Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46001) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#46000) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha csak két tévé van akkor cseréltesd ki kettesre, ha a hármasnak egyik kimenete -3,5ös akkor jó lesz arra az esetre ha kábelmodem lenne, mert ennél a tipusnál a kisebb csillapítású kimenetre megy a modem a két 7,5-re a tévék.
Tied lett a 46000-es hsz :)

[ Szerkesztve ]

(#46002) szabogabor10 válasza kabelmania27 (#46001) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az egyik 3,5-es igen. Az osztó egy PCT-1000-3W típus. Sajnos azt nem tudom, hogy melyik csatiból megy a tv-be a kábel, mert mind a 3-ba van dugva kábel, és mind a 3 egy kábelcsatornába megy be. Kihúzogatni most nem akarom, elég nehezen elérhető helyen van az osztó. Ezt már a szerelőkre bízom. :D
Köszi a segítséget. :)

46000...szép szám. :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46003) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#46002) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Az egy jó típus, három eszközre társasházban bőven elég erős jel szokott lenni ezért ha így marad is megfelelő jelerősség lesz, hiba kizárása miatt írtam az osztócserét, így később vételi probléma esetén kizárható a lakáson belüli probléma.
Jaja, azért jegyeztem meg.

[ Szerkesztve ]

(#46004) kezo0 válasza kezo0 (#45985) üzenetére


kezo0
addikt

Mondjuk senki ne tegyen magának szemrehányást, ha új előfizetőként nem tudja eldönteni, hogy akkor most mit tud a mediacard és mit nem. A UPC oldalán eléggé ellentmondásosak az infók.
Itt pl. a fenti listában ki van ikszelve a rádió meg a nyelv- és feliratválasztás, aztán lent meg ott vannak a digitális rádiók meg a hang és feliratválasztás is, mint elérhető feature...

Mindez ugyanazon az oldalon, egymás alatt, nem én ollóztam így össze.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46005) cocka válasza kezo0 (#46004) üzenetére


cocka
veterán

És ehhez képest mi a valóság?

(#46006) blakey válasza kezo0 (#46004) üzenetére


blakey
félisten

Van felirat is meg rádió is. Nem sűrűn frissítik a oldalt, de a kártyával kiküldött információs lapot sem, aszerint még csak az M2 ingyenes. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46007) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#46002) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Előbb kimaradt, hogy ha megvan a kábel akkor fúrás nélkül megoldható csak a lépcsőházi szekrényben kell bekötni a kábelt és máris van jel.

[ Szerkesztve ]

(#46008) kezo0 válasza cocka (#46005) üzenetére


kezo0
addikt

Azt többen is leírtuk neked itt pár hozzászólással korábban (pl. én is abban a hsz-ban, amelyikre az imént saját magamnak válaszoltam).
Szerintem lehet a kártyával is feliratot választani azokon a csatornákon ill. műsoroknál, ahol elérhető bármilyen felirat, csak megfelelő tévé kell hozzá. Ugyanúgy, ahogy megfelelő tévével pl. műsort is lehet rögzíteni külső HDD-re, pedig ez a funkció is ki van ikszelve a mediacard tulajdonságainál (persze jogosan, hiszen a kártya nem tud ilyet, de önmagában nem is tiltja meg az általa kikódolt műsor rögzítését, ha van erre alkalmas eszközöd).

Az én tévémen kártyával lehet feliratot is választani, meg tudok műsort is rögzíteni vele. A kártya egyedüli hátránya számomra a boxhoz képest, hogy csak egy napos EPG van hozzá, szemben a box egyhetes EPG-jével.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#46009) szabogabor10 válasza kabelmania27 (#46007) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ez jó hír. :)
Most tökéletes vétel van a tv-n, szinte minden frekin 100% jelminőség / jelszint. Persze ha túl erős a jel, nyilván az sem jó, de nem szokott fellépni kockásodás. Említem a szakinak a cserét, aztán ha benne van, kicseréljük. :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46010) vadászcsiga


vadászcsiga
félisten

Upc wifin mndenkinek tökéletesen betölt a ph oldala? Csütörtök este óta szarakodik és nem jövök rá mi a probléma. Ügyfélszolgálatos alaphelyzetbe állította a routert de semmi javulás. A Hiba az oldalon topikban páran még panaszkodnak erre, upc-s és diginetetes kollégak.
Valakinek valami ötlete? Nálam csak upc-vel csinálja, ios es android stock böngészovel, illetve ami még azokanak a motorját használja. IE-t nem probáltam, ritkán használom.

[ Szerkesztve ]

(#46011) Gubek-Einste válasza vadászcsiga (#46010) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit értesz UPC wifi alatt? A Wi-Free-t?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46012) vadászcsiga válasza Gubek-Einste (#46011) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Előfizetésemhez tartozó wifit. Azt hittem egyértelmű.

(#46013) blakey válasza vadászcsiga (#46010) üzenetére


blakey
félisten

DNS rendben van?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46014) vadászcsiga válasza blakey (#46013) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Nem értek hozzá. Mit nézzek és hol?

Amúgy érdekes, wi-freen nem csinálja.

