Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#97001) anglergab válasza kezo0 (#96994) üzenetére


anglergab
addikt

Vannak csak SD képes (MPEG2) boxok is. Amellé pedig ugyanaz HD-ban (MPEG4), lehet hogy nem férne el. Ne feledjük, hogy az MPEG2-es SD-nek relatíve nagyon sok sávszélesség kell. Ha mindenhol lenne MPEG4 dekóder, akkor nem kellene az SD változat. HD érthető okokból csak MPEG4-en van.

[ Szerkesztve ]

(#97002) kabelmania27 válasza CloakedWayne (#97000) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Hármas csillapítót vedd ki lehet úgy jobb lesz a feltöltés.

[ Szerkesztve ]

(#97003) anglergab válasza szabogabor10 (#96990) üzenetére


anglergab
addikt

Próba lehetett. Nálam nem szakadt meg egyszer sem. Nem úgy, mint akkor a Műsorvisszanéző.

(#97004) petne válasza zolya1973 (#96998) üzenetére


petne
őstag

Ez mindenkinek más lehet, nekem például csökkene, mert nem kell már felvevős plusz díjat fizetnem, ha váltanék.

(#97005) modi válasza anglergab (#97001) üzenetére


modi
tag

El kellene kezdeniük gyors ütemben, cserélni az ilyen boxokat.
A tutyimutyiságuk miatt a többi előfizető szív akinek egy része egy idő után olajra lép...

(#97006) tomp válasza cof (#96999) üzenetére


tomp
félisten

A másik sima 2-es osztó -4dB-el.
A 2 osztó összesen 3 ággal rendelkezik. A bal oldaliból a tv felé megy. A jobb oldaliból ami -4dB-el az megy a modem felé és a box felé.
Lehet megszüntetem a TV ágat mert a kártya úgyis csak azért kell, hogy a Horizon Go menjen. Azaz elég lenne a bal oldali. Csillapítás nélküli végre menne a modem, a -8dB-re pedig a box.

(#97007) tobi''


tobi''
tag

Érdeklődnék másnál is határozott időt mutat a szolgáltató oldalán az előfizetése mikor már rég lejárt az? Itt már 2 éve lassan, akkor két számlán is az jött, hogy határozatlan időre módosul változatlan áron, vagy valami csavar is van a dologban? Az inflációs emelést azóta meg is kapom, vagy azt itt határozott idős szerződéseknél is alkalmazzák?

(#97008) anglergab válasza modi (#97005) üzenetére


anglergab
addikt

A Vodafone box-on nincs analóg kimenet, azaz ahhoz HDMI-s/"modern" TV kell... A HDMI-analóg adapter pedig egy külön box/számítógép lenne...
Más boxot pedig valószínűleg nem adnak.
Azaz az igazi ok az lehet, hogy sok az analóg TV.

[ Szerkesztve ]

(#97009) petne válasza modi (#97005) üzenetére


petne
őstag

Egyerétek már régen, fokozatosan ki kellett volna cserélni, ütemszerűen, amennyiben hosszabb távon gondolkoztak volna. :( :(

[ Szerkesztve ]

(#97010) szabogabor10 válasza petne (#97009) üzenetére


szabogabor10
veterán

Pontosan.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97011) cof válasza tomp (#97006) üzenetére


cof
veterán

Ha megszünteted az osztást, akkor a TAP-os osztót vedd ki a rendszerből. Sima kettes osztót tartsd meg, azért nem mindegy, hogy -4dB vagy -8dB a csillapítás, pláne nálad ahol gyenge a jelerősség a TAP nem jó választás.

Ok, én úgy csinálnám akkor, hogy bejövő kábelre izolátor, aztán IN-be. Egyik OUT ág tisztán modem, másik OUT ág, tisztán VTV.

Csillapítás nélküli osztás nem létezik, ez OUT ágon 2.9dB-t csillapít, csak nincs ráírva.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97012) anglergab válasza szabogabor10 (#97010) üzenetére


anglergab
addikt

Az MPEG4, azaz a HD a mérföldkő. Az lenne a legfontosabb a sávszélesség optimalizálásához.

