Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69001) kabelmania27 válasza Just486 (#69000) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A különböző tipusoknál előforul, hogy eltérő értékeket írnak ki ugyanarra a jelerősségre.
Nincsmit, a modem értékek rendben vannak. Lehet gyengébben jön ez a freki, ha sokáig rendben volt akkor lehet helyre jön, lehet az osztó és a kábelcsere segíteni fog.
Ha nem javul 1221-en jelentsd be a problémát.
Tied lett a 69000-ik hsz.

[ Szerkesztve ]

(#69002) petakpa1


petakpa1
őstag

Ha atallitom modem modba a Ubee HGW-met, es sajat routert kotok moge, akkor a router WAN oldali besllitasai kozott milyen MAC cimet adjak meg?

Feltetelezem azt kellene amelyik anno a pcreg.upc.hu oldalon a az elofizetesemhez, es a HGW-mhez hozzarendelesre kerult, de ezt honnan tudom most kiolvasni?

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#69003) kabelmania27 válasza petakpa1 (#69002) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Hagyhatod a router gyári címét.

(#69004) kali válasza petakpa1 (#69002) üzenetére


kali
legenda

Nem szükséges ott MAC Address megadása, a szolgáltatós eszköz fog Bridge módban feljelentkezni és probléma nélkül fog működni.

[ Szerkesztve ]

(#69005) petakpa1 válasza kabelmania27 (#69003) üzenetére


petakpa1
őstag

Mar nincs olyan, mint regen, hogy ha pc-t, vagy akar csak halokartyat cserel az ember, akkor ujra kell regisztralni a pcreg oldalon?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#69006) kabelmania27 válasza petakpa1 (#69005) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs. Modemcserénél kell regisztrálni.

[ Szerkesztve ]

(#69007) lumpy92


lumpy92
aktív tag

Sziasztok!
UPC által biztosított modem és router üzemel nálam. A problémám az, hogy egy excel makró, amely weblapról tölt le adatokat, nem képes csatlakozni. Gyanítom, valami port beállítási dolog lehet a dologban. Valaki javított esetleg ilyet? Nem nyúlnék bele így vakon. Köszi.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#69008) 4Grider válasza lumpy92 (#69007) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ilyesmi hibát nem router szokott okozni, hanem az, hogy a makrót olyan helyre rakják (pl. intranet) ami az aktuális helyedről elérhetetlen.

(#69009) lumpy92 válasza 4Grider (#69008) üzenetére


lumpy92
aktív tag

Céges netes hálózatról, és mobilon megosztott mobilneten keresztül is működik, egyedül a UPC-s kapcsolaton keresztül nem. Egy állami szerv honlapjáról van szó egyébként, böngészőben meg tudom nyitni így is.

"never send to know for whom the bells tolls; it tolls for thee"

(#69010) _t0Mi_ válasza kabelmania27 (#68988) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Köszi, megcsináltam, átkapcsoltam, továbbra is ledobál. Maradt a kábelcsere, jobb ötletem sajnos nincs.

---

(#69011) 4Grider válasza lumpy92 (#69009) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor marad az, hogy log-ot nézegeted. Ha mázlid van, akkor lesz róla bejegyzés, ha nem, akkor érzékenyebbre veszed a logolást, már ha lehet. Ha nem lehet, akkor használsz olyan saját routert, ami ilyen alapokat tud.

(#69012) kabelmania27 válasza _t0Mi_ (#69010) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit. Próbáld meg a kábelcserét, hátha 3x árnyékolással jobb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#69013) cigam válasza lumpy92 (#69009) üzenetére


cigam
félisten

Azt nézted, hogy milyen ip címet kapsz a UPC-től? Lehet az ipv6 nem tetszik neki?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#69014) norberto_th


norberto_th
aktív tag

Eddig nem vettem észre de mostmár irtó bosszantó az a jelenség amit tapasztalok. Akárhányszor a kedvencekbe teszem a Mozi+ és a Viasat3HD csatornákat, MAGÁTÓL eltűnik!! Ez miért lehet? Semmi mas ál csak ennél a kettőnél és folyamatosan, de a műsorújság sem tölt be ennél a két csatornánál. Tapasztalt már valaki ilyet lg tv-n?!

