Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#24001) Out


Out
addikt

Írtam a UPC-nek, de még választ nem kaptam arra a kérdésre, hogy Egerben mediacard-dal, melyik frekvencián lehet fogni a Discovery Channel-t, mert a táblázatban 594 Mhz van, de nekem ott egy csatornát sem talál a TV. Valaki tudja esetleg?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#24002) club1 válasza Out (#24001) üzenetére


club1
veterán

http://ugyfelszolgalat.upc.hu/app/answers/detail/a_id/381/~/mediacard-frekvenciat%C3%A1bl%C3%A1zat

Gondolom ettől az ügyfélszolgálat nem tud többet mondani.

[ Szerkesztve ]

(#24003) Out válasza club1 (#24002) üzenetére


Out
addikt

Pedig többet kellene mondaniuk, mert múltkor is írtam nekik, hogy nem találom a Spektrumot, mert a frekvenciatáblázatban rossz Mhz van írva, erre mit csináltak? Kiküldtek egy szerelőt, hogy nézze meg. A szerelő emlékezett, hogy változott a csatorna frekvenciája és megmondta a helyeset. Valaki csak tudja hová tették a Discovery-t :D

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#24004) club1 válasza Out (#24003) üzenetére


club1
veterán

Én mondjuk engedélyeztem a tv-mben az automatikus frissítést, így mindig megvannak a csatornák (frekiváltáskor is).

(#24005) Out válasza club1 (#24004) üzenetére


Out
addikt

És nem zavar, hogy össze-vissza keverednek a csatornák minden frissítés alkalmával? Vagy ez csak az LG-nél van így? Én szeretem, ha a csatornasorrend olyan, ahogy azt beállítottam.

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#24006) HofiZoli válasza club1 (#24004) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Akkor ha megtalálja, beírnád a frekiket? Köszi!

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#24007) Rolly válasza Zitronensaft (#24000) üzenetére


Rolly
veterán

upc mediabox hd valami Pace DCR 7111/06

(#24008) club1 válasza Out (#24005) üzenetére


club1
veterán

Nekem is LG tv-m van, ráadásul régi modell (LD465), de nálam a beállított csatornasorrend név szerint tárolódik és nem változik a frekvencia váltással.

(#24009) thesound válasza thesound (#23971) üzenetére


thesound
őstag

Amit tegnap este fáradtan nem láttam meg, most meg 2 perc alatt igen, az az, hogy a port forwardingnál a tp link routerben rossz ip-t adtam meg. Minden tökéletes. :)

Vannak a léleknek régiói, melyekbe csak a zene világít be. - Kodály Zoltán

(#24010) HofiZoli válasza HofiZoli (#24006) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nat Geo Wild HD frekijén jönnek az új csatik Bp-en.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#24011) Zitronensaft válasza Rolly (#24007) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hátul kikapcsolod,nyomod a ch plusz és minusz gombokat az előlapon miközben hátul visszakapcsolod. Néhány mp múlva elengeded és vársz. Mikor megjelenik a lista kiválasztod a távval a factory settings-et,jelszó 555. A megjelenő menüben flash all-t választod. Ha kész,menü gombbal kilépsz,majd ha újraindult,telepíted ismét.

(#24012) Rolly válasza Zitronensaft (#24011) üzenetére


Rolly
veterán

köszi de sajnos most is az megtalálja a csatornákat de nem jelenik meg az adás ... lépkedni tudok köztük ... vagy fekete képernyő vagy felkiáltójeles háttér (hd adás esetén megjelenik a "Nincs jel ... üzenet"

még esetleg valami ötlet? Kábelekhez nem nyúltunk jó ideje ...

(#24013) smobika


smobika
tag

Sziasztok ! Nekem Aszódon a volt rubikomos upc-n a : 112000 Khz-en jönnek be az új adók !!! :C

(#24014) kungzi


kungzi
veterán

De jó is lenne ez a rohadt FOX csatorna! :W

(#24015) Peltár


Peltár
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdés

Az UPC-nél 1 hónapot előre szokás fizetni? Most fogom az első számlám kapni, ami szept 9 nap és október teljes. 01-től 01-ig számláznak akkor az első számlámnak Novemberben kéne jönnie. Erre kaptam egy videót hogy Október 17. a fizetési határidő. Volt már szolgáltató ahol előre kellett csak azért kérdem.!

