Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50701) ztsoft válasza golyós (#50698) üzenetére


ztsoft
őstag

Én a helyedben hívnám a 1221-et, lehet itt is szoftver hiba van, azért nem működik. Majd az ügyfeles megoldja, vagy kapcsol olyanhoz, aki ért hozzá.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50702) Gerzsi


Gerzsi
tag

Csomagot lehet hűségidő nélkül kötni. Csak internetet is megtudják oldani hűség nélkül?

(#50703) kabelmania27 válasza Gerzsi (#50702) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Igen, van rá lehetőség, irodában vagy 1221-en rendeld meg ha van szabad időpont akár másnap bekötik.

(#50704) ztsoft válasza Gerzsi (#50702) üzenetére


ztsoft
őstag

Elméletileg lehet, de nem fogsz örülni az árnak. Vedd fel velük a kapcsolatot valamilyen formában, ott bővebb információt kapsz.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50705) cigam válasza golyós (#50695) üzenetére


cigam
félisten

Mert az csak azt mondja meg, hogy a beállított webhely szűrő mikor kerüljön érvényre.
Vagyis elöbb be kell állítani legalább egy webhely szűrő szabályt. Pl. ha mindent tiltani akarsz, akkor a kulcsszavakhoz írj be egy "."(pont az idézőjelek nélkül). Kattints a + jelre, és megjelenik alatt a pont. Ezután a "küldés"-re is kattints egyet, hogy elmentse magának.
Mivel minden web címben szerepel legalább 1db pont, ezzel gyakorlatilag az összes weboldalt kitiltod.

Ezután már megadhatod, hogy ezt mikor blokkolja. Arra figyelj, hogy egy órával korábban van nála, tehát ha 11-12 között akarod megengedni egy órára, akkor a 10 órás kockát hagyd meg fehéren, a többi legyen kék.

Az általános beállításokban engedélyezd a szülői felügyeletet.

Ezután amelyik eszköz mac címét felveszed az eszközszbályokba, az adott időpontokban tud csak netezni.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50706) golyós válasza cigam (#50705) üzenetére


golyós
őstag

Pont így csinálom, de semmi röhögve neteznek tovább. :W

Hozzáadtam a megbízható mac címeket is és letiltottam 24 órában mindent akkor is megy a net mindenhol.

[ Szerkesztve ]

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#50707) cigam válasza golyós (#50706) üzenetére


cigam
félisten

Ha úgy csináltad volna, akkor nem neteznének. Egy dolog kimaradt: webhelyszűrők

Ha nincs mit szürni nem fog működni. Ha ott a pont (ahogy minden weboldal címében), akkor mindent tiltani fog.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50708) golyós válasza cigam (#50707) üzenetére


golyós
őstag

De, ez is megvolt.
Megint beszéltem velük ( harmadjára), megint nyomtak egy resetet bentről, újra beállítottam mindent és most úgy néz ki működik.Amikor nincs az engedélyezett idősávban akkor kéri a jelszót.
Ez gondolom a szülői felügyelet jelszava aminek birtokában akkor is tudna netezni ha éppen tiltva van. :F
Ezt viszont én sem tudom, ez a gyári jelszó lehet de csak csillag van a helyükön, én nem állítottam be semmit.Ezt tudja valaki esetleg?

Honor 20 Pro & Samsung GalaxyS23 Ultra & Note 10 lite & Iphone 13PM

(#50709) cecil válasza Multibit (#50694) üzenetére


cecil
aktív tag

köszönöm ez az infó hiányzott! :D

(#50710) Breeze


Breeze
aktív tag

Üdv!

Sajnálatos módon, holnap jönnek cserélni az 1 hónapos Compal modem-t.Eddig hibátlanul ment, de szépen lassan meghülyült a cucc wifi belassult,telefon megszakad stb stb. kíváncsian várom... :(

(#50711) mikung válasza Breeze (#50710) üzenetére


mikung
aktív tag

Remélem hogy egyedi hiba, itt bridge módban stabil. Szellőzni tudott ? Esetleg nem a vihar nyírta ki ?

