Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) vargalex válasza cigam (#50297) üzenetére


vargalex
félisten

Nem ismerem a Horizon Box-ot, de kedvencekbe bármennyi csatorna berakható?

Alex

(#50302) ztsoft válasza cigam (#50297) üzenetére


ztsoft
őstag

Köszönöm, hogy kiegészítetted, de nem erről volt szó, itt a negatívumokat szedem össze. Attól, hogy javasolsz valamit helyette, attól még ott van!

Az ECO mód sem oldja meg teljesen, mivel éjszaka bekapcsol frissítést keresve, ez ~10 percig tart és mindig felébredtem rá, most áramtalanítva van éjszakára.

A kedvencek is érdekes, mivel pontosan tudnod kell, hogy mire van előfizetésed, bármelyik csatornát be lehet tenni, nincs megkülönböztetve (használom a kedvenceket, papíron listám van róla, hogy ne kelljen mindig keresgetni a pdf-ben, mert sűrűn kell reset-elni).

(#50301) vargalex Szerintem igen, még a sorrend is módosítható.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50303) gduck


gduck
addikt

Na a jövőbox parkoló pályára került, visszaraktam a PHILIPS-et. A jövőbox így egy kevesebbet használt TV-nél van, WIFI kapcsolattal.

Ma csináltam egy hőmérséklet mérést: KATT IDE!

(#50304) pjen válasza gduck (#50303) üzenetére


pjen
félisten

Ha ilyen marad az idő,pár napra kölcsön adhatnád.

(#50305) tomp válasza gduck (#50303) üzenetére


tomp
félisten

15,2fokos a teteje? Akkor ott nem jól mérted meg. Nálam forrt a teteje is. Igaz nálam 27fok volt a szobában.

(#50306) gduck válasza tomp (#50305) üzenetére


gduck
addikt

Ugyanúgy volt rajta mint az előző mérésnél, amikor 40 fokot mutatott! Én is csodálkoztam rajta, előző méréseknél sokkal melegebb volt. Mondjuk akkor 10 fokkal több volt a szobában ;)

UI: most néztem rá, kikapcsolt állapotban van a poszt óta, 28-28 fok a DVB-C tuner és a proci hűtőborda is. A kánikulában nem hült le ilyen gyorsan, lehet ennyit számít a passzív hűtésnél a külső hőmérséklet? 33 foknál már nem tud hatásosan hőt leadni a környezetnek?

[ Szerkesztve ]

(#50307) ztsoft válasza tomp (#50305) üzenetére


ztsoft
őstag

Most nálam sem meleg a box teteje, a kártya felőli oldala egyész hűvös, 23 fok van a szobába, de a koax csatlakozó most sem nevezhető hidegnek, rajta tudom tartani a kezem, de érzem, hogy forró.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50308) tomp válasza gduck (#50306) üzenetére


tomp
félisten

Na de 23fokos szobában hogyan hűl le 15,2-re? Hűt a box? Passzív hűtéssel nem tud a környezeti hőmérséklet alá hűlni. :)

(#50309) gduck válasza tomp (#50308) üzenetére


gduck
addikt

Jaja, mérési hiba lesz, de nem értem mért. Minden esetre sokkal hűvösebb a box, mint a kánikulában volt.

(#50310) gduck válasza tomp (#50308) üzenetére


gduck
addikt

Kicseréltem az érzékelőt: így 35 fok.

(#50311) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Na eső után elszállt a net és a tv...

(#50312) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Sziasztok.

Nálunk net és telefon van csak tv adás nincs. / Gödöllő térsége /.

Üdv; Zoli

(#50313) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálunk minden rendben, Budapest XVII. kerület

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50314) kabelmania27 válasza Zolifarkas (#50312) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
Lehet meghibásodott az egyik eszköz.

(#50315) Treck


Treck
aktív tag

Van valakinek tapasztalata a Horizon Go mukodesevel kapcsolatban android alapu medialejatszokon?

