Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45001) kabelmania27 válasza zool1 (#44998) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek a modemértékek?
Levi123: Tied a 45000-es hsz :)

[ Szerkesztve ]

(#45002) Levi123 válasza kabelmania27 (#45001) üzenetére


Levi123
senior tag

Tényleg, nem is figyeltem a számot.
Kuponokat kaptam e-mailben a UPC-től, van benne díjmentes 1 hónap HBO csomag.
Meg más kedvezmények is, ügyfélszámra és kuponkódra hivatkozni kell.
Apró betűsben: Az ajánlat elfogadásával beleegyezik, hogy az egy hónap letelte után munkatársaink megkeressék
Ez azt jelenti, hogy le kell mondani vagy csak erőltetni szeretnék nagyon kedvezményesen? :)

Levi

(#45003) Intruder2k5 válasza Levi123 (#45002) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár a pontos üzenetet nem én, hanem Te olvastad, de értelmezésem szerint nem kell lemondani, hiszen akkor nem akarnának keresni 1 hónap múlva. Arról lehet szó, hogy rá akarnak beszélni az előfizetésre.

(#45004) Levi123 válasza Intruder2k5 (#45003) üzenetére


Levi123
senior tag

Így értelmeztem, csak a UPC-nél amit adnak ingyen, azt később le kell mondani.. Rákérdezek majd az aktiválásnál, kipróbálom.

[ Szerkesztve ]

Levi

(#45005) kevinium válasza Intruder2k5 (#44976) üzenetére


kevinium
aktív tag

:W
A bix-en csak a magyar forgalom látszik... (Annak is csak egy része...) A liberty global kvázi tier-1-es szolgáltató, tehát ha nem is az, de szeretne az lenni. Ez azt jelenti, hogy saját maga kezeli a külföldi csomagjai nagyrészét peering kapcsolatokon keresztül, de ha transit-ot használna sem látszódna a bix-en...

Ami esetleg látszódhat a grafikonon az a külföldi upc/liberty előfizetők, akik magyar oldalakat próbáltak meg elérni, magyar ip-címekkel akartak kapcsolatot létrehozni, letölteni. - feltételezve, hogy valamiért lassú volt a liberty global hálózata valahol külföldön/külföld felé. - (outgoing, a bix szempontjából kimenő, a liberty global hálózata felé áramló adatokat mutatja, a kék csík...)

A lényeg, hogy a külföldről magyarországra és a magyarországról külföldre áramló adatokat/mennyiségeket, a bix-grafikonról nem tudod leolvasni...

[ Szerkesztve ]

(#45006) multimelon


multimelon
tag

Hello

Csomag módosítást kértem jövő héten kötik be.
Most 120 as netem van cisco epc3212 modem+ 1043nd v1 router ezekkel semmilyen probléma nincs, nem szakad, sebesség ok.
A net maradt 120-as de a wi-free miatt új modemet hoznának technicolor v2, +1 telefon vonal aktív lesz rajta.

Érdemes a jelenlegi eszközöket lecserélni amik jól működnek? Nem hiszem, hogy pl a router része jobb lenne a TC nak. Szóval nem tudom, hogy jó lesz e.

Még 1 kérdés a modem jelszintek rendben vannak?

Cisco EPC3212
Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 6.7 dBmV 40.4 dB
Channel 2: 5.8 dBmV 39.9 dB
Channel 3: 5.8 dBmV 39.9 dB
Channel 4: 5.5 dBmV 39.9 dB
Channel 5: 6.1 dBmV 40.4 dB
Channel 6: 6.7 dBmV 40.4 dB
Channel 7: 7.0 dBmV 40.8 dB
Channel 8: 7.2 dBmV 40.4 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 43.5 dBmV
Channel 2: 43.2 dBmV
Channel 3: 42.9 dBmV
Channel 4: 42.9 dBmV

köszi

(#45007) Gubek-Einste válasza multimelon (#45006) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A jelszintek rendben vannak.
Egyáltalán nem érdemes cserélni, sőt ragaszkodni kellene ehhez a modemhez. A router esetleg cserélhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45008) ΞΔGLΞ


ΞΔGLΞ
nagyúr

Sziasztok!

Másik szobában lévő tévémnél egy box van. Csak éppen nincs kép, tehát hang van és bármilyen OSD kijelzés is megjelenik, ha rányomok, pl a menü, vagy rádiió, vagy csatornaváltást követő infó etc...csak épp maga az adáskép hiányzik.
Kihúztam, kikapcsoltam, kártyát kivettem, majd vissza, de a hiba megmaradt! Ennek annyi? Leadhatom hibára, vagy van esetleg valami ötlet?

