Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#31001) Intruder2k5 válasza blakey (#30999) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nem, csak Bridge módban van! Ha átrakom Router módba, akkor nekem is több van, nem tudom mennyi, nem számoltam... Én nem nyúltam bele, az biztos!

[ Szerkesztve ]

(#31002) czanga válasza kabelmania27 (#30889) üzenetére


czanga
őstag

Itt vannak az értékek, te többet értesz hozzá mint én. :)

(#31003) kabelmania27 válasza czanga (#31002) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi, rendben vannak az értékek adási 50 alatt van, ezért nem probléma (nyáron légkábeles övezetben magasabb az adási), hogy nem a -3,5ben van a modem. kb 61dB-t kap a modem és 65dB-t a tévé (ds és dtv mux egyszinten jön) ha van kedved kísérletezni és tesztelni a tévé érzékenységét átkötheted.

[ Szerkesztve ]

(#31004) Bobyjack


Bobyjack
senior tag

Sziasztok! Elegem van már abból, hogy minden este legalább egyszer újra kell indítanom a Technicolor modemet, hogy legyen net a házban. Erre van valami megoldás? Másnál is előfordul, hogy egyszerűen meghal naponta legalább egyszer a net? Mit lehet tenni?

ui: most például modem restart után 240p-vel sem lehet szakadozás nélkül Youtube videót nézni, szakadozik az egész.

[ Szerkesztve ]

(#31005) kabelmania27 válasza Bobyjack (#31004) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Első kőrben nézd meg a modem értékeket+milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#31006) Bobyjack válasza kabelmania27 (#31005) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Második újraindításra megint használható lett. Holnapig menni fog... Most ezeket az értékeket mutatja:

Tudtommal közvetlenül van bekötve, nincs TV-nk:

(#31007) kabelmania27 válasza Bobyjack (#31006) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi az infót, értékek rendben vannak. Hány dB-s a csillapító?
Fogadd meg Intruder2k5 tanácsát.

[ Szerkesztve ]

(#31008) Intruder2k5 válasza Bobyjack (#31006) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tedd át bridge módba, használj saját routert, és szükség esetén a wifree-t is tiltani kell...

(#31009) adatfalo válasza adatfalo (#30995) üzenetére


adatfalo
senior tag

Valaki nem találkozott a kérdésemben feltett problémával :( ?

www.adatfalodesign.hu

(#31010) Bobyjack válasza Intruder2k5 (#31008) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Mögötte van egy router, azon keresztül használom, mert sokkal erősebb a jele annak. Biztosan nem a routerrel van a gond, mert közvetlenül a modemre kapcsolódva sem működik rendesen.

A bridge módot próbáltam korábban, de akkor gubancolni kezdett a WiFree és úgy tűnt nem tudom használni többé. Szeretem, hogy a városban sok helyen van netem és nem kell a mobilnetet használnom. Van olyan beállítás, hogy bridge mód és a WiFree is működjön egyszerre? Elég csak átállítanom és a WiFree szórás megmarad?

(#31011) kabelmania27 válasza Bobyjack (#31010) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ubee-nél megmarad bridge módban a wi-free, ettől független lehet ha kikapcsoltatnád javulna a helyzet.
Első kőrben bridge módba kapcsold át, 192.168.100.1 címen érhető el a modem bridge módban.
Még azt tudod csinálni hogy akadozás esetén ha 410-es a kezdő freki frekikényszerítéshez beírsz 354000-et gombra egy kattintás.

[ Szerkesztve ]

(#31012) salv válasza Zitronensaft (#31000) üzenetére


salv
csendes tag

Ubee modem. Nem vilagit egyik telefon led sem. A wps led sem (nem tudom, hogy mi az). A wlan led zold (szerintem keknek kene lennie), es par percenkent villog parat. Wifit nem hasznalok, igy azzal nem foglalkoztam.

(#31013) Bobyjack válasza kabelmania27 (#31011) üzenetére


Bobyjack
senior tag

Teszek egy próbát. Köszönöm a segítséget neked és Intruder2k5-nak is! A megváltozott IP cím hasznos infó volt, már kezdtem megint a UPC-t szídni...

