Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50401) kabelmania27 válasza Lugi01 (#50400) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okozhat, köszi hogy megnézted.
Ha van tévé előfizetés nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax.
Hívd fel a 1221-et hibabejelentés csak internetprobléma, helpdesk ügyintéző kikapcsolja újraindul a modem.
Tied lett az 50400-as hsz.

[ Szerkesztve ]

(#50402) Lugi01 válasza kabelmania27 (#50401) üzenetére


Lugi01
tag

Az F csati stabil, tévé előfizetés van, csak még nem tudom, hol van kettéosztva (lehet, hogy a szekrény mögött)

"Tied lett az 50400-as hsz."

Ezért jár valami? :)

Viszont most már van mentésem a jelszintekről, így össze tudom majd hasonlítani azokkal, amelyeket akkor ad, amikor vacakol.

(#50403) kabelmania27 válasza Lugi01 (#50402) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Okés, majd nézd meg az osztó tipusát+rendben vannak-e a csatlakozók.
Nem jár csak megszoktam jegyezni ha valaki pont egy kerek hsz-t ír.
Néha érdemes újraindítani a modemet.
500Mb-es csomagban vagy?

[ Szerkesztve ]

(#50404) Lugi01 válasza kabelmania27 (#50403) üzenetére


Lugi01
tag

Rendben, meg fogom akkor nézni őket.
Eddig, az említett hiba miatt, kb hetente újraindítottam. :)
Igen, 500-as.

(#50406) o.gaby


o.gaby
tag

Valaki ránézne a modemem értékeire? Ezek normálisak? Mert brutális a hibák száma. 120-as netem van jelenleg.

(#50407) kabelmania27 válasza o.gaby (#50405) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Rendben vannak az értékek.
Nézd meg milyen tipusú osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.
Sebesség és a ping rendben van?

[ Szerkesztve ]

(#50408) interstate76


interstate76
addikt

Behalt a UPC-s netem, felhívtam az ügyfélszolgálatot. Azt mondja az ügyintéző, hogy nem látnak rá a hálózatra, így most nem tud nekem segíteni. Mire én: "Nem látnak rá a saját gerinchálózatukra?!?!???" A válasz az volt, hogy igen, ez a helyzet.

Vidéki megyeszékhelyen lakom és az elmúlt 30-40 nap során ez a 3. vagy 4. olyan eset, hogy jópár órára behal az internet. Az első 2 alkalom után felajánlottak egyszeri 1.000,- Ft havidíj-kedvezményt, de én inkább azt szeretném, ha normális szolgáltatást nyújtanának.

A kérdésem az, hogy újabban másnak is ilyen rosszak a tapasztalatai a UPC-s nettel, vagy csak balszerencsém van? Korábban sem voltam elájulva tőlük, de amit az elmúlt időszakban tapasztalok, az kiveri nálam a biztosítékot.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó e-roller, Heavy Rain & Beyond Two Souls (PS4), Logitech bt bill és touchpad, vezeték nélküli pumpák, okos seprűk, telefon tokok és védőüvegek

(#50409) kabelmania27 válasza interstate76 (#50408) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Lehet meghibásodott egy hálózati eszköz és ezért nincs szolgáltatás, ennyire nem rossz a helyzet, szerintem megfog javulni.

(#50410) interstate76 válasza kabelmania27 (#50409) üzenetére


interstate76
addikt

Akkor ezt jól kifogtam! :W Viszont borzasztóan tele van velük a hócipőm. :O Hosszú évekig volt betárcsázós netem, majd ADSL-em, nyamvadt, régi inviteles hálózaton (ráadásul a DSL-t a T-Online szolgáltatta), és sok-sok év alatt nem volt annyi leállásom, mint a UPC-nél az elmúlt hetek során. Pedig a Telekomnál kifogtam egy olyat, amikor behalt az egész (vagy a fél) gerinchálózatuk kb. 7-8 éve.

Na mindegy, ez van... Még jó, hogy van mobilnetem! :K

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó e-roller, Heavy Rain & Beyond Two Souls (PS4), Logitech bt bill és touchpad, vezeték nélküli pumpák, okos seprűk, telefon tokok és védőüvegek

(#50411) 4Grider válasza interstate76 (#50410) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jellemzően a kábelnet olyan területeken rizikósabb, ahol sok építkezés van, vagy az áramszolgáltató hálózatán sok javítanivaló. Mert hogy a kábelerősítők a helyi áramszolgáltató rendelkezésre állásától függenek.
Adsl esetében ugye a szünetmentesített telefonközpont és a végpont (lakásod) között nem kell (nem is lehet) jelerősítés, ezért jobb a rendelkezésre állás.

