Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50251) *Ropi* válasza Intruder2k5 (#50248) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm (most sem ez a tendencia, de duplán is szerencsém volt)! :))

Van is egy kérdésem: amikor azt írja, hogy a webes felület nem érhető el mert egy felhasználó már megnyitotta, olyankor mi van? Mert, hogy én nyitottam meg, csak visszaléptem a böngészővel - azóta access denied, bár ezt kivéve működik rendesen mert előtte már beállítottam.

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#50252) Gubek-Einste válasza headhunter (#50249) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak kártya nincsen, vagy box-ot adnak vagy modul+kártyát.

#50251 *Ropi*
Ki kellett volna lépned mielőtt elkattintasz az admin oldalról.
Újraindítás vagy a kinézett kilépési oldal a megoldás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50253) pjen válasza Padam (#50250) üzenetére


pjen
félisten

Én használtam egy Tronsmartot,hát nem az igazi.Vettem egy kijelző hibás lapost amin van HDMI 20K ért.Win 10 ,firefox,silverlight.....nagyságrendekkel jobb.

(#50254) Pete55555 válasza kabelmania27 (#50243) üzenetére


Pete55555
addikt

Szia!

Megpróbáltam belépni a modembe, de sajnos most nem fog menni, sem a jelszót, sem a felh.nevet ne m tudom. (Még az előző tulaj nevén van a net, megbeszéltük, hogy használjuk míg lejár a hűség)
Megpróbálom ezeket kideríteni...

Egyébként így néz ki egy speedtest:

Ui: Még jó, hogy a telóhoz 1 gigás mobilnetem van ;]

...Szeretem leracsniztatni...

(#50255) kabelmania27 válasza Pete55555 (#50254) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Összefoglalóban levannak írva a belépési módok, TC/Ubee tipusnál admin párossal betudsz lépni.

[ Szerkesztve ]

(#50256) Pete55555 válasza kabelmania27 (#50255) üzenetére


Pete55555
addikt

Alakul a dolog már beléptem :R

Jelszinteket hol tudom ellenőrizni?

Egyelőre ennyire jutottam:
LINK
LINK
LINK

(#50257) kabelmania27

Csillapító nincs bekötve, az osztó meg ránézésre gagyi.
Az érdekes az, hogy 1 hétig jól működött, 2 napja meg szarakodik...

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#50257) kabelmania27 válasza Pete55555 (#50256) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kapcsolat menüpont alatt tehát a második és harmadik link.
Magas az adási, 57es érték az a max, ezért ilyen rossz a speedtest eredmény.
Nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Ha sárga színű az osztó akkor cserélni kell, ha nincs tévé előfizetést akkor nincs szükség osztóra.

[ Szerkesztve ]

(#50258) Pete55555 válasza kabelmania27 (#50257) üzenetére


Pete55555
addikt

Osztó nélkül...

Adó száma # Csatornaazonosító Zárolási állapot Frekvencia Moduláció Jelváltási sebesség Csatornatípus Teljesítmény
1 11 Locked 59800000 64QAM 5120000 ATDMA 57.00 dBmV
2 0 Unlocked 0 NONE 0 ATDMA 0.00 dBmV
3 0 Unlocked 0 NONE 0 ATDMA 0.00 dBmV
4 0 Unlocked 0 NONE 0 ATDMA 0.00 dBmV

Vevő száma # Csatornaazonosító Zárolási állapot Frekvencia Moduláció Jelváltási sebesség SNR Teljesítmény
1 8 Locked 410000000 256 QAM 6952000 37.936 dB 11.09 dBmV
2 9 Locked 418000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 10.76 dBmV
3 10 Locked 426000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 10.47 dBmV
4
11 Locked 434000000 256 QAM 6952000 37.936 dB 10.68 dBmV
5
12 Locked 442000000 256 QAM 6952000 38.983 dB 10.27 dBmV
6
13 Locked 450000000 256 QAM 6952000 38.258 dB 9.55 dBmV
7
14 Locked 458000000 256 QAM 6952000 38.605 dB 9.73 dBmV
8
15 Locked 466000000 256 QAM 6952000 38.605 dB 10.26 dBmV

...Szeretem leracsniztatni...