(#45009) n@p@lm válasza kabelmania27 (#44994) üzenetére


n@p@lm
őstag

Hali!
Mutatom!






(#45010) ΞΔGLΞ válasza ΞΔGLΞ (#45008) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Tárgytalan, mert nem javult meg, jön a technikus...

(#45011) Zitronensaft válasza ΞΔGLΞ (#45008) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hdmi inkompatibilitás szokott ilyet csinálni. Box hard reset,szoft frissítés néha helyreteszi,Esetleg hdmi kábel csere..

(#45012) kabelmania27 válasza n@p@lm (#45009) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
multimelon: Üdv! Rendben vannak az értékek, ez egy stabil modem, jobban jársz sima modem+saját routerrel, ezért ne add vissza, ha visszaadod többet nem tudod visszakérni. Hogy van elosztva a koax?

[ Szerkesztve ]

(#45013) multimelon válasza Gubek-Einste (#45007) üzenetére


multimelon
tag

köszi a választ. Inkább nem kérek modem cserét, a wi free nem tudom mennyire használható de eddig is megvoltam nélküle gondolom csak azért lenne modemcsere.

(#45014) multimelon válasza kabelmania27 (#45012) üzenetére


multimelon
tag

köszi, majd megnézem a csatlakozòkat délután. Egyébként milyen értékek közt kell mozognia. hogy jók legyenek a jelszintek epc3212 nél? Most csak net config van rajta ha kap egy net+tel configot ugyanilyen stabil marad a modem?

(#45015) ΞΔGLΞ válasza Zitronensaft (#45011) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Próbáltam ezeket, utána az ügyfélszolgálatos hölggyel is, amit akkor már untam kicseszettül.
Majd csinált a központban egy rakás állítást, de úgysem lett jó. (egy jó félórát biztos beszéltünk emiatt)
Végül kirendelt egy technikust. Aztán 1 órára rá megjött a kép is, ezért lemondtam, de hogy a háttérben mi volt végül is, ami miatt ez történt, az egyelőre titok.

[ Szerkesztve ]

(#45016) kabelmania27 válasza multimelon (#45014) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, nálad rendben vannak az értékek.
Ds -6 felett már jó, pozitív mégjobb, us 50alatt, SNR 30felett.
Ez a modem szerencsére elviseli a gyenge és a magas ds értékeket is, csak az fontos hogy az adási alacsony legyen, ettől független célszerű minimalizálni modem irányában a csillapítást.
mflex: Modem értékek jelentősen változtak?

[ Szerkesztve ]

(#45017) n@p@lm válasza kabelmania27 (#45012) üzenetére


n@p@lm
őstag

Szia!
Tegnap még volt osztó betéve, ma reggel kivettem, de még mindig döcög.
Ha gondolod nézek így is egy jelszintet de azt majd csak hétfőn.

(#45018) ΞΔGLΞ válasza kabelmania27 (#45016) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Azért ha már itt jártam/vagyok...értékek így alakulnak. :)


(#45019) kabelmania27 válasza n@p@lm (#45017) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Oksa, ha nincs tévé előfizetés nincs szükség osztóra, majd nézd meg az értékeket hétfőn.
mflex: Teljesen jók az értékek.

[ Szerkesztve ]

(#45020) ΞΔGLΞ válasza kabelmania27 (#45019) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

:R Köszi.

(#45021) Shinnokina válasza Levi123 (#45000) üzenetére


Shinnokina
tag

a weboldalukat is karbantarthatnák...napok óta hosszas várakozás után töltődik csak be, akármilyen gépen, akármilyen böngésző alatt próbálom megnyitni...

Xiaomi 11 Lite 5g NE - és zöld :)

(#45022) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Sziasztok!

Én is belebotlottam abba a problémába mint már sokan, de sajnos a visszaolvasások nem vezettek eredményre. Ezért ha valaki már tud megfelelő megoldást kérem segítsen. Már majdnem egy napomat elcsesztem a próbálkozásokkal de mindhiába.

