Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71001) pjen válasza Gubek-Einste (#70995) üzenetére


pjen
félisten

Már megy nekem is.Felhívtam 1221-et,azt mondták holnapra megjavítják,de már megy.Másik gerincen vagyunk.

(#71002) cigam válasza snooze (#70994) üzenetére


cigam
félisten

Akkor lehet át kéne nézned a beállításait, vagy csinálni egy gyári visszaállítást, mert ez a 25Mbps letöltés tipikus g-s limit.

Persze a pakliban benne va, hogy eleve rossz a modem, de nem valószínű.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71003) NoOne1976 válasza kabelmania27 (#71000) üzenetére


NoOne1976
őstag

Vezeték nélküli kapcsolat kell, mert máshol is ki szeretném használni ezt a funkciót, és ott a kábelezés nem megoldható. Csak azért írtam ezt a tvt, mert ez tényleg pár méterre van a CB-tól.

(#71004) cigam válasza NoOne1976 (#71003) üzenetére


cigam
félisten

De a kábeles kapcsolattal egyértelműen eldönthető, hogy a TV(vagy a forrás?!) nem birkózik meg az 1080p-vel, vagy a hálózat. Vagyis egy próbát mindenképpen megér, hogy behatárold hol a hiba. Persze lehetséges, hogy a TV wifi-jén sose fogja tudni azt a sebességet, ami a fHD-hoz szükséges. Szeretnek spórulni, és csak az apró betűs részben, vagy még ott sem említik, hogy a WiFi csak böngészésre elég(Csak azért tették bele, hogy meglegyen a pipa feature listán).

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71005) net91 válasza gduck (#70996) üzenetére


net91
senior tag

Korábban éveken keresztül Cisco modemet használtam. Nyáron meleg korábban is volt és a koax hálózat is ugyanaz volt mint a mostani mégsem volt probléma.
Jelenleg CB-t használok, a koax hálózat nem változott, mégis déltől, amikor magas a kinti hőmérséklet nem működik rendeltetésszerűen.
A UPC mondta, hogy a CB sokkal érzékenyebb a hőingadozásra, mint a korábbi modemek. Ezért írtam azt, hogy CB nem bírja a magas hőmérsékletet.

[ Szerkesztve ]

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#71006) snooze válasza cigam (#71002) üzenetére


snooze
veterán

Ezek a beállitások vannak,ahogy a képen is látszik..akkor nyilván bix lehet a rossz..

GO Gunners!!!

(#71007) volandy


volandy
senior tag

UPC Tájékoztató- Spíler2
2018. 08. 22.
Iktatószám:
Ügyfélszám:

Ügyintéző:
2018. 08. 22.

Tisztelt

2018.08.21.-én érkezett megkeresése alapján tájékoztatjuk, hogy a UPC Magyarország számára fontos, hogy ügyfeleinek mindenkor a lehető legtartalmasabb csatornakínálatot biztosítsa. Jelenleg nincs információnk arról, hogy a UPC Magyarország csatornakínálatába bekerül-e a Spíler 2 adása. Amint újabb információval rendelkezünk, tájékoztatni fogjuk ügyfeleinket. Addig is köszönjük a türelmüket!
Tisztelettel:

UPC Magyarország Kft.
Ügyfélszolgálat

(#71008) ArthurShelby válasza net91 (#71005) üzenetére


ArthurShelby
addikt

De nem a CB melegszik, hanem a koax hálózat, és a rosszabb modem értékeket tolerálja rosszabbul a CB.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71009) cigam válasza ArthurShelby (#71008) üzenetére


cigam
félisten

A rosszabb modem értékeket tolerálja rosszabbul a modem. ;]

A hőmérséklet változása miatt, ha minimálisan is, de változik a bejövő jel nagysága. Ha a határértékhez közeli tartományban üzemel az eszköz, ez a kis változás is okozhat szolgáltatáskiesést, bizonytalan működést.

volandy
Mást vártál? Spiler-ék bukják ezt a szezont. Jövőre majd 2x is meggondolják mennyire licitáljanak rá a Digi-re

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71010) gduck válasza net91 (#71005) üzenetére


gduck
addikt

Hát ne haragudj, de ez nekem zöldség kategória! Ha a bejövő jelszint "vacak" és esetleg szintezni kell az erősítőket, azért ne a CB-t hibáztassad :) Nálam is atom stabil Cisco-t váltott az azóta amúgy szintén atom stabil CB :D Ja és állandóan 30 fok felett van itt a padlás térben a hőfok :(

(#71011) vargalex válasza gduck (#71010) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam viszont nagyon nem jött be a CB. Két különböző eszköz is azt produkálta, hogy modem módban teljesen random néha újraindult (naponta akár többször is) teljesen jó jelszintek mellett. A Cisco EPC3925 soha nem csinált ilyet.
10 napja cserélték egy Hitronra, azóta stabil ismét a kapcsolat.

