Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71201) Toth_Jani válasza Ernesto78 (#71200) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Chrome esetében ezt a kapcsolót kell átállítani, és működik.
Akinél nincs semmilyen vírusirtó az NE kapcsolja ki mert a UPC valószínűleg nem fertőz de más oldalak lehetnek fertözök!!

[ Szerkesztve ]

(#71202) paulo92


paulo92
tag

Sziasztok!
Pár napja párszor megszakad az internet. TV tökéletesen működik. UPC 500-as net. Connect boxot kb. 1 hette állítottam bridge üzemmódba, mögötte egy D-Link Router dolgozik.

Jelszintek:

Downstream

Upsteam:

És végül egy speedtest laptopról router mellől:
Gigás porton asztali gépen is kb. ugyan ez az eredmény (picit gyorsabb)

Ha jól sejtem kissé magasak az értékek? Amúgy helyszínben vidéken mértem ezeket az értékeket. 1500 lelkes falu, UPC-n kívül t szolgáltat még 30 megás netet szóval aki tehette már rége UPCs :D

Előre is köszi!
Üdv
Zoli

(#71203) cigam válasza Ernesto78 (#71200) üzenetére


cigam
félisten

Elég a TV előfizetés, ahhoz már jár a horizon go szolgáltatás, csak létre kell hozni egy upc profil-t hozzá, és azzal már be tud lépni.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71204) sabrinho válasza Toth_Jani (#71186) üzenetére


sabrinho
tag

Többször újraindítottam NAS-t és routert is, magától nem indul el.

Van egy ilyen szabály:
IP cím Port tartomány Port tartomány Protokoll Bekapcsolva Töröl
192.168.0.3 32400 20363 TCP error_translate

Nem tudom, mit jelent a hibaüzenet és miért van. Újat nem tudok csinálni, mer nem tudom milyen port számokat kellene beírni kimenőnek/bejövőnek. Hibaüzenetet ad ki, hogy valamikkel nem egyezhet (egy csomó szám 13-tól 5000 valamennyiig, de én kezdőnek 1-et, végsőnek 6000-et akartam írni). A NAS a fent látható 192.168.0.3

(#71205) kabelmania27 válasza paulo92 (#71202) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv! Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#71206) kabelmania27 válasza dareee (#71196) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem érhető el a modem üzemmód my upc oldalon kapcsold ki az ipv6-ot.
Nézd meg milyenek a modemértékek.

(#71207) cigam válasza sabrinho (#71204) üzenetére


cigam
félisten

Miért akarod 1-6000-ig minden portot oda irányítani, mikor a torrenthez elég egyetlen egy is. Mégpedig az, amit a NAS-od éppen használ. +Azért sem engedte, mert ebben benne van egy csomó olyan port, amit más szolgáltatások használnak (ftp, DNS, web,...), többek közt maga a router is.
Ez viszont inkább a torrent, vagy otthoni hálózat topikok témája, nem UPC specifikus.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71208) sabrinho válasza cigam (#71207) üzenetére


sabrinho
tag

Értettem :) Azért itt kérdeztem, mert ez minden router esetében változik egy kicsit. Megnézem másutt.

(#71209) Ernesto78 válasza cigam (#71203) üzenetére


Ernesto78
aktív tag

Köszönöm :-)

(#71210) Livius


Livius
őstag

Tudtok valami infót arról, hogy a UPC-nél mik lehetnek az ügyfélmegtartó árak, vagy épp az új előfizetőknek kínált árak, amik olcsóbbak mint az oldalukon kiírtak?

Eddig DVB-C Digital Gold csomagunk van csak, de most már az internetet is inkább a UPC-től vennénk, egy nagy csomagban egyben, és érdekelne az hogy milyen kedvezmény várható, vagy épp harcolható ki, ha majd intézem.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#71211) kabelmania27 válasza Livius (#71210) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Munkaidőben hívd fel a 1221-es számot és választ a megrendelés menüpontot, ha irodában vagy telefonon rendeled meg hamarabb bekötik ha van szabad időpont.

