Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#68002) pjen válasza 4Grider (#67997) üzenetére


pjen
félisten

Windows alatt kimegy a Tv re. Nekem még Cisco boxom van, azért használom. Nem is értem mi ez a nagy box ellenség.

(#68003) petakpa1 válasza sly54 (#67999) üzenetére


petakpa1
őstag

Ez ugye csak április tréfa?:DDD

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68004) szabogabor10 válasza petakpa1 (#68003) üzenetére


szabogabor10
veterán

Remélem nem. Ideje megszüntetni.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68005) ztsoft válasza petakpa1 (#68003) üzenetére


ztsoft
őstag

Forrás megjelölés nélkül biztos. :D

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68006) vlevi válasza petakpa1 (#68003) üzenetére


vlevi
nagyúr

Amúgy ki nézi külön az analóg adásokat?
Akinek újabb (7-8 évesnél frissebb) TV-je van, az gond nélkül tudja fogni Mediacarddal az összes digitális kanálist. Az analóg adások még a 32"-s TV-n is nézhetetlenül förtelmesen jönnek.
Akinek meg régi, teszemazt képcsöves TV-je van, az meg gondolom, boxxal, SCART, és egyéb régimódi csatlakozón köti a TV-re, de ott úgyis a box veszi az adást, és ott sincs már szükség az analógra.

Azt azért ne feledjük, hogy azzal, hogy lekapcsolják az analógot, rengeteg frekvencia felszabadul, és egy analóg helyén több HD felbontású digitális adót tudnak adni.

(#68007) Bass


Bass
addikt

Sziasztok
Sógoromnak upc szolgaltatasa van (upc wifi routerrel),net tv stb viszont a laptopja vacakol,azt jelzi hogy van wifi csatlakozas de meg sem megy a net. A laptopon most wim10 van de volt mar 8.1 is. Lehet azon a routeren valamit allitani vagy lecserelni masik routerre? Nalam digi van igy a upc rendszeret nem igazan ismerem. Mas eszköz ,mobilok,tablet működik.Köszönöm

"The gods who light up the sky at the gate of sethu"

(#68008) gduck válasza sly54 (#67999) üzenetére


gduck
addikt

Honnan az infó? Tréfálkozni 2 nap múlva szoktak :D Pedig milyen jó lenne...

[ Szerkesztve ]

(#68009) petakpa1 válasza vlevi (#68006) üzenetére


petakpa1
őstag

Nálunk még 2 TV is van a lakásban (kezdeti LCD korszakból, mely DVB-C tunerje csak MPEG2 kódolást tud, ÉS csak sima CI modulos) és mindkettőn vállalható minőségben lehet nézni az analóg adást. Nyilván egy Full DH tévén összehasonlíthatatlanul szebb a HD adás, de analóg is nézhető azért.

Nyilván box-al meg lehetne oldani a digitális vételt is, de miért fizessek plusszban 2 boxért, ha nekem jó az analóg adás is amennyit nézem. Nyilván digitális a jövő, de én személy szerint örülnék ha még pár évig lenne analg adás, akár még a jeleleginél is kevesebb csatornával.

[ Szerkesztve ]

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#68010) pjen válasza gduck (#68008) üzenetére


pjen
félisten

Nem biztos(legalábbis nem ingyen),hogy Neked több lesz attól,hogy másnak kevesebb.Nekem nem kell analóg,de sok helyen fontos,hiszen szabadon osztható.

(#68011) ilias válasza rkakoma (#67959) üzenetére


ilias
tag

Úgy, hogy nálunk lehetne Digi is:
10.790.- Ft-os havidíjért az alábbiakat kapjuk. kb. 3 hete:

- 500 Mbit/s-os net
- Gold tv csomag
- HD csomag
- Felvevős HD box (nem Horizon)
- 2. HD Média card
- Világ csomag
- Európa csomag
- HBO Max Pak
- S telefon

(#68012) ilias válasza sly54 (#67999) üzenetére


ilias
tag

Dehogy fog. Anyósomnal csak analóg tv megy. Tudnánk róla.

(#68013) viktorhu válasza pjen (#68010) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem lehet örökké tologatni az analóg megszüntetését, kell a sávszélesség az internetnek. A felhasználók többsége úgyis kérdés nélkül megkapja a set top boxot.

(#68014) Toth_Jani válasza ilias (#68012) üzenetére


Toth_Jani
őstag

Márpedig megfog szűnni csak éppen egy másik szolgáltató jelentette be. :)

(#68015) kabelmania27 válasza Sanya (#68000) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemértékek rendben vannak?
sly54: UPC-nél áprilisban nem szűnik meg az analóg.

