Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13001) Mate válasza facan (#13000) üzenetére


Mate
nagyúr

Nekem is díjmentes lenne, de nem véletlenül szabadultam meg a boxoktól :)

(#13002) mrhyper


mrhyper
csendes tag

Amik vannak üres helyek csatornáék után (gondolok itt pl. rtl2 után,) azok a későbbi HD csatornáknak vannak fenntartva? XL előfizetésem van, tehát a HD csatornák is bejönnek mind, gondolom akkor ha lesznek, ezek is automatice be fognak..

(#13003) kungzi válasza mrhyper (#13002) üzenetére


kungzi
veterán

Jól gondolod.

(#13004) Qmi


Qmi
tag

Székesfehérváron 9:00 óta megint nem klappol valami a szolgáltatással. Google DNS-el viszont minden megy szépen.

(#13005) Colka79


Colka79
tag

Sziasztok!!

Tv vásárlás előtt állok "ez a kiszemelt"!!! Olyan kérdésem lenne vele kapcsolatban,hogy itthon a Digital Gold előfizunk van,de nekem még a régi Boxom van ami nem támogatja a HD műsorokat,de fateréknál már az új Box van ami igen,ehhez a TV-hez a Box helyet Én tudom kérni a Mediacardot?
És még egy ,ezzel a Mediacarddal működne a PVR funkciója a Tv-nek,hogy netán tudjak hajnali Sport meccseket felvenni vele mint a Boxxal vagy Box nélkül nem fog sikerülni a dolog!

Előre is köszi a segítséget!!

Gamertag:LaondaHUN

(#13006) canniball válasza Colka79 (#13005) üzenetére


canniball
nagyúr

Kérni tudod a mediacardot, csak nézd meg hogy kompatibilis-e a TV-vel. Ha igen akkor legjobb tudomásom szerint a PVR is működni fog.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#13007) air válasza Colka79 (#13005) üzenetére


air
nagyúr

F sorozat (2013-as) tehát működni fog a mediacard. Ha tudja a PVR funkciót, akkor az is megy, de mivel a TV-ben csak egy tuner van, ezért nem tudsz olyat csinálni mint a boxszal, hogy mást veszel fel, mint amit nézel.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13008) Colka79 válasza air (#13007) üzenetére


Colka79
tag

Még egy kérdés!!

Ha mégis a Box mellet döntők ,azon nem tudom megváltoztatni a programok helyét,hogy úgy jöjjenek a csatornák egymás után ahogy Én szeretném????Mert őszintén ezért is szeretném a Mediacardot használni,de azzal meg az a baj ahogy Te is írtad,hogy csak azt veszi fel amit nézek!!!

Gamertag:LaondaHUN

(#13009) air válasza Colka79 (#13008) üzenetére


air
nagyúr

Nem.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13010) vlaho válasza Colka79 (#13008) üzenetére


vlaho
aktív tag

Nem lehet. :(

Mindenki jó valamire.....ha másra nem,hát elrettentő példának

(#13011) Colka79 válasza air (#13009) üzenetére


Colka79
tag

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ:air,vlaho

Akkor még gondolkodok a dolgon!!

Csak még 1 azt is se vagyok!!! :DD

A Mediacardon se lehet úgy beállítani a csatornákat ahogy akarom??
Ha mégis a Mediacardot választom akkor van arra valamilyen lehetőség,hogy ne csak azt vegye fel a Tv amit nézek?
Az 1-ből 2 lett de már tényleg ez volt az utolsó!!! :DD

Gamertag:LaondaHUN

(#13012) air válasza Colka79 (#13011) üzenetére


air
nagyúr

Nem a mediacardon állítod a csatornák sorrendjét, hanem a TV-n. A kártya csak dekódol.
Ha a tv-n lehet a csatornákat változtatni, akkor rendezheted. Szerintem az érintett Samsungon lehet.
Abban az esetben tudsz más felvenni és mást nézni, ha több tuner van a készülékben. Alapmodellekben egy van, tehát ilyet nem lehet.

