Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49351) oriic válasza oriic (#44703) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Egy ideig működött minden, mert elosztókat kiszedtem és a kábel már direktben megy a modembe, de most két hete megint előjött a dolog. És most játék közben vágott ki, ami kicsit dühítő volt.

Friss adatok:

1221-et folyamatosan próbálom hívni, de persze nem elérhetőek. Szerintetek lehet kérni modem cserét? Hogy szokott ez menni, mennyi idő míg újat kapnék? Csak mert nem mindig vagyok itthon.

Live-Die-Respawn

(#49352) tomp válasza ztsoft (#49349) üzenetére


tomp
félisten

Sajnos eddig tudtam mérni a hőfokot. A kütyü 60fokig tud mérni. Hát elértem...
Visszanézőről átkapcsolva élő m4HD-re roham tempóban elkezdett melegedni 55fokról. 1perc alatt elérte a maximumot.

(#49353) #99546112


#99546112
törölt tag

Na beszéltem ezekkel a majmokkal. Azt kell mondjam nagyon mocskok, sajnos ezt kell mondjam. Mondom elszáll a modem folyamatosan, ha új eszköz csatlakozik rá 5GHZ-en, 2.4Ghz meg nem elég mert annyi eszköz csatlakozik. Aztán leráztak annyival hogy vegyek saját routert úgy meglesz :C :R jólvan mondom hagyuk, nem adnak compal modemet csak 500-as nethez, te valszeg azért kaptál olyat mert új bekötés és ragaszkodtál hozzá, vagy technikuson múlik.
Aztán mondom oké, másik, 3. Tévére kellene HD Mediacard. Először akivel beszéltem azzal megszakadt pedig kiokoskodott nekem valami jót, aztán megint visszahívtam őket már mást mondtak. 3. Hd mediacard 1550Ft. Plussz 1500ft technikuso kiszállás, mondom ácsi. Nekem anno saját beüzemeléssel ingyenes volt, sőt előző kollégája akivel megszakadt mondta hogy ez díjmentes természetesen, mondom így akkor nem kell köszönöm, mert azthiszem fizetek Önöknek eleget havonta tisztességesen. Tanakodik meg hm hm mondja jó akkor megcsinálja nekem hogy ingyenes legyen, így jó lesz e, mondom így már jobban hangzik. Mindenképp azt az átokverte horizon boxot akarják rásózni a telefonos ügyfélsz. Anyum sima boxa helyett. Nem kell itt nekem mondom a felfordulás, jó ez a box a kis síkképcsöves tv-re, azon hd sincs. :DD
Szóval mocskok nagyon.

(#49354) ztsoft válasza tomp (#49352) üzenetére


ztsoft
őstag

Az szép! Akkor mi lehet belül! :C Nem probléma, úgyis másodfokú hőségriadó van, lehűlést csak hétfőre mondanak. Addig meg is főlnek a box-ok.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49355) horseface77


horseface77
tag

Sziasztok! Ha micro sim helyett nano-sim-re lenne szükségem készülékcsere miatt díjmentesen cserélik ugye? Köszönöm!

"Szívritmus pihenés közben 42,megterhelés alatt 43"

(#49356) kabelmania27 válasza oriic (#49351) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak.
Netezés előtt indítsd újra és úgy teszteld.
Ettől az üzenettől még lehet stabil a kapcsolat.
Ha nem használod a wi-freet akkor kapcsold ki, ha úgysem javul akkor bridge módban nézd meg, előfordul hogy bridge módban nincs gond.
Ha folyamatosan akad akkor jelentsd be lehet cserélik másik ubee-re vagy tc-re.

[ Szerkesztve ]

(#49357) oriic válasza kabelmania27 (#49356) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Bridge módban a wifi rész menni fog? (Wi-Free-t gondolom neten UPC oldalán kell kikapcsolnom)

szerk:

Reset volt már.

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#49358) kabelmania27 válasza oriic (#49357) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bridge módban a saját wifi lekapcsol, a wi-freet a my upc-ben vagy a 1221 hibabejelentés/csak internet hibabejelentés menüpontban tudod kikapcsolni.

(#49359) tomp válasza ztsoft (#49354) üzenetére


tomp
félisten

Ezaz! A hő nagyrésze bent marad. Ha a burkolat 60fok belül akár 70-80fok is lehet.
A szobában 27,4fok van és így fő.

(#49360) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az előbb volt megint egy rövid - talán 1 perces - net kimaradás. Arra figyeltem fel, hogy a modemen, az online led villogott.

