Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49551) cigam válasza tigomigocika (#49544) üzenetére


cigam
félisten

Nano SIM kártyát is biztosít számomra a UPC?
Jelenleg nem tudunk Nano SIM kártyát biztosítani ügyfeleink részére.

Igen, tudna, de mivel nem tudod hivatalos úton nano-ra alakítani....

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49552) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Ismerős upc freedom sim kártyáját szeretné a mobil helyett egy TP-Link M5360 3g routererben használni. Beállítottam az APN-nt, de mégsem tud csatlakozni. Mi lehet a probléma? Telefonon tökéletesen működik. (igaz ott jóval több beállítási lehetőség van android esetén, de ahogy nézem iosen és windos phoneon csak az apnt kell beírni)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#49553) net91


net91
senior tag

Mint korábban írtam hamarosan lejár a hűségidőm.
A társasházban, ahol lakom, a UPC mellett a Digi is elérhető.
Összehasonlítottam a két szolgáltató ajánlatát és a UPC csomaga több mint kétszer annyiban kerül, mint a DIGI-é.
(UPC TrioL 10499 + egy kártya 1550= 12049 Ft
Digi TV: 90 csatorna+27 HD 2400 Ft , DigiNet 200: 3200 Ft, DigiTel 500 Ft; 400= 6000) Ft

Tudtok érveket arra, hogy megéri több mint kétszeres díjat fizetni a UPC részére?
Miben nyújt többet (amiről esetleg még nem tudok)?

[ Szerkesztve ]

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#49554) Intruder2k5 válasza Bdanyy (#49552) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

PIN bekérés nem aktív véletlenül?

(#49555) cigam válasza Bdanyy (#49552) üzenetére


cigam
félisten

ÁSZF szerint tilos. Lehet műszakilag is támogatott a tiltás valamilyen módon.

net91
Ezt inkáb itt tedd fel.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49556) EnterR


EnterR
veterán

Üdv. Nemrégiben váltottunk 500-as csomagra, ezzel beszerelésre került az új fehér (LG?) router. Kiosztottam PS4-nek a statikus IP-t, mindent úgy konfiguráltam, ahogy a korábbi routernél. Tegnap azt vettem észre, hogy party chat-en nem hallanak és én sem hallom a másik félt NAT korlátozásokra hivatkozva. Ellenőriztem a konzol beállításait, MTU szokásos 1500-on van, mint a router is alapértelmezetten. A konzol speed test-je azt dobja ki, hogy valószínűleg nem támogatja a router az IP fragmentációt. Próbálkoztam MTU csökkentéssel (1400, 1472) egyaránt a routeren és a konzolon, viszont ez sem segített. Elég frusztráló a dolog, letöltési sebességem normális a konzolon, internetkapcsolat van, viszont a party chat nem működik, feltehetően az IP fragmentációs dolog miatt.

Valaki tapasztalt már ilyet? Mit érdemes megpróbálnom? Előre is köszönöm.

PSN ID: marquuard

(#49557) net91


net91
senior tag

Köszönöm.

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#49558) 4Grider válasza Bdanyy (#49552) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha mobilban meg tudod osztani a netet, akkor routerben is működnie kell. Viszont a Vodafone-nál elég jól működő tethering tiltás van, így nem kizárt, hogy ezeken a csomagokon is rajta van. Ha igen, akkor routerben nem fog működni a megosztás.

(#49559) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Köszi, ezt jó tudni, hogy nem lehetne. Mobilon kipróbálva működött (android)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#49560) gduck válasza net91 (#49553) üzenetére


gduck
addikt

Ha ezt a múlt évben kérdezted volna, azt mondta volna hogy IGEN! Most már azt mondom NEM!
Mivel a "prémium" szolgáltatások mostanában nem igazán működnek. És csak ez volt az ami a UPC-t a DIGI elé helyezte. És a két szolgáltató most ellentétes irányba halad, mert a DIGI a fapad felől jön, a UPC meg a fapad felé halad :(

UI: de vigyázz, mert UPC vs DIGI téma miatt mindjárt ránk szólnak :D

(#49561) kabelmania27 válasza net91 (#49553) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Összehasonlítás esetén érdemes megemlíteni, hogy ahol van konkurencia ott 1221 lemondás gomb után tudsz ügyfélmegtartót kérni, így a mostani havidíj alacsonyabb lesz, próbáld meg nem kötelező elfogadni az ajánlatot.
Van hétvégi kiszállás, stabil a netszolgáltatás, és a dvb-c adások is állandó minőségben vannak, nem kell a fúrni, nem kell szolgáltatóváltással foglalkozni.
gduck: Jaja, ez a téma IDE való.