(#50259) kabelmania27 válasza Pete55555 (#50258) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221-en jelentsd be a problémát osztó nélkül alacsonyabbnak kellene lennie az adási értéknek, bejövő jelerősség rendben van.
Milyen tipusú az osztó?

[ Szerkesztve ]

(#50260) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Fiber power 50 - ami csak 30-as hetek óta. Én eddig néztem el. Igaz a garantált meg van, de aljas dolognak tartom, hogy 30-al megy stabilan. A rengeteg telefon hiba megszűnése óta ilyen. Van értelme jelezni, hogy "hahó látom hogy lassult valaki kattintson és adjon még 20 megát kössz" ?

(#50261) canniball válasza Kolondrum (#50260) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha hosszú ideje stabilan 30 akkor én megeresztenék egy telefont, mert gyanús hogy rosszul van beállítva.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50262) kabelmania27 válasza Kolondrum (#50260) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modemújraindítás után sem változik a sebesség? Kábeles kapcsolattal is ennyi?
Értékek rendben vannak?

[ Szerkesztve ]

(#50263) Intruder2k5 válasza *Ropi* (#50251) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem ismerem a compal szoftverét, de régebben volt ez a megoldás.

(#50264) *Ropi* válasza Gubek-Einste (#50252) üzenetére


*Ropi*
félisten

Köszönöm!

(#50263) Intruder2k5: Neked is!

[ Szerkesztve ]

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#50265) Pete55555 válasza kabelmania27 (#50259) üzenetére


Pete55555
addikt

Ilyen.

De osztó nélkül megy már és mégsem jó...

Megy egy PÜ...

...Szeretem leracsniztatni...

(#50266) Kolondrum válasza kabelmania27 (#50262) üzenetére


Kolondrum
félisten

Na rendbe jött. A routerem úgy gondoltam rendben van hisz nem állítottam el, ámde ő optimalizálta a sebességet és beállította magát 30-ra. Ez a sebesség amúgy minden helységben meg van azért lett szerinte a jó. Amúgy 52-t tud. :))

(#50267) kabelmania27 válasza Pete55555 (#50265) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jófajta osztó.
SymbianOS: Mivel gond volt a nettel nézd meg hogy megfelelőek-e az értékek.

(#50268) hallerlaller válasza Integrale (#50223) üzenetére


hallerlaller
addikt

elég korrektek, múlt hónapban 20GB adatot csináltam mobilon, foci eb miatt. üzleti csomagok és hozzáállás ég és föld a telenorhoz képest, ott az üzleti csomagok a drágábbak a lakosságihoz képest, itt pont fordítva, és van külön üzleti ügyfsz.amit elvileg hamarabb vesznek fel,bár ebbe nem vagyok biztos.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#50269) cigam válasza kezo0 (#50246) üzenetére


cigam
félisten

Megint felfedeztem egy elég szubijektív pozitívumot: Dedikált sleep gomb a távirányítón. A mostani tv-kről kikoptatták, pedig nagyon hasznos. Én szinte minden nap használom. Mikor érzem hogy ideje aludni, csak lenyomom a sleep-et, le,le, ok. Míg a TV-ben: menu,ok, le,le,le,le,ok, jobbra,ok, menu.
Mondjuk ehhez olyan megjelenítő kell, ami jel nélkül pár perc után elmegy aludni/kikapcsolja magát.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50270) net91 válasza cigam (#50269) üzenetére


net91
senior tag

Amikor érzem hogy ideje aludni, én a távirányítón lévő kikapcsoló gombot benyomom és kész.
Nem kell bonyolítani. :)

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50271) tomp válasza net91 (#50270) üzenetére


tomp
félisten

Én is így csinálom. :DDD

Amúgy ez annyira kikopott dolog, hogy a Sony tv-n az Options oldalsó menüben ott van. Azaz Options->4x le, Ok, kiválasztod az időt és Ok. Nem kell semmilyen extra menübe lépni.
De ez olyan "fícsör" mintha azért tapsolnánk, hogy a box színesen adja a képet HDMI-n. Ettől még ugyan úgy hulladék marad. :DDD

