Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50551) jety91 válasza adika4444 (#50546) üzenetére


jety91
őstag

Eddig 30 percnél jár a modem, és "kopp-kopp" működik a gyári visszaállítás óta. Bár az 1-es port továbbra is halott, szóval mindenképp csere lesz.

(#50552) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Nekem most volt a szám,lához csatolva a hűségidő lejárta utáni összeg..
Akkor tényleg listaáron fognak számlázni?

Azt beszéltük, hogy csak pár 100ft ot fognak emelni...

Akkor mondjam le a fenébe?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#50553) pjen válasza Vangelis (#50552) üzenetére


pjen
félisten

Általában1-2 hónapig nem változik,aztán pár száz forintal emelik és ez így megy amíg nem kötsz hűséget vagy el nem éred a lista árat.

(#50554) Vangelis válasza pjen (#50553) üzenetére


Vangelis
nagyúr

07.01 el járt le de nem akarok hűséget kötni semmi féle képpen.

Vagy a hűségidő nélküli csomag lesz.

Ennél drágábra gondolom nem emelhetik:

Trio S Digital

8999 Ft/hó

Mivel nekem azt írták a net listaár 10e :D ... akkor, hogy?

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#50555) pjen válasza Vangelis (#50554) üzenetére


pjen
félisten

Konkrétan az összeget nem tudom,nekem mindíg volt hűségem,de a 1221 megmondja.

(#50556) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#50533) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na, ez ma sem sokkal jobb. Elkezdtem nézni a Forma1-et, de a digitális adás kockásodik, itt-ott színes csíkok villannak be, úgy hogy átkapcsoltam analógra, az élvezhetőbb. Azt hiszem nem halasztgatom tovább, be kell jelenteni hibára, bár szinte biztos vagyok benne,hogy semmit sem fognak csinálni vele.

Downstream Channels

Power Level: Signal to Noise Ratio:
Channel 1: -6.1 dBmV 40.3 dB
Channel 2: -8.6 dBmV 39.9 dB
Channel 3: -7.7 dBmV 39.9 dB
Channel 4: -7.0 dBmV 40.2 dB
Channel 5: -5.6 dBmV 40.2 dB
Channel 6: -4.7 dBmV 40.3 dB
Channel 7: -5.4 dBmV 39.6 dB
Channel 8: -5.8 dBmV 39.4 dB

Upstream Channels

Power Level:
Channel 1: 49.3 dBmV
Channel 2: 49.0 dBmV
Channel 3: 49.3 dBmV
Channel 4: 50.0 dBmV

(#50557) canniball válasza Intruder2k5 (#50556) üzenetére


canniball
nagyúr

Meddig tart a verseny? (A közvetítés látom 4-ig, de mennek is addig vagy abban még a futam utáni "elemzés" is benne van?)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50558) Intruder2k5 válasza canniball (#50557) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

16:10-ig van a közvetítés, de nem mennek addig. Szabályok szerint 2 óra elteltével le kell inteni a versenyt, bármi is történik, vagyis 16:00-kor legkésőbb vége, aztán díjátadás, interjú és annyi. De ha nem jön közbe semmi, akkor szerintem 3/4 4 körül vége a versenynek, majd utána jönnek a fentebb említett dolgok.

A digitális adás most eljutott oda, hogy "Nincs jel, ellenőrizze a csatlakozókat...", és eltűnt minden. És akkor még meg akarják szüntetni az analóg adást...

[ Szerkesztve ]

(#50559) canniball válasza Intruder2k5 (#50558) üzenetére


canniball
nagyúr

Köszi, akkor meggondolom elinduljak-e Pest felé.

Nálunk úgy tűnik nincs gond, hibátlan a közvetítés az m4HD-n.
Mod.
Az imént volt egy minimális kockásodás, de nem akasztotta meg az adást.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50560) Taoharcos válasza Taoharcos (#50509) üzenetére


Taoharcos
aktív tag

Erre valaki?