Új torrentező lévén nem tudom rávenni az utorrentet a visszatöltésre. Win 7-em van Kaspersky internet security-vel és UPC Technicolor modem-router, 30/3-as net; A 3.0-ás Utorrentet pedig alapból innen töltöttem le, kicsit furcsáltam hogy már feltelepítés után egyből magyar volt, nem is kellett külön a magyarítást feltennem hozzá.
A letöltés az már az első kisérletre rendben működött, nem kellett semmi port továbbítást beállítanom a Technicoloron. Viszont a visszatöltés az egyáltalán nem akar működni, port továbbítás ide vagy oda (technicoloron), router tűzfal alacsony vagy ki, illetve router UPnp ki vagy be, újraindítások tömkelege és reset is megvolt már. Sehogy sem tölt vissza a kliens. A kaspersky tűzfalán az alkalmazások közt alapból megbízhatónak van definiálva az Utorrent, minden engedélyezve van, elméletileg ezzel így nem lehetne probléma (ha jól gondolom). Az utorrent connection beállításánál hiába értem azt el az UPnp társitás bekapcsolásával hogy az utorrent általam megadott Hálózai portja nyitva legyen (utorren hálózat teszteléskor: Results: Port is open. Your network is properly configured.) akkor sem akar semmit visszatölteni.
Ha valaki járt közületek hasonló cipőben és végül sikerült megoldania, az kérem segítsen.

U.I.: letöltés közben olyan mintha azért egy hihetetlenül alacsony sebességgel menne valami felfele is (persze az lehet hogy nem visszatöltés); de amikor lejött a kívánt tartalom, azután már abszolút nulla lesz a visszaforgalom is.

[ Szerkesztve ]

Eladó Musical Fidelity DAC: https://hardverapro.hu/apro/musical_fidelity_a3_dac/hsz_1-50.html

(#45023) fehér_ember válasza fehér_ember (#45022) üzenetére


fehér_ember
addikt

"A 3.0-ás Utorrentet pedig alapból innen"

Eladó Musical Fidelity DAC: https://hardverapro.hu/apro/musical_fidelity_a3_dac/hsz_1-50.html

(#45024) Intruder2k5 válasza Shinnokina (#45021) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már 18.-a este óta vannak valamilyen hálózati problémák, ezt akkor meg is beszéltük itt, amik nem csak a upc.hu oldalon, hanem az egyéb netes forgalmakon is érződnek.

fehér_ember, ha elindítod az utorrent klienst, majd az alább linkelt oldalon leteszteled az abban megadott portot, és az is nyitottnak mutatja, akkor tuti, hogy semmi baj a beállítással, tehát a probléma onnantól kezdve nem a UPC topikba való.

http://www.canyouseeme.org/

Ha a teszt sikeres, akkor csinálhatsz egyet leállított klienssel is, hogy biztos legyen az, hogy a torrent kliens válaszol a kintről érkező kérésre.

[ Szerkesztve ]

(#45025) multimelon válasza kabelmania27 (#45016) üzenetére


multimelon
tag

Ha vkinek nincs wi-free modeme az tudja azert hasznalni masok wi-free halozatat?

(#45026) Intruder2k5 válasza multimelon (#45025) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ha nem tiltatta le ügyfélszolgálaton a szolgáltatást.

[ Szerkesztve ]

(#45027) multimelon válasza Intruder2k5 (#45026) üzenetére


multimelon
tag

köszi, akkor az nagyon király.

(#45028) fehér_ember válasza Intruder2k5 (#45024) üzenetére


fehér_ember
addikt

Köszönöm a választ!

Leteszteltem vele, ha fut a torrent kliens akkor látja az általam megadott portot, ha bezárom és úgy tesztelem, akkor nem látja.

Akkor ezek szerint minden jól van beállítva :F

Eladó Musical Fidelity DAC: https://hardverapro.hu/apro/musical_fidelity_a3_dac/hsz_1-50.html

(#45029) Intruder2k5 válasza fehér_ember (#45028) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van. Ezek után vagy a kliensed nem szimpatikus a trackernek, vagy egyéb probléma van, de hálózati oldalról minden oké, tehát a továbbiak nem ennek a topiknak a témája.

(#45031) multimelon válasza kabelmania27 (#45012) üzenetére


multimelon
tag

Kérdezted hogy van elosztva a hálózat, készítettem egy ábrát róla. Majd hoznak egy másik mediaboxot ezt is jelöltem az ábrán, azt még nem tudom , hogy érdemes megoldani. Ez így szerintem jó, vagy lehetne rajta finomítani?