Mivel az LG medialejatszonk csereerett lett (mukodik tokeletesen, csak jo lenne bovebb funkcionalitas, ezen pedig nem megvalosithato), igy kepbe kerultek az android alapu lejatszok. Ha ezeken tokeletesen mukodik a Horizon Go, akkor pedig, mint masodik "box" tokeletes valasztas lenne egy ilyen.

http://google.treck.hu

(#50316) pjen válasza Treck (#50315) üzenetére


pjen
félisten

Én használtam egy droidos mini Pc t,de nem volt az igazi.Most egy kijelző hibás lapost nasználok win 10 el.Sokkal jobb.

(#50317) Louies


Louies
tag

hi all!

Egyre gyakrabban előfordul,h nem tudók levelet küldeni Thunderbird alatt. UPC-s netem van. Sem itthon sem munkahelyen nem megy.

Az alábbi hibaüzenet kapom.

"Az üzenet küldése sikertelen.
Az üzenet küldése sikertelen, mert a levélküldő (SMTP) kiszolgálóval () való kapcsolat időtúllépés miatt megszakadt. Próbálja újra."

Valakinek tapasztalat? ötlet?

[ Szerkesztve ]

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#50318) Treck válasza pjen (#50316) üzenetére


Treck
aktív tag

Igen, ilyesmire gondoltam en is. Csak az a problema, hogy ami felesleges noti lenne erre, az gyenge mind prociban, mind vga kartyaban (mukodik rajta, de kicsit lagos a kep, hat meg nagyobb meretben milyen lehetne, igaz, nem probaltam meg). Az itthoni kozponti szerver atalakitasa pedig tobbe kerulne, mint egy ilyen lejatszo, mivel messze van a nappalitol es a halotol is, igy a "kep" eljutattasa maceras lenne :) Sz'al ar-ertek aranyban mindenkepp valami droidos lejatszo lenne a legmegfelelobb, ha mukodik, de csak ugy beleugrani "hatha megy" alapon azert draga mulatsag lenne :)

http://google.treck.hu

(#50319) kabelmania27 válasza Louies (#50317) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Üdv!
SMTP beállításoknál ne legyen bepipálva azonosító és jelszó használata.

(#50320) Zolifarkas válasza kabelmania27 (#50314) üzenetére


Zolifarkas
tag

Nem valószínű, hogy nálunk van a hiba mert mindkét boxon nincs jel. Sajnos elég gyakran előfordul ez és rendszerint kábel sérülés vagy lopás áll a háttérben.

(#50321) kabelmania27 válasza Zolifarkas (#50320) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Ha a netszolgáltatás és a modemértékek rendben vannak nem nálad van a hiba.
Analóg adás sincs?

[ Szerkesztve ]

(#50322) pjen válasza Treck (#50318) üzenetére


pjen
félisten

Nekem a UPC saját WiFi jével megy,igaz kb 5métert kell áthidalni.A lapost itt vettem a Ph.n.Kijelző hibásan,de I5 és 4Gb ram.25K volt és volt rajta W7 matrica.Most W10+Firefox+silverlight és meglepően jó.Egyébként vedd a weben,ha nem jó vissza küldöd.

[ Szerkesztve ]

(#50323) Zolifarkas válasza kabelmania27 (#50321) üzenetére


Zolifarkas
tag

Nincs analóg adás sem.

(#50324) cigam válasza Louies (#50317) üzenetére


cigam
félisten

Melyik levelező szervert használod? A UPC-ét, sajátot, vagy más szolgáltatóét?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50325) Gubek-Einste válasza Louies (#50317) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam UPC-s szerverrel nincsen gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50326) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Már egy jó ideje bizonyos oldalak illetve alkalmazások szolgáltatásai Android alapú mobiltelefonról wifin keresztül nem érhetőek el.
A teljesség igénye nélkül:
- OTP SmartBank mobil applikáción keresztüli bejelentkezés (időtúllépés)
- Google Play alkalmazással lehetetlen frissíteni a készüléken levő alkalmazásokat (szintén időtúllépés)
- prohardver.hu bizonyos részei nem töltődnek be, tipikus ilyen pl. a fórumban egy adott témára hozzászólás írása
- Microsoft account mobil applikációnál nem érkeznek be a kétlépcsős azonosítással kapcsolatos kérések
!!! A fentebb említett problémák nem jönnek elő mobilnettel !!!
A mobilinternet szolgáltatás más szolgáltatótól van (Vodafone).
Ebből kifolyólag teljességgel kizárható a készülék illetve a készüléken futó rendszer hibája.

