Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49201) #99546112


#99546112
törölt tag

Közben pont meloba voltam még , vagy 15 perc kellett hogy hazaérjek, erre már jött közben a technikus. Vadonatúj boxot hozott, ugyanolyat amilyen volt.
Mondom neki, hogy nem kérek horizon boxot, de egyébként mi a véleménye róla, jó? Egyből igy reagált hogy jaaaj neee neee, nem ajánlja és nem is akar belemenni, bár látja h itt a modem közel lenne a tv-hez, de annyi panasz van rá hogy el sem tudom képzelni. Már a vezetőség is gondolkodik rajta hogy mit csináljanak, mert rengeteg probléma van vele, szóval nem is ajánlja, mondom neki nekem tökéletes a mostani, bár furcsa hogy 1 évet se bírt ki a box.
Mondja hogy eddig újat adtak fűnrk fának is ha elromlott vagy valami volt vele de most leálltak ezzel. Szóval valóban hatalmas bukta ez a horizon box, nem a gagyi verziót kellett volna idehozni az országba.

(#49202) Gyurka6 válasza 4Grider (#49195) üzenetére


Gyurka6
őstag

Sajnos találtam tápot, úgy néz ki, meghalt a modem (3212) is meg a táp is. Lehet, hogy a táp nyírta ki a modemet is.

Gyurka

(#49203) tomp válasza #99546112 (#49201) üzenetére


tomp
félisten

Már a vezetőség is gondolkodik rajta hogy mit csináljanak, mert rengeteg probléma van vele
Nyilván publikusan nem fogják elismerni, hogy "Kedves Ügyfeleink. A bevezetett Horizon mediabox kivezetésre kerül mivel technikailag megbukott."
De ezt kellene. Nagyon nagy tempóban behozni a normálisabb horizon boxot ha nem akarnak nagyot bukni. A UPC történetében talán most először figyelnek az ügyfelek visszajelzéseikre és lépnek pozitív irányba.
Amúgy szerintetek egyáltalán foglalkoznak a teszkós box erőltetett horizon rendszerének javításával? :F

Na de akkor "A jövő megérkezett"->"A Jövő megbukott" :C

(#49204) cigam válasza tomp (#49203) üzenetére


cigam
félisten

A Szlovákoknál mikor vezették be? Ott sincs másik box, és meglepő lenne, ha ott perfekt működne.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49205) 4Grider válasza Gyurka6 (#49202) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az ciki. Akkor kapni fogsz egy fos GW-t. Részvétem.

(#49206) kezo0 válasza #99546112 (#49201) üzenetére


kezo0
addikt

Egyszerűen felfoghatatlan. Nem éppen arra szolgált volna a(z elvileg szeptemberig tartó) tesztidőszak, hogy még a teljeskörű bevezetés előtt kiderítsék, hogy milyen problémák adódhatnak, ha bevezetik...?
Gondolom, nagy volt a nyomás a marketing osztálytól, hogy mindenképp vezessék be még a foci EB előtt, mert akkor sokat ki lehet belőle szórni a népnek... Közben meg lehet, hogy a műszakiak vadul tiltakoztak. Aztán a vezetőség egy tolvonással eldöntötte a vitát, a marketingnek adva igazat. Az erről szóló kör-email utolsó mondata ez volt: "tisztelet a bevételnek!".
(A fenti csak egy képzelt forgatókönyv, a valosággal való mindennemű egyezés pusztán a véletlen műve!)
;)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49207) tomp válasza cigam (#49204) üzenetére


tomp
félisten

Ott is áll a bál. Bevezetésnél olvasgattam a szlovák fórumokat és ugyan az mint nálunk. Anyázás, reklamálás, balhé. Jó kis reklám lenne az anyacégnek. 2országban is megbukott a Teszkó Value box.
Részemről maradhat ez a hulladék de akkor csúnya bukta lesz amihez már kevés lesz a fényező marketing. Ha pedig bedöglik nálam is a Cisco akkor Cisco-t fogok kérni. Ha már nem lesz akkor pedig oldják meg a 2tuneres dolgot.
Ha már az ügyfélszolgálatosok, technikusok is fogják a fejüket az már nem vicc. Horizonos embere 90%-a visszaviszi ezt az ipari hulladékot. Ha ezt szó nélkül nézik akkor ebből nem lesz év végén nagy prémium osztásos buli.
Én hétvégéig még nyúzom magam ezzel az izzó csodával aztán dobom is az asztalra vissza.

kezo0
Gondolom a befektetők már verték az asztalt, hogy hol a magyar horizon ultramegabrutál lájt box. (persze ez csak egy tipp....mi más....)
Ki lehet szórni ami aztán nagyon rövid időn belül vissza is kerül hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

(#49208) cigam válasza tomp (#49207) üzenetére


cigam
félisten

Ezzel csak arra akartam utalni, ha ott sem léptek semmit (régebb óta) itt miért tennék?

