Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#49448) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ígért visszanéző funkció nem minden csatornán, és nem minden műsornál használható, a hardver egy kicsit kevés a rajta futó szoftverhez, stb...

(#49452) bostone


bostone
addikt

Ha kizárólag tv műsorokra koncentrálunk, akkor sem ajánlott?

(#49453) mikung válasza bostone (#49452) üzenetére


mikung
aktív tag

Ha megfogadod a szerelő tippjeit, miszerint ECO módban használd és akkor kikapcsolva nem melegszik annyira, ha van klímád, állítsd pár fokkal hűvösebbre, valamint nem árt ha áll valamin mert amúgy nem szellőzik ... :U

Ja persze és ha nem zavar hogy a túlhevült bél miatt a DVB-C adások is be-beakadnak.

Egyetlen pozitívuma a 7 napos visszanézés lenne, de az vagy nem működik, vagy akad, vagy pont az a műsor nem nézhető vissza az amúgy visszanézős csatornáról, vagy ha éppen működik akkor sajnos nem tekerheted át a híradó előtti reklámot és a zsiráfikrek születtek híreket.

[ Szerkesztve ]

(#49454) ztsoft


ztsoft
őstag

Holnap jön a technikus, az app-ok, meg a visszanézés hol megy, hol nem, szerintük náluk minden tökéletesen működik, meg említettem a melegedést. Ügyfeles szerin (ezt szó szerint idézem), "Lehet, hogy hardveres probléma lesz, ezt egy technikusnak meg kell néznie.", nem is hárított, egyből időpontot keresett. Lehet már többen is jelezték a melegedést, és inkább nem kockáztatnak. :))

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49455) #99546112


#99546112
törölt tag

Jelentem, az interaktív halott. :C Omlik össze a rendszer vagy csak csőstül jön a baj?! :DD

(#49456) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#49451) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Köszi a kiegészítést.

(#49457) headhunter válasza mikung (#49449) üzenetére


headhunter
addikt

"Semmi gond" a melegedéssel, fagyasztóban még maradt egy hely...

[link]

(#49458) ztsoft válasza kabelmania27 (#49456) üzenetére


ztsoft
őstag

A le iránynál mennyi a még elfogadható teljesítmény negatív értéke? Most a legkisebb -8.94 dBmV.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49459) kabelmania27 válasza ztsoft (#49458) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Két kettes osztó után nyáron elfogadható, ettől még lehet stabil a kapcsolat.

(#49460) ztsoft válasza kabelmania27 (#49459) üzenetére


ztsoft
őstag

Nincs gondom a kapcsolattal, csak az elfogadható határ értékre lettem volna kíváncsi, mint az 51.9.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49461) kabelmania27 válasza ztsoft (#49460) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Régen ha jól emlékszem -6felett elfogadható, de a gyakorlatban előfordul -10es érték is, az us fontosabb.
Ha meglehet oldani célszerű bejövőre tenni egy kettest egyik kimenet modem másikat lehet a tévékre osztani.

(#49462) Gubek-Einste válasza zumike (#49415) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, ez kellene de jobb lenne inkább az osztó kiiktatás és egy F toldóval helyettesítése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49463) AlyrArkhon válasza tycho (#49410) üzenetére


AlyrArkhon
senior tag

Sajnálatosan téves hozzáállás.
Tapasztalati tényként tudom mondani, hogy _azonnal_ telefonálni kell, sőt lehetőleg néhány szomszédot is felbiztatni, mert különben sohasem veszik észre, hogy valami gebasz van. Azt nem tudom, sok ügyes 'technikai kollégának' hogy a frászba nem tűnik fel, amikor egész háztömbök (néha még ennél nagyobb területek is) esnek ki egyszerre? küldjünk nekik pár hálózati forgalmat, terhelést monitorozó programot?? Fapofával mondja a virtuális képembe, hogy nem lát problémát, akkor is, ha előtte lecsekkoltam, hogy komplett társasház minden szolgáltatása kiesett. Úgyhogy rá akar beszélni a modem ki/be kapcsolgatásra. Érdekes, amikor felhomályosítom, hogy nem csak net, de semmi sincs, még analóg tévé se, és nem csak nálam, de az egész házban, akkor egyből elkezdik látni, hogy központi hiba van...
Szóval ha hiba van, telefonáljunk, már csak azért is, mert onnan ketyeg a számláló, ha esetleg kötbérgyanús hosszúságúra nyúlna a kiesés...
(más kérdés, hogy aztán meg anyázok a szolid 900 ft telefonköltség miatt, mire előkerül a hús-vér a túloldalon és felfogja, amit mondani akarok neki. Ez friss példa, ennyibe volt nekem hogy májusban okoska belematatott a ház dobozába, miközben csak egy szűrőt kellett volna kicserélnie.)