[ Módosította: Intruder2k5 ]

(#49562) net91 válasza gduck (#49560) üzenetére


net91
senior tag

szerk: ment másik fórumba a hozzászólás

[ Szerkesztve ]

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#49563) Klupido


Klupido
tag

Jelszintek: cisco3208

Downstream Channels
Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: 10.6 dBmV 39.9 dB
Channel 2: 5.8 dBmV 38.2 dB
Channel 3: 6.9 dBmV 38.7 dB
Channel 4: 7.8 dBmV 38.3 dB
Channel 5: 9.2 dBmV 39.6 dB
Channel 6: 10.0 dBmV 40.1 dB
Channel 7: 10.3 dBmV 40.3 dB
Channel 8: 5.2 dBmV 37.8 dB

Upstream Channels
Power Level:
Channel 1: 45.3 dBmV
Channel 2: 45.2 dBmV
Channel 3: 45.7 dBmV
Channel 4: 45.0 dBmV

[ Szerkesztve ]

(#49564) kabelmania27 válasza Klupido (#49563) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek, nem kell szakadástól tartanod, tűréshatárig van tartalék.
net91: ITT választ fogsz kapni ezekre a kérdésekre.

[ Szerkesztve ]

(#49565) net91 válasza kabelmania27 (#49564) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm.
Sokszor látom, hogy beírjátok a jelszinteket.
Mivel elég sűrűn kockásodik a TV, gondoltam megnézem én is a sajátomat.
Egy CISCO EPC 3208-as modemem van.
Ha beírom a 192.168..1001.1 –et, nekem csak a Goggle keresője jön be.
Hogyan tudnám én is előhívni a jelszintet?

[ Szerkesztve ]

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#49566) Intruder2k5 válasza net91 (#49565) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem 1001.1, hanem 100.1

http://192.168.100.1

(#49567) kabelmania27 válasza net91 (#49565) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy nagyon jó modem, 500as csomag alatt használhatod, új előfizetés esetén már nem adnak ilyet ezért érdemes megtartani, hűséghosszabbításnál nem kötelező hgw-re cserélni csak jelezni kell hogy nem kéred a cserét és a kiszállást.
Intruder2k5 által leírt módon tudod megnézni az értékeket.
Azt is nézd meg hogy milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

[ Szerkesztve ]

(#49568) net91 válasza Intruder2k5 (#49566) üzenetére


net91
senior tag

Az admin/admin párossal nem enged be. :F

[ Szerkesztve ]

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#49569) kabelmania27 válasza net91 (#49568) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Negatív a ds és 50közelében van az us ezért meg kellene nézni hogy a koax kábel milyen típusú osztóval van elosztva és látsz-e valahol Fam/Attenuator feliratú csillapítót kb így néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#49570) Intruder2k5 válasza net91 (#49568) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

üres üres párossal lehet belépni, de felesleges, talán csak a serial number, amivel több infót látsz belépve.

(#49571) gduck válasza Intruder2k5 (#49570) üzenetére


gduck
addikt

Ez pontosan így van :DDD

(#49572) net91 válasza Intruder2k5 (#49570) üzenetére


net91
senior tag

Igen, rájöttem.
Előtte azt hittem belépve lesz még több infó.
És az értékek rendben?

kabelmania27:
Nincs, nálam nincs ilyen csillapító.
Nálam csak egy elosztó van. PCT-MIS-2W (2 way splitter, -120 dB RF1

[ Szerkesztve ]

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#49573) kabelmania27 válasza net91 (#49572) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Az us lehetne kevesebb, snr rendben van, ds is rendben van.
Köszi az infót, az egy jófajta osztó, nézd meg hogy a bejövő legyen az in-ben a két outban a tévé és a modem+nézd meg az osztónál/modemnél/toldásnál nem lazultak-e ki az F csatlakozók.
gduck: Abban egyetértek, hogy az új box nem hozta azt a szintet amit kellene.

[ Szerkesztve ]

(#49574) net91 válasza kabelmania27 (#49573) üzenetére


net91
senior tag

A bekötés rendben, a modem F csatlakozóján tudtam egy kicsit húzni.
Köszönöm a segítséget.