(#45032) kabelmania27 válasza multimelon (#45031) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az ábrát, rendben van/lesz a bekötés, annyit kell rajta finomítani, hogy a hármas osztó -3,5 kimenetébe kell kötni a boxot, két 7,5-ös kimenetbe mehetnek az analóg tévék.
Nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók modemnél osztóknál, toldásnál.

[ Szerkesztve ]

(#45033) insyde5


insyde5
aktív tag

Üdv

Kaptam egy ajánlatot a UPC től
Debrecen:

ingyenes beltéri
58+5HD csatorna
120Mb net
ingyenes telefonálás hazai vezetékes telefonnal ( nem fontos )
ingyenes bekötés
Wifi modem ingyenes
WI-FREE ingyenes használata ( országos, + külföld ahol ki van építive ) 3 készülék
2 év hűségidő

4699.-
-----------------
Jelenleg digis vagyok.
100Mb net
80 csatorna kb
telefon ( 200 HUF )

5700.-
------------------

Szerintetek Debrecenben mennyire megy a UPC ?

Sajnos egy ismerőst sem találtam hirtelen, akinek UPC lenne.

[ Szerkesztve ]

(#45034) kabelmania27 válasza insyde5 (#45033) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Településtől független általában rendben van a szolgáltatás.

(#45035) multimelon válasza kabelmania27 (#45032) üzenetére


multimelon
tag

Köszi!
Tényleg a hármas elosztón csak egy -3,5dB es kimenet van a többi -7,5 es ezt nem is figyeltem eddig, na majd megnézem. Lehet kapni ennél kisebb csillapítású splittert vagy felesleges.

(#45036) 4Grider válasza insyde5 (#45033) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amit a upc-ről tudni kell: Ha több tv-t van, akkor a második tv-n ingyen már csak a kódolatlan adókat láthatod. Ha a kódoltakat is szeretnéd, akkor pluszban fizethetsz érte mint a katonatiszt (nálunk tv-nként plusz 1550 Ft/hó). Ha nem lenne nálatok jelen a mostani olcsó és viszonylag jó szolgáltató, akkor ugyanezekért a szolgáltatásokért a UPC kb. másfélszer ennyit kérne.
Érdemes a upc-hez két évre aláírnod, legalább a két év alatt megtanulod értékelni a Digi olcsó és használható szolgáltatásait.

(#45037) insyde5 válasza 4Grider (#45036) üzenetére


insyde5
aktív tag

Szóval, csak azért menjek át a UPC hez, hogy alig várjam a hűségidő leteltét, és visszatérjek a DIgihez.
Csak ezért nem váltana senki sem. :D

A Tv nem vonz, 3 csatornán kattod a feleségem. Én torrentezek.
Ami vonzó, hogy 1000.- olcsóbb, és tudnám használni a WI-FREE-t.
Nemtudom, hogy mennyire megbizható a NET!

(#45038) #99546112


#99546112
törölt tag

Amit múltkorában említettem: [link]
Külföldön van ilyen app ami itthon is jó lenne, még ezen agyaltam pár hónapja hogy milyen jó lenne ha lenne upc-nek is itthon ilyen app-ja. Hihetetlen hogy itt náluk pl 70HD csatorna van, Horizon csomagok/box és gondolom a Horizon Go is normálisan működik felvételek beadását tekintve (HD csatornákkal kapcsolatban) szerintem mire itt is lesz több HD csatorna, normálisan működő rendszer és modernebb dolgok, legalább még 5 év ahogy itthon fejlődnek a dolgok. Telekomnál több mint egy éve van cool és film + HD itt meg olyannal dobálóznak hogy nincs rá igény, holott márpedig van. Nekem ez a tökölés nem tetszik amit ez a cég csinál, meg ez a rengeteg hálózati hiba ami van évente, pedig szeretem ezt a céget. Ha mr nem keveset fizet érte az ember akkor elvárná hogy zökkenőmentesen működjön, mert még ha a Diginél lenne ez ahol fillérekért kap az ember csilliárdos netet meg jó minőségű tv-t akkor azt mondanám hogy nah ennyi pénzért ne hőbörögjek, na de itt..😀
Jut eszembe, engem ma felhívtak, hogy továbbra is csekken szeretném e fizetni a számlákatt, mondom én nem de édesanyám igen, így maradunk a csekknél. Aztán ennyi volt a dolog, tán arra készülnek mint a telekomnál, hogy ügyfélszolgálaton nem lehet majd fizetni? 😂 Mondjuk én a telekomnál mindent alkalmazásban fizetek, sokkal praktikusabb.