[ Szerkesztve ]

(#68016) #54715584


#54715584
törölt tag

(#68017) pjen válasza viktorhu (#68013) üzenetére


pjen
félisten

Igen,egyet...mondom ezt úgy,hogy van két boxom és DIGI m is.Tehát abszolút nem érint.

[ Szerkesztve ]

(#68018) viktorhu válasza pjen (#68017) üzenetére


viktorhu
veterán

Biztosan lehet még egy-két évig húzni a dolgot, de hosszú távon nem lehetséges szerintem az analóg adás fenntartása.

(#68019) gduck válasza pjen (#68010) üzenetére


gduck
addikt

Mindig írom, de most kimaradt :) Én a digital bronze kódolatlanná tételét várom az analóg kivezetésével egy időben! Az is szabadon osztható!

ÉS DE! Több lesz nekem, mert a már felesleges (10 éve indult már a digitális adás, szerintem ez elég korrekt időtartam a kivezetésére!) frekvencia pazarlás megszüntetésével lehetőség lesz a fejlesztésre!

[ Szerkesztve ]

(#68020) pjen válasza gduck (#68019) üzenetére


pjen
félisten

Ha kódolatlan lesz a bronze,az nem jelent megoldást,csak ha akárhány boxot adnak az analóg árában.

Lehetőség lesz a fejlesztésre,kérdés,hogy akarat, pénz,igény is lesz e rá.Betesznek 10 HD adót,és kétezer forintal megemelik az elő fizut.Nem biztos,hogy lesz fizetőképes kereslet.Nézd meg a DIGI-t igazán bővíthetne,de árat kéne emelni.

[ Szerkesztve ]

(#68021) ilias válasza #54715584 (#68016) üzenetére


ilias
tag

Nem találom benne a UPC-t...

(#68022) ilias válasza Toth_Jani (#68014) üzenetére


ilias
tag

Telekom. Értem. De ők hogy jönnek a témához? Upc lehet hogy kivezeti, de nem most. Ebből indultunk ki. :K

[ Szerkesztve ]

(#68023) autocali válasza vyce21 (#67991) üzenetére


autocali
csendes tag

Szia!

Nekem 3 tv-ben is kártya van, tökéletesen működik másfél éve mindhárom.
A kép jobb mint box-on keresztül, kipróbáltuk.

(#68024) the.odzsy válasza ilias (#68022) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Hát azt én sem értem, de azt tudom, hogy kisvárosunkban /Makó/, a Telekom kiosztott egy csomó DBV-C-s setoboxot.

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#68025) TeeJay


TeeJay
félisten

én meg az EU helyében jól megk*rnám azt a szolgáltatót aki 2018-ban kódolva adja a digitális TV "családi" csomagját és elektronikai hulladék STB-ok és smart kártyák millióit kell kirakni emiatt az előfizetőkhőz ahelyett hogy a kb. 8-10éve DVB-C MPEG4 tunerrel rendelkező LCD TV-k gond nélkül tudnák megjeleníteni ezeket...

a sok millió STB nem kevés áramot fogyaszt, pár év múlva mindből hulladék lesz
arról nem beszélve hogy már egy előre kifizetett szolgáltatásért a 2. és 3. TV-n plusz pénzt kér a szolgáltató csak a plusz STB/smart kártya miatt holott ha kódolatlan lenne a legtöbbek által használt "családi" csomag
akkor ezeket mind mind meg lehetne spórolni
és csak annak kellene STB akinek régi képcsöves TV-je vagy régi LCD TV-je van aminek nincs tuner

nem mellesleg az analóg TV csatornákat is kitiltanám már kábelen a helyére meg mehetne a digitális SD és HD adás (meg UHD is hamarosan) illetve a kábel internetnél a DS és US csatornákból egy csomó

pl a 15DS csatorna helyett már régen lehetne 24DS legalább
a felfelé 3-4 US helyett meg legalább 6 de inkább 8 aktívan!

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68026) vyce21 válasza pjen (#67993) üzenetére


vyce21
tag

Őszintén szólva egyik sem fontos.
Akkor jó lesz a kártya :)

autocali
Köszönöm a válasz, erre voltam leginkább kíváncsi, hogy a minőség jobb rosszabb.
De ha jobb akkor tökéletes, meg legalább mínusz egy eszköz. :)

[ Szerkesztve ]

(#68027) szabogabor10 válasza TeeJay (#68025) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azért pár STB többet tud egy átlag tv-nél...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68028) TeeJay válasza szabogabor10 (#68027) üzenetére


TeeJay
félisten

szülőknél egyik LCD 8-9éves LG azon Horizon box van másik TV 2éves smart LG abban smart kártya
elhiszed nekem hogy utóbbi bőven elég lenne másik TV-hez is mert akkor 1 irányító van
tud felvenni a TV adást és nem kell szórakozni semmi eszközzel...

