Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42001) canniball válasza Intruder2k5 (#41998) üzenetére


canniball
nagyúr

Én kérek elnézést mindkettőtöktől! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#42002) kabelmania27 válasza canniball (#42001) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Semmi gond, de mostmár ne írjunk off hsz-t.

(#42003) Tombi válasza Intruder2k5 (#41995) üzenetére


Tombi
senior tag

Értem. Köszi, van ajánlott dvb-c box 10e alatt? ha lehet usb mkv lejátszással :)
ezt találtam, usb nélkül eddig: [ Synaps CSD-300]

[ Szerkesztve ]

(#42004) Zitronensaft válasza Tombi (#42003) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

újonnan biztos nem fogsz találni 10e alatt usb-s dvb-c tunert...

(#42005) #99546112 válasza Klupido (#41969) üzenetére


#99546112
törölt tag

Jaaa mobilról is lehet használni a vezetékest?! Ott is ingyenesen tudom hívni a 1221-et ha szükséges? Biztos nem kerül pénzbe? Tegnap egy ezrest a kérem várakozzon lekapott, pár hónap alatt ez már a sokadik ezres...😅

(#42006) Intruder2k5 válasza #99546112 (#42005) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, szomszéd WiFi-jén vagy mobilneten keresztül lehet.

(#42007) #99546112


#99546112
törölt tag

Saját upc-s wifin nem lehet? 🤔😄

(#42008) Intruder2k5 válasza #99546112 (#42007) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Dehogynem. Csak arra az esetre gondoltam elsősorban, amikor műszaki probléma van, és nincs net. Többnyire az ember nem bájcsevegni hívja a 1221-et. :)

(#42009) #99546112


#99546112
törölt tag

Ja igen igen 😄 Hú ha én ezt hamarabb tudom mennyit megspórolok 😅😅 köszi a felhomályosítást! Mostmár azon hívom őket ha gáz van.

(#42010) Klupido válasza #99546112 (#42009) üzenetére


Klupido
tag

Remélhetőleg nem kell sűrűn hívnod őket!
Intruder2k5 leírt minden módszert.

(#42011) #99546112


#99546112
törölt tag

Én is remélem. Tegnap jött a technikus és rendes volt, kicserélte a boxom újra, mert volt nála a kocsiban. Remélhetőleg ezzel mr nem lesz gond. Kérdeztem tőle még pár dolgot, csodálkozott hogy a Horizon Go-ban nincs HD csatorna, legalábbis nem minde, pedig van HD előfizetésem, hát mondom tudom. :D
Meg kérdeztem ezt a felvétel opciót is, furcsálotta azt is hogy miért így vesz fel, mert elvileg úgy kéne hogy amit nézek, azon felül kettőt még fel tud venni, vagy min olyat h a jelenlegit amit nézek felveszi meg egy másk csatornát, mert dupla tuneres. Nade ez úgy működik ám, hogy veszi a jelenlegit amit nézek és egy másik csatornáét, csak annyi a bibi hogy amit épp nézek azt nem tudom felvenni úgy, hogy a felvételi listából később visszanézhető legyen, csak visszatekerni. Kettőt is fel tud venni egyszerre, de csak ha nem nézek tv-t azaz ki van kapcsolva a box. Ezt be lehetne írni a fontos infók közé szerintem felülre, ha másnak is felemerülne a kérdés.

(#42012) Nakivagyok


Nakivagyok
tag

Sziasztok,

Téma: DVBViewer, dvb-c tunerrel, kódolatlan csatornák hangolása.

Probléma: ATV, HírTV, Muzsika TV nem található.

Egyéb: A frekvenciatáblázat szerint ezek a csatornák a 112 MHz-es és a 120 Mhz-es frekvencián találhatóak. A DVBViewerben hangoláskor a frekvencialéptettő ezeken a frekvenciákon keres:
107,5 Mhz (12)
113 Mhz (13)
114,5 Mhz (14)
121 Mhz (15)

Jól láthatóan 112 és 120 nincs köztük. Hogyan tudom ezt a három csatornát is behangolni? Összes többi rendben jön.