(#71212) sabrinho válasza sabrinho (#71208) üzenetére


sabrinho
tag

Több oldal átolvasása után ismét itt kérdezem: mik a helyes beállítások ahhoz, hogy synology nason menjen a torrent. IP 192.168.0.3:5000
Eddig semmi gond nem volt, ettől az új csudától nem működik.
Forwardolom a 6881-6889 szokásos torrent portokat, attól sem működik. A másik routert sajnos elvitték, már raknám is vissza.

(#71213) sabrinho válasza sabrinho (#71212) üzenetére


sabrinho
tag

A tcp protokoll portja 6881 az udp-jé 16881

(#71214) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Adott egy 100 Mbit/s-es net, Connect Box-szal.
Ha dlna-n keresztül játszok le filmeket a gépről, akkor a 720p-s megy, az 1080-as akad wifin keresztül. Ha kábellel csatlakozok a tv-hez, akkor gond nélkül megy az 1080p is.
Kipróbáltam xbox one-on keresztül is. A helyzet ugyanez. 720jó, 1080 nem, ha wifin keresztül megy. Amit azért nem értek, mert letölteni meg tud 80-100-al is játékot.
Mit kellene állítanom a Connect Boxon, vagy mi lehet a gond?

(#71215) tomp válasza NoOne1976 (#71214) üzenetére


tomp
félisten

Stabil dlna-hoz AC-s kapcsolat kell. Nekem az asztali médialejátszó ac-n kapcsolódik a Connect Box-hoz és stabilan megy a 4K is.

(#71216) NoOne1976 válasza tomp (#71215) üzenetére


NoOne1976
őstag

Mi az az AC kapcsolat?

(#71217) Laza... válasza NoOne1976 (#71216) üzenetére


Laza...
addikt

[link] Vagy itt, helyben: [link]

[ Szerkesztve ]

Never give up!

(#71218) vlevi válasza tomp (#71215) üzenetére


vlevi
nagyúr

"Stabil dlna-hoz AC-s kapcsolat kell. "
Nekem nincs gondom a DLNA lejátszással, 1080p-ben. Az is igaz, nem connect boxom van, hanem még a régi, kábeles modem, amire egy "rendes" routert dugtam rá, ami 5Ghz-es, n-es wifit tud.
1080p-hez nem kell AC, bőven elég az n-es is, mármint akkor, ha a TV rendesen rálát a wifire.
kisebb bitráták esetén még a 4k filmek is átjönnek wifin, de a 4kHDR az már tényleg nem. Youtube 4k videók viszont még sosem szaggattak be nálam a TV-n lejátszva.

(#71219) cigam válasza sabrinho (#71213) üzenetére


cigam
félisten

A Synology oldala szerint az alapértelmezett portok:
6890 ~ 6999 (for models with firmware earlier than v2.0.1-3.0401);
16881 (for models with DSM v2.0.1 and onward)

Vagyis ha 2.01-nél frissebb rendszer fut rajt(és nem módosítotad a gyári beállítást), akkor a 16881-et kell ráirányítani, mind a TCP, mind az UDP protokolt. Vagyis neked igy kellene kinézni:
IP cím Port tartomány Port tartomány Protokoll
192.168.0.3 16881 16881 both

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71220) sabrinho válasza cigam (#71219) üzenetére


sabrinho
tag

Pontosan így állítottam be.

Helyi Külső
IP cím Port tartomány Port tartomány Protokoll Bekapcsolva Töröl
192.168.0.3 16881 16881 Both

(#71221) Bridgeman


Bridgeman
csendes tag

Sziasztok!
Ma reggel óta nem tudom használni a wi-freet. Semmit sem módosítottam (a mobilon sem),tegnap még működött.
Belépek a My Upc-re,hogy leellenőrizzem , be van-e kapcsolva a funkció,jelszó, f.név rendben van-e,
de egyszerűen nem találom....Közben belenézek még a "Személyes adataim"-ba és azt látom,hogy az állandó lakcímem 200 km-rel odébb van a Upc szerint (teljesen más város,utca)....Most akkor az én személyes adataimat is átpakolhatták egy másik előfizetőre???? (Közel 10 éve vagyok előfizető és közben nem változott a lakcímem.)

Nekem a Balaton a Riviéra

(#71222) Bridgeman válasza Bridgeman (#71221) üzenetére


Bridgeman
csendes tag

Ja,közben megtaláltam a "profil megtekintését". Wi-free kipipálva.