(#49361) oriic válasza kabelmania27 (#49358) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ez a gond, wifi kell sajnos lakótársamnak. :S Ebből modem csere lesz. :(

Live-Die-Respawn

(#49362) tomp válasza ztsoft (#49354) üzenetére


tomp
félisten

EB meccs alatt(juhhú) csak 5x szállt el a kép és a hang 1-1mp-re. Cisco-ra átkapcsolva és visszaugorva nem közvetítési hiba volt. Cisco-n csak 1x szállt el.
Ha a Horizon hétvégéig elszáll nem érdekel. Megfőzi magát. De a Cisco már nem fiatal. Bad sectoros a vinyója is. Remélem nem akar távozni az örök DVR mezőre.

(#49363) ztsoft válasza tomp (#49362) üzenetére


ztsoft
őstag

Már nálam is nagyon melegszik, ráadásul nem csak a tuner felőli oldala, hanem a kártya felőli is! Ha ez így megy tovább, még a végén nálam is olvadt kártya lesz.
Nálam még hiba nem volt, igaz nem HD adást nézek, de a menü már nagyon lassú. Visszanézés nincs, app-ok nincsenek, pedig még "csak" 26 fok van a szobába.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49364) bogabi válasza tomp (#49362) üzenetére


bogabi
senior tag

Ezt csak halkan kérdezem: nem lehet benne cserélni a vinyót otthon? Ha csak ennyi baja van... Ha meg vissza kell adni, akkor visszarakod a rosszat.

Eladó ASUS RT-AX58U v2 router. A tévedés joga fenntartva. A meccs áll egyenlőre, egyelőre ez a helyes.

(#49365) tomp válasza ztsoft (#49363) üzenetére


tomp
félisten

Nálam az egész box egy termonukleáris cucc. Elég ha ráütök egy nagyot és kész a gombafelhő budapesten. :DDD

bogabi
Sajna tilos megbontani. Hátul ott a záró cimke. Ha megsérül, kártérítést fizettetnek meg velem. Hiába javítás lenne...
Na de, hogy a vinyó vagy maga a hardver hal meg először az jó kérdés.

(#49366) gduck válasza ztsoft (#49363) üzenetére


gduck
addikt

Meg van emelve a box? Nálam 4db kupakon pihen, így sokkal jobb a szellőzése! Saját talpán üzemeltetni "öngyilkosság" :D

(#49367) kezo0 válasza gduck (#49366) üzenetére


kezo0
addikt

Nem az a cél, hogy mindenféle házi praktikákkal megkönnyítsük a box helyzetét, mert a végén még nem fogja visszahívni a UPC. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49368) mikung válasza kezo0 (#49367) üzenetére


mikung
aktív tag

Ha valakinek már nagyon mindegy, bekapcsolt állapotban kirakhatná az erkélyre szolizni ... persze ... csak a teszt érdekében. :D

(#49369) ztsoft válasza tomp (#49365) üzenetére


ztsoft
őstag

Azonnal riaszd a TEK-et, ez már nemzetbiztonsági ügy! :DDD

(#49366) gduck Be van tartva a kézikönyv szerinti készülék elhelyezés, biztosítva van a szellőzés. Ennyi! Ha a UPC szeret hülyének nézni, akkor tessék, egyék meg azt, amit főztek!

(#49368) mikung Ezzel most azt akarod mondani, hogy dobjam ki? :P

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49370) AtaWrc


AtaWrc
tag

Kiderült a hiba oka: Winfos halldoklott .
Újra telepítve minden jó.
Köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

(#49371) mikung válasza ztsoft (#49369) üzenetére


mikung
aktív tag

Nem, csak olyan Porttal stílusban teszteld. ;]

(#49372) gduck válasza kezo0 (#49367) üzenetére


gduck
addikt

Iszipiszi :DDD tervezési hibával küzd a kicsike, de sajnos ettől a UPC nem fogja visszahívni ezt a jövőboxot :(

(#49365) tomp: nem tűnik az a cimke olyan vészesnek, ha egy hajszárítóval kezelésbe veszed szerintem simán elengedi a ragasztó. Ha meg látszódna a visszaragasztás, akkor azt a melegedésre simán rá lehet fogni :D

[ Szerkesztve ]

(#49373) ztsoft válasza gduck (#49372) üzenetére


ztsoft
őstag

Akkor még rendelni kell vagy két vagonnal ebből a kis tüzes kütyüből, mert a sűrű csere meglesz a nyári hónapokban (főleg ha még a rendes szellőzés sem lesz meg). :D

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49374) mikung válasza gduck (#49372) üzenetére


mikung
aktív tag

"a UPC nem fogja visszahívni ezt a jövőboxot "

Ha hívják ha nem, visszakerül hozzájuk. :))

(#49375) tomp válasza ztsoft (#49369) üzenetére


tomp
félisten

Jaja mindjárt hívom a vezérünket, hogy nem kell Paks2. :DDD

Megnéztem a Cisco-t is. 40,2fokos. Közben a vinyó saját belső hőfoka 55fokos.
Én is csak annyit adok neki amennyit írnak. Habár eleve el van írva a specifikáció szóval...

gduck
Tuti nem így 60+fokosan dobta piacra a Kaon! Eleve miért nem raktak a box tetejére is szellőzést? Mert nem volt tervben, hogy valaki olyan rendszert dob a hardverre ami 110%-on pörgeti a vasat.
Ha folytatódik a sok pozitív visszajelzés akkor kénytelenek lesznek behozni mást (is).

