Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) azigazimoris válasza Neil Watts (#50349) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Én tavaly novemberben raktam be a 68-at az Ubee mögé, a rajta lévő fw-rel. Meg nem mondom melyik verzió, mert nem vagyok otthon még egy két hétig . Azóta nem frissítettem de talán újra sem indítottam, max. ha volt áramszünet, amit nem vettem észre és vígan éli az életét ...
120 Mbit a lakás minden részén 5 GHz-en, 2.4 -en meg 60-80 tökéletes jelerősséggel szakadás mentesen.

kezo0: Akkor nekem über ubi van szerencsére 😀

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#50352) vargalex válasza kezo0 (#50350) üzenetére


vargalex
félisten

Az elmondásod alapján ezt nem lehet kijelenteni. Csak azt, hogy ez a két eszköz azzal a software verzióval nem szerette egymást. Hiszen másoknak más típusú routerrel (és mint látszik, azonossal is, csak más verziójú firmware-val) hibátlanul megy az Ubee.

Alex

(#50353) kezo0 válasza vargalex (#50352) üzenetére


kezo0
addikt

Arra itt semmilyen utalás nem volt, hogy kinek milyen verziójú firmware volt/van a Ubee-n, de felteszem, hogy az mindenkinél ugyanaz, hiszen azt a szolgáltató folyamatosan frissíti, ha akarod, ha nem. Hacsak nem az eltérő csomagok (120 vs. 240) miatti konfigurációs különbségre gondolsz, mert az tényleg, lehet, hogy számít. Az AC68U-n nálam mindig az elérhető legfrissebb stabil fw volt, és az utóbbi 2-3 frissités során nem változott a probléma.
Akárhogy is, annak azért örülök, hogy végül nem a saját routerem helyett vettem méregdrágán egy másikat, hanem a szolgáltatói eszköz cseréjével megoldódott a gond. :)

azigazimoris: Nekem, és ha jól emlékszem, core2-nek is, 240-es netünk van, lehet, hogy ez is számít. Amíg csak 120-asom volt, nálam is megfért a Ubee az Asus-szal.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50354) vargalex válasza kezo0 (#50353) üzenetére


vargalex
félisten

Konkrétan az Asus firmware-ra gondnoltam. Core2 is azt írta, hogy a gyárilag rajta lévővel ment rendesen (bár most olvasom, hogy azonnal frissített), illetve a másik kolléga is azzal használja hiba nélkül.
Arra próbáltam utalni, hogy valószínűleg, ha a routered cseréled más típusra, akkor is megoldódott volna a probléma. Sajnos ilyen összeférhetetlenségek előfordulnak néha és nem lehet egyértelműen kijelenteni (legalábbis komolyabb vizsgálati módszerek nélkül), hogy melyik okozza a problémát.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#50355) o.gaby


o.gaby
tag

Sikerült egy Compalt szereznem. Az eddigi legjobb amit a upc eddig letett az asztalra. Viszont egy hét alatt bele is futottam egy nem normális működésbe. A wifi tökéletes 2,4 és 5 Ghz-en is és brutál erős. Viszont naponta többször hiába volt a telefonokon wifi jel, nem volt forgalom. Wifi ki-be kapcsolás után elindult a forgalom. Csináltam egy gyári beállításokat, most jónak tűnik. Minden készüléken működik, kivéve az iphone 6. Wifi van, de adat nincs. Bármit csinálok, nem megy rajtuk. Csak akkor megy ha a Modem 2,4 Ghz-ra teszi. Van valakinek ötlete?

[ Szerkesztve ]

(#50356) AtaWrc válasza o.gaby (#50355) üzenetére


AtaWrc
tag

Én is sokat küzdöttem a Compallal, végül is egy Asus RT-66AC hozta a megoldást. Azóta hibátlan a net

(#50357) kezo0


kezo0
addikt

Szerintem is a Compal az eddigi legjobb, legerősebb HGW a UPC-nél, de azért neki sem árt, ha bridge módba tesszük, és mögé kötünk egy saját routert. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50358) azigazimoris válasza kezo0 (#50353) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Akkor lehet, hogy az Ubeenak sok a 240 bridge módban is.
Viszont ez így elég gyász, ha nem tud kiszolgálni modemként egy normális routert... 😢

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#50359) o.gaby válasza AtaWrc (#50356) üzenetére


o.gaby
tag

Viszont pont ez szeretném elkerülni, hogy legyen még egy eszköz itthon. Adott egy brutál jó HGW de vmiért bizonyos eszközök nem működnek rajta, és nem tudok rájönni, hogy miért. De a csatlakozott eszközök között ott van, csak nem kap netet.