(#50272) kezo0 válasza cigam (#50269) üzenetére


kezo0
addikt

Látom, nagyon keresed a pozitívumokat. ;)
Ha most ezt beletenném a táblázatba, akkor a másik oldalon azt is beletenném, hogy a Horizon box kijelzője nem mutatja a kiválasztott csatorna nevét és az éppen futó műsor címét. Ez nekem egyértelműbb hátrány, mint amekkora előny egy Sleep gomb a távirányítón... Csak, hogy én is szubjektív legyek. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50273) cigam válasza kezo0 (#50272) üzenetére


cigam
félisten

Látom, nagyon keresed a pozitívumokat.

Vannak itt éppen elegen, akik a negatívumait keresik.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50274) tomp válasza cigam (#50273) üzenetére


tomp
félisten

Sajnos a negatív oldalát nem kell keresni. De a pozitívat igen.

____
A Jövő rezsójának a kistestvére tudja a gyári szoftverrel hdmi-n a dolby-t? Ha nem akkor ne is várjuk, hogy ezen a upc csodán lesz mert akkor hardveresen nem tudja a jövő.

(#50275) kezo0 válasza cigam (#50273) üzenetére


kezo0
addikt

Hidd el, én azok közé tartozom, akik nagyon tudtak volna örülni, ha a több éves Cisco box után a UPC végre egy valóban korszerű, sokat tudó eszközzel rukkol elő... Nem kerestem a Horizon box hibáit, de hát ez van. :(

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50276) #54715584 válasza tomp (#50274) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ezt még mindig nem értem teljesen. Ha az SPDIF-en kimegy a Dolby, akkor a HDMI-n is ki kell tudni adnia. Sőt, igazából csak át kell engednie a jelet, majd az erősítő dekódol. Remélem senki nem PCM jelet vár, hanem Passthrough módban szeretné használni, és erősítőn keresztül és nem a tévéjén várja a Dolby hangot.
Akinek van házimozija és Horizon boxa, nézze már meg a box hangbeállításokat és hogy megy-e a Dolby HDMI-n.

[ Szerkesztve ]

(#50277) net91


net91
senior tag

Egy piros pont a UPC-nek.

Lejárt a hűség és egy olyan ajánlatot kaptam a következő két évre a UPC-től, amellyel elégedett vagyok.
Régóta tervezem, hogy a Digi-hez átszerződöm, de a UPC-nek eddig mindig sikerült meggyőzni, hogy maradjak.
Csak egy kikötésem volt, az elkövetkező két évben Horizon box-ot nem tehetnek a lakásomba.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50278) tomp válasza #54715584 (#50276) üzenetére


tomp
félisten

HDMI-n PCM megy ki. Nálam a box hdmi-n volt a tv-re kötve és a tv a hangprojektorra. A tv a Horizonnál pcm-et kapott. Cisco-nál Dolby-t kap. Annyi beállítás volt, hogy késleltetés.
SPDIF kimenetet meg kipróbáltam de 1,5m hossz mellett süket volt a hangprojektor. Fél méteresnél volt dolby de halkan. Erről ennyit...

(#50279) kabelmania27 válasza net91 (#50277) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szuper.
Változott a tv és az internetcsomag?

(#50280) net91 válasza kabelmania27 (#50279) üzenetére


net91
senior tag

Igen, az internetcsomag 120-ról 240 lett.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50281) Intruder2k5 válasza net91 (#50277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már látom, amikor 2 hónap múlva meghozzák a 6 tuneres Horinzon boxot, és mindenkinek cserélik, Téged meg sajnálattal értesítenek, hogy mivel nem szeretnének szerződést szegni, így esetedben a cserére nincs mód. :)

Persze erre a valóságban nem sok esélyt látok.

(#50282) net91 válasza Intruder2k5 (#50281) üzenetére


net91
senior tag

Úgy legyen.