(#49376) mikung válasza gduck (#49372) üzenetére


mikung
aktív tag

És ha a jövő dobozát küldöd meg hajszárítóval HD visszajátszás + felvétel közben ? ;]

(#49377) ztsoft válasza mikung (#49376) üzenetére


ztsoft
őstag

Akkor már hőlégfúvó, csak, hogy biztos legyen. Még választani is lehet, 1-es, 350 fok, 2-es, 550 fok. :U
Vagy csak hűteni akartad?

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49378) tomp válasza gduck (#49372) üzenetére


tomp
félisten

Cisconál nem lehetne a melegedésre fogni mert a hátulja teljesen tűrhető.

mikung
ez történik akkor...

(#49379) gduck válasza mikung (#49376) üzenetére


gduck
addikt

Nem viccnek szántam, csak tanácsnak ha valaki szét akarná szedni ;)

Amúgy itt meg Ronaldo cselez :D

[ Szerkesztve ]

(#49380) kabelmania27 válasza oriic (#49361) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ki kell próbálni pár óra alatt szakad-e bridge módban, ha nem akkor saját routerrel elvileg nem lesz gond.
Bridge módban egyszerre három eszközt lehet vezetékesen használni, régi routerrel lesz wifi, két gépen pedig vezetékes kapcsolat mehet egyszerre.

[ Szerkesztve ]

(#49381) cigam


cigam
félisten

Asszem a cisco box-omnak annyi. Addig jut, hogy Load >> aztán elsötétedik a kijelző, és fél perc mulva megint Load >> ...

Ráolvasáson kívül mit tudok tenni? Ha beviszem ügyfélszolgálatra egyből adnak másikat?
(FB-on is megkérdezném, de ott már tegnap sem válaszoltak)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49382) perempe


perempe
addikt

használ6atlan a net jelenleg.

* Brahms: 4. szimfónia *

(#49383) matt22 válasza cigam (#49381) üzenetére


matt22
tag

Egy hard reset helyrehozza. A pontos kombinációra fejből nem emlékszem (több gombot kell egyszerre nyomva tartani bekapcsolás közben), de a UPC oldalán megtalálod. A box ezzel gyári állapotba kerül, újra kell konfigurálni de a felvételek megmaradnak, és az általad írt hiba is megszűnik.

szerk.
itt a link:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#49384) cigam válasza matt22 (#49383) üzenetére


cigam
félisten

Köszi! Ez rendberakta. (Kérdés, hogy meddig?!)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49385) Skyhigh


Skyhigh
senior tag

UPC-nek nem kellett messzire mennie a pofonért a FB-n :))

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

(#49386) tomp válasza Skyhigh (#49385) üzenetére


tomp
félisten

Horizon box esetén? Jégbe rakni mert épp megolvasztotta a kártyát azért írja ki a hibát. :DDD
Azért jó látni, hogy tegnap az egyik szabadtéri helyszínen tombolt pár upc-s személy. Ahhoz képest, hogy bukta a horájzon elég vidámak voltak. :DD

(#49388) tomp válasza Skyhigh (#49385) üzenetére


tomp
félisten

Nekem a kedvencem:
Mi is szurkolunk a magyar válogatottnak! :)
C**** Anita, a UPC marketing- és tartalomfejlesztési igazgatója és M**** Terjnsö, a UPC vezérigazgatója, valamint még több százan itt a Budapest ****-ban

***Kép***
Alatta az első hozzászólás:
M**** Terjnsö, a UPC vezérigazgatójának az image-kampány helyett a fatális rendszerhiba nélküli műszaki feltételek megteremtésén kellene ilyen mosolygósan fáradoznia. :DDD :DDD

(#49389) ztsoft válasza tomp (#49388) üzenetére


ztsoft
őstag

Úgy látszik, nem csak az új csoda nem bírja a meleget (FB oldal):
Mivaan gyerekek olvadnak a kábelek???
A héten már sokadszor szakad még a fiberpowernek nevezett kábeles internet
És már kezd dühítő lenni

Holnap már én is rákérdezek, hogy a kézikönyvben szereplő 40 fok valós-e, mert 30 perc használat után nem lehet megérinteni a tuner csatlakozót (szó szerint égeti a kezem), ez nem normális! Már ma a kártyát kézzel ki lehetett venni (eddig csak fogóval), kikapcsolt állapotban, valami enged. :C

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49390) mdani01


mdani01
aktív tag

Sziasztok!