(#97013) szabogabor10 válasza anglergab (#97012) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mehetne minden HEVC-ben, az lenne a legjobb.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97014) CloakedWayne válasza kabelmania27 (#97002) üzenetére


CloakedWayne
tag

Köszi a tippet, kipróbáltam!
A sebesség 10-edére csökkent a packet loss nem változott. :W
Ha váltok kisebb csomagra, ami a régi szabvány, akkor lehet, hogy megoldódik? Kábelt viszont nem cserélt a szerelő, maradt minden.

(#97015) szabogabor10 válasza szabogabor10 (#96916) üzenetére


szabogabor10
veterán

DS 9-15-re ment fel, US 39-41-re ment le.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97016) ΞΔGLΞ válasza petne (#96997) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

De azóta jöttek be új csatornák is, HD is.

Melyik HD csatornáról van szó?

(#97017) szabogabor10 válasza ΞΔGLΞ (#97016) üzenetére


szabogabor10
veterán

DVB-re csak az Arena 4.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97018) tomp válasza cof (#97011) üzenetére


tomp
félisten

Oké akkor -2,9dB-t csillapít. De ez még mindig jobb a modem számára mint a -4dB.
A -8dB-es csillapításon most a TV megy. Eddig tökéletes.

(#97019) cof válasza tomp (#97018) üzenetére


cof
veterán

Hát addig ne nyúlj hozzá amíg okés, de majd úgy rakd össze szerintem ahogy írtam. Az a legpraktikusabb.

Oké, hogy -2.9dB-t csillapít, de nem a modembe megy egyből hanem a másik osztóba, ami -4dB-t csillapít, szóval összesen a modem is már -6.9dB veszteséggel indul.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97020) ztsoft válasza #75501312 (#96984) üzenetére


ztsoft
őstag

Én ma délelőtt hívtam Őket, "csak" 40:33 volt a hívás ideje, ebből ~30 perc csak zene (Vodafone-os mobilról hívtam). De kivártam, mert nem akartam még egyszer telefonálni.

(#96983) LouiS22

azzal kezdi, hogy terheltségünk megnőtt, hívjon később, minden ügyintézőnk foglalt.

A múltkor is ezzel kezdte, de pár perc alatt elintéztem mindent, alig kellett várni az ügyintézőre.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#97021) anglergab válasza szabogabor10 (#97013) üzenetére


anglergab
addikt

Nem kell most HEVC. Drága a licensz, bonyolult a kodek, nagyon sok eszközcsere kell. Elég az MPEG4 (sokat fejlődött időközben). Viszont az IP, OTT is lehet hogy segítene.

[ Szerkesztve ]

(#97022) szabogabor10 válasza anglergab (#97021) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tény, MPEG-4 fejlődött, OTT-n látszik is.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97023) anglergab válasza szabogabor10 (#97022) üzenetére


anglergab
addikt

Igen, és csak azon. Új chipset is kell hozzá (Vodafone box). Persze relatív, mi számít újnak.

[ Szerkesztve ]

(#97024) tobi'' válasza tobi'' (#97007) üzenetére


tobi''
tag

Rájöttem a chrome tréfált meg, akkor sztornó a kérdés.

(#97027) cof válasza #72445440 (#97025) üzenetére


cof
veterán

Csak ami utána van kötve. Egy független vonalon semmi haszna, akkor sehova sem kéne, csak 1 db. az egész lépcsőházba. Azért ami a lakásba bejön közvetlen oda kell, mivel a kinnt lévő vezetékezést nem ismerjük. És akkor mindegy, hogy a szomszéd a mikróba dugta-e be, vagy a WC-be, mi védve vagyunk mások hülyeségétől.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97028) tomp válasza cof (#97019) üzenetére


tomp
félisten

De a másik osztót kivenném. Maradna 2 ág. Egyik menne a -8dB-be a másik meg a sima Out végbe amire nincs ráírva csillapítási érték. Ez lenne a modem.