Alex

(#71012) gduck válasza vargalex (#71011) üzenetére


gduck
addikt

Nálam szerencsére még nem csinált ilyet. Amúgy szünetmentesen van így még soha nem volt újraindítva :)

[ Szerkesztve ]

(#71013) vargalex válasza gduck (#71012) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam sem a táp miatt indult újra...

Alex

(#71014) gduck válasza vargalex (#71013) üzenetére


gduck
addikt

Ja, nem is arra gondoltam :) Csak azért írtam a szünetmentest, hogy folyamatos üzem mellett is stabil ;)

(#71015) ArthurShelby válasza cigam (#71009) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Mit írtam rosszul? Kb ugyanezt írtam le.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71016) atala


atala
addikt

Üdv!
Pár hónap múlva szeretnénk váltani UPC-re.
Nem találtam a weboldalukon, hogy ha három helyen akarom nézni a TV-t, akkor mennyi a plusz vevőegységeknek a havidíja. Mindenhol 0 Ft-ot ír ki, de az gondolom csak az első vevőre vonatkozik.
A másik kérdésem, hogy ha nincs vevőegység, akkor jön az analóg adás a kábelen keresztül?

(#71017) canniball válasza atala (#71016) üzenetére


canniball
nagyúr

~900Ft/médiabox/mediacard rémlik ha azóta nem változtak az árak.
Jön az analóg, illetve 2x db digitális kódolatlan adás is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#71018) ArthurShelby válasza atala (#71016) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Ha jól emlékszem +1 médiakártya kb 800Ft volt havonta (akkor a beltéri egység is ennyi).
Arra kell figyelni az elején, hogy a UPC max 1modem+3tv-nyi jelerősséget biztosít (így ez a nálad a felső határ), így jónak kell lenni a koax hálózatnak, hogy ne legyen később minőségbeli probléma.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71019) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Épp átépítek, így a net szét lett szedve, viszont most, mivel nincs kéznél koax csatlakozó, csak simán bedugtam a modembe a koax kábelt csupaszon, viszont nincs netem.
Létezik, hogy a csatlakozó miatt nem akarja az igazat, vagy a kábellel történt valami?

Köszi!

(#71020) atala válasza ArthurShelby (#71018) üzenetére


atala
addikt

Köszi! Szerintem első körben elég lesz az egy ingyenes médiakártya. Aztán ha a nappaliban és a gyereknél nem lesz elég az analóg, akkor kérek még plusz kártyát, vagy boxot.
A kérdés, hogy a szétosztott kábelt lehet-e még tovább osztani? Tehát van egy bejövő koax. Az szét osztódik a modemre, és a tv-re. A tv ágat lehet-e tovább osztani az emeleten, vagy a fő elosztótól kell vinni az összes koaxot?

(#71021) tomp válasza atala (#71020) üzenetére


tomp
félisten

Lehet persze. Nálam is ketté van osztva a tv ág.

(#71022) ArthurShelby válasza atala (#71020) üzenetére


ArthurShelby
addikt

A tv ágat osszad még tovább, mert a modemnek kell a legkisebb csillapítás. Amikor kimennek a szerelők elvileg mindent megcsinálnak.
Létezik olyan 4-es osztó, ami az egyik ágon kevesebbet csillapít (ide jön a modem), de az előbbi felállás is működni szokott.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71023) atala válasza ArthurShelby (#71022) üzenetére


atala
addikt

Gondolom, ha csak egy tv-re kérek kártyát, akkor nem kötelesek be kábelezni a lakást a többi tv-hez.

(#71024) ArthurShelby válasza atala (#71023) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Szerelőtől függ, de általában megcsinálják.
Sőt olyat is írt már valaki, hogy behangolták a tv-ket (bár ez már nyilván azt extra ritka eset).

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71025) volandy válasza cigam (#71009) üzenetére


volandy
senior tag

Hát igen! Úgy tűnik hogy bukják! De mi nem tudunk spanyol meccset nézni. És tudom nem lát senki a jövőbe, de most legyen két tv társaság bevezetve olaszok miatt a Digi. Spíler miatt a UPC? Voltak már káoszok, de ez a mostani mindent visz!

(#71026) volandy válasza atala (#71016) üzenetére


volandy
senior tag

Most vettem elő a számlát itt azt írja hogy Horizon box + HD 1 hónap 1000.-
Igen ha nincs boxod akkor jön huszonvalahány csatorna alapból.