[ Szerkesztve ]

(#46015) #99546112


#99546112
törölt tag

Miért lehet az hogy a modem mellett a wi-Free-re iszonyat nehezen tud csatlakozni telefon vagy tablet? Ráadásul a jelerősség is csak alig vagy egyesen van. Még a mode mellett is gyenge 😩😅😅

(#46016) cocka válasza #99546112 (#46015) üzenetére


cocka
veterán

Valami olyasmit olvastam, hogy egyszerre egy "végpont" vagy minek hívják max. 3 klienst tud kiszolgálni. Nekem sokszor nemhogy egyesen van a térerő, de meg se találja.

(#46017) cigam válasza cocka (#46016) üzenetére


cigam
félisten

Tipikus Olga esete a Volgával.
A box-ra csatlakozo kliensek számossága nincs limitálva (valamennyi biztos van de biztos, hogy a 3 sokszorosa). A Wi-free-re tudsz max. 3 eszközt beregisztrálni. A saját modemedre pedig nem tudsz wi-free-n rácuppanni.

A térerő probléma pedig egyértelmű eszköz hiba. 1.5 szobás panelben a kisszoba ablaka mellett van a modem. A legtávolabbi pont a lakás másik végébe is "kettes" térerőt mutat., töle két méterre pedig "ötös":

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#46018) Gubek-Einste válasza cigam (#46017) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak kérdés, hogy hány másik hálózat van még az ő területén ami zavart okozhat mert minden környezet más és más.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46019) cocka válasza cigam (#46017) üzenetére


cocka
veterán

Hát az én modememre sem én, sem más nem csatalkozik wifin keresztül, mivel nemrég szó volt róla, hogy nincs rajta wifi antenna.

hány másik hálózat van még az ő területén ami zavart okozhat

Sok. Most pl. 22.

(#46020) HofiZoli válasza cocka (#46019) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Attól hogy nincs rajta antenna, még lehet wifis...

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#46021) cocka válasza HofiZoli (#46020) üzenetére


cocka
veterán

DE NEM AZ!

Cisco EPC3212 -> Tudomásom szerint ez nem wifis.

(#46022) HofiZoli válasza cocka (#46021) üzenetére


HofiZoli
senior tag

akkor ne azt írd hogy nincs antenna, hanem azt hogy nem wifis... :W

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#46023) Uthenger válasza #99546112 (#46015) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Ha a jelerosseg gyenge a modem mellett, akkor velhetoen mas modeme szorja azt az ssid-t... :)

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#46024) adika4444 válasza Uthenger (#46023) üzenetére


adika4444
addikt

Ennek a megoldása pedig gép esetén egy Wi-Fi analyzer progi:). Én is szeretem amikor a dugig töltött távoli hálón lóg a laptop meg még 15 ember, a közelin meg szinte nincs senki és akkor arra kézzel kell átmászni.

üdv, adika4444

(#46025) fant0mi válasza cigam (#46017) üzenetére


fant0mi
addikt

Hat az en telefonom fel tud menni a sajat wi-freemre. Biztosan a sajatom, megneztem.

(#46026) BUKSIKA75


BUKSIKA75
csendes tag

a kérdésem a kövi..lecserélném a boxot mediacard-ra,a tv CI+,egyedül azt nem találtam az oldalon hogy hol lehet ugy megrendelni a mediacardot hogy megkapjam postán ill hogy végülis próba lenne a működése mert 100% csak majd akkor tudom ha látom hogy működik...szoval tudja valaki hogy a upc oldalon hol lehet rendelni a kártyát?vagy csak telefon

(#46027) blakey válasza BUKSIKA75 (#46026) üzenetére


blakey
félisten

1221-en tudod megrendelni és postán küldik, van türelmi idő, ha nem működik visszaküldheted.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46028) 4Grider válasza blakey (#46027) üzenetére


4Grider
nagyúr

És ilyenkor működik mind a két kártya? Mert akkor ez buli, a türelmi időig nem kell a második készüléken a kódolt csatornákért fizetni...

(#46029) blakey válasza 4Grider (#46028) üzenetére


blakey
félisten

Milyen két kártya? A box addig működik míg le nem adod, de átvétel után van rá 15 napod (azt hiszem), hogy leadd.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46030) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Tök korrekten elküldték e-mailben a szerződést, mellékelve a teljes csatornakiosztást, a csoportos beszedési nyomtatványt (amit inkább netbankon keresztül fogok intézni) és az HBO GO regisztrációs linket.
Most nézem: mit keres a Világ csomagban (is) az M1? Először azt hittem, valami külföldi, azt kiderül, hogy ez a mi királyink. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#46031) Gubek-Einste válasza szabogabor10 (#46030) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kicsit vicces mivel eleve kódolatlan csatorna, én már a bevezetéskor furcsáltam de ez van.
Az egyetlen dolog amire gondolni tudok az az hogy ha külföldi rendelne tévét akkor neki nem kell Bronz vagy Gold csomagot rendelnie mivel abban csak magyar nyelvű csatornák vannak, így csak a Világ és/vagy Európa csomagot is elég fizetnie mivel úgy is csak azt nézi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#46032) Megane2000


Megane2000
aktív tag

Üdv!

