Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71151) golyós válasza zraw (#71143) üzenetére


golyós
őstag

Ma ment el tőlünk a szerelő mert sok csatornán széteset a kép, akadt a net. A UPC szerint minden oké, ők nem látnak hibát. Hivattam technikust mert engem nem érdekel, hogy ő mit lát csak az amit én látok.
Kijött kicserélt valami fojtót vagy szűrőt aztán kész, azóta jó a kép de a net szerintem még mindig nem az igazi, 240es csomagban esküszöm jobb volt.
Botrány mostanában a 11kerben a net, sokszor dobálja le az egész családot, lassú stb.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#71152) kabelmania27 válasza golyós (#71151) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Használd a cb-t modem üzemmódban saját routerrel vagy ha tudsz vegyél hardverapróról cisco modemet amit UPC-nél használtak. Nézd meg elérhető-e a modem üzemmód ha nem akkor a my upc oldalon kapcsold ki az ipv6-ot.
Modem oldalán haladó beállításokon belül hálózat állapota letöltés és feltöltés füleken nézd meg az értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#71153) Apaxp


Apaxp
senior tag

Sziasztok!
Néhány napja raktam be képeket a le- és feltöltési értékeimről. A feltöltés 53 54 körül volt, ami magas.
Nos.. ma dél körül egy upc szerelő szaladgált az oszlopokon és szerelgetett. Most ránéztem az értékekre hogy mi változott és ezt látom.

Ami a vicc hogy eddig sem volt acélos az 500-as net sebességem 300 körüli volt eddig de most a 200-240 közötti értéket kapom. Azt hiszem ebből reklamáció lesz.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#71154) kabelmania27 válasza Apaxp (#71153) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv! Javultak a feltöltési értékek. Lehet több az 500-as előfizető a környéken és terheltek a letöltési csatornák
Letöltési értékek is változtak?

(#71155) Apaxp válasza kabelmania27 (#71154) üzenetére


Apaxp
senior tag

Azok maradtak a 35-ös értéknél. Majd többször mérek sebességet különböző időszakban, de eddig sem volt nagy ingadozás a 300Mbps körül. Most ehhez képest csökkent.
Ami viszont zavar hogy a részletes széles sávú internet sebességteszt oldalon kizárólag 50-80Mbps közötti értékeket mérek, a feltöltési sebesség értékek stabilan megvannak. Nem tudom hogy ez az oldal miért mér ilyen gyenge értékeket.

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#71156) kabelmania27 válasza Apaxp (#71155) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha 80Mbit felett nem mérsz nézd meg a lankapcsolat gigabite-s
Nem az SNR érték érdekelne hanem a jelszint oszlop.

[ Szerkesztve ]

(#71157) Apaxp válasza kabelmania27 (#71156) üzenetére


Apaxp
senior tag

A Lan gigabites az biztos.
CB letöltés:

Samsung A52s 5g dual sim, Acer E5-573G win10+linux mint

(#71158) kabelmania27 válasza Apaxp (#71157) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek. Indítsd újra a modemet hátha javul.
Nézd meg a modem oldalán elérhető-e a modem üzemmód, ha nem akkor a my upc oldalon kapcsold ki az ipv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#71159) blakey válasza golyós (#71151) üzenetére


blakey
titán

Botrány mostanában a 11kerben a net, - nálad, nálam nincs gond, 240-es netem van és nincs CB-m. :)

* Eladó: iPhone 12 Mini (kék, 128GB) "https://tinyurl.com/58r6t64y", Apple Watch S7 (zöld, M/L) "https://tinyurl.com/mr2yup5b" * - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#71160) golyós válasza kabelmania27 (#71152) üzenetére


golyós
őstag


Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#71161) Gubek-Einste válasza golyós (#71160) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71162) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

upc mobil előfizetést ugye lehet hűség nélkül is kötni?ha igen,akkor gondolom bármikor le is mondható extra díj nélkül?

(#71163) SzilagyiTibi


SzilagyiTibi
csendes tag

Sziasztok! Adott egy CBN CH7465CE UPC Connect Box. Nem vagyok elégedett a WiFi jelerősségével, ezért ezt egy Xiaomi Mi Router 3-ra bíznám. Hogyan tudnám "összekötni" a kettőt, hogy a Xiaomi routerről menjen az internet?