(#42013) pjen válasza #99546112 (#42011) üzenetére


pjen
félisten

Amit nézel azt is fel Tudod úgy venn,hogy benne legyen a listában,Megnyomod a Rec gombot és felveszi.

(#42014) Nakivagyok válasza Nakivagyok (#42012) üzenetére


Nakivagyok
tag

Megoldódott! TransEdittel csináltam saját transponderlistát a frekvenciatáblázatban található frekvenciákból és így már mindent megtalált és minden működik. :C

(#42015) #99546112 válasza pjen (#42013) üzenetére


#99546112
törölt tag

Tévedés, mert ha vele prhuzamosan mást is felveszek, márpedig főműsoridőben elég sok olyan film van amit szeretnék felvenni, illetve amit épp nézek azt majd később visszanézni. Ha a kettő egyszerre megy, csakis úgy lehet felvenni, hogy ki kell kapcsolni a boxot és úgy vesz fel a dupla tuner. Ez tegnap tesztelve lett a technikussal, szemem láttára.

ergo közben nem lehet tv-zni, ez így működik!

[ Szerkesztve ]

(#42016) pjen válasza #99546112 (#42015) üzenetére


pjen
félisten

O.K.Félre értettelek,úgy gondoltam csak a nézett filmet nem tudod felvenni,listába csak vissza tekerni.Nem tudom milyen beltérid van,mostanában nem próbáltam,de régebben lehetett azt is.Haza érek, majd tanulmányozom.

[ Szerkesztve ]

(#42017) #99546112


#99546112
törölt tag

Nemgáz. HD DVR boxom van.

(#42018) pjen válasza #99546112 (#42017) üzenetére


pjen
félisten

Igen,a Philips box tudta .

(#42019) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Valami sávszél-emelés nem várható mostanában a UPC-nél? DIGI nagyon a seggükre vert e téren, szerintem lassan illene emelni...

(#42020) kabelmania27 válasza Fitzgerald (#42019) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Docsis3-as netszolgáltatás technológiájának vannak korlátai, ezért csak úgy nem emelhető a kiadható sávszélesség, általad említett másik szolgáltató FTTx technológián szolgáltat, tehát a kettőt nem érdemes összehasonlítani, de ha mégis akkor azt kérlek ebben a topikban.

[ Szerkesztve ]

(#42021) Skyhigh válasza #99546112 (#42015) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Az igaz, hogy ha két műsort rögzít akkor nem tudod egyik éppen rögzített műsort sem nézni.

Viszont nem tudsz beprogramozni két felvételt amit egyszerre rögzítene a második felvételt kézzel kell indítanod :-(.
Illetve tudsz, kb 2 napig aztán meg majd nem.
Próbáld csak ki ma este RTL2 22:10-től meg AXN HD-t 22:00 től. Aztán majd meglátod mi lesz.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#42023) canniball válasza poli27 (#42022) üzenetére


canniball
nagyúr

Miért csodálkozol? A pénz nagy úr...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#42024) blakey


blakey
félisten

Nem tudom, hogy volt-e már, de Horizon Go-ba már elérhető a My Prime. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42025) csabi63 válasza blakey (#42024) üzenetére


csabi63
senior tag

Nálam azt írja, hogy: "A tartalom eléréséhez előfizetés szükséges". Mit fizessek még elő, Digital Gold-om van.

(#42026) blakey válasza csabi63 (#42025) üzenetére


blakey
félisten

Nem tudom, nekem működik. A My Prime nagyobb csomagokhoz ingyenes. Nekem Trio XL-em van.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42027) Gubek-Einste válasza csabi63 (#42025) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Külön szolgáltatás, Max és XL Trio csomagokhoz adják ingyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42028) csabi63 válasza Gubek-Einste (#42027) üzenetére


csabi63
senior tag

Ezzel tisztában vagyok, és Trio XL csomagom van. :)
Rájuk csengettem (18 percig hallgattam a zenéjüket) küldtek egy frissítést és rendben is van. Telefonon, tableten, PC-n böngészőben is megy.

[ Szerkesztve ]

(#42029) gduck


gduck
addikt

Ma délután (5 év szünet után) frissítette magát a PHILIPS HD box! Esetleg tudtok róla valamit?