Ha bridge módban van a upc router(modem) és szeretném routerként használni akkor mit kell tennem?
Resetet nyomni? Vagy van más lehetőség is esetleg?

[ Szerkesztve ]

(#46033) blakey válasza Megane2000 (#46032) üzenetére


blakey
félisten

Bridge módból Router módba helyezed. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#46034) Intruder2k5 válasza Megane2000 (#46032) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

192.168.100.1 címen vissza tudod állítani router módba. Vagy ha nálad az a firmware verzió van, amiben ez a menü nem elérhető, akkor 1221, és az üfsz visszaállítja.

(#46035) Sanyi.il


Sanyi.il
aktív tag

ez a MyUPC felület működőképes? új előfizető vagyok, így nem tudok róla semmit, beírom először a kért adatokat, megjelenik a két zöld pipa, mennék tovább, és kiírja hogy egyik sem jó... :(((

(#46036) Intruder2k5 válasza Sanyi.il (#46035) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, megpróbáltam, be tudtam lépni. Önmagában a zöld pipa semmit sem jelent, csak, hogy megfelelően ki van töltve a mező. Ha téves adatot írok be, akkor is beteszi a zöld pipát. Ezen túl vagy már?

https://service.upc.hu/my_upc/register

[ Szerkesztve ]

(#46037) Sanyi.il válasza Intruder2k5 (#46036) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

ügyfélszámomat és édesanyám leánykori nevét csak tudom :))

szerk.: megnézem :) köszi!

[ Szerkesztve ]

(#46038) Intruder2k5 válasza Sanyi.il (#46037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ugye nem a 29-es körzetről van szó?

(#46039) spici válasza Sanyi.il (#46037) üzenetére


spici
tag

Ameddig nem aktiválják a szolgáltatást addig sajnos nem tudsz bejelentkezni, így jártam én is.

(#46040) csabi63


csabi63
senior tag

Új csatorna a Fox lett.

(#46041) Sanyi.il válasza spici (#46039) üzenetére


Sanyi.il
aktív tag

itt lesz a pont, köszi :)

Intruder2k5: nem :)

(#46042) cocka válasza Sanyi.il (#46037) üzenetére


cocka
veterán

Amiben az az igazán poénos, hogy beírod az ügyfélszámodat meg az anyád nevét, aztán simán beenged. Majd amikor valamilyen my UPC accountot igénylő szolgáltatást vennél igénybe, pl. Horizon Go, akkor email címet és jelszót kér. Eltartott egy darabig, mire kiderítettem, hogy honnan a rák farkából kéne megtudnom, hogy mi az email címem és jelszavam, amivel a my UPC-n keresztül beenged. Az a baj, hogy már nem emlékszem, hogy a kiderítésnek mi volt a menete.

De elég zavarbaejtő, hogy my UPC login adatok alatt minimum kétféle dolgot értenek és mindig más-más adataot kérnek. Fő a következetesség ugye? :DD

(#46043) Treck válasza csabi63 (#46040) üzenetére


Treck
aktív tag

Igen, pont most akartam kerdezni, h miota van a UPC-nel FOX csatorna :)

http://google.treck.hu

(#46044) spici


spici
tag

Üdv!
Akartam már kérdezni, hogy ugyebár sok panasz van a mediacarddal a 4 évnél régebbi készülékeken (szerelő szerint), az enyém 2013-as konstrukció szóval működik.

Az a gondom hogy a GUIDE menüpontom (LG 32LN5400) ugyebár az EPG, de kb 2 másodperc után kilép és a smartcard 1 másodpercre felvillan azzal hogy nincs jogosultságom.

A TV szoftverét lefrissítettem (elég nagy verziókülönbség volt) de ugyanaz a hiba.
Valami ötlet esetleg?

Másik téma:

UPC-nél miért van az hogy külön kell megrendelni a HD adásokat és külön a mediacard / mediaboxokra?

Azaz külön fizetek azért hogy HD adásaim legyenek és külön fizetek azért hogy tudjam is nézni, miéééért?

(#46045) kabelmania27 válasza spici (#46044) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Másnál is volt hasonló probléma.

(#46046) BUKSIKA75


BUKSIKA75
csendes tag

a Bicskei Upc kábelhálózaton a 10es programhelyen már megy a FOX....

(#46047) BUKSIKA75 válasza blakey (#46027) üzenetére


BUKSIKA75
csendes tag

ÉRTEM KÖSZI

(#46048) Intruder2k5 válasza cocka (#46042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ha nem tudod, akkor valóban lehet vele küszködni, de alapesetben a upc-s mail címe minden új előfizetőnek vezeteknev.keresztnev@upcmail.hu

[ Szerkesztve ]

(#46049) 4Grider válasza spici (#46044) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mert a HD opció 1000 Ft-ért csak egyetlen eszközre jár. Ha második/harmadik tv-n is nézni akarod, azok további 1550 Ft-ba kerülnek havonta és készülékenként.

(#46050) Megane2000 válasza Intruder2k5 (#46034) üzenetére


Megane2000
aktív tag

Köszii.

Resetkor mi történne?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.