Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71351) Sn00k válasza kabelmania27 (#71350) üzenetére


Sn00k
veterán

Foglamam sincs ezeket hol tudom megnezni de nem hinnem koze lenne hogy van e net vagy sem.

3njoy the Lif3

(#71352) kabelmania27 válasza Sn00k (#71351) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Követed a koax kábelt, ha nincs tévé előfizetésed elvileg nincs osztó. Csillapító lehet a modem mögött vagy az osztónál. Ha túl magas az adási akkor nem tud a modem feljelentkezni a hálózatra.
1221-et hívd fel, amennyiben a környéken hiba van az automata tájékoztatni fog.

[ Szerkesztve ]

(#71353) ArthurShelby válasza Sn00k (#71347) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ilyet akkor csinál a CB, ha rossz hálózat. Ha megnézed a webui-n (192.168.100.1) a modem értékeket (letöltés, feltöltés) lehet látni, hogy gond van-e a hálózattal.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71354) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Nektek működik a médiaklikk?
Nem tudok visszahallgatni semmit.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71355) csabi63 válasza ArthurShelby (#71354) üzenetére


csabi63
senior tag

Működik tévé, rádió, médiatár is. (PC-Chrome)

(#71356) ArthurShelby válasza csabi63 (#71355) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Nálam a rádió nem (pc: se chrome, se ff) (visszahallgatnék valamit)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71357) Csabee. válasza Sn00k (#71347) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Ma nekem is reggel fogta magát s elment az internet. Majd visszajött..Napközben nem értem el a szerveremet , majd hazajöttem s nézem kiirja a log hogy natolt a hálóm. Hívom a upc-t, értetlenkedik hülyének néz az ügyfélszolgálatos, majd én veszem észre hogy áttoltak ipv6-ra. S ez esetben nem lehet modemként üzemelni. Most kértem hogy rakjon vissza ipv4-re... 25perce vagyok vonalba az úrral.. s a modem még nem ad életjelet magáról..

Üdv: Csabee.

(#71358) z67


z67
őstag

Hónapok óta nem tudom bekapcsolni a webes felületen a WiFree-t. Ma tettem egy kísérletet az ügyfélszolgálaton keresztül, nekik sem ment. Tipp valakinek?

(#71359) z67 válasza z67 (#71358) üzenetére


z67
őstag

Ja, és a fickó szemrebbenés nélkül elkérte a teljes jelszavamat. Ez biztos teljesen hivatalos így.

(#71360) Csabee. válasza z67 (#71359) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Jelszavadat nem adhatod ki. Neki saját mgmt admin jelszavuk van amivel mindent látniuk kell ami rájuk vonatkozik.

Üdv: Csabee.

(#71361) Sn00k


Sn00k
veterán

Az irasom utan kb 10 perc mulva mar helyre jott szerencsere magatol...
A gondom csak az mostmar eleg surun kell ezzel a helyzettel szembesulnom 16. Kerulet. Renelm nem lesz hosszutavo...

3njoy the Lif3

(#71362) fsdb válasza Sn00k (#71361) üzenetére


fsdb
aktív tag

De. :DDD UPC Connect Box (Compal CH7465LG) problémái
Ha sokat csinálja próbáld ki modem módban, saját routerrel.

[ Szerkesztve ]

(#71363) kezo0 válasza z67 (#71359) üzenetére


kezo0
addikt

Egy telefonos ügyintézés során az én jelszavamat is megpróbálta elkérni az ügyfélszolgálatos, mire mondtam neki, hogy ne vicceljen már. Érdekes módon végül a jelszavam nélkül is megoldotta a problémát...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#71364) z67 válasza kezo0 (#71363) üzenetére


z67
őstag

Hát ez a világon semmit nem oldott meg, valószínűleg el sem jutottam szakemberhez, egy kvóta miatt foglalkoztatott nyomi lehetett a vonal végén. Nem volt kedvem vitatkozni, valahogy majd megleszek a wifree nélkül, a korlátlan mobilnettel. Csak szeretem ha működnek a dolgok.

