Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-23 11:57:24

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49251) Gubek-Einste válasza mattheus (#49234) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kommunikáció nem csak a router-en múlik, "vissza is kell kiabálni" elv miatt, hanem a környezeti tényezők (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok), beállítások, használt kliens eszközök/adapterek, egyéb zavaró/befolyásoló tényezők (vezeték nélküli billentyűzet/egér/telefon, fém tárgyak, nagyobb bútorok, stb) függvénye is. Emiatt semmit sem lehet garantálni, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mi is lesz a helyzet mivel minden környezet más és más.

#49247 efs
Érdemes kisírni egy Compal HGW-t az ubi helyett?
Ameddig nem derül ki biztosra, hogy az Ubee a hiba a forrása addig nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49252) #14595328 válasza kabelmania27 (#49249) üzenetére


#14595328
törölt tag

Köszönöm a segítséget és a részletes leírást! Ki fogom próbálni a leírtakat.

(#49251) Gubek-Einste: Ok, köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49253) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Látom itt már mindenki szakértő a "jövő" boxát illetően. Kérdéseim:
A meglévő sima boxom (nincs HD csomag, nincs rögzítés) talán PACE HD (kicsi, fekete, hdmi kábellel). A TV samu LE40C630 talán, de a kártyaolvasó már nem megy benne. Egy ideig vitte a UPC-t kártyával, majd besz**t a rendszer, és kénytelen voltam boxra visszaváltani.
Szóval ha e mellé szeretnék még 1 tv-n adást nézni (régi samsung plano), akkor milyen boxot fogok kapni?
Ha horizonos, akkor működik rajta az interaktív, lan csati nélkül? Egyátalán youtube van rajta?
Ha kell a lan hozzá, akkor hoznak kb. 15m lan kábelt a UPC-sek?
A TC7200-as bridge módban van, mögötte csücsül a 1043-as TP, a mögött meg még egy switch. De azok tele vannak, vagy nagyon messze. A bridge módos technicolorból nem lehet a kábelt húzni a boxhoz, ugye?

(#49254) Gubek-Einste válasza Jamboo529 (#49253) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A tegnap írtak szerint nem biztos, hogy Horizon box-ot kapsz, LAN nélkül nem mennek az interaktív funkciók, kábel valószínűleg visznek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49255) szabogabor10 válasza Jamboo529 (#49253) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nincs rajta YouTube app.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#49256) tomp válasza Skyhigh (#49250) üzenetére


tomp
félisten

A szaggatás eleve az ő hibájuk. Az 50i-s műsor 25p-vel van rögzítve. Naná, hogy nem stimmel az fps...
Jelenleg a visszanézhetőség az, hogy van de minek ha nem használható normálisan.

(#49257) mikung válasza #14595328 (#49247) üzenetére


mikung
aktív tag

"Érdemes kisírni egy Compal HGW-t az ubi helyett?"

Nálam megoldott pár anomáliát.

(#49258) #14595328 válasza mikung (#49257) üzenetére


#14595328
törölt tag

Milyen problémád volt a csere előtt?

(#49259) Faterkam válasza mikung (#49257) üzenetére


Faterkam
addikt

A cserét hogy lehet elérni egyszerűen? Nálunk most telepítettek újonnan ilyen Ubee-t Hibát még nem nagyon vettem észre, hacsak azt nem, hogy minden eszköz ami Wifi-s inkább a Wi-Free-re kapcsolódik, mint a saját hálózatra, hiába 10 cm-re van az eszköz, akkor is!

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#49260) mikung válasza #14595328 (#49258) üzenetére


mikung
aktív tag

Nincs áramtalanítva, egy idő után egyszerűen elérhetetlenné vált, a UPC sem látta, ugyanannak a gépnek ip címet sem adott pár DHCP renew után (másiknak adott), upc karbantartás persze tetézte ... mikor a szerelő kihúzta-bedugta és látta hogy megy, központ is látja, lezárta a hibajegyet és go. Ezt eljátszottuk párszor, de modemcsere nem volt.

