Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49101) ztsoft válasza tomp (#49092) üzenetére


ztsoft
őstag

Gondoltam visszanézem az F1 időmérőt. Nem lehet.
Én megoldottam élőben, sejtettem, hogy addig nem fogják javítani.

Simán elképzelhető, hogy ez így tervezték. Lassú, izzik.
Mint (#49093) Intruder2k5 is írta, pont az eredeti szoftverre gondoltam.

Hajnalban box kikapcsolásakor megjelent a kijelzőn az "OFF" majd kikapcsolt a kijelző. Bekapcsolásnál meg boot. Betöltés után alig bírt működni a box...
Nem lehet, hogy ECO módban van? Pontosan így működik ebben a módban, legalábbis régebben így működött.
Most nálam gyors indítás, plusz áramtalanítás van éjszakára, így a boot idő 20mp-el rövidebb (nem teszi fel a felesleges kérdést 20mp-ig), de ugyan olyan nehezen tér magához ~1,5p.

(#49095) Intruder2k5 Azért, ha megnézed az FB oldalukat, nem 30 ember hőzöng a box miatt, sokan még a többieket is lebeszélik róla, plusz az ügyfélszolgálatosok.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49102) kabelmania27


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem a horizon box témával kapcsolatban felesleges mérgelődni, a témát kiveséztük.
Évekkel ezelőtt nem volt médiacard lett megoldódott, ez a kérdés is meg fog oldódni.

(#49103) tomp válasza pjen (#49100) üzenetére


tomp
félisten

Hidd el garantálható, hogy zuhanni fog az előfizetői mutató mert eddig volt miért a upc-nél lenni. Ha már nem lesz más box csak ez a jövő izzó, lassú box na akkor már nem lesz miért a upc-nél maradni. Én már óvom a Cisco-t mint egy hímes tojást. Jövőhét végén viszem vissza a Horizont. Ha ez a jövő akkor inkább maradok a múltban.

(#49104) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó, akkor 200 ember hőzöng. De szerintetek százalékban mégis mennyi az össz előfizetői létszámhoz képest a reklamálók aránya?

(#49105) kezo0


kezo0
addikt

Nem hiszem, hogy itt bárkinek is lennének valós információi arról, hogy mi jellemzi a UPC előfizetőit: mekkora hányaduknak felel meg egy Horizon box tudása, és mekkora hányaduknak nem, hány előfizetőt izgat a HD csatornák száma, és hányat nem, vagy mondjuk hányan várják már az analóg tévészolgáltatás leállítását, hogy még több digitális csatorna és/vagy tovább növelt internetes sávszélesség lehessen. Szerintem az ilyen statisztikák tekintetében még egy ügyfélszolgálatostól vagy egy szerelőtől kapott infó sem tekinthető mérvadónak. Ha léteznek is komolyan vehető felmérések mindezekről az előfizetői attitűdökről/elvárásokról, azok eredményeit egész biztosan csak egy szűk kör ismerheti a UPC-n belül is. Minden más csak találgatás, amelynek többnyire az az alapja, hogy mi magunk mit gondolunk az adott témáról. Szóval én mindig csodálkozom, amikor bárki is "biztosan" tudja, hogy mit gondol és hogy viselkedik az előfizetők többsége.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49106) tomp válasza ztsoft (#49101) üzenetére


tomp
félisten

Nincs ECO-ban. Ezért sem értettem. Kikapcsoláskor azonnal szétesett a szoftver. Kikapcsolások után eddig mindig újraindult x perc után mint a régi boxok. Ez az eset után miután betöltött és újra kikapcsoltam, nem indult újra.
Este sokszor megállt a kép és csak a hang ment. Visszanézőnál és élő dvb-c adásnál is észlelhető volt ez a dolog. Gondolom már akkor volt valami a rendszerével ami aztán kikapcsolásnál megadta magát.

(#49107) net91


net91
senior tag

Szerintem meg marketing az egész.
Nemsokára lesz 2, 3 tuneres készülék is, de azért majd sokkal több pénzt lehet majd kérni.

[ Szerkesztve ]

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#49108) spici válasza net91 (#49107) üzenetére


spici
tag

Van benne valami, ezt fogják az alap szolgáltatásnak venni (Horizon Lightbox) és például új kényelmi szolgáltatást vezetnek be, például +1 tuner 500Ft vagy mit tudom én, kb ilyenek.

Lehet már túlzásba visszük, de mindent kinézek most már a UPC-ből.