(#97029) cof válasza tomp (#97028) üzenetére


cof
veterán

Igen értelek, de vagy -2.9 vagy -4 lenne a modemnél, azaz 1dB különbség nem sok, de TV résznél nagyon sok az a 4dB, nem mindegy, hogy -4 vagy -8.

Most is jó a modem -6.9-el is.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#97030) szabogabor10


szabogabor10
veterán

DVB módban lévő voda box tulajok, egy dologra kíváncsi vagyok: ha az EPG-ben a back gombbal átállítjátok a kategóriát HD-re, megjelennek nálatok az OTT only HD csatik?

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97031) ΞΔGLΞ válasza szabogabor10 (#97017) üzenetére


ΞΔGLΞ
nagyúr

micsoda újítás. ja nem.

[ Szerkesztve ]

(#97032) gduck válasza szabogabor10 (#97030) üzenetére


gduck
addikt

Melyek az OTT only HD csatik? Amúgy nálam 45 HD csatorna jelenik meg a listában.

(#97033) kabelmania27 válasza szabogabor10 (#97015) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek jó értékek, ha rendben van a sebesség és a ping hagyhatod osztó nélkül.
tomp: Amennyiben a tap osztót hagyod bent modemet out-ra kösd.
Elvileg úgy jobb, amit CoF írt, azaz bejövőre a kettes splitter egyik kimenet modem másik box, mert a letöltési csatornák és a muxok kb. egy szinten jönnek.

[ Szerkesztve ]

(#97034) szabogabor10 válasza gduck (#97032) üzenetére


szabogabor10
veterán

Köszi. Akkor benne vannak azok is. Persze gondolhattam volna. :DDD
Ebből is az látszik, hogy ez a DVB-zés sehogyse illik a Voda TV platformhoz. Kakukktojás.

(ilyen csati pl. a Discovery Channel HD, ID HD, ATV Spirit HD)

kabelmania27: köszi szépen, hagyom is szerintem, rendben van a net.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#97035) ztsoft válasza ztsoft (#96958) üzenetére


ztsoft
őstag

A 15.-ei TV lekapcsolás már nem teljesült. Vígan működik a Mediacard, a profilomból sem tűnt el a Gold TV csomag. Megint telefonálgathatok a sz@r rendszerük miatt. :W

De a kib***ott kérdőívet ki tudják küldeni. Nem baj, legalább leírtam a véleményem róluk.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#97036) sly54 válasza anglergab (#97001) üzenetére


sly54
tag

Bocs,hogy beleszólok, ez érthető magyarázat lenne,de pl.voda boxon még mindig van SD is (stream már nem megy)amít nem vettek még ki

(#97037) anglergab válasza sly54 (#97036) üzenetére


anglergab
addikt

Ennek az az oka, hogy DVB-C módban működnek általában. DVB-C-nél a régi boxok miatt kell SD/MPEG-2 változat is mindenből. Azaz ott kell lennie a koaxban a jelnek a HD/MPEG-4 változat mellett. El lehetne rejteni az SD/MPEG2 változatokat, de akkor meg DVB-C-nél eltérő lenne a csatornakínálat/kiosztás az egyes boxokon.

[ Szerkesztve ]

(#97038) zolya1973


zolya1973
aktív tag

Megrendeltem a Vodafon boxot.Elvileg majd a jövőhéten hozzák ki.Olyan kérdésem volna vele kapcsolatban,hogy meglehetne oldani úgy a bekötését kábel nélkül valami router féleséggel?
Nem akarom az egész házat összedrótozni.Van itthon egy bontatlan tp routerem,olvastam ,hogy azzal megoldható lenne.Csak én nem igazán(semennyire) nem értek ezekhez a dolgokhoz.Nincsen valami egyszerűbb módja?
Ja,és megy már a hbo go a voda boxon?