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#49575) kabelmania27 válasza net91 (#49574) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, ITT meg kellene nézni mely frekin fordul elő kockásodás.
Ez az egy osztó van a lakásban vagy a többi dobozban van valahol?
Ha nem javul a helyzet akkor 1221-en vagy a webes felületen, vagy my upc-n bejelentheted a vételi problémát, techikus kimegy állít az erősítőn ha szükséges, telefonos ügyintézés előnye hogy a kiszállás időpontját egyeztetni tudod.

[ Szerkesztve ]

(#49576) adoks


adoks
aktív tag

Sziasztok!

Valaki tudja esetleg, hogy Vácon melyik az a néhány utca ahol van UPC kábel?

(#49577) Intruder2k5 válasza adoks (#49576) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Jelek szerint az Amúr, Déli, Derecske, Galcsek, Horgásztói, Keszeg, Kossuth, Süllő utcákban érhető el, tehát főként külterületen. Bár igazából nem értem én sem, hogy ha bekerült a Galcsek és a Kossuth utcába, akkor a belváros többi részén miért nem érhető el, és miért nem fejlesztettek tovább. Azért ott lenne piaca szerintem.

https://www.upc.hu/szolgaltatas-kereso/

(#49578) adoks válasza Intruder2k5 (#49577) üzenetére


adoks
aktív tag

Köszönöm a gyors választ, csak egy nemrég vácra költözött ismerős kérdezte, de nem tudom, hogy melyik utcában lakik, továbbítom neki.

(#49579) blakey válasza blakey (#49515) üzenetére


blakey
félisten

Ideiglenes volt, már nem jó, felhívtam őket és a következő a hiba, tudnak róla :), ha az előfizetéshez több eszköz tartozik akkor a rendszer meghülyül, tehát nekem Gold előfizetésem van HD csomaggal, My Prime-mal, stb, van egy hasonló kártyám és van egy SD kártyám is és ez a gond, ez megzavarja a rendszert, van amikor jól ismeri fel a dolgokat és van amikor nem, állítólag dolgoznak rajta, persze ha HD-ra váltanék akkor automatikusan megoldódna. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#49580) ztsoft válasza blakey (#49579) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam csak egy box csere volt, és már meg is hülyült, nem engedett be, pedig nem lehet semmit sem csinálni a Horizon Go-ból a box-ba, meg sem jelenik a box típusa.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49581) Zitronensaft válasza adoks (#49576) üzenetére


Zitronensaft
aktív tag

A gyakorlatilag Sződligethez tartozó kertes részén. A többi részén kizártnak tartom hogy kábeles upc legyen.

(#49583) Uthenger válasza cigam (#49551) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Mar tobb mint feleve 3in1 kartyat osztanak,
Mini sim alapbol, de micro v nano sim kitorheto belole

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#49585) Uthenger válasza EnterR (#49556) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Velhetoen ipv6-ot vesz fel a modem, ezert nem megy a NAT.
A) atrakod bridge modba, max 3 eszkozt tudsz rakotni
B) moge raksz meg 1 routert, amin bekapcsolod a NATolast

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#49586) kabelmania27 válasza EnterR (#49556) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
1221-en kérd vissza az ipv4et, ipv6 esetén nincs bridge mód.

[ Szerkesztve ]

(#49587) KüLÖNc


KüLÖNc
tag

Sziasztok!

Kedden jönnek bekötni a 120-as UPC netet és kérdezném, hogy mivel nekem semmim sincs, csak UTP kábelem a lakáson belül (se router, se switch, semmi) kell-e nekem bármivel is "készülni", mire kijönnek? (opcionális poén a megfogalmazás miatt: sütivel) Olvastam, hogy adnak HGW-t, ami jó bridge módban, de igazából nem értek hozzá mit jelent ez. Beállítják úgy, ha kérem? Senki más nem használná, csak én és mindenféleképpen kábelen keresztül, tehát Wifire sincs szükségem, maximum a telefonom miatt a WC-n.

Előre is köszi a segítséget!

(#49589) pjen válasza KüLÖNc (#49587) üzenetére


pjen
félisten

Egy üres konnektorral készülj,ha holnap is ilyen meleg lesz esetleg pár sörrel. ;]

(#49594) ztsoft


ztsoft
őstag

Egy FB bejegyzés, amit nem igazán tudok hova tenni, az itteni tapasztalatok alapján nem tudom elhinni. :F

Tisztelt UPC Magyarország!