Nekem a Balaton a Riviéra

(#71223) ztsoft válasza Bridgeman (#71221) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!

Most néztem meg a személyes adatokat, nálam minden rendben van. Szerintem hívd fel Őket (1221), hogy ellenőrizzék, mert ez nem jó így.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#71224) cigam válasza sabrinho (#71220) üzenetére


cigam
félisten

És jó lett?Pl. itt beírva a portszámot nyitottnak mutatja?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71225) sabrinho válasza cigam (#71224) üzenetére


sabrinho
tag

Igen, nyitottnak. De a torrentek nem mennek. Nem tudom mi lett vele, a router cseréig semmi gondja nem volt. Az oldalon is leellenőriztem a státuszt, aktív vagyok, nem az a gond.

(#71226) zolee001


zolee001
őstag

A WI Free az éjjel lehalt,azota nem lehet csatlakozni rá

(#71227) paulo92 válasza kabelmania27 (#71205) üzenetére


paulo92
tag

Megnéztem, sajnos nem látok semmi ilyesmit :F

A jobb oldali kábel megy a connect boxba, míg a bal oldali a tv-hez.

üdv
Zoli

(#71228) kabelmania27 válasza paulo92 (#71227) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a képet, ez egy jófajta osztó, nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók osztónál és a modemnél, rendben van a bekötés. Amennyiben modem/router újraindítás nem segít nézd meg router nélkül is akadozik-e az internetkapcsolat. Ha nem használod a wi-free szolgáltatást érdemes kikapcsoltatni.

[ Szerkesztve ]

(#71229) cigam válasza sabrinho (#71225) üzenetére


cigam
félisten

Akkor van (aktív) kapcsolata az internettel. Nem lehet hogy IPV6 címet kaptál, és ezért nem tud kapcsolódni a többi kliens? A letöltés most is megy nem?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71230) tomp válasza vlevi (#71218) üzenetére


tomp
félisten

Ja igen úgy értettem, hogy a upc-s eszközökön. Volt TC modemem és azon 5GHz-es n-es kapcsolaton ha fullhd-s film közben nem volt használva a net akkor rendben volt. De ha már betöltöttem pl a gmailt, máris megakadt a film.
CB-n ac-n még az olyan durva bitráta sem gond amely 60-210Mbps között váltakozik. Közben pedig normálisan lehet netezni a gépen. :)

(#71231) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Ha most a connect boxtól egy utp kábel ki van húzva a hirizon boxig, de azt kihúzom a boxból és teszek oda egy switchet, akkor már nem csak a connect boxhoz tudom vinni a netet kábelen, hanem már a tvhez is, jól gondolom?

(#71232) kabelmania27 válasza NoOne1976 (#71231) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen.

(#71233) sabrinho válasza cigam (#71229) üzenetére


sabrinho
tag

Azt kaptam, de már átállítottam ipv4-re. Nem megy semmi, lenne egy seedelendő torrentem, az sem, meg a letöltések sem indulnak el. Nem is tud kapcsolódni a trackerhez, pedig ahhoz nem is kell port forward. Ha upnp-zni akarok, akkor error translatet ír erre a portra. Nincs valamilyen másik beállítás, ami kell hozzá?

(#71234) Livius válasza sabrinho (#71233) üzenetére


Livius
őstag

Windows vagy egyéb más tűzfal irányába még néztél szét, hogy az jól van e beállítva?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#71235) cigam válasza Livius (#71234) üzenetére


cigam
félisten

A NAS alapértelmezett átjárója a 192.168.0.1?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71236) woodworm válasza sabrinho (#71233) üzenetére


woodworm
veterán

Érdemes még a tűzfal opciókkal játszadozni, sokszor szigorúra vannak véve az alapbeállítások a torrent szempontjából.

(#71237) sabrinho


sabrinho
tag

Mindhármótoknak:

Más tűzfal nincs beállítva. Az újét megnézem. A 01 az alapértelmezett átjáró.
Pénteken az Ubee-t kihúztam, ezt bedugtam, semmi más nem változott a rendszerben.
A trackerekre could not connectet ír.
Kivettem minden pipát a tűzfal oldalon, kivéve a tűzfalat. Így sem jó.

