Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132001) tobias40 válasza Frontiner (#132000) üzenetére


tobias40
veterán

Hogy lett volna 5000-el olcsóbb a telekom terültén neked,én bárhogyan számolom mindíg több a voda mint a telekom,úgy hogy van 3 voda mobil előfizum.(telekom optika)

(#132002) kabelmania27 válasza cigam (#131996) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyenek lettek a modemértékek és milyen osztót kötött be a technikus?

(#132003) Frontiner válasza tobias40 (#132001) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Ahol lakom van spec. voda kedvezmény.
A Vodánál elég a legkisebb TV csomag, mert abban benne vannak azok a mesecsatornák amiket a gyerkőc néz. T-nél viszont csak az M-ben. Így a különbség 4668 Ft havonta. Ugyanúgy 250/10 nettel.
Parancsolj:

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#132004) boborján2 válasza tobias40 (#132001) üzenetére


boborján2
tag

Nekem egyiktől sincs mobilom.
Ugyanaz a csomag vodától 1év hűséggel , 500/22 , sokcsatornás tv-3box , havi 5000-el kevesebb,mint tékomnál. Té koaxon vagyok voda vario csomagban.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#132005) maki1976 válasza kabelmania27 (#131984) üzenetére


maki1976
tag

Üdv! nálam is hasonló probléma volt. Smtp filterezés be volt állítva, ők tudják ezt levenni központilag. Ez zavart be néha, fura hiba, de ez volt.

(#132006) cigam válasza Frontiner (#132000) üzenetére


cigam
félisten

Ja és még 1 adalék a box-hoz: Csak magyarul vesz fel. Ha egy adón van választható hangsáv is, akkor az adott műsort csak magyar hangsávval rögzíti, és ilyenkor élőben sem lehet eredeti nyelven meghallgatni.

kabelmania27
Privátban elküldtem.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#132007) cocka válasza boborján2 (#131998) üzenetére


cocka
veterán

Torren (linux iso !) :) ha fullban megy,megakad a tv és csatorna váltás 5-6mp.

Ha mindez ráadásul optikai neten megy, az ultraciki!

Hang,kép probléma nincs.

A szinkronnal sincs baj vagy ennyire nem tűnik fel?

Ezt egy csatorna el-vissza váltás megoldja.

És egyúttal a csatornaváltás provokálja is. Mivel ilyen hiba érdekes módon mindig csatornaváltáskor jön elő.

Nf előfizetésem nincs, tv2 app elég gyatra , bezunan a stream minőség. Rtl,hbomax,yt rendben van.

Biztosan releváns infó az, hogy egy 3. féltől származó előtelepített app hogyan működik a boxon? :B

Analóggal nem megy ,mert hdcp hiányra panaszkodik.

Attól függ, hogy mi az analóg. Ha a videokártya csak VGA kimenettel rendelkezik vagy a VGA kimenetét használod, akkor nem megy, de ha van HDMI portja vagy DVI és a monitorod csak VGA-s, az még nem akadály, csak kicsit többet kell mókolni. Nekem egy 4:3-as 17 colos 2004-es évjáratú monitoron is ment. :DDD

(#132008) adika4444 válasza boborján2 (#131952) üzenetére


adika4444
addikt

A Vodafone DNS hajlamos nem válaszolni a nem magyar forwardereknek. Fél éve egy haverral körbejártuk, magunk se hittük, de így van:(

üdv, adika4444

(#132009) boborján2 válasza adika4444 (#132008) üzenetére


boborján2
tag

Nekem nincs vele semmi problémám.

Ugyanakkor nindegyik szolga dns köhöghet időnként.

@cocka
Igen,vannak hibái. De ezesetben fölösleges ekézni ,mert a trékom droidos instabil sz@rjára így is köröket ver. Tapasztalatból mondom, volt benne részem és egy életre elég volt belőle.
Majd Frontier eldönti mi a jó neki.

Hang/kép szinkron hibát nem tapasztalok. Hozzáteszrm keveset nézem,ma már inkább streaming megy.