(#49109) pjen válasza spici (#49108) üzenetére


pjen
félisten

Titeket beenged a gó,egy fél órája azt írja nincs jogosultsága előfizetés kell.15 éve előfizető vagyok. :(((Ki írja a nevem,be vagyok lépve.....passz.

[ Szerkesztve ]

(#49110) kezo0 válasza pjen (#49109) üzenetére


kezo0
addikt

Beenged, csak egyetlen csatorna sem nézhető. Viszont most elérhető az EPG. Pár órája még nézhető volt olyan 25-30 csatorna, és egyáltalán nem volt EPG.
Nyilván valamit épp berhelnek rajta...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49111) pjen válasza kezo0 (#49110) üzenetére


pjen
félisten

Akkor csak engem utál.

(#49112) wjbhbdux válasza kezo0 (#49110) üzenetére


wjbhbdux
veterán

szombat este 7kor biztos nem csinálnak semmit :DDD

[ Szerkesztve ]

/s

(#49113) Intruder2k5 válasza kezo0 (#49110) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Túlterhelődött az EB miatt, és meghülyült. A meccs után már jó lesz...

[ Szerkesztve ]

(#49114) tomp válasza kezo0 (#49110) üzenetére


tomp
félisten

Nyilván ezt épp ilyenkor kell amikor esetleg a legtöbben néznék. Be vagyok jelentkezve de ha elindítanék távolról egy felvételt a Cisco-n akkor kéri jelentkezzek be.
Visszanéző is alig megy pár műsornál az MTVA csatornáin.

(#49115) tomp válasza Intruder2k5 (#49113) üzenetére


tomp
félisten

És a visszanézővel mi lett? Azt nem lehet az EB-re fogni.
Fb-on is megy az anyázás. UPC szerint a Go központi hiba miatt nem megy. Érdekes hetente van valamilyen egész napos központi hiba. Csoda, hogy megy a hálózatuk?

[ Szerkesztve ]

(#49116) kezo0 válasza Intruder2k5 (#49113) üzenetére


kezo0
addikt

Órák voltak a magyar meccsig, amikor már szarakodott...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49117) Intruder2k5 válasza kezo0 (#49116) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor passz.

(#49118) tomp


tomp
félisten

Horizon boxon eddig legalább vissza lehetett lépkedni az EPG-n és talán valamelyik műsornál volt visszanéző. Most az aktuálisan futó műsortól visszalépve "Információ nem elérhető" Sehol. Sőt a magyar-izland meccset sem lehet visszanézni. Sajnos erősen érzem, hogy ez lesz havonta 3-4x, hogy a visszanéző teljesen leáll mert mindig van valami központi hiba.

Népharag várható: behalt a UPC tévénézős programja a magyar meccs alatt

[ Szerkesztve ]

(#49119) picsirti válasza pjen (#49109) üzenetére


picsirti
tag

Nekem is ezt írja ki 😬
Nincs előfizetésem... 😨

(#49120) kezo0 válasza tomp (#49118) üzenetére


kezo0
addikt

Remélem, a FODBAL-szurkolók UPC-re zúduló haragja majd egy kicsit a mi malmunkra hajtja a vizet. :D

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49121) tomp válasza kezo0 (#49120) üzenetére


tomp
félisten

Az egyik előfizető szép kérdése:
"...érdeklődöm, hogy a szerdai portugál-magyar meccsre terveztek-e hibát, vagy nézhetem a Horizon Go-val?" :DDD
A sötét Jövő megérkezett.

(#49122) pjen válasza picsirti (#49119) üzenetére


pjen
félisten

Engem win10 alatt már beenged,de nem működnek a csatornák.

(#49123) kezo0 válasza tomp (#49121) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem ez a párbeszéd a kedvencem. Egy szolgáltató legyen mindig udvarias. :)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49124) molnarm88 válasza kabelmania27 (#49098) üzenetére


molnarm88
újonc

Köszönöm!

(#49125) ztsoft


ztsoft
őstag

Egy elégedett ügyfél:
Kedves UPC. Nagy örömmel fogadtuk eme műszaki csodát, ezt a kicsi, fekete, aranyos dobozkát amit Horizon néven osztogatnak. Kifejezetten tetszett, hogy pont elfér a Tv lábai közt így nem kellett nagyon pakolni. DE. A műsorújság szókincse kimerül az Információ nem elérhető (enyhén zavaró) nagyon egyszerű mondattal így még mindig online nézzük, hogy mi lesz a az esti műsor. (Vagy lehet előfizetek a TVRHét-re vagy mire, na mind1) Mókás továbbá, hogy nincs semmilyen visszanézhető, műsor a 21+5HD csatornán. Azt is mondták, hogy lehet rögzíteni, megállítani etc. Hoppá mégsem mert nincs tárhelye a drágának. Nem árt mondani, hogy csak plusz pénzért kapunk tárhelyet. Tehát köszönjük a kis világító porfogó masinát csak nem lettünk kisegítve azzal, hogy most HD-ban kapjuk a hüvelygombát. Szerencsétlenségemre nem képezi tulajdonomat a kis aranyos így nem apríthatom fel egy baltának látszó tárggyal. Pedig nagyon jól esne. :DDD