Az ember feláldozza az egészségét, hogy pénzt keressen. Aztán feláldozza a pénzét, hogy visszaszerezze az egészségét. És mivel olyan izgatott a jövőjével kapcsolatban, hogy elfelejti élvezni a jelent; az eredmény az, hogy nem él sem a jelenben, sem a jövőben; úgy él, mintha soha nem halna meg, és a

(#50283) kabelmania27 válasza net91 (#50280) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Akkor nem lesz gond a sebességgel. :)

[ Szerkesztve ]

(#50284) #54715584 válasza tomp (#50278) üzenetére


#54715584
törölt tag

:D Ez pont a legszerencsétlenebb összeállítás, amit el lehetett követni. Na ne vicceljünk már. Box - TV - Soundbar? :D Egy olyan setupot használsz fel, aminek természeténél fogva nem lehet leellenőrizni azt, amiről beszélsz?

Ha PCM megy ki, akkor az beállítás kérdése, vagy a rossz setup-é.
Ezért mondom, akinek van házimozi erősítője próbálja már ki. Van itt olyan user?

A kábel hosszától pedig nem függ sem a hangerő, sem pedig a fajtája. Szerintem fogalmad sincs miről beszélsz, de legalább most már tudjuk, hogy nálad a kábel hosszától függ a hangerő és a Dolby megléte. :N

Legalább ne szidnád ekkora arccal a UPC-t. Lehet ezzel a dobozzal mellényúltak, de a technikai dolgok nem tudása az a te hátrányod és hozzá nem értésed, és nem a dobozé. Ami még mindig a jobbik eset, mert valószínűleg nincs gond a HDMI kimenettel.

[ Szerkesztve ]

(#50285) tomp válasza #54715584 (#50284) üzenetére


tomp
félisten

Na még egy ember aki nem próbálta ki még a boxot de anyáz, hogy ez azért van mert...
A Cisco HDMI-n kiadja a Dolby hangot. A tv ki is írja, hogy Dolby Digital. Amit kap HDMI-n azt küldi tovább optikán. A hangprojektor vissza is jelez, hogy Dolby a kapott hangsáv.
Jövő fosboxnál szimpla sztereó piktogramot ír ki(PCM) és a hangprojektor sem jelez, hogy Dolby lenne. Hiába kiírja a box, hogy dolby hangsáv van a csatornán. Sávváltásnál csak elmegy a hang 1 pillanatra amíg átvált de HDMI-n NEM AD Dolby-t.
Optikai kimenete meg gyárilag gyenge. 1,5m hossznál a hangprojektor nem kap elegendő jelet ahhoz, hogy megszólaljon. Csak 0,5méternél működik az optikai összekötés. Optikán rendben kijelzi a hangprojektor, hogy Dolby-t kap de halkabb. Cisco-ra kötve a 1,5m-es kábelt sokkal hangosabb a Dolby.
Ha nem hiszed kérj egy boxot ne csak írogass te is...
Más is írta már, hogy halk a hangja. Még technikus is kiment hozzá.
Inkább te nem érted mi a helyzet ezzel a boxal és te vegyél vissza az arcocskádból. Remélem megértetted amiket leírtam fentebb. Semmi rossz setup nincs. Cisco-n van Dolby hdmi-n. Horizonon nincs.

(#50286) headhunter válasza net91 (#50277) üzenetére


headhunter
addikt

Mennyi lett végül? (Privátban is jöhet, ha nem "publikus".)

Itt most építi ki a hálózatát és "alatta" fut a konkurencia (Invitel) 30cm-rel (Légkábel), megpróbálok kialkudni egy "jóárasított" csomagot...

(#50287) kabelmania27 válasza headhunter (#50286) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ugyanolyan csomagot nem biztos hogy fognak adni.
Vagy a honlapon lévő csomagra tudsz előfizetni vagy az üzletkötőnél speciális csomagra.

(#50288) 4Grider válasza headhunter (#50286) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az Invitel nekik nem konkurencia.

