Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) gduck


gduck
addikt

10 - M5
11 - M5 HD

(#50602) 4Grider válasza Speeedfire (#50600) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha modemként használod, majdnem mindegy.

(#50603) Intruder2k5 válasza Speeedfire (#50600) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Némi infó a döntéshez.

(#50604) Speeedfire válasza 4Grider (#50602) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Wifi része is használva lesz, kicsi kecó nem kell bivaly erős wifi.


Intruder2k5: Ha jól értem, akkor a technicolor egy jobb, megbízhatóbb cucc. Ahogy nézem thomson a gyártó(?).

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#50605) 4Grider válasza Speeedfire (#50604) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem csak a wlan erőssége számít, hanem az is, hogy ha routerként használod, akkor milyen sebességgel akarod őket használni, illetve torrentezel is-e velük. Mert akkor egyik sem lesz full stabil.

(#50606) Speeedfire válasza 4Grider (#50605) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

2 hete használom az ubee-t, eddig nekem nem volt vele gond. 120-as netem van, eddig hozta és nem volt leállás. :)

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#50607) Intruder2k5 válasza Speeedfire (#50604) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én ezt - szándékosan - nem mondtam, döntsd el magad. :)

Egyébként szerintem igen, de nyilván az én véleményem is szubjektív, és az igazat megvallva kevés a tapasztalatom is van velük, nekem nincs, nem is volt, csak a család, és ismerősök által volt szerencsém hozzájuk. Mondjuk édesanyámnak TC7200 van, nincs vele semmi baj, de hát ugye van aki ezt is szidja, és van aki meg pont az Ubee-val elégedett. Ha tudsz válogatni, akkor inkább legyen Hitron, vagy Compal, de ezekhez nem egyszerű hozzájutni.

Nekem még békebeli CISCO EPC3208 van, és tartalékban egy EPC3925.

(#50608) 4Grider válasza Speeedfire (#50606) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ha nincs vele semmi gondod, akkor neked jó lesz az uborka. Én biztos, hogy nem cserélnék rá a saját eszközömről.

(#50609) cigam válasza Speeedfire (#50606) üzenetére


cigam
félisten

+1
Nekem több mint egy éve van ubee, és semmi gondom vele. Pedig 7/24-ben rajta csücsül egy rapberry Pi, ami torrentezik is.
Nincs kikapcsolva se a wi-free, se semmi varázslat.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50610) kezo0


kezo0
addikt

Megállíthatatlan a fejlődés! :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50611) spici válasza kezo0 (#50610) üzenetére


spici
tag

És ez az app mit tud?

(#50612) kezo0 válasza spici (#50611) üzenetére


kezo0
addikt

Bár nincs Horizon boxom (és ha rajtam múlik, soha nem is lesz), de ha jól emlékszem, egyszer megnéztem a Cisco boxon, és úgy rémlik, ilyen kellemes lounge-os zene szól, miközben egy lemezjátszó tűje alatt forog egy bakelit korong, végtelenítve... Szóval kb. olyan, mint a tavaszi/nyári/őszi/téli hangulatot sugárzó csatorna adása. Vagy az a DVD, amin egy órányi kandallóban lobogó tűz látható-hallható. Tehát oltári hasznos, mondhatni hiánypótló fejlesztés volt ez. Miközben az a szerencsétlen box ezer sebből vérzik...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50613) kezo0 válasza kezo0 (#50612) üzenetére


kezo0
addikt

Na, most megnéztem, rosszul emlékeztem. Nem lounge-os az a zene, hanem (talán?) inkább olyan funky-s beütésű, de mindenképpen instrumentális. :) És nem csak ez választható, hanem lehet nézni pl. egy mechanikus óra belső szerkezetét, ketyegéssel, vagy egy tükörtojás elkészültét a serpenyőben, netán kartondobozból kibámuló, nyávogó kiscicákat. Meg még pár ilyet. Szóval ezek kb. ilyen mozgó képernyőpihentetők. Nyilván előfizetők százezrei várták már ezt a fícsört a Horizon boxra (is).

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50614) Aryan válasza canniball (#50598) üzenetére


Aryan
senior tag

Köszönöm a gyors választ, meg PJEN-nek is. Egy kèrdès mèg milyen elosztót kellene vennem?

(#50615) kabelmania27 válasza Aryan (#50614) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

5-1000Mhz CE feliratú osztót vegyél, pl ez de más tipus is jó csak ne sárga színű legyen.
Ezt az egy tipust kell kerülni, mert nem való kábeltévés jelosztásra.