Érdekes lenne kideríteni a bevezetési dátumokat, mert a Cseheknél is másik fajta doboz van, és a hollandoknál is. Viszont, ha jól láttam az Osztrákoknál nincs horizon box, a Németeknél pedig a Samsung verzióját adják.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49209) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Na kaptam válaszmail-t a UPC-től, melyben leírják, hogy ha elromlik a Cisco, és nem tudnak adni másik Cisco-t, méltányossági alapon elengedik a HD+felvétel opció kötbérét, és ingyen válthatok mediacard-ra. Szóval egyértelműen látja mostmár mindenki náluk, hogy egy hulladék az új box.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#49210) #99546112


#99546112
törölt tag

Az komoly ám. :C

(#49211) szabogabor10 válasza cigam (#49208) üzenetére


szabogabor10
veterán

Az osztrákoknál elvileg hamarosan behozzák a Pace Horizon boxot.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#49212) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Üdv.! Olyan érdekelne hogy a 240-es nethez járó modem amit adnak az is Wifis lesz? Csak mert a korábbi 30-as nethez a Technikolor már az volt.

[ Szerkesztve ]

DIGI 500 ról 1000-re

(#49213) Intruder2k5 válasza szoszo75 (#49212) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, már nem adnak modemet, csak HGW-t, ami WiFi-s.

(#49214) tomp válasza szabogabor10 (#49209) üzenetére


tomp
félisten

Az komoly. Új hét új szelek fújnak? Gondolom a mai meetingen a jövőbox volt a téma...
Azért én majd megkérdezem tőlük, hogy ha én továbbra is 2 felvételre tartok igényt változatlan áron(azaz a felvétel opció ára továbbra is benne lenne) akkor azt miként oldják meg. Esetleg a Mediacard árát elengedik. Maradhat a hűség tovább. Nem bontanám fel. Azaz még jófej is lennék.

cigam
Azért az érdekes, hogy tavaly év végén még nem ez a box volt a tervben. Az ügyfélszolgálatos sem értette végül miért ez a hulladék jött. Mert nagyon nem erről volt szó. Ő is reméli, hogy lesz másik box.

(#49215) szoszo75 válasza Intruder2k5 (#49213) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Köszi. Milyenre cserlik a régit, Ciscora?

DIGI 500 ról 1000-re

(#49216) Intruder2k5 válasza szoszo75 (#49215) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt kétlem, szerintem vagy Technicolor 7200-ra, vagy Ubee EVW3226-ra.

[ Szerkesztve ]

(#49217) szoszo75 válasza szoszo75 (#49215) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Értem. Köszi. :)

DIGI 500 ról 1000-re

(#49218) kezo0 válasza szoszo75 (#49215) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem ügyfélszolgálaton azt mondták kb. egy-másfél hónapja, hogy 60-as net felett már mindenkinek Compal HGW-t adnak. Nekem is 240-es van, panaszkodtam az Ubee-ra, és ott helyben a kezembe is nyomtak egy vadiúj Compalt, azóta azt használom. (Másnap bevittem nekik az Ubee-t, ami addig volt itthon.)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49219) Breeze válasza szoszo75 (#49217) üzenetére


Breeze
aktív tag

Nekem Ubee van.az isten mentsen meg mindenkit tőle.

(#49220) mikung válasza kezo0 (#49218) üzenetére


mikung
aktív tag

Nem akarom elkiabálni de úgy tűnik, a Compal kivételesen jól sikerült. Mióta az van, betonstabil. :)

(#49221) kezo0 válasza mikung (#49220) üzenetére


kezo0
addikt

Lekopogom, de nálam is jól teszi a dolgát – igaz, bridge-ben van, és mögötte egy saját AC68U.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49222) Breeze válasza mikung (#49220) üzenetére


Breeze
aktív tag

Dobnal egy kepet rol hogy milyen hogy nez ki??

(#49223) Intruder2k5 válasza Breeze (#49222) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Compal

[link] és [link]

[ Szerkesztve ]

(#49224) kezo0 válasza Breeze (#49222) üzenetére


kezo0
addikt

Részletes kezelési útmutató, csehül: [link]
(magyar nyelven ilyet nem találtam még)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49225) mikung válasza kezo0 (#49221) üzenetére


mikung
aktív tag

Szintén. Első indításkor közvetlen a gépre dugva : wifi power levéve minimumra, majd kikapcs, pass átír, bridge módba berak, reboot után kihúz és ment a helyére. :))

(#49226) gduck válasza szoszo75 (#49217) üzenetére


gduck
addikt

"Uborkát" ne engedjed berakni, hivatkozzál erre: KATT IDE! Kérjél helyette inkább "kompótot" (Compal) :D