(#71027) cigam válasza ArthurShelby (#71015) üzenetére


cigam
félisten

A rosszabb modem értékeket tolerálja rosszabbul a modem.
Ha meg kell magyarázni akkor már nem vicces.
Egyrészt nincs olyan hogy "rosszabb modem érték". A modem csak a bejövő(elmenő) jel/zaj viszonyt, jelerősséget mutatja.

volandy
A Digi dobott egy fricskát, ugyanis az ő hálózatukon jelszó nélkül nézhető mind a 4 román nyelvű sportcsatornájuk stream-je.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71028) volandy válasza cigam (#71027) üzenetére


volandy
senior tag

Gondolom kábelen és csak úgy, mert most néztem a csatornakiosztást és nem találtam csak a szokásos sport csatornákat.

(#71029) cigam válasza volandy (#71028) üzenetére


cigam
félisten

Interneten, az ottani DigiOnline felületen.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71030) volandy válasza cigam (#71029) üzenetére


volandy
senior tag

Az nekünk itt elérhető(ha van kábelen digink?) vagy füst?
Piszkosul keresgélek mert most lesz egy kis szünet a válogatott meccsek miatt, de ez nonszensz, hogy ne tudjon nézni meccseket az ember. Vagyunk itt kb öten-tizen akik néznénk!
Már gondoltam, hogy a UPC mellé beköttetem a Digit, de még akkor is Spíler2 nem lesz!
Állítólag szept. 11.-től lesz Spíler2 a UPC-n.
Olvastam olyat is, hogy gáz van itt a TV2 társaságnál és a Mészáros féle média cég átveszi az egészet és akkor mehet bele az állami támogatás. Mert most már ez nagy mínuszokat termel.

Most olvasom: "Jelentkezzen be Ügyfélkapu fiókjába - Amennyiben még nincs ügyfélkapu fiókja, vagy fiókjához nem rendelte még hozzá előfizetői szerződését, ezen az oldalon könnyedén és gyorsan megteheti: https://ugyfelkapu.digi.hu/. A teljes regisztrációhoz szüksége lesz előfizetői szerződésének számára, valamint utolsó DIGI számlájának sorszámára.......stb.....stb...Hozza létre DIGI online jelszavait az Ügyfélkapu/Ügyintézés/DIGI Online/Új jelszó menüpontban. Amennyiben regisztrációja sikeres volt az Ügyfélkapu ellenőrzi, hogy rendelkezik-e tévé és internet előfizetéssel"......stb.....

Ez az?

[ Szerkesztve ]

(#71031) ArthurShelby válasza cigam (#71027) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Most tényleg nem értem, de lehet azért, mert így délután már fáradtabb vagyok. A viccet sem találom :(((

CB-t írtam, te meg kijavítottad modemre. Viszont a CB egy HGW, ami modem+router kombót jelent, szóval modem is, így még mindig nem értem.

"Egyrészt nincs olyan hogy "rosszabb modem érték"."
Másrészt miért ne lenne olyan, hogy rosszabb modem érték?
1. Van olyan, hogy modem érték, pár példa: [link], [link]
2. Van olyan, hogy a modem értékek nem elég jók/rosszak

"A modem csak a bejövő(elmenő) jel/zaj viszonyt, jelerősséget mutatja"
Nem, 3 fontos dolog van, ebből csak egyik a jel-zaj arány (SNR=Signal Noise Ratio). Idézetek a régi összefoglalóból (nem tudom most miért változott meg):
-"lefelé irányban/Downstream Channels szekcióban -6 és 12dBmV között megfelelő"
-"Az SNR/Jel-zaj viszony minél magasabb annál jobb, 30-32dB felett már rendben van"
- "Felfelé irányban/Upstream Channels esetén...50 alatti érték megfelelő"

És mint az eredeti hozzászólás is mutatja, a régi cisco modem az 50 feletti feltöltési (modem) értékeket jobban tolerálja.

[net91]: A régi cisco-t is lehet regisztrálni.

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

(#71032) cigam válasza volandy (#71030) üzenetére


cigam
félisten

Nem, a _román_digi oldalán, és csak_a_digi_hálózatán_,mivel a környező országokban a digi vitte, csak nálunk licitáltak rá (de hogy minek???).
UPC-s ip címmel csak a reklám megy le, oszt hibaüzenet.

legelek
Azok nem modem értékek, hanem a bejövő/kimenő jel modem által mért értékei, dB-en kifejezve. Ez ferdíthető "modem értékek"re, de műszakilag értelmezhetetlen absztrakció. Persze meggyőzhető vagyok, régen jártam oskolába, azóta annyi minden történt, lehet már létezik olyan paraméter, ami definiálja, hogy mik azok a "modem értékek". Mit és hogyan kell mérni, pontosan mit is jelent, és mi a mérőszáma.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71033) dacsa


dacsa
senior tag

Sziasztok!

Ha volt elnézést, de nagyon sok connect box-os hozzászólást találtam. Kérdésem az lenne, hogy ha átállítom ezt a f*t modem módba akkor majdnem hozza az előfizetett sávszélességet 460Mbit, viszont sehogy nem érem el a connect boxot. Direktbe kötve laptoppal a 192.168.0.1 nem elérhető. Esetleg valakinek valami ötlet? Jah és a régi modemem vissza regisztráltam a hálózatra és az is tud 330Mbitet :) cisco 3208.