(#49261) mikung válasza Faterkam (#49259) üzenetére


mikung
aktív tag

"A cserét hogy lehet elérni egyszerűen?"

Sajnos én csak bonyolult módszereket tudok melyeknek domináns eleme a szerencse faktor.

Persze ha 500 -as netet rendelsz, már nem játszik se ubi se tc, Compalt vagy Hitront kapsz.

(#49262) #14595328 válasza mikung (#49260) üzenetére


#14595328
törölt tag

Köszönöm a válaszod! Nálam ilyen jellegű hibák nem fordultak elő szerencsére, de azért 1x-1x ki kellett nekem is húznom.

(#49263) tomp válasza szabogabor10 (#49227) üzenetére


tomp
félisten

HD+DVR 2ezer. Nekem 2év hűség miatt 1500.
Na már most ha bedöglene a Cisco és nem lenne ilyen csere akkor egy teszkós jövő box+kártya párosért verném az asztalt.
Nem akarom a dvr hűséget felbontani. Még az árat sem akarom levinni. Szimplán adjanak egy HD-s kártyát "0Ft" opcióban. A dvr 500Ft-ja ott maradna a számlán. Azaz ennyit átdobhatnak a kártya díjára. A maradékot meg nullázzák le.
Hűség miatt még mindig ők járnának jól mert fix bevétel lenne a részemről.

(#49264) kezo0 válasza Faterkam (#49259) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem úgy cserélték, hogy személyesen mentem be egy ügyfélszolgálatra, és ott sírtam a nálam levő Ubee miatt. Mondtam, hogy hiába kérném telefonon, hogy jöjjön ki egy technikus, az legjobb esetben is csak egy másik Ubee-t adna, de azzal nem lennék beljebb. És az 1500 Ft-os kiszállási díjat sem szeretném kifizetni, ha nem talál semmit az emberük. Erre az ügyfélszolgálatos csaj már ment is hátra, és hozta nekem a bontatlan Compalt. Ott helyben be is regisztrálta, így mire hazaértem, már az Ubee le is volt tiltva, csak be kellett helyette dugnom a Compalt, és működött.
Szóval az a lényeg, hogy szerintem tanácsos személyesen bemenni egy ügyfélszolgálatra, és ott rinyálni. Persze lehet, hogy ott sem mindegy, milyen ügyintézőt fog ki az ember.
Ami a Compalt illeti, nem csak a 15 DS csatorna az előnye, hanem az is, hogy a wifije dual band, tehát párhuzamosan tud 2,4 és 5 GHz-es eszközöket is kezelni, nem úgy, mint az Ubee. Ha valaki nem dug rá saját routert, hanem csak a Compalt használja önmagában, és vegyesen vannak a két szabványt ismerő eszközei, ez jól jöhet.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49265) kabelmania27 válasza #14595328 (#49252) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, nincsmit.
Majd írd le a fejleményeket.

[ Szerkesztve ]

(#49266) mikung


mikung
aktív tag

Nemrég szó volt róla hogy a UPC DOCSIS 3.1 -et húz ki. Erről van bővebb infó ? Esetleg lesz értelmes feltöltési sebesség is ? :U

(#49267) AtaWrc


AtaWrc
tag

Sziasztok
Kéne egy kis help.
Adott egy Compal CH7465LG cucc modem üzemmódban, és egy Asus RT-AC66U router.
Mit kell beállítanom a routeren hogy jól működjön ? Most per pill. lefele, is és felfele is alig mocorog.
Kicsit szájba rágósan ha lehet légyszi.

Köszi

(#49268) cigam válasza AtaWrc (#49267) üzenetére


cigam
félisten

alig mocorog a mi?

- Mekkora csomagod van?
- Mekkora sebességet mértél?
- Hogyan vannak összekötve?
+ lépj be a modembe, és írd le ide a jelszinteket.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49269) Gubek-Einste válasza mikung (#49266) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem valószínű, hogy tényleg ED3.1 lesz a kiépített rendszer.