[ Szerkesztve ]

(#50360) kabelmania27 válasza o.gaby (#50355) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha nem használod a wi-freet kapcsold ki my upc-ben vagy 1221-en, lehet stabilabb lesz a kapcsolat.
wifi beállításoknál kapcsold ki az energiatakarékos wmm-et.

[ Szerkesztve ]

(#50361) AtaWrc válasza o.gaby (#50359) üzenetére


AtaWrc
tag

Elég sokat kisérleteztem rajta, hol ez volt a gond, hol az, és ezt untam meg.
Fapados a menúje, alig tudsz benne állítani, és teljesen kiszámíthatatakan \szerintem, és nálam\, másnak lehet hogy jó, de volt hogy napi szinten újra kellet inditgatnom. Viszont bridge módba nagyon fasza.
Az Asusomat sokkal jobban tudom állítgatni, és azóta nem is volt újra inditva. KB 2hónapja nem nyűltam hozzá.

Ami gondom volt, azt meg a winfos 10 okozta, \ vagy én\ a nem hozzá értésemmel

(#50362) HUNited


HUNited
senior tag

Sziasztok, tudtok valamit, hogy az UPC kivonulna az országból? Vagy csak a Gödöllőieket szívatják?

Állítólag folyamat kábelszakadás van, ezért a TV jellemzően pont mikor nézné az ember, nem működik. Nem tudom ezek milyen kábelt használnak, de lehet lassan ideje lenne váltani.

Aztán a kábelszakadást megcsinálták, a kép kockásodik. Hibát bejelenteni azt nem lehet... 16 perc "zene" után untam meg. A webes hibabejelentő 504 - Gateway Timeouttal szórakoztat.

A Horizon box egyszer csak megadta magát. Jött a szerelősrác (az egyetlen normális ember a UPC-nél szvsz, bár ő sem a cég alkalmazottja, mert hát kiszervezték...), kicserélte. Ennek már jópár napja. A mai napig nem kapcsolták az új boxot az előfizetésemhez, mert csak az alap csatornák jönnek rajta, és nem megy a visszajátszás sem.

Kompenzáció persze nincs.

A webes felület meg amúgy is csapnivaló. A bankkártyás fizetésnél hibaoldalra (jó oldalra, hibás hostra - ip címre és nem a upc.hu-ra) küldi vissza a felhasználót. A már rég befizetett számlára azt írja, hogy új eszámlavan és fizessem már be mert lejárt a határidő (egyenleg 0 Ft). Eszámlám meg egyáltalán nincs (megrendeltem, most hogy végre nem a még nagyobb tetű díjnet kell hozzá, a következőt már így fogom kapni).

Jaj van egy olyan érzésem, hogy az eddigi 7 évnyi alapvetően elégedett UPC múltammal alig várom a Szeptember 18.-át, mikor is megszabadulhatok tőlük. (bár ha van egy kis szerencsém, elengednek kötbér nélkül).

(#50363) kaszaf válasza azigazimoris (#50358) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Ubee + TL-WDR4300, 240/20-as net. Ubee bridge módban.

Ez a kombó kiszolgál 3 PC-t, PCH A300 médialejátszót, Qnap 212P nast kábelen és 8 mobil eszközt Wifin.
A nas nonstop torrentezik (linux isok persze). Wifree engedélyezve.

Hibátlanul. Cisco 3212-vel sem volt jobb.

Csak azért írom, hogy legyen ellenpélda is, lehet jó az Ubee ilyen nem átlagos felhasználás mellett is.

(#50364) blakey válasza kaszaf (#50363) üzenetére


blakey
félisten

Szerintem bridge módban nem nagyon lehet kompatibilítási probléma, legalábbis nem lehet oka, hiszen egyszerű modem, semmit nem csinál, minden beállítás a routeren történik.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50365) Lugi01


Lugi01
tag

Sziasztok!

Az lenne a problémám, hogy pár nap használat után (max 1 hét), mintha lefagyna a UPC modem/router. Az a jelenség, hogy bizonyos oldalak nem, vagy csak nagyon lassan jönnek be (pl a ph is, sokszor kis gondolkodás után bedob egy "lap nem megjeleníthetőt", aztán 2 sec után meg behozza az oldalt), a router kezelőfelületére is alig akar belépni, valamint online multinál (cod4) timeout-ot dob. Egy gyors modem ki-bekapcsolás után minden jó, egy újabb hétig. Ilyesmivel érdemes zaklatni az ügyfélszolgálatot, vagy kikiáltanak hülyének és lepattintanak? :)

PS: A modem fehér connect box

Lugi

[ Szerkesztve ]

(#50366) kabelmania27 válasza Lugi01 (#50365) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha nem használod a wi-freet kapcsold ki my upc-ben vagy 1221-en, nézd meg van-e bridge mód, ha nincs 1221-en kérd vissza az ipv4-et.
Milyenek a modemértékek?
HUNited: Üdv! Nem fog kivonulni, kábelszakadásról nem tehet a szolgáltató, ilyen probléma más cégeknél is előfordulhat ahogy elő is fordul.