Köszi!

Üdv DCS

(#71034) cigam válasza dacsa (#71033) üzenetére


cigam
félisten

Az összefgolaló szerint "modem esetén a 192.168.100.1, HGW esetén a 192.168.0.1 vagy 192.168.1.1 IP címen érhetőek el. " :(

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71035) dacsa válasza cigam (#71034) üzenetére


dacsa
senior tag

Frenetikus! Sry :D de ha modem módban van miért lesz más ip? :) Nem értek én ehhez! :) Thx!

[ Szerkesztve ]

(#71036) TeeJay válasza dacsa (#71035) üzenetére


TeeJay
félisten

Azért mert modem módban a saját routered lesz 192.168.0.1 vagy 1.1 és ütközés lenne. Ezt kerülik el vele ügyesen

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#71037) dacsa válasza TeeJay (#71036) üzenetére


dacsa
senior tag

Jogos.

(#71038) kabelmania27 válasza Torry (#71019) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
A tévé kábele előtt valószínűleg visszirányszűrő van ezért nincs neted, ilyenkor a modemen az us led villog.
atala: Érdemes a bejövő jelet elosztani egy kettes splitterrel modemre és a tévés kimenetet osztani a tévékre.

[ Szerkesztve ]

(#71039) net91 válasza ArthurShelby (#71031) üzenetére


net91
senior tag

Próbáltam, mâr nem lehet regisztrálni a régi modemet, ha 500-as neted van.
A regisztrációs oldalon a rendszer nem érzékeli a régi modemet, tiltva van.

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#71040) Armahun


Armahun
addikt

Sziasztok, nálatok működik a Webmail? Engem nem enged be.

Más:

Ma valamit elnyomkodtam a boxon, ráültem a távirányítóra.
Úgy lehetett tallózni a csatornák között, hogy a képernyő bal szélén voltak picit félkörben és fel le lehetett görgetni. Csak a logó és a név volt kiírva semmi más.
Próbálkoztam, de nem sikerül ismét előhozni így. :U

[ Szerkesztve ]

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#71041) pjen válasza Armahun (#71040) üzenetére


pjen
félisten

Szerintem vedd ki az elemet, és a boxot is indítsd újra. Hátha vissza áll.

(#71042) Armahun válasza pjen (#71041) üzenetére


Armahun
addikt

Nem vissza állítani akarom, hanem újra előhozni. :D

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#71043) Gubek-Einste válasza Armahun (#71040) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sziasztok, nálatok működik a Webmail? Engem nem enged be.
Nálam rendben működik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#71044) dacsa


dacsa
senior tag

Lenne azért még egy kérdésem esetleg van valami titkos beállítás amelyet érdemes tudnia egy kezdőnek? Előbb töltöttem le elég szépen indult a folyamat 30mb/sec+ a végére már 7mb/sec sem volt a letöltésem. cisco + saját router simán hozta stabilan a 27mb/secet.

(#71045) Armahun válasza Gubek-Einste (#71043) üzenetére


Armahun
addikt

Köszi.
Közben myupc profilban módosítottam jelszót. Azt írja 24 órán belül lesz átállítva, most meg kell várnom míg holnap egy ügyintéző rábólint :F, mennyi idő szokott lenni a valós átfutás?

[ Szerkesztve ]

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#71046) cigam válasza Armahun (#71040) üzenetére


cigam
félisten

Melyik box van nálad?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71047) Armahun válasza cigam (#71046) üzenetére


Armahun
addikt

A kis fekete Kaon KCF

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség. Ha szerinted egy tárgy lehet Ő, akkor te is az vagy.

(#71048) gduck válasza net91 (#71039) üzenetére


gduck
addikt

Itt próbáltad regisztrálni? KATT IDE!

(#71049) cigam válasza Armahun (#71047) üzenetére


cigam
félisten

Hosszan nyomva tartod a le vagy a fel nyilat. Mindkettővel működik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#71050) ArthurShelby válasza net91 (#71039) üzenetére


ArthurShelby
addikt

Idézek egy privát levelezésből, nem hinném, hogy az illető haragudna érte, hogy kiadom a közös "titkunkat":
"Tegnap sikerült a Cisco-t aktiválni, gond az volt hogy én pcreg.upc.hu akartam regisztrálni de nem ott kellet hanem a pcreg.chello.hu oldalon, szépen frissített is a szoftveren."

Egyébként ő 500-as nettel csúcsidőben 310/22-t mért.

[ Szerkesztve ]

A rosszban mindig van valami megtévesztően jó, különben nem választanánk a rosszat

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.