#49267 AtaWrc
A router-en a WAN beállítások között Automatikus IP-t kell választani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49270) AtaWrc válasza cigam (#49268) üzenetére


AtaWrc
tag

240 csomag és ha az Asuson keresztül próbálom speedtestel akkor lefele kb 30 a max visszafele 1-2 Mbps.
Ha nincs közte az Asus megvan a 240.
Kábellel van összekötve, és a wan csatiba van dugva a kábel.
Szerintem az IP címekkel van ütközés.
Ha nem tévedek nagyot a Lan, oldalon az ip címekkel van kavar nálam, ott nem tudom hogy mit, és hogy kell beállítani az asuson.

(#49271) Gubek-Einste válasza AtaWrc (#49270) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha bridged módban van a HGW akkor nem kellene, hogy IP cím ütközés legyen mivel akkor a HGW a 192.168.100.1 címen érhető el, addig az Asus (alapbeállítás szerint) a 192.168.1.1-n.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49272) gduck válasza mikung (#49266) üzenetére


gduck
addikt

Valamikor jövőre a tervek szerint, de nem nálunk. Szerintem lesz az még pár év (Horizon fapadból kiindulva) még a gagyi kategóriába sorolt országokba (Szlovákia, Magyarország, Románia) eljut :(

[ Szerkesztve ]

(#49273) Gubek-Einste válasza gduck (#49272) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem a realitás valamikor 2020-2021 környékén lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49274) cigam válasza AtaWrc (#49270) üzenetére


cigam
félisten

Az Asus routerben nézd meg, hogy milyen IP címet kap a WAN port , és DHCP-n milyen IP címeket oszt a belső hálózat gépeinek. Ugye a számítógéped DHCP-n kap ip-t, és nem fix cím van beállítva?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49275) ztsoft


ztsoft
őstag

Eddig a kedvencem az FB oldalukról:
Kedves UPC!

Először szeretnék " gratulálni" a hatékony telefonos ügyfélszolgálathoz,Önöket olyan lehetetlen elérni,hogy az még Chuck Norrisnak sem menne,pedig ismerjük a képességeit ugye..

De a problémám az lenne,hogy délután 16 óra óta a szolgáltatásunk elérhetetlen. Se internet,se tv,ami igen fájó, EB idején.. :-(
Szóval szeretnék érdeklődni,hogy esetleges meteorraj,földönkívüli támadás,vagy a bolygók rossz együttállása okozza ezt a gondot,amit nem sikerül orvosolni,Sopron területén?
Amennyiben mégsem,akkor mikorra várható a hiba elhárítása,mert az esti meccset jó lenne megnézni :-)

Segítő válaszukat,hozzáállásukat előre is köszönöm :-) :C

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49276) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok,

Mi a teendo, ha 120-as net elofizetes mellett pentek ota folyamatosan 2mbit/sec-es letoltesi sebesseg van. A feltoltesi az a szokasos 10mbit/sec. Telefonon nem lehet elerni oket, emailre nem valaszolnak, UPC kirendeltsegre meg nincs ido bemenni. Hogy tudom egyaltalan jelezni nekik a problemat? Modem Cisco, annak nincs hibaja, router TP-link annak sincs. Naluk van a problema, de akkora retekrepak, hogy meg elerni sem lehet oket :/ Jart mar valaki hasonlo cipoben?

(#49277) tomp válasza ztsoft (#49275) üzenetére


tomp
félisten

Gondolom hamarosan behoznak egy UPC Szolgáltatás kiesés szolgáltatást havi 5ezerért. :DDD
Rengeteg a panasz a fb-on.
Nekem szerencsére atom stabil a szolgáltatásuk csak a horizon box vöröslik a melegtől...