Koax hálón lehet lefektetni torrentel, a megjelölt faluban az van. Ez tényleg hiba, egy QOS elfért volna.
De ez is egy olyan hiba ,hogy visszább veszed és jónapot, hiba megoldva.
További technikai érdekesség ,hogy a kapcsolatok számától ez független. Ugyanakkor egy kimaxolt https letöltés meg nem befolyásolja a tv adást.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#132010) tobias40 válasza Frontiner (#132003) üzenetére


tobias40
veterán

Nálam meg a telekomnak van spec kedvezménye és talán ezért nem jobb a voda ajánlata.. :)(telekom optika gigabit van)
Amúgy azért olcsóbb neked sztem a voda ajánlata mert a tv-nél nagy a különbség,igaz nem is az alma van az almával hasonlítva. ;)

[ Szerkesztve ]

(#132011) pjen


pjen
félisten

Üdv. Szerintetek az mitől van? Két box együttes használat, ha az egyiken vissza nézünk valamit a másikon csak élő adás megy elég sokszor kiírja kettőnél többen vagyunk a rendszerben. Pedig nem.

(#132012) Frontiner válasza tobias40 (#132010) üzenetére


Frontiner
aktív tag

Az egyel nagyobb Voda csomag ami kb. ugyanaz mint a T, 7790.
Még így is 3000 Ft a különbség.

[ Szerkesztve ]

 IPhone 15, AppleWatch SE, Airpods 2, MBA 13" 2015 

(#132013) kabelmania27 válasza szgyminer (#131988) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Értékek rendben vannak és a bejövő jelerősség is jó, jól van beállítva a hálózat, jófajta kettes osztó van bekötve, nem kell szakadástól tartanod.
A letöltési értékeknél húzd el a gördítősávot, hogy látszódjanak a hibás csomagok számai.
Saját routeren a wan kapcsolatoknál állítsd be dns szervernek a 1.1.1.1/1.0.0.1 párost vagy google dns-t hátha stabilabb lesz az oldalak betöltése.

[ Szerkesztve ]

(#132014) cocka


cocka
veterán

Megint fantasztikusan el van tolódva az EPG. Nem lehet valahogy kiprovokálni, hogy ez szinkronba kerüljön? Az előző műsor végét kell nézzem ahhoz, hogy a kívánt műsor elejét láthassam. Vicc.

(#132015) boborján2 válasza cocka (#132014) üzenetére


boborján2
tag

Feltételezem ,hogy itt a tv csatornát kellene megkeresned,hogy szíveskedjen tartani a műsorrendet amit előzetesen kiadtak.
Márpedig ha erről van szó , akkor nincs az a humán erőforrás aki ezt fogja neked igazgatni a felvélteleknél. AI-t meg ilyenre a kutya nem fog írni.

Provokáld ki valahogy! Ehhez különösen sok sikert ha tv2 csoportról van szó :)

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#132016) cocka válasza boborján2 (#132015) üzenetére


cocka
veterán

Erősen kétlem, hogy köze van a csatornának ehhez, mivel másik csatornán korábban is tapasztaltam már. És érdekes módon mindig arról szól a sztori, hogy adott műsor indításakor még ha nem is a közepén tart, de 10-20 perc eltelik belőle és ha azt akarom megnézni, hogy mi volt az elején, akkor az előző műsor végéig el kell tekergetnem vagy rosszabb esetben (RTL csoport esetén) végig kell várni a lejátszást odáig.

(#132017) boborján2 válasza cocka (#132016) üzenetére


boborján2
tag

Melyik csatorna, melyik műsor?

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#132018) bopeti98 válasza cocka (#132016) üzenetére


bopeti98
őstag

Az RTL csoport csatornáinál ez a többi szolgáltatónál is ugyanúgy probléma, van hogy időben kezdődik a műsor, de van hogy az előző műsor végén már 10-15 perce a következő műsor megy, vagy mondjuk az előző műsor csúszik bele a következőbe. Szerintem itt egyértelműen az RTL a hunyó.

