Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71851) Livius


Livius
őstag

Sziasztok!
Ma neki álltam az új UPC-s e-mail címünket beállítani egy windowsos levelező progiban. Tudtok arról valamit, hogy létezik-e IMAP-os kiszolgáló a UPC-nél? Eddig csak POP3-ra találtam friss leírást, de ha lenne IMAP, inkább azt használnám.

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#71852) 4Grider válasza Livius (#71851) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindenhol szokott lenni imap is, gondolom itt is van. Én a mail.upcmail.hu címen próbálkoznék vele.

(#71853) Livius válasza 4Grider (#71852) üzenetére


Livius
őstag

Kipróbáltam, és tényleg van, tökéletesen működik az IMAP a UPC-nél is. :C

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#71854) PioDVD


PioDVD
senior tag

Üdv!
Most csak telefonon tudok netezni és az istennek sem találom:
Mennyibe kerül egy plusz smart card bérlése? A csomag digital gold, egy beltéri benne van az árban, de most kellene még 1 kártya egy másik full-hd tévéhez.
Láttam, hogy 6 éve 1000 ft/hó volt, de frisset nem találtam.

(#71855) pjen válasza PioDVD (#71854) üzenetére


pjen
félisten

Ha igaz most is annyi.Talán még valamivel ólcsóbb is.

(#71856) Kicsirics77 válasza PioDVD (#71854) üzenetére


Kicsirics77
veterán

860ft/hó ha jól emlékszem,nekem ennyit mondtak.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#71857) 4Grider válasza PioDVD (#71854) üzenetére


4Grider
nagyúr

Attól függ a havidíja, hogy HD csomagod van-e, illetve akarod-e ezen is nézni.

(#71858) PioDVD válasza 4Grider (#71857) üzenetére


PioDVD
senior tag

Kösz mindenkinek!

Digital gold, abban elvileg van 3x hd (talán ez most a TV premium) és a kártyának is olyannak kellene lennie.

(#71859) 4Grider válasza PioDVD (#71858) üzenetére


4Grider
nagyúr

A Gold-hoz pont külön volt a HD csomag. Ellenőrizd a számládon, hogy utóbbi külön szerepel-e rajta.

(#71860) PioDVD válasza 4Grider (#71859) üzenetére


PioDVD
senior tag

Szerintem nem kértem, a számla email-ek elkóboroltak.

Ahogy nézem, bő 2 e lenne tv premium, plusz (majdnem?) 1 e a plusz kártya, úgyhogy talán maradok, ahogy vagyok. Januárban vagy februárban úgyis lejár a hűség, akkor valószínűleg megkínálnak valamivel (vagy már előtte, utoljára nem várták meg).

Ja, köszönöm ismét!

[ Szerkesztve ]

(#71861) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Hétvégente ilyen jó a net:
[kép]

Modem értékek jók, hetek óta ilyen, hétköznap jobb, nemtudom hogy pontosabb mérést hol tudnék csinálni, vagy csak a speedtest szerverek túlterheltek?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#71862) kali válasza norberto_th (#71861) üzenetére


kali
legenda

Itt is mérj rá: Link

(#71863) norberto_th


norberto_th
aktív tag

240-es csomagunk van egyébként.

[kép]

Itt is ugyanaz, de szélessáv.net-en is. Minden hétvégén ilyen. Holnap majd mutatok újabb mérést, nemtudom miért ilyen hétvégente.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#71864) Apaxp válasza norberto_th (#71863) üzenetére


Apaxp
senior tag

Ez wifi mérés?

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#71865) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Igen. Most nézek kábelest is.

Hm, kábelen megvan, akkor a wifivel van a gond? Az jó lesz így, mert lényegében csak azzal használjuk már manapság a netet, telefonok, tablet, óra, okosotthoni cuccok, xbox van kábelen meg laptop, bár xboxhoz se nagyon akarok kábelt, mert támogatja az 5Ghz-t.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#71866) kali válasza norberto_th (#71863) üzenetére


kali
legenda

Az elég sovány ahhoz képest, túlterhelt lehet az a környék/hálózat.
Nekem csak 120/10 Mbps van, de mindig felette mérek, legyen szó bármilyen csúcsidőről, jellemzően ennyit: Link
Ja, hogy nem kábelen mérsz, akkor az más tészta, a wifi is lehet problémásabb, amikor nagyobb forgalmat nyomnak rajta.

[ Szerkesztve ]

(#71867) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Xboxon ilyen:
[kép]

Előző hez-em szerkesztettem, mit tehetnék hogy jobb legyen?

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#71868) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Érdekes mert sok eszközt nem is jelez hogy 5Ghz, csak 2,4, pedig a modem mellett vagyok.
Csatornát váltottam de akkor sincs változás. Próbálok egy modem resetet.

[ Szerkesztve ]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#71869) kali válasza norberto_th (#71868) üzenetére


kali
legenda

Minden eszközöd kezeli az 5 GHz (AC) szabványt és ha igen, akkor engedélyezve is van?