4napig 5napig nem használtam(csak programozott felvételek mentek) a Cisco boxot. Csak a jövőboxot. Az előbb megnéztem a rögzített F1-et. Aztaaa! Gyors menü! Viszont elkezdett egy olyan jelenséget a box, hogy olykor kihagy fél mp-re a HDMI jele. Remélem nem száll el nálam is a hdmi kimenete. :O

(#49278) Gubek-Einste válasza Jim-Y (#49276) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router nélkül nincsen gond?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49279) ztsoft válasza tomp (#49277) üzenetére


ztsoft
őstag

Már nálam is izzik a box, a tuner csatlakozót már nem bírom 2mp-nél tovább fogni (26 fok van a szobában), meg az alja is melegebb, mint a teteje. :DDD

Eddig nálam mind a két box-nál (Pace, Horizon) tapasztaltam hang kihagyást analógon, optikán egy rövid időre (~ 0,5mp), de a képen nincs hatása.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49280) AtaWrc válasza cigam (#49274) üzenetére


AtaWrc
tag

Igen, dhpc-én van minden a nast, és a médialejátszót kivéve

(#49281) #99546112 válasza tomp (#49277) üzenetére


#99546112
törölt tag

Na akkor rezsót neked se kell venni, vagy télen kevesebb lesz a fűtésszamla :C

(#49282) cigam válasza AtaWrc (#49280) üzenetére


cigam
félisten

Akkor oké, de mi a WAN port ip címe. Nem lehet hogy IPV6-ot kap, és ettől kiborul a routered?
---
Van aki megmérte már a Horizon box fogyasztását?

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49283) ztsoft válasza cigam (#49282) üzenetére


ztsoft
őstag

Fogyasztás azt nem mértem, de azt tudom, hogy ha simán (nem ECO mód) készenlétbe kapcsolom, akkor is meleg, úgyhogy nem sok eltérés lehet a be és készenlét között.

Találtam két érdekes dolgot, 1, 2. Lehet az új csodának köze van hozzá.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49284) #54715584 válasza ztsoft (#49275) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ilyenkor elgondolkozom, hogy ha kiesik a szolgáltatás bizonyos területeken, akkor kevesebbet számláz a upc?
Mert amikor kések pár napot a befizetéssel, jön keményen a kamat 2 napra is.
Gondolom ez visszafelé nem működik?

(#49285) tomp válasza cigam (#49282) üzenetére


tomp
félisten

Hát 12V/1A-es tápja van. A kézikönyv szerint viszont 12V/2A...

ztsoft
Az igen! :Y
Én most kivettem a kártyát(ami csak fogóval végezhető el...) de még rendben van a kártya. Habár van az egyik élén apró rojtosodás. Nem tudom mi okozta.

(#49286) ztsoft válasza #54715584 (#49284) üzenetére


ztsoft
őstag

Egy bizonyos idő után van lehetőség a kötbérre, én sem tudtam róla, csak mikor már vagy huszadjára telefonáltam ugyan azért a hibáért (persze, már más hangnemben), akkor kérdezte meg, hogy akarok-e panaszt tenni, mondtam igen, a kivizsgálás után kaptam huszonegy néhány ezer forint kötbért.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49287) cigam válasza tomp (#49285) üzenetére


cigam
félisten

És a táp nem melegszik?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49288) mikung válasza tomp (#49285) üzenetére


mikung
aktív tag

Lennék légy a falon mikor nyár végén előadják a bossoknak a statot.

- Valaki nem kért mert gagyi (1 tunet, no modem, no hdd, ...).

- Akire ráerőszakolták, visszadobta és kért régit vagy mediacardot.

- Akire sikerült rásózni annál meg leolvadt mint csernobil. :C

"A jövő megérkezett."

[ Szerkesztve ]

(#49289) tomp válasza cigam (#49287) üzenetére


tomp
félisten

A táp(adapter) épp, hogy langyos. Alig érezhető.

mikung
Nem kell leadni mert már ők is látják, hogy ez a box bukta. Csőd. Ha ők nem én szívesen rendezek egy gratulációs bulit. :DDD

Akire sikerült rásózni annál meg leolvadt mint csernobil.
:C :DD

"A jövő megérkezett."->"De tovább is ment"
A sötét Jövő megérkezett"
A Cisco a horizon boxhoz képest Back to The Future

[ Szerkesztve ]

(#49290) ztsoft válasza tomp (#49285) üzenetére


ztsoft
őstag

Már én is megnéztem, nem bírtam tovább. Nincs eldeformálódva, de látható rajta a meleg hatása.

