Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#80001) kabelmania27 válasza zeon.hu (#79999) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem oldalán meg kellene nézni az értékeket, haladó beállítások, hálózat állapota, utána letöltés és feltöltés fülek.
Intruder2k5: Tied lett a 80000-es hsz.

[ Szerkesztve ]

(#80002) H0r1


H0r1
tag

Sziasztok!

UPC wifree szolgáltatást próbálom már jó hónapok óta masszírozni, de sajnos a weboldalon hiába nyomnék rá, hogy bekapcsolás, ezt a hibaüzenetet kapom:
ú

Mar 3 ticketet nyitottam rá, és a 3. már erőteljes volt . Azt mondták, hogy törlik a regisztrációt, mert tuti azzl lesz a baj. Hát újra regeltem aztán mégis ugan az a probléma. Van tippetek mi lehet a megoldás?
Köszönöm!

(#80003) zeon.hu válasza kabelmania27 (#80001) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Mobilról lehet rá kapcsolódni?
Nincs most asztali gép.

#?*@&!

(#80004) kabelmania27 válasza zeon.hu (#80003) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet.

(#80005) zeon.hu válasza kabelmania27 (#80001) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

[ Szerkesztve ]

#?*@&!

(#80006) The Goth


The Goth
tag

Olyat lehet, hogy úgy rendelem meg, hogy ahova bekötik az már saját tulajdon, de a földhivatalban még nincs átfuttatva a nevemre, az aláírt szerződés már megvan. Jó lenne kihasználni ezt a 2 hónapig 0 Ft. akciót. Na már most ha én (telefonos) szerződéskötéskor kijelentem, hogy tulajdonosa vagyok az adott ingatlannak, de a földhivatali bejegyzés dátuma későbbi lesz, mint a szerződés dátuma, akkor ebbe később beleköthetnek, vagy ezt a részt egyáltalán nem is ellenőrzik csak az igazolvány adatait? Nyilván nem akarnék ebből problémát.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#80007) Intruder2k5 válasza zeon.hu (#80005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát ez elég tré sajnos. Arra nincs lehetőséged, hogy egy próba erejéig rákösd a bejövő fekete koax kábelt közvetlenül mindenféle osztás nélkül akár a Connect Boxra, akár az egyik TV box-ra? Ha úgy is ugyanilyen rossz a jel, akkor tuti külső hálózati probléma van.

(#80008) nmy1212 válasza kabelmania27 (#79998) üzenetére


nmy1212
tag

Köszönöm szépen a tanácsokat!
Sajnos a tulaj nemhiszem hogy megadja ezeket az adatokat :/

Mindegy, ránézek a spybottal, hátha.

(#80009) zeon.hu válasza Intruder2k5 (#80007) üzenetére


zeon.hu
nagyúr

Ma este már biztos nincs rá mód :D

#?*@&!

(#80010) Darko válasza The Goth (#80006) üzenetére


Darko
senior tag

Akár a szomszédodra is megkötheted, én most jártam úgy hogy rendeléskor kiderült hogy már van szolgáltatásom. Kiderült a szomszéd a mi címünkre kötötte meg annó :F , ki sem derült, most mi meg az ő címére kötöttük. Amikor a szerelő jön úgy is telefonál és nem akad meg ilyenen. Hogy a kérdésedre válaszoljak, mondhatod hogy bérlő vagy, de ha nemsokára tulaj leszel akkor mond hogy saját, nem hiszem hogy probléma lenne belőle.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#80011) The Goth válasza Darko (#80010) üzenetére


The Goth
tag

Azért ez így elég érdekesen hangzik. Társasházakban ahol lakáson kívül lévő dobozokban kötik ki a szolgáltatást lemondás vagy díjtartozás miatt, ez igen érdekes lehet. A szerelő a szolgáltatási címhez tartozó dobozban köti le, hiszen ott kell neki. Ha én a szomszéd címére kötnék (nyilván nem fogok) szerződést, akkor ha lemondom akkor nála kötik ki a kábelt, vagy fordítva, ha ő köt az én címemre, akkor ha ő mondja le vagy épp nem fizeti akkor meg nálam kötik le. Nem tudom még UPC-nél ez hogy megy de mikor kábel TV-m volt és lemondtam, a lemondás után kb. egy héttel arra mentem haza, hogy egy papír várt a postaládában, hogy a szolgáltatást kikötötték. És addig a napig a lemondás után is, attól a naptól pedig nem volt szolgáltatás kábelen. Szóval ha így megcserélve vannak a szolgáltatási címek a szomszédok között az szerintem szülhet érdekes dolgokat, mert bár bekötésnél nyilván telefonál a szerelő, de kikötésnél -főleg társasházaknál- már nem biztos.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#80012) Darko válasza The Goth (#80011) üzenetére