(#97039) kanál01 válasza MiZo1990 (#96900) üzenetére


kanál01
tag

Szia, köszönöm az ötletet, próbáltam, hogy kikapcsolom a 2,4ghz et, akkor nem volt semmilyen wifi jel, resetelni kellettem hátul a -boxot. Nekem is ugyan ilyen van 3 éve, nagyjából ismerem, de rövid idő után inkább Tplink routerrel használom, több előny végett is a másik módban. Viszont öcsémék nem áldoznának erre még külön.

Hol tudom átnevezni vagy elkezdeni beállítani ezen a boxon az 5hgz hálózatot,.külön.névre.a 2,4 -től? Tp link nél tudom, ennél nem, hacsak nem ott, ahol meg kellene változtatni a Wi-Fi jelszót is, akkor engedne tovább..

Köszi :R

(#97041) MiZo1990 válasza kanál01 (#97039) üzenetére


MiZo1990
aktív tag

Belépsz a ConnectBox beállításaiba (192.168.0.1) a rajta lévő jelszóval.
Az oldalsó menüben pedig Haladó beállítások -> Vezeték nélküli -> Biztonság.
A hálózat nevét és jelszavát is itt tudod beállítani.

(#97042) zolya1973 válasza #72445440 (#97040) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Egy pesti rokon szerint náluk a lépcsőházban mindenki ilyet használ: [link] Azt mondja nincsen akadás a tv műsoroknál.

(#97043) F-ECT$ válasza zolya1973 (#97038) üzenetére


F-ECT$
titán

2 kábel is kell neki, szóval nem. (Most még elég neki 1 kábel is talán, de idővel 2 kell majd.)

[ Szerkesztve ]

Dive ever, work never.

(#97044) zolya1973 válasza F-ECT$ (#97043) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Ezt most nem értem. Milyen 2 kábel kell????

(#97045) pjen válasza zolya1973 (#97044) üzenetére


pjen
félisten

Egy koax és egy UTP .Valószínű DVB C lesz,de nincs benne modem.

(#97046) zolya1973 válasza pjen (#97045) üzenetére


zolya1973
aktív tag

Jó! Majd valamikor. Felénk még ez is újdonság. Alig akarják a népek lecserélni. Az előbb átugrottam a szomszédba, ők is valami ilyesmi routert használnak és tökéletes.
Ja... Lehet kicsit elbeszéltünk egymás mellett;a koax az ott van a tv-nél, csak a netet kellene odavarázsolni.

[ Szerkesztve ]

(#97047) tomp


tomp
félisten

Délben elment a teljes hálózat. Most kezd visszatérni.
Letöltési -9dBmV, 29SNR
Feltöltési 48dBmV
Valamin nagyon dolgozhatnak.
Net most már úgy ahogy van, DVB-C nincs. Nem kockásodik hanem nincs.

(#97048) BomiBoogie válasza kabelmania27 (#94879) üzenetére


BomiBoogie
MODERÁTOR

Szia kabelmania27, sziaszok!

Olvasgattam a topikot visszafele, látom, hogy vegyesek a tapasztalatok a Connect Box vs. Touchstone témakörben.
Engem a bridge mód nem érint, mert a Connect Box nálam még jobb lefedettséget adott, mint egy plusz router (nyilván az gyenge volt), de így elég.

Arra van esetleg tapasztalat, hogy ugye a gigabites modem lefedettsége azért nem rosszabb, mint a Connect Box-é volt? Ha kb. ugyanolyan, nekem az már jó, csak nem lenne jó, ha az egyik szobából egyszercsak eltűnne a net. :D

(#97049) kabelmania27 válasza BomiBoogie (#97048) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Még a topikban csak páran használják az új modemet ezért jelenleg ez egy nehéz kérdés.
Elvileg hasonló paraméterekkel rendelkezik mint a CB.
tomp: 29-es SNR még nem jó és a -9es érték is alacsony.

[ Szerkesztve ]

(#97050) peter303


peter303
tag

TV es Internet extrak kozt megjelent a csak HBOGO elofizetes. Klassz 400 ft -al olcsobb mint az eredeti hbogo.hu oldalon.

Es valami PLC jeltovabbito VTV box UTP kabelezes helyett.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.