(#50289) #54715584 válasza tomp (#50285) üzenetére


#54715584
törölt tag

El vagy te tévedve. Te vagy az, aki anyáz egyfolytában tapló stílusban.
Persze, hogy nem próbáltam a boxot, hülye lennék lecserélni az itt leírtak után, pedig szívesen megnézném ezt élőben, de ezért nem fogok boxot cserélni.
Ha pedig mégis PCM megy ki, az akkor sem egyértelműen hardveres hiba, valószínűleg lehet szoftveresen is korrigálni és nem feltétlenül frissítéssel.

(#50290) tomp válasza #54715584 (#50289) üzenetére


tomp
félisten

Igen én anyázok mert kipróbáltam és valami brutál szégyen ez a hulladék. Ez nem tapló stílus. 90%-ban selejt, 10%-ban jó. Ezt lehet szépíteni csak nincs értelme. Mi DVR+HD ügyfelek akik többletet fizetnek egy jobb boxért ilyet kapnánk ha elromlik a Cisco. Miközben ugye már kifizettünk egy jobb boxot is amit nem hoznak be...
De nem kell nekem esni, hogy nem értek hozzá meg én vagyok a hülye. Én nem írtam ilyet rád. Leírtam a dolgot és rögtön nekem estél. Miért?
Nem kell lecserélni, mehet 2. boxnak próbaként ahogyan én is csináltam 2 hétig.
Reméljük csak szoftveresen nem tudja hdmi-n kiküldeni a dolby-t. De ezt hogyan lehetne korrigálni frissítés nélkül? Szerviz menüben lenne egy Disable-Enable kapcsoló? :DDD

(#50291) ztsoft válasza #54715584 (#50284) üzenetére


ztsoft
őstag

Nálam voltak kint a technikusok a halk hang miatt, amit tapasztaltam, az a következő, scart-on, optikán nagyjából egyforma a hangerő, de HDMI-n hangosabb (hoztak egy HDMI képes TV-t teszt céljából). A beállítások között semmilyen állítási lehetőség nincs a digitális hang formátumával kapcsolatban, csak késleltetést lehet állítani.

Van házimozi erősítőm, de régi, nincs rajta HDMI, nekem optikai kábellel van összekötve, azon megy az 5.1. Volt már gond a UPC-nél az 5.1-el, ha minden igaz, a Cisco box-nál, ott is szoftveres volt, lehet itt is csak ott csesztek el valamit (úgy, mint most a Horizon-nál a hangerőt).

(#50272) kezo0 Ha már kijelző, akkor a fényerőt is lehet említeni a negatívumok között. :P

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50292) #54715584 válasza tomp (#50290) üzenetére


#54715584
törölt tag

Valóban kicsit hevesen reagáltam, mégpedig azért, mert számomra ellentmondásos volt az infó, amit kaptam tőled és ebből arra következtettem, hogy nem vagy tisztában a részletekkel/lehetőségekkel és mindegy milyen alapon de szidni kell a szolgáltatót. Közben pedig próbálok rájönni, hogy mi lehet a hiba, úgy, hogy nincsen boxom és még senki nem írt erről, akinek lenne házimozi rendszere.

Íme az én logikám:

Ha az egyik kimeneten kimegy a DD a másikon pedig nem, azért szerintem erős kijelentés az, hogy hardveres a hiba. Ha működik a HDMI kimenet, akkor még simán lehet szoftveres a probléma annak ellenére, hogy nem megy át a Dolby vagy nem az megy át. Ha egy ilyen csatlakozó/panel hardveresen/fizikailag elromlik, akkor használhatatlan képre és hangra is.

A PCM kódolás is lehet többcsatornás, így ha lenne házimozi erősítőd és legalább 5.1 rendszered, akkor ugyanazt hallanád, mint Dolby esetében, csak PCM-et ír ki az eszköz. Mégpedig azért, mert ebben az esetben a upc box dekódolná a jelet és a céleszköz csak megszólaltatná azt. Pedig az erősítőknek az a lényege, hogy ők dolgozzák fel a kódolt jelet, ők dekódolnak. Ezért látod a Dolby feliratot. Jelen esetben meg a PCM-et, ami nem biztos, hogy sztereó.