(#132019) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Viszont az HBO és pár másik filmes csatorna percre pontosan kezd.
A másik a felvételnél még a TV is alapból 5 percet ráhagy a kezdésre és 10-et a végére, viszont ez állítható, persze ez saját eszköz.

(#132020) cocka válasza Toth_Jani (#132019) üzenetére


cocka
veterán

Azt azért megnézném, hogy hogy nézel vissza saját eszközön netről.

(#132021) cocka válasza bopeti98 (#132018) üzenetére


cocka
veterán

Akkor nézzük ezzel szemben mi a valóság:

Természetesen 3 óra 41 perckor jött egy random EPG frissítés (szokás szerint megint beletrollkodott abba, amit "néztem"). Én kis naív azt gondoltam, hogy ez majd korrigálja a felvett ill. visszanézhető műsorok "középkezdését", de nem változott semmi.

Tapasztaltam már más csatornáknál is: RTL2, ATV, M5. Erősen kétlem, hogy a csatornától függ. Hibásan vannak szétvágva a műsorok. Az alapkérdés persze az, hogy valójában pontosan kezdődtek-e ezek a műsorok, amiket visszanézve nyilván nem tudok már ellenőrizni.

Különben nagyjából mindig egy 20-25 perc mínusszal kell számolni és kizártnak tartom, hogy bármelyik csatorna ekkora eltérést megengedhetne magának. Gondolom azért csak van valami jogszabály a késés mértékére.

Azért az durva, amikor egy szűk 1 órás műsor visszanézését vagy felvételét elindítod és már majdnem a közepén tart, holott az elején kéne.
Ha feltételezzük, hogy a voda óraszinkronja jó és a lekért EPG is pontos, akkor ha a felvétel elején már majdnem a közepén tart a lejátszás, az azt jelenti, hogy ominózus műsor minimum fél órával korábban kezdődött. Ha viszont az élő adásban a műsor pontosan kezdődött, de a felvételeknél már közepétől indul, akkor meg egyszerűen a szerver teszi rossz helyre az eleje-vége jelölőket. (és már hónapokkal korábban is tapasztaltam ilyen csúszásokat)

Megértem, hogy a műsorfolyamba kerülhetnek csúszások, de azt egy csatorna szerintem igyekszik lefaragni, max. kevesebb reklámot ad. Pl. Géniusznál most hogy rugalmas a műsoridő alsó hangon 23 perc is lehet a különbség és ha mondjuk 40 perc alatt vége egy résznek, a maradék 23 percet kihasználhatják a csúszások miatti kiesett reklámidő pótlására.

Konklúzió: szerintem a voda hibája, de megint ott tartunk, hogy szerintük nekem, mint előfizetőnek kéne bizonyítani, hogy ez így van. Meg mutogathatnak itt is az EPG-t összeállítókra meg mindenkire, mert mindenki hibás, csak ők nem.

[ Szerkesztve ]

(#132022) cigam válasza cocka (#132021) üzenetére


cigam
félisten

kizártnak tartom, hogy bármelyik csatorna ekkora eltérést megengedhetne magának. Gondolom azért csak van valami jogszabály a késés mértékére.

Te nagyon el vagy tévedve. Nem így működik a műsorkészítés/tervézs/adáslebonyolítás. (Tudom, mert én is TV-ben dolgozom ;) ) Pl. az HBO azért tud pontos lenni, mert tudják pontosan milyen hosszú egy film, és nincs váratlan hosszúságú reklámblokk/ajánló/..., ami korábbi/későbbi kezdést okoz. Nem kevés sakkozásba kerül, hogy legalább a Híradó pontosan kezdődjön.
Az EPG-t pedig hetekre előre le kell adni (minimum 2 hét!)

Méghogy jogszabály a késés mértékére ... Ez az év poénja volt!

