megy?

Egyébéként iPhone 8 készülékem van, már ha számít valamit.

Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#72690) kabelmania27 válasza cof (#72687) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221-en jelentsd be a boxproblémát, mond el az ügyintézőnek, hogy osztó nélkül sincs videótár.

(#72691) cof válasza kabelmania27 (#72690) üzenetére


cof
veterán

Itt is köszi az eddigi segítséget, jelentettem a problémát, majd meglássuk.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#72692) hypno skate válasza golfvariant (#72602) üzenetére


hypno skate
senior tag

Én megőrülök tőle.
Ha csatornát váltok, a hozzá tartozó információk csak pár másodperces spéttel jelennek meg. és a csatornák közötti léptetés is lassabb mint volt...pedig eddig sem pörgött.

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#72693) Amazonas válasza TigerCat (#72689) üzenetére


Amazonas
senior tag

Állítólag országos szerverszintű probléma volt, de tegnap késő este már helyreállt - legalábbis Budapest XIII. kerületben ment.

(#72694) TigerCat válasza Amazonas (#72693) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Na, akkor ma nézem. Köszi!

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#72695) akaido


akaido
addikt

Üdv!
Tegnap vacsi új beüzi után nem működik a:
- videótár (VOD016 hiba )
- műsorvisszanézés
Kiépítés: ConnectBox + HD Horizon Mediabox. A mediabox tegnap frissítve.

Plusz még egy Horizon Mediabox és a régebbi PACE HD másik 2 szobában koaxon kapják a naftát.

1221? vagy esetleg van segítő tippetek?

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#72696) kabelmania27 válasza akaido (#72695) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modem és a box között rendben van az utp kábel?
Nézd meg milyenek a modemértékek.

(#72697) akaido válasza kabelmania27 (#72696) üzenetére


akaido
addikt

Köcce a választ! Origi UPC-s UTP kábel, a m.box kap IP-t.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#72698) kabelmania27 válasza akaido (#72697) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak.
Régi boxon sem megy a videótár?
Tévéadások rendben vannak?

(#72699) akaido válasza kabelmania27 (#72698) üzenetére


akaido
addikt

A régin sem megy, se az on-demand gombos, sem a piros gombos videótár sem, 104-es hiba. Tv
működik, a hd csatornák is.

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#72700) kabelmania27 válasza akaido (#72699) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet központi probléma van.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.