[ Szerkesztve ]

Redmi Note8,11/Band4,8/watch3a/Xiaomi S10

(#49464) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

A UPC weboldalán találtam a Horizon Box gyakori kérdései között:

Nagyon melegszik a UPC Horizon HD Mediabox. Mit tegyek ilyen esetben?
A UPC Horizon HD Mediabox alapvető tulajdonsága a melegedés, ezért kérjük jól szellőző helyen helyezze üzembe, illetve ne tegye közvetlenül fűtőtest illetve más elektronikai eszközre.

Szóval ez alap tulajdonsága, hogy fűtőtestként is funkcionál. :C

Egy másik ami szintén tetszett:
A UPC Horizon HD Mediabox lefagyott, nem reagál semmire. Mit tegyek?
Az egyik oka annak, ha a Mediabox lefagyott, hogy éppen új információk letöltését végzi.

Aha persze csakis. :K

Ezek azért szerintem, stand up comedy-be illő válaszok az előfizetők részére. Persze lehet valaki számára fontos információt szolgáltatnak.

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

(#49465) kezo0


kezo0
addikt

Az itt-ott összegyűjtött infók alapján összedobtam egy táblázatot, amelyben a Horizon HD mediabox előnyei ill. hátrányai szerepelnek a Cisco HD DVR mediabox képességeihez viszonyítva.
Ha kiegészítésre/pontosításra szorulna, azt kérem, jelezzétek, és módosítom.

Amikor majd a többség szerint teljes és nagyjából fedi a valóságot, akkor javasolnám, hogy a topikösszefoglalóban legyen közszemlére téve valamilyen módon, hogy ne kelljen minden újonnan érdeklődőnek külön összeszedni ezeket az információkat.

(Ez most csak egy képfájl, de természetesen Excel-ben is el tudom küldeni majd a végeredményt.)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49466) gduck válasza kezo0 (#49465) üzenetére


gduck
addikt

Kiegészítés az 1db tunerhez: felvétel közben egy korábban felvett műsor megnézése és a 7 napos visszanézés is működik.

Hátrány:
- timeshift nem automatikus (Cisco boxnál csatorna váltáskor automatikusan "aktiválódik") kell pl. egy PAUSE->PLAY hogy "aktiválódjon". ( És persze ez csak akkor igaz, ha HDD van hozzá csatlakozatva. )
- nincs YOUTUBE app
- nincs fizetős VIDEOTÁR
- nincs dedikált sávszélessége, egy komolyabb letöltésnél problémás a műsorvisszanézés és a videótár használata!

[ Szerkesztve ]

(#49467) kezo0 válasza gduck (#49466) üzenetére


kezo0
addikt

"Kiegészítés az 1db tunerhez: felvétel közben egy korábban felvett műsor megnézése és a 7 napos visszanézés is működik." --> A Cisco-val is meg tudsz nézni felvétel közben egy korábbi felvételt, szóval itt én nem látok se előnyt, se hátrányt semelyik box javára/kárára. Próbálnám csak a kettő közti különbségeket összegyűjteni pro és kontra. A DVB-C felvételt és vele egyidőben történő műsorvisszanézést beletettem, köszi. De ez is csak csökkenti az adott téren (1 tuner vs. 2 tuner) mutatkozó hátrányát, előnynek nem tekinthető. :)

"- timeshift nem automatikus (Cisco boxnál csatorna váltáskor automatikusan "aktiválódik") kell pl. egy PAUSE->PLAY hogy "aktiválódjon". ( És persze ez csak akkor igaz, ha HDD van hozzá csatlakozatva." --> OK, ezt beletettem, köszi.

"- nincs YOUTUBE app" --> OK, beletettem, köszi.