(#50412) kabelmania27 válasza interstate76 (#50410) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Sajnos ami elromolhat az el is romlik, ne aggódj megfogják csinálni és újra jól fog működni.

(#50413) interstate76 válasza 4Grider (#50411) üzenetére


interstate76
addikt

Értem, köszi az infót!

(#50412) kabelmania27 Legyen úgy!

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó e-roller, Heavy Rain & Beyond Two Souls (PS4), Logitech bt bill és touchpad, vezeték nélküli pumpák, okos seprűk, telefon tokok és védőüvegek

(#50414) _Karesz_


_Karesz_
tag

egy kis érdekesség

(#50415) kabelmania27 válasza _Karesz_ (#50414) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Legbiztosabb az utp kábel:D, hordozható okos eszközökön ha lenne csatlakozási lehetőség, átalakító kábellel lehetne vezetékesen is használni.

[ Szerkesztve ]

(#50416) Floyd80


Floyd80
addikt

8. kerület Palotanegyedi rész, tegnap 19 óra óta se net, se tv. Az üszin már tegnap este automata mondta be, hogy dolgoznak a hibán. De az, hogy nincs szolgáltatás, az náluk akadozást jelent. :)

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#50417) 4Grider válasza kabelmania27 (#50415) üzenetére


4Grider
nagyúr

Azért ennyire nem kellene visszamenni a múltba, okostelefonok meg tabletek vezetékkel, persze.
Ahelyett hogy NEM a felderíthető adatokra épülő alapértelmezett jelszavakat generálnának. Vagy mondjuk csak abszolút véletlenszerűt.

(#50418) AtaWrc válasza interstate76 (#50408) üzenetére


AtaWrc
tag

Hali

Nálunk márcuisban vezették a UPC kábelt, és mostanra lett normális a szollgáltatás.

(#50419) wjbhbdux válasza _Karesz_ (#50414) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Most publikálta a Search-Lab kutatócsoportja a szakvéleményét a UPC modemjeiben talált biztonsági hibákról. Az angol nyelvű elemzésben látható, hogy bár a UBEE típusú modemek a legkönnyebben támadhatók, a többi gyártmány sem biztosít igazán komoly védelmet.
A Technicolor modemre való behatolás kevesebb, mint 5 másodpercet igényel, a Ciscóval már 5 percet is el kéne vacakolni.
[link]

/s

(#50420) interstate76 válasza AtaWrc (#50418) üzenetére


interstate76
addikt

Vicc. Esetemben pedig az a vicc, hogy a hibát még mindig nem orvosolták, és hogy ezt pár héten belül harmadszor játsszák el - nehezen hiszem el, hogy nincs balf.szkodás a történetben és hogy mindig valami egzakt, kikerülhetetlen oka van a 0,5-1 napos leállásoknak. Elhiszem, hogy - részben legalábbis - ki vannak szolgáltatva az Eon-nak, meg biztos vannak más, külső tényezők is, de ami itt megy mostanában, arról nehezen hihető, hogy állandóan a UPC önhibáján kívül történik.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó e-roller, Heavy Rain & Beyond Two Souls (PS4), Logitech bt bill és touchpad, vezeték nélküli pumpák, okos seprűk, telefon tokok és védőüvegek

(#50421) 4Grider válasza interstate76 (#50420) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mifelénk ha szakaszol az áramszolgáltató, akkor jellemzően 8 óra után nem sokkal szokott elmenni a jel, és maximum 16 óra körül visszajön. Mondjuk itt ELMŰ van.

(#50422) interstate76 válasza 4Grider (#50421) üzenetére


interstate76
addikt

Ezt néhanap el tudom fogadni, ennyiszer viszont, ahányszor nálunk mostanában előfordul, nem.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó e-roller, Heavy Rain & Beyond Two Souls (PS4), Logitech bt bill és touchpad, vezeték nélküli pumpák, okos seprűk, telefon tokok és védőüvegek

(#50423) Ku'leth


Ku'leth
tag

Horizon doboz hogy kezeli a több adattárat? RAID, különböző a,b,c,... meghajtó, ... ?