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13013) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

Arról esetleg tud-e valaki információt adni, hogy a UPC hálózat mennyire van ellátva túlfeszültség védelemmel? (tehát pl. mennyire kell külön túlfesz védő az antennakábelre).

(#13014) khorvat válasza BLiNk3r (#13013) üzenetére


khorvat
senior tag

Ez erősen hely függő! Én hallottam már olyan TV-ről ami villámláskor ment tönkre és nem a 220V-ból ment a túlfesz hanem a UPC kábelen, ugyanakkor a lanon is tovább gyűrűzött tönkretéve egy routert és asztali PC-t is. Mondjuk ezt próbálták tagadni, de a tények egyértelművé tették, mert ugyanazon elosztóban lévő más fogyasztók nem mentek tönkre!

(#13015) BLiNk3r válasza khorvat (#13014) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Köszi, pont emiatt érdekel. Azt vajon a UPC-s szerelők tudják megmondani, hogy a mi környékünkön mi a helyzet vagy maga a központ?

(#13016) Uthenger válasza BLiNk3r (#13015) üzenetére


Uthenger
aktív tag

szerinted hogy tudná megmondani ezt az ügyfélszolgálatos? :)

ha aggódsz emiatt, akkor vegyél 1-et és a lakásba bejövő kábelre tekerd rá
én is vettem, azóta is a fiókba pihen :)
asszem 1 ezres körül lehetett kapni

szerk:
ilyen: http://www.antennawebshop.hu/index.php?page_info=1651

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#13017) devil-k


devil-k
nagyúr

Picit OFF, szóval elnézést érte:

Tudja valaki, hogy hol lehet a hash ellenőrzést kikapcsolni a Deluge kliensben?? Roppant idegesítő.

-Reménykedem, hogy itt hamarabb kapok választ, mint a másik topicban, főleg, hogy UPC-s vagyok-

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#13018) poli27 válasza Uthenger (#13016) üzenetére


poli27
veterán

"én is vettem, azóta is a fiókba pihen" akkor érdemes volt megvenni! :DDD

Amúgy én is vettem egyett nem drága... mikor bekötötték a upc netet!

[ Szerkesztve ]

(#13019) default.


default.
őstag

sziasztok
upc kábelnetem van és az admin oldalon nem tudom beállítani a wifi-t vagyis hiába engedélyezem, a telefonom nem látja, de nem a telefon a hibás, mert más wifi-t lát.

szóval így csináltam

Ez lenne a router neve, ami megjelenik nem ? :

Ez meg a jelszó nem ? :

köszi szépen előre is

(#13020) Draken


Draken
őstag

sziasztok!

egy kis segítséget kérnék tőletek! megígértem az ismerősnek, hogy a holnapi nap beállítom a routert nála, viszont még kb 5 évvel ezelőtt nehezemre esett beállítani magamnál azt. Most van valami új trükk vagy bármi amire jó, hogy ha felkészülök előtte? még mindig kell cloneozni a mac címet? azt hiszem az nem ment nekem sose.. köszi előre is!

(#13021) kutyman


kutyman
aktív tag

Üdv!
Bejövő koax kábelre tennék egy Teleste DSS2 elosztót (vagy amit ajánlotok). Az egyik kimenetre menne egy meglévő HD DWR box, ennek megvan a kábelezése. A másik kimenetről egy kis tv menne analóg adással. Kell-e valami speciális csatlakozó az elosztó és a kis tv közötti koaxra, vagy elég sima F csati? (krimpelni nem tudok, nincs mivel)

(#13022) air válasza default. (#13019) üzenetére


air
nagyúr

Ez a magyar fordítás egy agyrém. :W

[ Szerkesztve ]