UI: Holnap jönnek szegény szerelők a jövőboxra leadott hibalistám miatt :D Majd leírom a fejleményeket ;)

[ Szerkesztve ]

(#49227) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Amúgy hogyha nem állnak neki komolyabban javítani a hibákat, az szerintem arra utalhat, hogy vagy kidobják a jövőboxot, vagy marad, de hoznak egy normálist is mellé.

tomp: lehet én is bepróbálkozok ezzel a "hogyan tudják megoldani a 2 tunert" történettel, ha beütne a krach.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#49228) zolisx4


zolisx4
őstag

Sziasztok
Gödöllő környékén megy a tv mindenkinek??Vagyis van adás?

(#49229) net91 válasza mikung (#49225) üzenetére


net91
senior tag

Sziasztok,
Elmondanátok nekem mi az a bridge mód és miért célszerű azt beállítani?

[ Szerkesztve ]

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#49230) Intruder2k5 válasza net91 (#49229) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bridge mód az, amikor a HGW (Home Gateway) csak modemként funkcionál, tehát nem végez címfordítást, hanem az első saját eszközöd (router, PC, akármi) kapja a publikus IP címet. Különösebb oka nincs, csak sajnos a tapasztalatok azt mutatják, hogy a router módban üzemelő HGW-vel több működési probléma szokott lenni, illetve ha valakinek van saját routere, akkor ne legyen kettős NAT.

(#49231) net91 válasza Intruder2k5 (#49230) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm szépen a választ. :R

Jelenleg egy CISCO EPC 3208 eszközt használok, amelyre egy saját router van rákötve.
Kérdésem, hogy ez a CISCO EPC 3208 rendelkezik-e wifi-vel vagy nem? Ha igen, akkor hogyan tudom kikapcsolni, mert akkor azt szeretném, hogy csak a saját routerem adja a jelet.

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#49232) kabelmania27 válasza net91 (#49231) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

3208-as modem sima modem ezért nincs benne wifi.
Erre a modemre érdemes vigyázni mert stabil, ha cserélik hgw-re már nem tudod visszakérni ezt a tipust.

(#49233) Breeze válasza Intruder2k5 (#49223) üzenetére


Breeze
aktív tag

Éjjel helyre jött a dolog. most már újra van net. Viszont itt valami nagyobb hiba lehetett mert, a videotár és az interactive(youtube) rész sem ment, mikor a net hibát tapasztaltam.Reméljük ez így is marad.

(#49234) mattheus válasza cigam (#49200) üzenetére


mattheus
őstag

A mérést szimplán notebook-al és telefonnal végeztem.
UPC modemtől 2-3 méterrel a letöltési sebességem 160-170 mbit/sec, ami 50-60 mbit-re csökken le, amennyiben 5-6 méterre ismétlem meg a mérést.

Szimplán emiatt merült fel bennem a külön router beszerzése és az alap UPC router modem (brdge) üzemmódba való átrakása.

A kérdés az, hogy érdemes-e ezért egy új routert beszereznem vagy ne várja csodákat.
Ha érdemes, akkor viszont segítségre szükség lesz, hogy a hálózati beállításokat helyesen végezzem el.

[ Szerkesztve ]

(#49235) net91 válasza kabelmania27 (#49232) üzenetére


net91
senior tag

Köszönöm szépen a választ.
Ezt a modemet postán küldte ki a UPC. Az előtte lévő modem, amit lecseréltem jelenleg is nálam van, de a myUPC oldalon az eszközeimnél már nem szerepel. Akkor a régi modem mehet a kukába, UPC nem tart igényt rá?

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#49236) kabelmania27 válasza net91 (#49235) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Valószínűleg webstar modem volt előtte, rémlik hogy írták is korábban hogy bármelyik ügyfélszolgálatban vagy gyűjtőpontban leadható.

(#49237) #14595328


#14595328
törölt tag

Miben jobb Compal, mint az Ubee? Azon kívül, hogy szebb és nem derült még ki róla sebezhetőség. :)

(#49238) kabelmania27 válasza #14595328 (#49237) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Több letöltési frekit tud egyszerre kezelni, ubee tc cisco 3208 3212 3925 egyszerre max 8ds frekit tud kezelni.
Ahol tehát elérhető 15ds freki ott az új modemmel az összes letöltési csatornát lehet használni.
Azért adják 500 alatti csomagokhoz az új modemet hogy terhelt környéken csúcsidőben is stabil legyen a sebesség.

(#49239) #14595328 válasza kabelmania27 (#49238) üzenetére


#14595328
törölt tag

Értem, köszi! Én 240-es netet használok ubival, mostanában gyakran megy el a net, bár ez ahogy nézem, nem feltétlen a HGW hibája mostanság :)

(#49240) kabelmania27 válasza #14595328 (#49239) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Modem értékek rendben vannak?

