Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50801) Klupido válasza Gubek-Einste (#50746) üzenetére


Klupido
tag

Megtörtént,de nem tudták meggyógyítani.
Jövő héten szerdán tudnak technikust küldeni.

(#50802) TeeJay


TeeJay
félisten

a héten felhívott egy UPC marketinges szuper jó internet ajánlatot tenni
aztán mondtam hogy csomagot szeretnék de amíg 3 TV van a lakásban és mindhez kell STB vagy Smartkártya addig kösz nem

Szerintetek van esély arra hogy a digitális TV csomag a UPC-nél is végre mindenféle eszköz nélkül nézhető legyen vagy sosem fognak leszokni az STB/kártyás témáról?
ugye szép és jó a csomagajánlat de ha van 3TV-d otthon akkor a másik kettőre szép felárat fizetsz éveken keresztül csak hogy nézhesd a digitális csomagjukat úgy meg nem buli

a HD csomag felárról ne is beszéljek

ugye DIGI-nél fix 3000 és minden HD benne van minden SD-vel és nem kell a normál csomaghoz semmi csak DVB-C képes TV
na erre várok UPC-nél is hátha

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#50803) adika4444 válasza TeeJay (#50802) üzenetére


adika4444
addikt

közeljövőben szinte biztos hogy nem lesz erre mód. DIGI-s környéken nagyrészt úgy is a 4 betűst választják, máshol meg nagy haszon ám ez, na meg az extra szolgáltatások eladására is igen jó platform a box, kártyán is tudnak keresni szépen...
Mondjuk ha DIGI-nél lenne többféle csomag, ott is kéne box vagy kártya (pl. felnőtt- és filmcsatornák), FTTB esetén legalább is biztosan, FTTH esetében talán jelenlegi rendszerrel is megoldható lenne több csomag...

üdv, adika4444

(#50804) EnterR válasza cigam (#50777) üzenetére


EnterR
veterán

Ez volt a probléma. :R

PSN ID: marquuard

(#50805) Sz_Imre


Sz_Imre
senior tag

Sziasztok!

Mostanában random időközönként (1 nap egyszer) elmegy a net, majd utána vissza is jön.
Eszköz: Ubee EVW3226
Felfele - Lefele
Az a gyanúm, hogy ott a feltöltés értéknél van valami probléma.
Vajon ez okozza vagy valami más?

(#50806) Intruder2k5 válasza Sz_Imre (#50805) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Probléma inkább a vissziránnyal van, az 52 és 54dBmV nagyon sok. Osztó és / vagy csillapító van bekötve az Ubee előtt?

(#50807) kabelmania27 válasza Sz_Imre (#50805) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
A modem irányában csökkenteni kellene a csillapítást.

(#50808) Sz_Imre válasza Intruder2k5 (#50806) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Szia!

Igen arra gondoltam én is csak elírtam. Ha jó emlékszem van egy f dugó toldó és utána 4-es osztó van, csillapító nincs. Majd felnézek, pontosan hogy mi van fent.

(#50807) kabelmania27: Igen, csak kérdés hogyan, majd felnézek, mert úgy tudom hogy van ott valami felesleges és az eltávolítva hátha jobb lesz a érték.

[ Szerkesztve ]

(#50809) kabelmania27 válasza Sz_Imre (#50808) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha négyes splitter van a modem előtt az osztó helyett kettes+hármassal jobb lenne az adási.
Bejövőre kettes, egyik kimenet modem, másik kimenet toldó aztán hármas és tévék.
Az a lényeg az első osztóba kösd a modemet akkor tűréshatárig lesz tartalék és rendben lesz.

[ Szerkesztve ]

(#50810) Sz_Imre válasza kabelmania27 (#50809) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Rendben, majd ezt akkor megoldom, hálás köszönet. :R
De mondom felnézek majd, mert már nem emlékszem teljesen, hogy is van bekötve.
Ja és a jövő héten jön a UPC-s mert most lett újabb hűségidő kötve és hoznak tán egy másik beltéri egységet és kaptunk my prime-ot és 120Mb net lesz. (nem én intéztem)

(#50811) Intruder2k5 válasza Sz_Imre (#50810) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csak nem Horizon boxra cseréled a jelenlegit?