[ Szerkesztve ]

(#50616) pjen válasza kabelmania27 (#50615) üzenetére


pjen
félisten

Pedig ha normális a jel,simán müxik az az osztó.

(#50617) Faterkam


Faterkam
addikt

Sziasztok!
Nem értem mi van tegnap óta, de a 120/10-es net néha furán viselkedik! II. ker. Compal modem, a 7ms ping érték felment 57ms-ra és a net 0-ról indul, pár másodpercig semmi, néha random dobja a Wifit. Természetesen a restart 2x megvolt már :/

[ Szerkesztve ]

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#50618) Speeedfire válasza Intruder2k5 (#50607) üzenetére


Speeedfire
nagyúr

Intruder2k5 & 4Grider: Köszi mind a kettőtöknek, egyelőre marad a mostani felállás. :R

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#50619) Aryan válasza kabelmania27 (#50615) üzenetére


Aryan
senior tag

Köszönöm szépen az infot :R

(#50620) Antonio


Antonio
senior tag

Sziasztok,

Nemrég lett bekötve hozzánk (albérletváltás miatt) UPC Horizon mediabox. Ami úgy érzem visszalépés a korábbihoz képest, de gondolom ezt már itt kiveséztétek úgy hogy nem részletezem

Még nem nagyon fedeztem fel szóval még biztos tartogat negatív meglepetéseket.

Ami a leginkább kiakaszt, -illetve korábban nagyon megszoktuk- hogy itt nem működik az élő műsor visszanézése (HDD rá van kötve) ill visszatekerése.

Régen ha néztem x műsort és valamit vissza akartam nézni akkor fogtam és visszatekertem az élő műsort.
De most ez nem lehetséges: max annyi hogy ha nézek egy műsort és nyomok egy pauset/visszatekerést akkor az lesz a "zéró" pont és odáig visszatudom tekerni kb mintha eszébe jutna a rendszernek "ja hogy hol felvétel van"? De ettől korábbi időpontra nem tudok menni ...

Ez így nagyon béna és használhatatlan (persze van a 7 napos visszanézés de ez csak SD adás és nem minden adás és nem lehet előre pörgetni)

Mindenkinél ez van? vagy ez egy hiba, vagy valami beállítás hibádzik? elsőre inkább itt kérdezem mint UPC helpdesknél

köszi

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#50621) kezo0 válasza Antonio (#50620) üzenetére


kezo0
addikt

Szia, ez bizony ilyen.
Sőt: [link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50622) Antonio válasza kezo0 (#50621) üzenetére


Antonio
senior tag

ajaj ...

van esély hogy adnak még (kicserélik) régi ciscot? :) vagy ezek szerint az kivezetésre kerül?

+ a hiba listához: ami rögtön feltűnt és ami régen nagyon szimpatikus volt hogy tudtad nézni a műsort miközben lent a képernyő alján egy vékony de jól látható/értelmezhető sávban tudtál váltani a műsorok csatornák közt. Másoknál pl T-com mindig szörnyülködtünk hogy milyen béna az ő teljes képernyős megoldásuk ... erre tessék megkaptuk mi is.

Itt max azt tudod megnézni műsor alatt hogy mi lesz az adott csatornán a következő műsor ... hát köszi.

A fejlesztőkkel azért elbeszélgetnék ... mert ezeknek nem hiszem hogy technikai akadálya lenne ... :(

Előző média box kiírta milyen csatornát nézel, itt max a csatorna számát látod (csak pár év és megjegyzed melyik csatorna szám mit takar, csak ne legyen időközben csatorna kiosztás váltás),

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#50623) Antonio válasza kezo0 (#50621) üzenetére


Antonio
senior tag

Ezt most nem tisztán értem: csak azt a műsort tudom felvenni amit nézek? :W
magyarul ha megy a felvétel csatornán és mondjuk elkapcsolok y csatornára akkor megszakad a műsorfelvétel?

Ez most ugye csak valami vicc ... minek venném fel azt amit nézek? az emberek 95 százalékban azért vesznek fel valamit mert nem tudják élőben nézni)

max így azt a funkciót tudjuk kihasználni ha nem vagyunk otthon akkor veszi fel ?... remélem ez még megy ...