"- nincs fizetős VIDEOTÁR" --> Beletettem, de nem biztos, hogy jól értem. Tehát van MyPrime, és a sima videotárban is elérhetők az ingyenes tartalmak, csak a fizetősek nem? Kérlek, pontosítsd, mert én nem igazán használom ezt a szolgáltatást, ezért nem vagyok képben.

"- nincs dedikált sávszélessége, egy komolyabb letöltésnél problémás a műsorvisszanézés és a videótár használata!" --> A UPC azt állítja, hogy van dedikált sávszélessége (30 MB/s, ami mindenkinél "hozzáadódik" a meglévő internetes sávszélességhez, de csak ez a box használhatja, tehát a neted sebessége nem lesz ennyivel több, viszont abból le sem vesz), szóval ezt csak akkor tenném bele, ha van rá valami konkrét, méréssel is bármikor alátámasztható bizonyíték, hogy nem igaz a UPC állítása. Vagy úgy érted, hogy miközben a gépeden épp nagy erőkkel letöltesz egy nagyméretű Linux-disztrót (mehhehhe), az alatt akadozik a műsorvisszanézés és/vagy a videotár a boxon, és ez bármikor előidézhető?

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49468) tomp válasza ztsoft (#49454) üzenetére


tomp
félisten

Ezt a hardveres hibát csak egy box kukázás old meg.
Én ma viszem vissza ezt a fosboxot. Ennyi bőven elég volt a tesztből. Inkább élek tovább a múltban a Cisco-val.

A kártya már magától kiesik ha enyhén megrázom 1x a boxot. Többb órás üzem után ha belenézek a boxba a tunernél akkor a tuner fém háza el van szineződve...
A jövő megérkezett...

(#49469) vargalex válasza kezo0 (#49467) üzenetére


vargalex
félisten

Nekem szerencsére nincs ilyen csoda box-om, de egyszer már kifejtettem a véleményemet a sávszélességről. Mivel magát a box-ot kötheted akár saját router után is, így még a VLAN is esélytelen lenne...

Alex

(#49470) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Amikor publikusan is rendelhető lett, elgondolkodtam, hogy kérek egyet harmadik eszköznek (Tg létemre illene személyes tapasztalattal is rendelkeznem a "jövőről") de ahogyan itt olvasom a tapasztalatokat már egyáltalán nem is akarom ezt meglépni :(
Így most kivárom, hogy lesz-e valami rendesebb eszköz, ha lesz akkor azt talán bevállalom :F

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49471) ztsoft válasza tomp (#49468) üzenetére


ztsoft
őstag

Majd kiderül mit lépnek, nálam az internetes szolgáltatások hol mennek, hol nem, de az a szép, hogy nem egyszerre halnak meg, esélyem sincs, hogy rájöjjek, hogy mi a gond. Instabil az egész.

A kártya már nálam is könnyen kijön (lehet rázásra is kiesne), épp ma néztem, már egy kicsit hullámos a széle, majd ránézek én is az elszíneződésre.

(#49470) Gubek-Einste No igen, Neked illő lenne rendelni egyet, már csak azért is, hogy haladj a korral! :DDD

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49472) Miska0330


Miska0330
tag

Sziasztok!

Más is kapott a UPC -től ilyen nyári kuponokat e-mailben?

''Kedves Ügyfelünk!
(Ügyfélszám: saját számom)

Megköszönve eddigi töretlen bizalmadat szolgáltatásaink iránt, a UPC Élménytár az alábbi kuponokkal szeretne kedveskedni Neked és családodnak!

A kedvezményes ajánlatok érvényesíthetőek bármelyik ügyfélszolgálati irodánkban személyesen, vagy a 1221-es telefonszámon a kuponkódra hivatkozva.''

Ilyenek vannak:
- Filmbox + HD Csomag = 2000 Ft helyett 800 Ft /hó 24 hónapos hűséggel.
- Európa + Világ Csomag 6 hónapig 0 Ft utána 700 Ft / hó 24 hónapos hűséggel
- + Digital Gold csatornák 1600 Ft helyett csak 990 Ft / hó Elkötelezettség nélkül.
- HBO Pack 2190 Ft helyett 1490 Ft / hó 24 hónap hűséggel
- MyPrime 1680 Ft helyett 500 Ft / hó / 24 hónap hűségidővel.
- MyPrime díjmentes próbashónap
- HBO Pack díjmentes próbahónap
- HD csomag plusz TV-n mediaboxszal vagy mediacarddal 1590 Ft helyett 490 Ft / 24 hónap hűségidővel.