Apum ma intézett magának tv/net/telefont UPC-nél. Neki már az új Horizon boxot hozzák ma mondta, nekem még a régebbi (Cisco) DVR van. Ügyintéző csajszi említette nekem is kicserélik (nem biztos ingyen).

Kérdésem az lenne megéri váltanom nekem is? Olvasgattam hsz-k közt (melegszik nagyon ebbe a melegbe, stb). Pár mondatba letudnátok írni érveket mellette/ellene.

Köszönöm a válaszaitokat! :)

iPhone 6S SpaceGray

(#49391) kabelmania27 válasza mdani01 (#49390) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Ha jót akarsz magadnak nem cserélteted hanem megtartod a régi boxot!

(#49392) #99546112 válasza mdani01 (#49390) üzenetére


#99546112
törölt tag

Cisco dvr-t le ne cseréld!!! Soha! 😀 Engem is rá akartak beszélni, de mondom kezetekre verek ha hozzányúltok és azt a hulladékot hozztok ide. Tesómnak is azt akarták de neki mediacard kell, sőt anyum boxára cuppantak rá hogy akkor aaaazt! Mondom neki nem kell, majd esetleg télen fúteni :DD Nekem is a cisco dvr van és ennél jobb jelenleg nincs.
Viszont kíváncsi leszek lesz e botrány ebből a horizonból, visszahívni tuti nem fogják, csak azon csodálkozok hogy cikkbe még nem hozták le.

-----------
Szerintem nálam valami nem kóser az értékekkel, messze nem ilyen volt pár hete:

[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#49393) mdani01 válasza #99546112 (#49392) üzenetére


mdani01
aktív tag

Szóval akkor nem tud többet a horizon, hogy érdemes lenne lecserélni. Használatija alapján jól néz ki a menüje mint a Cisconak és sztem ennyi is ;]

Pacsi te is F1 fan vagy :K

kabelmania: Köszi akkor már 2-en lebeszéltek róla, hagyom az egészet inkább.

iPhone 6S SpaceGray

(#49394) kabelmania27 válasza #99546112 (#49392) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ezek az értékek rendben vannak, 51,9alatt meglesz a négy us freki, nem kell szakadástól tartanod tűréshatárig van még tartalék.
Nyáron előfordul hogy alacsonyabb a vételi és magasabb az adási.
mdani01: Nincsmit. Cisco 3208 és 3212 tipusú modemet sem érdemes lecserélni 500-as csomag alatt, mert már nincs sima modem csak hgw igaz van bridge mód, max akkor érdemes cseréltetni többcsatornásra ha csúcsidőben lassú a 240-es csomag.

[ Szerkesztve ]

(#49395) mdani01 válasza kabelmania27 (#49394) üzenetére


mdani01
aktív tag

technicolor TC7200U modemem van 120-as nettel. Ez jó modem?

Azért kérdem előtte T-Home IPTV-nk volt Huawei modemmel, az elején 2009-10 fele volt gond vele.

iPhone 6S SpaceGray

(#49396) kabelmania27 válasza mdani01 (#49395) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincs gond ezzel a modemmel, ha nem felel meg a router része bridge módban sima modemként tudod használni.

(#49397) mdani01 válasza kabelmania27 (#49396) üzenetére


mdani01
aktív tag

Megfelel, teló szokott lenne rajta csak.

iPhone 6S SpaceGray

(#49398) #99546112 válasza mdani01 (#49393) üzenetére


#99546112
törölt tag

Honnan tudod h F1 fan vagyok? :))
Jaaa látom már a tabokból, feszt gplive-ot olvasom, kivi leszek a magyar motorsport.com-ra csak indulna már.

Kábelmánia: köszi, akkor megnyugodtam! :R

[ Szerkesztve ]

(#49399) spici


spici
tag

UPC már gondol a rezsicsökkentésre is, az új médiaboxokban elrejtettek egy radiátor funkciót is amely télen csökkentheti a gázszámlát.

Most komolyan, ha valaki levideózza hogy azon süt valamit (pl tojás) meghívom egy sörre :DDD

(#49400) #54715584 válasza spici (#49399) üzenetére


#54715584
törölt tag

Lyukacsos a teteje, nem lenne jó, belefolyna. Pedig a tévémmel együtt már szépen lehetne sütni, akár 2 személyre is. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.