Régi: 2010.12.06.
Szoft. 4.0.0.3E2
Bootloader 14
Hálózat csomag 4.0.F.0

Új: 2015.10.27.
Szoft. 4.0.1.3E12
Bootloader 14
Hálózat csomag 4.0.F.P

(#42030) Skyhigh válasza gduck (#42029) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Cisco boxban hol tudom megnézni melyik verziójú firmware van éppen?

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#42031) kezo0 válasza Skyhigh (#42030) üzenetére


kezo0
addikt

Menü --> Beállítások --> Diagnosztika

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#42032) kezo0 válasza gduck (#42029) üzenetére


kezo0
addikt

Lehet, hogy az előfizetőkkel szembeni egyenlő elbánás jegyében innen kezdve már a Philipsek sem tudnak egyszerre két műsort rögzíteni. Én, mint Cisco-s, régóta vártam ezt a FEJLESZTÉST. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#42033) gduck válasza kezo0 (#42032) üzenetére


gduck
addikt

Nem nyert. Most néztem, működik :DDD

(#42034) kezo0 válasza gduck (#42033) üzenetére


kezo0
addikt

Nincs igazság ezen a Földön! :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#42035) Gubek-Einste válasza kezo0 (#42032) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Philips box-okban 3 tuner van így egy nézett mellé jöhet még kettő rögzített.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#42036) kezo0 válasza Gubek-Einste (#42035) üzenetére


kezo0
addikt

Köszi, volt két Philips boxom is, szerintem nálam jobban senki sem ismeri a UPC-s boxok lelkivilágát... Természetesen csak poénkodtam, ezt próbáltam is jelezni a szmájlival. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#42037) #99546112 válasza Gubek-Einste (#42035) üzenetére


#99546112
törölt tag

Nekem a technikus azt mondta 2 tuneres.

(#42038) blakey válasza #99546112 (#42037) üzenetére


blakey
félisten

A Philips 3, ezért lehet egyidőben 2 felvételt készíteni és a harmadikon nézni, kikapcsolt állapotban megy a 3 felvétel, ha nem tévedek, Cisco DVR 2 tuneres ezért egyidőben lehet nézni és rögzíteni, kikapcsolt állapotban meg mehet a 2 felvétel, ha sikerül. :)
A technikusok sem értenek mindenhez. :)

[ Szerkesztve ]

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#42039) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

Kezo0: Tegnap csoda történt!

Nézem a mediaboxon a TV-t, közben ment már egy sorozat felvétele.

Erre szól nekem a box, hogy indulna még egy felvétel 2 perc múlva, kapcsoljam ki a boxot de hirtelen...
Mivel volt még 2 percem megnéztem már hogy mi a fene folyik itt, mint kiderült egy olyan sorozatot akart a box rögzíteni ami eddig mindig ütközött folyamatban lévő felvétel miatt.
Eddig ezt a második sorozatot (mivel többször vetítik az epizódot) másik későbbi időpontban rögzítette ütközés miatt.

Megvártam mi történik miután a két felvétel leállt és nem vaklárma volt, mind a kettőt tényleg felvette.
Mind a két csatorna HD csatorna volt.

Erre kipróbálom, hogy beállítok a műsor újságban két műsort felvételre ami átfedésben van, azt meg bezzeg nem engedi. Ezt kipróbáltam HD-HD, HD-SD. SD-SD, HD-HDr, SD-HDr kombinációval is, semmi.

Nem tudom mi okozza, de már a jövőhétre is úgy írja ki a box a kedd estét, hogy 2 felvételem lesz egyszerre.

Most már csak azt kellene tudni, volt-e szoftver frissítés a box-on.

[ Szerkesztve ]

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#42040) Mirman


Mirman
őstag

Üdv. UPC-nél Fiber power 250es nettel lakossági elofizetesben dinamikusbaz ip cim vagy valamennyi időnként változik ?

(#42041) kabelmania27 válasza Mirman (#42040) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Elvileg dinamikus, gyakorlatban ritkán változik, azt tudod csinálni, hogy hol bridge módban használod a modemet hol router módban.