(#31014) salv válasza salv (#31012) üzenetére


salv
csendes tag

Tegnap valtottam elofizetest, addig nem volt telefon es 30 Mb-es internet volt. Lehetseges, hogy nem engedelyeztek a telefont es a magasbb sebesseget?.

(#31015) salv válasza salv (#31014) üzenetére


salv
csendes tag

Meg egy utolso kerdes: a modemen van egy reset gomb. Az mit csinal, erdemes esetleg kiprobalni?

(#31016) Gubek-Einste válasza salv (#31015) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alaphelyzetbe állítja az eszközt.
72 órán belül szokták aktiválni az új előfizetést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#31017) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Szomszédnál bejövő kábelen van egy kettes osztó/csillapító, egyik ág megy a modem felé, másik a digitális tv boxba, a boxból megy még egy koax a tv-be, hogy analóg adás is legyen. Jó ez így?

Ha még egy osztót rakok a tv elé, és külön kábel megy a digitális boxba és a tv-be szellemképes lesz a digitális, így jó a képminőség.

Let the Zone take me if I am.

(#31018) kabelmania27 válasza kutga (#31017) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, jó így.
Meg kellene nézni, az osztó/csillapító típusát és a modem értékeket.

[ Szerkesztve ]

(#31019) kutga válasza kabelmania27 (#31018) üzenetére


kutga
nagyúr

Munka után elküldöm. :R

Let the Zone take me if I am.

(#31020) Zitronensaft válasza salv (#31012) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Ha a telefon led nem világít,akkor nincs beregisztrálva a modem. Legalábbis a telefonos előfizetésed még nincs rárakva. Érdemes megnézni,mikortól él az új szerződésed,addig a régi modem van a neveden. Előtte is kicserélheted,de akkor be kell regisztrálni jelszóval,felhasználónévvel.

(#31021) salv válasza Zitronensaft (#31020) üzenetére


salv
csendes tag

Megint telefonaltam a upc-nek. Eloszor azt mondtak, hogy mindennek mukodnie kene. Aztan megis talatak valamit, hogy tenyleg nincs engedelyezve a telefon valahol. Ot perc mulva mar kicsengett (nem otthon vagyok, igy csak felhivni tudtam) Az internetes sebessegre azt mondta, hogy annak tenyleg mennie kene, ha nem megy, akkor lehet, hogy ez a telefonos engedelyezes azt is megoldja.

Akivet tegnap beszeltem, az lerazott azzal, hogy hibas adatokat lat a modemben, kuldi a szerelot. A szerelo meg megallapitotta volna, hogy nincs hibas adat, nem engedelyeztek valamit. Az itt kapott informaciok alapjan sikerult ezt a folosleges kort elkerulni. Koszonom a segitseget mindenkinek.

(#31022) Zitronensaft válasza salv (#31021) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Szivesen. Reméljük a sebesség gondot is megoldotta...

(#31023) Sanyi19


Sanyi19
őstag

Sziasztok,

lenne nekem egy olyan kérdésem, hogy analóg telefon szolgáltatáshoz, volt isdn-es telefont valahogy tudok-e használni. Lehetséges-e ez? Az isdn-es telefon Rj45-ön kapta a betápot, a középső 4 éren. Az analóg az RJ11 két középső eren küldi a vonalat. Csináltam egy kábelt aminek az egyik végén RJ11 van a másikon RJ45 a telefon megkapja az áramot bekapcsol, de nem ad vonalat, nem csörög ki. Ha felveszem a kagylót mikor "csörögne" megszakad a vonal. Ascom Eurit 22-ről lenne szó.

Előre is köszi a válaszokat!

“Az élet nagy titka az, hogy nincs nagy titok. Bármi legyen is a célod, elérheted, ha hajlandó vagy érte tenni.” (Oprah Winfrey)

(#31024) club1 válasza Sanyi19 (#31023) üzenetére


club1
veterán

Tudtommal nem működik analóg vonalon, csak isdn-t tud.

(#31025) devil-k


devil-k
nagyúr

"Szép":

Brassóba megy a magyar UPC-ügyfélszolgálat

Úgy látszik már mindenki menekül innen.