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#132023) tomp válasza cocka (#132021) üzenetére


tomp
félisten

Nagyon mese világban élsz.
Már a VHS korszakban megtanultam, hogy az HBO-n kívül MINDEN csatorna csúszik...

(#132024) feketedini


feketedini
tag

Sziasztok! Nem tudjátok véletlenül, milyen gyaran cserélődik az ipv4-es ip címünk? Router újraindítás után, nem cserélődik, azt próbáltam.

(#132025) LouiS22 válasza Toth_Jani (#132019) üzenetére


LouiS22
veterán

Nincs élő műsor, sem reklámbreak. ÚGy könnyű programszerkeszteni :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#132026) boborján2 válasza cigam (#132022) üzenetére


boborján2
tag

Melyik tvben tolod a szekeret?

Tudják hogy egy film milyen hosszú. Ez szép és jó, de nem tudják hogy adott reklám milyen hosszú?
És két héttel előre még nincs eladva a reklámblokk?
Sajnálatos hogy tv csatornák ezt 25 év alatt sem tudták megugrani.

Egyébként épp a felsorolt érveiddel támasztod alá ,hogy a vodának semmi köze ahhoz ,hogy az epg nem fedi a valóságot.

[ Szerkesztve ]

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#132027) cocka válasza boborján2 (#132026) üzenetére


cocka
veterán

Lehet hogy az EPG tévedéseihez nincs köze, de ahhoz erősen van, hogy hol vág el egy visszanézhető műsort.

(#132028) cocka válasza feketedini (#132024) üzenetére


cocka
veterán

Ha különösebb mókolás nélkül IP-t akarsz cserélni, azt kb. csak kikényszeríteni lehet.

Ha van saját routered, abban lehet klónozni a csatlakozó gép MAC címét vagy akár egyedit is be lehet írni.

Ha semmi ilyesmit nem akarsz, akkor minimum 12-16 órára ki kell kapcsolni a modemet. Visszakapcsoláskor új IP-t ad. Csak 2-3 óra szünet után ugyanazt fogod visszakapni.

(#132029) boborján2 válasza cocka (#132027) üzenetére


boborján2
tag

A műsorvisszanéző az epg szerint megy. Ez máshogy nem is lehet.

Most ránéztem az rtl-re.(Keresztanyu random epizódja)
16:40 -kor 15. percél jár a stream a visszanézésben.
Magyarul 16.25 -re pozícionálta a műsor kezdését.

Epg szerint 16.25-kor kezdődött a műsor.
Port.hu és random webes műsorújságok szerint is 16.25-kor kezdődött a műsor.

Viszont ha visszatekerem nincs meg az eleje.
Márpedig a matek az adja ki ,hogy 16:40-kor 15 percnyi visszetekeréssel 16:25 -ig megyek vissza az időben.

Magyarul a vodának semmi köze a hibához. A csatorna nem tartja a műsorrendet.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#132030) pjen válasza boborján2 (#132029) üzenetére


pjen
félisten

Meg lehetne ezt oldani: minden visszanézhető, de nem lehetne beletekerni. Igy a vissza nézéskor se lehetne kikerülni a reklámokat.

(#132031) LouiS22 válasza boborján2 (#132026) üzenetére


LouiS22
veterán

A reklámblokk (reklámidő, mert nem egy blokkot vásárolsz meg ) el van adva, de a végleges szerkesztés akár aznap is módosulhat. Ráadásul a médiatörvény megengedi azt, hogy pl. főműsoridőben reklámokat úgy oszd el, hogy egy megadott kvóta teljesüljön. A korábbi, sok évig érvényes szabályozás szerint óránként legfeljebb 12 perc lehetett a reklámidő, pár éve ezt az arányt úgy változtatták meg, hogy sávonként reggel 6 és este 6, illetve este 6 és éjfél között kell csak átlagosan betartani. Ez azt jelenti, hogy a tévék és a rádiók "trükközhetnek" azzal, hogy a számukra legfontosabb műsoridőben többpercnyi reklámot adnak le, míg a kevésbé nézettebb időszakokban kevesebbet, az előírt átlag stimmelni fog. Azt gondolom nem kell firtatni, hogy miért a főműsoridő a legértékesebb reklámspot-hely :)