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#50624) tomp válasza Antonio (#50623) üzenetére


tomp
félisten

Hát sajnos a upc-nél ez a jövő ez az innováció. A műsorvisszanézőt erőltetik de hiába ha csak töredék csatorna kínálat van rajta és azok minőségét is veri a vhs.
Programozott felvétel van de! Sorozatfelvétel még nincs. Illetve Horizon Go-n keresztül távrögzítés sincs. Habár amióta volt nekem Horizon boxom, a Cisco boxommal sem megy. :W

(#50625) kezo0 válasza Antonio (#50623) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, ez csak arra jó, hogy akkor rögzíts egy műsort, amikor nem vagy otthon. De ha netán hazaérsz, amikor a rögzített műsor még tart, meg kell várnod a felvétel befejezését (vagyis a műsor végét), és csak akkor kezdheted el visszanézni a felvételt. Pont, mint a régi szép VHS-kazettás időkben...
Ellentmondásosak a hírek azzal kapcsolatban, hogy lehet-e még Cisco boxot kapni. Van, aki még mostanában is azt kapott, pedig nem is kérte külön, és van, aki kérte, de azt mondták neki, hogy olyat már nem kaphat, mert kivezetik. Úgy néz ki, kirendeltsége és ügyintézője válogatja, hogy ki mit tud magának kiharcolni – mint annyi más UPC-s ügyben. Meg kell próbálni, már csak azért is, hogy a UPC-nek minél több olyan visszajelzése legyen, hogy ez az új box egy SZAR. (Remélem, ez a szó még belefér a fórum kereteibe.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50626) Antonio válasza tomp (#50624) üzenetére


Antonio
senior tag

Nekem ma reggel sikerült beállítanom egy sorozatfelvételt (1 műsor hétfőtől péntekig ill nem műsor hanem csak tól-ig időpont), legalább is szépen látszik mikor esedékesek a felvételek a felvétel szervezőben/tervezőben ...

tehát az még nem biztos hogy meg is történik majd? :/

Samsung 65KS8000, Denon AVR-X2400H, White Heco Music Style 500 front, Heco MS Center, Heco MS 200F Satellite, Sub: Dynavoice T12, Zidoo X9S, Synology DS216+II, Dell precision 4800

(#50627) pjen válasza kezo0 (#50625) üzenetére


pjen
félisten

Ennél még a VHS is jobb volt.Ott lehetett 1 et nézni és másikat felvenni. :)

(#50628) tomp válasza Antonio (#50626) üzenetére


tomp
félisten

Nálam a horizon box óta(hiába adtam vissza) a távrögzítő nem is állítja be. 1x sem tud kapcsolódni a boxhoz.
Annyi hiba van a Go-val jobb lenne ha az egészet úgy ahogy van megszüntetnék és az elejéről kezdeni.

(#50629) kabelmania27 válasza Faterkam (#50617) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Modemértékek rendben vannak?
Válts csatornát, hátha javul összefoglalóban levan írva, hogy wifi probléma esetén mi a teendő
Ha nem használod a wi-freet akkor my upc-ben vagy 1221-en kapcsoltasd ki.

(#50630) HofiZoli válasza kabelmania27 (#50629) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Értelmes jótanács azon kívül hogy írják be a jelszinteket és kapcsoltassák ki a wi-free-t, szokott lenni? Tényleg, a wi free kit zavar? Tény, hogy valami agyalágy kitalálta hogy nem jó, bizonyított dolog ez?

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#50631) kabelmania27 válasza HofiZoli (#50630) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Általában segíteni szokott mert bridge módban kikapcsolt wi-freevel a hgw sima modemként működik mint a 3208/3212-es cisco.

[ Szerkesztve ]

(#50632) mokus1


mokus1
addikt

Sziasztok!
Van egy UPC előfizetésem.
A nappaliban boxxal, a hálószobában sima kábel van bedugva, viszont jó lenne ha jönne az összes csatorna.
Mediacard kell, vagy egész box? Hogy működik ez? :R

(#50633) kabelmania27 válasza mokus1 (#50632) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ahol nincs box vagy kártya ott kb 26kódolatlan digitális csatornát lehet nézni, ha a tévé dvc-c és CI+ képes akkor tudsz kérni médiacardot.
Ha a tévé nem tudja ezeket akkor boxot kell kérni, amit utp kábellel össze kell kötni a kábelmodemmel hogy az interaktív funkciók működjenek.

[ Szerkesztve ]

(#50634) pjen válasza mokus1 (#50632) üzenetére


pjen
félisten

Ha a Tv d tudja elég a kártya is.