[ Szerkesztve ]

- mozi bolondéria -

(#31026) HofiZoli válasza devil-k (#31025) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Hónapok óta járnak képezni az ottani munkaerőt, nem meglepő hír.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#31027) mlinus válasza devil-k (#31025) üzenetére


mlinus
őstag

erről az jut eszembe amikor angliában voltam és gond volt a virgin mediás internettel... hatalmas szerencse kell ahhoz, hogy valóban, brit származású embert kapcsoljanak telefonon, 90%ban egy kis indiai veszi fel, aki előtt szerintem még számítógép sincs, csak egy kis cetli amin az áll hogy : "have you tried turning it off and on again?" :)

(#31028) devil-k válasza mlinus (#31027) üzenetére


devil-k
nagyúr

:D :D Jóféle lehet az is.

(#31026) HofiZoli

Végülis igazad van... :(

- mozi bolondéria -

(#31029) lajafix válasza Zitronensaft (#30499) üzenetére


lajafix
addikt

Hétfőn kijött a szerelő és kiszedte a zsűrőt azóta jó! :)

"pixelesedik a kép" probléma volt neki leadva holott a telefonban a 1221en is mondták, hogy ja a szűrő!
valahogy boldogabbnak tűnt amikor megtudta hogy a szűrőt kell kiszednie.

bejött minden adó és olyan szép a HDs kép, hogy csak lesek.

Rock'n Roll

(#31030) Zitronensaft válasza devil-k (#31025) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Annyira azért nem kell sajnálni őket. Az idióta ,állandó nyereségnövelési kényszer szüli ezt a centralizálódást. Van egy pont,mikor már a bevétel nem növelhető,akkor jön a kiadáscsökkentés.. Nem a call center az egyetlen részleg ami elköltözik,sőt nagy változások jönnek más tekintetben is.
Az összes multi "elmenekül",ahogy az olcsó munkaerő,olcsó energia,meg a kedvezményes adózás kezd elmúlni...

Gondolom a call center csak azért nem Pakisztánba,vagy Indiába költözik,mert ott nehéz lenne a megfelelő számú magyarul tudó munkaerőt biztosítani.

[ Szerkesztve ]

(#31031) devil-k válasza Zitronensaft (#31030) üzenetére


devil-k
nagyúr

A cikkem arra irányult, hogy mennyi magyar munkahely fog megszűnni.

- mozi bolondéria -

(#31032) Zitronensaft válasza devil-k (#31031) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

Sok...csak ez nem menekülés,hanem jéghideg üzleti számítás.
Egész addig így is fog ez menni,amíg van a világnak olyan pontja,ahol olcsóbban ki lehet jönni... 20 éve ez kelet-európa volt,most India,Ázsia..ha egyszer ők is feljebb emelkednének a sárból majd jön Afrika..Azt nem tudom ,mi lesz ha egyszer körbeérnek..Gondolom nagy háború.De ezt már én nem érem meg úgysem :)

[ Szerkesztve ]

(#31033) gduck válasza Zitronensaft (#31032) üzenetére


gduck
addikt

Igen sajnos manapság már így mennek a dolgok. Olyan pénzéhes az emberiség, hogy a profit MINDIG előbbre való mint a személy! Sajnos kevesen vannak olyanok - mint pl. én is- , hogy a pénzt nagy ívből lekakilom, pedig minimálbéres vagyok :D

(#31034) Alteran-IT válasza Intruder2k5 (#30998) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Intruder2k5: Normál előfizetésből maradt meg a modem, viszont már vége az előfizetésnek (nem az én előfizetésem volt). Még mikor megvolt, akkor volt resetelve, de emlékszem hogy akkor sem lehetett és nem értettem miért.

blakey: Ott próbáltam, de nincs Working Mode, csak DHCP és Static IP-s hülyeség.

(#31035) blakey válasza Alteran-IT (#31034) üzenetére


blakey
félisten

Akkor kérjél távsegítséget, nekem van, lehet, hogy küldenek egy firmware frissítést.
Mikori firmware?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#31036) Intruder2k5 válasza Alteran-IT (#31034) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Pedig nyilván valahogyan a firmware frissítésre kellene rákényszeríteni...