[ Szerkesztve ]

(#24016) spider80 válasza Peltár (#24015) üzenetére


spider80
őstag

Igen,előre kell. De ha pl. bármi csomag módosításod van,akkor következő havi számlán időarányosan mindent jóvá írnak.szóval ennyi a max hátrány,hogy tényleg előre kell.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#24017) kabelmania27 válasza Rolly (#24012) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító.

(#24018) Rolly válasza kabelmania27 (#24017) üzenetére


Rolly
veterán

holnap reggel megnézem de amivel össze van kötve az 2 és fél éve úgy van :) ahogy itthagyták :)

(#24019) kabelmania27 válasza Rolly (#24018) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés.

(#24020) poli27


poli27
veterán

Internet lassulás megoldása videóval :DD
[link]
Valszeg ha nem világít rajta a led akkor nem lassul az internet, hanem nincs :DDD :W :W

[ Szerkesztve ]

(#24021) Peltár válasza spider80 (#24016) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szia Spider80!

Köszönöm szépen a választ! Mondjuk nem gond, csak félreérthető volt a videó tájékoztató.

(#24022) Zitronensaft válasza poli27 (#24020) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Viccesnek hangzik... de voltam már nem egy olyan hibajavításon,aminek az lett a vége,hogy bekapcsoltam a modemet...esetleg av-ra raktam a tv-t...vagy valami ilyen nagy horderejű tevékenységet végeztem. Kár,hogy akiknek szólna,azok nem néznek ilyen videókat,hanem emelik a telefont és pampognak. Legközelebb ha a szerelő a hibabejelentést követő 40. percben esetleg nem tud kijönni,jusson eszetekbe,hogy lehet hogy éppen valamelyik szefósnál cseréli vissza a router 9V-os és a modem 12V tápját...amit természetesen nem az ügyfél kevert össze...

[ Szerkesztve ]

(#24023) poli27 válasza Zitronensaft (#24022) üzenetére


poli27
veterán

Én is voltam ilyen javításon már párszor :) De itt a lényeg abban volt, hogy Internet lassulás megoldása ez.Legutóbb a hüe ügyfélszolgálat (T) felvett egy hibát hogy nem megy a modem, kimegyek nem megy nem regel be, mondom kicseréljük, fél óra telefonálgatás után ,mivel nem tudták lecserélni a modemet, rákérdeztem nézzük már meg nincs e tartozás miatt kikapcsolva, hát ki volt, és erre küldenek ki szerelőt, ez sokszor előfordul hogy maga az üszi a hunyó és kis hozzáértéssel telefonon meg lehetne oldani a problémát, de egyszerűbb kiküldeni valakit...

[ Szerkesztve ]

(#24024) Zitronensaft válasza poli27 (#24023) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ez is igaz.. 2,5 éve nem sikerül elérni,hogy Őrbottyánban és Gödöllőn mindkét lehetséges településkódot próbáltassák ki az ügyféllel,mielőtt kiküldenek...
Mindegy,ez van...

(#24025) khorvat válasza Out (#24001) üzenetére


khorvat
senior tag

Ugyanebben a cipőben jártam, 1221-en pancserek ülnek az tény állította, hogy nem volt csatorna frekikben módosítás, pedig a napnál is világosabb, hogy igen. Pontosan elmagyaráztam neki, hogy a 386MHz-ről elkerült minden csatorna de nem az 594-re ahogy a weblapukon írják, szerelőt akart küldeni, amit el is fogadtam, pedig nekem csak egy 3jegyű szám kellett volna. Végül féltve a csatorna listám egy másik TV-n kinyomoztam, hogy az 506MHz-re költöztek az eltünt adók.
Megoldáson megnyugodva vissza is mondtam a szerelőt és tájékoztattam őket, hogy a mediacard freki táblázatuk Egerre nézve hibás itt és itt, azt mondta köszöni és továbbítja a kollégáknak a táblázat a mai napig nincs javítva erről ennyit.
Legközelebb sz@rok a fejükre és nem tépem a szám, ha a másik oldalon degradált headsetes "majmok" ülnek akik csak az indítsa újra a modemet válaszra képesek!

(#24026) horig


horig
csendes tag

Üdv! Elég bugyuta kérdésem volna, de itt biztos nem fogadja majd olyan értetlen reakció mint a 1221-en a minap. Olvastam a számlán hogy megszűnt az analóg start és silver és az én körzetemben 28.-tól a bronzeban is lesz változás (ez utóbbi van nekem). Először félreértettem ezt az információs rublikát és hirtelen felindulásból újrafutattatam a keresést az egyik TV-n és legnagyobb meglepetésemre 54 csatornát talált. Sosem volt ennyi. Felhívtam az üszit, hogy mi is a pontos tényállás, de csak azt mondták el ami a levélben van és próbáltak meggyőzni hogy nekem 28 csatornám van nem foghatok többet. De ugye én mégis 54-et fogok. A kérdésem az volna hogy miképp lehetséges ez?