Szerintetek melyik éri meg? Nekem most Trio M csomagom van. 7500 -at fizetek havonta.
A Digital Gold kupon az ami most így elsőre jónak tűnik.

(#49473) Gubek-Einste válasza Miska0330 (#49472) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szánomra csak a MyPrime 500HUF-os lenne jó de gondolom mindenki egyedit kap az előfizetett csomag alapján.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49474) ztsoft


ztsoft
őstag

Most jött az e-mail, bővült a Horizon Go-n bármely hálózaton nézhető műsorok száma a következőkkel: RTL Klub, Cool TV, Film+, Super TV2, RTL II, FEM3, M3, RTL+, PRO4, Muzsika TV, Sorozat+, Film+ 2, DoQ.

Ez mind szép és jó, de jó lenne belépni is, mivel jelenleg ez nem lehetséges. :(((

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49475) net91 válasza Miska0330 (#49472) üzenetére


net91
senior tag

Ezek a kedvezmények korábban is megvoltak, csak nem voltak publikusak.
Nekem ez a Gold kedvezmény két éve megvan.

[ Szerkesztve ]

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#49476) gduck válasza kezo0 (#49467) üzenetére


gduck
addikt

- Kiegészítés az 1db tunerhez: teljesen egyetértünk, ez csak arra jó, hogy picit ellensúlyozza az 1db tunert ;)

- nincs fizetős VIDEOTÁR: van MyPrime és "TV" kategória, amire az előfizetésed miatt jogusolt vagy (pl. HBO). De "vásárolni" nem tudsz, azok a filmek nem elérhetőek.

- nincs dedikált sávszélessége: saját tapasztalat, két db 700MB-os fájlt töltöttem le (FP120) és iszonyat elkezdett szaggatni a lejátszás. Persze saját routerem van 1043nd v1 (openwrt van rajta) és lehet hogy a router nem bírta (bár nem hiszem). Ha másnak nincs ilyen gondja, akkor természetesen ne rakjad be. Még tesztelgetem ;)

(#49468) tomp : az a fél pendrive méretű tuner nem csoda hogy tűzforró...

[ Szerkesztve ]

(#49477) gduck


gduck
addikt

Tuner hőmérséklet (kép nem a legjobb, de a lényeg látszódik), az érzékelő a tunerhez van "nyomva".

[ Szerkesztve ]

(#49478) cigam válasza kezo0 (#49465) üzenetére


cigam
félisten

- Az miért hátrány, hogy ha nincs külső merevlemezed, akkor bérelhetsz a UPC-től?

- 30Mbit-et "hozzáadnak" a csomagodhoz, de ettől nem lesz garantált(dedikált) a sávszélessége. Viszont ez relative olyan pici sávszélesség igény, hogy mindég tudják biztosítani. Kivéve ha valahol műszaki probléma van.

---

Vajon egy (csendes) notebook hűtő segítene rajt? Az a pár fok eltérés a laptopomon megoldotta a throtling-ot. A zselés hűtőpárnák mennyire bírják a 7/24-es üzemet?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49479) #54715584 válasza kezo0 (#49465) üzenetére


#54715584
törölt tag

A régebbi boxok is gyengék, azok sem voltak korszerűek szerintem. Nekem még a régi Cisco van, mint kiderült nemrég még a kisebb kiadás, fele akkora rammal és rommal. Lomha is a készülék, de már megszoktam, és mivel elég régi, nem probléma. Mondjuk nyilván az újnál, ami már eleve elavult ez hátrány, de nem tudom mennyivel lehet rosszabb használat közben, mint a 7 éves Cisco. :)

A HDD hiánya nem feltétlenül hátrány. Ha belegondolsz, 10 körül vehetsz egy külső HDD-t. Ezt havidíjban kifizeted alig egy év alatt a bérlésért. Tehát többe kerül a HDD, ha bérled, mintha megveszed, fizetned meg úgyis kell és a szolgáltatásért, nem a HDD-ért.
Így a hiánya nem hátrány, csak van benne egy logikai csavar. :)

(#49480) gduck válasza cigam (#49478) üzenetére


gduck
addikt

"30Mbit-et "hozzáadnak" a csomagodhoz"

Nálam semmi ilyesmi nem történt...