Darko
senior tag

Nekem sem tetszett, de az ügyfélszolgálatos ezt a megoldást tartotta a legegyszerűbbnek. Nyílván később okozhat meglepetést, mondjuk lemondom a szolgáltatást és őt kötik le. Ha egyáltalán úgy megy hogy lekötik, lehet hogy csak megszüntetik a központból az ügyfélszámhoz, kártyához tartozó szolgáltatást, ami viszont nem okoz problémát..Majd később rendberakjuk ezt a kavarodást a szomszéddal.

Másik kérdés, UPC szerelői kint a ház falán osztották ketté a bejövő kábelt (egy ház 2 lakás) egy kis koax elosztóval, ezek mennyire érzékenyek az időjárásra, érdemes beburkolni?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#80013) lszlogal válasza Darko (#80012) üzenetére


lszlogal
senior tag

Csak ne érje víz..

(#80014) Toth_Jani válasza The Goth (#80011) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Na ez nálunk érdekes lenne, ugyanis amikor kijött a technikus bekötni és benézett a lépcsőházi szekrénybe majdnem szörnyethalt, a kábelek összevissza minden jelölés nélkül kanyarognak.
Persze eleve a hálózaton voltam, és működött csak még más volt a szolgáltató, így aztán azt mondta itt a CB, ha megtörténik a váltás akkor szereljem át, a TV-t meg hangoljam újra.

(#80015) The Goth


The Goth
tag

Darko

Ez így főleg durva, hogy az ügyfélszolgálatos tanácsolta. Itt úgy kellett volna eljárnia, hogy a kollégáival pontosíttatja az adatokat a rendszerükben, mindezt akár úgy, hogy felveszik a kapcsolatot a másik érintett féllel és amíg ez meg nem történik nem köti meg a szerződést valótlan adatokkal.

Toth_Jani

Itt ez úgy van, hogy a lakás ajtók felett
(kívül) van kialakítva egy kis bemélyedés a falban ahol az adott lakást lehet rá, ill. lekötni a kiépített kábelezésről. Szóval itt ilyen káosz szerencsére nincs.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#80016) Gondics


Gondics
csendes tag

Az lenne a kérdésem, hogy ezekkal az adatokkal mennyire faszányos a netem?
Azt is kérdezném, hogy milyen értékek a tökéletesek a feltöltési és letöltési jelszint (dBmV)-ben, a jel-zaj viszony (SNR dB)-ben, és a RxMER (dB)ben ?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#80017) kabelmania27 válasza Gondics (#80016) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tökéletesek az értékek, nem kell szakadástól tartanod.

(#80018) Gondics válasza kabelmania27 (#80017) üzenetére


Gondics
csendes tag

Akkor okés!
Azt a 6-7 dB-s jelet gondoltam kicsit soknak. Úgy hallottam, hoyg a 0-ra kell törekedni.
Köszi, megnyugodtam!
Docsis 3.1-ről még semmi hír?

(#80019) lszlogal válasza Gondics (#80018) üzenetére


lszlogal
senior tag

Elvileg a DS 12dBmV-ig mehet, az US 51dBmV-ig, de a modemek a gyakorlatban 57-nél szokták ledobálni a csatornát..

[ Szerkesztve ]

(#80020) fifth81


fifth81
tag

Uraim,
a CB hol lehet beallitani hogy csak modem modban uzemeljen? atneztem az osszes beallitasi lehetoseget, de nem talaltam ilyet.
most megint csinaltam egy merest es a laptop jelenleg a 5Ghz log es hozza a 300Mbites letoltest szepen... komolyan nem ertem mi van ezzel a modemmel.
2.4Ghz is tudnie kellene a 300 Mbitet?

milyen modemet ajanlotok moge egy 2 szintes haz eseten? barmit is teszek a CB moge a felso szintre kellene jelerosito?
a falak zome fent gipszkarton a ket szint kozott vasbeton van.

koszi a tanacsokat.

(#80021) kabelmania27 válasza Gondics (#80018) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem sok, 10-ig teljesen rendben van, de ha eléri sem lesz gond, ez a modem elmegy 10feletti értékkel is.
fifth81: Üdv! Ha nincs modem üzemmód, my upc oldalon vagy 1221-en kapcsold ki az ipv6-ot.