(#71365) cigam válasza z67 (#71364) üzenetére


cigam
félisten

Online form-on jelentsd be hibára.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71366) kezo0 válasza cigam (#71365) üzenetére


kezo0
addikt

+1
Az általában tényleg hatékonyabb szokott lenni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#71367) #19482368 válasza z67 (#71359) üzenetére


#19482368
törölt tag

áááá felejtsd el, egyszer tőlem is el akarta kérni, mondtam szívesen megmondom. De előtte kérem válaszoljon a kérdésemre, mennyire szabályos eljárás ez? Mert hogy azt kommunikálják ki, hogy nem kérik a jelszavakat. :D Csend, majd megszólalt pár mp múlva, végül is nincs szükség rá, mert nekik is van, és tulajdonképpen azzal is meg tudja nézni. Azzal indokolta, hogy jobban látja a hibát ha az én felhasználó/jelszó párosommal lép be. :D Értem én a jó szándékot, csak a mai világban.....

(#71368) z67 válasza cigam (#71365) üzenetére


z67
őstag

Megpróbáltam, egyúttal megemlítettem a nem szokványos eljárást is.

Meglátjuk.

Köszönöm mindenkinek!

z

(#71369) cigam


cigam
félisten

Ma jött meg a számla, amiben közlik, hogy 2-án lejárt a hűségem.
"az Ön részére elérhető, jelenlegi szerződéséhez hasonló szolgáltatási tartalommal bíró, 12 havi elkötelezettséggel járó ajánlatunk az alábbi*:
digital gold: 7673 Ft/hó;
MyPrime csomag: 1490 Ft/hó;
MyPrime csomag: 1490 Ft/hó;
Filmbox csomag: 1000 Ft/hó;
Fiber Power 240: 7555 Ft/hó;
Nonstop M díjcsomag: 3000 Ft/hó."

Azon már fen sem akadok, hogy miért van benne 2x a MyPrime, de ha egynek veszem, akkor is 20718.-ra jön ki. Most fizetek

digital gold: 4539 Ft/hó;
MyPrime csomag: 0 Ft/hó;
Filmbox csomag: 0 Ft/hó;
Fiber Power 240: 4242 Ft/hó;
Nonstop M díjcsomag: 1999 Ft/hó.
Összesen 10780.-ot.

Csak kíváncsiság képpen: Ez ügyfélmegtartó, vagy ügyfélüldöző ajánlat :F

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71370) Csabee. válasza cigam (#71369) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Sajnos nem foglalkoznak veled hogy ügyfél vagy. De ha felszeretnéd mondani mondjuk telefonon akkor hirtelen találni szoktak jobb árat. Én örülnék ha valami szuperolcsó internetet is adnának pl. 20/5Mbit-et. Az nekem teljesen elegendő lenne. É szerintem a lakosság nagy részének. Kivéve a torrent huszárokat :D .

[ Szerkesztve ]

Üdv: Csabee.

(#71371) woodworm válasza cigam (#71369) üzenetére


woodworm
veterán

Tényközlés, hogy a csomagod tartalma jelenleg milyen áron érhető el kedvezmények nélkül. Korábban már volt róla szó, nem a upc hülyesége, hanem az új törvény írja elő.

(#71372) cigam válasza woodworm (#71371) üzenetére


cigam
félisten

Nem, ez egy újabb 12 hónapos hűségre vállalt ajánlat!
Lásd: 12 havi elkötelezettséggel járó ajánlatunk az alábbi

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71373) 4Grider válasza cigam (#71369) üzenetére


4Grider
nagyúr

Gondolom odaírták azt is, hogy az eddigi áraid maradnak.
Jogszabályi kötelezettség, hogy határozatlan idejű szerződésre váltáskor leírják az adott területen meglévő, a te mostani szolgáltatáscsomagoddal összehasonlítható hűséges árakat. Mondjuk ezek az árak 1 év hűséggel elég durvának tűnnek, szóval ezt a formot elcseszte valaki.

(#71374) cigam válasza 4Grider (#71373) üzenetére


cigam
félisten

Persze, az is ott van ha nem csinálok semmit, ezekkel a feltételekkel megy tovább, de erősen gondolkodom a Digi-n.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71375) jeni válasza cigam (#71369) üzenetére


jeni
félisten

Gondolom ha nem változtatsz rajta nem mondod fel akkor marad az ár minden ahogy eddig volt. Kivéve ha ők mondják fel a szerződésedet vagy áremelést hajtanak végre.