(#50812) kabelmania27 válasza Sz_Imre (#50810) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha egy darab kettes splitter van a modem előtt minimális lesz az adási és csak hiba esetén szakadhat a kapcsolat.
Horizon boxnál utp kábellel kell a boxot a modemmel összekötni, ha betelefonálsz maradhat a régi box és nem lesz szükség technikusra mert ez a modem 240Mbites csomagra is megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#50813) Sz_Imre válasza Intruder2k5 (#50811) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Nem tudom, nem hinném, mert a letöltött szerződésben nem láttam ilyet, sajnos nem én intézem, hanem apám, aki nem igazán ért ezekhez, neki csak a tv adások menjenek és az analógon a teletext.
De itt van mi lesz.

(#50814) Intruder2k5 válasza Sz_Imre (#50813) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jelenleg is van box és az lesz cserélve, vagy plusz boxot rendeltetek a jelenlegi mellé?

(#50815) Sz_Imre válasza Intruder2k5 (#50814) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Jelenleg is van Cisco Mediabox. Azért sem értem, hogy mit kell ezen most cserélni...

(#50816) Intruder2k5 válasza Sz_Imre (#50815) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem Horizon box-ra akarják cserélni, amit én tuti nem hagynák a helyetekben, mert ez egy sokkal rosszabb minőségű cucc, mint a jelenlegi CISCO, csak mostanság ezt erőltetik mindenkire. Ha visszakeresel itt topikban, láthatod mennyi hátránya van az új cuccnak a régivel szemben.

Meg is van.

[ Szerkesztve ]

(#50817) Gerzsi


Gerzsi
tag

saját nevemre albérlőként rendeltem internetet kell valami papir majd a szerelőnek?

(#50818) Sz_Imre válasza Intruder2k5 (#50816) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Rendben ezt értem, de már úgymond már ez a digitális szerződés megvan már nem lehet változtatni vagy mégis? Amúgy sem én intéztem el ezt. Vagy a szerelőnek kell szólni, hogy köszi, de ebből nem kérünk? Elnézést a láma kérdésekért, de nem vagyunk jártasok ebbe.

(#50819) kabelmania27 válasza Gerzsi (#50817) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szerintem nem kell.

(#50820) Intruder2k5 válasza Sz_Imre (#50818) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Még akár bekötés után is 14 napig van elállási jogod, illetve előtte természetesen bármikor meggondolhatod magad. Félreértés ne essék, nem akarlak én semmiről lebeszélni, szerintem akkor szólj édesapádnak, nézze meg a listát, esetleg beszélje meg a technikussal aki kijön, és döntse el Ő. Nekem ugyan mindegy, hogy döntötök, csak mert mostanában elég sok panasz van erre az új csodára, gondoltam szólok emiatt, mert még időben vagytok, ha vissza szeretnétek lépni. Szerintem az új szerződést meg lehet tartani úgyis, ha kikötitek, hogy marad a régi box.

[ Szerkesztve ]

(#50821) donmackó válasza Intruder2k5 (#50820) üzenetére


donmackó
őstag

Azt a részt mondjuk nem ártana kitörölni hogy min. 160 Gb-os háttért kell rákötni. Két 8 Gb-os pendrive-val teszteltem, mindegyikkel működik, + 1 8in1 kártyaolvasóval és különböző formátumú/méretű kártyákkal is működik.

Release the cable hounds!

(#50822) Sz_Imre válasza Intruder2k5 (#50820) üzenetére


Sz_Imre
senior tag

Rendben, köszi hogy szóltál :R , akkor majd megemlítem neki.

(#50823) Intruder2k5 válasza donmackó (#50821) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ennek bizonyára nincs akadálya, de ez kezo0 dolga lesz, én csak belinkeltem, de a tartalmat Ő állította össze.

[ Szerkesztve ]

(#50824) gduck válasza donmackó (#50821) üzenetére


gduck
addikt

Működik, de hogy? Felvétel akadozik, stb. Nálam a pendrive egyáltalán nem jött be ;)

(#50825) donmackó válasza gduck (#50824) üzenetére


donmackó
őstag

Nálam egyedül a régi 2Gb-os sd (nem mikro) kártyával rosszalkodott, de az szerintem már a kártya hibája (kicsit már öregecske :) ).

Release the cable hounds!