(#31037) Alteran-IT válasza blakey (#31035) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Na de hogy kérjek távsegítséget, illetve kitől? Amúgy időnél ez van: Apr 12 14:05:19 2013

Intruder2k5: Igen, csak ugye akkor még nem sikerült, most meg azért visszaköttetni eléggé fura lenne, na meg a tulaj fejében meg is fordult, de hát rögtön más routert hoznának (Ubee - mondták), úgy hogy ez így/úgy rajta ragadna, csak nem lehetne használni modemként.
Egyébként elméletileg ha rádugja így is a UPC-s hálózattal, akkor kommunikál a CMTS-el, illetve a szervereikkel, csak netre nem enged, de hát hiába volt így is resetelve, semmi.

[ Szerkesztve ]

(#31038) Intruder2k5 válasza Alteran-IT (#31037) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jaaaaa, hogy nem működik! Az más! Ez esetben az eszközt letiltották, így már esetleg csak switch-nek, és wifi ap-nak tudod használni! Én teljesen azt hittem, úgy vettem ki eddigi szavaidból, hogy a hgw működik, csak nincs benne a bridged mód!

(#31039) graffin


graffin
csendes tag

sziasztok!

Kaptam én is egy ilyen ubee evw3226 csodát, de a kezdeti öröm után jött a felismerés: belső hálóról nem érem el DDNS-en keresztül a NAS-omat.
Kivülről elérhető, megy a port forwarding, bentről nem, csak a belső IP-jével.

Ahogy utána olvastam, ez valami security feature, NAT loopback, nem engedi ki az internetre a belső cimre menő kéréseket.

Lehet ezzel valamit kezdeni? mert igy pl. attól függően, hogy otthon vagyok, vagy nem, más más cimmel tudom elérni az eszközeimet....

Köszönöm, üdv
g

(#31040) Intruder2k5 válasza graffin (#31039) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Persze, lehet! Az Ubee-t bridge módba állítod, letiltod rajta a WiFi-t, veszel egy saját routert, és használod azt!

(#31041) Uthenger válasza Intruder2k5 (#31040) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Ez nem működik egyébként?

http://www.dtdns.com/dtsite/faq#natrouting

I am running behind a NAT router and my internal IP address is getting assigned to my hostname (or domain name), what am I doing wrong?
Since you are behind a NAT router, there are two things you need to do:

Configure the update application you are using to NOT send an IP address with the update request. This will cause the update server to use the origin IP address assigned by your internet provider. If they are also having you go through a transparent proxy server, you can send the update on port 8080 instead of the standard 80 to get around this.
Configure your NAT router to forward incoming connections to the correct internal IP addresses on the ports you would like to accept connections on (80, 21, etc).

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#31042) Alteran-IT válasza Intruder2k5 (#31038) üzenetére


Alteran-IT
őstag

De működik, nem mondtam hogy nem működik :) Még most is működik tökéletesen, csak nincs benne bridge mód. Csak az előfizetés szűnt meg, de attól még nincs tiltva a modem, na meg a bridge mód akkor se működött, mikor még megvolt az előfizetés.

[ Szerkesztve ]

(#31043) Intruder2k5 válasza Uthenger (#31041) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem arra vonatkozik, hanem a nat mögüli ddns cím frissítésre, de a nat loopback hiányára nem megoldás...

(#31044) Intruder2k5 válasza Alteran-IT (#31042) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy én nem értek valamit, vagy Te beszélsz össze-vissza! :)

"Egyébként elméletileg ha rádugja így is a UPC-s hálózattal, akkor kommunikál a CMTS-el, illetve a szervereikkel, csak netre nem enged, de hát hiába volt így is resetelve, semmi."

"De működik, nem mondtam hogy nem működik"

Vagy a működés nálad azt jelenti, hogy világít?

[ Szerkesztve ]

(#31045) graffin válasza Intruder2k5 (#31040) üzenetére


graffin
csendes tag

igen, erre jutottam én is.
[illetve olvastam, hogy a synology-mat be lehetne konfigolni DNS szervernek és végülis össze lehetne tákolni...]

úgyhogy hiába a fancy modem+router kombó, vissza is ment a jó öreg tplink 1043...

