Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:58:04

LOGOUT.hu

Vodafone (ex UPC Magyarország Kft.) (analóg / digitálisTV, internet, telefon)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49151) ztsoft válasza kezo0 (#49150) üzenetére


ztsoft
őstag

Vagy váltunk (műholdas TV szolgáltatás mindenhol elérhető, csak a net a húzósabb).
De azért kíváncsi leszek a hosszabb távú hatásaira.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49152) tomp válasza Vangelis (#49148) üzenetére


tomp
félisten

Akkor az ingyenesség az oka annak, hogy egy évek óta halott platformot(Silverlight) használnak? Nincs pénz lecserélni. Érdekes az egyik mobilszolga tv szolgáltatásánál lazán áttértek HTML5-re. Flashel indultak. A UPC-nek ez eléggé űrtechnika. Na de olyan a Horizon Go mint a box.... Milyen érdekes összefüggés...

(#49153) #99546112


#99546112
törölt tag

Most cs*sszen szét az ideg, vagy holnap? :W
Olvasom a fórumot szinte minden nap és imádkozok itt hogy el ne romoljon a szuperfantasztikus cisco hd dvr boxom, erre ma megdöglik :W :W :W egyszercsak elment a kép, mondom biztos a vihar miatt, de hallom hogy a másik szobaban megy a tv, van net, gyanus volt hogy akkor itt miújság. Vagy egy órát kinlódtam vele, hogy most a hdmi kábel szállt el, de másikkal sem ment, más hdmi csatival sem a tv-n. Felhivom ezeket a nagyon hülyéket hogy mivan, aztán mondja valszeg a hdmi csati a boxon szállt el, mondom áh ez butaság, ilyen létezne... Aztán mondja h scart kábellel próbáljam meg. Összedugom, azzal meg megy... Másik szobából box áthoz, hdmi azon is van, azzal is megy, szóval tényleg a hdmi csati szállt el a boxon, ergo tipikus hiba lenne?! Mert gyanus hogy kapásból mondta mi lehet a gebasz. De hogy emiatt bukom el ezt a jó kis boxot..
Ha piszok nagy mázlim van ugyanilyet kapok, de mivel olvasgatom, hogy már az újat osztogatják, így félő az új kis szutykot kapom meg, mivel holnap délelőtt jön a technikus én meg melózni leszek, így csak anyum tud intézkedni, max beszélek telón a szerelővel. Vajon ha az újat adja, akkor ad mellé vinyót is? Mivel nekem van felvétel előfizum, gondolom ilyenkor automatikusan adnak.. :F
Szóval gyerekek ezt bebuktam.

(#49154) kezo0 válasza #99546112 (#49153) üzenetére


kezo0
addikt

Az jó kérdés, hogy ilyenkor automatikusan adnak-e az új box mellé külső USB-s HDD-t is, de én – nyilván rosszindulatúan – arra tippelek, hogy nem. Mert szerintem ők úgy tekintik, hogy a felvétel funkciót kiváltja a műsorvisszanéző funkció (miközben ugye baromira nem váltja ki). A külső HDD egy extra. De ne legyen igazam.

(És vajon ha Horizon boxot kapsz, akkor az UTP-kábelt is automatikusan és ingyenesen elviszik odáig? Én majd erre is kíváncsi lennék.)

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49155) handrash


handrash
őstag

Most megy a mamma-mia c. Film a tv2-n HD -ban nézném. A hang és a kép is kritikán aluli, legalább is a dvd-hez képest. Vajon miért? (Cisco -box)

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#49156) canniball válasza handrash (#49155) üzenetére


canniball
nagyúr

Mediacarddal is sz@r, szvsz a hiba a teve2-nél lesz.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49157) #99546112 válasza kezo0 (#49154) üzenetére


#99546112
törölt tag

Kb 5 méterre van a modem a boxtól, csak lesz nála pár méter kábel. :DD Én is arra tippelek hogy nem adnak vinyót mellé, csak kérdés ha alapból adnak visszanézhető funkciót, akkor mire fizetem plusszba az 1000Ft-ot a felvétel opcióért?! :C Érted tehát..
Majd meglátjuk kivi leszek rá. Handrash a képminőség a horizonon jelentkezik? Az is cisco box?