(#71164) ThodEE válasza SzilagyiTibi (#71163) üzenetére


ThodEE
őstag

Leírás alapján a CB-t át teszed modem módba, Egyes LAN portba dugod a lankábelt, az Mi be meg a wan portba és mennie is kell :R

[ Szerkesztve ]

http://picasaweb.google.com/116647084346941867867/1155?authuser=0&feat=directlink

(#71165) woodworm válasza SzilagyiTibi (#71163) üzenetére


woodworm
veterán

A sima 3-as csak 100-as lan portokkal rendelkezik, a cb-ket viszont nagyobb csomagokhoz adták. A legegyszerűbb lenne ap-ként csatlakoztatni az adminfelületen vagy manuálisan beállítva.

(#71166) kabelmania27 válasza golyós (#71160) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a modem oldalán nincs modem üzemmód my upc oldalon kapcsold ki az ipv6-ot.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és hányas Fam/Attenuator feliratú csillapító van bekötve.

[ Szerkesztve ]

(#71167) golyós válasza kabelmania27 (#71166) üzenetére


golyós
őstag

Modem üzemmód van, erre figyelek mert a torrentnél egyből kijön ha átrak néha az UPC Ipv6-ra.
A csillapítót megpróbálom de most raktuk visza a szekrény mögé a szerelő után :)

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#71168) kabelmania27 válasza golyós (#71167) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, ha megnéznéd ki tudnánk számolni kb milyen a bejövő jelerősség.

(#71169) Gubek-Einste válasza betyarr (#71162) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van erre lehetőség de csak akkor ha van vezetékes előfizetésed is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71170) betyarr válasza Gubek-Einste (#71169) üzenetére


betyarr
veterán

tehát,ha csak mobilelőfizut szeretnék,az magában nem megy?

(#71171) Gubek-Einste válasza betyarr (#71170) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ha jól tudom de biztosat csak bent tudnak mondani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71172) zraw


zraw
csendes tag

Pár napja már írtam, adott egy 500-as BP XI. kerületi CB-s net.

99%-ban jó, stabil, ekkor a router értékei a következők:

[letöltés]

[feltöltés]

Nem vagyok hozzáértő, de a letöltésnél a 20-as jelszint nagyon sok, feltöltésnél pedig a 33 kevés... pedig ilyenkor tök jó a net. Ebben az esetben kell csinálni ezzel valamit?

A probléma amúgy az volt hogy néha totál belassult, rengeteg packet loss, használhatatlan az egész... viszont az utóbbi 2 napban nem volt ilyen úgyhogy nem tudtam megnézni hogy ilyen esetben milyenek a jelszintek. Ha megint lesz ilyen, felrakom azt is!

(#71173) smiti válasza zraw (#71172) üzenetére


smiti
addikt

Ahogy elnézem nem egyedüli a problémám és valószínűleg nem csak a XI. ker. problémája.

Napok ( hetek ) óta küzdünk mi is ezekkel a problémákkal. Egyszerűen élvezhetetlen az internet. Még úgy is, hogy a sebesség tesztelő oldal szerint stabilan megvannak a szerződött sebesség értékek. Már amikor elérhető egyáltalán a szerver.

A modem értékek: ( Jelenleg jó az internet elérés)



[ Szerkesztve ]

(#71174) kabelmania27 válasza zraw (#71172) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Magas, de ez nem jelenti azt hogy akadnia kell.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
smiti: Rendben vannak az értékek. Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító. Ha nem elérhető a modem üzemmód my upc oldalon kapcsold ki az ipv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#71175) smiti válasza kabelmania27 (#71174) üzenetére


smiti
addikt

Csillapító nincs, ennyi az egész:

(#71176) kabelmania27 válasza smiti (#71175) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, ez jófajta osztó. Melyik kimenetre van kötve a modem?

[ Szerkesztve ]

(#71177) smiti válasza kabelmania27 (#71176) üzenetére


smiti
addikt

Megmondom őszintén, hogy fogalmam sincs. Az elosztó a padláson van, a modem pedig a nappaliban.
De tippre a bal szélsőre. Ebben nem vagyok biztos, a UPC technikusa kötötte be és közel 7 hónapig semmi baj nem volt vele. :( Kb. július vége fele kezdett rakoncátlankodni.