(#50712) Breeze válasza mikung (#50711) üzenetére


Breeze
aktív tag

nem hiszem. fura volt, mert mikor meghozták hiper szuper jó volt. wifi is pörkölt rendesen. viszont most megpukkant.

(#50713) htc07


htc07
addikt

Sziasztok!

Zuglóban, a Puskás stadion környékén csak nálam van az, hogy gyakorlatilag minden nap többszörös kimaradás van az internetszolgáltatásban? (TV, telefon nincs bekötve) Van, hogy van kapcsolat, de az kb. 2 mbps sebességű, és úgy droppol mintha kötelező lenne.

Kezd már nagyon tele lenni a cipőm. (a 1221-en pedig még hajnalban is megnövekedett terheltség van :N )

DS led villog általában a modemen, gondolom nem tud kapcsolódni.

Szerk. [link] látom elég sok áramszolgáltatói kimaradás van bejelentve a kerületbe, de kétlem hogy mind ide, plusz nagy részt ezeken kívül történik a kimaradás (a legutóbb pl. pár perce)

[ Szerkesztve ]

(#50714) kabelmania27 válasza htc07 (#50713) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Villogó ds led azt jelenti hogy a modem keresi a letöltési frekvenciát, ha van tévéadás akkor központi vagy más berendezés hibásodott meg.

(#50715) NoOne1976


NoOne1976
őstag

Valaki le tudná nekem írni, hogy a több tv-n, hd tartalom nézése milyen plusz költségekkel jár? Mert azt értem, hogy a Digital Gold csomag 5190Ft.

Ha kérem a HD csomagot, akkor HD csomag + Mediabox 1000Ft.

De ha még egy tv-n akarnék HD csomagot + felvétel opciót akkor az "HD és felvétel opció plusz TV-n UPC Horizon HD Mediaboxszal" 2050Ft?

Vagyis 3050Ft-ot kellene azért pluszba fizetni, hogy két tv-n tudjam nézni a hd adásokat és az egyik helyen felvenni is tudjak?

Mi van akkor, ha az egyik helyre elég CI+-os kártya?

(#50716) kabelmania27 válasza NoOne1976 (#50715) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha CI+ kártyát kérsz hd adásokkal akkor 1550Ft-ot kell fizetned, ahol nincs kártya vagy box ott is tudsz nézni 26 kódolatlan adást közszolgálati hd-vel.
ITT megtudod nézni hogy melyik verzió mennyibe kerül.

[ Szerkesztve ]

(#50717) NoOne1976 válasza kabelmania27 (#50716) üzenetére


NoOne1976
őstag

Ha CI+ kártyát kérsz hd adásokkal akkor 1550Ft-ot kell fizetned,

De ezt nem a plusz tv esetére írja? Ha simán meg akarom rendelni a szolgáltatást, akkor 1000Ft-ot ír HD+boxra.

(#50718) kabelmania27 válasza NoOne1976 (#50717) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

De.
Érdekes, mert elvileg az első kártya és box ingyenes, ettől független elhiszem hogy neked ezt írta ki.

(#50719) 4Grider válasza kabelmania27 (#50718) üzenetére


4Grider
nagyúr

A HD első tv-re 1000 Ft, másodikra 1550. Ha kell felvevős vacak akkor még drágább.

(#50720) kezo0


kezo0
addikt

Az ügyfélszolgálat legyen mindig udvarias. ;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50721) BladePocok


BladePocok
tag

Sziasztok!

Az elmúlt időszakban (talán 1 hete,nem igazán figyeltem) meglehetősen döcögősen ment a netezés,érezhetően valami lassulás állt a háttérben,de nem nagyon foglalkoztam vele.
Ma este ugye kijött az új Win10 update,gondoltam le is szedem,erre vacakolt,abszurd számokat írt (3 nap ?),megállt stb. Gondoltam csinálok egy speed testet,az szépen lefutott,nem volt hiba. Csináltam utána egy ping testet,az eredmény elszomorító. Csináltam utána még párat,ha nem is 1000-res pinget,de bőven 200-300-500 körüli értékeket adott vissza.Router restart,áramtalanítás után is ugyan ez volt.
Budapest 4. kerben lakom,nem tudom hogy másnak is van-e problémája. Délelőtt megpróbálok betelefonálni a központba,hogy kérjek egy táv-diagnosztikát,hátha. Ti mit tanácsoltok,hogyan tovább?