Tapasztalt már vki hasonlót?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#50327) Gubek-Einste válasza pvt.peter (#50326) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg IPv6-on vagy, nézd meg a HGW-ben, hogy tudsz-e bridged módot beállítani. Ha nem akkor IPv6-on vagy, hívd a 1221-t és kérd vissza az IPv4-et.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50328) cigam válasza pvt.peter (#50326) üzenetére


cigam
félisten

Ebben a pillanatban frissítettem a Goggle billentyűzetet. A hiba az ön készülékében van (Ez lehet a router beállítás is)

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50329) Gubek-Einste válasza cigam (#50328) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Valószínűleg IPv6-on van, másoknak is ez volt a hiba forrása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#50330) F_Zolee válasza F_Zolee (#50311) üzenetére


F_Zolee
veterán

Azóta sincs változás. -.-

(#50331) cigam válasza Gubek-Einste (#50329) üzenetére


cigam
félisten

Ezért is írtam, hogy a routerben is keresheti a hibát, ahogy írtad is pl. az IPV6-ot.
Amúgy nem értem, hogy pl. egy mezei fórum miért nem megy át ipv6-on.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50332) pvt.peter válasza Gubek-Einste (#50327) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hm, tényleg IPv6 -on vagyok.
Nem látok módot arra, hogy bridged módba állítsam a routert.
Már jeleztem am. a hibát a UPC -nek, csak gondoltam itt is körbekérdezek.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#50333) pvt.peter válasza cigam (#50331) üzenetére


pvt.peter
őstag

Ezt a választ kapom vissza válasz írásakor:
"The prohardver.hu page isn't working
prohardver.hu didn't send any data.
ERR_EMPTY_RESPONSE"

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#50334) vargalex válasza cigam (#50331) üzenetére


vargalex
félisten

Esetleg IPv6-on nem érhető el az oldal. Sajnos, ha jól értem, az UPC nem dualstack-et használ.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#50335) hallerlaller válasza Zolifarkas (#50312) üzenetére


hallerlaller
addikt

Nem eszköz hiba,nálunk sincs TV csak net.

kb egy hónapja ugyanez volt.

[ Szerkesztve ]

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#50336) pvt.peter válasza Gubek-Einste (#50329) üzenetére


pvt.peter
őstag

Közben rákerestem a topikban az "IPv6" -ra, látom más is szarakodott már ezzel :)

[ Szerkesztve ]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#50337) Zolifarkas válasza hallerlaller (#50335) üzenetére


Zolifarkas
tag

Igen sajnos elég gyakran előfordul nem tudom pontosan mikor, de már visszajött az adás.

(#50338) Zolifarkas


Zolifarkas
tag

Korai volt az öröm mert a kép szétesik hol meg nincs jel élvezhetetlenül ugrál ezért inkább kikapcsoltam.

(#50339) 3shae válasza Zolifarkas (#50338) üzenetére


3shae
aktív tag

Detto.. :(((

Bármi kérdésed van a meghirdetett termékeimmel kapcsolatban, nyugodtan írj PÜ-t vagy hívj! Mi legyen a nicked? 2shae! Az már foglalt.. akkor legyen 3!

(#50340) Tombi


Tombi
senior tag

Jovobox - back to the past :(
Itt angolban meg a virgin akkora samsung boxot ad mint egy ps3 :)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#50341) csabi63 válasza Tombi (#50340) üzenetére


csabi63
senior tag

Az meg a másik véglet. Csak hogy tudjuk, hol a helyünk. :) Jövő évtől valami hasonló lesz az osztrákoknál is, ők is átállnak a 4K képes STB-re. Csak abban nem 6, hanem 7 tuner lesz.

Mondjuk ép ésszel azt nem lehet elvárni, hogy ide ilyen luxus box-ot hozzanak. Talán a technikai háttér sincs meg hozzá, meg előbb avulna el mint amire a mi előfizetési díjainkkal értékelhető profitot termelne a cégnek. Amit a sógorok januártól leselejteznek, az még 3 éve sincs kint. Érthető a csere, mert ami nem tudja az UHD-t, az már nem korszerű készülék. :) Függetlenül attól, hogy még egy szál UHD csatornájuk sincs. De gondolom majd lesz, azért kell nekik is jövő box.