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49126) csabi63 válasza wjbhbdux (#49112) üzenetére


csabi63
senior tag

A Horizon Go-n pedig most is ügyködnek, függetlenül a szombat estétől. Délután nálam még ez volt. Most meg ez. :D

[ Szerkesztve ]

(#49127) ztsoft válasza tomp (#49121) üzenetére


ztsoft
őstag

Megjött a válasz a kérdésre:
Információnk szerint, nem lesz karbantartás az említett időpontban. Az előre nem várt leállásokról sajnos mi sem tudunk korábban tájékoztatást adni, de bízunk benne, hogy nem várható semmilyen probléma, amely a működést akadályozhatja.
Köszönjük szépen!

(#49126) csabi63 Nálam már 7 csatornával több van, mint volt. Alakul ez, mint a púpos gyerek a prés alatt.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49128) zoli62 válasza tomp (#49099) üzenetére


zoli62
addikt

Insiderek országa vagyunk, írj részleteket, ha lehet, pls.

(#49129) #54715584


#54715584
törölt tag

Most a netes szolgáltatás állt le vagy a boxon sem működnek a dolgok?
Megnéztem a neten a horizon go-t. Bejelentkezés után 47 csatornát látok és megy, bár kicsit akadozva.

(#49130) pjen


pjen
félisten

Pár csatorna még hiányzik,de már megy a Go.

(#49131) kezo0 válasza pjen (#49130) üzenetére


kezo0
addikt

Ja, nézem is, milyen jó, végre visszatették az HBO HD-t is. Rá is kattintok, erre az a 8-as csatorna vagy mi a turó megy a helyén...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49132) molnarm88 válasza kabelmania27 (#49102) üzenetére


molnarm88
újonc

Mióta átraktam a modemet bridge üzemmódra azóta nem szakadt meg a net. Köszi!
Már csak azt nem tudom hogy ezt mért nem tudta elmondani a 2 szerelő, vagy az ügyfélszolgálatos kisasszony.

Illetve azt sem teljesen értem hogy router módban miért nem működik.

Mindenesetre úgy látszik hogy működik.

(#49133) kabelmania27 válasza molnarm88 (#49132) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Több előfizető nem rendelkezik saját modemmel+szükségük van wifire ezért nem javasolják.
Ha nem kell a wifi maradhat, három gépet tudsz egyszerre használni ha több gép vagy wifire van szükség használj saját routert.

(#49134) cigam válasza kabelmania27 (#49133) üzenetére


cigam
félisten

Nem túl szerencsés azt tanácsolni, hogy pőrén kiengedje a gépet a netre. Bár nem tudom milyen biztonsági szolgáltatások futnak a gépén, gyanítom nincs fekészítve arra, hogy közvetlenül az internetre cuppanjon. Az a minimum elvárható, hogy egy router mögé rejtse a belső hálózatát.

molnarm88
Most közvetlenül a gébe megy upc eszközéről a hálózat, vagy közbe van iktatva egy router?
(A hálózati tulajdonságokban milyen IP címet mutat?)

A horizon go-t megjavították, csak sorsolással döntötték el, hogy melyik név alatt melyik adó fut:
Nem tudom megmutatni, mert a PH! képfeltöltője is megellet ;]

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49135) kabelmania27 válasza cigam (#49134) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, viszont ha nem tud venni routert más lehetősége nincs, nálunk is bridge módban van az ubee lekopogom eddig nem volt probléma, vírusirtó és a karbantartó programmal kezelhető a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#49136) cigam válasza kabelmania27 (#49135) üzenetére


cigam
félisten

Nehezen hihető, hogy futja számítógépre, internetelőfizetésre, de nem futja routerre. Egy új gigabites 15k, de használtan már 6k-ért is kapni.