 iPhone 8Plus Silver, iPad Air2 Silver - IOS 12, Apple Watch S3, LG 4K Active HDR - webOS 4.0 / Xbox One S /  Music

(#69015) Gubek-Einste válasza norberto_th (#69014) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más tévén próbáltad már?
Ez inkább tévé hiba lesz mint UPC így inkább az LG tévé topikban kellene utána kérdezni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69016) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Ma beugrottam a digihez (mivel útban volt) (melegen ajánlom ezt mindenki másnak is) megkérdezni, hogy elérhető-e címünkön a szolgáltatásuk esetleg a jövőben várható e (mivel ősszel lejár a upc hűség, és itt még egy ideig nem lesz semmi fejlesztés).

Az utcában elérhető a szolgáltatásuk, de hogy legyen a házban is, ehhez a közös képviselő aláírása kell. A szerelőktől félek, hogy igénytelenül szétbarmolnák a felújított lépcsőházat, gangokat, illetve ők is kötődobozokat helyeznének el (esztétikailag nyilván ez is rontana).
Olyan szempontból viszont nagyon jó lenne, hogy nagy konkurenciát teremtene a upc-nek. A fullos csomag itt 4580Ft (ennél már csak az HBO pakkok vannak feljebb,a digifilm csatorna, illetve egy felnőtt csatorna). Számunkra egy rossz van, hogy nincsen telefonon rendes ajánlatuk (gyakorlatilag a nonstop M kéne pepitában), ott 6.25Ft/perc a vezetékes hívás.

Emiatt szerettem volna megnézni myupc-n, hogy mik a telefonálási szokásaink, egy hónapban kb hány perc. Itt van valami olyasmi, hogy 110 perc, de az gondolom csak ez a hónap (aminek még a felénél sem járunk).
(Egyébként szörnyű bután van megcsinálva ez a myupc. Ha rámegyek fönt a menüben, hogy myupc, akkor újra be akar léptetni. Nem értem miért nem lehet oda a myupc főoldaljának linkjét tenni. A maradjon bejelentkezve pipa meg csak a mazochistáknak van.)
Fölhívtam hát a 1221-et, nyomkodtam is a 0-át, hogy hamar ügyintézőhöz kerüljek. A nő nem tudott mondani semmit (azt sem, hogy a hívásrészletező bekapcsolása jár e valamilyen költséggel), a számlázási osztályra akart irányítani, ami hétvégén nincs.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69017) kabelmania27 válasza ArthurShelby (#69016) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Összehasonlítással kapcsolatban prokontra topikba írj.
Munkaidőben hívd fel a 1221-et.

[ Szerkesztve ]

(#69018) Gubek-Einste válasza Gubek-Einste (#68977) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kint volt a technikus, csere nem volt, semmit sem csinált, külső hálózati szerelésre lesz leadva a hibám.

Délután a HD csatorna hozzáférés megszűnt, távgyógyítás nem használt, kedd jön a technikus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69019) kabelmania27 válasza Gubek-Einste (#69018) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Valahol lehet zajbetörés vagy beázás van vagy eszközprobléma okozza a sebességingadozást.

[ Szerkesztve ]

(#69020) Gubek-Einste válasza kabelmania27 (#69019) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Technikus is erre jutott a tabletes adatok alapján.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69021) petakpa1 válasza kabelmania27 (#69006) üzenetére


petakpa1
őstag

Köszi, tényleg minden simán ment:)