(#42042) Intruder2k5 válasza Mirman (#42040) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A lakossági hasonló csomag 240-es, és az IP cím dinamikus benne, de amennyiben a kapcsolatot folyamatosan életben tartod, úgy nem igazán változik. Ha használsz saját routert, akkor annak WAN MAC cím módosításával, és egy újracsatlakozással elérhető az IP cím cseréje.

[ Szerkesztve ]

(#42043) Zitronensaft válasza #99546112 (#42037) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Szerintem arról van itt szó,hogy a szerelő a te boxodra mondta,hogy 2 tuneres. Mivel cisco. Phillips box,meg teljesen mindegy hogy hány tuneres,mert olyat már senki nem kap.

(#42044) rocket


rocket
nagyúr

Valaki aki hasznal UPC Wi-Free-t Windows alatt command promptba tudna nezni egy ipconfig /all parancsot, es megkene nezni a lease obtained/expires kozott mennyi az idokulonbseg.

Nalam ahol hasznalom 1 perc, es aztan uj IP-t ker a DHCP-n keresztul a routertol, de ekozben kb. 15 masodpercig limitalt kapcsolat van (ami ugye azt jelenti, hogy nincs).

Hasznalhatatlan, hogy percenkent 15 masodpercre megszakad, es nem tudom elkepzelni, mi ertelme volt 1 percre beallitani, remelhetoleg mashol nem igy van, es csak ott csesztek el valami beallitast :)

Manualisan IP-t hozza adva nem mukodik, igy sajnos a DHCP-t nem lehet megkerulni.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#42045) adika4444 válasza rocket (#42044) üzenetére


adika4444
addikt

Megnézni ugyan most nem tudom, de Budán ahol néha használgatom pont ugyanez a gond, iPhone kap IP-t, megy a rádió vagy csak böngetés, aztán megszakad és malmozhatok ameddig újracsatlakozik. Sokkal jobb így az 500 MB adatkorlátos Telekom mobilnet. Pedig ha nem ilyen szerencsétlenül konfigolták vlna fel, akkor most nem lenne gond. Reméljük vmi UPC-s idetéved, és véletlenül pont tud is tenni és akar is valamit az ügy érdekében:)

üdv, adika4444

(#42046) rocket válasza adika4444 (#42045) üzenetére


rocket
nagyúr

Van UPC mobilnet, de az kilove, mert jo ha GPRS sebesseg jon egyatalan.
Felhivom majd oket, mert ez igy hasznalhatatlan.
Elkepzelni nem tudom (azt nem gondolom a felhasznalok szivatasa a cel), hogy ki talalta ki, hogy 1 percre allitsak, vagy valami erthetetlen ok miatt, igy vannak gyarilag beallitva.

Most hirtelen a TP-Link routert tudom peldakent felhozni, abban 120percre van allitva gyarilag.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#42047) Intruder2k5 válasza rocket (#42046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A cél vélhetően az volt, hogy egy kliens, ami valójában már nem csatlakozik az AP-hoz, ne foglaljon el hosszú időn keresztül egy helyet azon.

(#42048) -Maujuri-

Sziasztok.
Kicsit magas a bejövő értékem.
Egy hármas osztó van bekötve. természetesen a UPC től van.
A modem a -3,5db re van kötve, a másik kettő -7,5 ami 2 led tv hez megy.
Semmi problémám nincs a nettel, nem is szakad, tv vel sincs probléma, csak zavar a magas adási. mit lehet tenni?

(#42049) rocket válasza Intruder2k5 (#42047) üzenetére


rocket
nagyúr

Amit irsz az se indokolja, hogy a legalacsonyabb ertek legyen beallitva.
15 perc lenne beallitva az elfogadhato lenne, de ez az 1 perc hasznalhatatlanna teszi a szolgaltatast.

Rovid videot nem lehet megnezni, mert kifogy az adat a pufferbol mire visszajon a net, aztán jobb esetben lehet folytatni, rosszabb esetben elorel kezdi, es nem lehet meg egy par perces video vegere se eljutni.

Egyebkent csak siman bongeszes kozben is nagyon zavaro, hogy kattintok egy cikkre mondjuk, es eppen malmozik a kapcsolat a DHCP szerverrel.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#42050) poli27 válasza -Maujuri- (#42048) üzenetére


poli27
veterán

mi az a magas?...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.