Köszi
g

(#31046) Alteran-IT válasza Intruder2k5 (#31044) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Nem beszélek össze vissza, lehet csak az a baj, hogy siettem és sok részletet hagytam ki :)

Ugye mivel megszűnt az előfizetés, így a modem ki lett véve a rendszerből, így nem kap konfigurációs fájt így nincs "internetelérés".
Nade a UPC-nak úgy van megcsinálva a hálózata, hogy még ha nincs is internetelérése a modemnek, akkor is eléri a hálózaton a UPC eszközregisztrációs oldalát, ahol az ügyfél saját maga tudja regisztrálni az eszközt, persze csak akkor tudja regisztrálni, ha rendelkezik előfizetéssel és szereld magad csomagot választja, de a modem akkor is tud kommunikálni a UPC hálózatával, csak net nincs, vagyis mást nem ér el a hálózaton lévő oldalukon kívül (ez a van hálózat, de nincs net dilemma) :) De ugye a gond az, hogy kommunikáció ide vagy oda, akkor se tudja lefrissíteni magát, vagy csak nem akarja, mert ugye a szoftverfrissítést azt nem netről kapja, hanem a UPC hálózatáról (egy szerverről, amivel kommunikálnia kellene).
Tehát a modem működik és eddig is működött (igen égnek a lámpák :D ), csak a bridge funkció nem működik rajta valamiért.

[ Szerkesztve ]

(#31047) Intruder2k5 válasza Alteran-IT (#31046) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Nade a UPC-nak úgy van megcsinálva a hálózata, hogy még ha nincs is internetelérése a modemnek, akkor is eléri a hálózaton a UPC eszközregisztrációs oldalát, ahol az ügyfél saját maga tudja regisztrálni az eszközt"
Tudom, én is UPC-s vagyok! :)

"persze csak akkor tudja regisztrálni, ha rendelkezik előfizetéssel és szereld magad csomagot választja"
Ennek szerintem semmi köze a szereld magad csomaghoz, ellenben a HGW MAC címének már benne kell legyen egy alap adatbázisban, amiben az összes UPC-nél regisztrálható eszköz ott van!

"mivel megszűnt az előfizetés, így a modem ki lett véve a rendszerből"
Nem tudom ez mennyire törvényszerű eljárási módszer, de nekem is van apróban vett EPC3925 HGW-m, beregisztráltam, és jelenleg is azt használom! Bár nem ismerem az előéletét, nem érdekelt, árulták, én megvettem, hazahoztam, és működik, de feltehetően nem élő előfizetéshez volt, amit azóta is fizetnek, modem nélkül!

"De ugye a gond az, hogy kommunikáció ide vagy oda, akkor se tudja lefrissíteni magát, vagy csak nem akarja, mert ugye a szoftverfrissítést azt nem netről kapja, hanem a UPC hálózatáról."
Ez így van, szoftvert csak regisztráció után tudna letölteni, az enyém is így csinálta, amikor megvettem még 2011-es fw volt rajta bekapcsolás után!

Röviden a lényeg, ha le van tiltva a hálózatról, ergo nem tudod regisztrálni, akkor az papírnehezék, esetleg még 4 portos Gbit-es switch-nek, és WiFi AP-nak is használhatod, de HGW-nek már kevésbé...

[ Szerkesztve ]

(#31048) Alteran-IT válasza Intruder2k5 (#31047) üzenetére


Alteran-IT
őstag

"Tudom, én is UPC-s vagyok! :)"
A modemből gondoltam :)

"Ennek szerintem semmi köze a szereld magad csomaghoz, ellenben a HGW MAC címének már benne kell legyen egy alap adatbázisban, amiben az összes UPC-nél regisztrálható eszköz ott van!"
Nem nincs, csak azzal könnyebb volt példálózni, mert legtöbbször akkor regisztrálja az ügyfél saját maga, mert egyébként központilag viszik fel.
Egyébként szerintem nem kell benne lennie az alap adatbázisban, hiszen utólag írtad, hogy amit Te vettél külön az se UPC-s volt, hanem később regisztráltattad, tehát előzőleg nem vihették be, na meg minden Docsis 3.0 modemnek működnie kellene a hálózatukon (működési elv szerint), max nem lenne hozzá szoftver támogatás, amit némelyik kábelszolgáltató amúgy se ad.