(#71178) kabelmania27 válasza smiti (#71177) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Meg kellene majd nézni, hogy -4,5dB kimenetben legyen a modem, egyszerű mert ha letekered elmegy az internet.
Amennyiben nem jól van bekötve átkötés után lehet javulni fog.

[ Szerkesztve ]

(#71179) smiti válasza kabelmania27 (#71178) üzenetére


smiti
addikt

Felmegyek megint és megnézem természetesen. De azért nem gondolom, hogy rosszul lenne bekötve, mert eddig hibátlan volt.

Az IPV6-ot itt állítom?

(#71180) kabelmania27 válasza smiti (#71179) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

My UPC oldalon kell kikapcsolni, modem oldalán nem lehet kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#71181) net91


net91
senior tag

Kártékony oldal lett a UPC oldala?

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#71182) jeni válasza net91 (#71181) üzenetére


jeni
félisten

feltehetőleg nincs még aktiválva az adatbázisában.

(#71183) cigam válasza jeni (#71182) üzenetére


cigam
félisten

Milyen adatbázisban?

[kép]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71184) Toth_Jani válasza net91 (#71181) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Nincs meg a titkosítás https: valamiért, az ilyen oldalakat a Chrome és a naprakészen tartott böngészők alapból letiltják.
De közben megnéztem, megvan csak valamiért tényleg listára került, de persze attól működik csak engedélyezni kell a beállításoknál.

[ Szerkesztve ]

(#71185) sabrinho


sabrinho
tag

Sziasztok!

Connect Boxra cserélte a UPC a modememet, azóta nem megy a torrent. Gondolom port forward kellene neki (Synology NAS a torrent eszköz). Viszont a beállításban nincs ilyen. Guglizással arra jutottam, hogy ip4-re kellene visszaállni. Jelen pillanatban viszont nem enged a gugli a upc oldalakra, mondván vírusos :) Tudtok valami megoldást, egyáltalán jó irányban kapiskálok?

Előre is köszi!

(#71186) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

De már javították is az oldal biztonsági riasztását. :)
sabrinho
Igen ha vissza kéred az IP4 cimet akkor nem kell állítani semmit működik rendesen, persze lehet finomítgatni rajta igény szerint.

[ Szerkesztve ]

(#71187) sabrinho válasza Toth_Jani (#71186) üzenetére


sabrinho
tag

Köszi!

Nekem még riaszt.

(#71188) ztsoft válasza Toth_Jani (#71186) üzenetére


ztsoft
őstag

Még nem javítottak semmit. Idézet a facebook-ról:

Kedves Ügyfeleink!
Jelenleg Google Chrome és Mozilla Firefox böngészőkön keresztül a www.upc.hu weboldal betöltése közben biztonsági figyelmeztetés jelenik meg. A hiba pontos okát már keresik műszaki kollégáink. Tesztjeink alapján az Internet Explorer esetén nem tapasztalható a probléma, így átmenetileg ezen a böngészőn keresztül elérhetitek az oldalunkat. Amint több információval rendelkezünk, jelezzük felétek is. Megértéseteket és türelmeteket addig is köszönjük, az okozott kellemetlenségért pedig elnézéseteket kérjük!

Tetszik ez a hozzáállás, mindenki használjon olyan böngészőt, ami kevésbé biztonságos, mert a biztonságos böngészők blokkolják az oldalt. Gratulálok! Ezt így kell megoldani egy olyan oldalon, ahol a személyes adataink is megjelenhetnek! :W

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71189) mlinus válasza ztsoft (#71188) üzenetére


mlinus
őstag

átmeneti lehetőségként írják, nem megoldásként...
unalmas ez a mindenbe bele kell kötni hozzáállás.

[ Szerkesztve ]

(#71190) ztsoft válasza mlinus (#71189) üzenetére


ztsoft
őstag

Én elhiszem, hogy Neked unalmas a belekötés, de biztonsági kérdésről van szó. Nekem ez nem fér bele, a személyes adataimat is érintheti! Nem egy nyilvános fórumról van szó, ahol maximum az e-mail címemet tudják meg.