A HDMI legelső 1.0 verziója is már képes volt többcsatornás hang közvetítésére. Állítólag ezek közül a legjobb az LPCM formátum, de ez már részletkérdés. Ha a box hardveresen el is van maradva, akár a 10 évvel ezelőtti megmaradt HDMI csatlakozó árukészlete is megfelelne a lejátszáshoz/kódoláshoz.

A kiadott jel minimálisan gyengülhet a kábel hosszának növekedésével. Ez az audiovizuális eszközöknél 10m környékén van általában. Nem mindegyiknél, de legyen most ez az alap. Az 50 centi és a 150 centi közötti különbség elhanyagolható ebből a szempontból. Abban az esetben nem megfelelő az átvitel, ha a kábel rossz, megtört, etc. Az pedig nehezen hiszem el, hogy egyik-másik eszközön halkabb a Dolby vagy nem is hallható. A Dolby egy standard hangerőt képvisel, ezt nem lehet állítani manuálisan, az eszközök is standard módban nyomják tovább jelet, amit már csak a céleszközön tudsz állítani. 2 eszköz között is csak minimális különbségnek szabadna lennie hangerőben ugyanazon beállítások mellett. A upc boxon hiába állítasz hangerőt, nem változik a Dolby alatt. Ugyanakkor a minőségbe nagyon is beleszólhat a DAC, ami a készülékben van.

Ha mégis az az eset áll fent, amit te is írtál, akkor ez a doboz bizony rossz és hibás alkatrészekből lett összerakva, ami viszont szériahiba is lehet és még ha cserélik is, semmi garancia arra, hogy a másik is működni fog rendesen. Főleg ha szoftveres a probléma. Az is időbe telik.

Mivel a fentiek nagy része az én olvasatomban még mindig szoftveres hibára vezethetőek vissza, így valóban, akár még az is lehetne, hogy csak át kell állítani egy kapcsolót és máris a kódolt Dolby megy át a HDMI-n. De nem ismerem a Horizon menüjét, pedig végignéztem a bemutató videókat, de hangbeállítás nem volt közöttük. És egy bit átírásához is már egy frissítés kell, ha ez nem oldható meg menüből. Mint pl egy erősítőn, hogy milyen csatlakozón milyen legyen a kódolás. Ami szintén szoftveres beállítás ha elérhető az opció.

Ezért is szeretném, ha mások is írnának erről, lehetőleg házimozival rendelkezők. Az a leírások alapján tényleg úgy tűnik, hogy ez a box elmaradott sok tekintetben. De jó lenne tisztán látni minden részletet, hogy tényleg jogosan lehessen az asztalra csapni.

Szándékosan pedig nem akartam senkit sem sértegetni, ez most rajtad csattant. :) Ettől függetlenül jó lenne körbejárni ezeket a kérdésköröket technikailag is. És nem csak úgy, hogy nem működik, mert régi sz*r, de az okát nem tudjuk, hogy miért. Mert annak kicsit olyan fílingje van, mint a viccben, hogy medve koma, b***d meg a létrádat. :)

(#50291) ztsoft fura, hogy tévén hangosabb volt a Dolby HDMI-n. Alapból a sztereó hang hangosabb és a Dolby halkabb ugyanazon hangerő beállításokon. Gondolom ez a tévén is így működik. Nálam az erősítőn majdnem dupla hangerő kell a Dolbyhoz, és fele a sztereóhoz egymáshoz viszonyítva. A sztereó már jól hallható 35-ös álláson is, míg a Dolby 50-55 körül élvezhető és az még nem hangos.

Ha fentebb hülyeségeket írtam, javítson ki bárki. :)

[ Szerkesztve ]

(#50293) kezo0 válasza ztsoft (#50291) üzenetére


kezo0
addikt

Amikor a Cisco boxnál gond volt a DD hanggal, az egy szoftverfrissítés érkezésével keletkezett, és miután reklamáltunk páran, javították – igaz, nem egyik napról a másikra. De az emlékeim szerint nem csak a HDMI-kimenetet érintő hiba volt, hanem úgy általában véve a box lekonvertálta sztereóba az összes DD kísérőhangú csatorna hangját, és minden digitális kimeneten ezt adta ki.