(#50367) Lugi01 válasza kabelmania27 (#50366) üzenetére


Lugi01
tag

Köszi a gyors választ!
Jelenleg technikai okok miatt nem működik a MyUPC, de ha menni fog, letiltom benne a wifree-t. Bridge módod hogy nézem meg? Valamint a modem értékeket?

Lugi

(#50368) kabelmania27 válasza Lugi01 (#50367) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

192.168.100.1 admin párossal belépsz, utána kapcsolat menüpont felfelé és lefelé értékek, aztán rendszer/üzemmód.

(#50369) Lugi01 válasza kabelmania27 (#50368) üzenetére


Lugi01
tag

Ez lesz a következő probléma :)
Nem tudok belépni, mert szerinte hibás jelszót adtam meg. Kaptam egy papírt, amin szerepel egy számsor, mint belépési kód, de nem fogadja el, sem az admint. Egyébként meg esküdni mernék, hogy nem változtattam meg. Már utánanéztem, 5 másodpercig kell nyomni a resetet, és akkor visszaáll alaphelyzetbe. Meló után rá is nézek!

[ Szerkesztve ]

(#50370) Gubek-Einste válasza Lugi01 (#50367) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ellenőrizni, hogy ez így van-e azt úgy lehet, hogy megnézed az admin felületen a Rendszer/Switch mód menüpont alatt, hogy van-e lehetőség váltani a router és a bridged mód között. Ha nincsen akkor biztosan IPv6 módban van az eszköz.
A jelszintek ugyan itt vannak.
Az eszköz alján lévő user/pass párost is próbáltad?

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50371) kabelmania27 válasza Lugi01 (#50369) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Admin páros a Tc és Ubee Hitron modemnél kell, Compalnál a jelszó a modem aljára van írva.

(#50372) Lugi01


Lugi01
tag

Igen, az eszköz alján lévőt próbálom, de ugye user nincs is, csak pass (usert nem is kér).

(#50373) kabelmania27 válasza Lugi01 (#50372) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

User admin a jelszó pedig ami az eszköz alján van.

(#50374) Lugi01


Lugi01
tag

Viszont ez a bridge mode meg ipv4-6 okozhatja a problémát, még úgy is, hogy reset után pár napig minden hibátlan? Az előbb reseteltem, most minden oldal villámgyors.

(#50375) Lugi01 válasza kabelmania27 (#50373) üzenetére


Lugi01
tag

Ezt értem, de usert nem is kér. :)

(#50376) Gubek-Einste válasza Lugi01 (#50374) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az IPv6-os módban többeknek van gondjuk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50377) Lugi01


Lugi01
tag

Ennyi van, amit a képen látni.

És ide írom be a modem alján lévő számsort, de nem enged be.

[ Szerkesztve ]

(#50378) kabelmania27 válasza Lugi01 (#50375) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, ebbe nem úgy kell belépni mint a többibe.
Ide kellene beírni a modem alján lévő jelszót.
Ha egyik jelszóval sem tudsz belépni akkor hívd a 1221-et és jelentsd be a hibát.

[ Szerkesztve ]

(#50379) Lugi01 válasza kabelmania27 (#50378) üzenetére


Lugi01
tag

Köszi mindenkinek, délután nyomok egy hw resetet, utána már be fogok tudni lépni reményeim szerint!

(#50380) kabelmania27 válasza Lugi01 (#50379) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, majd írd le a fejleményeket.

(#50381) vargalex válasza blakey (#50364) üzenetére


vargalex
félisten

Tegnap a topictársakkal éppen az ellenkezőjére jutottunk...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#50382) khron78


khron78
őstag

Most térek át UPC-re (sajnos).
Ha van egy Mediacard-om, akkor plusz egy Set-top box az még ingyen van, vagy azért is fizetni kell? Mert a 2. mediacard pénzbe kerül.

Ez csak azért érdekes, mert a 2. kártya 1000Ft/hó. A HD adások vétele 1000Ft/hó. A bronz előfizetéssel már 9000Ft-nál tartok úgy, hogy a számítógépemen még nem is tudom, hogy fogok tv-t nézni.

A Digivel ez volt havi 6500Ft. Mindenféle mediacard/box nélkül jöttek KÓDOLATLANUL a HD adások! Az összes, kivéve a prémium adók.
DVB-C-s tunerrel azt néztem a gépemen, amit akartam.

[ Szerkesztve ]

(#50383) cigam válasza khron78 (#50382) üzenetére


cigam
félisten

Csak az első eszköz ingyenes. Mindegy, hogy kártya vagy box a 2. és 3. eszközért fizetni kell.

