Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) tomp válasza kabelmania27 (#19999) üzenetére


tomp
félisten

Olyan masszívan van rátekerve, hogy én kézzel nem is bírom lecsavarni őket. Igen pontosan úgy van bekötve ahogyan írod. In a bejövő, Out a box.

na basszus ki ment a fejemből a szerkeztés gomb. sorry

[ Szerkesztve ]

(#20002) Mate válasza aram01 (#19996) üzenetére


Mate
nagyúr

Mivel próbáltad wifin keresztül? Laptop?

(#20003) kabelmania27 válasza tomp (#20001) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor kilehet zárni az osztóhibát, amíg folyamatos kockásodást és netproblémát nem tapasztalsz nem kell cserélni az osztót, ez egy jófajta osztó, outba nem lesz vételi probléma ismerősnél tapban fele adás nem jött be, osztócsere után helyrejött.

[ Szerkesztve ]

(#20004) Zitronensaft válasza tomp (#20000) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ok.. Azt azért el kell mondjam hogy a műszaki teszt egyetlen dolgot takar,leellenőrzi hogy kapott -e ip címet a box...vagyis online-e a benne található modem. Ha nem ,kiírja a sok okosságot hogy mi lehet a baj... akkor is ha kidőlt a ház előtt az oszlop,vagy felrobbant a fejállomás :)

(#20005) kabelmania27 válasza tomp (#20000) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tied a 20ezredik hozzászólás:)

(#20006) tomp válasza Zitronensaft (#20004) üzenetére


tomp
félisten

Jelszint/erősség értéket is kiírja. Amúgy miért dobott magának egy resetet a box? Videótár tesztnél a videótár helyett kilőtte magát. Másodjára sikeresen lement a teszt és a "Nincs jel" hiba is megszűnt.

kabelmania27
Ennek alkalmából kapok egy javítást a boxra? Ja nem! :DDD

Más:
Ha egy lakásban a tulajnak tartozás miatti felmondása van, attól még az albérlő tud oda költöztetést végezni?

(#20007) Zitronensaft válasza tomp (#20006) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Hú...mikor én legutóbb műszaki tesztet futtattam,még nem így nézett ki ...

(#20008) aram01 válasza Mate (#20002) üzenetére


aram01
nagyúr

Igen, meg telefonnal is

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20009) Mate válasza aram01 (#20008) üzenetére


Mate
nagyúr

És ha kábellel dugod rá a laptopot, tehát egy másik gépet, ott is fenn áll a hiba?

(#20010) artiny


artiny
őstag

hELO

Fiber Power 50 internetem van a UPC tol,,,
Nalatok is elofordult marhogy DNS doesnt responsing fele hiba uzenet jon elo a windowstol es nem tolti az oldalakat be?!
Nekem most ket napig nem volt netem,nem tudom hogy a viharok miatt e,de most viszont magatol megy

(#20011) donmackó válasza artiny (#20010) üzenetére


donmackó
őstag

Használj másik DNS-t. Például Google, opendns stb.

Az én beállításom:

DNS1: 213.46.246.53
DNS2: 8.8.8.8 Még nem volt vele problémám.

[ Szerkesztve ]

Release the cable hounds!

(#20012) Treck válasza donmackó (#20011) üzenetére


Treck
aktív tag

A UPC-nek is vannak hasznalhato, stabil es gyors DNS-ei, csak pont nem azok, amelyeket a normal elofizetoknek adnak :)

http://google.treck.hu

(#20013) artiny válasza donmackó (#20011) üzenetére


artiny
őstag

[http://portforward.com/networking/winxp-tcpip.jpg]
DNS:
Preferred 213.46.246.53
Alternate 8.8.8.8

es automatikus az IP ? igy van beallitva vagy mashogy..

koszi

(#20014) donmackó válasza artiny (#20013) üzenetére


donmackó
őstag

Így van beállítva:

Release the cable hounds!

(#20015) gduck


gduck
addikt

Nem értem én ezt... 53.5,52.8,0,0 upstream értékeknél miért kell "könyörögni" a helpdesknek? Mert hogy nem látnak szakadást... Persze, mert szerencsére négy csati van :)

[ Szerkesztve ]

(#20016) kabelmania27 válasza gduck (#20015) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

52-53al tud kétfrekin adni a modem, 57ig egyfrekin. Hamár egyszer volt 44-es érték akkor csak állítani kell az erősítőn vagy meg kellene szüntetni a zajbetörést, lehet beázott a tömítés.

[ Szerkesztve ]

(#20017) gduck válasza kabelmania27 (#20016) üzenetére


gduck
addikt

Ez nem az én modemem volt ;)

Értem én hogy működik így is, de ha már 12 óra alatt eldobott 2 upstream csatit, akkor ott azért csak illő lenne rendbe rakni a jelszintet. Bár ez csak a magánvéleményem :)

(#20018) Mate válasza gduck (#20015) üzenetére


Mate
nagyúr

Felhívtad őket és azt mondták minden tökéletesek és nem küldenek szerelőt vagy okoskodtál az ügyintézővel?