(#50561) Intruder2k5 válasza canniball (#50559) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez valami helyi probléma, tavaly egyik napról a másikra elbarmoltak valamit, és az addig tökéletes - na jó, inkább megfelelő - jelszintek zuhantak vagy 5-6dBmV-t, és így persze a melegebb időszakokban már rendszeres a probléma. Mindegy, most nézem a versenyt analógon, aztán hívom UPC-t ha vége van. Tegnap a modem indult újra a gyenge jel miatt, ma meg a TV vacakol.

[ Szerkesztve ]

(#50562) Intruder2k5 válasza Intruder2k5 (#50561) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Néha visszakapcsolok a digitális adásra, csak ellenőrzésképpen, de továbbra is "nincs jel" felirat látható.

(#50563) kabelmania27 válasza Taoharcos (#50509) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
ITT nézd meg, hogy jól van-e beállítva, usb hosszabbítóval vidd messzebbre a modemet.
Intruder2k5: Többi adásnál sincs jel?

(#50564) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#50563) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A többi adás most nem érdekel, így azokat nem is néztem. De most megnéztem, nincs.

(#50565) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#50564) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet meghibásodott az egyik központi berendezés.

(#50566) nandow válasza Pharaoh (#50503) üzenetére


nandow
aktív tag

Köszi mindenkinek a segítséget. :)

(#50567) #99546112


#99546112
törölt tag

Most a myUPC számlarendszere nem működik vagy mivan vele? Csak mert az írja hogy nincs befizetésre váró számla, pedig egynek lennie kellene. :)

(#50568) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Tiszteletem!

Compal HGW-ben hogy tudok DNS szervert állítani? Inkább a Google félét használnám :)

Köszi!

Üdv. core2

(#50569) normen82 válasza Miska0330 (#49472) üzenetére


normen82
tag

Szia!

Furcsa módon,amikor próbáltam megrendelni az ügyfélszolgálaton a Digital gold csomagot +990.-ért
Az ügyintézőknek fogalmuk sem volt erről az egész kuponmizériáról,elvileg holnap visszahívnak ezügyben!

(#50570) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Sziasztok!

Remélem van valakinek valamilyen ötlete, sajnos én már tanácstalan vagyok :(

Tehát röviden:
Reggel bekapcsolom a gépet és az első oldal betöltése olyan 3-4 perc. A chrome-ban azt a hibát kapom, hogy a dns névfeloldás sikertelen. Pár f5 után azt írja nem csatlakozom az internetre.

Utánna egy ideig jó. Aztán random jönnek ugyan ezek a hibák ismét. Néha percek múlva néha órák múlva.

Akkor szokott legtöbbször előfordulni, ha egy másik eszköz is csatlakozik a modemhez (nincs router rajta, csak a modemet használjuk)

Sajnos olyan is volt már, hogy az egyik fülön dns névfeloldási hibát kaptam a másikon pedig ment az éppen aktuálisan nézett oldal.

Google dns-eket használok, van ipv4 és ipv6-os dns is hozzáadva.

Ez a második hónap, hogy upc-s vagyok.

Eddig 4-szer jelentettem az ügyfélszolgálaton. Mindig az a vége, hogy nálam van valami hiba, mert náluk minden ok. (Ebből egyszer azt mondta az ügyfélszolgálatos hölgy, hogy minden ok látja a modemet, miközben azon csak a power led éget a többi villogott.)

Eddig 2-szer volt nálunk szerelő. Ez a második modemem. Nem tudom mi lehet a gond, de most már hajlok arra, hogy tényleg nálam van valami.

Ami furcsa, minden eszközön előfordul (1db pc - wifin, 1db pc utp-n, 1 mac -wifin, Nexus 4, Nexus 5). Kicsit elegem van az egészből, itthonról dolgozok, kéne a net mint állat és baromi rossz ám magyarázni a főnöknek, hogy én itt vagyok és dolgozok csak nem látsz mert nincs net ...

Ha szükségetek lenne valamilyen infóra kérdezzetek, annyira nem új se a terminál se a beállítások bújása.