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#69022) pinnacle válasza pinnacle (#68332) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Frissítés után az üzenet befejezése után foglaltsági hang van, és ebből csak 3 mp-et vesz fel a rögzítő. Úgy látszik valahogy tudja, hogy vége az üzenetnek, és nem veszi 30 mp-ig, mint a korábbi idegesítő hangot.
Szerintem a wifi hatótávja gyengült, korábban a kert végében is volt valami vétel, most semmi.
Nem tudom, hogy miért, de a a Diginél szinte azonnal betölti a teljes videót, (alul szürke csík), UPC-nél sokkal lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#69023) Gubek-Einste válasza Gubek-Einste (#69018) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Délután a HD csatorna hozzáférés megszűnt, távgyógyítás nem használt, kedd jön a technikus.
Este kiderült, hogy nagyobb a baj mint eddig hittem, nem csak a HD csatornák mentek el hanem a Bronz-on kívül az összes, vagy is nincsen Gold/HBO/Világ/Európa csomag csatornái sem de csak a Cisco-n, a Thomson-on megy minden rendesen(értelemszerűen a HD nem). Gyors telefon a 1221-re, hogy átírassam a hiba jegyet, a pasas nagyon készséges volt, egyből látta mi is a gond, küldött egy frissítést és már ment is minden ahogyan kell, keddi kiszállás törölve (egyébként sem volt semmi értelme).

Így már csak a külső hálózati szerelés van hátra de az valószínűleg már csak 72 órát túl lesz meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#69024) ztsoft válasza Gubek-Einste (#69023) üzenetére


ztsoft
őstag

Azért az ilyen csomag eltűnésre kíváncsi lennék, hogy hogyan sikerül előidézni nekik. Nekem is volt már hasonló, akkor a hölgy annyit mondott, hogy a szerződésem és a valós engedélyek nem egyeztek meg.

Ennyire rossz a rendszerük, hogy csak úgy maguktól módosulnak az adatok (rossz helyre kerülnek mások engedélyei, olvastam már olyanról, hogy egy teljesen ismeretlen ember adatai szerepeltek egy újonnan megkötött, e-mail-ben kiküldött szerződésben)?

Az ügyintéző hozzá nem értése, hanyagsága, nemtörődömsége miatt következik be?

Esetleg mind a kettő közre játszik benne?

Saját tapasztalatom. A MediaCard megrendelést sikerült elbaltázni. Az első megrendelésem törlődött a rendszerből (látszódott, de vissza volt vonva). A másodiknál csak a kiszállítás törlődött. A harmadikat meg is kaptam. Meg egy pár hiba bejelentésem tűnt el, szó szerint semmi nyoma nem volt.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#69025) #07746304


#07746304
törölt tag

Az új Connect Box Compal CH7465LG Firmware frissítés megérkezett pár nappal ezelőtt, most sincs információ, hogy miket javított?

No egyre több helyen van UPC Wi-Free, immáron a bőrgyógyászaton is Berettyóújfalu városában. Ami nagyon jó dolog mert nem kell a mobilinternetet használnom még várok.

(#69026) citkar


citkar
addikt

Üdv!

Most 120-as netem van és egy Cisco EPC3212 modemem. Az a kérdésem, ha gyorsabb netkapcsolatot ajánlanak (lassan letelik a hűségem) ez a modem bírni fogja, vagy cserélni kell ebben az esetben?

(#69027) kabelmania27:
(#69028) pjen:

Köszi!
Esetleg, ha úgy alakul, hogy maradok, akkor lehet választani újabb modemek közül, vagy küldik ezt a Connect Box-t és kész?

Ez a Cisco elég rég jól teszi a dolgát, nem szívesen cserélném le, ha itt maradok, ráadásul kicsi az esélye, hogy 500-as netet olyan olcsón adjanak, hogy igényeljem, csak tájékozódok.

[ Szerkesztve ]

(#69027) kabelmania27 válasza citkar (#69026) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
240-es csomagra még használhatod ezt a modemet, 500-as netnél már cserélni kell a modemet.
Amíg tudod addig érdemes megtartani ezt a modemet.

[ Szerkesztve ]

(#69028) pjen válasza citkar (#69026) üzenetére


pjen
félisten

500 hoz CB-t adnak. 240 ig bírja a Cisco is.