ennyi sok hulladékot kiadni ami plusz áramot zabál meg még felárat kérni a szolgáltatás ára mellé hogy nézhesd 2. meg 3. TV-n elég durva azért
akinek meg 4 vagy 5 TV van még 1x fizethet TV csomagot meg megint STB-t...
szóval ez azért durva hogy az EU ilyet nem tilt a porszívók fogyasztását meg csökkenteni kellett
úgy mint a volfrám szálas izzókat is meg kellett szüntetni és csak halogén kompakt meg LED lehet ma már

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68029) szabogabor10 válasza TeeJay (#68028) üzenetére


szabogabor10
veterán

A horizon box valóban kuka, de a Cisco nem rossz a dupla tunerével, meg a beépített modemével (MyPrime, műsorvisszanéző, HBO OD, Filmbox videotár stb. külön UTP kábel nélkül megy).

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68030) nicu71 válasza TeeJay (#68028) üzenetére


nicu71
addikt

Szívemből egyetértek :R

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#68031) hawyka válasza vlevi (#68006) üzenetére


hawyka
tag

Remek, akkor ezt most magyrázd el annak a ~100 nyugdíjasnak, akik igenis analógot néznek a képcsöves sz@ron, és igen jól elvannak vele :)

[ Szerkesztve ]

(#68032) hawyka válasza hawyka (#68031) üzenetére


hawyka
tag

Sry 100ezer az inkább, kicsúsztam a szerk időből..

[ Szerkesztve ]

(#68033) TeeJay válasza hawyka (#68031) üzenetére


TeeJay
félisten

Ők kapnak majd STB-ot mivel jóval kevesebb képcsöves TV van mint DVB-C tuneres LCD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#68034) pjen válasza TeeJay (#68028) üzenetére


pjen
félisten

A hagyományos izzó megszüntetése nagy üzlet volt,de nem a felhasználónak.

(#68035) ilias válasza szabogabor10 (#68029) üzenetére


ilias
tag

Szia!
Ciscoban merre található az HBO GO? Nekem nem sikerült rálelnem.
Köszi!

(#68036) Gubek-Einste válasza ilias (#68035) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Go az a mobilos/netes/tévé app neve, a box-on az OD érhető el, az on demand gomb megnyomása után a TV apps kell választani, majd jobb/bal nyilakkal elmenni az HBO OD-ig és rányomni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#68037) ilias válasza Gubek-Einste (#68036) üzenetére


ilias
tag

Rákeresek, köszi!

(#68038) viktorhu válasza TeeJay (#68025) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem plusz csatorna megy az analóg helyére, hanem internet, mert nagyon nő a sávszélesség-felhasználás, sőt, ha bevezetik az ed3.1-et, akkor valószínűleg az iptv-vel is lehet majd barátkozni.

(#68039) viktorhu válasza pjen (#68034) üzenetére


viktorhu
veterán

Pedig fogyasztásban megtérül, az élettartamról nem is beszélve. Eszünkbe sem jutna a szolgáltatói eszközök pár watt fogyasztása, ha még mindig 100-as izzókkal világítanánk.

(#68040) vlevi válasza hawyka (#68031) üzenetére


vlevi
nagyúr

A földi analóg sugárzás megszüntetése ellen is ez volt az egyik nagy ellenérv, mégis lezajlott a dolog, különösebb, országház előtti nyugdíjasdemostráció nélkül.

De, hogy a fogyasztásra is kitérjek, a legjobb valóban az lehetne, ha ezeket a 30-40-50 éves TV-ket, amik fogyasztanak 80-100 wattot, a STB helyett le tudnák cserélni, egy 50-et fogyasztó, 32"-s TV-re.

(#68041) gduck válasza hawyka (#68031) üzenetére


gduck
addikt

Mondjuk egy ilyen felmérés érdekelne ;) Szerinted akkor az előfizetők 15%-a "képcsöves nyugdíjas" :DDD

(#68025) TeeJay: "elektronikai hulladék STB-ok" Ez csak a mi véleményünk ;) Kifelé a Horizon box SIKER SZTORI! :(

[ Szerkesztve ]

(#68042) pjen válasza viktorhu (#68039) üzenetére


pjen
félisten

Azért én ezt átgondolnám.Mikor elkezdték erőszakosan kivonni a normál izzót,egy 60-100W os 35 ft volt.Átlagosan 1000 üzemóra élet tartammal,egészséges,természetes fénnyel.Egy 20-25 wattot fogyasztó Philips LED 2000 ft on felül van,és 15000 üzem óra garantálva.A fénye olyan amilyen,minden csak nem természetes.A megszokott dimmerek nem alkalmasak,a sugárzási szöge is szűkebb.Ami pedig a ciscó fogyasztását illeti,a +szolgáltatásokért mindíg fizetni kellett.Van felvétel,nem az én vinyómra,ha tönkre megy cserélik,van vissza nézés,tv tár,My príme.Nekem ez megér havi +1500Ft ot.