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#50424) 4Grider válasza Ku'leth (#50423) üzenetére


4Grider
nagyúr

Miért kellene a horizon box-nak RAID tömböket kezelnie?

(#50425) Ku'leth válasza 4Grider (#50424) üzenetére


Ku'leth
tag

Úgy értem hogy ha nem egy winyót dugsz rá hanem egy HUB -al kettőt, hármat. Hogy kezeli le, raid tömböt csinál belőlük vagy egyenként ?

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#50426) Uthenger válasza Ku'leth (#50425) üzenetére


Uthenger
aktív tag

Sztem siman osszef***a magat, es semmit se fog latni.
Remlik valami, hogy talan max 500 GB lehet a rakotott hdd

De egyebkent komolyan, mit szeretnel felvenni, amihez mar kell a raid tomb/tobb teranyi hdd?:)

[ Szerkesztve ]

Fekete, full cover üvegfóliák Xiaomi, Huawei és Samsung telefonokhoz. OE-KVK, BMF-KVK (Kandó) tankönyvek. Eladó dolgaim: https://hardverapro.hu/tag/uthenger

(#50427) ztsoft válasza Ku'leth (#50425) üzenetére


ztsoft
őstag

Attól, hogy Linux alapú szoftver fut rajta, kétlem, hogy bele tették volna a Raid kezelését, de még a több lemez kezelése is kétséges.
Ezek után már csak rajtad múlik, hogy mikor teszteled, hátha mégis kezeli.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50428) Ku'leth válasza Uthenger (#50426) üzenetére


Ku'leth
tag

Több kisebb hddre gondoltam. :)

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#50429) Ku'leth válasza ztsoft (#50427) üzenetére


Ku'leth
tag

Nem tudom tesztelni, - még? - nincsen ilyen boxom.

A tanácsadó az, aki a szeretkezésnek harminc módját ismeri, de barátnője még sosem volt.

(#50430) gduck válasza _Karesz_ (#50414) üzenetére


gduck
addikt

Nem csoda: KATT IDE!

Opps, most látom, hogy ennél a (#50419) wjbhbdux sokkal bővebb infókat tartalmaz ;)

[ Szerkesztve ]

(#50431) gduck válasza Uthenger (#50426) üzenetére


gduck
addikt

NYERT! :D

(#50432) #99546112


#99546112
törölt tag

Nagyon paraszt lennék ha ezekre hivatkozva kérnék egy compal modemet, mert engem felháborít ez a biztonsági hiba? Vagy annál is gáz van? :C

(#50433) mikung válasza Uthenger (#50426) üzenetére


mikung
aktív tag

Nem lenne rossz ötlet, valaki kipróbálhatná mit csinál több lemezzel.

Bár már a menü akad, tűzveszélyesen túlmelegszik. Inkább szerverre (SMB/NFS) rögzítés kéne. :)

(#50434) spici válasza gduck (#50430) üzenetére


spici
tag

Akkor ha valaki ügyes átírhatja a config fájlt? Azaz akár 380megabit is csordogálhat rajta? :D

(#50435) kabelmania27 válasza #99546112 (#50432) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Szvsz lehet azt fogják mondani, hogy változtasd meg a gyári jelszót.
spici: A modem mac címéhez tartozik a config fájl ami nincs a modemen, hanem letölti és ezzel jelentkezik fel.

[ Szerkesztve ]

(#50436) ztsoft válasza kabelmania27 (#50435) üzenetére


ztsoft
őstag

Már bocsánat, hogy bele kotyogok, de a config fájl ami nincs a modemen, ezzel szemben hanem letölti.
Most akkor a modemen van, vagy nincs? :F

Akkor ha valaki ügyes átírhatja a config fájlt?, ha már ennyire fel lehet törni, akkor ennek sincs akadálya, mivel tetszőleges parancsot futtathat az érintett eszközön! Pont erről írnak a 4. pontban.
A busybox tar implementáció lehetővé teszi, hogy tetszőleges fájlokat töltsenek fel az eszközre, ami segítségével egy támadó tetszőleges parancsot futtathat le az eszközön.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50437) kabelmania27 válasza ztsoft (#50436) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Bekapcsoláskor még nincs rajta, mac cím alapján kapja meg a megfelelő config fáljt és ezzel jelentkezik fel.