Tintatartó, aligátor, búzavirág, csók, gyalupad, fogpiszkáló

(#13023) poli27 válasza air (#13022) üzenetére


poli27
veterán

Jha írhattak volna annyit, hogy SSID vagy vezeték nélküli hálózat neve :DDD

(#13019) default. igen jól látod, lehet szar a hgw, mivel 10 ből 5 szar :DDD

[ Szerkesztve ]

(#13024) Intruder2k5 válasza air (#13022) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még ha csak az lenne agyrém, de az egész TC az! :)

(#13025) TeeJay


TeeJay
félisten

pár napja bejelentést tettem UPC-nél hogy sokat megáll az adatforgalom letöltés esetén.
ma jött egy technikus, elvitte a jó kis CISCO EPC22xx modemet és kaptam ezt a csodaizé Technicolort helyette. kérdeztem miért nem Cisco és azt mondta azt már csak azok kaphatnak ahol csak telefon van más nincs. beüzemeltük, most már ED3 hálózaton kapom én is a 30/3megabitet szóval jobban fog pörögni illetve nem fog US streamet váltogatni de remélem nem fogok szívni a cuccal mert akkor agybajt kapok.

benyomtam Bridge módra a wifi-t kikapcsoltam mert a TP-Link routerem talán jobb wifit produkál.
más valamire érdemes figyelni?

mondjuk látom itt van 2,4 és 5GHz is, lehet a kettőt egyszerre használni?
ha igen akkor mennyire jó a wifi? pl laptop csak 2,4GHz de a telók tudják az 5GHz-et is, érdemes lenne a router helyett mégis ezt a TC izét használni wifire is?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13026) upsyka válasza TeeJay (#13025) üzenetére


upsyka
aktív tag

nem,a két sávot egyszerre nem tudja!szerintem maradj a jól bevált routerednél :)

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#13027) TeeJay válasza upsyka (#13026) üzenetére


TeeJay
félisten

köszönöm, ha tudta volna egyszerre akkor megpróbálom használni és akkor elég 1 eszköznek villogni itt, de ha csak külön külön tud akkor felejtős. egyelőre WIFI 2,4 és 5GHz is tilva illetve Bridge mód, és úgy látom jobban pörög a dolog mint a Cisco esetén ami ugye még ED2 modem volt. remélem nem fog fagyni meg akarni meg nyáron forrni és akkor jó lesz ez ide nekem. a router egy TP-Link WR841ND V7.x és a két antennával szépen üzemel évek óta.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13028) kabelmania27 válasza kutyman (#13021) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az jófajta splitter, nyugodtan beteheted csavaros F csatlakozó is megteszi az a lényeg 3x árnyékolású koaxot használj.

(#13029) upsyka válasza TeeJay (#13027) üzenetére


upsyka
aktív tag

nekem semmi gondom sincs a tc-vel...pár szobával arréb -85db-nél is a 3 éves x8 hozza a 10/10-es sávszélt szakadás nélkül :)
a beállítása is simán ment,nagyon nem szokta ledobálni a készülékeket sem,én is csak azért nem külön routerrel használom,mert nem volt pénzmag külön gbit-es routerre,ez meg ingyé volt :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok én kertész,hogy gyökerekkel foglalkozzak...

(#13030) blakey válasza default. (#13019) üzenetére


blakey
félisten

Állítsd át a csatornát mondjuk 6-osra vagy ami szimpatikus.milyen telefon nem látja?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13031) kutyman válasza kabelmania27 (#13028) üzenetére


kutyman
aktív tag

Köszi, akkor elég lesz 2db F csati. Találtam a falban (tapéta alatt egy 100-as dobozban) egy ilyen Teleste splittert, aminek csak az egyik kimenete van használva, a másik üres. A kérdésem, hogy kicserélhetem a splittert egy ilyenre ?

[ Szerkesztve ]

(#13032) kabelmania27 válasza kutyman (#13031) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, kicserélheted.

[ Szerkesztve ]

(#13033) kutyman válasza kabelmania27 (#13032) üzenetére


kutyman
aktív tag

Ok, köszi.