(#68040) vlevi:egy plazma fogyasztását mérted már,ami melegít mint egy vas kályha?

[ Szerkesztve ]

(#68043) 4Grider válasza pjen (#68042) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az a helyzet, hogy 15W körül fogyasztanak a 2700 K-es 1100 lumen-es mai LED izzók. 10000 óra időtartam alatt 50 Ft-os árammal és 2500 Ft körüli beszerzési árral számolva egy ilyen LED izzó 10000 Ft-ba került.
Ugyanez a 100 W-os, állítólag 35 Ft-ba kerülő (ma ezért 2-3 ócska felfújt zsömlét kapsz olcsóbb helyen nem egy izzót!) hagyományos izzóval 50350 Ft-odba kerül. Ha nem 2500 Ft-ot szánsz a LEd izzóra, hanem hiper-szuper dimmelhetőt veszel mondjuk 10000 Ft-ért, még mindig 5x jobban megérte a LED.

(#68044) Lazarski válasza gduck (#68041) üzenetére


Lazarski
kezdő

Tessék, itt az NMHH gyorsjelentés.
747530 előfizetőt számoltak analógra, de szerintem sokan használják még digitális mellett több tévén (mert örülnek, hogy nem kell arra fizetni, meg "jó az is" alapon). Szerintem is meg kéne szüntetni és a digitális legyen kódolatlan ahogy a többiek már leírták. Nem a kisebbségben lévőkhöz kéne alkalmazkodni, hanem nekik fejleszteni a további fejlesztési lehetőségek érdekében.

[ Szerkesztve ]

(#68045) pjen válasza 4Grider (#68043) üzenetére


pjen
félisten

Matematikailag teljesen igazad van,de mikor a pult mögött állsz,és a vevő még az ANYA kapcsolóra is azt mondja,hogy drága,és majd fizu kor vissza jön,máshogy néz ki.Ha vissza olvasgatsz nem véletlen a V-TAC népszerűsége.Tudom nem ebbe a topikba tartozik,de az átlag embernek nagyon nem mindegy,hogy évente egy 100W os izzó 40 ft ért+50 forintal több vill számla havonta,vagy egy 2000Ft os led égő+hó végén zsíros kenyér.Ez nem BAZ megye,mondjuk Bp.xx.ker.

(#68044) Lazarski:Azt a 750000 et azért még durván hárommal minimum meg kéne szorozni,ezek ugye családok.Lehet Ők vannak többen.

[ Szerkesztve ]

(#68046) amtibacsi


amtibacsi
aktív tag

Üdv.
UPC kábeles tv előfizum van. Nem olyan régen eltüntek (nincs info) a tematikus zenecsatornák. (Rádió) Tudja valaki miért ?

[ Szerkesztve ]

(#68047) ztsoft válasza pjen (#68042) üzenetére


ztsoft
őstag

Én mértem már plazma TV (Samsung PS51F5500) fogyasztását, 100 W-tól indul (280 W volt a max) TV adás nézése közben, de 3D-ben ez egészen 380 W-ig ment fel (természetesen függ az aktuális kép világosságától, minél világosabb, annál többet fogyaszt).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#68048) szabogabor10 válasza amtibacsi (#68046) üzenetére


szabogabor10
veterán

Sajnos kivették őket.

#68038 viktorhu: ”sőt, ha bevezetik az ed3.1-et, akkor valószínűleg az iptv-vel is lehet majd barátkozni.”

Bizony. Ezt sokan nem tudják. Márpedig ha be akarják tartani a szabványt, át kell térniük IPTV-re. Amit én mellesleg nem bánok, ha normálisan megcsinálják. Kapacitásuk lesz rá.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#68049) pjen válasza ztsoft (#68047) üzenetére


pjen
félisten

Hát ez az,akkor mért is az izzó lámpa a közellenség?Az LCD is tud fogyasztani képtartalomtól függően 100W fölött is.

(#68050) pinnacle válasza pinnacle (#67977) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Lehet elég csak szoftvert frissíteni, nem kell router csere. Most ezt küldte a UPC.

Mérnökeink tudnak az Ön által érzékelt hibáról, az elhárítás már folyamatban van. A modemre egy új szoftver verzió fog rátelepülni, ez meg fogja oldani az említett hibát. Az elhárításig szívest türelmét és megértését kérjük.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.