(#50438) interstate76 válasza interstate76 (#50422) üzenetére


interstate76
addikt

Ma sincs nálunk sem internet, sem televízió. Szegény ügyfélszolgálatost így utólag sajnálom, nem kicsit voltam türelmetlen vele, amikor felhívtam őket, kapta az iróniát rendesen (bár lehet, hogy sokkal finomabb voltam az átlagnál - páran biztos káromkodnak, mint a veszedelem).

A lényeg, hogy semmilyen külső tényezőre nem fogható az, hogy pár héten belül ez a 4. nap, amikor hosszú órákra/egész napra behal a UPC, ez már a balfékség netovábbja.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó e-roller, Heavy Rain & Beyond Two Souls (PS4), Logitech bt bill és touchpad, vezeték nélküli pumpák, okos seprűk, telefon tokok és védőüvegek

(#50439) kabelmania27 válasza interstate76 (#50438) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

72órájuk van a hibaelhárításra, elhiszem hogy kivagy akadva, lehet egy olyan eszköz romlott el amit nehéz kicserélni.

(#50440) Intruder2k5 válasza kabelmania27 (#50439) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Viszont az éves rendelkezésre állás 98%, tehát ha hosszabb kimaradások vannak, azt érdemes mindig jelenteni, és akkor egy idő után lehet kötbérezni őket.

Elég bosszantó tud lenni, ha egy ilyen "állandósult" hiba van a környékeden. Nekünk is volt szerencsénk ilyenben, bejelentettem, eltelt 2 nap, kijavítottál, majd eltelt újabb 1-2 nap, és ugyanott voltunk mint a javítás előtt. Ekkor újra bejelented, megint indul a 72 óra, de ez harmadik, negyedik, sokadik alkalommal már unalmas, és sajnos hajlammosak mindig a 72 órára hivatkozni. Sőt, x időn belül (amit sajnos nem tudok konkrétan mennyi) a korábbi hibajegyet is újra lehet nyittatni, ha ugyanaz a hiba jelentkezik, vagyis akkor nem minősül kijavítottnak a hiba.

[ Szerkesztve ]

(#50441) kabelmania27 válasza Intruder2k5 (#50440) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, köszi a kiegészítést kötbér kimaradt a hsz-ból.

(#50442) ztsoft válasza interstate76 (#50438) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem akarlak elkeseríteni, de nálam fél évig tartott míg sikerült megtalálni, javítani a hibát, természetesen kötbér is lett belőle. Én már szerződés felbontással fenyegettem meg Őket! No, meg ami még nagyon bosszantó volt, hogy az ügyfeles szerint nincs hiba, minden tökéletesen működik, ettől nem tágított. :W

Most is van kisebb hiba, de már bele fáradtam, még Ők fenyegetőznek a kiszállási díjjal, nem baj, letelik a hűség és meg is válunk egymástól.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50443) interstate76 válasza kabelmania27 (#50439) üzenetére


interstate76
addikt

Tegnap este működött, ma megint nem. A múltkor 2 napig jó volt, és utána romlott el megint. Itt nem nehezen cserélhető eszköz van a dolog mögött, hanem vagy olyan pocsék a hálózatuk, hogy állandóan toldozni-foltozni kell, vagy a műszakiak nincsenek a helyzet magaslatán. Tulajdonképpen teljesen mindegy - ha lejár a hűségidőm, kipróbálom az Invitelt. Nem hiszek benne, hogy ők egy klasszissal jobb szolgáltató lennének, de a UPC-ből nekem bőven elég volt.

(#50442) ztsoft Teljesen megértelek, nekem kevesebb is elég hozzá, hogy elfogyjon a türelmem.

(#50440) Intruder2k5 Ez érdekes. Tegnap direkt rákérdeztem, hogy tudok-e bármit tenni, ha fél órán keresztül működik a net,m aztán újra elmegy 71 óra 59 perc erejéig. Az üszis azt válaszolta, hogy semmit, max. ha többször megismétlődik, akkor egyedi eljárás keretein belül kérhetek kompenzációt. Az "újranyitható hibajegy"-kifejezés nem hangzott el, pedig nagyon erősen kötöttem az ebet a karóhoz, hogy az nem lehet, hogy ha havonta 10x3 napig, azaz gyakorlatilag folyamatosan nem megy a netem, akkor sincs más lehetőségem, mint újra és újra bejelenteni a hibát és várni.