(#13034) default. válasza blakey (#13030) üzenetére


default.
őstag

átállítottam, semmi változás.
amúgy iphone5
:(

(#13035) TeeJay válasza upsyka (#13029) üzenetére


TeeJay
félisten

köszönöm, akkor remélhetőleg bridge módban nekem sem lesz vele bajom. végül is ED3-on jobban kell mennie a 30/3-as csomagnak is mint ED2 hálózaton. egyelőre szépen megy és nincs semmi vonali hiba :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#13036) kabelmania27 válasza kutyman (#13033) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha van kedved nézd meg a box jeslzintet, menü 1789 sokszor le, miután kiírta az értékeket megint lépj egyet lefelé, kilépés back. Ez az egy osztó van nálad?
TeeJay: Jobban fog menni :) Milyenek az értékek?

[ Szerkesztve ]

(#13037) kutyman válasza kabelmania27 (#13036) üzenetére


kutyman
aktív tag

Na, ezt se tudtam! Ezek az értékek születtek.

(#13038) kabelmania27 válasza TeeJay (#13035) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ismerősnél teljesen jó a TC wifije is jó portforward nélkül is megy a letöltés.
kutyman: Tökéletesek az értékek, lapozz egyet lefelé és nézd meg a többit.

[ Szerkesztve ]

(#13039) kutyman válasza kabelmania27 (#13038) üzenetére


kutyman
aktív tag

Itt a második adat

(#13040) kabelmania27 válasza kutyman (#13039) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Teljesen jók az értékek, az az osztó UPC által használatos típus, nincs vele gond, 3,5dB-t csillapít. Arra ügyelj hogy 3x árnyékolású koaxot használj.

[ Szerkesztve ]

(#13041) blakey válasza default. (#13034) üzenetére


blakey
félisten

wpa-personal helyett wpa2-personal-t használj. A többi eszköz látja és csatlakozik?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#13042) kutyman válasza kabelmania27 (#13040) üzenetére


kutyman
aktív tag

Nálam igy van elosztva : skicc

(#13043) default. válasza blakey (#13041) üzenetére


default.
őstag

közben megoldódott, modem restart kellett :)

köszönöm azért a segítséget !
üdv

(#13044) -=RelakS=- válasza kutyman (#13042) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Én az internet modemet és a hdmi boxot tenném az elejére, utána jöhetnek az analóg tv-k.

Bár a lakás miatt nálam most az első elosztó egyik felén a digitális hóbelevanc (ugye, + elosztó a modem/box párnak), a másik felén meg az analóg tv

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13045) kutyman válasza -=RelakS=- (#13044) üzenetére


kutyman
aktív tag

Csak igy megoldható, kábel falban, csőben. A bejövő az előszobába jön be, a box pedig bent van a belső szobában. (oda-vissza csak nem szoktak kábelezni)

(#13046) -=RelakS=- válasza kutyman (#13045) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

ok, de egy kérés: a DVR boxot ne W-vel írd, ha egy mód van rá :) (Digital Video Recorder?)

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#13047) kabelmania27 válasza kutyman (#13042) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Milyen típusú a másik két osztó? 192.168.100.1 címen nézd meg a modem értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#13048) kutyman válasza kabelmania27 (#13047) üzenetére


kutyman
aktív tag

Igen, igen, igaz: DVR
Mindhárom osztó Teleste. Modem értékek

[ Szerkesztve ]

(#13049) kabelmania27 válasza kutyman (#13048) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak a modem értékek, akkor ha jól értem mindhárom osztó egyforma típusú.

(#13050) TeeJay válasza kabelmania27 (#13038) üzenetére


TeeJay
félisten

Pár perce újraindult a log résznél meg látom hogy hiba a FW frissítés közben... Remelem nem kezdi a TC már most a halált :-) a jelszintek rendben vannak, és a le és feltöltés is maxon megy :-)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.