(#49241) #14595328 válasza kabelmania27 (#49240) üzenetére


#14595328
törölt tag

Passzolom :) 6. emelet és nincs hideg :D

[ Szerkesztve ]

(#49242) kabelmania27 válasza #14595328 (#49241) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Mivel előfordul akadás ezért nézd meg milyen osztóval van elosztva a koax és van-e bekötve Fam/Attenuator feliratú csillapító.

(#49243) #14595328 válasza kabelmania27 (#49242) üzenetére


#14595328
törölt tag

Az osztó Skymaster, háromra osztja. Csillapító nincs. Egy osztó még elvileg van valahol befalazva, azt sajnos nem tudom megnézni. Az értékek elfogadhatóak amúgy?

Ja és még annyi, hogy az akadás csak mostanában kezdett jelentkezni, bekötés után több, mint 1 évig nem tapasztaltam.

[ Szerkesztve ]

(#49244) kabelmania27 válasza #14595328 (#49243) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ez egy jófajta osztó, rendben vannak az értékek.
Ha emelkedik az adási akkor az osztó két kettesre (első kettesbe modem) cserélésével tudod csökkenteni az adásit vagy ha bejelented a technikus -3,5kimenetesre fogja cserélni hogy a modemes ág kevesebb csillapítást kapjon.

(#49245) #14595328 válasza kabelmania27 (#49244) üzenetére


#14595328
törölt tag

Köszönöm a segítséget! Akkor még várok vele, úgyis felújítás van tervbe véve, ki tudja mi fog még alakulni.
A másik elosztó állítólag 2-3 cm vakolat alatt van valahol egy dobozban, néhány ismerős a házban már kibontotta. Gratulálok az építtetőknek... :W

(#49246) kabelmania27 válasza #14595328 (#49245) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Nincsmit!
Ha nem használod a wi-freet kapcsold ki, ha úgysem javul akkor bridge módban nézd meg, ha úgysem akkor cseréld ki az osztót két kettesre.
Vagy jelentsd be hogy akad a kapcsolat lehet modemcsere segít, az is lehet hogy valahol a környéken van egy kis zajbetörés, több dolog is okozhat szakadást.
Ha netezés előtt újraindítod a modemet talán kevesebbszer fog akadni.

[ Szerkesztve ]

(#49247) #14595328 válasza kabelmania27 (#49246) üzenetére


#14595328
törölt tag

Bridge módban használom most is. Megcsinálom az osztókat a leírtak szerint, ha nem javul a helyzet. (Néha a házban lakó ismerősöknél is elmegy net, ezekben az esetekben szerintem kizárható az egyedi hiba.)
Érdemes kisírni egy Compal HGW-t az ubi helyett?

(#49248) cigam válasza mattheus (#49234) üzenetére


cigam
félisten

Az teljesen normális, ha 3 szobával odébb esik a sebesség. Ezen 2 dolor segít:
- átrakod a router, holy közelebb legyen a "lassú" szóbához
- Kihúzol egy kábelt a "lassú" szobába, és rádugsz egy AP-t, így ott is elérhető lesz a nagy(obb) sebességű wifi

A Repeater-t new ajánlom, mert az felezi a wifi sávszélességet, vagyis kb. ugyanott lennél ahol most vagy.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49249) kabelmania27 válasza #14595328 (#49247) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha máshol is elmegy a net akkor valószínűleg nem nálad van a hiba, előfordult már a topikba hogy teljesen jó értékek esetén is szakadt a net aztán megtalálták a hibát.
Akkor érdemes cserélni a modemet ha nincs meg a letöltési sebesség csúcsidőben.
Osztócsere esetén az a lényeg 5-1000Mhz CE feliratú osztót vegyél+ ne legyen sárga színű mert azt nem szabad használni.
Ehhez hasonló okés, ez nemjó.
Két osztó közé mehet egy ilyen.

[ Szerkesztve ]

(#49250) Skyhigh válasza cigam (#49204) üzenetére


Skyhigh
senior tag

Mivel mindenhol reklámozzák hogy 7 nap vissza nézhetőség, tuti valamilyen hasonló box-lesz, nehogy már beégjenek, de előtte tuti még elfeccölnek jó pár milliót arra, hogy a jelenlegit próbálják összerakni úgy hogy éppen de "elfogadhatóan" működjön.
Elfogadható=a műsor vissza játszaható de kockás, szaggat, meg-megszakad, vmi olyan amit arra tudnak fogni, hogy tuti az otthoni hálózatoddal van a gond.

A világon 3 féle ember létezik, aki tud számolni és aki nem...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.