(#71870) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Igen engedélyezve van. Csinaltam egy modem restartot és ez az eredmény:
[kép]

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#71871) Gubek-Einste válasza norberto_th (#71870) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen szolgáltatói eszköz van nálad?
Saját router használatával talán jobb volna?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71872) Apaxp válasza norberto_th (#71870) üzenetére


Apaxp
senior tag

Két ötlet: 1 drasztikus, de kapcsold ki a 2,4-es wifit, csak az 5-ös szórjon.
2, haladó beállítások/biztonság lapon a hálózati nevek végére írd be hogy 2,4GHz és 5GHz.
Így megkülönböztethető hogy melyikre kapcsolódsz.
A 2.4GHz-n ne számíts 60-70-nél nagyobb sebességre.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#71873) blakey


blakey
félisten

Ma megint felhívtak, hogy 1 hét múlva lejár a hűségem, ajánlanak egy új árat, hosszas számolgatás után a jelenleg 14693 Ft helyett ajánlottak egy 14399Ft-os árat, megköszöntem és mondtam, hogy ez nem lesz jó, ez sok a másik ajánlathoz képest. Negyed órával ezelőtt felhívtam őket és a lemondás opciót választottam, egyből miért és ez valóban sok, számolnak. Kijött egy elfogadható ajánlat, minden marad ahogy volt, Full (Prémium) TV csomag, M-es telefon, 300-as net, Filmbox csomag, 3 HD kártya, az utolsó box is megy a házból. A lényeg, hogy 8999Ft, egy picit gondolkodtam :), nem ment lejjebb így elfogadtam, jön a CB ha minden igaz, remélem nem lesz vele gond. Szóval nem szeretném elkiabálni de lehet, hogy sikerült egy jó árat kapnom.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71874) Intruder2k5 válasza blakey (#71873) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez tényleg jól hangzik. Jelenleg milyen modemed van? CISCO-t tudtommal már nem szokták visszakérni, TC-t Ubee-t viszont igen.

(#71875) blakey válasza Intruder2k5 (#71874) üzenetére


blakey
félisten

Cisco3925
Nem tudom, hogy kérik-e vagy sem. Meglátjuk. Ha lehet akkor megtartom tartaléknak.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71876) tomp válasza blakey (#71873) üzenetére


tomp
félisten

Én nyáron kerestem fel őket, hogy októberben lejár a hűség. Gold TV+HD+Cisco HD DVR+HD kártya+240-es net+alap telefon+MyPrime összeállításért fizettem 11.142Ft-ot. Ha 10alá tudunk menni akkor aláírok újra.
Ők mondtak egy Gold TV+HD+Cisco HD DVR+HD kártya+500-as net+alap telefon+HBO Pak összeállítást 9589Ft-ért 1évvel. Megtetszett így elfogadtam. :)

(#71877) LouiS22


LouiS22
veterán

Jól sejtem, hogy 500as net esetén a ConnectBox konfigfájl neve nem Konfigurációs fájl fiberpower240_v4-sip.cfg kell legyen? A sebesség is "csak" 240...

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#71878) kabelmania27 válasza LouiS22 (#71877) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen.
Modemújraindítás után sem változik?

(#71879) LouiS22 válasza kabelmania27 (#71878) üzenetére


LouiS22
veterán

A 1221en a mesemondó kislány azt mondta, hogy holnap ilyenkor már jó lesz, mert kell 24 óra... Ami szeirntem bullshit, szeptember 24-re volt ütemezve a váltás, ma rakták ki a CB-t, szerintem szeptember 24. ma 00:00-kor kezdődött... Kiv leszek, mi történik holnap (szerintem megint zenét hallgatok majd 20 percig).

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#71880) csibor


csibor
őstag

Apró kérdés. Anyám kezébe a távirányító kezd használhatatlan lenni. Nem szereti a zsíros kezet, nem értem miért :U Lehet valahogy kipucolni, vagy cseréltetni?

(#71881) blakey válasza csibor (#71880) üzenetére


blakey
félisten

Beviszed egy közeli ügyfélszolgálatra és cserélteted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71882) smiti válasza kali (#71866) üzenetére


smiti
addikt

Az elmúlt héten nálam is pereg rendesen: :K

(#71883) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok,

ma hívtak, hogy átalakítják a csomagjaikat és ugyanezen az áron (3300 ft) a 240-es netem helyett 300-ast ajánlottak végül, miután elfogadták, hogy semmilyen más szolgáltatásukra nincs szükségem. Viszont ez modemcserével jár, a mostnai TC helyett CB-t kapnék. Rosszabb ugye nem lesz ezzel a helyzet, régebben mintha elég sok rosszat olvastam volna erről a modemről? (nincs saját routerem)
A másik kérdésem, hogy saját beszerelést/postai kiküldést kértem, mert elég nehéz mostanában időpontra haza érnem, ez kb kihúzom a kábelt és bedugom az újba? Vagy van vmi más is?
Előre is köszi!