(#49481) cigam válasza gduck (#49480) üzenetére


cigam
félisten

Ezt nem úgy kell érteni, hogy pl. a 120-as előfizetéssel 150-es speedtesteket tudsz mérni. Inkább úgy fogalmaznék, hogy nem von el semmit az internet sávszélességedből.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49482) donmackó


donmackó
őstag

Csak érdekességképp leírom hogy a TC-ből 2 HW verzió van, két különböző verziójú szoftverrel.

Anyóséknál lévő (egy pár hónapos hszemből) :

HW:1.0
SW:STD6.02.11

És a mostani:

HW:2.0
SW:STD6.02.29

Csak mert eszembe jutott hogy beszélgettem a szerelővel, és ő mondta hogy a környéken megint a TC-t osztogatják.

Release the cable hounds!

(#49483) tomp


tomp
félisten

Na itt a friss hőmérés.
A szenzor a Box alatt van ahogyan az látszik is. Alulról nem kap hőt mert ahogy látszik a Cisco áramtalanítva van. Horizon boxot áramtalanítva, több perc kell neki mire 60 alá megy azaz a valós hőfok bőven 60fölöttvan.
kép

(#49484) ztsoft


ztsoft
őstag

Nincs jó hírem, kaptam egy "új" csodát, ez talán egy kicsivel jobban fűt, már az alja is forró. Néztem a régiben a tunernél lévő lemezt, nem láttam rajta semmit, pedig elő volt melegítve. :DDD
Épp azon gondolkoztam, hogy az állvány (más által épített) ugyan gyárilag színezett pozdorjából készült, vagy utólag öntapadós tapétával, nem lenne jó, ha hólyagos lenne a box alatt. :F

Eddig megy az app, de később majd kiderül, hogy meddig, a visszanézés meg most nem elérhető, valami gubanc van náluk.

Majd valamikor a távoli jövőben lesz majd frissítés is hozzá, de, hogy miket javít majd, az kérdés. Elméletileg a szoftveren is faragnak majd, de szerintem nem sokat hoz a tuner hőmérsékletén.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49485) tomp válasza ztsoft (#49484) üzenetére


tomp
félisten

Nálam már így néz ki a box.
Hőmérés után kaptam is szét és ventilátorral dobozolhatóra hűtöttem.
Egyék meg amit főztek-főztem. ;] ;]
Távoli jövőben lesz frissítés? Távoli... Addig meg szaggat, fagy. Csodás munka.
Már értem miért mondják az a Visszanézhetőség reklámban, hogy csak náluk érhető el. Igen. Ilyen instabil és gyenge minőség csak náluk van. Többi nagy szolgánál stabilan érhető el...

(#49486) kezo0 válasza cigam (#49478) üzenetére


kezo0
addikt

Nem az a hátrány, hogy bérelhetsz, hanem az, hogy a Ciscoban eleve benne van egy HDD, amiért nem kell külön fizetni, viszont ha a Horizonhoz akarsz egy HDD-t, akkor vagy venned kell egyet a saját pénzeden, vagy bérelni egyet a UPC-től, de annak is külön díja van. Ez a külső HDD annyiban bekerült az előnyök közé is, hogy nagyobb is lehet, mint ami a Ciscoban van.
Persze annak megítélése, hogy mi tartozik az előnyökhöz és mi a hátrányokhoz, tartalmaz némi szubjektivitást, de ez az én táblázatom, az én véleményem, és szerintem az a lényeg, hogy a tények benne legyenek, olvasni meg mindenki tud. Tehát majd legfeljebb azt mondja magának valaki, hogy én ezt a tulajdonságot az előnyökhöz, azt viszont inkább a hátrányokhoz tettem volna, mert én így gondolom. Ettől függetlenül a táblázat nem vezette őt félre, mert abban a tények szerepelnek, legfeljebb ő máshogy ítéli meg ezeket a tényeket a saját szempontjából.