[ Szerkesztve ]

(#71238) woodworm válasza sabrinho (#71237) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs bekapcsolva? A routerben emlékeim szerint (nekem modem módban van) aktív a tűzfal alapbeállításban, ip flood, icmp flood, stb.

[ Szerkesztve ]

(#71239) cigam válasza sabrinho (#71237) üzenetére


cigam
félisten

Mutass egy képernyőfotót a modem státuszról, és a port forward oldaláról.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71240) sabrinho válasza woodworm (#71238) üzenetére


sabrinho
tag

A fragmentált ip csomagok kivételével minden aktív. Egyedül a legfelsőt hagytam pipálva, úgy sem jó. Leállítottam az egész tűzfalat, újraindítottam a NASt, így sem jó.

(#71241) #19482368


#19482368
törölt tag

UPC Connect Box wifi modem vendég hálózat

Sziasztok, érdeklődni szeretnék, hogyan működik a Connect Box vendég hálózata?
Amire kíváncsi vagyok
1. Szükséges a vendéghálózat működéséhez a normál wifi bekapcsolt állapotban legyen?
2. Milyen cím tartományból kapnak címet a csatlakozott eszközök?
3. ugyfelszolgalat.upc.hu leírása alapján be lehet állítani meddig legyen aktív a vendég hálózat. Kérdés ez mennyire működik megbízhatóan ez a funkció?

(#71242) sabrinho válasza cigam (#71239) üzenetére


sabrinho
tag

(#71243) woodworm válasza sabrinho (#71240) üzenetére


woodworm
veterán

Ha a nas Network Tools menüjében indítasz egy traceroute-ot, akkor eléri a trackert?
c.ncore.cc

(#71242) sabrinho
Jó, de mi van beállítva a nasodon? Nem ugyanazt a portot használja mindkét protokollal? Szerintem a both beállítás kellene vagy mindkét protokollal felvenni a listára a portot.

[ Szerkesztve ]

(#71244) cigam válasza sabrinho (#71242) üzenetére


cigam
félisten

Nem figyelsz arra, amit írok. A 16881_nem_csak TCP, hanem both! (A 6881 nem kell)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71245) sabrinho válasza woodworm (#71243) üzenetére


sabrinho
tag

Ezek a NAS BT kliens beállításai, ezért adtam meg külön portot a kettőnek. Próbáltam both-al a 16881-re is, úgy se volt jó.
Network Tools menü nincs.

(#71246) woodworm válasza sabrinho (#71245) üzenetére


woodworm
veterán

Sehol, ahol traceroute menüpont szerepel? A dns átírása nem oldotta meg?
Jó ez a párhuzamos beszélgetés. :))

(#71247) sabrinho válasza sabrinho (#71245) üzenetére


sabrinho
tag

Megoldódott, köszönöm mindenkinek!
A NAS-on volt rossz preferált dns megadva. Az ubee-val működött, ezzel nem. Nem értem, de a lényeg, hogy megy.

(#71248) sabrinho válasza woodworm (#71246) üzenetére


sabrinho
tag

Jó, de szerencsére vége. :D
Köszi!

Ha már témánál vagyunk:
Két mediacard-os előfizetésem van, folyamatosan "kódolt" hibaüzenettel elérhetetlenek a csatornák, majd megint jó, aztán megint nem. Volt kint technikus, megnézte az egyiket, valamit csinált vele, megint nem jó. Meg lehet ezt oldani stabilan valahogy, vagy ez ilyen?

(#71249) cigam válasza sabrinho (#71247) üzenetére


cigam
félisten

Mert át kell ám írni azt a ki....ott DNS-t, mer Norbi monta, hogy 10ms-al gyorsabban fordít IP címre. Mi meg találjuk ki mit tekertél el...
És még mindég a UPC topikban, holott semmi köze hozzá!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71250) sabrinho válasza cigam (#71249) üzenetére


sabrinho
tag

Elhiheted, hogy nem ilyesmi miatt írtam át anno, abszolút nem érdekel a net sebessége, amire nekem kell, jó az alap is. Valahol így olvastam, vagy félreértettem. Annyiban mindenképpen upc, hogy rejtély, az ubee-val miért működött így, ezzel miért nem. Tényleg csak kibe húzkodás volt, felülethez nem nyúltam közben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.