(#69029) 4Grider válasza citkar (#69026) üzenetére


4Grider
nagyúr

Aktuálisan kb. 200 Ft-al adják drágábban az 500-as netet, mint a 120-ast. 500-as nethez csak cb van.

(#69030) citkar válasza 4Grider (#69029) üzenetére


citkar
addikt

Jelenleg kicsivel 7000 alatt fizetek, 120-as net, kis TV és a szükséges telefon csomagban. Az első ajánlat, kicsit gyorsabb internet 8000-ért. Mondom annyit nem szeretnék kiadni. Következő ajánlat: ha marad a csomagban minden úgy mint most, az új ár kb 7500 Ft, persze hűséggel...ennyit ér, hogy 10-ik éve vagyok náluk.
Megnéztem a T-nél: 250-es net, kis TV csomaggal (mint, ami most van) együtt 6500 Ft (első három hónapban még olcsóbb).
Biztos vannak, ahol ezeknél jobb ajánlatokkal jönnek, de gondolom megértik majd, ha nem vagyok a pénzem ellensége.

[ Szerkesztve ]

(#69031) kabelmania27 válasza citkar (#69030) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221 lemondás gomb után valószínűleg kapsz kedvező csomagot.

(#69032) citkar válasza kabelmania27 (#69031) üzenetére


citkar
addikt

Először körbejárom az alternatívát, hogy tisztán lássak, ha tényleg működik, amit a weboldalukon ígérnek a T-nél, akkor kijátszom, az általad említett lehetőséget, ha sikerül olyan jót ajánlaniuk, akkor maradok. Az utóbbi években nem volt gondom a szolgáltatással.
Arról nem is beszélve, hogy múltkor félreütöttem a UPC-nél a lépcsőháznál az ajtószámot s csak lestem milyen jó ajánlatuk van, 6000 Ft körül 500-as net, meg TV és telefon...aztán láttam az másik lakás, amelyik új belépő lehetne ennyiért. Akkorát ki se tudnék használni valószínűleg, mármint akkor se, ha Connect Boxot adnának.
Gondoltam megkérdezem máshol, mit ajánlanak egy új belépőnek.
Nem tudod van a hűség lejárata előtt időlimit, amennyivel előtte le kell mondjam, mint a KGFB esetén 1 hónap?

[ Szerkesztve ]

(#69033) petakpa1


petakpa1
őstag

Átmenetileg nálunk van a párom nagyijának a TV-je, így végre kipróbálhatom a UPC ingyenes DVB-C csatornáit, és tényleg szép képe van.

Sajnos a Viasat3 és a Horizont Médiabox Infó csatorna kockásodnak. Tegnap este pl csak időnként, most viszont folyamatosan, össze se áll a kép.

Mi lehet a hiba oka?

Többi csatornánál a jelerősség jellemzően jó vagy közepes, a jelminőség viszont magas.

Ezeknél a jelerősség kb ugyanolyan, a jelminőség viszont ugrándozik hol magas, hol egyáltalán nincs.

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#69034) kabelmania27 válasza petakpa1 (#69033) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előfordul, hogy egy-egy csatorna átmenetileg akad, aztán megjavul.
citkar: Hűségnyilatkozat lejárta előtt pár héttel hívhatod a 1221-et.

(#69035) citkar válasza kabelmania27 (#69034) üzenetére


citkar
addikt

Köszi az infót!

(#69036) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Az ubee modem miért prioriizálja, a wifi-t kábellel szemben?

Gépen ment egy youtube feltöltés, megnyitott sávszélmutatóval, mobilon nyomtam egy testmy.net-et, és a 10,33 Mbit/secből 6,5 jutott a mobilnak...
A felezést érteném, de ez..érdekes..

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#69037) kabelmania27 válasza ledgeri (#69036) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vezeték nélküli beállításoknál az energiatakarékos wmm-et kapcsold ki.

(#69038) ledgeri válasza kabelmania27 (#69037) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Mit jelent az energiatakarékos wmm, és mi a dolga?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#69039) kabelmania27 válasza ledgeri (#69038) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Wireless Multimedia Extension, forgalom priorizálás, ennél a modemnél ezt a beállítást kikapcsolva stabilabb szokott lenni az átvitel.