Természetesen a hsz írása közben is meghalt a net, így tudok friss screen shotokat is adni :U
kép1
kép2

[ Szerkesztve ]

(#50571) kabelmania27 válasza ilyen_85 (#50570) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Nézd meg a modem értékeket+milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#50572) Gubek-Einste válasza ilyen_85 (#50570) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet, hogy IPv6-os módban van az eszköz így ellenőrizni, hogy ez így van-e azt úgy lehet, hogy megnézed az admin felületen a Rendszer/Switch mód menüpont alatt, hogy van-e lehetőség váltani a router és a bridged mód között. Ha nincsen akkor biztosan IPv6 módban van az eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50573) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

Szia!

Köszi, hogy segíteni próbálsz. Az elosztó:

kép3

A csillapító az elosztó előtt vagy után van? :B

[ Szerkesztve ]

(#50574) donmackó


donmackó
őstag

Nálam is elkezdett a korábban bekötött Kaon box-ban eldeformálódni a kártya. Annyira hogy elkezdett az egyik box szórakozni (akadozott a kép), mint ha ki-be dugdostam volna a kártyát. Kivettem "meg egyengetni", és most megy megint rendesen. Kíváncsi vagyok meddig bírja. :D

Release the cable hounds!

(#50575) kabelmania27 válasza ilyen_85 (#50573) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit, ez egy jófajta elosztó ha in-re van kötve a bejövő és out modem/tv akkor jól van bekötve.
Csillapító lehet az osztó előtt és után vagy modemnél.

[ Szerkesztve ]

(#50576) ilyen_85 válasza kabelmania27 (#50575) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Igen, az in a bemenő és a két outon van a modem és a media box.

(#50577) Gubek-Einste válasza ilyen_85 (#50573) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A csillapító az elosztó előtt vagy után van?
Bárhol lehet, általában közvetlenül a szolgáltatói eszköz előtt szokott lenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50578) ilyen_85 válasza Gubek-Einste (#50572) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Igen lehet váltani router és bridge között.

kabelmania27:

A downstream értékeket megnéztem, de sehol sincs mértékegység így nem tudom mely értékeket kell néznem :S

kép4

#50577) Gubek-Einste
mindjárt meg is nézem

[ Szerkesztve ]

(#50579) Gubek-Einste válasza ilyen_85 (#50578) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Upstream is kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50580) kabelmania27 válasza ilyen_85 (#50578) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

A powert kell nézni és az SNR-t, ezek az értékek rendben vannak.
Milyenek az upstream értékek?

(#50581) ilyen_85 válasza Gubek-Einste (#50579) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Upstream:

kép5

(#50582) Gubek-Einste válasza ilyen_85 (#50581) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez is rendben van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50583) ilyen_85 válasza kabelmania27 (#50575) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Az eszközök direktbe vannak kötve az elosztó után a coax egyenesen az eszközökbe megy és nincs rajtuk semmi.

(#50584) kabelmania27 válasza ilyen_85 (#50583) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, nézd meg nem lazultak-e ki az F csatlakozók a modemnél és az osztónál/toldásnál.
Modemújraindítás nem segít?
Ha nem használod a wi-freet my upc-ben vagy 1221-en kapcsoltasd ki, nézd meg bridge módban javul-e.

(#50585) ilyen_85 válasza kabelmania27 (#50584) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Bocs itt vagyok, csak nem volt netem. Rendben mindjárt átnézem a csatlakozókat, hogy nem -e lazult ki valami. A wi-free-t pedig kikapcsolom.

(#50586) kabelmania27 válasza ilyen_85 (#50585) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés.

(#50587) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ez a Technicolor TC7200 csoda van nálam és ma kb. alig vagy egyáltalán nem tölt be semmit. Azt mutatja van net is, de semmi, képekből is kb. minden harmadik jön be, hozzászólás írása is fél nap.

Van másnál is gond?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50588) kabelmania27 válasza szabonagyur (#50587) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem értékek rendben vannak?