Edit: itt egy újabb teszt,ugyanúgy nem jelez semmi szembetűnőt.

[ Szerkesztve ]

(#50722) Gubek-Einste válasza BladePocok (#50721) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Várjál a frissítéssel mert mindenki azt szedi most.
Jelszintek milyenek?
Próbáljál valamilyen holt időszakban is mérni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50723) nrb263


nrb263
tag

Sziasztok!
Kijöttünk Belgiumba dolgozni párommal, otthoni UPC előfizetést meghagyva, mondván ott a HBO GO és a Horizon GO, de egyik sem megy innen :((( Segítsetek légyszi, hogy tudnám működésre bírni őket.... Elvileg azt írja csak Magyarországon elérhetőek, nem lehet valahogy "átverni" pl. valami IPs mókolással? Más megoldást is szívesen veszek, ha tudja valaki hogyan tudnánk kintről magyar TVt nézni! Köszönöm ha segítesz! Üdv.: Norbi

[ Szerkesztve ]

(#50724) 4Grider válasza nrb263 (#50723) üzenetére


4Grider
nagyúr

Amit akarsz, az illegális. A műsorelosztók vállalták a műsorszolgáltatók felé, hogy földrajzilag meghatározott területre osztják tovább a jelet. A jogdíjak is így kerülnek kifizetésre. A külföldi továbbítás ebbe már nem fér bele. A Horizon Go adói közül talán egy sem elérhető külföldön, az ingyenes MindigTV alkalmazás által továbbított Duna World, ami külföldre is engedélyezett.
Gyors (fizetős) magyar vpn szerverekkel lehet ezt csak kikerülni.

(#50725) z67


z67
őstag

Arra gondoltam, hogy elballagok a Békéltető Testülethez, hogy mégis mi a bánatért kell minden készüléken külön fizetni a HD tartalomért. Minden eszközöm HD képes, mégis plusz pénzt kérnek mindegyikre. A 2. ugyanis eddig is HD box volt, csak nem engedték rá a csatornákat, külön kellett azt is kérnem, nem ingyen és hűséggel.

Az még csak-csak hogy minden TV mellé külön kell eszközt bérelni, de ez már kicsit pofátlanság. Mintha minden TV-n külön előfizetést kérnének.

Mit gondoltok?

(#50726) Grawens válasza z67 (#50725) üzenetére


Grawens
senior tag

Nem vagyok elfogult, de:

Pl.: Mi a túróért kell nekem annyit fizetnem a konyhában elhasznált vízért, ha egyszer már fizetek a fürdőszobában elhasznált vízért?
Ha innen nézzük, akkor mégis csak olcsóbban adja az UPC, mert az alapszolgáltatásért a plusz készüléken nem kéri el az első eszközön fizetett havidíjat. ;)

[ Szerkesztve ]

(#50727) 4Grider válasza z67 (#50725) üzenetére


4Grider
nagyúr

Abszolút igazad van. Ha egy előfizető fizet a plusz szolgáltatásért, akkor annak a plusz szolgáltatásnak az előfizető összes olyan eszközén bekapcsolva kellene lennie, amire a szolgáltatónak rálátása van. Azaz bármilyen digitális kiscsomagra fizet elő egy előfizető, illene azt az előfizetéshez tartozó összes előfizetői kártyán aktiválni. Ha már meghatározzák azt, hogy maximum 3 tv-hez lehet előfizetői kártyát (és hozzá tartozó eszközt) igényelni.
Csak az a gond, hogy itt egy eht alapján működő szolgáltatóról van szó. Ha az ÁSZF-jében ezt rendesen leírja, akkor nem lehet fenékbe rúgni. Az eht ui. nem tartalmaz ezzel az eljárással szemben kizáró rendelkezést...

(#50728) z67 válasza Grawens (#50726) üzenetére


z67
őstag

Remélem nem ugyanabból a vízből főzöl, amit a fürdőszobában elhasználsz.