"Nem tudom ez mennyire törvényszerű eljárási módszer, de nekem is van apróban vett EPC3925 HGW-m, beregisztráltam, és jelenleg is azt használom! Bár nem ismerem az előéletét, nem érdekelt, árulták, én megvettem, hazahoztam, és működik, de feltehetően nem élő előfizetéshez volt, amit azóta is fizetnek, modem nélkül!"
Épp ezt írtam le feljebb, hogy elméletileg nem is muszáj azonos hálózatból származó modemet venni, mert elv szerint működnie kell másik hálózatban is. Mondjuk előéletéből annyit azért tudni kéne, hogy UPC-s volt-e vagy nem, mert pl. a T-Home és a UPC már lassan hardveresen is más modemet adnak (pl a Wifi kártya más a két szolgáltatónál a 3925-ös modemekben).

"Ez így van, szoftvert csak regisztráció után tudna letölteni, az enyém is így csinálta, amikor megvettem még 2011-es fw volt rajta bekapcsolás után!

Röviden a lényeg, ha le van tiltva a hálózatról, ergo nem tudod regisztrálni, akkor az papírnehezék, esetleg még 4 portos Gbit-es switch-nek, és WiFi AP-nak is használhatod, de HGW-nek már kevésbé..."
Ebbe a szoftveres dologban bizonytalan vagyok kicsit, legalább is, hogy csak regisztráció után tudna csak frissíteni, illetve kommunikálni a frissítésért felelős szerverrel, de van benne igazság, elvégre addig nincs neki engedélye, persze ez szolgáltatótól függ (engedélyezési szintek, szabályok stb.).

Amúgy rájöttem hol itt a probléma :) Én tiltás alatt azt értettem, hogy arra gondolsz, hogy kapott a szoftvere egy block-ot és az alapján van tiltva (magyarul kuka, hacsak nem írják át a szoftvert), de itt csak a hálózati hozzáférésből lett kivéve, ami nem jelenti azt, hogy teljesen használhatatlan, tehát visszaregisztrálható, illetve másik szolgáltatónál is beregisztrálható (elméletileg).

Egyébként nekem ugye még mindig az nem tiszta, hogy ameddig hálózaton volt, addig miért nem frissítette le magát a legújabb szoftverrel, hiszen bőven volt elég ideje, illetve alkalma és nem üzleti előfizetésben volt, hogy olyan szoftvert kapott volna, na de m1, nem sz@rakodok vele.
Csak mindenféleképpen kellett volna egy olyan EPC3925-ös, ami bridge is működik, de ez ezek szerint nem jó.

(#31049) Intruder2k5 válasza Alteran-IT (#31048) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sehol sem írtam, hogy nem volt UPC-s, az volt, rajta van a címke, és UPC-s fw volt rajta eredetileg is! És nyugodj bele, hogy idegen (Telekom vagy bármi más) modemet sosem fogsz tudni regisztrálni UPC hálózaton, csak olyat, amit valamikor UPC állított üzembe!

Nem a szoftvere kapott blockot, hanem törölték/tiltották a MAC címét, tehát vagy blacklisten van, vagy sehol, működni viszont csak az működik, ami whitelist-es!

OK, mert egyébként is akartam már mondani, hogy én feladom, tovább nem magyarázkodok ez ügyben!

(#31050) Alteran-IT válasza Intruder2k5 (#31049) üzenetére


Alteran-IT
őstag

Épp ezért kérdeztem rá, hogy nem-e UPC-s volt előzőleg, mondjuk akkor azt is tiltani kellett volna de hagyjuk (nem is hallottam még olyat, hogy saját modemet feketelistára tettek volna csak mert megszűnt az előfizetés, hisz attól még az eszköz működőképes, ráadásul drága is, mondjuk nekik nem drága ami nekünk az).
Egyébként lehet idegen modemet regisztrálni más szolgáltatóknál, csak a modemnek működőképesnek kell lennie, és kell lennie egy olyan embernek (ismerős), aki ott dolgozik és felviszi a hálózatra, mert egyébként nem hajlandóak felvinni "hack" gyanúval.
Nem tudom hogy tudsz-e róla, de például régebben a UPC, illetve a DIGI kábelhálózatára elég sok külsős/idegen hackelt (haxorware-val ellátott) kábelmodemet (motorola) felvittek és egy kis balhét okozott (ugye amit csak a modem, vagy éppen a hálózat bír), innentől kezdve megmakacsolták magukat a szolgáltatók és elhitetik velünk, hogy nem lehet külsős modemet felvinni.

Egyébként köszi az infót és értettem mindent, csak valamit nem nagyon akartam elhinni, de ez gyakran így van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.