És egyelőre pont a bizonyítható tények hiánya miatt nem tenném bele azt, hogy a UPC által a Horizon boxhoz adott + 30 Mb/s sávszélesség igaz-e vagy sem, ill. milyen műszaki megoldással lehet igaz, mivel e téren láthatóan tök ellentétes vélemények csapnak össze, és nem vagyok látó ember, hogy eldöntsem, kinek van igaza. :)
Ezt most mindenkinek válaszoltam, aki eddig reagált a táblázatra, megköszönve a segítséget, egyben nem remélve egy pillanatig sem, hogy végül összeállhat egy olyan táblázat, amivel majd mindenki tökéletesen egyetért. ;) De ha másra nem, arra majd jó lesz, hogy amikor netán felhív engem is egy üzletkötő, hogy rámsózza az új boxukat, amivel szerinte nincs probléma, és tök kedvezőek a bevezetés tapasztalatai, akkor ezt a táblázatot elővéve, tételes felsorolással tudjam őt elküldeni olyan meleg éghajlatra, amilyen meleg ez a csodabox...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49488) cigam válasza kezo0 (#49486) üzenetére


cigam
félisten

de ez az én táblázatom, az én véleményem,
Ha kiegészítésre/pontosításra szorulna, azt kérem, jelezzétek, és módosítom.
Na persze...
Amúgy sincs sok értelme mivel nincs választási lehetőséged. Eszi nem eszi nem kap mást.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49489) Popes


Popes
őstag

Sziasztok, tavaly így néztek ki az értékek:

Le

1 5 Locked 59800000 64QAM 5120000 ATDMA 44.50 dBmV
2 1 Locked 33200000 64QAM 5120000 ATDMA 44.50 dBmV
3 2 Locked 40000000 64QAM 5120000 ATDMA 45.00 dBmV
4 3 Locked 46600000 64QAM 5120000 ATDMA 44.25 dBmV

Fel

1 8 Locked 410000000 256 QAM 6952000 36.610 dB 1.91 dBmV
2 7 Locked 402000000 256 QAM 6952000 36.610 dB 1.88 dBmV
3 9 Locked 418000000 256 QAM 6952000 36.844 dB 1.98 dBmV
4 10 Locked 426000000 256 QAM 6952000 36.844 dB 1.62 dBmV
5 11 Locked 434000000 256 QAM 6952000 37.093 dB 1.79 dBmV
6 12 Locked 442000000 256 QAM 6952000 37.093 dB 2.13 dBmV
7 13 Locked 450000000 256 QAM 6952000 37.093 dB 2.42 dBmV
8 14 Locked 458000000 256 QAM 6952000 36.844 dB 2.67 dBmV

Most meg ezt látom:

Le

1 8 Locked 410000000 256 QAM 6952000 36.175 dB -1.85 dBmV
2 1 Locked 354000000 256 QAM 6952000 35.780 dB -1.71 dBmV
3 2 Locked 362000000 256 QAM 6952000 35.595 dB -2.15 dBmV
4
3 Locked 370000000 256 QAM 6952000 35.973 dB -2.13 dBmV
5
4 Locked 378000000 256 QAM 6952000 35.973 dB -2.33 dBmV
6
5 Locked 386000000 256 QAM 6952000 36.175 dB -1.76 dBmV
7
6 Locked 394000000 256 QAM 6952000 36.175 dB -1.83 dBmV
8
7 Locked 402000000 256 QAM 6952000 36.387 dB -1.68 dBmV

Fel

1 3 Locked 46600000 64QAM 5120000 ATDMA 51.00 dBmV
2 1 Locked 33200000 64QAM 5120000 ATDMA 51.00 dBmV
3 2 Locked 40000000 64QAM 5120000 ATDMA 51.00 dBmV
4 4 Locked 53200000 64QAM 5120000 ATDMA 51.00 dBmV

Flomatik IT1W-6 van lent és semmi nem változott tavaly óta.(csak az értékek)

Ez még így jó vagy van valami probléma?

Deus ex machina

(#49490) kabelmania27 válasza Popes (#49489) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Magas az adási ezért cseréld ki az osztót kettes splitterre, csere után javulni fognak az értékek.

(#49491) Popes válasza kabelmania27 (#49490) üzenetére


Popes
őstag

Ezt ha bejelentem a UPC nem cseréli ki? Vagy nem rájuk tartozna?

Deus ex machina

(#49492) kabelmania27 válasza Popes (#49491) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha bejelented 1221-en hogy akad az internet akkor a kiérkező technikus lehet cserélni fogja kettes splitterre, telefonba ne beszélj modem értékekről és osztóról, (technikusnak megemlítheted hogy hatos tapba van a modem) előfordul, hogy heldesk ügyintéző 51-es értékre azt mondják hogy rendben van.
Ha megcseréled a kimeneteket tehát bejövő in modem out tévé/box tap akkor javulni fognak az értékek de a hd box miatt lehet cserélni kell az osztót.
Kettes splitternek mindkét kimenetén kb 3,5dB a csillapítás, ennek az osztónak csak az out kimenetén alacsony a csillapítás.