De mondok jobbat is: egy kiadott időponttal a konkurenciát is meg lehet zavarni, sőt, azt is megcsinálják, hogy élő adásoknál játszanak a breakekkel. Elég csak hétvégén a TV2-RTL csatát figyelemmel kísérni. Az meg nem is mondom, hogy élő adásnál bármi történhet, de egy élő bejelentkezés is változtathat hosszon, de akár egy előre felvett időjárás-jelentés is lehet mondjuk 10 másodperccel hosszabb (vagy rövidebb).

A Vodafone-nak meg tényleg semmi köze nincs ahhoz, hogy az EPG valós adatot mutat vagy sem: harmadik féltől veszik az információkat. Az információkat a tévétársaságok kiküldik, de ha: 1. a harmadik fél nem frissít 2. nem fut le a frissítés, vagy naponta 1x frissít csak a szolgáltató (Vodafone), akkor nem fogsz valós infót látni. De a nyomtatott tévéújságban is ott van egy mondat: a műsorváltoztatás joga fenntartva. Szóval a Vodafone felelőssége pusztán annyi, hogy adott esetben nem figyel oda, vagy rosszul konfigolta a frissítési gyakoriságot. Én úgy tudom, ohgy az EPG adatok - Mediacardnál legalábbis - valamikor hajnalban frissülnek le (nyilván ennek oka van, és ha tippelnem kell, ez az ok az, hogy hajnalban minimális a "forgalom").

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#132032) cocka válasza pjen (#132030) üzenetére


cocka
veterán

Visszatekerést engednéd? :D Vagy csak az előrét nem? :D

(#132033) boborján2 válasza LouiS22 (#132031) üzenetére


boborján2
tag

Eleve ki kellene zárni a harmadik felet a játékból.
Főleg ha a thumbnail képet is ezek rakják mellé, akkor meg egyenesen elzavarni őket ,mert vicc az egész.
Minden szolgáltató felé x időnként egy szabvány adatbázis formájában kiküldeni az epg adatokat a csatornától az meg kijönne a szolgátatótól "direktben" és gyorsan. Persze ez szép álom.

Ugyanakkor mindezt félretéve ,engem mit végfelhasználót abszolút nem érdekel ,hogy ki hogyan és miért cseszi el a saját időbeoaztását.
Én csak azt látom ,hogy megint csúszik az egész.
Mondjuk szerencsémre ezeket a csatornákat épp kerülöm,az agymosott élő adásaikkal es együtt.
A filmes csatornák kb. rendben vannak, a streaming meg megy gombnyomásra.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#132034) LouiS22 válasza boborján2 (#132033) üzenetére


LouiS22
veterán

Mi a szabvány adatbázis? Ahány ház, annyi szokás, ahány tévé, annyi szoftver, megannyi metaadat. Megsúgom, hogy a két nagy adatfeldolgozónál (Centrál Média és "Port") legvégül jobbára manuálisan dolgozzák fel a beérkező adatokat, mert nem lehet teljesen automatizálni.

Ne keverd a fizetős filmes csatornákat, pláne a szintén fizetős streaminget a lineáris kertévével :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#132035) Alfalaca