(#50589) szabonagyur válasza kabelmania27 (#50588) üzenetére


szabonagyur
félisten

Rendben vannak, ugyanolyan mint mindig (akkor amikor jó). Egyszerűen nem töltenek be egyes oldalak, próbáltam tiltani IPv6 cím kérést is, vagy csak azt használni de semmi változás. Volt modem újraindítás is több is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50590) ilyen_85 válasza kabelmania27 (#50584) üzenetére


ilyen_85
senior tag

Itt vagyok!

Regisztráltam myupc-re, a wi-free sajna be sem volt kapcsolva. Tehát ez nem fog megmenteni :(

A csatlakozókat megmozgattam de mindegyik rendben van szerintem. Legalább már tudom hogy 56 napja vagyok upc előfizető. Utoljára olyan 1 hónapja szedték szét itt a rendszert amikor modemet cseréltek, tehát még nem lazulhatot ki.

Vajon az segíthet, ha letiltom a wifi-t és saját routerrel osztom a netet? Van egy tp-link 1043-asom. Régen nem volt rossz router.

A Bridge módot kipróbálom. Elég csak átváltani a system-ben, vagy kell valamit ügyködni még vele?

Elfelejtettem a modem újraindítást.... Volt egy párszor csak mindíg olyan elképesztően sok idő mire felcsatlakozik, hogy nem fűllik hozzá a fogam.

[ Szerkesztve ]

(#50591) kabelmania27 válasza ilyen_85 (#50590) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bridge módban kikapcsolt wi-freevel előfordul hogy stabilabb a modem, persze kipróbálhatod.
Melyik netcsomagban vagy?
szabonagyur: Ha nem használod a wi-freet akkor kapcsold ki, nézd meg bridge módban nem javul-e.

[ Szerkesztve ]

(#50592) szabonagyur válasza kabelmania27 (#50591) üzenetére


szabonagyur
félisten

Sajna nem a nevemen van így nem tudok myupc-t regelni sem :( Illetve routerem sincs másik most, venni nem akarok csak ezért. Amúgy a környék nem túlterhelt egyáltalán, max 10 routert ha látok.

@nem tudok semmi nagyon részletes adatot, csak nevet kb., de holnap utána járok.

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#50593) kabelmania27 válasza szabonagyur (#50592) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

1221 hibabejelentőt hívd fel ha tudod az előfizető adatait kifogják kapcsolni.

(#50594) ilyen_85 válasza kabelmania27 (#50591) üzenetére


ilyen_85
senior tag

fiber30 a netcsomagom, de valamilyen csomagban fizettem elő. Valami digitál mini vagy valami más kicsire utaló neve volt.

(#50595) kabelmania27 válasza ilyen_85 (#50594) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Trio S digtal a neve a csomagnak, router miatt kérdeztem ebből a tipusból a régebbi verzió nem jó a gyorsabb csomagokhoz, de a 120-hoz még használható tehát működni fog.

(#50596) Neil Watts válasza Neil Watts (#50568) üzenetére


Neil Watts
veterán

UP! Nem látok az adminban erre lehetőséget. :/
Ubee-ban pedig lehet...

Üdv. core2

(#50597) Aryan


Aryan
senior tag

Sziasztok!

Fura kérdéssel fordulok felétek, lehet hogy nagy baromság az egész.

Van nekem egy Trio M előfizetésem. Tökéletesen megy minden szerencsére :). Tv csomagom Digital Bronze. Beszereztem most egy régi tuneres monitort. Nem ismer még semmilyen digitális szabványt, szóval csak analog csatornákat lehetne vele nézni. Megtudom oldani azt, hogy ingyen nézek rajta tv adást, gondolok itt arra, hogy a digitális adások mellett jönnek akár a kábelen az analog adások is.

[ Szerkesztve ]

(#50598) canniball válasza Aryan (#50597) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha korlátozott számban is de vannak analóg csatornák, nyugodtan rápróbálhatsz. ;)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#50599) pjen válasza Aryan (#50597) üzenetére


pjen
félisten

Az analógok fognak jönni,ha stimmel a tuner.

(#50600) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

Melyik a jobb modem? Ubee vagy technicolor?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.