Bővebben milyen gond van a kijelző fényerejével? Mintha azt olvastam volna korábban, hogy éjszaka egymaga bevilágítja az egész szobát. :P

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50294) kezo0 válasza #54715584 (#50292) üzenetére


kezo0
addikt

Hülyeséget írtál, mert a nyuszikás/medvekomás viccben nem létra van, hanem fűnyíró! :D

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50295) #54715584 válasza kezo0 (#50294) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hallottam már talicskával is. :P

(#50290) tomp Még annyit kihagytam, hogy nekem is HD+DVR opciós a csomag. És nagyon szeretném én is ha a mostani szolgáltatás lenne a minimum, ha már a jövőről beszélünk. :)

[ Szerkesztve ]

(#50296) ztsoft válasza #54715584 (#50292) üzenetére


ztsoft
őstag

A TV-n a HDMI volt hangosabb, nem biztos, hogy Dolby kódolás volt, nem írta ki. Az viszont biztos, hogy HDMI-n hangosabb volt, mint Scart-on vagy optikán.
A másik amit tapasztalok, hogy a csatornák hangereje össze vissza van, függetlenül a kódolástól, van ahol az 5.1 hangosabb, mint a sima sztereó (a Pace HD box-nál nem volt ilyen, ott az 5.1 és a sztereó között volt különbség, mint írtad is).

A Horizon box-on eddig tapasztalt kódolások optikai kimeneten a következők, PCM 48 kHz (az összes SD, sztereó HD adók), Dolby Digital 2.0 (MTVA HD, és még pár adó), Dolby Digital 5.1.

Azt nem tudom, hogy hardveres, vagy szoftveres a gond, de (#50293) kezo0 állítása szerint a Cisco-nál minden digitális kimeneten jelentkezett.

(#50293) kezo0 Igen, pont az a gond, hogy nagyon erős a fénye (kikapcsolás után sem gyengül), hangulat világításnak tökéletes. :) Éjszaka nagyon zavaró.
Még egy negatívum (számomra), a műsorújságban nincs különbség a számomra elérhető, és nem elérhető csatornák közt (a Pace HD box-nál el voltak sötétítve az előfizetésemhez nem tartozó csatornák, itt két gomb nyomás kell ahhoz, hogy megtudjam, hogy nem nézhetem).

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50297) cigam válasza ztsoft (#50296) üzenetére


cigam
félisten

nagyon erős a fénye (kikapcsolás után sem gyengül)

Ez fura. Nálam ECO módban van, és kikapcsolás után pár percig mutatja a pontosídőt, azán kikapcsolja a kijelzőt is.

negatívum (számomra), a műsorújságban nincs különbség a számomra elérhető, és nem elérhető csatornák közt

Miért nem teszed be a kedvencekbe, és máris nem látod azokat, amikre nem vagy előfizetve?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50298) tomp válasza cigam (#50297) üzenetére


tomp
félisten

ECO-ban kikapcsolja igen. De Normál módban ugyan olyan erős marad. Legalább a fényerőt felezhetné.
Erre nem megoldás az ECO.

(#50299) tomp válasza #54715584 (#50292) üzenetére


tomp
félisten

Na ugye, hogy heves voltál.
Én megértettem amit írtam. Bár fura lenne ha én magam nem érteném. :DDD
Cisco-nál volt anno egy szoftveres hiba. Akkor se hdmi-n se optikán nem küldte ki a Dolby-t.
Horizon esetén hdmi-n a tv sztereó hangot kapott csak. Semmi mást.

(#50300) #54715584 válasza tomp (#50299) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szerencsére a Cisco-s dolog nem érintett, legalábbis nem vettem észre.
A Horizon boxon pedig úgy tűnik stereo downmix van, ahogy kezo0 is írta. Az pedig simán csak szoftver/beállítás kérdése. Ha upc rontotta el ezt, akkor az is egy frissítéssel kiküszöbölhető, ha nincsen rá külön opció a menüben.
Úgy tűnik haladunk valamerre. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.