(#45039) kabelmania27 válasza multimelon (#45035) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, mert ez egy speciális hármas osztó, gyakorlatilag két kettes egybeépítve.
insyde5: Megbízható az internet szolgáltatás.
4Grider: Előfordul, hogy kedvezőbbért adják a második harmadik boxot/kártyát.
Ettől független a két szolgáltató összehasonlításával kapcsolatban IDE érdemes írni, ebbe a topikba már többször át lett beszélve.

[ Szerkesztve ]

(#45040) inf3rno válasza sweetsour (#42747) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szia!
Meg tudnád nézni nekem, hogy n-es wifi-vel milyen sebességeket hoz a belső hálózat, vagy tőlem akár az internet is lehet. Nekem kábelen helyi samba szerverről hozza a 100MB/s körüli értéket, viszont ha n-es wifi-re váltok, akkor 5MB/s-el jön csak a letöltés. Elvileg azért az n-es wifi-nek legalább 20MB/s-t tudnia kellene.
Az asztali gépemen a hálózatra 65Mbps-t ír, pedig a kártyának 150-esnek vagy 300-asnak kell lennie. A drivert a chip gyártójától szedtem le, mert a windows által letöltött kék halált okozott. Majd utánanézek, hogy pontosan mi a kártya típusa, hátha találok valami fixet erre.
A tabletem Asus T100TA, a windows n-es wifi-t ír nála, sebesség adat viszont nincs a kapcsolat tulajdonságainál. A maximum 6.3MB/s volt, amit belső hálón mértem nála. Van még egy csomó kütyü a modemre kötve ki tudja milyen wifi szabvánnyal, azért most mixed b/g/n-re van állítva a modem és 40MHz-re állítottam, mert elvileg az gyorsabb, mint a 20-as. Csatornát nem zavarja senki a környéken. Ac-s wifi kártyát egyelőre nem akarok venni, mert nincs most erre 15 pénzem.
Van esetleg bármi ötleted, hogy hogyan tudnék javítani a sebességen, vagy hogy hol lehet a rendszerben a hiba? Nekem gyanús a modem, de kíváncsi lennék, hogy te mit mérsz vele.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#45041) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben utánajártam jobban ennek a wifi kártya témának. A típusa TP Link tl-wn781nd, illetve Atheros 9485 chip van benne. Azt írják, hogy az egy antennás kütyük talán 40MHz-en tudnak 150Mbps-t, de nagyon sokan panaszkodnak, hogy bármit csinálnak, így is csak 65Mbps a sebesség. Nekem a hálózatot 65Mbps-nek írja a Windows 7, és 50Mbps fölé soha nem is megy fájl átvitelkor. A Windows 8.1 n-es wifi-t ír, ami röhejes, ha a sebességet nézzük. Hát azért felmegy az emberben a pumpa azon, hogy ráírják egy kártyára, hogy 150Mbps, és a harmadát is alig hozza... És akkor ez még a Windows, kipróbáltam Fedora alatt is, annál 24Mbps-t hozott. Azért ez több, mint elgondolkodtató.

Ugyanezzel a hálózattal ha wifi helyett kábellel kötöm a gépet a modem-re, akkor egy szarul beállított samba server-ről is 680Mbps körül húzza az adatot. Olvastam, hogy lehet még tuningolni a szerver beállításain, szóval talán elérem még a 800-at is, meglátjuk. Elvileg a vinyó max 1040-et tud olvasni, az USB3 meg max olyan 1320 körül kommunikál BOT-al, szóval még egy darabig talán ezek nem limitálnak. A vége lehet, hogy az lesz, hogy hagyom a wifi-t a francba, átfúrom a falat, aztán átvezetek két kábelt a TV-nek meg a PC-nek. Olcsóbban jövök ki, mint egy ACs wifi kártyával, és a siker garantált. A wifit egyébként is a villámvédelem miatt erőltetem csak, hogyha esetleg a TV kábelbe csap, akkor ne vigye szét a PC-t, de talán túllihegtem ezt a kérdést.