Az, hogy te jobban értesz hozzá, foglalkozol vele, és megfelelően be tudod állítani, hogy úgy is biztonságos legyen, nem jelenti azt, hogy más is megtudja/akarja csinálni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49137) Gubek-Einste válasza cigam (#49136) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Pusztán a router nem garantál semmilyen biztonságot, a legtöbb gondot a felhasználói hülyességek okozzák.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49138) cigam válasza Gubek-Einste (#49137) üzenetére


cigam
félisten

Nem hát. Nem választja ketté a belső, és a külső hálót. A belső háló gépei nem válnak láthatatlanná az internet felöl nézve. Probléma lesz a fájlmegosztás a belső háló gépei között(legyen az telefon, tablet, egy másik számítógép, nas, mediacenter, okostv,...). Nem fogja meg a támadások(egy részét)
+ mégi ami nem jutott eszembe. Nem is értem miért költenek 10(0) ezreket routerekre ami "nem garantál semmilyen biztonságot".

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49139) Faterkam válasza kabelmania27 (#49068) üzenetére


Faterkam
addikt

Köszönöm a válaszod!
1000 éves koax TV kábel van leosztva a bejövő résznél!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#49140) kabelmania27 válasza Faterkam (#49139) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit.
Köszi a képet ez egy jófajta osztó, megfelelő a bejövő jel erőssége.

[ Szerkesztve ]

(#49141) Sanya válasza Gubek-Einste (#49137) üzenetére


Sanya
nagyúr

De. Rengeteget jelent, főleg ha jól van beállítva.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#49142) headhunter


headhunter
addikt

A fentiek figyelembe vételével a Szolgáltató túlzott mértékű használatnak tekinti azt az esetet, amikor az előfizető adatforgalma egymást követő három hónap átlagában a 300 GB forgalmi mennyiséget meghaladja (extrém használat).

UPC még mindig alkalmazza ezt a "szabályt"?

[link]

(#49143) kezo0 válasza headhunter (#49142) üzenetére


kezo0
addikt

Az itt olvasottak alapján évek óta nem alkalmazzák a gyakorlatban. Maximum olyan fordult elő néhányszor, hogy figyelmeztetést küldtek miatta, de utána ott sem történt semmilyen szankció.
Mindazonáltal az ÁSZF-ben még mindig benne tartják, csak, hogy ne érezzük jól magunkat. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49144) tomp


tomp
félisten

Fb-on a legutolsó UPC bejegyzés: Nem maradsz le semmiről....visszanéző fényezése...
Valóságban: tegnap óta nem megy 1 csatornán se a visszanéző. Ha már fényezni kell legalább olyankor írják ki amikor megy is.
Egy ügyfél írt is a bejegyzéshez, hogy pofára esés van.

(#49145) Intruder2k5 válasza headhunter (#49142) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Eddig se nagyon alkalmazta, legalábbis az utóbbi néhány évben nem.

[link]

(#49146) Vangelis válasza tomp (#49144) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én beírtam, hogy amíg nem lehet használniott az ingyen a mytelenor:D

Kaptam is érte..... Mivel reklámnak minősül. Mintha én jóban lennék a telenoral :D

A xajuk meg xar... ez van.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#49147) kezo0 válasza tomp (#49144) üzenetére


kezo0
addikt

Én igazán nem vagyok ilyen fogyasztóvédelemnél bejelentős alkat, de szerintem azért ez a "nem maradsz le semmiről" szlogen erősen támadható. Nem arról beszélek, amikor nem működik a szolgáltatás, hanem arról, hogy ez akkor sem igaz, ha minden rendeltetésszerűen működik. Hiszen egy csomó csatorna eleve nem visszanézhető, és a visszanézhető csatornákon is vannak műsorok, amelyek nem visszanézhetők – ráadasul mindezekről előre nem is lehet tájékozódni.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49148) Vangelis válasza kezo0 (#49147) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én egyszer panaszkodtam a horizon go miatt..

Akkor azt mondták, hogy ingyenes szolgáltatás.... se kötbér se semmi.
Örüljünk, hogy kapjuk!

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#49149) ztsoft válasza Vangelis (#49148) üzenetére


ztsoft
őstag

Tudod, apró betűs rész, itt is, meg itt is, gondolom a reklám alatt is ott van, és már le is védték magukat.
Ezzel szemben, én is átverésnek tartom. Nem beszélve a HD csatornákról, csináltam egy tesztet, a műsor (meccs) 50%-a lement, elindítottam a visszanézést (közelről nézve a 20"-os TV-t), megfigyeltem a füvet, gyors mozgást, stb., majd az eredetivel összevetve azt tapasztaltam, hogy nagyon nem HD a visszanézhető műsor!

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49150) kezo0 válasza ztsoft (#49149) üzenetére


kezo0
addikt

Miközben hosszú évek óta a non-lineáris tévézés a trend a világban, a UPC szépen visszaszoktat bennünket a lineárisra... Így jártunk.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.