(#24027) balage25 válasza horig (#24026) üzenetére


balage25
senior tag

28-án le fognak kapcsolni pár analóg csatornát, és a helyére digitáli csatornák kerülnek. Ennek egyik megelőző lépése, hogy kiveszik a bronz szűrőt a szekrényből. Ezért amíg nem kapcsolják le az analóg csatikat, addig nézheted.

(#24028) Out válasza khorvat (#24025) üzenetére


Out
addikt

Köszi, de kár, hogy ezt nem tegnap este olvastam, akkor ha hazaérek kiprobálom a 506Mhz-et, mivel választ még most sem kaptam a UPC-től :)

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#24029) Out válasza khorvat (#24025) üzenetére


Out
addikt

Most telefonáltak a UPC ügyfélszolgálatról, hogy alkalmas lenne-e az időpont a csatorna megnézéshez, de mondtam hogy nem, mert a munkahelyemen vagyok és majd délután hívjanak vissza fél öt körül. A nő a telefonban megvolt róla győződve, hogy a Discovery Channel az 594 Mhz-en van. Kíváncsi vagyok mi sül ki ebből :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#24030) Rolly válasza kabelmania27 (#24019) üzenetére


Rolly
veterán

sikerült képet csinálnom az elosztóról....az egyik kábel értelem szerűen a modemba megy (itt volt modem csere 2-3 hete) míg a másik a set top boxhoz ami szarakszik (analóg jel tökéletes a tvn)

(#24031) vargalex válasza Rolly (#24030) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Nem lehet, hogy a box és a TV közti HDMI kábel hibás, és a TV írja, hogy nincs jel (azaz nem a box)? Esetleg TV-n másik HDMI bemeneten?

[ Szerkesztve ]

Alex

(#24032) Rolly válasza vargalex (#24031) üzenetére


Rolly
veterán

lefotózhatom mit ír de a csatornák között a boxon tudok lépkedni ... és látom mi a műsor de a kép nem jelenik meg ...

(#24033) blakey válasza Rolly (#24032) üzenetére


blakey
félisten

Próbáld meg másik kimeneten, ha van, bármilyenen, csak, hogy láss is valamit. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24034) Peltár válasza Zitronensaft (#24022) üzenetére


Peltár
aktív tag

Nekem az az (álmom) hogy mondjuk kijön a korrekt szerelő esetleg Te ;) , megnézi a rendszert, ha UPC a hiba forrása ingyen javít elmondja, mi volt a probléma, esetleg ha az előző kolléga vagy a cég a hunyó azt is.

Ha én voltam a hunyó azt illedelmesen elmondod (bár nekem meg lehet mondani hogy látod bameg ezt itt elb...tad. Ekkor én fizet kiszállási díj, munkadíj, ha van rá lehetőségem és különben jó fej voltál akkor fájdalom díj is jár hogy egy fax miatt töltötted az a drága idődet ahelyett hogy a többiek valós komoly problémáit orvosoltad volna.

Ha időben jössz az jó pont, ha esetleg nem tudsz jönni és időben szólsz az is. Ezek ellenkezője kib..nagy fekete pont.

(#24035) Mate válasza Peltár (#24034) üzenetére


Mate
nagyúr

Egyfelől én is kiszámláznám, ha feleslegesen jön ki a szerelő. Másfelől viszont UPC ügyfélszolgálatosok minden szarért szerelőt küldenek. Ha leírod nekik részletesen, hogy mi a hiba forrása, hivatkozva a feleslegesen kiküldött 4 szerelőre, ő akkor is szerelőt küld.... Minden szarért szerelőt küldetnek.

(#24036) Rolly válasza blakey (#24033) üzenetére


Rolly
veterán

csináltam két képet hátha így érthetőbb mit látok :)

Normál csatorna kiválasztása után ezt látom:

HD csatorna kiválasztása után ezt látom:

A kábelek csatlakoznak és ha a coax kábelt átdugom a tvbe akkor az analóg adás tökéletesen jön...