[ Szerkesztve ]

(#80022) morneo.it


morneo.it
senior tag

Sziasztok! Hamarosan 2 év T után UPC-s leszek. T-nél IP TV előfizetés mellett nem mehetett a brigde mód. UPC-nél tudom, van mód váltani, admin felületen. A kérdésem, a Horizon box akkor a TP-Link routertől (mely WAN portján lenne a Connect Box-al összekötve) kap IP-t simán, és lesz adás?
Ha modem módra teszem, akkor a TP-Link WAN-ja kapja a publikus IP-t?

[ Szerkesztve ]

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#80023) lszlogal válasza morneo.it (#80022) üzenetére


lszlogal
senior tag

A UPC-nek tudtommal csak DVB-C szolgáltatása van.. A Horizon box egy extra, amit lehet bérelni.. Mellesleg ami rohadt jó lenne, ha nem lennének bugjai.. A többiek tudnának mesélni, én nem vagyok UPC-s :DD

(#80024) cof válasza morneo.it (#80022) üzenetére


cof
veterán

A TV-hez külön kábelen megy a TV-be vagy a BOX-ba koax kábel, modemtől független.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80025) morneo.it válasza cof (#80024) üzenetére


morneo.it
senior tag

Az IP TV SetTopBox nem ethernetes, mint a T?

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#80026) cof válasza morneo.it (#80025) üzenetére


cof
veterán

Itt nincs IPTV. Valahol majd el kell osztani a bejövő koax kábelt, egyik a hgw-be, másik a TV-be vagy BOX-ba.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80027) morneo.it válasza cof (#80026) üzenetére


morneo.it
senior tag

Hoppá. Úgy vettük a lakást, hogy 2 koax leállás van. Egy a TV mögött, inaktív (mert IP box van). A másikon a Telekom modemje. Szerintem van splitter valamerre. De álmennyezet van, és ki tudja hol (nincs szerelőfedél sehol sem).

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#80028) cof válasza morneo.it (#80027) üzenetére


cof
veterán

Ha a bejövőre van kötve splitterrel az kiderül hamar, kipróbálhatod, hogy ott a modem felcsatlakozik-e.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#80029) lszlogal válasza morneo.it (#80025) üzenetére


lszlogal
senior tag

Ez nem IPTV set top box.. Ez egy kábelvevő, aminek van ethernet portja, mert vannak extra szolgáltatásai.. Videotéka, etc. Nincs IPTV szolgáltatása a UPC-nek.. Digitális kábeltv (DVB-C) van..

[ Szerkesztve ]

(#80030) morneo.it


morneo.it
senior tag

Köszönöm mindenkinek, akkor némi kábelezés lesz úgy érzem :)

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#80031) pjen válasza morneo.it (#80030) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos,hogy kell.Várd meg mit mond a UPC s szerelő.

(#80032) lszlogal válasza morneo.it (#80027) üzenetére


lszlogal
senior tag

mmwo splitternek kellene lennie, ha T. docsisod volt.. A padlásra szokták tenni. Azon a kábelen egész nyugodtan mehet a UPC- amin a T szolgáltatott.

(#80033) Darko


Darko
senior tag

Más dvb-c box-ot is lehet használni a UPC box-a helyett?

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#80034) Intruder2k5 válasza Darko (#80033) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha van benne CI+ modul fogadóhely, akkor igen. De az interaktív funkciókat akkor is bukod.

[ Szerkesztve ]

(#80035) morneo.it válasza pjen (#80031) üzenetére


morneo.it
senior tag

A szerelőnek :) A TV szekrény mögötti koaxot kell majd neki meghosszabbítani csak, aztán tekerheti. Most a Telekom SetTopBoxa IP hálózatot egy TP-Link RE-tol kapja, 2 éve hibátlan :)

“The only way to do great work is to love what you do.” /Steve Jobs/

(#80036) kircsike


kircsike
tag

Sziasztok!
Szerződés felmondása esetén csak személyesen lehet leadni a boxokat vagy van olyan lehetőség, mint a Telekomnál hogy postán feladni erre szolgáló dobozban?

(#80037) Intruder2k5 válasza kircsike (#80036) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Nincs ilyen lehetőség.