(#50729) gduck


gduck
addikt

Egy hetet kihagytam, történt valami változás?

Esetleg kölcsönözhető már USB DVB-C vevő, hűtőventillátor, VHS magnó a rögzítés miatt, stb. a jövőboxhoz? :C

(#50730) *Ropi*


*Ropi*
félisten

Ma visszaadtam a cégnek a felszerelést mert felmondtam a szerződést: a 2 éves hűségidőből 1 év 9 hónapja nem lakom szolgáltatási területen (most járt le, egyszerűbb volt így).

Mellettem egy srác kérdezősködött az ügyfélszolgálaton a jövőboxról: diplomatikusan lebeszélték róla - vagy legalábbis várjon vele minimum fél évet mielőtt beleugrik. :))

Weboldalam: http://karpatisandor.hu

(#50731) gery2123


gery2123
őstag

Hali!
Nem igazán találtam rá a keresőben. :)

UPC Mediacard-al kapcsolatosan lenne kérdésem. Most raktam bele a Samsung készülékembe és minden jó és szép, de nem megy a Comedi Central, AMC, FOX, TLC, és még lehet 1-2 csatorna. Minden más megy, de ezek nem. Mi a gond? Vagy mit kell tennem ilyenkor? ELőre is köszönöm.

-- PSN_ID: GerY2123

(#50732) -Maujuri- válasza gery2123 (#50731) üzenetére

Ügyfélszolgálat felhív, frissítést kérj a kártyára.

(#50733) pett2


pett2
csendes tag

Sziasztok! Sikerült már valakinek elérnie, hogy egy repeater lan portján keresztül kapjon ip címet a Horizon box? Ha igen, hogyan? Én szerintem már mindent megpróbáltam, de nem működik, "nincs ip cím" jelenik meg folyamatosan....

[ Szerkesztve ]

(#50734) 4Grider válasza -Maujuri- (#50732) üzenetére


4Grider
nagyúr

Néhány csatorna hiánya inkább azt jelzi, hogy a tv nem hangolta be a mix-ukat. Meg kell nézni, hogy ezek a csatornák az adott településen milyen frekvencián vannak, és ezeket a frekvenciákat kézzel fel kell hangoltatni a tv-vel. Jellemzően a legalsó és/vagy legfelső frekvenciák szoktak kimaradni.

(#50735) gery2123 válasza -Maujuri- (#50732) üzenetére


gery2123
őstag

Nagyon szépen köszönöm! Hívtam toltak rá egy update aztán már megy is. :) Így már kellemesebb azért, mint az a lomha mediabox.

-- PSN_ID: GerY2123

(#50736) kezo0 válasza gery2123 (#50731) üzenetére


kezo0
addikt

Szerintem a helyes válasz attól függ, hogy mit jelent nálad a "nem megy". Ezeket a csatornákat meg sem találja a tévéd, vagy megtalálja, de kiírja, hogy kódoltak?
Az első esetben a tévé hangolásában kell keresni a hiba okát, a másodikban a mediacard lesz a hunyó.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50737) kezo0


kezo0
addikt

Pár napja hozta le a sajtó a UPC közleményét a szept. 1-től életbe lépő ÁSZF-változásokról, onnan "ollóztam ki" ezt a rész. Különösen az a rész érdekelne, amit be is kereteztem (12.1.3. pont). Sejtem, hogy a hűségidővel kapcsolatos, de egy erősebb jogi vénával megáldott fórumtárs esetleg megfejthetné, hogy itt miről is van szó pontosan. ;)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50738) ztsoft válasza pett2 (#50733) üzenetére


ztsoft
őstag

Szia!
Azt ne nézzed (nincs ip cím), nálam is azt írja, de a netes szolgáltatások mennek (már mikor ő is úgy akarja :D ). Indítsd el valamelyik netes alkalmazást, vagy a visszanézést, ha megy, akkor jó.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50739) #54715584 válasza kezo0 (#50737) üzenetére


#54715584
törölt tag

Eltörlik a hűségidőt vagy azt törlik el, hogy jelezni kelljen, hogy hűségidőre írsz alá vagy eltörlik a kötbért, amit nem kötbérnek hívunk már? :D

Egyébként itt is megvan: [link]

[ Szerkesztve ]

(#50740) kezo0 válasza #54715584 (#50739) üzenetére


kezo0
addikt

Igen, kb. ezek a lehetőségek. :D
(De vajon melyik?)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50741) #54715584 válasza kezo0 (#50740) üzenetére


#54715584
törölt tag

Szerintem a második lesz az. Nem kell felhívniuk a figyelmedet, hogy ha aláírsz hűségre, akkor lesz "kötbér".