06.23-án Került beszerelésre az új Horizonbox. Meg kell mondjam, hogy az első reakcióm, az volt, hogy megyek és vissza kérem a régi boxot. De aztán néhány napi „ismerkedés” után a véleményem teljesen megváltozott. Egyre jobban tetszik. A technikai paraméterek oldaláról nem tudok nyilatkozni, arról vitatkozzanak azok akik sokkal jobban benne vannak a témában.
A jó dolgok:
Könnyen kezelhető, esztétikus a menü rendszer. Nekem tetszik az új stílus. Külön tetszik, hogy a kedvenc csatornák beállítása után meg is adhatom, hogy melyik programszámon helyezkedjenek el a csatornák. A műsorvisszanéző is kiválóan működik eddig, megállítható, előre hátra tekerhető. Nálam teszi a dolgát, nem fagy,nincs vele semmi baj.

Kevésbé jó dolgok:
A távirányítót nem lehet a tv-vel összehangolni, ami egy kicsit meg lepett, mert már az első box távirányítója is képes volt erre.
Videotár jelenleg nem elérhető.
A médiabox kijelzője éjszaka, ha nem kapcsoljuk ki, megadja a hangulatvilágítást rendesen, ami nagyon zavaró tud lenni.
A műsorvisszanéző szolgáltatással kapcsolatban annyi, hogy a reklámban azért javíthatnának annyit, hogy nem minden nézhető vissza csak egyes adások.

Remélem a fent említet kellemetlenségek mielőbb ki lesznek javítva és a nálunk még igen csak gyerekcipőben járó szolgáltatás hamarosan felnő az elvárásokhoz. Azoknak akik hozzá vannak szokva a jól megszokott médiabox által nyújtott lehetőségekhez, és nem elég nekik egyenlőre az esztétikus, modern menü és az, hogy a médiabox teszi a dolgát, és tv műsort sugároz mindenféle extra nélkül a bosszankodás helyett a türelmet ajánlom. Most még a Horizon mediabox egy két extrán kívül csak azt tudja amire való Tv adást sugároz.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49595) cigam válasza ztsoft (#49594) üzenetére


cigam
félisten

Miért olyan meglepő? Az alap box-hoz képes tényleg előrelépés. És az itteni háborgókat is megtudom számolni 1 kezemen.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49596) #54715584 válasza ztsoft (#49594) üzenetére


#54715584
törölt tag

Mondom én, hogy azt mondták a reklámban, hogy mindent vissza lehet nézni. Ez nagyon félrevezető.

(#49597) kezo0 válasza ztsoft (#49594) üzenetére


kezo0
addikt

Ha az összes többi szarsága nem lenne ennek a boxnak, számomra az az egy is elég lenne ahhoz, hogy szóba se jöhessen nálam, hogy nem minden műsor nézhető vissza. Ezt ő is leírja, de a jelek szerint nem zavarja annyira, mint engem. Erre mondom, hogy szubjektív, mit tekintünk előnynek vagy hátránynak...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49598) kezo0 válasza cigam (#49595) üzenetére


kezo0
addikt

A támogatók száma meg konkrétan 1 fő. :P

(bocs, hogy halmozom a hsz-okat az 5 perces limiten belül)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49599) kabelmania27 válasza KüLÖNc (#49587) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Hgw azt jelenti hogy modem és router van egybeépítve, UPC-nél a hgw modem használható router üzemmódban és bridge üzemmódban ami azt jelenti hogy a router funkció kikapcsol és sima modemként működik mint pl cisco 3212 vagy 3208-as tipus, ilyenkor bridge módban az előfizetésedhez tartozó wifi kikapcsol de a közösségi wi-free bekapcsolva marad, amit ha nem hasnzálod a érdemes kikapcsolni my upc-ben vagy 1221-en.
Ha csak net előfizetést kérsz nem kell osztani a koaxot, előfordul hogy raknak be csillapítót (Fam/Attenuator felirat) ha 10felett van a ds érték, ha magas az adási akkor majd kiveszed, általában nem szokott gond lenni a netkapcsolattal.
Ha további kérdésed van nyugodtan írj.
cigam: Arrafelé hány ds freki van?

[ Szerkesztve ]

(#49600) cigam válasza #54715584 (#49596) üzenetére


cigam
félisten

Nézzük meg még1x. Hol mondják azzt, hogy mindegyiket? + ot az apró bötüs rész, amit senki nem olvas el.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.