(#80038) pjen válasza Intruder2k5 (#80037) üzenetére


pjen
félisten

:) Ez nem biztos.Ugyan nem lemondás csak csere kártyára,de a kártyát kiküldték postán.A boxnak a postán adtak egy UPC s dobozt,beletettem,átvették és meg volt oldva.Kb 5 éve.

[ Szerkesztve ]

(#80039) Intruder2k5 válasza pjen (#80038) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én erről sosem hallottam, de ez persze nem zárja ki, hogy létezik ma is. Akkor ha valaki tud erről bővebben, majd jelzi.

(#80040) Darko válasza Intruder2k5 (#80034) üzenetére


Darko
senior tag

Köszi értem, nekem elég ha 1-2 tévén van interaktívság a többi csak játszon le.

http://www.flickr.com/photos/12131426@N03/

(#80041) The Goth válasza Intruder2k5 (#80034) üzenetére


The Goth
tag

Intruder2k5
#80034
Ezek nincsenek pároztatva mint a többi szolgáltató Boxai a benne lévő kártyával?

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#80042) woodworm válasza The Goth (#80041) üzenetére


woodworm
veterán

Ilyenkor modullal együtt kapod és ahhoz van párosítva a kártya.

(#80043) The Goth válasza woodworm (#80042) üzenetére


The Goth
tag

Szóval hiába boxal kérem, azt akkor a dobozában is hagyhatom, és használhatok sajátot? Ez jó. Csak ennél ugye sokkal egyszerűbb simán a modult kérni.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#80044) Intruder2k5 válasza The Goth (#80043) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ami a boxban van kártya, azt nem tudod más eszközzel használni, mert az a box-al van párosítva. Olyat kell kérned a UPC-től amit TV-hez is adnak, tehát nem csak kártyát, hanem a CI modullal együtt, és éppen ezért kell olyan saját box, amibe nem (csak) kártyahely, hanem CI+ foglalat (is) van.

[ Szerkesztve ]

(#80045) woodworm válasza The Goth (#80043) üzenetére


woodworm
veterán

A szolgáltatói boxból nem tudod áttenni máshová a kártyát. Ha saját boxot akarsz, akkor mediacard kell, ez egy modul+kártya páros.

(#80046) The Goth válasza Intruder2k5 (#80044) üzenetére


The Goth
tag

Igen én is így tudtam azért akadtam fenn azon amit Darko kérdésére válaszoltál, mert szerintem ő úgy értette, hogy azt a kártyát amit a boxhoz adnak tudja-e sajátban használni? Azt lehet én értettem félre.

"A fények csábítóak, de a sötétség több izgalmat rejt"

(#80047) Intruder2k5 válasza The Goth (#80046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor minden bizonnyal, mert már ott is CI modul fogadóról írtam, hogy szükséges a saját boxba, már pedig a UPC által adott boxban nincs kivehető CI modul, csak kártya. Nyilván az lenne az igazi, ha lehetne csak kártyát igényelni, amit használhatsz tetszőleges boxban, de ilyen opciós sajnos nincs.

(#80048) Beniii06 válasza Darko (#80033) üzenetére


Beniii06
őstag

Ha mindenáron saját dobozt akarsz használni kártyával, akkor a upc direct lesz a te megoldásod. Úgy tudom, ott adnak magában conax(nem CI-vel párosított) kártyát is, csak ugye az műhold és más a minősége stb, de legalább olcsóbbak a dobozok hozzá. Kérdezz rá a topikjában ha érdekel.

Amit még fontos kiemelni, hogy a félrértések elkerülése érdekében, a kábeles UPC smartcard CI+ os és a sima CI-vel nem működik! Az ilyen CI+ dobozok pedig nem olcsók sajnos. (50+ kategória), ami sok előfizetőnek kb. majdnem az éves előfizetési díja.

"Got any other secret weapons?"

(#80049) Intruder2k5 válasza Beniii06 (#80048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arról nem is beszélve, hogy a kártya egyszerre csak egy adást tud dekódolni, így hiába van több tuneres box, egy időben csak egy kódolt adás nézhető, rögzíthető. Ez csak a régi több tuneres UPC boxok privilégiuma volt, hogy lehetett vele nézni és felvenni egy időben külön csatornákat.

(#80050) lacib válasza morneo.it (#80030) üzenetére


lacib
tag

A Horizonthoz kell koax és hálózati kábel is.

Nokia1611- Nokia3330- Sie Me45- Sie M65- SE C702- ZTE Blade- ZTE GrandXIn-Huawei G620s-Lumia 735-Xiaomi RN4

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.