(#71376) woodworm válasza cigam (#71372) üzenetére


woodworm
veterán

Még egyszer. Ha nem lenne szerződésed velük és nem vennének számításba egyetlen kedvezményt sem, akkor jelenleg ezeken az árakon tudnál aláírni egy évet. A törvény előírja, hogy ezt közöljék veled, hogy össze tudd hasonlítani a jelenlegi szerződéseddel. Az a helyzet is előállhat, hogy a kínált alapár kedvezőbb, mint a jelenlegi csomagárad.
Minden értelmes ember el tudja dönteni, hogy számára mi a kedvezőbb. Akár más szolgáltató figyelembe vételével is.

(#71377) ArthurShelby válasza cigam (#71374) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ahogy látom nonstop M-ed van, és ilyen a diginél nincs.
Egyébként ők nyilván olcsóbbak, tv-ben rosszabb a csatorna kínálatuk.
Egy 1221 lemondást még megpróbálnék, illetve csak egy nonstop M-et (mert akkor amellé jöhet a digi)

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71378) cigam válasza woodworm (#71376) üzenetére


cigam
félisten

Nem a listaárral van bajom, hanem a 12 havi elkötelezettséggel járó ajánlat megfogalmazással. Nem azt írták oda, hogy ezek a szolgáltatások jelenleg listaáron ennyibe kerülnének, hanem egy 12 hónapra szóló hűségajánlatot tesznek. Ki köt hűséget listaáron?!

Miért ilyen nyakatekert félrevezető megfogalmazást használnak? Miért nem úgy írják le, hogy még én is megértsem?!

- Egy bekezdésben leírják, hogy törvényi kötelezettségünknek eleget téve, jelenleg listaáron, külön-külön ennyibe kerülnek ezek a szolgáltatások.

- Következő bekezdésben leírják, hogy újabb 12 hónap aláírása esetén olyan csomagot kapok amiben ez meg az van és ezért csak ennyit kell fizetni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71379) ztsoft válasza cigam (#71378) üzenetére


ztsoft
őstag

Én is ugyan ezt nem értettem egy fórumozó beírása után (ugyan úgy lejárt hűségnél), simán le lettem oltva, hogy ezt így kell nekik közölniük. Főleg, mikor írtam, hogy én simán megmutatnám az NMHH-nak.

Ezek szerint már ketten vagyunk, akik nem értik, hogy miért így kell közölni.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71380) Laza...


Laza...
addikt

Még van fél év a hűségemből, és felhívtak hogy tegyenek egy kedvezőbb ajánlatot: mivel a telefont nem használom úgysem, ezt kiveszik a csomagomból, és ez -300ft/hó. Cserébe írjak alá egy új 1 év hűséget :DDD

Never give up!

(#71381) sabrinho válasza Csabee. (#71370) üzenetére


sabrinho
tag

Én nekem elég volt a legkisebb, úgy is lejött pár perc alatt a 10G-s film... Semmi előnyét nem látom, hogy rábeszéltek a váltásra. Esetleg, hogy ugyanannyiba kerül :)

(#71382) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Ugye azt jól tudom, hogy ha lejár a hűség, akkor kötelesek ugyanazon az áron adni, csak határozatlan idejű lesz a szerződés? Bizonyos esetekben emelhetnek, de csak azért mert lejár a hűség, nem. Vagy tévedek?

(#71383) 4Grider válasza NoOne1976 (#71382) üzenetére


4Grider
nagyúr

Igen.
A határozatlan idejűvé vált előfizetések áremelése vagy a fogyasztói kosár árváltozását követheti, vagy van néhány eset, amikor azt jelentősen meghaladhatja. Ez utóbbiak viszont túl sokszor nem süthetőek el (hatósági/jogszabályi ok, körülményekben bekövetkezett jelentős változás, stb.).

(#71384) volandy


volandy
senior tag

Olvasom itt a hozzászólásokat a lejárt szerződésekről.
Nekem lejárt a szerződésem már jó régen.
Ezek közül mit lehetne kivenni?

Horizon box+HD: 1000.-
digital bronze: 4140.-
HorizonHD plussz TV-n: 1550.-
My Prime csomag: 0.-
My Prime csomag: 0.-
ePack kedvezmény: -444.92.-
Fiber Power 120: 3500.-
Nonstop S díjcsomag: 759,99.-
Freedom L net: 3500.-
ePack kedvezmény terhelés: 444,92
A két HD-s beltéri az kell.
pl: a Nonstop S díjcsomagot? Szinte soha nem használtuk a vonalast. Pár faxot küldtem róla.