Alfalaca
csendes tag

Üdv
Adott egy Vodafone gigabites net a fekete routerrel. Sokszor nem töltődnek be az oldalak, csak jó pár oldalfrissítés után. Nagyon idegesítő, mert volt hogy céges bankolás közben jött elő a hiba. Ott nem lehet több utalás között frissíteni, mert akkor kezdheted előröl. Ugyan ez építési napló írásakor, mikor a legördülő listák nem töltődnek be.
Ezt egyenlőre csak wifin vettem észre, mert nagyrészt azon vannak az eszközök. Bár néha nehezen tölt be a youtube is tv-n pedig az kábelen kapcsolódik.
Kb így fest a hálózat:
router>kábeles kapcsolat: tv, xbox, pc(ezen nagyrészt torrent fut de nem hardcore módon)
> wifis kapcsolat: 3 mobil, 2 nyomtató, egy tv, 2 tablet , 1 laptop
Wifin se csatlakozik egyszerre az összes készülék a hálózatra mert csak ketten vagyunk ennyi kütyüre. Mobilon el is dobálja néha teljesen a wifit.
Már hívtam a 1270-et 2x is, mindig csak nyomtak egy restartot a routeren ( ezt én is meg tudom tenni ), illetve azt mondták havonta 1x indítsam újra. De nekem a hibamentes állapot kb 1 napig jó utána kuka az egész. Pedig kértem kapcsoljanak vissza ipv4-re, hátha az ipv6-al van gond. (ezt nem tették meg a kérésem ellenére se)
Most oda jutottam hogy veszek egy normális ax-es routert. Jól gondolom, hogy ha mondom hogy saját routert akarok beüzemelni, akkor kénytelenek lesznek visszarakni ipv4-be, illettve ezzel együtt lesz lehetőségem átkapcsolni a fekete csodát modem üzemmódba? Szerintetek ez megoldaná a gondomat?

(#132036) boborján2 válasza LouiS22 (#132034) üzenetére


boborján2
tag

Az a szabvány adatbázis ,amikor nem ahány ház annyi szokás van,hanem egy van és kész.

Épp hogy van milló+1 szabvány a világon úgy lehetne erre is. De ezért írtam ,hogy szépálom mert ilyen soha nem lesz.

Nem keverem, a dolgokat, csak azt mondtam, hogy engem mint végfelhasználót nem érdekel a kifogás,de nem is kell hogy érdekeljen.
Megjegyezném ,hogy Szellő úr és Antónia az agymosást és halálhíreket épp másodpercre pontosan el tudja kezdeni felolvasni.Ebből eredően csak megoldható svájci óra pontossággal a műsorkezdés.
Csak látszólag a többit telibesz...ák.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#132037) LouiS22 válasza boborján2 (#132036) üzenetére


LouiS22
veterán

A hírműsorokra külön törvényi szabályozás vonatkozik.
De egyébként élő műsor, fix igazodási pont minden nap minden kertévében.

[ Szerkesztve ]

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#132038) cigam válasza cocka (#132027) üzenetére


cigam
félisten

Te tényleg azt hiszed, hogy bármelyik műsortovábbítónál van egy ember, aki egész nap a műsort nézi, és huzogatja a markereket a timeline-on hogy mikor mi hol kezdődik, végződik?

boborján2
Veszprém TV-ben vagyok technikus

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#132039) cocka válasza cigam (#132038) üzenetére


cocka
veterán

Hol írtam abban az üzenetben, hogy személy vágja el?

Egyébként meg egyetértek boborján2-vel:

engem mint végfelhasználót nem érdekel a kifogás,de nem is kell hogy érdekeljen.

Hál istennek mindig van olyan szerencsém, hogy az ominózus felvett műsor előtti műsor is visszanézhető, tehát nem maradok le semmiről.

(#132040) boborján2 válasza cocka (#132039) üzenetére


boborján2
tag

Lehet nem úgy értetted , de nekem legalábbis egyértelműen az jött át,hogy a vodát hibáztatod az elcsúszott (elcseszett) visszanézhetőség miatt.
Ami persze biztosan előfordulhat, csak így hogy az rtl-be random belenéztem és kapásból sz@r volt, egyértelműen a csatorna hibájából, azért vannak kétségeim minden ilyen esettel kapcsolatban hogy igazából hol a hiba.

ignored users : snyper990 | SlayR0113

(#132041) mobal


mobal
MODERÁTOR

Sziasztok! Bridge mód bekapcsolását illetve a wifi kikapcsolását még mindig telefonon tudom kérni?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#132042) gduck válasza tomp (#132023) üzenetére


gduck
addikt

+1

Ma este pl. RTL, Survivor 35 perc 13 másodperc KÉSÉSSEL indult. Csatornák eddig is és ezután is leszarták, hogy pontosan kezdjék a műsorokat! Ráadásul még az agyrém vissza nem tekerhetés/nézhetés! :W