(#50826) kezo0 válasza donmackó (#50821) üzenetére


kezo0
addikt

Ez az információ a UPC hivatalos felhasználói kézikönyvéből származik. Felteszem, van oka, ha ezt kötik ki. Nyilván a feltüntetett tárhely-kapacitások (160-500 GB) között tartják legmegbízhatóbbnak a működést. Ami persze nem zárja ki, hogy a megadott értékeken kívül eső meghajtókkal is működhet a dolog. Engem inkább az érdekelne (már ha úgy adódna, hogy sehogy sem tudnám ez a boxot elkerülni), hogy 500 GB-osnál nagyobb HDD-vel próbálkozott-e valaki.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50828) Tombi


Tombi
senior tag

Sziasztok! Nos eddig Trio L csomagom volt 11500/hó,- ért 1év hűséggel.
Hűség vége előtt 3 héttel héten telefonáltam 1221.
Lemondás majd 4 betűs szolgáltaltató illetve havi 5 ezer forintos ajánlatot
megemlítve egyből kerestek nekem egy vállalhatóbb csomagot.

Trio M (120 Net+ Bronze TV+ Nonstop S telefon)
csomag lett havi 4890/hó-ért (igaz 2 év rablánc)

Internet 120: 2290
Bronze TV: 2100
Telefon : 500

Gold tv lehetett volna 5690.-ért is.
30-as internettel 4200/hó ajánlottak,
de az a net kevés lenne nekünk.
:R

[ Szerkesztve ]

(#50829) spici


spici
tag

Na most már hivatalos, a UPC műsorvisszanéző szolgáltatását már Tableten illetve Telefonon is nézni tudjuk majd. Ennyi :DDD

(#50830) 4Grider válasza Tombi (#50828) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahol van valós konkurencia, ott valahogy tud a UPC is jó árat adni. Egyébként pedig érdemes megnézni az említett szolgáltatások - új előfizetők számára elérhető - akciós, illetve - mindenkire érvényes - listaárait is. Rögtön felmerül a kérdés, hogy van képük akciósnak hívni a honlapon szereplő árakat...

(#50831) #41133696


#41133696
törölt tag

Az utcánkban (Berettyóújfalu Kádár Vitéz.u) az Invitel kábele fölé szerelik a UPC légkábelét is:

[ Szerkesztve ]

(#50832) 4Grider válasza #41133696 (#50831) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ahogy elnézem, máshova nem is nagyon tudnák tenni...

(#50833) Handball94 válasza Tombi (#50828) üzenetére


Handball94
aktív tag

Az szép ár, gondolom akkor nálad tényleg van DIGI is?
Hamarosan nekem is alkudnom kell, szeptemberben jár le a hűségem, mindkét címen, ahol szeretnék jobban alkudni az a Bp. nagykörút, és ezen a részén nincs Digi:( Invitel talán igen, nem tudom az mennyire jó alkualap.

(#50834) #41133696 válasza 4Grider (#50832) üzenetére


#41133696
törölt tag

Azon az utcán nem, de a mi házunk másik oldalán lévő utcában meg egy légkábel sem lehet :D

(#50835) Gubek-Einste válasza 4Grider (#50830) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Más szolgáltatóknál is ez a helyzet, egyik kutya, a másik eb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50836) golyós


golyós
őstag

Magyarázza már el valaki, hogyha be van állítva az Ubee routrern a korlátozás akkor miért megy a Facebook, messenger, youtube? A chrome pl betölti a startlapot de a cikkeket már nem. :W
Mac címek amiket blokkolnia kell be van állítva, időpont be van állítva, szülői felügyelet engedélyezve. :W

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#50837) Intruder2k5 válasza golyós (#50836) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltehetően a HTTPS oldalakat nem tudja blokkolni. De ez csak tipp...

(#50838) golyós válasza Intruder2k5 (#50837) üzenetére


golyós
őstag

Akkor erre nincs is megoldás?Így semmi értelme az egésznek.

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#50839) Intruder2k5 válasza golyós (#50838) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem tudja, akkor ezzel az eszközzel nincs, mivel hozzányúlni semmilyen formában nem tudsz (fw csere, stb.). Marad a saját router használata, mint lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#50840) golyós válasza Intruder2k5 (#50839) üzenetére


golyós
őstag

Rákérdezek az ügyfélszolgálatnál.

itt ajánlottál routereket, ezek jók lehetnek?

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#50841) Tombi válasza Handball94 (#50833) üzenetére


Tombi
senior tag

Évekig hűségesen fizettem nekik a honlapos árakat, de most besokalltam. Nincs digi csak anyuéknál, szóval blöffölni érdemes.