(#20019) csanadjatek


csanadjatek
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy az új funkciók, a TV Appsek másnál működnek rendesen? (Cisco SD DVR Mediabox)
Nekem a normális, se nem HD, se nem DVR boxokon működik, a Cisco boxon nem.

(#20020) Zitronensaft válasza csanadjatek (#20019) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Cisco sd dvr az milyen? Nem hd dvr? Ha az,pár hsz-el feljebb leírtam egy hard resetet,az lehet hogy megoldja.. Bár kérdés,mi a hibajelenség pontosan

(#20021) kabelmania27 válasza gduck (#20017) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés.

[ Szerkesztve ]

(#20022) gduck válasza Mate (#20018) üzenetére


gduck
addikt

Felhívtam őket és azt mondták nem látnak szakadást, ha probléma van azt a router okozza. Erre mondtam a jelszinteket. Erre elismételte. Erre megint mondtam a jelszinteket. Végül megegyeztünk, hogy én a routert nézem meg, ő meg küld szerelőt :) Szóval okoskodtam ;)

(#20023) Flashcash


Flashcash
Közösségépítő

A XIII. kerületben második napja akadoznak a külföldi oldalak.
-pl. gmail betöltése kb. 1 perc, ugyanez usa oldalak esetén is.
-prohardver rendben működik.

T-Mobile mobilnettel ugyanezek az oldalak gyorsabban mennek....

(#20024) Uthenger válasza Flashcash (#20023) üzenetére


Uthenger
aktív tag

ha a sebesség rendben van, akkor ez dns problémának tűnik
másik dns szerverrel is problémás?

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#20025) knorbert15


knorbert15
csendes tag

Sziasztok! Az UPC TV Apps szolgáltatás használatához a Media Box-ba be kell kötni az internetet? Meg még egy kérdés, napok óta nagyon lassú a netem, facebookon egy oké-t nem tud elküldeni, uTorrentben pedig a letöltési sebesség max 980 min 45 kbit/sec. Routerem zsír új Aus RT-N14U, a netünk pedig 30/3 MBIT/sec. Hiába húzom ki a routerből és dugom a gépbe a beérkező netet, nem sokat gyorsít.

Samsung Galaxy S7

(#20026) aram01 válasza Mate (#20009) üzenetére


aram01
nagyúr

Megoldottam egy külső vevővel, szerintem odalett az integrált lanom :O
azért köszi a segítséget :R

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20027) kabelmania27 válasza aram01 (#20026) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg másik géppel.

(#20028) Mate válasza knorbert15 (#20025) üzenetére


Mate
nagyúr

Nem kell bedugnod a boxba a netet.

(#20029) ghostie válasza ghostie (#19975) üzenetére


ghostie
tag

Sajnos bejött a rossz előérzetem. Ma SEM jelentkezett a UPC-s kolléga a megjelölt időszakban. 1221-es hölgyek- urak semmiről sem tudnak, viszont adtak időpontot újabb 2 nappal későbbre.
Ezt nevezi a UPC szolgáltatásnak??
Jeleztem, hogy panasszal élek az eljárás miatt és hogy kötbér igényem is van.

Hová lehet fordulni ilyen esetben, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság az illetékes?

(#20030) knorbert15 válasza Mate (#20028) üzenetére


knorbert15
csendes tag

Akkor hogy tudom elérni? Mikor megnyomom az Interactive gombot, tölt, majd csatlakozási hibát ír.

Samsung Galaxy S7

(#20031) aram01 válasza kabelmania27 (#20027) üzenetére


aram01
nagyúr

megnéztem, jó. az alaplapi lan elköszönt a (régi)modemmel együt

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#20032) club1 válasza ghostie (#20029) üzenetére


club1
veterán

Felügyeleti szervhez akkor fordulhatsz, ha pl. a szolgáltató a kötbér igényedet elutasítja. Mivel a hibaelhárítás kezdete 72 órán túl volt, ezért először meg kell várnod annak tényleges kezdetét, majd a jogosan járó időszakra írásban ne kell nyújtanod a szolgáltatóhoz az igényedet. Erre 30 napjuk van reagálni, ha a reakció neked nem felel meg, na akkor léphetsz tovább.

(#20033) ghostie válasza club1 (#20032) üzenetére


ghostie
tag

Köszönöm szépen a válaszodat!

(#20034) csanadjatek válasza Zitronensaft (#20020) üzenetére


csanadjatek
tag

Lehet, hogy HD a Box, de nem azt rendeltük, ezek szerint hálozatilag van kikapcsolva. A gond az, hogy belépnék az Interactiveba, és nem lép be.

(#20035) Flashcash válasza Uthenger (#20024) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Köszi, megpróbálom akkor a google dns-el is.