[ Szerkesztve ]

(#49158) #15490560


#15490560
törölt tag

Sziasztok! Upc 120-as net van a barátnömnél. Upc routerrel jön rendesen, de amióta rákötötöttem a D-Link DIR-850L routeremet, azon nem jön csak 20Mbit. A saját lakásomban digi teljes sebességgel jött, a beállításokhoz nem nyúltam. Ragaszkodnék több beállításom miatt a saját routerhez. Köszi!

(#49159) handrash válasza canniball (#49156) üzenetére


handrash
őstag

:-(
Fő, hogy HD adás.

[ Szerkesztve ]

Biztonságot? ---> http://www.athsecurity.hu/

(#49160) canniball válasza handrash (#49159) üzenetére


canniball
nagyúr

Bocsi, a HD-t nem láttam. De SD-ben (is) vacak volt.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#49161) kefealo


kefealo
csendes tag

Sziasztok!

Tapasztaltatok már olyat, hogy:
UPC a szolgáltató - Technicolor router

Minden jelszavas oldalra be tudok lépni, de csak egy oldal erejéig... és mindegy hogy fórum, vagy akármilyen oldal.

De mobilnetről minden jó...

Böngészők kiürítve... több is kipróbálva... nem tudom mi lehet a gáz...

Köszi!

1. Update: Ha mobiltelefonnal megyek fel, vagy más géppel a Wi-Fi-re, akkor azokon sem jó. :W

[ Szerkesztve ]

"Aki tanul, annak szenvednie kell"

(#49162) Intruder2k5 válasza kefealo (#49161) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ennek semmi köze a nethez, sokkal inkább szoftveres hiba lesz, valami biztonsági szoftver, vagy maga a browser törli a cookie-kat, stb...

(#49163) Faterkam válasza kabelmania27 (#49140) üzenetére


Faterkam
addikt

Köszönöm a megerősítésed! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#49164) kefealo válasza Intruder2k5 (#49162) üzenetére


kefealo
csendes tag

Köszi, de egy gép sem csinálja, csak az UPC neten.
Ismerősöm is áthozta Macjét... és azon sem megy... be tudok lépni mindenhová... de az első kattintás után, fórum link etc... újra kéri a belépést...

De ha a mobilnetem megosztom, minden jó.
Közben átjöttem az ismerősömhöz, és ugyan azon a mac gépen minden ok. a mobilomon, és a notebookomon is.

Teljesen tanácstalan vagyok, ilyet még nem tapasztaltam... mintha elmúlna a "session" 1 másodperc alatt...

"Aki tanul, annak szenvednie kell"

(#49165) Intruder2k5 válasza kefealo (#49164) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen HGW-vel használod a UPC netet? Bridge, vagy router módban megy?

(#49166) kefealo válasza Intruder2k5 (#49165) üzenetére


kefealo
csendes tag

Router módban van.
Közben felvették a telefont, és javasolták a reset routert... Most jó lett, lehet megint felvenni a beállításokat! :D

Köszönöm a válaszokat!

"Aki tanul, annak szenvednie kell"

(#49167) Gubek-Einste válasza kefealo (#49166) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha megint jelentkezne a hiba akkor nézd meg, hogy bridged módban milyen.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49168) csabi63


csabi63
senior tag

Elég jól kikalapálták a Horizon Go-t. Megint lett 10 ajándék filmcsatornám. :) Gondolom akiknek meg előfizetésük van, nem mindenkinél működik.

(#49169) ztsoft válasza csabi63 (#49168) üzenetére


ztsoft
őstag

Nem értem, sikerül még ebben az év ezredben megcsinálni normálisan.
Oké, értem, hogy ingyenes szolgáltatás, de ezzel csak saját magát járatja le a UPC.

Jó dolog fontosnak lenni, de fontosabb, hogy jók legyünk.

(#49170) cigam válasza csabi63 (#49168) üzenetére


cigam
félisten

Te vmi vip előfizető lehetsz. Nekem maradtak az eddig is elérhető adók, és ugyanúgy akadoznak(Androidon), ahogy hetek óta.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#49171) csabi63 válasza cigam (#49170) üzenetére


csabi63
senior tag

VIP. :D Digital Gold előfizum van, bármiféle extra nélkül. Se filmcsatornák, se Európa/Világ csomag. Legutóbbi számla.
Az tény, hogy valami fura oknál fogva rendszeresen megjelennek nálam a filmcsatornák. A legtöbb eltűnik pár nap után, de pl. az HBO HD tavaly nyár vége, ősz eleje óta lényegében folyamatosan nézhető. Csak éppen nem érdekel az HBO. Még ingyen sem.