(#50342) cigam válasza kezo0 (#50246) üzenetére


cigam
félisten

Hátrányokhoz hozzáteheted, hogy ECO módban nem jegyzi meg, hogy mire állítottam át a hangsávot. pl. a NatgeoHD-n az angol az alapértelmezett hangsáv, mindég ezzel indul. Miután áttekerem a magyarra, egész addig úgy marad, míg teljesen ki nem kapcsol. Másnap bekapcsolom, és megint angolul szól.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#50343) Louies válasza cigam (#50324) üzenetére


Louies
tag

A UPC szervert használom. Az van beállítva az SMTP-re

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#50344) ztsoft válasza cigam (#50342) üzenetére


ztsoft
őstag

Szerintem kaptunk egy új szolgáltatást (frissítés előtt nem volt ilyen), vagyis, mindig a nagyobb kódolású hangot válasza ki, csak egy gond van vele, nem veszi figyelembe, hogy mi van beállítva alapértelmezett nyelvnek (az összes HD adót nézve így volt, volt olyan is, ahol a magyar kétszer volt meg más kódolással). Ezt arra alapozom, hogy a NatgeoHD-n angol, orosz volt Dolby, a többi PCM, így angol lett kiválasztva (előrébb volt a listában). Még tesztelem, de ha tényleg így van, akkor megy ez is a hiba listára.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#50345) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Urak!

Felhívtam az ügyfélszolgálatot, mondom érdeklődők, hogy miként tudnék Compal modemre váltani.
Mondták, ugorjak FP500-ra. Na mondom az úgy nem jó nekem.

Hónapokkal ezelőtt egy RT-AC68U-t kellett visszavinnem az ő baromságukból, mivel a jelenleg használt Ubee modem nem kompatibilis az amúgy tökéletesen működő routerrel. Ez most működne, ezt viszont képtelenek kiadni.

Menjek be személyesen vagy hogy lehetne megszabadulni ettől a hulladéktól? :F

Üdv. core2

(#50346) vg válasza Neil Watts (#50345) üzenetére


vg
addikt

Vegyél jófogáson mondjuk cisco 3212 modemet, pár ezer forint.

(#50347) kezo0 válasza Neil Watts (#50345) üzenetére


kezo0
addikt

Telefonon én is hiába kértem, hogy cseréljék le. Írtam neked, hogy személyesen kell bemenni egy kirendeltségre, és ott panaszkodni. (Persze lehet, hogy csak kifogtam egy rendes ügyintézőt, de akkor az sem volt igaz, amikor azt mondta, hogy FP 120 felett most már mindenkinek Compalt adnak...?)

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#50348) azigazimoris válasza Neil Watts (#50345) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Nálam tökéletesen megy az RT-AC 68U az ubival...
Mi volt a gond ?

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#50349) Neil Watts válasza azigazimoris (#50348) üzenetére


Neil Watts
veterán

:Y

Milyen szoftverrel?

Hazahoztam a routert (még márciusban), összekötöttem a Modem lan1 portját a Routerrel. (ekkor az ubee már bridge-ben volt).

Felfrissítette magát a router a legfrissebb gyári FW-re a beállítás során, később csináltam resetet is és akkor is - terheléstől függően - 2-10 percenként elment a net.

Üdv. core2

(#50350) kezo0 válasza azigazimoris (#50348) üzenetére


kezo0
addikt

Amíg Ubee + AC68U volt nálam a konfig, nálam is voltak gondok. Max. letöltési terhelésnél azonnal elszállt a netkapcsolat, és csak reset után jött vissza. Ehhez elég volt csak egy nagyobb méretű file letöltését elindítani, vagy csak simán lefuttatni egy speedtest-et. Amint a sebesség felmászott a 240 Mb/s közelébe (FP 240-es csomagom van), már dobta is el a netet. Sokáig gyanakodtam rá, hogy az Asus-szal van a gond, de miután sikerült a Ubee-t Compalra cserélnem, minden probléma megszűnt egy csapásra, szóval mégis a Ubee volt a hunyó...

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.