A számítógépen nézheted a horizon go-t, ill. az alap csomag digitálisan is is kódolatlan (~26 adó)

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50384) kabelmania27 válasza khron78 (#50382) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Első box vagy kártya ingyenes, második és harmadik eszközért fizetni kell.
Fontos megjegyezni, hogy amelyik tévénél nincs kártya vagy box ott tudsz nézni kb 26 kódolatlan digitális adást közszolgálató hd-vel, tehát tévé adás nélkül nem maradsz.

[ Szerkesztve ]

(#50385) khron78 válasza kabelmania27 (#50384) üzenetére


khron78
őstag

Alkalmazás ez a Horizon Go, vagy böngészőből fut?

Tehát, ha ki akarom használni az előfizetésemben szereplő kiosztást, ahány készülék van, annyi eszközt kell igényelnem?
Ha 3 TV van a lakásban, akkor az havi +2000Ft?
Ennek azért van egy kis lehúzás szaga.

[ Szerkesztve ]

(#50386) kabelmania27 válasza khron78 (#50385) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy kiegészítő szolgáltatás amivel bizonyos adásokat tudsz nézni, böngészővel tudod elindítani.
Igen ennyibe kerül.

(#50387) khron78 válasza kabelmania27 (#50386) üzenetére


khron78
őstag

Ha meg letöltök mellette, akkor elfogy a sávszélesség.
UPC forradalom.
Hát eddig se volt a kedvencem, ezután meg pláne nem lesz az.
Köszi válaszokat!

(#50388) kabelmania27 válasza khron78 (#50387) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nem fogy el a sávszélesség, ezzel nem szokott gond lenni.
Előfordulnak problémák, de annyira nem rossz a helyzet mint gondolod, az esetek többségében stabil a netkapcsolat és a tévé adások minőségével sincs gond.
Ha gond van bekell jelenteni még hétvégén is van hibaelhárítás.
Összefoglalót érdemes elolvasni.

[ Szerkesztve ]

(#50389) 4Grider válasza khron78 (#50382) üzenetére


4Grider
nagyúr

A legolcsóbb szolgáltató után a UPC persze hogy drága lesz. Itt a csatornák nagyobbik része kódolt, így ha azokat is nézni akarod második/harmadik tv-n, akkor a 2.-3. eszközökért (és plusz a HD tartalomért) itt pluszban fizetni kell.
A nem kódolt digitális csatornák listája.

(#50390) gorog67 válasza 4Grider (#50389) üzenetére


gorog67
aktív tag

Amiből rögtön kiderül, hogy 26 sosem volt, a 22 is csak 18, mert 4 királyi SD és HD is.

(#50391) khron78


khron78
őstag

Ok, köszi az infókat!

(#50392) hati válasza gorog67 (#50390) üzenetére


hati
addikt

Az M5 HD nem lesz kódolatlan a UPC-nél?

[ Szerkesztve ]

(#50393) kezo0 válasza blakey (#50364) üzenetére


kezo0
addikt

Épp arról írtunk itt ketten is, hogy a Ubee bridge módban sem fért valamiért össze az Asus RT-AC68U-val.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50394) kabelmania27 válasza hati (#50392) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jelenleg kódolatlanok a közszolgálati HD csatornák, ezért lehetséges hogy az ötös is kódolatlan lesz de ez találgatás, amint elindul kifog derülni.

(#50395) o.gaby válasza kabelmania27 (#50394) üzenetére


o.gaby
tag

Az M5 is kötelező minden csomagba és HD verzióban. Tehát valószínű, hogy kódolatlan lesz.

(#50396) Lugi01 válasza kabelmania27 (#50380) üzenetére


Lugi01
tag

Ennyit találtam a modem beállításai között:

Az üzemmód menüben csak annyi van, hogy modem vagy router.

[ Szerkesztve ]

(#50397) Lugi01


Lugi01
tag

Ezek pedig a jelszintek

(#50398) kabelmania27 válasza Lugi01 (#50396) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor ipv4-es módban megy a modem, kapcsold ki a wi-freet, lehet stabilabb lesz.
Rendben vannak az értékek, nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók modemnél osztónál toldásnál.

[ Szerkesztve ]

(#50399) Lugi01 válasza kabelmania27 (#50398) üzenetére


Lugi01
tag

Ott ennyi van:

(#50400) Lugi01 válasza kabelmania27 (#50398) üzenetére


Lugi01
tag

Ilyen kilazulás okozhat olyat, hogy pár nap után kezd el vacakolni?

Ehh, myupc még mindig technikai gondokkal küzd, szóval nem tudom jelenleg kikapcsolni a wifreet

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.