Na hát azért örülnék, ha valaki meg tudná erősíteni, hogy n-es wifin ez az új UPC modem egy komolyabb kártyával tényleg hozza a jó sebességértékeket. Legalább tudnám, hogy a UPC nem vert át.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#45042) Gubek-Einste válasza inf3rno (#45041) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az 150 Mbps az csak a link sebességre vonatkozik, a valós adat az mélyen csomagolva van a kommunikációban így adódik ez a különbség. Egy N150-es linken kb 40-50 Mbps a valósan elérhető eredmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45043) inf3rno válasza Gubek-Einste (#45042) üzenetére


inf3rno
nagyúr

És ezzel nem lehet fogyasztóvédelemhez fordulni, mint "a fogyasztó megtévesztése", vagy valami hasonló alapon?

Buliban hasznos! =]

(#45044) Gubek-Einste válasza inf3rno (#45043) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem mivel nincsen megtévesztés, ez a technológia sajátossága -> a nem ismerés nem mentesít.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45045) inf3rno válasza Gubek-Einste (#45044) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ezt gondolom csak viccnek szántad. :C Mindenesetre ez így jó poén volt reggelire. :DD :DDD

Buliban hasznos! =]

(#45046) Gubek-Einste válasza inf3rno (#45045) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyáltalán nem vicc, ez az igazság.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45047) adika4444 válasza insyde5 (#45037) üzenetére


adika4444
addikt

Ha torrentes vagy akkor asszem 50 helyett a 10 Mbps feltöltést igen csak meg fogod érezni.
Ja és a Wi-Free se tökéletesség, percenként szakad vagy 2 percenként mert az ip bérleti időt mindig megújítja...

üdv, adika4444

(#45048) inf3rno válasza Gubek-Einste (#45046) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát akkor elmondom, hogy szerintem mi az igazság. A Qualcomm-nál és/vagy a TP Link-nél x éve kitalálták a tuti módszert a profit növelésére. Ráírták az olyan wifi kártyákra, amik max 65Mbps-t tudnak laborban, hogy 150Mbps a maximális sebességük. Így olcsóbban tudták adni őket, mint a konkurencia, és dőlt a zs. A kutya sem nézte, mert akinek helyi hálózatban ez fontos, az nem egy olcsó wifi kártyát vesz, hanem kábellel köti össze a gépeket. Én sem néztem, mert amikor vettem, akkor sem haladta meg a 20Mbps-t a netem sebessége, belső hálóra meg nem kellett. Most, hogy váltottam 500Mbit-es netre meg a belső hálóra vettem egy szervert, ami gigabitet tud, így azért feltűnt, hogy valami atom lassú ez a wifi. Nyilván olcsó húsnak híg a leve... TP Link-et sem veszek már többet, hányadék cég. Egyébként láttam már ilyet más cégnél is, rá volt írva a modem-re, hogy gigabites LAN-t tud, a valóságban meg 100Mbit-et hozott. Érdekesek a számok is, bár ez lehet, hogy csak a véletlen műve. Amit ma mértem kábelre az 68%-a volt a gigabites max sebességnek. Amit a wifi kártyára mértem az meg szintén 68%-a volt a 65Mbps-nek, amit a Windows írt rá, hogy annyit tud. Elképzelhető, hogy nálam ez a hatásfoka a rendszernek. Egyéként nem zavarna, ha a 150Mbps-nek kapnám a 68%-át, de konkrétan 29%-át kapom... Persze lehülyézhetsz, hogy ez azért van, mert én nem értek hozzá, de elhiheted, hogy kicsit sem érdekel. Na további szép napot! :))

Buliban hasznos! =]

(#45049) insyde5 válasza adika4444 (#45047) üzenetére


insyde5
aktív tag

Igen, a feltöltési seb. alacsony a UPC nél.
Értem, a Wi-free szakad, hogy "könnyebb" legyen a UPC nek. Ez lett volna a fontosabb. KÖSZI!

(#45050) oriic válasza kabelmania27 (#44719) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na totál elfeledkezte a dologról, meg időm sem volt közben benézni UPC-hez, de ma reggel meglestem a kábel útját, és csak egy ilyet találtam. (az újraindulás továbbra is fennáll időközönként)

(nincs más eszköz a kábelen, csak az Ubee modem)

___

Mást téma. Múltkor ajánlottátok hogy neten le tudom mondani a +60Mbit-es szolgáltatást. Felkerestem a lemondási oldalt, kijelöltem, hogy nem kérem a plusz sebességet, meg a Smart Guard védelmet. Pár napra rá az utóbbiról jött egy email, hogy kikapcsolták, de a +60-asról nem kellett volna mailt kapnom?

Live-Die-Respawn

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.