(#69040) theooracy


theooracy
aktív tag

Érdekes dolgokat tud alakítani ez a cég. Van egy régebbi 3 Gb-os mobilinternet előfizetésem, amihez normál -micro sim kártyát adtak. Telefon csere miatt sim kártyát szerettem volna cseréltetni, nano sim-re. Beballagtam az üsz.-i irodába, ahol kérésemet előadva az ügyintéző azt válaszolta, hogy "sajnos ehhez az előfizetéshez nem tud adni nano simet, bontsuk fel a szerződést, majd kössük újra és ahhoz már tud adni." Nos az egészben az a bökkenő, hogy jelenleg 1562 forintot fizetek, az újrakötött szerződéssel meg 2320 forint lenne a havi díj..... Elég érdekes egy hozzáállás ez, nem? :F

(#69041) wjbhbdux válasza theooracy (#69040) üzenetére


wjbhbdux
veterán

vidd be egy gsm boltba és kivágják neked

/s

(#69042) ArthurShelby válasza theooracy (#69040) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Átmész egy telenorba holtidőben, és megcsinálják. De egy gsm boltos is, vagy akárki más. Azt tudom, hogy a telenornál a sim vágó alapfelszereltség. De esetleg magadnak is levághatod. [link]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#69043) theooracy válasza wjbhbdux (#69041) üzenetére


theooracy
aktív tag

Persze, valószínű az lesz, csak érdekességképpen írtam le, hogy ilyen piti dolgokon is tudnak sz.rozni....

(#69044) theooracy válasza ArthurShelby (#69042) üzenetére


theooracy
aktív tag

Köszi, az lesz. :R

(#69045) Lacccca87 válasza theooracy (#69043) üzenetére


Lacccca87
őstag

Azért ezt nem nagyon hagynám így annyiban, mert szerintem sehol nincs megemítve a szezrődésben hogy milyne SIM kártyát adhatnak mellé. Vagy ha ez kell nekik akkor kb ugyanaz az eset mint a költözésnél, nincs szolgáltatás nem számít hogy van e hűség vagy sem. Szerintem az ügyintéző azt hitte hogy ezzel majd elad neke egy új csomagot amivel a havi tervei teljesítéséhez kerül közelebb.

(#69046) _t0Mi_ válasza _t0Mi_ (#68987) üzenetére


_t0Mi_
aktív tag

Kicseréltem az UTP kábelt a router és a PC között, két napja nem indult újra. Szerintetek reménykedjek? :D

---

(#69047) kabelmania27 válasza _t0Mi_ (#69046) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen.

(#69048) theooracy válasza Lacccca87 (#69045) üzenetére


theooracy
aktív tag

Valószínűleg így van, de most nem akartam kötözködni, mert rohantam. Azt fogom csinálni, hogy felhívom az üsz.-ot és ott is rákérdezek. Aztán meglátjuk.

(#69049) polonic


polonic
félisten

Üdv!

A STB állandóan kikapcsol egy bizonyos idő után. Éppen néznék egy csatornát és kb 5 perc múlva kikapcsol. Most negyedjére. De úgy, hogy a visszajelző fény narancssárga lesz, eltűnik az óra kijelzőjéről minden, aztán a csíkok visszajönnek, majd az óra is és a fény pirosan világít a végére.
Ez miért van?

[ Szerkesztve ]

(#69050) Sanya válasza theooracy (#69040) üzenetére


Sanya
nagyúr

Egyszerű. Bemégy a telenorhoz, amikor csak jól esik, majd a következőket mondos. Jó lefedettségű területen gyakran szakad a movilnet, van, hogy percekre. Másik mode.mel, telefonnal is csinálja. Ugyanebben a telefonban, modemben egy másik telenoros simmel jó a mobilnet.

Mit lehet tenni?
Új simkártya kell.
Rendben, de legyen nanosimes.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.