(#24037) blakey válasza Rolly (#24036) üzenetére


blakey
félisten

A kimenetekkel nincs gond. :) A boxnál van a hiba, a kártyánál nem jó az érintkezés, esetleg elszállt a tuner. M2 van, sima?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24038) Peltár válasza Mate (#24035) üzenetére


Peltár
aktív tag

Szerelőknek adnék statáriális jogköröket, pl tizedelés az ügyfélszolgálatosok között. Saját kollégáikat ne szívassák már, mert ezzel a céget és minket is szívatnak. + Egy képzett szerelő állna az ügyfelesek háta mögött egy sokkolóval ösztönzés képen .

(#24039) Rolly válasza blakey (#24037) üzenetére


Rolly
veterán

kártyát ha kiveszem / fordítva teszem be akkor érzékeli, hogy
- nincs benne kártya
- rosszul van benne a kártya

én is a tunerre gyanakodok, most hogy be van kapcsolva reggel óta melegnek is tűnik a tuner környéke (coax csatlakozó környéke)

m2 sincs

(#24040) blakey válasza Rolly (#24039) üzenetére


blakey
félisten

Akkor jelentsd be, elszállt a box, nincs olyan helyen ahol esetleg túlmelegszik?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#24041) Rolly válasza blakey (#24040) üzenetére


Rolly
veterán

a TV mellett van a tv állványon se rajta se alatta nincs semmi ... a tv és a box között kb 10 centi lehet (a box fölé lóg a tv picit ... kb 10 centit... de amúgy felette sincs semmi...

(#24042) Mate válasza Peltár (#24038) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem feltétlen az ügyfélszolgálatos hibája. Őt odaültetik, szinte 0 kiképzéssel. Neki ha rózsaszín a jelszint, küldi a szerelőt. Ha wifivel van egy kis gond, küldi a szerelőt stb. Nem válogat és gondolkodik, nem is feladata.

A legnagyobb gond, hogy második szintű ügyfélszolgálatoshoz szinte lehetetlen eljutni.

[ Szerkesztve ]

(#24043) kabelmania27 válasza Rolly (#24030) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, ez egy jófajta osztó, max annyi a teendő hogy meghúzod az F csatlakozókat.
Nézd meg a modem jelszint értékeket.

(#24044) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Nincs valami infó, hogy akarna-e emelni sávszélt az UPC a Digi nyomására?

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#24045) kabelmania27 válasza Puma K (#24044) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Előre sajnos nem lehet tudni, év végéig megszűnik (ahol van) az analóg silver és gold, felszabaduló frekik helyére mehet dtv mux és modem letöltési frekik.

[ Szerkesztve ]

(#24046) spider80 válasza Puma K (#24044) üzenetére


spider80
őstag

Azért szerintem nem olyan hatalmas nyomás az. Egyrészt országos szinten a 240mbit azért jobb,mint a néhány helyen elérhető digi 1000-es net. Másrészt UPC 1000 mbitet úgysem tud adni,csak max 500-at,tehát ahol van digi és upc is,ott továbbra is a digit fogják választani,ahol meg csak UPC van,ott nem kérdés. Szóval emiatt nem fog nagyságrendekkel több előfizetőt szerezni/veszíteni a UPC.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#24047) takessz válasza spider80 (#24046) üzenetére


takessz
senior tag

Végre egy bő 3 hónapos hercehurca után hoztak egy Cisco epc3925 modemet ami végre tökéletesen megy semmi net probléma semmi :)

Apple iPhone 14 256GB Midnight Black iOS 16.5.1 | Apple Watch Series 4 Nike Edition | PlayStation 5 825 GB "Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#24048) juliabrilke


juliabrilke
addikt

Tegnap UPC-t lemondtam, szolgáltatóváltás miatt.
Ma felhívnak és elég jó ajánlatot adtak (majdnem a fele a mostani előfizetésemnek)
Nem értem ezt, hogy miért ilyenkor kell csak teperni. Sok éven át nem nagyon érdekelte őket, hogy kedvezményt adjanak, ami miatt maradnék náluk. :W

(#24049) mlinus válasza Puma K (#24044) üzenetére


mlinus
őstag

emelés nem biztos, hogy lesz, de új, gyorsabb csomag, 100%, akár még idén.

(#24050) club1 válasza juliabrilke (#24048) üzenetére


club1
veterán

A UPC így működik. Ha van konkurencia és elmész, letolják a gatyájukat, egyébként pedig csak fölfelé váltogatva és egyre drágábban lehetsz az ügyfelük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.