(#50742) pett2 válasza ztsoft (#50738) üzenetére


pett2
csendes tag

Nem mennek sajnos a netes alkalmazások, azt írja nincs ethernet kapcsolat. De ha egy laptopot csatlakoztatok, akkor az simán megy.... :( Nem igazán értem...

(#50743) kezo0 válasza #54715584 (#50741) üzenetére


kezo0
addikt

Már majdnem azt hittem, hogy valami olyan, ami az előfizetőknek kedvez...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50744) Klupido


Klupido
tag

Mediacardot használok és az este folyamán olyan hibába ütköztem,hogy a tv bekapcsolásnál nincs jel fogadott majd 10-20 mp múlva van adás de nem megy minden csatorna.A CI modul beállítás ebben az esetben nem is aktív.Ha kiveszem a kártyát és csak a modult rakom be akkor felismeri a modult ,és ez a következő bekapcsolásnál is működik.Viszont ha berakom a kártyát a modulba akkor újra inaktív lesz a CI modul beállítás.
Jól sejtem,hogy a kártya elhalálozott?
Gyári visszaállítás már volt.Illetve újrahangolással is próbálkoztam.
Egyik sem vezetett a megoldáshoz.
Jelentsem le hibára,vagy inkább menjek egyből boltba?

(#50745) #54715584 válasza kezo0 (#50743) üzenetére


#54715584
törölt tag

Hát, remélem rosszul értelmezem, mert a szöveg kezdete sem egyértelmű nekem, az előfizetőre utal meg egyoldalú szerződésmódosításra. De annak se nagyon van értelme, hogy minket illet meg az a jog, hogy nem kötelesek tájékoztatni ha ők egyoldalúan szerződést módosítanak? :D

(#50746) Gubek-Einste válasza Klupido (#50744) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelentsd be hátha "távgyógyítható".

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50747) gduck válasza pett2 (#50733) üzenetére


gduck
addikt

Nálam "simán" működött! A NINCS IP CÍM/NINCS DNS VÁLASZ sajnos egy BUG, ilyenkor VAN IP címe, pingelhető is a box és kommunikál is az Internet felé, de a szolgáltatásokat mégse tudod használni :( NET kábel ki/be/ki/be meg szokta oldani ;) (Akkor hagyjad abba, ha látod az IP címet!) Sajnos nagyon sokat kellene még ezen a jövőboxon javítgatni :(

[ Szerkesztve ]

(#50748) donmackó válasza pett2 (#50733) üzenetére


donmackó
őstag

Én azért megnézném hogy világít-e a hátulján a lan portban a led. Ha nem akkor a kábel a rossz. Nálam két wdr3600-as mögött vannak a boxok, az egyik mögött kettő, a másik mögött 1. Mindegyik a publikus ip címemet írja ki. Pedig anno a technikus mondta hogy csak a upc-s hgw mögött fog rendesen üzemelni, és tévedett. :D

Release the cable hounds!

(#50749) ztsoft válasza pett2 (#50742) üzenetére


ztsoft
őstag

Még egy eszembe jutott. Tudtad már legalább egyszer használni rajta a netes alkalmazásokat? Nálam első alkalomkor (eddig mind a két box-nál így volt) aktiválni kellett valamit bent, hogy legyen netes kapcsolat, a technikus telefonált, addig nem ment el.
Érdemes lenne arra az időre, míg felhívod 1221-et, kábellel összekötni a HGW-el, nehogy a repeater legyen a gyenge láncszem.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50750) Breeze válasza mikung (#50711) üzenetére


Breeze
aktív tag

helló!

megjött az új Compal modem, most már minden a régi. Semmi gond, remélem minden így marad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.