(#71884) 4Grider válasza Orgi (#71883) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mivel már elfogadtad az ajánlatot, mire mennénk azzal, ha jelezzük, hogy a Compal GW-ek biztonsági problémáit az elmúlt két évben senki nem javította ki, azaz ez idő alatt semmi nem változott. A wlna-ja jobb, ha ez vigasztal.
Amúgy nem értem miért ragaszkodnak 300 Mbps esetén ehhez a hulladékhoz, mert a régi modemek is simán tudnák kezelni ezt a sávszélességet. Gondolom ki van adva, hogy ezt az ipari hulladékot ki kell szórják...

(#71885) Gubek-Einste válasza 4Grider (#71884) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel több csatornát tud átfogni így jobb a stabilitása és a terheléseloszlása a CB-nek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71886) Orgi válasza 4Grider (#71884) üzenetére


Orgi
őstag

Mivel nincs problémám a mostani modememmel, jeleztem hogy örülnék ha megtarthatnám, de azt mondták hogy ezeket csak 240-ig adják, többet nem bírnak és a 300-as csomaghoz már mindenképpen a CB kell. Nem tudtam, hogy még mindig aktuálisak ezek a régebben olvasott problémái... De ha ezek komoly gondok, akár egy saját router beszerzésén is elgondolkodhatok...

(#71887) blakey válasza Orgi (#71886) üzenetére


blakey
félisten

Enyém modem módban lesz ha megkapom. :) Persze előtte azért kipróbálom mire képes.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71888) LouiS22 válasza kabelmania27 (#71878) üzenetére


LouiS22
veterán

Na, UPC FBon jeleztem a hibát, fél óra múlva újraindult a modem majd írtak ,hogy szerintük megoldódott. Valóban le is jött az 500as konfigfájl, speedtest viszont "csak" 350et dob. Érdemes még hisztiznem a maradék 150ért? Szerintem a környéknek tudnia kell, legalábbis nem rémlik, hogy a szomszédok oylat mondtak volna, hogy az 500 nincsen meg.

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#71889) kali válasza smiti (#71882) üzenetére


kali
legenda

Az elég jó sebesség, nem tudom, hogy itt az 500-as csomag mit tudna, de szerintem jól menne, mert soha nem túlterhelt a környék.

(#71890) 4Grider válasza Orgi (#71886) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha el is hiszed, hogy azok a ed3-as eszközök, amik 240 Mbps-ot bírnak, nem bírják a 300 Mbps-ot, akkor hidd el, nekem nincs kedvem a neten megtalálható specifikációkat citálni...

(#71891) dombila válasza 4Grider (#71890) üzenetére


dombila
senior tag

Így van. Mind a TC mind a Cisco modemek (elvileg) 440 Mbit letöltési sebességet tudnak. A 300-as csomagot simán el kellene még vinniük. Valószínűleg az UPC lassan ki akarja vonni őket.

(#71892) viktorhu válasza Orgi (#71886) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem fogsz észrevenni problémát használat során.

(#71893) pjen válasza viktorhu (#71892) üzenetére


pjen
félisten

A WIFI még jobb is lesz.

(#71894) Csabee. válasza LouiS22 (#71888) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Nem érdemes hisztizned úgy gondolom. Mihez hiányzik az a 150mbit? 100%-os an biztos vagy benne hogy a hardvered bírna többet? Az 500Mbit-hez azért kell egy nagyon gyors ssd is.. (gondolok itt a professional ssd-s sorozatra. ) Az otthoni névleges 500/500-as ssd-k közel sem biztos hogy kihajtják az 500-as internetedet, hisz fut rajta az oprendszert meg egyéb szolgáltatások.
Mellesleg a 350Mbit amit mértél az bőven meghaladja az ászf-ben írt garantált minimum értéket nem!? :)

Üdv: Csabee.

(#71895) viktorhu válasza LouiS22 (#71888) üzenetére


viktorhu
veterán

Mi ez az 500-as konfig fájl?

(#71896) fsdb válasza Csabee. (#71894) üzenetére


fsdb
aktív tag

Azért gondolom tisztában vagy vele, hogy a net az 500 Mb/s. Az ssd meg 500 MB/s. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#71897) ArthurShelby válasza Csabee. (#71894) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Az 500-as sebességhez még ssd sem kell, elég egy hdd is, a cpu viszont fontosabb.

LouiS22
Szerintem leterhelt a környék, ha éjjel 4kor mérnél meglenne az 500Mbit.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71898) kabelmania27 válasza LouiS22 (#71888) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet túlterheltek a letöltési csatornák. Ha nem felel meg az új csomag 14napon belül elállási jogra hivatkozva visszakérheted a régit.

[ Szerkesztve ]

(#71899) PioDVD


PioDVD
senior tag

Ugye a horizon box előnye a kártyával szemben összesen a visszanéző funkció?

(#71900) kabelmania27 válasza PioDVD (#71899) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, a box előnye, hogy az interaktív funkciókat tudod használni, hátránya, hogy kell utp kábel a hgw és a box között.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.