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó e-roller, Heavy Rain & Beyond Two Souls (PS4), Logitech bt bill és touchpad, vezeték nélküli pumpák, okos seprűk, telefon tokok és védőüvegek

(#50444) blakey válasza interstate76 (#50443) üzenetére


blakey
félisten

Ha bizonyos időközönként elmegy és kb. hasonló körülmények között, akkor lehet, hogy valahol kábelszakadás van amit ki kell vizsgálni, meg kell keresni. Nálam földkábel van, de 2 évvel ezelőtt melegebb napokon furcsán viselkedett a net , telefon, tv, volt amikor jó volt és volt amikor nem vagy csak részlegesen. Sikerült olyankor hívnom amikor beszélgetés közben jött a zavar, ekkor már látta, hogy valami nem kerek, szerelő kijött, az egyik ok a HGW volt, előző szerelő rossz tápot adott, kicserélte de továbbra is fenn állt a hiba, következő szerelő páros már elkezdte a kinti hálózatot vizsgálni és a ház valamint az akna között volt egy 10 cm-es hiba, egy rágcsáló megrágta a kábelt, ez azt eredményezte, hogy a melegben akadozott a szolgáltatás, amint hűvösebb lett helyreállt. Lehet, hogy nálad is van valahol, valamilyen szakadás és ha épp működik akkor sajnos nem látják a hibát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#50445) EmThor válasza interstate76 (#50408) üzenetére


EmThor
addikt

Kerepesen 4 nap esős idő alatt, és egyébként úgy általában mikor rossz idő van, akadozott/kimaradt a net, tv szolgáltatás is ugyanígy viselkedett, a végére elment, vasárnap este hajlandóak voltak megcsinálni. Még aznap délután írtam nekik FB-on és bemérték a STB-ot, azt mondták jó, és hogy feltételes kiszállást előjegyeztek, de ha nem találnak semmit akkor az még 1500 forintomba is kerül, mondom nem kösz. Megint valami kábelszakadást kamuztak be. És ezt úgy kb. havonta eljátsszák. Szóval nem ajánlom senkinek őket!

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#50446) kabelmania27 válasza interstate76 (#50443) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Amikor működik meg kellene nézni a modem értékeket+milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve csillapító.

(#50447) spici


spici
tag

Üdv!
Március elején kötöttem szerződést UPC-vel (Trio M) és most váltanék lehet Trio NetMAX -ra három ok miatt.

- 120megabit helyett 500megabit, bár inkább a 22megabites UP ami jobban vonz.
- Compal HGW, nem akarok költeni Dual-Band routerre (nincsenek igényeim szinte, csak a sebesség, kis körben kell a lefedettség)
- Nem nézek szinte soha TV-t.

Lakótársam miatt lett a TrioM, azaz a TV miatt :D , de most hogy ő elment gondoltam arra hogy ugye a 2. mediacardot visszamondom (ami eddig HD-s volt a free 4 hónap miatt digital gold + HD miatt)

Eddig fizettem 9540-et kb, most ugye 10499Ft lesz, plusz egy ezres megéri havonta.

Na de most ugye 2 év hűség előről, na de ha pl 3 hónap múlva visszaszeretném mondani az egészet akkor csak azt a 3 hónapot veszik figyelembe kötbérnél vagy az azelőtti 5 és fél hónapot is, azaz együtt 9ésfelet?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#50448) vg válasza spici (#50447) üzenetére


vg
addikt

Visszamondani, azaz lejjebb váltani lehet, de ha csak újra aláírsz 2 évre. Nekem ezt mondták nem régen, mikor telefonon kaptam ajánlatot. Persze mondani mindent lehet, de nem biztos, hogy valóságban is így van, ismerve az ilyen cégeket.

(#50449) spici válasza vg (#50448) üzenetére


spici
tag

De ha többet fizetek akkor az már feljebb váltásnak minősül nem?

Azaz az alap 7990Ft helyett 10499Ft nálam felfelé váltás, szóval ha felfelé váltok akkor nem kell újrahűséget kötnöm, azaz 2 évet?

(#50450) vg válasza spici (#50449) üzenetére


vg
addikt

Dehogynem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.