(#49172) #99546112


#99546112
törölt tag

Azt mondta a technikus hogy ugyanolyan boxot tud adni amilyen van most nekem szóval zsír :C

(#49173) kabelmania27 válasza #99546112 (#49172) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Dejó :)

(#49174) ^Boss


^Boss
őstag

[link]
erre vki? :F

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#49175) kabelmania27 válasza ^Boss (#49174) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Noá nem kapott horizon boxot, Intruder2k5 által leírtakat nézd meg.
Ha folyamatosan ezt csinálja érdemes bejelenteni.

[ Szerkesztve ]

(#49176) Intruder2k5 válasza ^Boss (#49174) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs bekapcsolva az eco mód? Ha jól rémlik, CISCO-ban is van ilyen, és olyankor nem mutatja az órát kikapcsolt állapotban sem.

Távirányítóval próbáltad bekapcsolni? Nem lehet, hogy az elem merült le?

Illetve: [link]

[ Szerkesztve ]

(#49177) kezo0 válasza #99546112 (#49172) üzenetére


kezo0
addikt

Affenébe, így most nem tudjuk meg, hogy adtak-e volna automatikusan külső HDD-t is a Kaon mellé. :P

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#49178) ^Boss válasza Intruder2k5 (#49176) üzenetére


^Boss
őstag

köszi mindkettőtöknek, este otthon megnézem a dolgot. ECO mód nem rémlik, nem állítgattam én semmit sem, csak hogy 1080i legyen meg 16:9 :)

https://vivid.money/r/istvanBCN - vivid 5 euro bónusz + óriási visszatéritések!

(#49179) Gyurka6


Gyurka6
őstag

Hali!
Kb. 2hete nem megy a telefon, most néztem, úgy tűnik sem a modem (epc 3212?), sem a tápja nem jó.
Be akarnám jelenteni, de egész nap "rendkívül sok ügyfél (kb))" üzenettel kezdi. Van más lehetőség a bejelentésre? (Mobilon a 1221 mennyibe kerül?)

Gyurka

(#49180) Grawens válasza ^Boss (#49178) üzenetére


Grawens
senior tag

Ilyet keress, mert nem ECO néven fut.

(#49181) Intruder2k5 válasza Gyurka6 (#49179) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 1221 helyi tarifával hívható kék szám, de mivel net elérésed van, bejelentheted ITT is, vagy akár facebook-on is.

[ Szerkesztve ]

(#49182) Gyurka6 válasza Intruder2k5 (#49181) üzenetére


Gyurka6
őstag

Hali!

Köszi (ugyan a net már digi-s, lehet, hogy már régebb óta döglődött a modem? Csapni való volt a net, meg néha a telefon is, de azt nemigen használtam.... A 3 ip-t sajnálom.).

Gyurka

(#49183) Breeze


Breeze
aktív tag

üdv!

13. kerület Angyalföld részen nincs internet. kb 1 órája. másnál is ez a helyzet? csak villog a router. Most mobilnetről írok.

(#49184) Intruder2k5 válasza Gyurka6 (#49182) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Minden további nélkül lehet. A CISCO modemeknek "típushibájuk" a tápelhullás, ha van közelben ügyfélszolgálat, megpróbálhatod kicseréltetni, akárcsak a távirányítót, ezt szokták instant cserélni. Mármint csak a tápegységet. Bár ha csak telefonra van használva, akkor sok jelentősége nincsen, de én azért megpróbálnám megtartani a CISCO modemet, mintsem lecseréljék egy Ubee-ra.

[ Szerkesztve ]

(#49185) Gyurka6 válasza Intruder2k5 (#49184) üzenetére


Gyurka6
őstag

Köszi, keresgetek egy hasonló tápot....

Gyurka

(#49186) 4Grider válasza Gyurka6 (#49179) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az a legjobb modem, a tápja szokott csak elhullani. Én is vigyázok rá, mert nincs jobb ED3-as modem a UPC-nél. (A tápja már nálam sem az eredeti.)