(#71385) ΞΔGLΞ válasza woodworm (#71340) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Ezek szerint túl nagyok ezek az igények manapság, hogy legalább több FHD csatorna legyen. oké... :)
Mittomén, évente 2-4 darabbal bővülhetne az FHD kínálat, tudom ez már nagyon sok. :-D

(#71386) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#71385) üzenetére


LouiS22
veterán

Ne magadból indulj ki, ahogy ezt az előttem szóló is mondta. :)

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#71387) ΞΔGLΞ válasza LouiS22 (#71386) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

Oké, jövő nyáron esetleg újra felvetem a témát. :)

(#71388) LouiS22 válasza ΞΔGLΞ (#71387) üzenetére


LouiS22
veterán

:D

Mielőtt kérdezel, nézd meg az 1. számú hozzászólást, vagy használd a keresőt, azért van!

(#71389) Toth_Jani


Toth_Jani
őstag

Az mondjuk érdekes hogy a TV gyártok erőltetik az UHD TV-ket, persze tudom azért mert nem akarnak úgy járni mint a képcsöves időkben hogy az ember megveszi és 20 évig TV.
A gyártó abból él(ne) ha évente 2 TV-t rá tud sózni 1 vevőre, mert ez nagyobb, szebb, okosabb jelszóval.
Az FHD adás az nem vitás hogy kell, de a 30 csatornából 20-at raktam be előre ebből kb: 10-et nézek, ha a Bronze csomagban mind FHD volna akkor is csak 10-et néznék, a többit csak átpörgetem, ha nem 5300 forint volna a 3in1 csomag akkor nem is volna TV-m.

(#71390) BalaNce87


BalaNce87
addikt

Sziasztok,

Új szerződés esetén ha jött mail a szolgáltatás bekapcsolásáról akkor az onnantól ténylegesen működik is? Befizettem az 500-as netre de még most is csak 274/22-t mér a teszt. :U

(#71391) fsdb válasza BalaNce87 (#71390) üzenetére


fsdb
aktív tag

Connect boxod van, vagy régi modemed?
Ha CB router mötte? Milyen gépre van kötve? (Ha CB modem módban mekkora a sebesség?)

[ Szerkesztve ]

(#71392) BalaNce87 válasza fsdb (#71391) üzenetére


BalaNce87
addikt

Kaptam ezt a sukár fehéret hozzá, mert a technicolor volt eddig a 240-es sebességgel.
Lan kábelen jön a PC-hez a net, semmi extra. Még nem kísérleteztem vele, jelenleg router módban megy.

(#71393) woodworm válasza BalaNce87 (#71392) üzenetére


woodworm
veterán

Ha belépsz az adminfelületre (http://192.168.100.1/), akkor a Haladó beállítások >> Eszközök >> Hálózat állapota >> Konfigurációnál mi a Konfigurációs fájl neve?

(#71394) BalaNce87 válasza woodworm (#71393) üzenetére


BalaNce87
addikt

fiberpower500_v6-sip.cfg

(#71395) Soma01


Soma01
veterán

Ha a CB IPv6 (router) módban van, az IPv4 címe milyen típusú lesz? Lesz neki egyáltalán? Úgy tudom lesz, de natolt. De az milyen formátumú?

(#71396) kabelmania27 válasza Soma01 (#71395) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lesz ipv4 cím, ha egyes oldalak nem jönnek be ki kell kapcsolni az ipv6-ot a my upc oldalon.
BalaNce87: Indíts el karbantartó programot, lehet valami fogja a gépet. Ha nem segít lan beálításoknál állítsd sebességet 1gbps full duplex-re

[ Szerkesztve ]

(#71397) ArthurShelby


ArthurShelby
addikt

Egyébként a cisco modemek tudnak ipv6-ot, vagy csak a CB meg a TC/Ubee tudja?

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71398) Soma01 válasza kabelmania27 (#71396) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen IPv4 címem lesz? (Példa?)

(#71399) woodworm válasza Soma01 (#71395) üzenetére


woodworm
veterán

Át szeretnél térni?
A router mód nem jelenti feltétlenül az ipv6-ot is egyúttal.

(#71400) kabelmania27 válasza Soma01 (#71398) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

pl. 176 kezdetű.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.