(#50635) Faterkam válasza kabelmania27 (#50629) üzenetére


Faterkam
addikt

A Wi Free-t használják, Fix 11 Ch volt, 20MHz-en. Most átraktam a 6-osra, mert az 1-es még rosszabb volt. a Compalba nem találom azt az energiatakarékos opciót, nem tudom kikapcsolni. Modem értékeket majd a gépről, nem laposról! :R

Inssider

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#50636) Faterkam válasza kabelmania27 (#50629) üzenetére


Faterkam
addikt

Modem állapot

Le:

Fel:

Conf:

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#50637) kabelmania27 válasza Faterkam (#50636) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Rendben vannak az értékek, nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók modemnél osztónál/toldásnál.

(#50638) Faterkam válasza kabelmania27 (#50637) üzenetére


Faterkam
addikt

Nem laza egyik sem, de néha kábelen is lassú. Akkor nem értem mi lehet :/
Azért kösz még 1x! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#50639) kabelmania27 válasza Faterkam (#50638) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Ez a modem 15letöltési frekit használ ami bőven elég a 120Mbitre, szolgáltató vezetékes kapcsolaton garantálja a 120Mbitet.

(#50640) Faterkam válasza kabelmania27 (#50639) üzenetére


Faterkam
addikt

Értem, pont ezért írtam, hogy nem értem néha miért lassul le még lankábelen is.

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#50641) kabelmania27 válasza Faterkam (#50640) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

120-as net ezzel a modemmel rendben szokott lenni, ha nem javul jelentsd be, lehet van a környéken egy zajbetörés vagy más probléma.

(#50642) kezo0


kezo0
addikt

Jelentős kapacitásbővítés a UPC-nél: [link]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50643) mikung


mikung
aktív tag

A "radiátoron" másnál is előfordul hogy beállítja a felvételt, megjelenik a piros pötty, időzítve, foglalva, minden ok. Viszont később mikor visszanézné a műsort, nem piros pötty, hanem egy piros körben piros X van, elindítja, de a felvétel nem lejátszható ? :F

(#50644) mikung válasza kezo0 (#50642) üzenetére


mikung
aktív tag

Ez vajh' azt is jelenti hogy a up is elmozdul kicsit ... mondjuk 50-80-100 Mbps irányba, vagy azért ennyire ne rohanjunk előre ? :U

"... a UPC Magyarország 18 éves története során ..."

Ha már nagykorú nyugodtan lehet neki mondani hogy dugja fel magának a lájtos jövőt ? ;]

(#50645) kabelmania27 válasza mikung (#50644) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Feltöltés sajnos nem egyszerű dolog max öt-hat feltöltési freki fér el 25-65Mhz között, így stabilan a jelenlegi sebességnél többet nem lehet kiadni.
Docsis3.1 rendszerrel lehet növelni a sebességet, további emeléshez szükség van a hálózat átépítésére.

[ Szerkesztve ]

(#50646) kezo0 válasza mikung (#50644) üzenetére


kezo0
addikt

Én inkább arra gondolok, hogy ez is egy lépés a tévés platform IPTV-szerű működési irányba történő terelése felé. Nyilvánvaló a törekvésük, hogy az előfizetőknél csak minél olcsóbb és egyszerűbb, "buta" boxok legyenek (lásd beépített HDD és kábelmodem hiánya a Horizon boxon), és minél több szolgáltatás legyen elérhető a "felhőből". Ehhez pedig kell a tárolókapacitás és a sávszélesség dögivel.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50647) kabelmania27 válasza kezo0 (#50646) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerencsére jelenleg van dvb-c adás szvsz jóideig még lesz, analógot előbb-utóbb megfogják szüntetni, az elmúlt években is vettek ki csatornákat, egyes területeken megszűnt a sylver csomag, ami érthető mert kell a hely a ds frekiknek.

[ Szerkesztve ]

(#50648) hati válasza kabelmania27 (#50647) üzenetére


hati
addikt

Ha annyira kell a szabad freki, akkor az sd csatornák miért mpeg2-ben vannak továbbítva...?

(#50649) kabelmania27 válasza hati (#50648) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sok helyen van még sd box más országokban is van mpeg2 adás.

[ Szerkesztve ]

(#50650) tomp válasza kezo0 (#50646) üzenetére


tomp
félisten

A felhős dologhoz normális hálózat kellene. Az meg a upc-nél sincs meg teljesen.
Ez csak a spórolásra menne. Rossz a hálózat, nem érsz el ezt-azt. De nem reklamálhatsz mert "nem fizet külön díjat érte" Az már más dolog, hogy a havidíjba bele van építve...

Na de ha már valóban 18éves azaz nagykorú a upc akkor valóban meg kellene mondani nekik mit csináljanak a hájtek hiperszuper jövő boxal. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.