(#49287) cigam Elég meleg a tápja.
Valahogy úgy néz ki, hogy a UPC által adott eszközöket nem erre tervezték (szoftver), vagy nem a gyári tápot adják hozzá. Az Ubee tápja is meleg, de nem annyira mint a Horizon-é. A két TP-LINK router tápja csak langyos.

(#49289) tomp Nálad csak langyos a táp?! :F Nálam majdnem olyan meleg mint a box teteje. Nem egyforma tápot adnak hozzá, vagy ez is olyan, mint a box?

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49291) tomp válasza ztsoft (#49290) üzenetére


tomp
félisten

Nálam annyira nem meleg. Langyos-meleg között van.

Anno a kék mobilszolgánál teszteltem az LTE hálózatot. A hozzá adott usb-s modemben olvadt meg a SIM kártyám. Az 80fok fölé forrósodott. Miután jeleztem és meg is kapták a SIM kártyát elég gyorsan meg is szüntették annak a típusnak a használatát. Gondolom többen is panaszkodtak, hogy égési sérülést okozott.
Na a box kb olyan forró lehet.

(#49292) tomp válasza ztsoft (#49290) üzenetére


tomp
félisten

Kép 1
Kép 2
Neked nem ilyen van hozzá?

(#49293) ztsoft válasza tomp (#49291) üzenetére


ztsoft
őstag

Akkor készülj fel, hamarosan le is fog olvadni, hacsak nem adsz neki valami hűtést. :C :DDD

tomp De, ugyan az a táp van nálam is. Lehet a kicsike fogyasztása ingadozik egy kicsit.

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49294) gduck válasza ztsoft (#49293) üzenetére


gduck
addikt

Nálam csak langyos a táp és a kártya is.

(#49295) szabogabor10 válasza ztsoft (#49283) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az nagyon komoly. Ilyent még nem láttam. :Y
Ezt mutasd már meg a UPC-nek. Nekem egyértelműnek tűnik, hogy a gép egyszerűen megolvasztotta.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#49296) tomp válasza ztsoft (#49293) üzenetére


tomp
félisten

Hétvégéig bírja csak ki. Aztán felőlem leolvadhat a upc-nél. Hűtést nem kap. A szobai ventilátor ahogyan forgott részben rá is fújt levegőt. El is forgattam, hogy ne menjen el a boxig. :DDD
Főjön csak magában. :DDD
De ennyire ingadozik? 12/1A a max. Az max 12W. Na és ha még vinyót is kötnék rá? Szublimálna a box a melegtől?

(#49297) ztsoft válasza szabogabor10 (#49295) üzenetére


ztsoft
őstag

Ha ezt az új csoda művelte, feltételezem, akkor már tudnak róla, mivel így nehéz lenne nézni a műsort. :)

tomp Akkor a táp olvadt volna le. :D

[ Szerkesztve ]

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49298) vargalex válasza AtaWrc (#49280) üzenetére


vargalex
félisten

Ha a HGW router módban lenne (nem láttam, hogy abban, vagy bridge módban használod), akkor az Asus lan IP címét állítsd másik tartományba (pl. 192.168.2.1). És természetesen ennek megfelelően a statikus IP-vel rendelkező eszközeidet is.

Alex

(#49299) szabogabor10 válasza ztsoft (#49297) üzenetére


szabogabor10
veterán

Ja, ez nem a te kártyád? Elsőre úgy értettem. :D

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#49300) mikung válasza tomp (#49296) üzenetére


mikung
aktív tag

Úgyis garantáltan a legizgalmasabb résznél fog elengedni a SoC alatt a BGA. ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.