Kérlek, akkor arra adj választ arra, hogy egy szolgáltatónak az oldalán miért kell több reklámkiszolgáló URL-t használni? Nem beszélve a nyomkövető URL-ekről.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71191) Teaway


Teaway
veterán

Az normális állapot, hogy a MediaCard-on nem elérhető az Eurosport1, 2, Viasat, RTL, RTL2, stb. csatornák HD verziói?
Azt írja: Nincs hozzáférése ehhez a csatornához.

Nincs itthon csokid??

(#71192) ztsoft válasza Teaway (#71191) üzenetére


ztsoft
őstag

Ha nincs HD csomag előfizetésed, akkor nem fognak jönni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71193) cigam válasza Teaway (#71191) üzenetére


cigam
félisten

Mert a második, harmadik vételi ponthoz nem jár a HD, hiába vagy előfizetve. Ez ilyen kedvesség a UPC részéről. Ha nézni szeretnéd azokon is, akkor az +1k vételi pontonként.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71194) smiti válasza ztsoft (#71190) üzenetére


smiti
addikt

Ennyit a személyes adatok kezeléséről... :Y

A másik kedvencem, miközben be vagyok jelentkezve:

[ Szerkesztve ]

(#71195) ztsoft válasza smiti (#71194) üzenetére


ztsoft
őstag

Ezeket már észre sem veszem, karácsony óta már megszoktam.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71196) dareee


dareee
tag

Segítség kéne, mert nagyon idegesítő problémám van.
1 hónapja a játékok és a böngésző is néha néha "laggolnak". 10-30 sec-re elmegy egyszerűen a net, de az érdekesség az hogy az youtube/facebook vagy gmail pl bejön, de más oldalak pl hu.motorsport.com vagy wowhead.com egyáltalán nem, ilyenkor a játékban is barim nagy laggom van(WoW-val játszok egy helyben fut a karakter, nem castol el semmit). (Laptopon ritkábban de ott is csinálja)
UPC-t felhívtam aki a szokásos router restartot ajánlotta és hogy ők nem látnak semmi problémát...oké akkor kértem 1 hete UPC connect boxot 500-as nettel, talán a 6 éves router adta fel a szolgálatot, de semmi nem változott.
A problémát próbáltam ping tesztekkel és útvonal követéssel is keresni, de hát nem mutat semmit, mert amikor futtatom, még a hiba ellenére is jó adatokat mérek, max a ping megy fel pl útvonal követés közben 100-120-ra a 20-30 helyett.

Honnan gondolom hogy a UPC nettel van valami? Van telenor korlátlan netem ami teljesen jól megy egész nap...

Intel Core i5-10400F, Kingston 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz, GeForce GTX 1650 Super, Samsung 860 EVO

(#71197) smiti válasza dareee (#71196) üzenetére


smiti
addikt

Olvasgass vissza, vagyunk egy páran aki ugyanezzel a problémával küzd. :W

Én most pl. azzal küzdök, hogy bejelentkezem a MyUPC fiókba és utána semmit sem tudok intézni, mert :

Meglévő szolgáltatásaid alapján nem tudsz belépni a My UPC-be. Mindezt úgy, hogy elvileg be vagyok jelentkezve. :Y

(#71198) Teaway válasza cigam (#71193) üzenetére


Teaway
veterán

Értem.
Az első vételi pont az fullos box, ezek szerint fizetnem kell, ha a kártyára is akarok minden elérhető HD-t :O

Nincs itthon csokid??

(#71199) ArthurShelby válasza net91 (#71181) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ez számomra a nap poénja. Nagyon ciki a upc-nek, és valószínűleg nem véletlen kerültek föl a tiltólistára. A google safe browsing szivatja őket. :C

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71200) Ernesto78


Ernesto78
aktív tag

Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék, hogy az UPC oldala vírusos? Nekem a firefox az írja ki hogy az upc oldala be lett jelentve kártékony oldalnak. Ez valami StopBadWare.org oldalra hívatkozik a firefox. Nem tudom miért pedig Eset Internet Security nem dob fel rá semmit. Ráadásul a honlap 3 nappal ezelőtt működött.

Az lenne a kérdésem, hogy a szomszédomnak UPC kábel előfizetése van internet és telefon nélkül és a lánya megy korházba és szeretné nézni az upc tv csatornákat mert ott van internet. Lehetséges ez? vagy csak internet előfizetők vehetik igénybe a mobil tv szolgáltatást?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.