[ Szerkesztve ]

(#49493) -=RelakS=- válasza tomp (#49483) üzenetére


-=RelakS=-
veterán

Na, mi?! :D

Sülnek a fantasztikus Horizon dobozok? :D

Még a Cisco-nál is kezdek azon tanakodni, hogy ráteszek a tetejére egy ventit, mert az is elkezdett akadozni :)

[ Szerkesztve ]

Itt streamelek játékot időnként: https://www.twitch.tv/relaks__

(#49494) tomp válasza -=RelakS=- (#49493) üzenetére


tomp
félisten

Nálam már nem. Bedobozolva várja az indulást vissza a UPC-hez.
Ennyi nekem bőven elég volt, hogy megismerjem a UPC általi jövőt. Siralmas, szégyen.
Majd ha valaki kártérítést kér vagy a hatóságokhoz fordul mert kárt tett a sült box a saját tulajdonban talán nem fognak nevetni a fb-os képen.

Valaki felrakhatná a hőmérős képet a fb-ra. Kíváncsi vagyok mit reagálna rá a UPC...

(#49495) Popes válasza kabelmania27 (#49492) üzenetére


Popes
őstag

Köszönöm! :R

Deus ex machina

(#49496) kabelmania27 válasza Popes (#49495) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, ha cseréled az osztót 5-1000Mhz-s CE feliratút vegyél ami nem sárga, mert ezt nem szabad használni, ilyen és ehhez hasonló megfelel.

(#49497) kezo0 válasza cigam (#49488) üzenetére


kezo0
addikt

Akinek még megvan a Cisco, az kérheti, hogy cseréljék le neki Horizonra. Amíg a Cisco működik, én ezt nem javaslom, és igen, ez az én véleményem. Te pedig a véleményemet szeretnéd módosítani, nem egy tényt akarsz kiegészíteni vagy javítani. Hát bocs, de az nem fog menni. :P
És szeretném megjegyezni, hogy a táblázatban igen tisztességesen igyekeztem feltüntetni az új box minden előnyét is, még ha ezekből nincs is sok. Szóval nem tudom, melyikünk az elfogultabb...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49498) kezo0


kezo0
addikt

Alább az észrevételek alapján módosított táblázatom. Újból szeretném leszögezni, hogy az, hogy mit tekintünk előnynek és mit hátránynak, tükröz némi szubjektivitást is.
Én eddig jutottam vele, és szerintem elegendő információt tartalmaz ahhoz, hogy minden értelmes ember eldönthesse, kell-e neki az új box. A többiek meg higgyenek a reklámoknak. :)

Aki nem ért vele egyet vagy nem tekinti teljesnek, ezért szeretné saját magának tovább pofozni, annak szívesen elküldöm Excelben is, ha privátban kapok egy e-mail címet. Ugyanígy elküldhetem a topikgazdá(k)nak is, ha érdemesnek tartják arra, hogy bekerüljön a topikösszefoglalóba.
Még egyszer köszi mindenkinek a kiegészítő infókat!

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49499) tomp válasza kezo0 (#49497) üzenetére


tomp
félisten

Én miután megtapasztaltam a Jövőt, ugyan úgy a te véleményeden vagyok. Ha majd hívnak, hogy nem e szeretném lecserélni a Cisco-t szépen elküldöm melegebb éghajlatra.
Ha majd esik az előfizetői szám hátha észbekapnak.

(#49500) Exelsior24


Exelsior24
aktív tag

Nem tudom valaki használ-e még rajtam kívül Horizon Go app-ot okostelefonon, vagy tableten, de mai nap amikor beléptem észrevettem, hogy picit több lett a csatornaszámom mint eddig, HBO-k, Cinemax, Filmbox csatornák és az összes HD csatorna ott van most. Bár lehet ez kompenzálás a "jól sikerült" Horizon box miatt, vagy csak nekem van ilyen szerencsém? :F :D

Steam / PlayStation: Exelsior24 / Nintendo Switch Friend Code: SW-3907-8356-3882

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.