(#49187) Breeze


Breeze
aktív tag

Mindenkinél rendben van az internet? csak nálam nem? kedves diszpécser azt mondta, biztos a coax kábel hibásodott meg, csak úgy magától :D hagyjuk már :o

(#49188) Intruder2k5 válasza Breeze (#49187) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom perpillanat nem olvassa senki a topikot a környékről. Nálam rendben van, de szerintem ez Téged nem vigasztal, mert én még csak nem is Pestről írok.

(#49189) pjen válasza Intruder2k5 (#49188) üzenetére


pjen
félisten

Nálam is jó.17.kerület.

(#49190) tomp válasza 4Grider (#49186) üzenetére


tomp
félisten

Nálam nem a táp halk ki alóla hanem maga a hardver. Ping kihagyások voltak és a belső hálózat sem volt már az igazi. A Tc hozzá képest atomstabil.

(#49191) 4Grider válasza tomp (#49190) üzenetére


4Grider
nagyúr

Milyen belső hálózat? Ez egy modem, ami publikus ip-t ad...

(#49192) tomp válasza 4Grider (#49191) üzenetére


tomp
félisten

A Cisco wifis változata. Az is nagyon jó modemnek minősül.
Akinek még jó a sima és a wifis az óvja ezerrel. :)

(#49193) kaszaf


kaszaf
aktív tag

Sziasztok!

Horizon Go PC-n minden csatornához pin kódot kér.
Eddig nem kért. 0000 nem jó.
Gyerekzárat nem állítottam be.

Ötlet?

(#49194) Gubek-Einste válasza tomp (#49192) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam még az EPC3925 van, szeretem is nagyon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49195) 4Grider válasza tomp (#49192) üzenetére


4Grider
nagyúr

3212-ből nem tudok ilyenről. Gondolom a 3925-re gondolsz, ott már a vas is megadhatja magát. De a 3212 örök darab, kivéve a tápot.

(#49196) net91 válasza kaszaf (#49193) üzenetére


net91
senior tag

Nekem is kért, de a 0000-át másodikra elfogadta.

Nem az a gazdag, akinek mindene megvan, hanem az, aki úgy érzi, hogy semmi nem hiányzik az életéből.- Semmi sem állandó csak a változás.- UPC Internet 1500 with Asus RT-N18.

(#49197) kaszaf válasza net91 (#49196) üzenetére


kaszaf
aktív tag

Szia!

Nem jó sajnos, 10 percre zárolta a pint.

(#49198) Gubek-Einste válasza 4Grider (#49195) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nálam is a második tápot koptatja a HGW, sőt korábban más Cisco modem is fogyasztott már el tápot nálam.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#49199) mattheus


mattheus
őstag

Sziasztok!

Napokkal ezelőtt sikeresen beüzemelték nálunk a UPC-s netet.
Sajnos azonban a kapott modem (CBN CH7465CE), Wifi üzemmódban közel sem muzsikál olyan jól, mint azt gondoltam volna, mert a vezetékes kapcsolattal összehasonlítva (240mbit), csak 50-60 mbit-es letöltési sebességeket kapok.

A szerelő említette, hogy a modemet át lehet állítani modemes üzemmódba, amikor is egy másik Wifi-s routert lehet hadrendbe állítani. Sajnos ezzel kapcsolatban nagyon kevés infót találtam , így ezúton kérdezném meg a hozzáértőket, hogy van-e valami okosság, ami elmondja , összefoglalja az ezzel kapcsolatos legfontosabb dolgokat és esetleg beállítási tippeket is ad.

Jelenleg ubiquiti modemem van erre a célra, de tervezek egy komolyabb modem beszerzést is.
Esetleg erre van valami javaslatotok max. 40 körüli összegig?

Köszönöm!

(#49200) cigam válasza mattheus (#49199) üzenetére


cigam
félisten

Pontosan milyen eszközzel mérted? Egy átlagos (150-es) n-es eszköz nem is lesz gyorsabb. De ez erősen függ a környékbeli wifi helyzettől. A relatíve kevés egymásba lógó csatornán egymás zavarják a közeli eszközök.
Lehet az eszközöd nem képes (sokkal) gyorsabb sebességre, és nincs arra semmi garancia, hogy egy külön routerrel überelni tudod a jelenlegi sebességed.
Ha minden wifi-s eszközöd ismeri az 5GHz-et, a modem(router) beállításaiban tekerd át 5GHz-re a wifit. Itt kevesebb eszköz működik, kissebbek a zavarok.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.