(#20036) Mate válasza csanadjatek (#20034) üzenetére


Mate
nagyúr

Nincs valahol visszirányszűrő?

(#20037) Zitronensaft válasza csanadjatek (#20034) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A videotár bejön? Vagy bejött valaha? Ha az se,akkor lehet van alahol a box előtt egy visszirányszűrő.. menü>beállítások>diagnosztika második oldalán a kábelmodem és médiabox ip címnél egy 010 kezdetű ip címnek kell lennie. Ha bármi más van ott,a box nem tud bejelentkezni a "központba",ezért nem megy az interaktív. De akkod a videotár se megy.

(#20038) csanadjatek válasza Zitronensaft (#20037) üzenetére


csanadjatek
tag

Szia!

A videótár megy, bár néha az is meg-megakad, néha nem lép be, de döntő százalékban megy a tár. Mi lehet a gond? Holnap felhívom amúgy is az ügyfélszolgálatot, mert a box amúgy is hülyéskedett egy ideje (3 órával elmúlt műsor címét írta a box kijelzőjén, nem reagált a távkapcsra), csak gondoltam, először megkérdezem, mi lehet a gond.

U.i: Most nézem, a UPC oldal szart írt, ilyen az én boxom: http://www.jofogas.hu/budapest/Elado_Thomson_Mediabox__UPC__taviranyitoval_17971888.htm#xtor=AL-2696-1[olcsohasznalt]

(#20039) csanadjatek válasza Mate (#20036) üzenetére


csanadjatek
tag

Szia!

Mi az a visszirányjelző?
Valami "hálózatbeállítási-hibát" ír ki.

(#20040) Zitronensaft válasza csanadjatek (#20039) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Nem jelző... szűrő...de mindegy mert ha volna olyan,a videotár soha nem működne.
Jelentsd be,menjenek ki...bármi lehet,fali aljzat;teszkós előregyártott,cérnavékony antennakábel;sárgás színű ,okádék,un. taiwani osztó;rossz csatlakozó;akár a box is lehet rossz,meg a bejövő jelszint is..

(#20041) Zitronensaft válasza csanadjatek (#20038) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Mondjuk rém egyszerű egy eszközről eldönteni hogy hd-s e vagy nem...ha nincs hdmi csatlakozó rajta,akkor nem az...

(#20042) Gubek-Einste válasza csanadjatek (#20038) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak HD-s box-szal lehet használni az Interaktív menüt, pontosan az Apps-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#20043) kabelmania27 válasza csanadjatek (#20038) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító.
Milyenek a modem értékek a 192.168.100.1 címen ?

(#20044) pjen


pjen
félisten

Kis segítséget kérnék.Van 2 HD boxom+ 1 média cardom,még egy Tv n szeretném nézni a digitális adást új előfizetés nélkü.Minden ötletet köszönök. :R :R :R

(#20045) fireproof


fireproof
őstag

Juhíí megjött a UPC és bekötött mindent. Eddig király. Fater is megnyugodott hogy van ingyenes Deep Purple a videotárban. :DDD Azt nem tudjátok hogy a mediabox mennyit fogyaszt? Érdemes állandóan ki/be kapcsolgatni?

(#20046) kungzi válasza pjen (#20044) üzenetére


kungzi
veterán

szerintem annyi mediacard-t kérsz, amennyi akarsz nem? :U

(#20047) club1 válasza kungzi (#20046) üzenetére


club1
veterán

Előfizető egy Előfizetői Hozzáférési Pont hoz csatlakoztatva 3 db Végberendezésig egy havi díjat, illetve ennél több Végberendezés esetén 2 készülékenként plusz egy - egy havi előfizetési díjat fizet. Digitális szolgáltatás igénybe vétele esetén a z egy ingatlanon belüli, 2. és 3. Végberendezésen igénybe vett szolgáltatás után (akár médiabox akár mediacard eszköz használatával) a Szolgáltató a 3/a sz. mellékletben meghatározott havidíjat számítja fel.

(#20048) kungzi válasza club1 (#20047) üzenetére


kungzi
veterán

akkor rohadjanak meg :)) :D

pedig én is akartam volna még egy 3. mediacardot a HD-s beltéri mellé, de akkor így felejtős :D

[ Szerkesztve ]

(#20049) club1 válasza kungzi (#20048) üzenetére


club1
veterán

Nekem speciel ezért szimpatikusabb a Digi, ott annyi tv-re osztod meg a digitális tv-t, amennyiben csak van dvb-c tuner. (Meg persze a jobb net miatt is szimpik. Ja meg az áraik miatt is. Ja meg az optika miatt is.) Csak sajnos nem akarnak hozzám közelebb jönni. :((

(#20050) kungzi válasza club1 (#20049) üzenetére


kungzi
veterán

nekem itt van az utcában a Digi FTTH, csak év végéig hűségem van a upc-hez :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.