(#132043) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

De ha a hivatásos siránkozóink ezt a témát 3-4 naponta felhozzák, akkor sem lesz változás, ez egy mai hír.
" Mindenképpen csereérett lesz viszont idővel a Vodafone Csoporttól megörökölt tévés tartalomelosztó rendszer, illetve a konkrét tévéplatform, melyet Vodafone TV néven 2020-ban vezetett be az operátor. A szolgáltató, illetve a 4iG csoport éppen szeptemberben választotta ki az újonnan érkező platform technológiai partnerét, a Nagra platformot fejlesztő svájci Kudelskit, mely egy mai elvásároknak megfelelő, jövőbemutató lineáris/OTT hibrid televíziós megoldást biztosít a cégcsoport részére.
Az átállás azonban hosszadalmas és rendkívül összetett folyamat, melynek lezárásáról Bányai nem kívánt részleteket elárulni azon túl, hogy az új platform bevezetése két éven belül várható a meglévő ügyfelek átmigrálásával - alighanem ezzel egyidőben történik majd meg a Vodafone márkanév kivezetése a magyar piacról."

(#132044) cocka válasza gduck (#132042) üzenetére


cocka
veterán

De azt írtam már, hogy az ATV-n is meg az M5-ön is van ez a jelenség. Tehát nemcsak RTL-éknél jön elő ez.

(#132045) Intruder2k5 válasza mobal (#132041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elvileg Te is tudsz váltani a bridge és a router módok között, kivéve, ha IPv6 módban van az eszköz, mert olyankor nem jelenik meg ez az opció. Ez esetben csak az ügyfélszolgálat marad.

(#132046) cocka válasza Toth_Jani (#132043) üzenetére


cocka
veterán

Gondolom az internetes háttér is koaxon lesz biztosítva hozzá ugye? Mert akkor két éven belül rohamtempóban át kéne állni optikai hálózatra. :DDD

Mellesleg szerintem a TV-nézők stabilitást és állandóságot várnak, nem azt hogy 2-3 évente kizsuppolják alóluk az aktuális rendszert és megint egy újat kelljen megszokni. Épp elég számítógépeknél, telefonoknál.

[ Szerkesztve ]

(#132047) gduck válasza cocka (#132046) üzenetére


gduck
addikt

Az örökölt Vodafone rendszer csak ideiglenes, már ezerszer el lett mondva :) Ha nem lenne mindig tulajdonosváltás, nem lenne ilyen sűrűn cserebere se :)

(#132048) pjen válasza cocka (#132046) üzenetére


pjen
félisten

ÁAz Nem biztos, bevezethetnek egy Yettel jellegű szolgáltatst is, az okos Tv k hez. Ahol nincs optika, sőt ott is ahol van. Ettől viszont a műsorok csúszás gondja nem oldódik meg, arra a DIGI mostani rendszere a megoldás ami úgynézki, nem tart sokáig. Esetleg a mindig Tv ingyenes csomag. PVR képes Tv vel. Saját eszközzel.

[ Szerkesztve ]

(#132049) mobal válasza Intruder2k5 (#132045) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Az lesz a gond, hogy van ipv6 is. Akkor hívom őket. Volt szolgáltatás váltás, régiről újra + hűség de új konfigról nem volt szó.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#132050) kabelmania27 válasza Alfalaca (#132035) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Saját router használata nélkül is kérheted, hogy kapcsolják ki az ipv6-ot, ettől független bridge módban stabilabb lesz a modem. Ha megírod, hogy milyenek a modemértékek meg tudjuk írni, hogy rendben vannak-e az értékek.
Amennyiben leírod, hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító ki tudjuk számolni, hogy milyen a bejövő jelerősség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.