(#50842) Gubek-Einste válasza golyós (#50840) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, jók lennének.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50843) cigam válasza golyós (#50836) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan mik vannak beállítva?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50844) BomiBoogie


BomiBoogie
MODERÁTOR

Tapasztalatok:
A Compal-féle CH7465CE-re rákötöttem egy ASUS RT-N18U routert.

A lefedettség nem olyan rossz (80 nm, 2 szint), de sajnos a wifin a sebesség jóval gyengébb, hiába van 500-as netem (illetve 300-as fogadó USB-adapter), az eszköztől egy szobányira is "csak" max. 60-70-es sebességet tudok elérni.

Azt mondta a UPC technikus, hogy már dolgoznak olyan firmware-en a Compal-eszközre, amivel a wifi sebesség is jobban közelítene a vezetékehez.

Nálatok is így van, szóval reális, hogy kb. az 1/10-ede a wifis sebesség a vezetékesnek? Mert akkor kár ilyen nagy csomagra előfizetnem, nem tudom végigkábelezni a lakást. :(

Ja igen, a wifi csatornáját is átállítottam Auto-ról, illetve a ház tetején vagyunk, szóval nincs is annyi más eszköz/szomszéd, hogy csak ez legyen a gond, mármint, hogy a 2,4 GHz telített.

[ Szerkesztve ]

(#50845) kabelmania27 válasza BomiBoogie (#50844) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Vezeték nélküli átvitelt sok tényező befolyásolja, 2,4-en nem is lesz meg az 500Mbit, még az 5Ghz-es eszközök közül sem viszi át az összes a maxot, kérdezd meg vezetéknélküli topikban, biztos adnak tanácsot.

[ Szerkesztve ]

(#50846) Dashes


Dashes
őstag

internet(szerződéses) bővítésre van lehetőség? neten is meg tudom rendelni? nem nagyon találtam..

(#50847) o.gaby válasza BomiBoogie (#50844) üzenetére


o.gaby
tag

A Wifi jelszónál a kódolást állítsd át TKIP-re mert a WPA nem tud 70-80 mega feletti sebességet. Nálam 2,4-es wifin is kijön mindenhol a 120 mega, pedig több mint 30 hálózat van körülöttem. Illetve meg kell keresni azt a csatornát ami mellett nincs vagy nagyon kevés hálózat van.

[ Szerkesztve ]

(#50848) t.kristof


t.kristof
senior tag

Sziasztok!
Múlthéten rendeltünk a upc direct-től plus hd combo csomagot (tv+telefon+internet). Pénteken be is kötötték, szép is meg minden de a gyárilag adott ZTE ZXHN H298N router elég gyatra. Vissza akarnánk rakni a régi tp-link routerünket csak van egy kis bökkenő. A routert és modemet szimplán összedugdosták és működött, semmit nem kellett benne állítani (adsl vonalon jön a net). Na most ahhoz hogy kicseréljem a két routert nekem szükségem lenne a felh.névre + jelszóra amit be írok majd a tp-linkben (ha jól tudom). Fel is hívtam ma őket de a hölgy nem tudott érdemleges választ adni, mindenáron a wifi nevét és a zte routerbe való belepéshez szükséges user felhasználónevet mondogatta. Elmondása szerint nincs másmilyen felh.név és jelszó. Ez most lehetséges lenne? :F Ha tényleg nincs akkor hogy tudom a tp-link routert beüzemelni? Mert ugye ott pppoe kapcsolatra kellene rámennem amihez meg kellene a fel.+jelszó. Előre is köszönöm a segítséget! :R

Az élet sz*r játék, de k**va jó a grafikája...

(#50849) canniball


canniball
nagyúr

Volt itt korábban párszor szó https-problémákról (arra már sajna nem emlékszem pontosan mi(k)ről). Úgy tűnik éjszaka a PH is átállt. Ha nálam Cisco modem van és saját router, akkor ennek* lehet szolgáltatói oka vagy máshol keresendő a probléma forrása?
* A desktop oldallal nincs gond, csak a mobil felület nem tölt be.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50850) net91 válasza o.gaby (#50847) üzenetére


net91
senior tag

Szia!
A TKIP-t hol lehet átállítani? A Compalban vagy az Asusban?

[ Szerkesztve ]

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.